Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19301) FőDudu válasza qnadam (#19297) üzenetére


FőDudu
addikt

En is erre tippelek. Siman osszeszorozza a ledek fenyaramat a darabszammal es rairja a dobozra.
Tulajdonkeppen nem is hazudik, annyi darabra megvan. Buran belul igaz is lehet.

Viszont tenyleg kurva eros, meg szerencse, hogy 4000K a szinhomerseklete, igy nem az a kekesfeher vakito feny. Ejszaka nem is kapcsolom fel.

Van a furdo elott egy automata iranyfeny - az megvilagitja az eloteret, annyi eleg, hogy a borotvalkozo tukot elerve a 2x5W ledet felkapcsoljam.

Viszont ma reggel besutott a nap, na a mellett mar nem volt eros.
Nalunk meg a nap nagy reszeben be tud sutni a nap - nem mintha bannank.

De kintrlo belepve sokszor kb felvak az ember, annyira tud a kinti fenyero vakitani.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#19302) FőDudu


FőDudu
addikt

Ez ugy nez ki mint a gyari RC2886, ennyiert talan megeri kiprobalni.

Ez meg amivel nekunk megy, csak nincs belole 5-nel tobb...

FőDudu

(#19303) Jahno válasza FőDudu (#19301) üzenetére


Jahno
őstag

Na, minnyá ebédidőben felhívlak.

(#19304) FőDudu válasza Jahno (#19303) üzenetére


FőDudu
addikt

Ebedido az 12:00. Nalunk legalabbis.
Sracok hozzak a kajat, ugyhogy menni kell kulonben kimaradok.

Ennyi jott le ma...

Plusz az a tiz amit felre tettunk.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#19305) qnadam válasza FőDudu (#19304) üzenetére


qnadam
veterán

szerintem a sajátjára gondolt :D

mondasz egy emailt vagy telefonszámot?

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19306) FőDudu válasza qnadam (#19305) üzenetére


FőDudu
addikt

Jahno tudja. De priviben megadhatom.

FőDudu

(#19307) Sipi- válasza FőDudu (#19304) üzenetére


Sipi-
tag

Ami nem megy el a dolgozók között azzal mit csináltok? Vagy elfogy mind?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#19308) Jahno válasza Sipi- (#19307) üzenetére


Jahno
őstag

El :-D

(#19309) FőDudu válasza Jahno (#19308) üzenetére


FőDudu
addikt

Kicsibol volt 160db. Abbol kb 10-15 db ment el eddig.
Szoval van meg boven.

Amugy dolgozok is vihetik, mar akinek kell.
Ok ugye foleg a nagyobbat viszik, abbol mar nem sok maradt.

FőDudu

(#19310) Jahno válasza FőDudu (#19306) üzenetére


Jahno
őstag

Gédépéerrrr! Én nem tudok semmit, de azt is elfelejtettem. Auditor is jött, hogy ez meg amaz a kérdés. Mondtam, hogy akárki is lehetsz, bemondásra nem hiszek el semmit és nem csinálok semmit, van megbízóleveled? Kicsit hümmögtek, naugye... Ok, akkor kenjétek magasabb szintre és erre nem vagyok jogosult :-D

(#19311) Jahno válasza FőDudu (#19309) üzenetére


Jahno
őstag

100+ darabért már megéri menni. Gyereknek van nagyobb autója is :-D Tumortól is most loptak el egyet a hálószobából, azt mondja beszáll a költségvetésbe.

(#19312) FőDudu válasza Jahno (#19311) üzenetére


FőDudu
addikt

Most olyan 70db mehet egyben. Vagy Marcius elejen ami maradt.
25-en jonnek vissza a dolgozok, nem akarunk veluk kibabralni, hogy nem maradt...
Huznak a szajukat.

FőDudu

(#19313) Sipi- válasza Jahno (#19311) üzenetére


Sipi-
tag

Nagy autós sok darabot már nem árt lepapírozni, meg származást igazolni, különben lehet magyarázni a rendőrnek honnan és miért is került a kocsira ez a sok tv.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#19314) Jahno válasza Sipi- (#19313) üzenetére


Jahno
őstag

Adok én ilyet 3 nyelven ha ez a baj. Szokatam ilyet :-D

(#19315) -NoVa- válasza Jahno (#19314) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ne politizállymáannyit, agyadra ment a zindex.

