Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20801) npera


npera
újonc

Az akksi egész jónak tűnik még. Most futott két hosszabb kört a Win7 update, de belegabalyodott magába és feladta. Akksiról futott a gép vagy fél órát. Most sikerült belépni, 2 óra 8 percet ír az akksi üresjáratban.

46 Wh-t ír maximális elérhető kapacitásnak a gyári 57 helyett.
132 ciklust futott az akksi.

[ Szerkesztve ]

(#20802) FőDudu válasza npera (#20799) üzenetére


FőDudu
addikt

A kabel hol csatlakozik a panelre?
Alul/felul/kozepen/szelen?

Ott megnyomva a muanyag fedelet mi tortenik?

FőDudu

(#20803) npera válasza FőDudu (#20802) üzenetére


npera
újonc

Balra, közel a zsanérhoz. Nyomogatva semmi nem történik. Csak a sarkoknál csavargatva a panelt.

(#20804) FőDudu válasza npera (#20803) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor az valoszinuleg kijelzo lesz.

En levennem a fedlapot - regi thinkpadek eseten le lehetett venni a fedlapot ugy, hogy minden maradt es a kijelzot a zsanerra szerelt 2 palca tartotta. Nem tudom X230 ilyen-e.

Akkor a hatlapbol adodo feszulesek kiesek a jatekbol, zarlat se lehet.
Ott valoban kiderul a kijelzo feszulese okozza-e a gondot.

Hardware maintenance manual.

Szerk: nem olyan, viszont a 4 csavart kiveve marad a panel a kabelen. (87-88 oldal).
Azaz be lehet kapcsolni a lifego kijelzovel aminel ki lehet tesztelni hol a gond.
Ha picit tekergetve elojon a gond, akkor belul lesz a hiba.

10 perc melo es legalabb tudni fogod.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#20805) npera válasza FőDudu (#20804) üzenetére


npera
újonc

4 csavar tartja a kijelzőt, a 87-es oldalon látszik. Egy fém kereten van, ami a kijelző hátlapján ül.

(#20806) npera válasza FőDudu (#20804) üzenetére


npera
újonc

Amikor megjön a paszta, akkor kipróbálom csak a panel tekergetését is csak kézben tartva.

(#20807) qnadam válasza Jahno (#20790) üzenetére


qnadam
veterán

a rufus kényelmi szolgáltatás, sokkal gyorsabb mint a ms saját czuccza.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#20808) Jahno válasza qnadam (#20807) üzenetére


Jahno
őstag

De mire leszeded az ISO-t és variálva kiírod. addig az MS cucca el van 20percet a sarokban mindenestől és szól ha kész. Nem kell simogatni semmit.

(#20809) npera


npera
újonc

Az akksi felugrott 3 óra 58 percre, alighanem valami nyünnyögtette a háttérben amikor 2 óra körül volt. Ez a Totalcar szerint akkor kimozogja magát :C

(#20810) npera


npera
újonc

Ez most egy kicsit kockázatos, de azon filózom, hogy ha válaszolnak az ausztrálok az IPS kijelzővel kapcsolatban, akkor lehet egyből rendelek egyet, aztán akkor kicserélem amint megjön. Az annyira egyszerű művelet, hogy igazából nincs értelme nem megcsinálni. Kábé 650 SEK volt a költsége.

(#20811) qnadam válasza Jahno (#20808) üzenetére


qnadam
veterán

iso 3 perc, felírás annyi se.
igen, rufust keresni meg isot több, de nekem ezek már kéznél vannak :) mindenki eldönti magának jól.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#20812) zetor2000 válasza qnadam (#20811) üzenetére


zetor2000
senior tag

idehaza nem kunszt rufust ÉS iso-t tartani... :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20813) zetor2000 válasza npera (#20810) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én ettől ódzkodom... hogy az IPS az nagyobb felbontású, szélesebb vagy több érintkezőt tartalmaz, vagy ha ugyanannyi van benne érintkezőből, akkor a panel, ahova megy, az más, vagy a csipek kiosztása nem okés...
Ez a Te döntésed, én nem merek se pro se kontra érveket felhozni...
Nem szétkapni, kicserélni művészet, hanem azt a panelt megcsinálni mögé, amire a csatlakozók mennek.
Bár, belegondolva, 10-12 éves kicsi kínai / indiai / vietnámi gyerekek rakják össze, ha nekik meg tudják mutatni, nem lehet probléma egy korosabb felntőttnek sem :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20814) FőDudu válasza FőDudu (#20795) üzenetére


FőDudu
addikt

Aztan 1-2 ujrainditas utan mar aktivalta magat.

