Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20651) Gabibácsi válasza #09908736 (#20647) üzenetére


Gabibácsi
tag

Megnéztem, de nem értem, mijez?
Olyan dr who szerű

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#20652) scaurus válasza Gabibácsi (#20651) üzenetére


scaurus
újonc

Neil Gaiman & Terry Pratchett: Elveszett próféciák (Good Omens)

http://ekultura.hu/2010/12/25/neil-gaiman-terry-pratchett-elveszett-profeciak

Angol humor, Ómen film paródia, meg ilyenek.
A könyv engem inkább fárasztott mint szórakoztatott.

[ Szerkesztve ]

"morci mellszobor koma" (Raynes)

(#20653) scaurus válasza #09908736 (#20647) üzenetére


scaurus
újonc

Érdekes, hogy a TeCsőre ez most került ki, mert az Amazon Prime-on hónapok óta elérhető/nézhető előzetes, asszem' kettő is.

A sorozat előzetesek már szimpatikusabbak mint maga a könyv volt.

"morci mellszobor koma" (Raynes)

(#20654) zetor2000 válasza Jahno (#20631) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jól néz ki, ügyes!
Ez valami drótonpörgős led cucc, sok színes leddel, hosszú záridővel?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20655) zetor2000


zetor2000
senior tag

Tegnap este 8 magasságában áramszünet volt a lakótelepünkön.
A házunknak van egy Facse csoportja, ott ment a megfejtés, mikor ki mit csinál. Egyik szomszéd mondja, tuti nem nagy a baj. Az elmű szerint 21:50 után lesz elhárítva a hiba, ezt nekem mondta a géphang.
Nagyjából éjfélre helyreállt az áramszolgáltatás, de reggelre ~6 db MAN platós cucc parkolt a lakótelep házai mellett, és rajtuk aggregátorok üzemeltek :) Ilyen kisebb hajózó konténereknek tűnő dolgok voltak.
Ma még 2-t láttam, de már nem mentek, csak parkoltak a platós teherautókon. Egy ház mellett volt egy földtúrás, azt mondták, hogy valami földkábellel (is) gond lehetett. Éjjel ~10 körül az utcai világítás is szünetelt kisebb időkre.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20656) Jahno válasza zetor2000 (#20654) üzenetére


Jahno
őstag

Azám. Karácsonyi világítás és horgászbot. Meg volt még mindenféle, csak azzal már nem zsibbasztanék senkit :-P

(#20657) npera


npera
újonc

Tegnap jót tekertem, odafelé erős szél volt, aztán abban reménykedtem, hogy hazafelé majd akkor hátszél lesz belőle. Erre elállt a szél hazafelé.... óóóó....

Reggel ömlött az eső, kis havasesővel keverve. Az új bringás hátizsák parádésan működik. Pont jól befér az irodai ruha, a törölköző, a sampon, a reggeli+ebéd, valamint a szerszámok. És a laptop. Pont jól kitölti a cucc a táskát. A láncot és rá tudom akasztani jól, ugyanis van rajta egy kis feature, ami elvileg egy opcionális hátsó lámpa felrögzítését facilitálja. Na, ott tudom rögzíteni a zárat. Szóval tökéletes lett.

Most is havas eső esik, jön a tavasz.

(#20658) Phülöp válasza npera (#20657) üzenetére


Phülöp
addikt

tegnap este dolgom volt Helsinkiben, persze szakadó esőben, sávomat alig találtam, 2x néztem be a lehajtót a pályáról (tarts jobbra, de nem arra!)
reggelre meg fehér lett a minden, valamikor éjszaka átváltott esőről hóra
most meg olvad a napsütésben

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#20659) eattila


eattila
csendes tag

Én meg Alma koncerten vagyok a gyerekkel. Este nem voltam sehol, csak ittam egy sort a diakhitelem vegere. :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#20660) npera


npera
újonc

(#20661) npera válasza Phülöp (#20658) üzenetére


npera
újonc

Én most erősen filózok rajta, hogy a hétvégén lecserélem a bringán a szegecses gumit. Reggel még van 0 fok, ezért még hezitálok. Nem lenne vicces nyomni egy lowsidert az első kanyarban. De nagyon rühellem a szegecsek hangját ilyenkor már.

