Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21051) zetor2000 válasza Phülöp (#21048) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én ilyen tepsis tarját rittyentettem, aludtam is vag 2 órát. :) Alul házi füstölésű szalonna vékonyra vágva, ismerős malacából, rajta krupmli, némi só, azon hagma, a krumplit eltakarta 4 szelet tarja, ami kapott magára egy fej fokhagmyát apróra vágva, meg némi borsot. A tarja előtte vagy 4 napot pácolódott fokhagymás-paprikás olajban, mert nem tudtam, hogy rántsam, vagy mi. De nem volt kedvem szétcsapni a konyhát ennél jobban.
Volt előtte egy korty Jägermeister, utána egy eddig ismeretlen sör, az a neve, hogy Ulpiner. Palackot megnézve szlovák, 7% alkohol tartalom, kellemesen kesernyés íz.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#21052) ncc1701 válasza npera (#21022) üzenetére


ncc1701
veterán

Meg nem mondom, valamelyik tc videóban mondta egy szerelő srác, akik vellany autók szerelésével foglalkoznak.

(#21053) Jahno válasza ncc1701 (#21052) üzenetére


Jahno
őstag

Érdekes, hogy milyen barkácsipar alakult ki az egészre, miközben még bőven garis autókról is beszélünk. Szoktam nézni én is a töltő beázásokat, egyebeket. Meg a másiknál akinél a tanksapka konyult le, vannak néha összegek :-O

(#21054) npera válasza ncc1701 (#21052) üzenetére


npera
újonc

Akkor lehet Opel Ampera vagy Toyota Prius.

(#21055) Phülöp válasza Grillo (#21049) üzenetére


Phülöp
addikt

természetesen

1.5kg paprika
1.5kg paradicsom
1kg hagyma
1kg gomba
2pár kolbász (egy csípős, egy sima)

előtte barackpálinka, utána venezuelai rum

most világbéke van

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#21056) npera válasza Phülöp (#21055) üzenetére


npera
újonc

Jó, de a műanyag tálak miatt aggódom picit. Mi lesz a Földdel, ha ennyi műanyag tálat használunk...

(a sötétzöld iskolatagadó mozgalom margójára)

:C

(#21057) Phülöp válasza npera (#21056) üzenetére


Phülöp
addikt

tervezzük még használni ezeket sokáig, utána örökül hagyjuk a következő nemzedékek számára
nem kerülnek a bálnák emésztőrendszerébe sose

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#21058) FőDudu válasza Phülöp (#21055) üzenetére


FőDudu
addikt

Eletemben nem hallottam meg gombas lecsorol...

FőDudu

(#21059) FőDudu válasza npera (#21056) üzenetére


FőDudu
addikt

Ezek biztosan azt hiszik, sorosgyuribacsi majd penzeli a marhasagaikat.

A szegenyebb orszagokban bezzeg eszukbe sem jut a szerencsetleneknek a sotetzoldkedes. Nem is hallottak ilyen uri huncutsagokrol.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#21060) Phülöp válasza FőDudu (#21058) üzenetére


Phülöp
addikt

ugyanúgy készül, mint anélkül, csak 10 perccel a vége előtt bele kell küldeni a gombát

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#21061) npera válasza Phülöp (#21057) üzenetére


npera
újonc

Én miután bebringáztam a melóba kiveszem a hátizsákomból a reggeli szendómat (folpackban), valamint az ebédemet (1-literes szendvics zacskóban, a vége csomóra kötve), valamint a reggeli és ebéd utáni almámat.

A helyiek többnyire csak nézik, de az egyik flexiterian (!!!! jáááááááááááá NÉGY4444!!!) gyerek néha élcelődik rajta, hogy mennyire aranyos a kis műanyag zacskók hada, ahogy kirakom a köretet és a húst/halat/csirkét (ami éppen applikálható).

N.B.: a flexiterian az olyan vegán, aki néha vegetariánus vagy még akár húst is eszik. Mindanzonáltal a beképzelt és kioktató és magasról lesajnáló attitűd a sima vegyes táplálkozásúak irányában nem teljesen kizárt.... :C

Elmagyaráztam nekik, hogy ha ételhordóban hoznám, akkor az elmosom meló után. Mivel pocsék módon mosogatok, ezért elk*rok erre egy csomó forróvizet és mosogatószert. De nem lesz jó, így otthon megy a mosogatógépbe, ahol további áram, víz és vegyszer fogy.
Ezzel ellentétben a rettentő vékony szendózacskó megy a szemétbe, amit elégetnek és lesz belőle áram vagy távfűtés és nagyon penge filterek vannak a kéményrendszerben, tehát nem úgy égetik el mintha gyufával felgyújtanám a zacskót az ajtó előtt a betonon.

