Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19701) Jahno válasza zetor2000 (#19700) üzenetére


Jahno
őstag

Pár napja még fent voltak a falon és működtek.

(#19702) zetor2000 válasza Jahno (#19701) üzenetére


zetor2000
senior tag

Na igen. Csakhogy átjön Magyarországba, ami pár 100 km, és ki tudja, mi esik szét, melyik elkó megy tönkre, miért nem kapcsol be ami tegnap még jó volt... Nameg későbbre is jó lehet egy tartalék.
Ha jól tippelek, neked lesz egy pár darabod, amit ha használni akarsz, akkor jól jöhet egy csere...
Vagy ha eljótékonykodod, és jönnek a problémákkal, hogy kidobtuk a crt-t, ez meg nem jó, pedig a régitv mennyire jó volt.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#19703) FőDudu válasza Sipi- (#19695) üzenetére


FőDudu
addikt

Fiat Ducato?

FőDudu

(#19704) FőDudu válasza zetor2000 (#19694) üzenetére


FőDudu
addikt

Igazabol az a jo, hogy a helyieket kb sosem allitjak meg.
Nem a rendszamrol tudjak, az barmilyen lehet.
Azaz Koperinek lehet Kranj-i rendszama es vicaverza.

De engem cirka 10 ev alatt kb 2x allitottak meg.
Abbol egyszer en voltam a paraszt, epp a bicikliutra akartam felhajtani (autoval), de ott alltak. Viszont nem buntettek meg, ha visszamegyek nincs gond.

Sokszor ejjel is latjuk, hogy jon a rendorauto, megy le a mogottunk kezdodo vetesbe korulnezni.
Migransrol mar hallottam, latni meg sosem lattunk.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#19705) FőDudu válasza Jahno (#19701) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha nincs bennuk gombelem/gombakku, akkor orok elet.
Nem tudom van-e bennuk ilyesmi.

Ha valaki sporolni akar, akkor a benne levo kartyat ki lehet venni (a szurke fedel alatti slotban van, csak ki kell huzni),, az egy Amino120-as STB. 5V1A-t eszik uresben is, mert nonstop szerver kommunikaciora kepes.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#19706) FőDudu válasza zetor2000 (#19700) üzenetére


FőDudu
addikt

Ketszaz+ darabbol kb 4 volt javitva.
Jo szeria volt.

FőDudu

(#19707) FőDudu válasza zetor2000 (#19702) üzenetére


FőDudu
addikt

Gari nelkul van, ajandek.
Nem fizetsz erte, max a szallitasi koltsegbe szallsz be :)

Aki kidob valamit ugy, hogy az utodjat ki sem probalja, ....

FőDudu

(#19708) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

ha ilyen 512-es CF kártyák akadnak, na az kéne nekem :D Amigába tökéletes

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#19709) FőDudu válasza zetor2000 (#19700) üzenetére


FőDudu
addikt

Amugy ez a tap igen egyszeruen javithatonak tunik. :)

Raadasul a panel szerint Delta, az meg egy jo gyarto.

FőDudu

(#19710) FőDudu válasza Jahno (#19698) üzenetére


FőDudu
addikt

A forditos srac meselte, hogy amikor a Jugoszlav hadseregben volt, akkor ilyen antenna arbocon kitolhato hokameras autoval hart. Azt mondja kilometerekrol a nyulat is kiszurja, nemhogy az embereket.

Es ez vagy 20 eve volt.

Most 8MP kamera van az utcai lampak tetejen es siman leolvassa a rendszamot ejjel akkor is ha se az auto nincs kivilagitva se az utcai vilagitas nem mukodik. Kameras szerint H.265+ mar olyan jo kodolas, hogy WIFi-n kapcsolodnak egymashoz a kamerak. Van bennuk 128GB belso tar, arra tobb hetnyi anyag rafer, aztan a belso tarat szinkronizaljak fel a szerverre wifin. Elsore meredeknek tunik, de nem marhasag. Foleg, hogy valami speci savot hasznalnak.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#19711) Jahno válasza zetor2000 (#19702) üzenetére


Jahno
őstag

Ami elhullik az kuka és kész. Benne van minden is. Nem merem elkiabálni, de ezek azért összerakottabb darabok. Látnád néha 1-2 rendezvényes cucc mit kap. Ráadásul van rajt biztosítás :-D Dudu jobban bír szívni ha kollégák 2 hónap múlva majd nyignak, hogy kicsi, nem smart, nem 4k, satöbbi.