Ma voltunk úszni a gyerekekkel, ömlött az eső végig. A svéd csodasofőrök úgy vezetnek, mint akinek elmentek otthonról. Lakó- és pihenőövezetben a dupla záróvonalon előz régi lefingott 525d bimmer, mivel betartottam a sebességhatárt. Körforgalomban lendületből bek*rja elém a kocsit egy idióta, hogy nekem kelljen fékezni. Körgyűrűn a megengedett felett mennek 40-50-el, aztán jól ráhúzza és úgy vált sávot, miközben telibevágja vízzel a szélvédőt. Behúz elém túl közel, aztán még lassít is, hogy utána lekanyarodjon a lehajtóra, et cetera, et cetera. Ezek állatok egyszerűen. És nem csak a turbános-köntösös bevándorló, hanem a beleszületett szőke-fehér díszpéldányok, akik annyira tudják magukat fényezni, ha a skandináv közlekedésről van szó bárhol a világban.....

(#20662) Grillo


Grillo
senior tag

Nekem meg el kéne mennem bauhausba, mert javítani kéne a locsolórendszer egyik csatlakozóját, amit sikeresen eltörtem délelőtt.
Meg kéne egy fél méteres UTP kábel, mert megvettem a switchet, de csak hosszú kábelt vettem.
meg kéne venni egy 5 literes benzineskannát, mert robogóba vettem akksit, de nafta is kéne a próbához.
Közben a délelőtti szikrázó napsütésből erősen beborult lett,olyan, mintha sötétedne.
Így kedvem sincs elmenni bárhova...

(#20663) qnadam


qnadam
veterán

én meg tévészervert hákolok. persze a tévésztikkből ugyanazzal a chippel többféle stick is létezik különböző tunerekkel meg demodulátorokkal, de egyező hardverazonosítókkal, így alapból csak a dvb-t része látszik. buzi kínaiak. szóval a dolog már ott jár, hogy kernel fordítás, ami elég vicces úgy, hogy közben rettentően nem értek hozzá...

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#20664) zetor2000 válasza Grillo (#20662) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egy jó KV-t?
Itt is borús az ég, meg kaptam két szívhezszóló levelet, ami elvette kicsit a kedvem.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20665) FőDudu válasza Phülöp (#20658) üzenetére


FőDudu
addikt

Egy szal gatyaban vagtam ki a tamariskat egy mororos furesszel.
Durva melo volt, 30 centi atmeroju gyokere volt a fold alatt.

Ugyhogy korbeastam, aztan kb 20 centi melyen elvagtam a gyokeret.
Meg belefurkalok tizes furoval a maradek gyokerbe aztan ennyi.
Ha ezutan kino, akkor megerdemli. Van valami ilyen celra egy por - baumstumpf-ex - de az ki tudja mit tartalmaz es a nejem vetemenyest szeretne a helyere.

Szoval meleg van, na.
Ablak most is nyitva van mellettem, az asztali homerom igy is 20,9 fokot mutat.
Gyerek szulinapozik, aztan este hettol megyunk szomszedba bulizni...

FőDudu

(#20666) FőDudu válasza Grillo (#20662) üzenetére


FőDudu
addikt

En okosan, a szomszedtol kertem kolcsot a lancfureszt.
Aztan meg 2x tele is toltottuk a tankot, mert kifogyott.

A lancot kicsit megpucoltam, meg picit meg is reszeltem - es guga videora is rafutottam lancfuresz elezes temaban.

Aztan visszavittem par sor meg jo magyar kolbasz kisereteben es mindenki happy.
Mondtam neki, hogy vennek ra egy lancot, mert kicsit belekapott a foldbe is - de azt mondta van eleg, nem tema.

Tamariska kiirtva. :)

Most jon a visszatemetes es a helyere a vetemenyes.

