Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19551) eattila válasza zetor2000 (#19534) üzenetére


eattila
csendes tag

Az ilyen zenészek durva arcok. Van pár szimfónikus ismerős. Májban erősek :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#19552) qnadam válasza eattila (#19551) üzenetére


qnadam
veterán

vannak rézfúvós ismerősök... ők is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19553) Jahno válasza eattila (#19551) üzenetére


Jahno
őstag

Hjahh, mikor sörjéger kombóval indítanak, aztán tekerik a cuccos cigit és egyik arc +14 jéger után ment fel a színpadra és akkorát alakított, hogy jajj. Vannak ilyenek ja. Sőt :-D

(#19554) Sipi- válasza qnadam (#19544) üzenetére


Sipi-
tag

Ha jól értem, akkor Te is mész meg Jahno is majd nagyobb dobozzal?
Te merrefelé jössz? Össze kellene futni egy olyan helyen, ahol lehet parkolni és pakolni is, tehát valami pláza/Tesco parkoló.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#19555) eattila válasza qnadam (#19552) üzenetére


eattila
csendes tag

Én is rezesekkel bandaztam sokat. Billentyus es fafuvos letemre. :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#19556) qnadam válasza Sipi- (#19554) üzenetére


qnadam
veterán

Jahno nem, csak a megbízottja :)
vasárnap délután-este lesz ez, budaörs tesco útbaesik, vagy váci úti. vagy akármi a kettő között.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19557) Sipi- válasza qnadam (#19556) üzenetére


Sipi-
tag

Budaörsi jó nekem. Lurdy gondolom neked kevésbé esik útba :)
Többiek is csatlakoznak? Neked gondolom egyszerűbb lenne egy megállással megoldani.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#19558) qnadam válasza Sipi- (#19557) üzenetére


qnadam
veterán

valószínűleg ha 6 óra autókázás után valaki megemlíti nekem a lurdyt, akkor az illetőt szimplán megverem :D egy megálló nem lenne rossz. viszont megkockáztatom, hogy legtöbbeknek budaörs kerülő :) vasárnap este szerintem egy belváros is vállalható.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19559) zetor2000 válasza qnadam (#19558) üzenetére


zetor2000
senior tag

Esetleg M5 Tesco (a soroksári)? Nem tudom, merre mész Budaörsről...
Nekem nincs verdám, de próbálok fuvart szerezni.
Elérhetőséget adok privátban, biztos, ami biztso...

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#19560) FőDudu válasza qnadam (#19544) üzenetére


FőDudu
addikt

Par darabot berakni nem gond, de Jahno elvinne a mindent IS, az meg nem 5 perc.

FőDudu

(#19561) JonesC válasza qnadam (#19558) üzenetére


JonesC
csendes tag

Belvárossal csak a tömeges megállás lehet gond.

(#19562) Gabibácsi válasza Jahno (#19549) üzenetére


Gabibácsi
tag

Bevallom fogalmam sincs. Valami jófajta volt, itt nem kapható, hozták kintről ide a csapatépítőre.

Amúgy most tanulhatok lengyelül. Viszont a lengyel olx-en van sok nagypolszki :wub:

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#19563) Sipi- válasza qnadam (#19558) üzenetére


Sipi-
tag

Belvárosban hol van olyan hely, ahol biztos meg tud állni egyszerre több autó?
Kerepesi úti tesco?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#19564) zetor2000 válasza Gabibácsi (#19543) üzenetére


zetor2000
senior tag

Amit próbáltam kezdetben 62%/72%, az az újdonság miatt volt. Aztán amikor megtanultam teleportálni tőle, akkor visszaszoktam a háziszőttesre. Kétszer, amikor próbáltam, kiesett a fél éjszaka, kocsmai hangulat, fények még megvannak, másnap meg otthon ébredtem...
Most ennek egész kellemes íze van, meg jó ereje, nem mondom. 62% alkoholtartalom. A palack nyakán volt egy magyar nyelvű füzetke, hogy koktél alapanyagnak sem rossz, meg teába "bélésnek". Mondjuk ahhoz drága.
A "mi a jó benne" kérdésre elég nehéz választ adni, mert mi jó van abban, ami káros az egészségre? Mondjuk úgy, hogy nap végén levezetésnek vagy aperitifnek, esetleg "csak úgy" bedobni egyet nem rossz. Változatosság... nem lehet mindig jäger-unikum-pálinka háromszögben lenni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#19565) zetor2000 válasza Sipi- (#19563) üzenetére


zetor2000
senior tag

Fogarasi úti (az ugyanaz?)?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#19566) Sipi- válasza zetor2000 (#19565) üzenetére