(#19712) zetor2000 válasza FőDudu (#19706) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem mondtam semmi negatívot, és eszemben sincs fikázni - pláne, hogy nekem is lesz.
Egyszerűen annyi, hogyha bekattanna valamelyik, és se kép-se-hang, akkor itt a megoldás. Kábé panelcsere, és van egy működő cucc megint.
Én a kicsit unokahúgomnak szántam, mert egy 100 éves CRT-t néznek, mert az van, meg a "nagyi", ahol laknak, ezt szokta meg. De mekkora érzés, amikor a hálóban van egy TV...

Ha jól tévedek, a nagyobbhoz is a fenti táv jó, ugye?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#19713) zetor2000 válasza Jahno (#19711) üzenetére


zetor2000
senior tag

Látom, hogy rendes, márkás darabok. Hotelben volt, falon, szóval ha a vendég nem volt rockzenekar állat tagja, akkor ezek ki/bekapcsolva voltak, meg csatornát/hangerőt állítottak rajta, esetleg valamit rendeltek a távrángatón keresztül, nem lettek lelakva.

"Dudu jobban bír szívni ha kollégák 2 hónap múlva majd nyignak, hogy kicsi, nem smart, nem 4k, satöbbi."

Ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#19714) FőDudu válasza zetor2000 (#19712) üzenetére


FőDudu
addikt

Igen. Ugyanazzal megy.
De igazabol nem kell hozza tav, ha a STB taviranyitos.

Az oldalan levo gombbal bekapcsolhato, oldalan van hangero is.

Ha bekapcsolod fixen a HDMI1 bemenettel indul (vagy azzal amit beallitasz neki a rejtett menujeben).

Azaz taviranyito nelkul is jol hasznalhato ha a STB taviranyitos.

FőDudu

(#19715) FőDudu válasza zetor2000 (#19713) üzenetére


FőDudu
addikt

Egyelore fel kell merni, hogy 210db 4K teve mennyi savszelesseget igenyel 4K youtube eseten.
Elore felek...
:Y

Hetfon berakunk valami jo kis 2-3 oras 4K termeszet filmet mindegyiken...
Azt hiszem hamar lejjebb fog venni a 4K felbontasbol.

Most 1Gbit van rajuk kotve, szolgaltato 40 Gbit sebessegig birja ugyanazzal az eszkozzel (4x10GBe SFP+ van benne).

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#19716) FőDudu válasza zetor2000 (#19713) üzenetére


FőDudu
addikt

Es meg a nagy reszuk ki is lett porszivozva, mert raallitottam 2 tanoncot, hogy ha mar leszedtek oket a falrol, akkor szepen kiporszivozzak mielott lehordjak a raktarba.

FőDudu

(#19717) zetor2000 válasza FőDudu (#19715) üzenetére


zetor2000
senior tag

Napokban mutattak egy kábeltv szolgáltató DVB-C sávszélesség táblázatot, és a HD csatornák sávszélessége nem volt 10Mbit - a legdurvább ~9.x Mbit/sec volt -talán a NatGeo, vagy a Spektrum, valami ismeretterjesztő. Ez vmi HD, de talán nem fullHD, az lehet, még magasabb, mondjuk 12-15Mbit, a 4K akkor lehet olyan max 60 -de inkább annyi sem, de ez csak a fentiek alapján általam becsült értékek.
Szóval 1Gbit elég lehet dulván 20-30 4K adásnak, szerintem.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#19718) FőDudu


FőDudu
addikt

A fali tarto nincs a dobozokban, az kulon van a tapkabellel. Csak szolok elore, hogy azt is osztani kell.
A teve hatan van az ellen darab, de amit a falra kell felfurni az kulon dobozban van a tapkabellel egyutt.

FőDudu

(#19719) qnadam válasza FőDudu (#19704) üzenetére


qnadam
veterán

szerintem bő egy vagy másfél éve nem állított meg senki itthon se.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19720) Jahno válasza FőDudu (#19715) üzenetére


Jahno
őstag

Unicast, bírni fogja (:-

(#19721) FőDudu válasza zetor2000 (#19717) üzenetére


FőDudu
addikt

Pont heten beszeltem a szolgaltato technikusaval, 10Mbit korul van az mp4 ha HD (720p ha jol remlik), 15 korul ha full HD (1080p). Ugyanaz a stream, csak mas a PID. Ugyanis multicast stream-rol van szo.
Nalunk ezt kodolatlanul kuldik (mert uzleti elofizetoknek ez megengedheto).