FőDudu

(#20667) zetor2000 válasza FőDudu (#20665) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jó program :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20668) npera válasza FőDudu (#20665) üzenetére


npera
újonc

Tényleg alsógatyában???? :Y

Én ma reggel pizsiben (rövid alsó, rövid felső) kimentem a 2-fokos havas-esőben a kerítésig behozni a csomagomat, ugyanis a kerítésre tette le a jóember. Rendeltem fogselymet és intradentális fogpiszkálót a gyógyszertárból és a default postai megoldás a reggeli újságkiosztással egybekötött csomagkézbesítés. Újság hozzánk nem jön, de a csomagot lerakják a kerítésre, aztán a konyhából látszik a csomag.

Mondjuk ez ilyen mediterrán időjárás, északon hűvösebb van. Cserébe nem esik ennyit.

(#20669) Phülöp válasza npera (#20668) üzenetére


Phülöp
addikt

Amea épp Máltán van, panaszkodik, hogy Kamesz kecójában milyen qrvahideg van. Aszongya, Finnországból Máltára jár fagyoskodni. Mi egész télen nem fűtöttünk, csak nagyon minimálisan (a nappaliban volt rövid ideig 2-es álláson a radiátor, meg a fürdőszobai padlófűtést kapcsoltuk be), oszt rendesen meleg volt végig.Valami Leslie-forma mérnök tervezhette a szigetelést leginkább.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#20670) FőDudu válasza npera (#20668) üzenetére


FőDudu
addikt

Igen.

Melegem volt a szabadido ruhaban, de mar nyakig koszos voltam a faforgacstol, igy ledobtam a goncot es befejeztem amit elkezdtem.

Egy vedoszemuveget azert felvettem.

FőDudu

(#20671) npera válasza FőDudu (#20670) üzenetére


npera
újonc

Ilyenkor a védőszemüveg talán már nem is segít, a fő faktor a gatya :C :Y

(#20672) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Én két napja kocsit festek. Nem való nekem továbbra sem. Hülye voltam, csak az ajtó sarkát kellett volna megcsinálnom, erre minden kis hülye kőfelverődést kijavította, így kb a kocsi harmadát festegethetem.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#20673) Gabibácsi válasza FőDudu (#20670) üzenetére


Gabibácsi
tag

A szemüveget hová ?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#20674) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Jah, hamarosan a lengyel zászló is kikerül a szlovák és a cseh mellé, a kanapé fölé..

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#20675) zetor2000 válasza FőDudu (#20670) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez ilyen hővédő szemüveg? :))
Nekem általában csak a bajom van vele. Mármint a védőszemüveggel. Persze sok esetben balesetmegelőző. De a melegtől engem nem szokott megvédeni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20676) Jahno válasza Gabibácsi (#20672) üzenetére


Jahno
őstag

Én is nekiálltam autót szerelni, mert itt valami lötyögött vagy mi. Így kell rendesen nekiállni?

(#20677) FőDudu válasza zetor2000 (#20675) üzenetére


FőDudu
addikt

Valami atlatszo es puha muanyag szemuveg.
A szemembe nem akartam forgacsot kapni.

FőDudu

(#20678) npera


npera
újonc

Holnap reggel nekiállok az X230 kábelcserének, amíg a gyerekek elmennek asszonnyal pancsolni.

Ha sikerül, akkor veszek SSD-t, aztán Win10-et. Utána pedig friss install. Hogyan érdemes? A következőkre gondoltam:

- veszek Windows 10 Home 64-bit licenszet
- letöltöm a Windows install imágót a Microsoft oldaláról.
- egy USB-kulcsról megkísérlem az installt a beépített SSD-re
- letöltök a Lenovo oldaláról egy Recovery Mediát.

Ezekkel fel tudom rakni a cuccot?
Ha van a géphez járó Recovery Media, akkor azzal csinál az SSD-re rejtett recovery partíciót későbbre?

(#20679) npera válasza Jahno (#20676) üzenetére


npera
újonc

A fontos szerszámok ott vannak már, ez jó kezdet :C

(#20680) Jahno válasza npera (#20678) üzenetére


Jahno
őstag

Recovery szerintem le sem tölthető, de nem mindig az igazi. Laptopon semmi eredeti Win kulcs nincs? MS oldaláról megcsinálja a pent, addig okés.

(#20681) npera válasza Jahno (#20680) üzenetére


npera
újonc

Hmmm...

