Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19101) FőDudu válasza npera (#19099) üzenetére


FőDudu
addikt

Azt neztem mi a fenet keres 2 ember majdnem alatta...
Komolyan ugy tunt, hogy az egyiknek reszeltek...

FőDudu

(#19102) zetor2000 válasza FőDudu (#19059) üzenetére


zetor2000
senior tag

Valszeg a használók kontaktlistája alapján összejön egy nagy adathalmaz, ami sok kicsi sokra megy alapon tartalmazza, hogy ki-kicsoda, és ehhez számot is rendel. Azaz meg kell osztani / hozzáférést kér minden telepített eszköz névjegyzékeit, és az alapján létrejön egy nagy, "mindenttudó" telefonkönyv. Ha hívnak, és a hívószám szerepel a "mindenttudó" telefonkönyvben, akkor kiírja a számot. Ha elég sokan használják, akkor rengeteg szám összejön, elég nagy adatbázis jön létre.
De ha a hívóazonosító küldését tiltom, akkor elvileg "rejtett" szám jelenik meg a hívottnál. Ott a feloldás elég macerás, mert csak megadott szervek kaphatnak ez alól felmentést. Mentők, rendőrök, stb., akik kiszűrik a visszaélőket adott esetben. Normál cég nem tudom, hogyan juthat hozzá a rejtett "A" számhoz, pláne a külföldiekhez.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#19103) FőDudu válasza zetor2000 (#19102) üzenetére


FőDudu
addikt

Ilyen callerid adatbazisok eleg jok vannak a vilag azon reszen.
Asteriskhez meg egy csomo telefonos rendszerhez vannak.

Azt nem ertem, hogy amikor kinyomja a hivast, akkor gyakorlatilag atiranyitja a szolgaltatohoz aki megcsinalja a szamfeloldast es ezen felul meg rogziti is a hivadst - es ez meg igy jogszeru is?

Itt meg EU-ban ugye a GDPR miatt lehet ugy kezdeni, hogy honnan van meg a szamom gyerekek....

Most probalunk meg par orszagra szolo csoportos elofizut csinalni parezer SIM-re a tulajdonos osszes cegenel. Kivancsi leszek mit ajanlanak a szolgaltatok. A kivalasztott letezik a celorszagokban, csak a kulonbozo cegek elofizujait szeretnenk egy master agreement ala behozni es mondjuk megfejelni az egymast ingyen hivjuk opcioval....

Mivel nem minden ceg EU tag (Szerbia/Svajc) szerintem lesz ebbol nemi kis vita.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#19104) zetor2000 válasza FőDudu (#19103) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az lehet, hogy az "A" szám eljut a hívót kezelő központig, de lehet, hogy a hívottig is, teljesen. A hívást kezelő protokoll viszont, mivel "A" szám tiltás van, nem jeleníti meg. Nos, ha ezt eltereljük egy olyan helyre, ami a tiltás ellenére megnézi, elemzi az "A" számot, máris ott vagyunk, hogy ha visszakapom a hívást erről a helyről, akkor lát(hat)om, hogy a jóakaróm e, vagy sem, fogadom-e a hívást, vagy sem.
A "honnan van meg a számom" kérdésre a felhasználó válasza, hogy ez az app írta ki. Az app készítő lehet a ludas, ha olyan országban van bejegyezve, akkor macerás lehet megfogni.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#19105) FőDudu válasza zetor2000 (#19104) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor ezt egy sima Asterisk is tudna nemi buveszkedessel...

Lehet siman a Diversion Header-ben mar latszik az eredeti hivoszam...es ez ilyen beegetett protokol info amit nem lehet letiltani.

FőDudu

(#19106) Jahno válasza FőDudu (#19105) üzenetére


Jahno
őstag

Nem jut el a hívottig. És még az is hamisítható. Meg aztán egy világméretű naprakész adatbázis miből lenne?

(#19107) FőDudu válasza Jahno (#19106) üzenetére


FőDudu
addikt

Van 850000 elofizetojuk....
Az nem keves.