Sipi-
tag

Ugyanaz.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#19567) Gabibácsi válasza zetor2000 (#19564) üzenetére


Gabibácsi
tag

Persze persze, ízlések és pofonok. Én buzievagyok, nem szeretem a jagert se meg az unicumot se, viszont a lányos piákat igen (édes martini, pina (!) colada)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#19568) eattila válasza Gabibácsi (#19567) üzenetére


eattila
csendes tag

Unicum-ot én se. Különösen a szilvásat nem. Az valami rettenet.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#19569) ncc1701


ncc1701
veterán

Bicaj lakat "ajánló". És ez egy 20 ezres cucc. :)

(#19570) FőDudu válasza ncc1701 (#19569) üzenetére


FőDudu
addikt

Fizetsz vastagon, hogy konnyu legyen a bringad, aztan egy ilyen masfel kilos szart cipelhetsz magaddal (es semmit sem er).

FőDudu

(#19571) npera válasza FőDudu (#19570) üzenetére


npera
újonc

Én úgy gondolkodom, hogy lehet akármilyen könnyű és szép a bringám, ha én ülök rajta. A fórumon nem sokan találkoztak még velem élőben, de Blueboi és Jahno tanúsíthatja, hogy egy medve vagy ogre a kerékpáron kábé leírja a jelenséget. Ha lefogynék 10 kg-ot és kábé 85-90 kg közé belőném magam, akkor az jóval költséghatékonyabb lenne, mint egy kábé 9 kg-os bringáról optimalizálni mondjuk 6 kg-ra. A bringám új ára volt 12k SEK, én 5,5k SEK-et adtam érte 4 évesen és 2500 km-el.

Egy kábé 6 kg-os bringa közel 100k SEK vagy akár több. Agyhalott árak vannak.

A melóba járós bringám 12 kg pedál és sárhányó nélkül. De van rajta fém pedál (XT SPD) és fém sárhányó (talán SKS krupp acélból természetesen). Tehát realisztikusan 13 kg felett van. Plusz a világítás, a km-óra, palacktartó, csengő. És utána úgy ülök fel rá, hogy a hátizsákban van irodai ruha, kaja ebédre és reggelire, sampon, törölköző, valamint egy 14"-os laptop. Meg az ABUS bringalánc.

Ha lenne egy 9 kg-os melóba járó bringám, akkor megnyertem kábé a laptop és az ebéd tömegét. Elhanyagolható a saját tömegemhez képest. Ha annyira csirke lennék, hogy 3 kg-on múlik hogy fel tudok-e hajtani egy emelkedőn, akkor már nagy lenne a baj :Y

(#19572) ncc1701 válasza npera (#19571) üzenetére


ncc1701
veterán

Én meg 110 kilóról jövök lefele, most 107.5 voltam reggel. A bicóm papíron 11.2kg, de amennyit szoktak hazudni, plusz pedálok nélkul ugye default, lehet vagy 14kg most, nem oszt, nem szoroz. Nem is a lánc súlya a ciki, hanem a hamis biztonság érzet, amit ad. Ezért nincs láncom, így sosem hagyom ott sehol. Ha valaki így is elveszi tőlem, az megérdemli.