Most agyalok, mert nem működik a dolog. Az instrukciók szerint ezt kell nézni:

The serial number is printed at the bottom of your machine or beneath the battery. If the Machine Type model information is needed, it is located just right next to the serial number
Serial Number - 7812XXX
Machine Type - 2668
Machine Type Model - 2668KHU

Az S/N utáni karaktereket beírom és nem megy.

This machine did not ship with a Coupon/Flyer. Please enter the serial number for a different machine or Contact Us for further assistance.

(#20682) FőDudu válasza Gabibácsi (#20673) üzenetére


FőDudu
addikt

gumipantos, ugyhogy barhova :)

FőDudu

(#20683) Jahno válasza npera (#20679) üzenetére


Jahno
őstag

Na majd mutatom az segédeim is. Én csak a főinas voltam a történetben, de több szerszámot is felismertem ami nem dugóhúzó volt :-D

(#20684) npera


npera
újonc

Hmm..

Kimentem a sufniba és lefotóztam a kartonon a matricát. Van mindenféle ID, a serial number tutira nem megy. A fenti hibaüzenetet dobja fel.

A gép 2013-09-02 dátumos. Lehet, hogy túl régi már?

Am I entitled to a copy of Windows 8.1/10 Pro Recovery DVDs?

You must have received a Lenovo system after October 24, 2014 with a flyer in the box. Your system would have been downgraded to Windows 7 with an option to upgrade to Windows 8.1/10 Pro.

Ezek szerint lehet, hogy felrakom a Win 10-et, aztán letöltöm a fontosabb drájvereket a Lenovo honlapjáról. Lehet egyenként szemezgetni őket egy listáról.

Ott megy a serial number szerinti keresés, azonnal feldobja a gép összes adatát. Tehát az S/N oké.

A következőkre gondoltam, hogy kellhet:

- ThinkVantage
- Power Management
- Realtek audio driver
- Hotkey feature integration
- Lenovo System Interface
- LAN adapter
- Ultranav driver
- BIOS update utility
- internet wireless lan utility
- intel chipset support
- lenovo hide recovery drive
- display driver
- lenovo bluetooth

Kábé sínen vagyok?

(#20685) sutszi válasza npera (#20684) üzenetére


sutszi
veterán

Párom T430s-én Win 10 Pro fut. Driver fronton minden oké. Én az utóbbi időben 40/50/60/70, de még a saját 20 szériámat 3 éve úgy toltam fel, hogy friss install után System Update telepít, majd az elvégzi helyetted a piszkos munkát. Listából kikattintod ha valami nem kell...De ezeket rendre feldobja neked, amit felsoroltál. Sőt BIOS és Intel Management engine cuccokat is hagyom neki, hogy pakolgassa...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#20686) Jahno válasza npera (#20684) üzenetére


Jahno
őstag

De van rajt valami OS most nem? BIOSt indítsd el most, az jót tesz, ha a következő OSnél hálózat és net van, akkor csak a Lenovo update util kell, az utána mindent letölt és felrak. Vagy találd ki mikor csinálod, segítek élőben,sajátgépen jobb gomb, eszközkezelő, megnézzük mi sárga és adom a linket.

(#20687) npera válasza sutszi (#20685) üzenetére


npera
újonc

Köszönöm, le is szedtem egy könyvtárba, oda begyűjtöm a cuccot ami kellhet majd.

(#20688) eattila válasza npera (#20678) üzenetére


eattila
csendes tag

Én most szétszedtem egy bicskámat, mert nehezen nyílt. Kicsit megcsiszoltam itt-ott, 5-ére össze tudtam rakni :D Most sokkal nehezebben nyílik. :))

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#20689) eattila válasza npera (#20684) üzenetére


eattila
csendes tag

Win10 magának felpakolja a szükséges drivereket frissítéskor, telepítés után vagy hogy.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#20690) npera válasza Jahno (#20686) üzenetére


npera
újonc

Most Windows 7 van rajta, az eredeti HDD-n. De a terv az, hogy asszony kap egy Zamzung 860 EVO SSD-t bele, aztán azt feltelepítem neki Windows 10-re inkább, hogy legyen mindenféle update és védelem ami kellhet. Ehhez kell vegyek egy licenszet majd.