Hamisitani konnyu. Spooftel nevu progival azt csinalsz amit akarsz.

Amugy hetfon siman kiprobalom Asterisken mi jut el a vonalas szolgaltatoig (SIP trunk) ha #31# elohivoval rahivok az irodai szamomra.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#19108) Jahno válasza FőDudu (#19107) üzenetére


Jahno
őstag

850ezer? Nem is olyan sok. Kb. fele mondjuk 15+ évvel ezelőtti itthoni mobil előfizetőknek. Mostani számot nem is tudom, összességében lehet vagy tizede?

(#19109) FőDudu válasza Jahno (#19108) üzenetére


FőDudu
addikt

Amugy valoban nem jon be a SIP trunkon at:
[2019-02-16 17:33:32] NOTICE[6526][C-0000069c]: Ext. 1032607680:4 @ from-trunk-sip-T2_OUT: Incoming call from "Anonymous" <anonymous> to 1032607680

Akkor mas lesz a dolog nyitja...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#19110) Jahno válasza FőDudu (#19109) üzenetére


Jahno
őstag

Máson sem jön be, de lehet trükkje sincs és átverés :-D

(#19111) FőDudu válasza Jahno (#19110) üzenetére


FőDudu
addikt

De akkor honnan tudjak meg a szamot ha nem hatosag?

Az tiszta, hogy az app feltelepitesevel siman megosztod veluk az osszes kontaktodat es az alapjan csinalnak adatbazist.

Az meg nem tiszta, hogy milyen trukkel szerzik meg a hivo szamat amit aztan visszakuldenek a telefonra..

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#19112) FőDudu válasza Jahno (#19110) üzenetére


FőDudu
addikt

*69 elvileg visszahivja - es akkor abbol ki lehet silabizalni a szamot.
Nemtudom ez mukodik-e Europaban.

FőDudu

(#19113) Jahno válasza FőDudu (#19111) üzenetére


Jahno
őstag

Marad az átverés. Aztán ha megosztod a kontaktot akkor milyen neveket fog kiírni a túloldalon? Anya, Kamera Gábor, HWSW.N/A?

(#19114) FőDudu válasza Jahno (#19113) üzenetére


FőDudu
addikt

Eleg jol osszefoglaltak itt:
https://tehnoblog.org/how-to-stop-find-out-private-unknown-withheld-numbers-calls/

Atveres az egesz.

FőDudu

(#19115) JonesC


JonesC
csendes tag

Ha ideérne pestre egy ilyen 32-es akkor befogadnám én is :)

(#19116) qnadam válasza FőDudu (#19098) üzenetére


qnadam
veterán

azt találtam ki, hogy képernyövel össze, esetleg valami pokróc vagy törölköző vagy valami közéjük, plusz jól kikötni őket a rögzítési pontokhoz. meg ahogy nézem a rendeléseket, nem nagyon lesz helyük csúszkálni :DDD
vizuálos koromban dolgoztunk pana plazmamonitorokkal, alapból csak egy vga volt rajtuk, meg három bővítőslot, amikkel mindenféle csatlakozásokat meg lehetett oldani a kompozittól a hdmi-ig, de még pc is létezett, ami két slotot foglalt el. viszont hangszóró nem volt bennük, de hangfalkimenet és erősítő valamiért igen...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19117) -NoVa- válasza FőDudu (#19046) üzenetére


-NoVa-
őstag

Véletlenül pont akad itthon egy Thai sim kártyám, elküldjem qnadammal, ha már úgyis megy?

(#19118) npera válasza Jahno (#19113) üzenetére


npera
újonc

Telós Bandi!!!!!! :C

(#19119) npera


npera
újonc

(#19120) npera


npera
újonc

Nova, szerintem akkor a Turnigyt inkább kihagyom. A srácnak 4 ciklus után megdöglött több pakk is, cellazárlat.

(#19121) FőDudu válasza -NoVa- (#19117) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha osszefuttok, akkor megkoszonom!
De egyebkent biztosra veszem, hogy lesz ra valami legalis megoldas, hiszen igy mar nem mondhatjak azt, hogy gyokerestul felszamoltak a lehetoseget is.

