Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20251) ncc1701 válasza Jahno (#20246) üzenetére


ncc1701
veterán

Dolgozzon annyit, akinek 2 anyja van. Nem csinálok úgy, mintha tudnám mi az élet értelme, de abban biztos vagyok, h nem ez.

(#20252) Gabibácsi válasza hobizoli (#20245) üzenetére


Gabibácsi
tag

te miért fröccsöntesz még mindig, miért nem keresel röhögve jobb állást sokkal több pénzért? ha ilyen egyszerű

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#20253) Gabibácsi válasza BobaHWSW (#20247) üzenetére


Gabibácsi
tag

grat

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#20254) Gabibácsi válasza Sipi- (#20243) üzenetére


Gabibácsi
tag

Hankook, Uniroyal, Continental mind volt nekem, mindegyik teljesen jó
Nézd meg mi az akciós a méretben , aztán guglizz rá a tesztjére

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#20255) eattila


eattila
csendes tag

Lett egy fél borsszemnyi kavicsfelverődésem a szélvédőn. És persze Karcagon nem igazán van olyan szaki, aki megragasztja....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#20256) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Koszi Elias, Sipi:)

Szerk, Gabibacsi is:)

[ Szerkesztve ]

(#20257) Gabibácsi válasza eattila (#20255) üzenetére


Gabibácsi
tag

nincsenek ilyen tescoparkolós szélvédősök? én oda mentem itt Dunakeszin

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#20258) zetor2000 válasza eattila (#20255) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ilyen nagyobb bevásárlóközpontok mellett "mindig" van egy szélvédő sátor. Hátha. Amúgy Cargl ass... talán.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20259) ncc1701 válasza eattila (#20255) üzenetére


ncc1701
veterán

Tégy rá addig is celluxot pár rétegben, h ne menjen bele szemét.

(#20260) Gabibácsi válasza ncc1701 (#20259) üzenetére


Gabibácsi
tag

csak ha tuti hogy nincs benne nedvesség

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#20261) zetor2000 válasza hobizoli (#20245) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jam, értem amit ítsz, csak szerintem nehéz lehet otthagyni a sajátot, és bérelni egy valamit, ráadásul családostól menni olyan melóhelyre, ami a megélhetést mondjuk biztosítja, de minden más meg távol kerül. Gondolok itt ismerősökre, spanokra, családtagokra, ellenségekre.
Nem minden a pénz, persze ha odahaza lenne annyi, mint így a bérleményben, az lehetne az ideális. Csak ha szólni kell valakinek, hogy a kölök beteg, maradni kéne odahaza, azólj Mari ángyónak, hogy gyöjjön már át reggel... Vagy valaki megbetegszik a keresők közül, akkor 12órát nem lássaja másikát, az nagyon nem jó. És erre lehet rámennek... A 240-260 órás melós hónap meg a rabszolgáknak való.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20262) zetor2000 válasza Gabibácsi (#20260) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha van benne, akkor meg hőlégfúvóval ki kell szárítani (esetleg hajszárító).

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20263) eattila válasza Gabibácsi (#20257) üzenetére


eattila
csendes tag

Itt nincs, de kaptam egy címet. Ott csinálnak ilyesmit.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#20264) eattila válasza ncc1701 (#20259) üzenetére


eattila
csendes tag

Á, felületi. Körömmel is alig érezni. Csak látszik. És nem akarom úgy hagyni, nehogy majd télen baj legyen belőle.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#20265) zetor2000 válasza eattila (#20264) üzenetére


zetor2000
senior tag

Meg néha megb*sz miatta a rendőr, mert csak...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20266) ncc1701 válasza Gabibácsi (#20260) üzenetére


ncc1701
veterán

Most már tán nem fog fagyni... De ja, az a legtisztább, ha még aznap megcsináltatja az ember. Olcsóbb, mint egy szélvédő.