Ezen hümmögtek picit, aztán úgy tűnik, hogy átgondolták, mert most már nem csesztetnek vele.

(#21062) npera válasza Phülöp (#21060) üzenetére


npera
újonc

Minél többféle zöldség, annál gazdagabb lesz az ízhatás.

Kedvet is kaptam rántottgombára.

(#21063) Phülöp válasza npera (#21062) üzenetére


Phülöp
addikt

rumot ne felejtsd a végéről

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#21064) zetor2000 válasza npera (#21062) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem a fejemben hetek óta érlelődik a gondolat, hogy májjal töltött gombát kéne csinálni, azt meg jól kirántani. Csak mire odaérek, elfogy a szép nagy gombafej, vagy már más gondolat is beférkőzött. De egy szép napon tuti megcsinálom.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#21065) FőDudu válasza npera (#21061) üzenetére


FőDudu
addikt

Szerencsere nalunk nincsenek ilyen eszoszto megmondogepek - legalabbis etkezes teren nem jellemzo.

Bar a multkor volt valaki aki arra panaszkodott, hogy miert nem kap egy egesz uveg nutellat.
Kiderult, hogy coliakias, igy az egesz uveget ugye egyszerre nem enne meg, aztan pedig garantalni, hogy abba mas nem nyul bele egy olyan kessel amivel sima kenyeret is vaghattak, nos ezt senki nem tudja garantalni (meg ha rairjak a nevet akkor sem). Igy kap kis felbontos 1 adagos nutellat amennyit akar.

Eszi/nem eszi nem kap mast.

FőDudu

(#21066) zetor2000 válasza FőDudu (#21058) üzenetére


zetor2000
senior tag

És a cukkinis, vagy egyéb, tökösről? Ahány L'ecsó, annyiféle... Kollegám trinidadi skorpiót is tesz bele, néha, módjával. "vicces" lehet. Saját termesztése.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#21067) FőDudu válasza zetor2000 (#21064) üzenetére


FőDudu
addikt

Marmint rokforttal megnyomni a felforditott kalapot es ugy grillezni...
Bar ettem mar valami brindzaval toltott rantott gomba fejeket is - az is jo volt.

A majat a rizottoba rakjuk, kutyak imadjak.
Majas/repas rizottot foz nekik a nejem, a belsoseg es a repa is jo a tacskoknak.
Pitiznek erte rendesen :)

FőDudu

(#21068) Phülöp válasza FőDudu (#21067) üzenetére


Phülöp
addikt

én a gombatönköt sütöm le hagymával, majd leturmixolva küldöm vissza a gombafejbe, arra kis reszelt sajt, tetejére egy kocka bacon, és mehet a grillre

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#21069) FőDudu válasza Phülöp (#21068) üzenetére


FőDudu
addikt

Igy meg nem probaltam, jo otlet.

FőDudu

(#21070) Phülöp válasza FőDudu (#21069) üzenetére


Phülöp
addikt

ilyesmi
gombatönk, hagyma, só, bors a töltelék

bár itt épp sajt nélkül, ellenben volt mellé egy kis marhába göngyölt fűszeres darált marha

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#21071) npera


npera
újonc

Ez volt már?

A kipufogóból távozó gázok színe, szaga, mennyisége sokat elárul egy motor állapotáról, de vannak extrém esetek, amikor nem csak gázok távoznak.

[videó]

Ez a Volkswagen Passat már nincs jó bőrben, ebbe hiába raknak vastagabb olajat, vagy próbálják gatyába rázni ilyen-olyan adalékokkal. Nem feketén, nem fehéren füstöl, egyszerűen odaköp egy nagy adag sötét levet az aszfaltra. Valószínűleg turbóhiba. Súlyos.

(#21072) ncc1701 válasza Jahno (#21053) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem garisak, és a szakszervíz komplett egységet cserél csilliárdokért, az illető cég pedig megjavítja a behalt egységet jóval kissebb pénzből. Állítólag q nagy váró listájuk van.