(#19573) npera válasza ncc1701 (#19572) üzenetére


npera
újonc

Az országútit én sem hagyom ott sehol. A melóba járósat viszont le kell zárjam a cég előtt valamivel. Ha el akarnák venni én is felhúznám a szemöldököt alighanem. Aztán jönne a mondásod, hogy aki először üt és persze nagyobbat :C

(#19574) npera


npera
újonc

Nova, vicces. Most találtam a svéd Conrad kínálatában is pont azt az akksit, amiről beszéltem. 1050 mAh, 3S és 75C. A csati az XT60, tehát pár grammot veszítek a JST-hez képest, de szerintem az én szintemen nem ezen fog múlni a repülési teljesítmény .... :C

(#19575) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

felhozom a bringámat a hétvégén, a garázsba teszem, de azért valamivel lezárnám.
úgy látom vennem kell egy leggagyibb valamit, mert úgyis mindegy mivel zárom le

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#19576) -NoVa- válasza Gabibácsi (#19575) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem teljesen. Jobb U lakat azért macerásabb, eszközigényesebb, és időigényesebb, mint egy sima sodronyzár. Az, aki bringára megy, az általában nem a legkifinomultabb eszközökkel teszi.

(#19577) qnadam válasza zetor2000 (#19565) üzenetére


qnadam
veterán

nem és nem. M7, Erzsébet vagy Margit híd, Váci út az útvonal, esetleg Szentendrei és Megyeri híd.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19578) Gabibácsi válasza -NoVa- (#19576) üzenetére


Gabibácsi
tag

nem tudom hová kikötni sem a garázsban, de csak 8 embernek van kulcsa hozzá
viszont otthagyni úgysem fogom sehol, mert akkor bármilyen lakat is kevés lenne

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#19579) ncc1701 válasza -NoVa- (#19576) üzenetére


ncc1701
veterán

És csuklás nélkül elviszi a teszkós bicajt is, mert kap érte annyit, h tud magának venni drogot. És csak egy erővágó kell általában, az meg nadrágban elfér simán.

(#19580) qnadam


qnadam
veterán

Bujdy, én is írtam ám :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19581) WiZARD válasza Sipi- (#19493) üzenetére


WiZARD
addikt

és a valóság

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#19582) npera válasza WiZARD (#19581) üzenetére


npera
újonc

Göteborgban van bemutatóterem a Brunnsparken megállónál, közvetlenül a Nordstan bevásárlóközpont mellett. Eléritek a legtöbb villamossal és busszal, ső nyáron a Paddan nevű (varangyot jelent) lapos túristacsónak is megállhat ott.

Service Center a város déli részén Mölndalban van, ott zónát kell váltani a busz/villamos esetén, tehát a jegy vásárlásánál figyeljetek.

(#19583) Sipi- válasza qnadam (#19577) üzenetére


Sipi-
tag

Váci úti Tesco Extra parkoló?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#19584) qnadam válasza Sipi- (#19583) üzenetére


qnadam
veterán

az

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19585) npera


npera
újonc

Ma autóval jöttem, mivel egész napos workshop van egy német céggel, aztán nagyon nehezen jött volna össze a logisztika az ovival, aztán bringázással, meg öltözés/tusolás, aztán másik épületbe átgyaloglással együtt.

Van kis erdei út, ami 50-es korlátozású, de a többség 60-70-el halad, a különösen agresszív példányok pedig 100-al az egyenes részen. Túl gyorsan nem érdemes menni, mivel vannak vadak, nyúl, vaddisznó vagy szarvas simán lehet. Mivel jöttek mögöttem páran, ezért nem óra szerint 50-el haladtam, hanem 60-al, hogy ne kapjon agyvérzést mögöttem mindenki. De még így is tolt egy V50-es Volvo olyan közelről, hogy a lámpája a tükör alsó pereménél volt. A teherautógyár közelébe érve van 4 db fekvőrendőr. Ott is tolt, mintha 60-al kellene ugratnom a fekvőrendőrön. 30-al haladva is nagyot dob, inkább 20-25 a jó tempó ott. Már annyira unom a sok toló idiótát, hogy ma picit elszakadt a cérna. Amikor a V50 még a motorfékes (5-ből 4, aztán 4-ből 3 egy kanyarban a fekvőrendőr előtt) lassulás közben is tolt, mint egy hülye, akkor a tényleges fékezés megkezdésekor picit jobban ráléptem a fékre. Nem satuztam neki, mert kifejezetten veszélyeztetni nem volt szándékomban, de egyfajta kis figyelemfelkeltést azért gondoltam eszközölni. És működött. Utána olyan szépen tartotta a távolságot, hogy öröm volt nézni.