(#20267) eattila válasza zetor2000 (#20265) üzenetére


eattila
csendes tag

Ezért biztos nem. kosznak látszik. Csak nem jön le :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#20268) npera válasza BobaHWSW (#20238) üzenetére


npera
újonc

Igaz, L-nézést az off miatt... :C

(#20269) npera válasza BobaHWSW (#20247) üzenetére


npera
újonc

A dátumra nem emlékszem már, de rémlik, hogy egy időben a mostani melóhelyedre vágyakoztál és reménykedtél benne, hogy lesz majd hosszabb szerződésed is mint pár hónap. Ez úgy tűnik bejött.

A másik ami rémlik, hogy a VFX-sup pozíció is egy álom volt, akkor erre még tudunk drukkolni.

Drakula!

(#20270) BobaHWSW válasza npera (#20269) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Koszi!

Na arra meg varhatunk egy darabig. Sok lepcso van meg addig de igyekszem.:)

(#20271) Jahno


Jahno
őstag

Jajj, Tegnap audit/jogosultág ellenőrzés, kaptunk egy felhasználói listá, hogy AZONNAL töröljük, mert ezek nincsenek. ADban csak letiltgattuk, ki is dőltek a múmiák hogy kik azok akik még vannak, beléptető gépnél a kártyákat töröltem, így már tegnap este futkoztak a júzerek, hogy jaaaaaj, jaaaaaj, elromlott.

Most következő lépés, hogy az asztali telefonok azonnal megszűnnek, mobilra fel kell tenni aTeamset és majd azon keresztül megy minden is. Kár, hogy a legfrissebben is tán valami 4.4-es droid fut, meg akad 2.2-es is. Ezek jó eséllyel nem támogatják ezt a fajta dolgot, de lehet lemegyek kávézni, mert mire visszajövök arra változik A Terv és teljesen más hasonló baromság lesz az átgondolatlan csapásirány.

Persze vicces volt, a fő megmondóembernek kell pár szobába engedélyezni a jogosultságot. Júzer szépen is írt, hogy akkor ezt meg ezt kérné, tessék szépen jóvá is hagyni. Erre 10 sort írt, hogy mennyire hülye az IT, nem voltak egyértelműek a nevek. Az viszont nincs benne, hogy adjam vissza :-D Meg ha nem egyértelmű kérdezhetett is volna, de egy névsor amiben nincs két egyforma Gipszjakab, nekem elég egyértelmű bírt lenni. Hurrá péntek.

(#20272) JonesC


JonesC
csendes tag

Valaki írta itt a lidlis silvercrest távost a tévéhez, azzal megy minden faszányosan?

(#20273) Jahno


Jahno
őstag

Na, a Skypeomat le is tiltották. Szólhattak volna :-D

(#20274) Jahno


Jahno
őstag

Blogolás sorról sörre. Valaki nagyon megvilágosodott odafent, külső júzereknek csináltunk kb. 60 darab virtuális gépet. Múlt héten beléptettünk mindenkit, legyen profil lássa mi merre, elmeséltük, leoktattuk. Most tömegével hívnak, hogy nemmegyanemmegy. Mi sem tudunk semmit, de szép lassan kiderült, nem ez lesz a csapásirány, gépeket le is kapcsolták. A cég másik fele meg a júzert zaklatja, mert csinálni kell a munkát és a legtöbb belső rendszert csak azon a gépen keresztül érik el :-D