(#19316) FőDudu válasza Jahno (#19314) üzenetére


FőDudu
addikt

Irunk valami adomanyozasi pappert, reszletes szeriaszamot azt ne varjon senki.
(szeriaszam a tarto alatt van a gyari cimken)

FőDudu

(#19317) FőDudu válasza Jahno (#19311) üzenetére


FőDudu
addikt

Ujakat eleve ugy rakjak fel, hogy azt elo ember le nem szedi.
Van huzodrotos megoldas - amikor a drotot meghuzva lehet leakasztani.
De a durvabb az alulrol van becsavarozva a TV mogott - fel meter magasan.
Azt ilyen flexi szereloizevel csavarozzak be. Egyet hagynak a muszakosoknak, mert kulonben a cseret is ellehetetleniti.

FőDudu

(#19318) Jahno válasza FőDudu (#19316) üzenetére


Jahno
őstag

Kilogrammot szoktak, vagy max. darabszámot. Mondjuk az érdekes, hogy a földkerekség egyik nagy adatmegsemmisítő cége elég furcsán nézett a kérdésemre is, hogy egyáltalán érdeklődni merek a megsemmisítés felől, aztán /doboz-ra veszik át a szalagot/merevlemezt. Érdeks lesz, de nekem mindegy, adjanak egy aláírt papírt és harcoljon vele más ha nem megfelelő, csak tűnjön innen ez a sok szemét :-D

(#19319) Jahno válasza -NoVa- (#19315) üzenetére


Jahno
őstag

Holland rendőrnek német/angol nyelven odadugtam az orra alá, volt rajt jó sok sor és darabszám, meg valami kék aláírás és kész is. Nagyságrendileg stimmelt, meg ami látványos volt, abból írtam az elejére, többi meg technical mambójambó és kész. Hamr vissza is adta, nem akart sokat foglalkozni vele, főleg mert előtte nem szívtunk semmit.

(#19320) FőDudu válasza Jahno (#19318) üzenetére


FőDudu
addikt

Hp DC5800 is van vagy 30-50db. Vinyot ki kell kapni, mert nincs letakaritva.

P8400, 2GB ram. Lapos desktop haz.

FőDudu

(#19321) Jahno válasza FőDudu (#19320) üzenetére


Jahno
őstag

Na, ez kell nekem a PC klubba, bár nem mindig érdemlik meg :-D

(#19322) npera


npera
újonc

Ez valami kegyetlen. A ruszkik sem alapfokon nyomják, de a végén az amcsik felteszik a koronát az í-re. Amikor a motoros simán ráfut a haverjára, aztán leesik a korláton át a felüljáróról az elképesztő. De a legjobb a földcsuszamláson ugrató agyaroggyant.

(#19323) halapidori válasza FőDudu (#19316) üzenetére


halapidori
csendes tag

Az oké, hogy magánszemélynek adományoznak soksokmindent? Errefelé a suliban a használt,
szakadt, százéves leltári gyerekpárnahuzatról is kell a papír, hogy átveheti az állatotthon...

(#19324) FőDudu válasza halapidori (#19323) üzenetére


FőDudu
addikt

Tulajdonos azt mondta mehet a TV, aki akar vihet. Vagyok annyira fair, hogy megvarom amig a dolgozok visszajonnek szabirol (jovo hetfon).

Mit kene csinalni a 10 eves eszkozokkel amiket mar reg nullara leirtak es a tulajdonos is ugy itelte meg, hogy mehet a kukaba?

Van rola lista, az a kovetkezo selejtezesbe beleesik, ennyi. Talan 1-2 darab marad, de azokon ott a vonalkodos cimke igy egyszeru lesz a tortenet.

Mas vilag. Mas gazda.
Legalabb nem kell kontenert rendelni es fizetni a megsemmisitesert.

Ugyanez volt a Corvin szekes tortenet. Csak mi nem hirdetjuk.

Megkerdeztem a szallitani, kell-e neki par tartalek. Azt mondta elvisz 5-10 darabot alkatresznek, de ez mar oreg rendszert az egesszel nem tud mit kezdeni. Nincs kinek elajandekozni.

A tulajdonosunk 35 szallodaba ol egyikbe sem kell.

Kollega neje tanar, Oda sem kell. Fiam sulijaban minden teremben van projector, tanaroknak laptop.

Hidden el, jol van ez igy. Visztek ami befer.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#19325) FőDudu válasza FőDudu (#19324) üzenetére


FőDudu
addikt

Megkerdeztem a szallitot (aki ezt a rendszert hozta).....

Csak a bolond nyelvtannaci belejavit....