Epp a troubleshooterben akartam megmondani neki, hogy epp melyik gep amin melozok, aztan mar aktivalva volt.

FőDudu

(#20815) zetor2000 válasza zetor2000 (#20813) üzenetére


zetor2000
senior tag

Persze lehet, hogy minden rendben fog menni... sajnos ez olyan, hogy vagy kidobsz pár Ft-ot az ablakon, vagy ha szerencséd van, akkor panel ki / panel be, azt megy minden, mintha mindig is ez lett volna benne. Vagy a felbontás állító csúszka felső állása feljebb ment/mehet a windowsban...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20816) FőDudu válasza zetor2000 (#20815) üzenetére


FőDudu
addikt

Csak 1 fele LCD kable van, igy valoszinuleg jo bele az osszes fajta kijelzo.
Hacsak az alaplap nem limital valamit.

https://support.lenovo.com/si/en/solutions/pd024283
https://download.lenovo.com/parts/ThinkPad/x230_fru_bom_20150303.pdf

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#20817) npera válasza FőDudu (#20816) üzenetére


npera
újonc

Itt egy IPS panel, a BOM-nak megfelelő kóddal. Ez 70 font. 04W3462 - LGD 12.5" IPS

Van sima TN 27-ért.

(#20818) Atti777 válasza eattila (#20776) üzenetére


Atti777
senior tag

Csak úgy általában a közvetlen befecskendezésről:
"Mivel a modern kori, méretcsökkentett turbómotorok többnyire közvetlen befecskendezéssel készülnek, BMW-től a Volkswagenig probléma lehet a szelepek kokszosodása. Ez a direktbefecskendezős szívómotorokra ugyanúgy igaz
...
A gyártó szerint például az új Opel Crossland X 1,2 literes turbómotorjával is aggályos az itthoni 95-ös benzin minősége és javasolják a 100-as benzin használatát. (A PSA, az Opel új tulajdonosa a Citroën- és Peugeot-modellekben éveken át tiltotta pont ennek az 1,2-es turbómotornak az értékesítését hazánkban, épp a motor működését veszélyeztető lerakódások miatt.)
...
Az elégő benzinből a szelepekre rakodó szenny a megfelelő vegyszerekkel tisztítható. A folyadékos tisztítás ára körülbelül 60 000 Ft
. "
[link]

Erre érdemes lehet még figyelni, ha használt autóban gondolkodsz:
"Biztosat a kettős tömegű lendkerék létéről a márkaszervizek tudnak mondani az alvázszám alapján. Támpontként annyit, hogy az Audi, SEAT, Škoda, Volkswagen TSI és TFSI turbómotorokban valószínűleg lesz kettős tömegű lendkerék."

Új autónál ezekkel 2-3 évig nem lesz gond, de a használtnál érdemes különösen megnézni.
Meg érdemes a motorkódra rákeresni, hogy miket írnak róla, mik a jellemző hibák, VW konszernnél volt pár különösen beteges típus.
[link]

Szerk: ez elég durvának tűnik: [link] [link]

Szóval azt hiszem inkább a nem ajánlott kategória...

[ Szerkesztve ]

Путин, иди нахуй!

(#20819) qnadam válasza zetor2000 (#20813) üzenetére


qnadam
veterán

szerelték gyárilag is ips-sel, az egy az egyben cserélhető, viszont fhd már nem tud lenni a meglevő csatlakozásokkal.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#20820) qnadam válasza npera (#20817) üzenetére


qnadam
veterán

70 font? annyit ér az egész gép egyben...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#20821) qnadam válasza Jahno (#20619) üzenetére


qnadam
veterán

és mi áll benne?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#20822) FőDudu válasza qnadam (#20820) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez mar olyan mint az oldtimer....
Minnel oregebb annal dragabb. :)

Nekem amugy a T60 eleg jol muzsikal.
2x240GB ssd, 3GB ram, T5600, Ati x1400.
Es meg USB3 is van - Aten PU320 expresscard to USB 3.0 adapterrel.