Svédországban a követési távolságra a 3-másodperces szabály él. Egy referenciapontot elérve számítod a 3 másodpercet, akkor jó a távolság.

Nem szoktam direkt lassan gyorsítani, hamar elérem a megengedettet, aztán tartom a tempót. Ha nagy a tömeg, akkor hajlandó vagyok határ felett menni 10-el (óra szerint), de ne toljon. Akkor előzzön meg szabályosan, hajlandó vagyok lehúzódni és indexxel jelezni is ha alkalmas. De az indokolatlan és hülye tolást már unom.

Lehet köcsög dolog volt, de ma reggel elképesztően jól esett. Tudom, gyarló az ember…

(#19586) eattila válasza npera (#19585) üzenetére


eattila
csendes tag

Én fék helyett néha ködlámpával is szoktam játszani. Hirtelen úgy is csak azt látja, hogy fényesebb.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#19587) npera válasza eattila (#19586) üzenetére


npera
újonc

Többnyire simán ignorálom őket, aztán amikor lehet előzni, akkor indexelek nekik, hogy mehet. Van amelyik ilyenkor kielőz és eltűnik a messzeségben. Ez a jobbik. Van amelyik csak nyomul mögöttem. Ez a rosszabbik.

Ha van lehúzódási lehetőség, akkor hajlandó vagyok lehúzódni is. Van egy 80-as korlátozású szélesebb elkerülő út, aminek a szélén van egy széles lehúzódó sáv, aztán padka. Ott volt olyan idióta, ami tolt hátulról, de nem előzött. Amikor lehúzódtam a szélére úgy, hogy simán ki tudott volna előzni sávon belül (!), akkor nem előzött, hanem maradt mögöttem tolni. Most ezeknek mi játszódik le a fejében? :Y

Nem vagyok híve az országúti hadviselésnek, de néha elszakad a cérna a sok idióta miatt.

(#19588) qnadam válasza eattila (#19586) üzenetére


qnadam
veterán

az nálam nem segít, két ködlámpa van ugyan hátul, de eléggé lent. pont akkor nem zavar, ha közel van.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19589) npera válasza qnadam (#19588) üzenetére


npera
újonc

Akkor kell pár darab MIG-29 leszállófény hátra és vörös plexi rá, hogy pirosan világítson. Ha jól értem, akkor az eléggé jól világít.

(#19590) Jahno válasza JonesC (#19561) üzenetére


Jahno
őstag

WestEnd tető :-P

(#19591) Jahno válasza FőDudu (#19560) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, más méret. Paokolóember még csak a szomszéd városokban van, amúgy az is hatékony lenne.

(#19592) Jahno válasza qnadam (#19577) üzenetére


Jahno
őstag

Elhozom zetorét és Neked fizet benyát :-P

(#19593) -NoVa- válasza npera (#19589) üzenetére


-NoVa-
őstag

Akkor ebből kérnénk csak hátra és pirosban?
[link]

(#19594) qnadam válasza -NoVa- (#19593) üzenetére


qnadam
veterán

holnap a duna plazánál ide tudod adni a kártyát?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19595) -NoVa- válasza qnadam (#19594) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ok, hozom magammal. Jóféle 10 éves Bangkok Airlines nemmicrosim, talán még Szlovéniában is tart ott a tudomány, hogy méretre vágják.

(#19596) qnadam válasza -NoVa- (#19595) üzenetére


qnadam
veterán

nem micro? mondjuk odafelé befér így is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19597) -NoVa- válasza qnadam (#19596) üzenetére


-NoVa-
őstag

Akkor szívtad meg, ha Dudu mégsem kéri, és nem férnek be tőle a TV-k.

(#19598) Sipi- válasza Jahno (#19590) üzenetére


Sipi-
tag

380-ért óránként.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#19599) Jahno válasza Sipi- (#19598) üzenetére


Jahno
őstag

Qnadam óra- és logisztikai díjához akár kuvaiti dínárban is megéri.

(#19600) qnadam válasza -NoVa- (#19597) üzenetére


qnadam
veterán

áh, biztos hamar találnék vevőt rá.

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.