Nem tunik reteg igenynek, raadasul meg a nagy USA-ban is valami olyan jellegu a szabalyozas, hogy egyik fel beleegyezese eleg a rogziteshez. Azaz nem kell bejelenteni, ha az egyik fel tudtaval tortenik (azaz nem valami harmadik fel kemkedik) a rogzites. Ez pedig ugye nyilvan a telefon hasznaloja.

Egyelore marad a 8.1, a szaktopikban eleg sok macerarol beszelgetnek ( eltuno ikonok, nem mukodo NFC, megbolondulo vilagitas), erdemes meg egy kicsit varni a felrakas elott.

FőDudu

(#19122) FőDudu válasza JonesC (#19115) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha esetleg ugyanaz a vajdasagi sofor hozza a masodik szallitmanyt aki az elsot, akkor esetleg fel tudunk neki rakni egy komolyabb adagot.

Nyolcadikan reggel nyolckor hivott, hogy ott all a tevekkel a bejarat elott.
Aztan onnan valami Zalaegerszegi helyszinre indult Philips izzokert.

Ha kedden is o jon, akkor meglatjuk.
A TVket Budapestrol hozta.

Szoval akar meg az is elofordulhat, hogy ismet o jon es ujra Magyarorszag lesz az uticelja.

Ha nem, akkor qnadam. 32” biztosan lesz eleg. Abbol meg vagy 100db volt tegnap. 40” olyan 20 darab lehetett meg.

FőDudu

(#19123) FőDudu válasza npera (#19118) üzenetére


FőDudu
addikt

Kopasz, Karotta, Felujitos Feri :)

FőDudu

(#19124) npera válasza FőDudu (#19123) üzenetére


npera
újonc

VMax Zsolti. Talán ő volt az, aki a "kinyomta szilóval" blogbejegyzést triggerelte? Kimaxolva.

(#19125) qnadam válasza FőDudu (#19122) üzenetére


qnadam
veterán

egy kombi 308-ba szerintem sok tévé fér. ha ledöntöm a hátsó üléseket, akkor még több :)
úgy néz ki, jövő hétvégén tudunk is menni.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19126) FőDudu válasza qnadam (#19125) üzenetére


FőDudu
addikt

Abba vagy 10db biztos befer.

FőDudu

(#19127) zetor2000 válasza FőDudu (#19126) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha van 50" doboz, azt szét lehet vágni vagy hajtani, hogy 2 TV közé férjen.Akkor kevésbé kell aggódni a sérülések miatt, és vélelmezni lehet, hogy épségben odaér mindenkihez.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#19128) JonesC válasza qnadam (#19125) üzenetére


JonesC
csendes tag

Max fordulsz párszor :Đ

Ha már a matricák megvannak, csak tankolni kell :)

(#19129) ncc1701 válasza FőDudu (#19126) üzenetére


ncc1701
veterán

Ha más nem, bele lehet taposni. :)

(#19130) qnadam válasza JonesC (#19128) üzenetére


qnadam
veterán

meg vezetni 2x6 órát.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19131) npera válasza qnadam (#19130) üzenetére


npera
újonc

Az idő pénz. De nincs rózsa tövis nélkül. Viszont több is veszett Mohácsnál. Hogyan tovább? :C

(#19132) qnadam válasza npera (#19131) üzenetére


qnadam
veterán

eb ura fakó.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19133) zetor2000 válasza npera (#19131) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ne igyunk előre medvebőrt! (Bödőcs)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#19134) JonesC válasza qnadam (#19130) üzenetére


JonesC
csendes tag

Azt úgyis szeretsz :)

(#19135) zetor2000 válasza FőDudu (#19126) üzenetére


zetor2000
senior tag

Köszi a felkínált lehetőséget!