Igy nem csak a gigabit lan a gyors, hanem USB3 is van.
Es a nagy akkum is mukodik, vagy 5 orat bir rola.

FőDudu

(#20823) npera válasza qnadam (#20820) üzenetére


npera
újonc

Ez egy jó szempont. Asszony sosem fog képet szerkeszteni rajta, csak office és web. Szóval a TN is elég.

(#20824) FőDudu válasza npera (#20823) üzenetére


FőDudu
addikt

Bobanak epp lattam egy fasza gepet. Lenovo P72.

17,3" kijelzo, 4K, 6 magos xeon, 16-128GB Ram, Nvidia Quadro P5200.
Desktop gamer gepet megszegyenito teljesitmeny egy laptopban.

FőDudu

(#20825) Jahno válasza qnadam (#20821) üzenetére


Jahno
őstag

2 szelvényt fektettem rá Pestre, az kb.2.5 millió forint. Bibi, hogy ennek 20%-a felhős, aminek egy részét 10% alá lehetne szorítani, viszont ez kézi mambójambót igényel, aminek az árfekvése további 1.5 millió pénz. Oszt ez.

(#20826) Jahno válasza FőDudu (#20822) üzenetére


Jahno
őstag

Baaaaz, ma vettem egy marok SSD-t és 10ezer pénz az alap 240es Kingston? Tudom, nem a leggyorsabb, legújabb chipes, de azért ez így vidékre laptopokba vagy bármibe teljesen jó.

(#20827) qnadam válasza Jahno (#20825) üzenetére


qnadam
veterán

annyiért lerepülheted már, de az egészet nem tudod legálisan megoldani, vagy csak nehezen.
egyáltalán mekkora felbontás kell? műholdról is meg tud lenni a 30 cm/pixel.

itt akár olcsóbb is lehet, de függ attól is, hogy milyen spektrum kell egyáltalán, milyen felbontás, elég-e az archív vagy most kell új anyag, mennyi perspektivikus torzulás fér bele...

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#20828) qnadam válasza FőDudu (#20822) üzenetére


qnadam
veterán

a romos (durván sárguló kijelző, törött palmrest, döglött tapipad, repedt bezel, hiányzó hdd caddy) t60-amat asszem ötezerért adtam el. vagy tízért? nem tudom, de örülök hogy végre nem kell kerülgetni :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#20829) qnadam válasza npera (#20823) üzenetére


qnadam
veterán

ismerős vostroját néztem nemrég, valami két weblapot láttam csak rajta, de már ott zavart az ips kontraszttalansága és gyalázatos betekintési szöge... egyszerűen rossz volt ránézni.

bontott ips szerintem olcsóbb lenne, de nem tudom, ott milyenek a beszerzési lehetőségek.
a 80 fontot érő gép tartalmazott enyhe túlzást, de most a hardveraprót felcsapva az x220/230-ak 35-50e között mennek.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#20830) Jahno válasza qnadam (#20827) üzenetére


Jahno
őstag

Nem kell ennyire túllihegni, szokásos fórumos arcoskodás volt, engem meg érdekelt egy szintig :-D Drónnal nem lehet, az biztos, de más is lenne az egészből. Valamint lenne éjszakai kép is, vagy ami kell. Kb. 40 repülésből kijönne Pest, +utómunka + szopószorzó.

(#20831) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Laptoppal bementem a boltba, kabelt megtalaltak, este kiderul minden okes e.

Parom azota meg le se kattan az uj surfacerol aszongya annyival jobb a kijelzo es intuitiv a tollal rajzolas valamit kenyelmesebb a kanapen hatradolve fotokidolgozas, hogy lehet neki nem is kel tobbet a laptop.

Remek... Nezhetek neki esetleg surface bookot mert a surface pro meg nekem kell. :D pron jobb a rajzolas mint a bookon.