(#20275) hobizoli válasza zetor2000 (#20261) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nezd, aki 8orat dolgozik vmi rabszolgahajcsar vallalkozonal 80-90k-ert, aztan utana megy masodallasba vagy kertben kapalgat vmit vagy foglalkozik a haziallatokkal, hogy azokkal kiegeszitve megeljen, annak is megvan a 200+ oraja igazabol, es akkor sem keres 200+k-t vele
es lehet ott is 10-20km-re jar el dolgozni hajnalban egy-masfel orat utazgatva buszon, mert csak ott van a regioban melo

ez a csalad sem egyszerre jottek ide, eloszor 1 vki volt itt csak, aztan 2, aztan 4
amikor lattak, hogy ez itt muxik, akkor atjottek
az meg, hogy spanok stb... az kit erdekel? jojjenek ok is
a sajat eleteddel torodj, en spanokeval

kiszamolod ezek 4-n keresnek kb 900k-t, kifizetnek 200-220k-t lakhatasra belole
fuuu
es?
de kitudjak fizetni
meg a borsodi elettel ellentetben nem kell honap vegen azt neznie, mit tud megvenni a kis megmaradt penzebol kajanak, meg szamolni hany nap van fizetesig, vagy hogy melyik csekket fizesse be

vannak erdelyi magyarok is, ok pentek este kocsival hazajarnak romaniaba
es megeri nekik igy is

muterom 17evesen koltozott fel Zalabol Bp-re es dolgozott a Kistext-ben
12-n voltak tetsverek, meg lehet orultek is, hogy egy szajjal kevesebbet kell otthon etetni
kesobb 2 testvere is jott, ok is a kornyeken dolgoztak csak mas cegeknel
de akik ott vannak Zalaban sem jarnak ossze hetente
ez itt lakik, az 20km-re ott, a 3. az csak 6-8 utcara tole, de azokkal sem jarkalnak ossze, csak nagy ritkan
telefonon beszelgetnek 1-2 hetente hetvegen, aztan annyi, ahhoz meg tokmind1 hol vagy

-------

vagy gondolj bele a USNavy-nal amikor vki szolgalatra megy a anyahajoval, akkor az kb 6 honap
addig max email van... ha van
es kb 5000-n vannak azon a hajon
a jo reszuknek biztos van csaladja is otthon
es megoldjak
itthon ez felfoghatatlan kategoria lenne
pedig ott siman benne van az is, hogy amikor elbucsuztak egymastol a kikotoben, akkor talalkoztak utoljara, mert hiaba indultak el bekeidoben, egy hirtelen jott bevetes kozben lelottek a helikoptert egy legelharito tuzzel, vagy betalalt egy raketa a hajotestbe, aztan pont rosszkor volt rossz helyen a fedelkozben
vagy akik ott voltak pl Irakban vagy Afganisztanban
es egyatalan nincsenek agyonfizetve ehhez

ausztraliaban vannak olyan banyavarosok a keleti partvideken a vizvalaszto hegyseg nyugati oldalan, hogy repulovel jarnak 21 napos turnusban dolgozni oda az emberek
ok megerkeznek, az elozo brigad megy vissza a geppel
napi 8 orat dolgoznak forgasban 21 napig, akkor jon vissza a valtasuk
de 8 ora melo utan is tudjak tartani a kapcsolatot az otthoniakkal pl Skype-n (is), mert azt biztositjak nekik a pihenohelysegekben
harom het mulva meg harom hetig otthon vannak
akkor halal siman el tud menni egy csaladi 2 hetes nyaralasra akarhova

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#20276) qnadam


qnadam
veterán

a világ legboldogabb élőlényei közül kettő

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#20277) -NoVa- válasza hobizoli (#20275) üzenetére


-NoVa-
őstag

Máshol meg 6 órát gyalogol egy vödörrel ivóvízért a gyerek, mégsem ahhoz viszonyítunk követendő példaként.

Legalább angolul megtanulni, és a világról tájékozódni az még nem luxus, ment félárvaként lomokból guberált számítógéppel net nélkül is valahogy anno, aztán valahogy kijjebb látok vele a világból, mint egy gépsornál egy munkafolyamat. Munkafolyamatként igazából a gépesítéssel folytatsz árversenyt lefelé, ahogy egyszerű papírtologatóként is addig van munkahely, amíg a bér nem közelíti a könyvelőcégek havidíját.