(#21073) zetor2000 válasza FőDudu (#21067) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem, de a roqfort se lehet rossz.
Én valami ilyesmire gondoltam. Gomba, saját magába, csak májjal, hagymával-fokhagymával, némi (zöld)fűszerrel megbolondítva. Aztán sima panír, mellé rizs / rizibizi / zöldséges rizs. Sör (de ez alap). Ennek hiányában valami száraz fehérbor.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#21074) qnadam válasza Phülöp (#21005) üzenetére


qnadam
veterán

ami sodastream szörpöket kóstoltam, mind pocsék. de van egyadagos kóstológyűjteményük.
és egy szavazat a legszimplább szódagép mellé, jó az teljesen.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#21075) Jahno válasza ncc1701 (#21072) üzenetére


Jahno
őstag

Szakszervíz árait egyelőre nem sikerült kiderítenem. Néha rámozdulok, aztán nincs semerre. Eleve a garis feltételek, szervízek száma, lehetőségek? Az egész egy nagy homályzóna.

EV Drivernek éppen jobban sikerült a garis ügyintézése, mint azt előre tippelték, de ebben bármi is közre játszhatott, mellékesen egy normál autónál nálam megütötte volna a hisztifaktort. Nála amúgy sincs minden rendben odafent, ha éppen egy elektromos Hunyadival jön haza Dániából. És mivel elég jó merítése van ilyen vackokból, simán meg mert tippelni egy hibás akku szériát is. Amiben szerintem tökre igaza van. Vicces dolgok derülnek ki, meg az is, hogy értelmes töltés/használat mellett simán regenerálódnak az akkuk.

(#21076) npera


npera
újonc

Ez volt már?

A töltésről pici infó.

Azok kedvéért, akik újak az elektromos autózásban: az elektromos autók akkumulátorai csak egyenárammal tölthetőek, míg a hálózati áram váltóáram. Ezt vagy a töltő alakítja át egyenárammá, és akkor 50-100 kW-tal is tudja tölteni az autót (persze csak egy ideig az akkumulátor kímélése érdekében, utána egyre jobban belassul), vagy váltóáramra dugjuk az autót, akkor az autó saját átalakítója végzi el ezt a feladatot. Ilyenkor azonban maximum 6,6 kW-ot (Nissan) vagy 7,2 kW-ot (Hyundai) tudunk beleszuszakolni az autóba, attól függetlenül, mennyi az oszlop maximális kapacitása, mert itt az autó saját átalakítója a gyenge láncszem. A nyilvános töltők legalább 95%-a ilyen váltóáramú töltő, amivel 10-11 óra alatt tudjuk feltölteni az autónkat. Ez persze még mindig jobb, mint ha otthon töltenénk, mert ott 35 óráig tartana ugyanez.

Egy kis logisztika, ha nincs otthon villámtöltőd.

A Konával Pécsről hazaérve éjjel 11-kor elmentem villámtöltőt keresni, mert másnap is menni akartunk vidékre és 9 százalékos akkuval érkeztünk haza. Miután kivártam a soromat este 11-kor(!!!) pár perc híján két óra alatt csak 53 kW ment bele az 50 kW-os villámtöltőből (mínusz töltési veszteség), utána át kellett adnom a töltőt az utánam érkezőnek. Ha nem éjjel kettőkor töltöttem volna, két óra helyett csak felet tudtam volna tölteni a sok autós miatt, aki igénybe veszi ezeket a töltőket. Akkor nem mentünk volna sehová másnap. Sokat nem aludtam aznap este, és még fel sem tudtam tölteni az autót.

(#21077) FőDudu válasza npera (#21076) üzenetére


FőDudu
addikt

Piaci res: csomitartoban hordhato 100KVA-es mini generator/ciklotron/tergorbito/gyorstolto :)

Persze mindez 4 even at nalatok tesztelve, nehogy utkozeskor a fellepo ionizacios hatas egy kozeli jovobe repitse a szerencsetleneket...

FőDudu

(#21078) eattila válasza npera (#21071) üzenetére


eattila
csendes tag

Jézusom. Ez a motor hogy tud így menni? Vagy intravénásan kap olajat?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#21079) ncc1701 válasza eattila (#21078) üzenetére


ncc1701
veterán

Hagyd már, precíz német teknika, megoldja. :)

(#21080) npera válasza eattila (#21078) üzenetére


npera
újonc

Igen, pontosan intravénásan kapja. Alulról szívja felfelé, aztán köpi kifelé. Egy része a motorolajnak megy az égéstérbe, egy része megy kifelé, mindent szépen végigken. Csak nem esik jól neki közben. Kábé mintha a tüdődből felköpött vérrel gargalizálnál, aztán lenyelnéd, hogy legyen mit felköpni megint... :Y

A vége többnyire egy megfutás lesz.