(#20832) Jahno válasza BobaHWSW (#20831) üzenetére


Jahno
őstag

Én éppen rajztáblákat vettem tesztelésre, de Neked nem merem mondani :-D Egyik a Huion kiváló terméke, másik meg Ugee név alatt fut. Már nálam hozzáértőbbek tesztelik, aztán kiderül. Egyik az valami 20x15 centis vagy mekkora, de bazi nagy.

(#20833) BobaHWSW válasza Jahno (#20832) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Huion gt 220 pro-t teszteltem. Olcso, igy kevesbe vagyol szigoru vele. Nem ragasztott az uveg igy eleg szep eltetes van a toll hegye es a kurzor kozott valaminy a pontossag se olyan jo.

Egy surface pro, cintiq, ipad prohoz kepest nezve.

A viszont zsenialis, hogy milyen aron tudnak ilyet nyujtani es az extra valasztasi lehetoseget ertekelem. A 220gt pro-n konkretan en is gondolkozok. Nem hude jo de 22 inches es annyira nem is borzaszto. Csak wacom utan kicsit... Olcso.

(#20834) Jahno válasza BobaHWSW (#20833) üzenetére


Jahno
őstag

Ááááá, én durvábbra gondoltam, Pld. Huion H420. Ennyiért szerintem feléd egy jó ebédet sem adnak. Itt vadkeleten meg ha pénzt sem termel, akkor teljesen más arányokkal kell gondolkoznunk. Lehet székalátétnek sem használnád, mert durvára van munkálva a felülete :-D

Fotós haversrácot kicsit sajnálom, éppen kezdett feltörni és ezt-azt csinálni, de annyira azért nem szakadt rá minden meló, ahogy kellett volna. Most elvállalt egy stúdiós asszisztenses melót bruttó 300ezresért, napi 10 órásan beszámlázva... Cserébe 1-2 nap kimenőt kaphat, hogy a saját dolgait intézze. Viszont felvázoltak pár kivételes napot, mikor tovább is kellene maradni... Ha azt számolom, hogy melóba járás ideje még napi +3órát hozzá told, akkor még durvább az egyenleg. Kíváncsi leszek a végére. Ennél legalább van bevétel és elképzelés, nem zárnak be pár hónap vergődés után. Cserébe időnként beesnek mindenféle filmesek és lehet tolni a 20 órás műszakokat.

(#20835) Jahno


Jahno
őstag

Ja, pénteken kaptam kölcsön ilyen rettenetet, rögtön szerelmes is lettem mindenbe. Még ha fény nem volt, akkor is:

És itt van egy Zuiko 1.2/45 Pro is, amivel egyelőre semmit nem tudok kezdeni, de már ránézésre is csorog a nyálam. Majd idővel kipróbálom rendesen.

(#20836) Gabibácsi válasza Jahno (#20835) üzenetére


Gabibácsi
tag

egy gitárt? vagy egy gitárost?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#20837) Jahno válasza Gabibácsi (#20836) üzenetére


Jahno
őstag

Egy egész zenekart.

(#20838) #09908736


#09908736
törölt tag

Tegnap volt megemlékezés Márc. 15-re, egész jó volt, addig, amíg egy 56os emigrált nekiállt Fideszezni, meg báncsák Orbánt, meg migránsozni. Szívem szerint megkérdeztem volna, az elmúlt 20 évben élt-e Magyarországon, hogy ilyen elánnal jelent ki valamit. De nem tettem.

(#20839) qnadam


qnadam
veterán

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#20840) #09908736 válasza Gabibácsi (#20651) üzenetére


#09908736
törölt tag

"Megnéztem, de nem értem, mijez?
Olyan dr who szerű"

Ifjúkorom egyik kedvenc könyve. Ahonnan A.J. Crowley nick jött.
Azirafael (angyal) és Crowley (ex-angyal, nem igazán bukott, inkább csak lassan szállingózott lefelé) elhagyja a frissen megszületett Antikrisztust, és 11 (vagy 10?) év múlva, mikor küszöbön a világvége, rájönnek... Igen nagy lecseszés várható a főnököktől, ha nem találják meg igen gyorsan.