Viszont probabol kuldenek 4db 4K adast is - csak, hogy tudjuk fullra jaratni a halozatot :)
Hetfon teszt, most meg nem lattunk semmit az uj rendszerbol.

1 TV DOA - torott kepernyo.

FőDudu

(#19722) Jahno válasza FőDudu (#19710) üzenetére


Jahno
őstag

Jaja, irigykedtem is rendesen azokra a cuccokra. Mindig keresztbe is szívattak az osztrákok.

Rendszám az egyszerűbb, fényvisszaverős.

(#19723) Jahno válasza FőDudu (#19716) üzenetére


Jahno
őstag

Ennyi, szokja csak paraszt a szántást :-D

(#19724) Jahno válasza Gabibácsi (#19708) üzenetére


Jahno
őstag

Szóljak ha látok? Néha van, meg néha bontódik is. Gondolom sok nem kell hozzá.

(#19725) FőDudu válasza Jahno (#19722) üzenetére


FőDudu
addikt

Valami speci lencse a titok, nem infras a cucc.
Direkt rakerdeztem, az optika a lenyeg.

FőDudu

(#19726) FőDudu válasza zetor2000 (#19717) üzenetére


FőDudu
addikt

Monitorozzuk az uplinket, maskepp nem latjuk kell-e boviteni vagy igy is eleg lesz...

FőDudu

(#19727) zetor2000


zetor2000
senior tag

Egy koreai prezentációt találtam a neten, valami kísérleti adások tesztje zajlott ott, 2013-15 körül. Nekik valami 40Mbps lett a 4K sávszél igénye. 5.1 hanggal.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#19728) Gabibácsi válasza Jahno (#19724) üzenetére


Gabibácsi
tag

igen köszi, pár darab elég

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#19729) qnadam


qnadam
veterán

nna. 30 méter bubifólia megvásárolva, thai kártya kesztyűtartóba helyezve, autó gázolajjal és adblue-val feltöltve (mondom én hogy teherautó ez), aztán holnap valami lesz :) még kitalálom, hogy koptert hozzak-e, az internetek elég ellentmondásos infókat mondanak a szabályokról.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19730) Jahno válasza FőDudu (#19725) üzenetére


Jahno
őstag

Többféle verziója van, optika is fontos, de szenzor/szűrők aktív/passzív a lényeg. Meg sok más, de érdekes cucc ja, nem kell sokat feleslegesen rohangálni. Paraszt ott lapul a bokorban, járőrnek van pár napja rákészülni. Igaz ha addig eljutottak akkor a horvátok is elég sárosak a dologban.

(#19731) qnadam válasza zetor2000 (#19727) üzenetére


qnadam
veterán

a gyakorlatban inkább fele szokott lenni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19732) FőDudu válasza qnadam (#19729) üzenetére


FőDudu
addikt

Hozzal koptert, felviszlek a tetore. Onnan lehet faszaul reptetni.
Max lenyomja a 10Wattos Airfiber 5 gigan :)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#19733) Jahno válasza qnadam (#19729) üzenetére


Jahno
őstag

Ott a kishajó és a horgászat is bonyolult, bár minden ismerősnek van drónos felvétele. És az sem jelent semmit, hogy pont nem verte nyakon a rendőr :-)

(#19734) zetor2000 válasza qnadam (#19729) üzenetére


zetor2000
senior tag

Csak azt tudom mondani, amit Moha bá'... Jó utat, vezess óvatosan!

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#19735) FőDudu válasza Jahno (#19730) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez fixen telepitett.
Utcai lampa tetejen ul (8-10) meter magasan.

Nem rendorsegi (onkormanyzat), de termeszetesen igeny eseten lehet felvetelt kikerni a hatosagoknak.

FőDudu

(#19736) FőDudu válasza Jahno (#19733) üzenetére


FőDudu
addikt

Horgaszni ingyen lehet a partrol. Csonakbol mar engedely kell.
Horvatoknal mindketto engedely koteles.

FőDudu

(#19737) qnadam válasza FőDudu (#19732) üzenetére


qnadam
veterán

meggyőztél. 5 gigán lenyomhatja, ez még régi holmi, csak 2,4-en megyen :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19738) FőDudu válasza qnadam (#19737) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor nincs veszelyben...

FőDudu

(#19739) Jahno válasza FőDudu (#19736) üzenetére


Jahno
őstag

Horgászatot majd megnézem éppen ez volt a kavarás, de tudja már a fene. Én időm is régen volt, no meg hal ritkán kóborolt át a vonalon.