(#21081) WiZARD válasza npera (#21076) üzenetére


WiZARD
addikt

Azért az otthoni töltés sebességén könnyen lehet javítani.
Az autó mellé adott 230V-ba bedugós EVSE max 10A árammal tölt.
A külön vásárolható EVSE-vel (akár hordozható, akár falra szerelhető - kb 90-300ezer ft márka, típus függően) 32 A-rel is lehet tölteni, azaz otthon is simán megvan a 6,6-7,2kW töltés.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#21082) ncc1701 válasza npera (#21076) üzenetére


ncc1701
veterán

Teremben egyik srác egy új leafet kapott cégautónak. Azt mondja, alapvetően jó kocsi, a srác amúgy valami lidliben szokta tölteni napi kb fél órát, de ugye az az apró probléma, h ez pont kb fél órával több, mint amit egy benzinesre kellene szánna. Plusz akkor már beugrik a lidliben, ahol elkölti azt a pénzt, amit benzinre költene, így kb nem spórol semmit. És mivel lakótelepen lakik a gyerek, így az a töltés kiesett, de sokat amúgy nem megy vele, Bp, és környéke max.

(#21083) ncc1701 válasza WiZARD (#21081) üzenetére


ncc1701
veterán

Plusz be is lehet köttetni a 3 fázist, ekkor a 3x32A adott. Már feltéve, h valaki családi házban lakik, de vellany autónál ez eléggé alap dolog, némi józan észt feltételezve.

(#21084) WiZARD válasza ncc1701 (#21083) üzenetére


WiZARD
addikt

Ezeken (Leaf, Kona) a 3 fázis nem segít, csak 1 fázis, 32A amivel tölteni tudnak. (na meg a DC)

Zoe tud 3*32A-rel tölteni, és asszem i3-hoz, meg Teslához volt feláras extraként 11/22kW töltő.

Én egyelőre vettem fateromékhoz egy 32A falitöltőt 90 pénzért, de csak 16A lesz alatta (állítható, hogy mennyivel töltsön), talán elég lesz bővítés nélkül ez is. (6x16A van náluk, sokat érek vele...)
Már csak az autónak kéne megjönnie.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#21085) ncc1701 válasza WiZARD (#21084) üzenetére


ncc1701
veterán

A 90e nagyon baráti ár volt érte. Amúgy a 3 fázist úgy értettem, h ha van 1x 32 ampered, azt nem biztos, h oda tudod adni egy az egyben a kocsi töltőjének, de a 3x32 amperből már jobban ki lehet jönni.
Plusz ugye napelem a tetőre, akkor már nagyon hamar megtérül.

[ Szerkesztve ]

(#21086) WiZARD válasza ncc1701 (#21085) üzenetére


WiZARD
addikt

Jah értem, max kicsit át kell variálni, mert a kocsinak 1 fázison kell az egész :)

Ezek nem igazi töltők a szó hagyományos értelmében. Szinte lényegtelen a márka, egyik se tud ténylegesen többet.
Magyar gyártmány, 143ezer ft
125ezer
villanyautós FB csoportban van egy arc aki ilyeneket gyárt, számlával 90ért adja az alap 1 fázis 32A-t, picivel többért van 3 fázis, vagy mégtöbbért lcd kijelzős...

Persze van jóval drágábban, szép design dobozba csomagolt minőségi német termék is...

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#21087) Samott


Samott
addikt

#animgif topic

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#21088) Jahno válasza npera (#21076) üzenetére


Jahno
őstag

Nos igen, akik csak így számolhatnak, hogy 50x2 az egyenlő 100, azok lehet meglepődnek:

"pár perc híján két óra alatt csak 53 kW ment bele az 50 kW-os villámtöltőből (mínusz töltési veszteség), "

A tankoló fedél összehasonlításán azért vigyorogtam, ez az elektronikusan felnyílós olyan tipikus parasztvakítás, aminek bedőlt. Nekem teljesen jó a műanyag kupak, 20 forint, nehezen romlik el. Aztán mikor ezek a szervók lekonyulnak, koszosak lesznek, kicsit kap párát, megállnak a relék, akkor lehet elgondolkozik az olcsó, műanyagkupakos megoldás mibenlétén.