(#20841) blueboi69 válasza qnadam (#20839) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez lol szerintem.

(#20842) guga


guga
Közösségépítő

Jahno! A fiam szólt, hogy segítsek lefordítani magyarra, amit privátba beszélgettetek.
Azzal kezdeném, amit már sokszor hangoztattam, nincs kannás bor, Svetlé Pivo van, ráadásul cseh sör.
Mert megtehetem.

Másrészt a nejem problémája, amit a fiamra bízott az egy kibaszott egyszerű php, egy írjon nekünk ablak vagy menü.
No de egyikőjük sem csinálta még. Total Commander májaskuelt biztos, hogy nem fog találni, mert tuti más felület kell hozzá és nyelvezet, ez nem felülírom html. Nem is szerettem volna nagyon beleszólni ebbe a témába, csak elbeszélgettek egymás mellett.
Baszottul semmi köze nincs a fiamnak ahhoz, hogy te éppen mit és milyen szerverre költöztetsz.
De az sem érdekel, hogy a domain tulajdonosa elcsúszott a fizetéssel.

Itthon egyetlen feladat vár végleges megoldásra, az írjon nekünk ablakocska. Elég, ha néhány egyszerűen megfogalmazott mondatban leírod, hogy így és így éri el, ezzel a loginnal. A fiam a többit tudni fogja, csak az elérhetőség kell, hogy böngészőbe ezt a faszomat írd be vagy akármi.

Bocs, hogy megzavartam a langyos állóvizet, nem szívesen lépek be és nem szívesen szólok hozzá.
Remélem megérted, maradok "meleg" baráti tisztelettel.

guga

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#20843) Jahno válasza guga (#20842) üzenetére


Jahno
őstag

Ne szólj olyanhoz, amihez nem értesz és ez a fórum sem az én ügyfélszolgálati felületem. Minden adatotok meg van, amire szükség lehet, PHP-t programozni nem én tanítok. És azért mondtam a költöztetést, mert az KELL, és amúgy is elérkezett volna, most meg ha oldalt frissítetek akkor minek dolgoznátok kétszer, hogy itt belehegsztesz egy valamit (amit igazából nem is tudunk, hogy mit), aztán utána megint. És igen van köze hozzá. Vagyis a web gazdájának lenne köze hozzá, aki már Ti vagytok már úgy háman.

De Te sem tudtad megírni, hogy akkor mire is van szükség, hogy ablak, vagy menü, vagy micsoda. Na, itt tartunk.

(#20844) npera válasza qnadam (#20839) üzenetére


npera
újonc

Kegyetlen jó. Baguette a hóna alatt......

(#20845) npera


npera
újonc

Átgondoltam, nem kell az IPS-panel. A mostani TN-t látja asszony, a felbontás ugyanaz lett volna, így vettem 27-ért 04W3462-est a Lenovo helpdesk témából választva.

Ha minden jól megy, akkor feladják holnap, aztán háváj.

(#20846) FőDudu


FőDudu
addikt

Na ilyet se lattam meg.
Kutya ugy csovalt, hogy ellapozta az ipadet a farkaval.... :)

FőDudu

(#20847) Phülöp válasza guga (#20842) üzenetére


Phülöp
addikt

"Itthon egyetlen feladat vár végleges megoldásra, az írjon nekünk ablakocska."

akkor hajrá

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#20848) Jahno válasza Phülöp (#20847) üzenetére


Jahno
őstag

Szerintem adatbekérőt szeretne, amit júzer kitölt mert érdekli a valami, és mailban elküldi az oldal gazdájának. Amúgy sem divat és csak a biztonsági szopás van vele, de akkor írja azt :-) Ez sem az én dolgom, jelszót kap hozzá, a színét/méretét állítsa be a webmester. Van még vagy 30 ilyen júzerem... Szerinted?

[ Szerkesztve ]

(#20849) guga válasza Jahno (#20843) üzenetére


guga
Közösségépítő

Bocs hercegnő, többet nem is zaklatlak.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#20850) eattila válasza Phülöp (#20847) üzenetére


eattila
csendes tag

W3cSchools meg phpdotnet. Osztjovan. :DDD

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.