Ha csak annyi, hogy először windows felrak eredeti Microsoft image-ről, aztán Lenovo Update Utility, akkor szerintem meg tudom csinálni.

A fő izgalom a kijelző kábele, de most már van tutorial video, ami alapján elvileg menni fog. Csak nehogy eltörjek valami műanyagot. Hoztam fel a "nagygép" mellé csavarhúzókészletet, kis tálkákat a csavaroknak, valamint egy vajkenőkést a kijelző körüli műanyag felpattintásához. Az akksit előtte ki fogom szedni, hogy áram ne legyen benne.

(#20691) npera válasza eattila (#20688) üzenetére


npera
újonc

A lényeg a barkácsolás öröme, az eredmény lesz ami lesz :C

Ha a laptopot megcsináltam (he-he, az önbizalom fontos dolog), akkor neki tudok állni a könyvespolcoknak is. Azt sokkal kevésbbé tudom elcseszni, bár túl kis furatba túl nagy csavart erőltetve azért szét tudok ott is repeszteni dolgokat. Majd beszámolok.

(#20692) qnadam válasza npera (#20690) üzenetére


qnadam
veterán

tök felesleges a recovery. windowst feltolod (licensz ráér utána is), ha valami hiányzik, akkor lenovo oldaláról leszeded a thinkvantage izét, az feltesz minden szükségest.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#20693) npera válasza qnadam (#20692) üzenetére


npera
újonc

Köszi!

(#20694) Jahno válasza npera (#20690) üzenetére


Jahno
őstag

"Ha csak annyi, hogy először windows felrak eredeti Microsoft image-ről, aztán Lenovo Update Utility, akkor szerintem meg tudom csinálni."

Ennyi, és ilyen vasnál a 10es szinte mindent felismer, de pont laptopspecifikus acpi/energiagazdálkodás szokott néha nyüszíteni. Winnél eleve ha a mostaniba dugsz egy pent, akkor arra megcsinálja a telepítőt.

És ebben a pillanatban elvállaltam egy SSD cserés telepítőst a rokon csajnak, de legalább értelmes i5ös lapos, nem valami kotvadék. Még ha Asus is :-D

(#20695) Jahno válasza npera (#20691) üzenetére


Jahno
őstag

Autót barkácsoltam/tunk. Kellett a gyorsdaraboló is. Eredetileg fel akartuk kötegelni a lógó izét, de ha egyszer adott az akna és a cucc, akkor miért ne? Igaz az elforgó izét nem tudtam eléggé erőből tartani, de több különböző szerszámot is felismertem.

(#20696) npera válasza Jahno (#20694) üzenetére


npera
újonc

Mivel asszony ezzel "dolgozna" (egyetemi dolgok beadása), ezért ragaszkodnék az aktuális és frissülő rendszerhez. Jó kis tűzfallal és vírusirtóval. Meg persze backup rendszeresen a NAS-ra.

(#20697) zbenjamin15


zbenjamin15
újonc

Janó, tudsz segíteni? Írtam privátban.

A helyzet definisztikai szubjektivitása olyannyira kolumbinált, hogy az már antogallisztikus ellentétben áll a morális egzisztenciával.

(#20698) Jahno válasza npera (#20696) üzenetére


Jahno
őstag

Én is éppen ezt mondom (:- Vírusok ellen az MS beépítettje pont jó, ha asszony nem kattintgat mindenfélére...

(#20699) Jahno válasza zbenjamin15 (#20697) üzenetére


Jahno
őstag

Írtam nigger. De ez mókás:

"A Hardverapro.hu automatikus rendszere azt érzékelte, hogy partnered előreutalást kért tőled, ezért kérjük, hogy fokozottan légy óvatos!"

Nem kapsz pénzt, kérj apádtól :-D De a kannásbort se utasítsd vissza.

(#20700) eattila válasza npera (#20691) üzenetére


eattila
csendes tag

Meg regi, agyonhasznalt hatast adtam a napellenzonek az 50-es nikonon. A matrica felvalt. Aztan csiszolopapir, csiszoloko es frankon nez ki :)

Holnap meg felrakom a nyari papusokat, amiket lecserelek egy het mulva. De igy nem kell elmenni ertuk es visszavinni a telit.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.