(#19740) Phülöp válasza qnadam (#19729) üzenetére


Phülöp
addikt

"gázolajjal és adblue-val feltöltve"

hajóval mész?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#19741) Sipi- válasza qnadam (#19729) üzenetére


Sipi-
tag

Jó utat! Vasárnap jól gondolom, hogy este 6-8 környékén érkezel majd?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#19742) -NoVa- válasza zetor2000 (#19696) üzenetére


-NoVa-
őstag

Részemről tapasztalat, hogy az újabb Dell USB C dokkolóra simán rádughatom a telefonom, tölt 9V-al gyorsan, megy az USB hub, driveok, DAC és az input eszközök mennek, és egy 1920x1200-as monitorra ad képet. Kettőre is, csak ugyanazt duplán. 4K monitorra nem, kisebb felbontásút sem ad ki rá. Amúgy Chrome + Youtube + GMail kifogástalan, Office meg van ugyan a telefonomon, de nem néztem. Elsőre jónak tűnt.

(#19743) qnadam válasza Phülöp (#19740) üzenetére


qnadam
veterán

tehergépjárművel.

Sipi-: köszi! az a terv.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19744) zetor2000 válasza -NoVa- (#19742) üzenetére


zetor2000
senior tag

A "régebbi" S9en volt valami, ha dokkoltad, akkor ment rajta valami linux distro.
Én arra gondoltam. Persze ezek is jó dolgok, mert egy "netbook"ot simán kivált a dokkolt mobil, sőt, egy átlag irodai gépet is képes lehet kiváltani. Az S10esre (vagy az S10+ -ra) azt írta valamelyik netes portál, hogy egy jobb laptop képességei vannak benne. Ha ez igaz, egy rendes "desktop" felületű akármi is mehetne róla. Tárhely van benne elég, memória is. CPU egy kevésbé éhes rendszernek bőven elég lehet, egy csiribirinek meg talán "megfelelő". Szóval csak a finomítást, meg a parancssoros izéket kéne kiküszöbölni az átlagfelhasználók végett. Azaz olyan rendszert kéne csinálni belőle, hogy klikk, alkalmazásbolt, klikk app telepít, esetleg megvásárol/kifizeti a használati díjat, ha meg nem kell, akkor uninstall. Mint a Play Store.
Esetleg külső perifériákhoz - lehet csak branden belül kezdetben - drivert készíteni. Szkenner, nyomtató, mittudoménmi. Meg mindenféle olyat, amit a polgár használ irodában / otthon.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#19745) Phülöp válasza qnadam (#19743) üzenetére


Phülöp
addikt

ha találsz valami érdekeset vidéken, nyugodtan hozd el, nyáron átveszem
mittomén, dudut, vagy egyebet
assebaj, ha hasznos

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#19746) qnadam válasza Phülöp (#19745) üzenetére


qnadam
veterán

Dudut sajnos nem tudom hazahozni, tele lesz a kocsi tévével.
de majd később lehet elmegyek Bánkra hozni neked valami érdekeset ;]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19747) FőDudu válasza qnadam (#19746) üzenetére


FőDudu
addikt

Kuldjek neki egy kis kumquat palinkat?

FőDudu

(#19748) -NoVa- válasza zetor2000 (#19744) üzenetére


-NoVa-
őstag

Semmi linux, ugyanaz a droid fut, csak ablakozik meg ikonozik rendes desktop launcherrel. Play Store ugyanaz, simán elvan. Ha minden nap használnám, biztos látnám az extrém határait, de átlag home usernek alap netterminálkodni pont jó. Tippre ezért duplázott ramban az S10, prociban jelentéktelen a változás.

(#19749) zetor2000 válasza -NoVa- (#19748) üzenetére


zetor2000
senior tag

Erre gondoltam...
Linux for Dex. Ubuntu a Samsungon. Csak asztali mód... rendes asztali alkalmazások. Virtuális gép...

Ebben lehet potenciál.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#19750) -NoVa- válasza zetor2000 (#19749) üzenetére


-NoVa-
őstag

Na pont abban semmi hasznos nincs :)

Az egész lényege a fix eszköz, azaz ugyanazon a vason dolgozol a monitor előtt, mint amit a liftben nyomkodsz, és ugyanazt az alkalmazást futtatod, csak az alkalmazás profitál a képernyőméretből és desktop layoutot kapsz dokkolva. Na mindezt simán kukázza egy VM futtatása, ahol máris csak dokkolva férsz hozzá a dolgaidhoz, dokkoló nélkül nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.