FőDudu

(#19326) ncc1701 válasza halapidori (#19323) üzenetére


ncc1701
veterán

Örülnek, h nem kell bszakodni az elektronikus hulladék szakszerű kezelésével.

(#19327) zetor2000


zetor2000
senior tag

Csak halkan érdeklődnék, csupa kisbetűkkel, szürkével...
Qnadam, még egy kicsi lehet, hogy befér nekem? Én is jótékonykodnék... Unokahugom egy bazi régi CRT-vel van megáldva, oda lenne megváltás. Ha nincs hely, vagy már menjek a p-be, akkor ennyi... Tesómnak jeleztem reggel, hogy mi volt a hétvégén, azt érdeklődött, van e mégegy? Élből pattintottam le, hogy csikhagyj, de hátha.

Dudu, Te mit szeretsz inni? Ahogy olvastam, sröröd van. Másvalami? Háztájiból random mennyiségeim vannak, de egyben egyik se annyi, hogy. De egy "tápos" valamivel jövök... Ha van konkrét elképzelés, hogy 2 nyalóka, 3 frutti, az is OK, de ha mondasz egy italfélét, az is megfelelő.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#19328) FőDudu válasza ncc1701 (#19326) üzenetére


FőDudu
addikt

Igy van. Miert dobnank ki ha valakinek meg jo?

Arra nincs eroforras, hogy hirdessuk meg taroljuk.

Annak a helyisegnek urulnie kell, mert erkezik a ceges cucc (papucs/sampon/esernyo/szalveta/stb).

Evi 2* rendelunk, csak a szallitas 1500 Euro. Huszonpar raklapnyi aru kerul betarolasra abba a raktarba.

FőDudu

(#19329) FőDudu válasza zetor2000 (#19327) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem vagyok nagy ivo. Meg nem is azert csinalom. De azert köszi a felajanlast.

FőDudu

(#19330) zetor2000 válasza ncc1701 (#19326) üzenetére


zetor2000
senior tag

Idehaza is sokan leadják a megunt cuccot e-hulladéknak. Pedig vannak átvevőtelepek, akik pár forintot gurítanak /kiló. Persze lehet, hogy messzebb kell vinni, akkor nem éri meg. De nekem van/volt pár alaplapom, panelem, memória modulom stb. 2-3 sörrevaló azért kijön belőle.
A hardveraprón is van 1-2 koma, ha beírsz a topikjába, le nem vakarod, amíg el nem viszi a "szemeted", és ne adna pár forintot.
Pesten a Vágyány utcánál pár éve ~60Ft votl a "háztartási készülék" kategória. Nekem van egy 100 kilós hűtőm, ha végleg beadja, legalább valamit kapok érte. De lárttam ott hűtőpultot, meg sima "Lehel " hűtőt.
Adria utcába mindent is megvesznek... ott a papírdobozt is lemérték, amiben vittünk mindenfélét.
Ha van "alapanyag", érdemes túrni belőle, alaplapnál ugye hűtő(k), bios chip, proci, stb. kábelek csatlakozó nélkül, vinyó panel nélkül, szétbontva alu meg vegyes vackokra, stb.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#19331) zetor2000 válasza FőDudu (#19329) üzenetére


zetor2000
senior tag

Sütni nem fogok :) És én sem azért kérdeztem...
Majd valahogy elrendezzük... nCore meghívó? :D

(most azt nem megy, mert csak prémium tagságtól lehet, én meg nem vagyok az)

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#19332) FőDudu válasza zetor2000 (#19330) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez egy videki kisvaros, fovaros Meg 100km.
Szallitas, Ido, emberek bere, szerintem az is minuszos tortenet lenne a vegen.

Van 2-3 tanulonk, ok el tudnanak bohockodni a szetszedessel, de jobb ha inkabb hasznosabb dolgokat tanulnak tolunk.

Holnap pl. Optikai kabelt hegesztenek, olyat se minden nap lathatnak, aztan elesitik a teton a 2db airfiber/mikrotik WiFi linket 5,6km-re.
Es akkor meg egy darab instalalas vagy uj TV rendszer konfiguralas vagy egyeb szepseg see volt.