(#21089) npera válasza Jahno (#21088) üzenetére


npera
újonc

Vagy csak csavarhúzóval le kell feszíteni, mint a bolgár cigányok a V70 tankolónyílását még a gettó szélén. Aztán a második próbálkozáskor alighanem megzavarták őket és ottmaradt a sárga locsolócső, amivel próbálkoztak.

Hogy fogják majd megszívni az elektromos autót? Módosul az iparág. Bele a slagot az akksiba, aztán torokra a 400V, majd beleköpi a kannába.

A legjobb az volt, amikor egy közeli kishajó kikötőben dízelt akart slagolni az agysebész, de a pöcetankba fúrt bele és azt slagolta meg. A felszerelést ott is hagyta, csak a kidobott taccsok mutatták az utat, hogy merre távozott.

(#21090) ncc1701 válasza npera (#21089) üzenetére


ncc1701
veterán

Na, akkor jól megszívta. :)

(#21091) Jahno válasza npera (#21089) üzenetére


Jahno
őstag

Áranjánlat után valóban csavarhúzós-pattintós módszer lett a vége.

(#21092) FőDudu válasza npera (#21089) üzenetére


FőDudu
addikt

Majd visznek magukkal par farados kondit.... :)
Amugy siman elkepzelhetonek tartom, hogy osszeraknak sok kondit egy utanfutora, aztan szepen lepippantjak az akkut az elektromos autokbol.

Ha eleg kapacitast visz magaval, akkor barmi lehetseges.

FőDudu

(#21093) Jahno


Jahno
őstag

Tegnap M1en Pest felé volt egy kisebbnagyobb dugó, aztán olyan szépen mentek a leállósávon, akár busszal, kamionnal is, hogy ihajj. Ahogy később láttam párat kiszedett a rendőr, ha már helyszíneltek, de a többséggel nem bírtak foglalkozni.

Gyárban meg dráma lesz, új kávéfőzőkből kifogyott az üzemanyag és csak szombaton hozzák a következő gépeket. Ezt nem teljsen értettem logisztikailag, de gondolom mindenki be akart tartani valami szerződéses határidőt, még ha hülyeség akkor is.

(#21094) Jahno válasza FőDudu (#21092) üzenetére


Jahno
őstag

Ha ráérnek, mert kondi azért lassabban tölt, de ennyi erővel akkut is vihetsz a nyilvános állomásra. Vagy a kocsit :-D

(#21095) FőDudu válasza Jahno (#21094) üzenetére


FőDudu
addikt

Az otlet nem rossz, csak az a bibi, hogy 2 akkut sorba kotve azok vannak annyira genyok, hogy max ugyanakkora toltest fogank tarolni.

Igy a toltottebb kb felig tudja feltolteni a csontra merultet.
Nem egy nagy biznisz....

Viszont dulva kabelek kellenek hozza, ha egysegnyi ido alatt akarjak eljatszani.
Meg ugye az akku sem lesz hosszu eletu.

FőDudu

(#21096) FőDudu válasza FőDudu (#21095) üzenetére


FőDudu
addikt

Parhuzamosan meg meginkabb ;)
Mar irni se tudok...

FőDudu

(#21097) npera válasza FőDudu (#21096) üzenetére


npera
újonc

Attól függ hogy van a parkoló. Ha csak mögé tudsz állni, akkor sorosan tudod lopni az áramot. De egy nagyobb parkolóban akár mellé is tudsz állni, akkor párhuzamos lesz a kapcsolás.

Ha többen lopják, akkor akár csillagban is lehetséges, csak ahhoz sok hely kell.....

(#21098) Jahno válasza npera (#21097) üzenetére


Jahno
őstag

Emeletes tréleren kell odaállni (:-

(#21099) npera válasza Jahno (#21098) üzenetére


npera
újonc

Az már egy kész mátrix lesz...

(#21100) FőDudu válasza Jahno (#21098) üzenetére


FőDudu
addikt

Mol udvaraban lattam ilyem emeletes parkolot.
Valami liftes megoldas, felemeli az elsot es alaall a masik.
(azt nem tudom fold ala is lemegy-e, azaz ha a felso akar elmenni akkor az hogyan tortenik ha mar all alatta egy masik auto.)

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.