(#20278) Jahno válasza Jahno (#20274) üzenetére


Jahno
őstag

Na, új csapásirány az lesz, hogy most a fizikai gépeket ezektől a júzerektől be kell szedni és megfejtjük, hogy miképpen tudnak virtuális gépeken dolgozni távolról. Az, hogy múlt héten pont ezt csináltuk, még senkit nem zavar, de ez A Terv, és nyomni kell.

(#20279) Jahno válasza hobizoli (#20275) üzenetére


Jahno
őstag

Afganisztán meg a többi szerintem eléggé nyugdíjasklubos koktélparti. Meg összehasonlítgatni sem érdemes.

(#20280) Gabibácsi válasza Jahno (#20278) üzenetére


Gabibácsi
tag

Felvettek a másik céghez, a múltkori retro bulin akinek adtam emailcímet, onnan.
Most gondolkozhatok, meg felhívom a cégemet mit látnak az illatszerben, merthogy kirúgtak tegnap is egy emberünket, leépítés

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#20281) FőDudu válasza qnadam (#20276) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk egy vodor teniszlabdat hozott a gyerek a szomszedtol.
Kutyak igen orultek, nem tudtak valasztani :)

FőDudu

(#20282) Jahno válasza Gabibácsi (#20280) üzenetére


Jahno
őstag

Ezek folyton leépítenek, aztán sorban veszik fel az embereket. Azt sem egészen értettem velünk mi volt, vagy mitől működik tovább, mert azt is valakinek csinálni kell.

(#20283) Gabibácsi válasza Jahno (#20282) üzenetére


Gabibácsi
tag

közben az istiékhez vettek fel egyet, de a másik projekten meg kirúgtak egyet, mert ott annyi a keret

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#20284) Samott


Samott
addikt

Elfoghatták a használtautó-eladókat átverő csalókat - ugy nez ki a lezart nyomozast megis megnyitottak ujra a totalcar cikk utan.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#20285) Jahno válasza Gabibácsi (#20283) üzenetére


Jahno
őstag

Érdekes volt az a csávó is. Elején kapott a szájára, de csak nem akart jobb helyre menni.

(#20286) Jahno válasza Jahno (#20274) üzenetére


Jahno
őstag

Na, csapásirány mégis a virtuális lesz, nem is értik merre csúszott el a történet, most faarccal értetlenkednek, hogy ez volt mindig ez is lesz. Júzerek jogok rendben, nyomjuk tovább.

(#20287) FőDudu válasza Jahno (#20286) üzenetére


FőDudu
addikt

Jon a szopas a sok USB-s eszkozzel meg kameraval :)
Meg a 'mernemmegy az FX1170', eddig mindig leporellora nyomtattunk :)

FőDudu

(#20288) Jahno válasza FőDudu (#20287) üzenetére


Jahno
őstag

Érdekes módon itt sem kamera, sem USB-s izék nincsenek. De majd lesz valami más, attól nem tartok, hogy valamivel nem szopunk be :-D Virtuális gép meg annyira munkára van, hogy még egy parancsikont sem csinálhatok vagy adhatok hozzá linket a kedvencekhez. Az is jó lesz, ha sorba jönnek rajt a 10-40 gigás postafiókok, mi meg Euróban fizetünk a tárhelyért.

(#20289) zetor2000 válasza hobizoli (#20275) üzenetére


zetor2000
senior tag

Értem, amit írsz / mondasz, de sajna a kokakóla sem akkora, hogy a hazai munkaerőpiacon lévő hiányt érdemben kezelni tudja.
Biztos jó pénz ez azoknak, akiknek nem volt ennyi sem, sőt... Ebből már kajak elvan egy 4-5 fős család, és már azért van napsütés is. Csak azt mondom, hogy ilyen-olyan okból nem csinálja / teheti ezt meg mindenki.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20290) zetor2000