FőDudu

(#19333) FőDudu válasza zetor2000 (#19331) üzenetére


FőDudu
addikt

Ilyesmim van, tan elsl nincs...igaz mostanaban nem is kellett.
Bi/NC akad.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#19334) ncc1701 válasza zetor2000 (#19330) üzenetére


ncc1701
veterán

Hup-on is volt topik, anno egy üffél behozta a régi szerverét, ami viccen kívül 35-40 kiló volt. Mondtuk neki, h nekünk nem kell a szemete, de hozta, mindegy, ott állt, útban volt, kellett a fenének sem. Szóval hup-ra beítam, fél évig hitegetett a srác, h majd jön érte, nem gyött, cucc állt, zavart, majd mikor rendeltünk e-hulladékos céget, akkor kidobtuk azt is. Szóval, én többet ilyesmivel nem fogok tökölni.

(#19335) FőDudu válasza zetor2000 (#19330) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt a koperi piacnal van ilyen ruhagyujto jellegu elektronikai eszkoz gyujto. De az ugye foleg vasalo vagy turmixgep meret. Hazunktol kb 500 meter az atvevo telep (zbirni center), ott csak szetvalogatjak es azonnal viszik mashova.
Nincs mas csak egy nagy futoszalag amirol szortirozzak a dolgokat es viszik el kamionnal.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#19336) FőDudu válasza ncc1701 (#19334) üzenetére


FőDudu
addikt

Szervert elvitte a szallito, az neki tartaleknak jo. Xeon-os 1U magas HP vas, 2*500gb sas vinyoval. A tobbi cucc csak a rackes haz miatt volt kb 40 kg.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#19337) zetor2000 válasza ncc1701 (#19334) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem alaplapom volt, jópár db, olyan 20-30 kiló. Beírtam, hogy akad, erre napokig hívogatott, hogy na mikor meg merre. Má' jóformán egyet szellenteni sem tudtam, mert mindig csöngette a telefonom. Aztán végül jópénz lett belőle, de azt a gyereket sosetöbbet.
Mindenesetre ilyen is van, ha kellene valakinek.
Most ismi 3 gépe van itt, abból egy használható forma, a másik kettőn gondolkodom, ha nem viszi el, bontom... :D Egyikben valami Asrock csodaalaplap van, megy bele DDR2 is, meg DDR3 is, persze egyszerre csak az egyik működik. Asszem vmi Athlon cucc, vagy Phenom... nem mai.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#19338) FőDudu válasza zetor2000 (#19337) üzenetére


FőDudu
addikt

HP DC 5800 van jopar darab. Azt se volt idonk meg letorolni sem (vinyo/SSD nemelyikben)
Feltornyoztuk es ott van a raktarban 2 eve. P8400/2GB ram. Lapos haz. DVD iro.
8 giga ram belemegy, az mar eleg jo.

Megjott az uj HP az mar HPFS azaz nem sajat es rendszeresen cserelendo, igy a regi ment a raktarba. Ha valaki elvinne, akkor az se foglal helyet. Akad jopar HP 2015 nyomtato, legozassal par eletre keltheto. Van amelyik csak nem szedi fel a papirt (pickup roller gumi Kell), van amelyik csak bypass traybol nyomtat.
Van aminek a tapja doglott.

Javitas gazdasagtalan, lett uj helyettuk.

Ez nem pazarlas, nalunk mukodnie Kell a dolgoknak. Ami nem gazdasagosan javithato az szemet. Lehet vele szorakozni, de ki all neki egy fusert vagy egyebet kicserelni?

En eleg Jo szerelo vagyok, de nem ezert fizetnek. Draga lenne ha en ilyesmire pazarolnam az idomet.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#19339) zetor2000 válasza FőDudu (#19333) üzenetére


zetor2000
senior tag

el-sl -ből lett az nCore tizenéve. Endless-Skyline, ezért van a honlap fejlécében. A logóban. Nem egy mai történet. Külön volt Endless meg a Skyline, anno... 15-16 éve, vagy hogy, aztán lett egy ilyen joint-venture, hogy el-sl, azt akkor volt egy újragondolás vagy mi, azt annak az eredménye az új nCore név. Amennyire követtem az eseményeket.

16 nincs, wikipedia szerint 2005 ben indult az Endless....

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#19340) FőDudu válasza zetor2000 (#19339) üzenetére


FőDudu
addikt

Volt valami ahol nem vagyok tag. Majd megnezem.
Privik kozott megvan.

Insane. Ha meg letezik.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#19341) Jahno válasza FőDudu (#19324) üzenetére


Jahno
őstag

Vincsikre majd holnap mondok ötletet, de ha nélküle jön gép akkor abból is jut Dóriéknak. Valami amúgy itt van félre téve amúgy is, de jajj, kemény menetem volt költözéssel és 2.5 beázással, fákin.