zetor2000
senior tag

Havernál feltettük a harmadik IP kamerát.
Szerencsére nem kellett végül portot nyitni, a Hikvisionnak van valami netes szolgáltatása, azon keresztül lehet macerálni a kamerákat, küld levelet, mobilra meg van valami Hikvision app, ami visszajátszást is lehetővé tesz, meg naplóz, blahblah... tök jó. Így le is lehet menteni a felvételeket.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20291) eattila válasza zetor2000 (#20290) üzenetére


eattila
csendes tag

Nalunk is az van. Mailt kuld keppel ha adott idoszakban mozgas van. Meg beallitott idonkent kepet keszit es feltolja ftpn a szerverre.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#20292) zetor2000 válasza eattila (#20291) üzenetére


zetor2000
senior tag

Itt szerver nincs, csak a kamerákokban némi microSD, azt azon rögzül álló+mozgókép.
Elég korrekt, magyarul is tudó felület.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20293) Samott válasza zetor2000 (#20290) üzenetére


Samott
addikt

Es akkor a Huawei miatt sir mindenki... ugyanezeket gondolom a kinai titkosszolgalat is meg tudja tenni. :)

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#20294) zetor2000 válasza Samott (#20293) üzenetére


zetor2000
senior tag

Simán. :) Amúgy a Huawei mellett a Hikvision az, amit nem kedvelnek az USA-ban. Pedig a kameráik szreintem nagyon tuti cuccok.
Az ismi nem akart / tudott erőforrást áldozni egy tárolóra / felhő bérlésre, így maradt ez a megoldás. Egyébként nem feltétlen kell a Hikvision felhőt használni, mehet privát helyre minden.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20295) Jahno válasza Samott (#20293) üzenetére


Jahno
őstag

Ha parázol akkor tiltsd le a forgalmát. Mondjuk meg is lehet nézni merre küldene adatot.

(#20296) Samott válasza Jahno (#20295) üzenetére


Samott
addikt

Dehogy parazok, miert lenne ram barki kivancsi.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#20297) npera válasza Samott (#20296) üzenetére


npera
újonc

Óóóó, vannak sötét dolgok az interneten és most nem a darkwebre gondolok. Nekem van olyan videóm, ami 8,2k nézettségnél van és azt hittem, hogy csak én fogom megnézni 15x, meg az internet még 3x kábé.

(#20298) zetor2000 válasza JonesC (#20272) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én írtam.
Tesóm nyomkodta vele, valamit csinált. Ő ért a készülék beléhez, most szétkapta a készüléket, mert volt valami huncutság, de szerencsére csak valami kábel érintkezési gebasz. Volt a képen 2 csík, megmozgatta a csatlakozó(ka)t, és most semmi. Tetszik neki a bele, meg hogy minden fém benne. Amíg nem érkezik meg az Aliexpresszes, vesz valami taníthatót, mert ez a SilverCrest máshoz is van használva. Ki/bekapcsolni tudta, meg a szervíz menüt áttúrta, hogy tudjon üvölteni a TV. Lehet állítani a max hangerőt is, azt húzta fel. Szóval valamit csinált.
Szerintem a ki/bekapcsoló, a számok, meg (ha van) a nyilak működnek. A bemenetválasztó nem tudom, működik-e vele, de szerintem rá lehet venni. A Xiaomi telefon gyári alkalmazása működik - Jahno szerint (asszem ő írta, hogy siker!), meg van a Galaxy Universal Remote, azzal nekem működött 90%ig minden. Nem próbáltam mindent, azért nem 100%. Linket régebben adtam hozzá.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20299) Jahno válasza zetor2000 (#20298) üzenetére


Jahno
őstag

Xiaomit qnadam írta. Nekem nem működik. Tumor talált egy másik alkalmazást, azt mindjárt kipróbálom.

(#20300) Sipi-


Sipi-
tag

Xiaomi-s nekem nem ment.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.