(#19342) FőDudu válasza FőDudu (#19338) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem veletlen, hogy Hollandiabol es nyugat Europabol ugyanigy lehet hasznalhato gepeket osszeszedni.

Ott lejar a gari es csere.
Nalunk azert 10 evet mentek.

FőDudu

(#19343) zetor2000 válasza FőDudu (#19342) üzenetére


zetor2000
senior tag

Volt főnököm öccse klímás volt kinn egy időben. Kiöregedett focista. Cipruson talán? lényegtelen, egy építkezésen mondták, hogy van ott 50 gép, azt tüntessék el. Ennek egy része laptop volt, de egy jóadag asztali. Megunták, költözött a cég, stb, azt otthagyták. Mások meg epekednek egy akármi után.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#19344) FőDudu válasza zetor2000 (#19343) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez igy mukodik. Komoly cegnel komoly budzse van.

Akkor Jon a le ha minden mukodik. Jahnoekat is ezzel szivatjak, ilyen veszteseg Meg olyan kotber lesz ha nem lesz Meg.....

Nalunk inkabb elore tervezunk es nincs meglepi. Most majd meglatjuk mit ker a 4K YouTube cirka 200 szobara. Per pillanat 1GB van ra, de az uj cucc az 10GBe es lehet neki 4 SFP-je....

Szoval a szolgaltato mar szolt, hogy segond, emelunk ha kell.

Lovesem sincs kell-e, majd a monitoring mutatja.

FőDudu

(#19345) Jahno válasza FőDudu (#19342) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, 3-4 éves lízingeltek, vagy új főnök, vagy mikor mi. Idehaza sok cég tolja, néhány elég tréning állapotú gépet ad, meg igazából akad svéd billentyűs vagy kicsit beteg is. De egész jó nekünk a használt piac.

(#19346) FőDudu válasza Jahno (#19345) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekunk iden jar le az elso 3 ev, meglatjuk mi lesz. Gepek Meg jok, az eszkozpark is homogen, szoval meg akar maradhat is ujabb 1-2 evet. Rajtuk all, adnak-e ra extra garit. Sxrrverre nem gaz, annal 5 ev alap, desktopra/laptopra meglatjuk.

Nem.cserelgetunk.esz.nelkul.
Iden atallunk 2016 szerverekre, kiprobaljuk a Clearpass-t, stb.

Eddig nem ment az alkalmazas 2016-on.
Mar a SAP is azon van.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#19347) zetor2000 válasza FőDudu (#19346) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egy távoli rendszergazda mondta, hogy náluk max a rendező és a fali végpont van egy helyen 5 évnél tovább. Mondom, szerverek? Azt mondta, 4-5 évente cserélik... avul, bővítik, elromlik.
Végülis, idehaza én se használok sok 5 évnél régebbi IT cuccot, kivéve a monitorom, de működik még. Gépház is állandó, de ettől még nem láttam (sokkal) jobbat, úgyhogy marad a Stacker. A NAS-t nem számolom ide, mert bár nem mai, nálam csak 1 éve se van.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#19348) Jahno válasza FőDudu (#19344) üzenetére


Jahno
őstag

Idehaza is szoktam mondani, hogy megszolgált. Nézd meg a júzert, melózunk az 500-800 Eurós gépen, havi 3000-5000 ezer Eurót termelve. És persze a sallang, szerverek, izék, ami sok féle oszlik, de egy reptér leállás vagy valami hasonló dolog nagy dráma, felénk csak műhiszti és sok pénz. Ez a vas 3-5 év helyszíni garanciás, addig termel és elég hamar van hozzá pótlás. Mondjuk ott helyben. Aztán kifut, kis átfedéssel csere. És persze bazi nagyban elég jó árat is tudnak adni. Éves munkanapok száma 250 nap, értelmes ember számol, hogy nem is 3-4 évig mennék hanem tovább és akkor azt az 50 milliónyi bevétel egyből jobban néz ki napra / júzerre lebontva. Kivéve ahol nem értik vagy a főnök felesleges mítingelése a mindent is megérő buli, miközben egeret nem veszünk :-D

(#19349) Jahno válasza zetor2000 (#19347) üzenetére


Jahno
őstag

Idehaza a vascseréket írtam, villanyszámlán is meglátszik. Ész nélkül nem szórom, laptop drága volt, de lassan a végét járja. Amikor, ami.

(#19350) zetor2000 válasza npera (#19322) üzenetére


zetor2000
senior tag

A 22es magyar? :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.