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#19136) qnadam válasza JonesC (#19134) üzenetére


qnadam
veterán

6 órát vezetni? nem.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19137) Sipi- válasza qnadam (#19136) üzenetére


Sipi-
tag

2x6 órát asszonnyal együtt lenni? :)
Szóval én is ugranék egyre (ha lehet 40esre, de 32es is ok), természetesen költségekbe beszállva.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#19138) qnadam válasza Sipi- (#19137) üzenetére


qnadam
veterán

ahhoz igazán nem kell elutazni :)
holnap mérünk, a 42"es tévé elvileg 70 centi magas, annak már csak el kellene férnie állítva. hasonló méretű plazmát vittem már haza a suzukiban a két üléssor között... így néz ki, talán befér néhány :)

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19139) Sipi- válasza qnadam (#19138) üzenetére


Sipi-
tag

37"-es lcd tv-nket újonnan vettük kb. 12 éve. Nem kértünk házhozszállítást, mert van kocsink. Ez egy rossz döntés volt, mivel akkor még a 4 ajtós Almeránk volt. Csomagtartó szája kicsi volt, nem fért be. Végül a hátsó ülés elé fért be, de az ajtót alig bírtuk becsukni, kicsit nyomta a dobozt is. Egyszerűbb lett volna házhozszállítást kérni vagy hívni egy kombiautós taxist.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#19140) qnadam válasza Sipi- (#19139) üzenetére


qnadam
veterán

a suzukiba így egy 32"-es fért be dobozzal pont kényelmesen, meg később egy 42"-es, de az kopaszon és csak ippeghogy.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19141) ncc1701 válasza qnadam (#19140) üzenetére


ncc1701
veterán

Az 55-öst meg sem próbáltuk hazahozni. Valami 3e pénzért hozták ki, rizikózzanak ők, és még a régit is elvitték.

(#19142) Samott válasza Sipi- (#19139) üzenetére


Samott
addikt

Punto mk2-ben hoztam haza harom 40-42 colos TV-t, dobozukban... allitva, a hatso ules elotti labterben. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#19143) FőDudu válasza ncc1701 (#19141) üzenetére


FőDudu
addikt

En minden ilyesmit (TV/mosogep/hutogep/mosogatogep/szaritogep) rendelek. Nem azert, mert ingyen hazahozzak, hanem azert, hogy szopjon mas :)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#19144) zetor2000 válasza FőDudu (#19143) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez egy teljesen védhető álláspont.
Idehaza is sokan elhozzák a boltból, és csak odahaza vaszik észre, hogy valami nem oké a termékkel, de a csomag sérült, és onnan megy a fejvakarás, hogy ki mit rontott el szállításkor... Ha meg megjön a futár, és hibás a doboz/csomag, akkor eleve nem kell átvenni, hozhat újat.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#19145) FőDudu


FőDudu
addikt

A nagyobb TV kb 104,5x69x15 (centiben). 1-2 centit lehet sporolni a vastagsagan ha levesszuk a hatan levo kerek akasztokat amivel a fali keretre fel vannak akasztva. A fali keret egy hosszu aluminium profil amiben van 2 lyuk es oda akasztodik fel a TV a hataba csavarozott ket kerek tartoval.

Igy a kerdes az, hogy az ulest ledontve van-e 70centi magassag a tetokarpitig.
Ha nincs, akkor a nagyobb TV fektetve szallithato, vagy a nagyok a hatso ulesre fernek be (ha a tamlaja nincs ledontve). Ahogy mondtam, nekem 3db befert a hatso ulesre is - en siman lefektettem az anyosules tamlajat es az tamasztotta meg oket (csak egy nagy torolkozot tettem kozejuk, igy nem karcoltak ossze egymast).

FőDudu

(#19146) FőDudu válasza zetor2000 (#19144) üzenetére


FőDudu
addikt

Raadasul nalunk nem gond a lakasba a bejutas, kb IFA is meg tudna allni a bejarati ajto elott :)
Mindegyik be is vitte legalabb a nappaliig - nem huztak a szajukat.

FőDudu

(#19147) Sipi- válasza FőDudu (#19143) üzenetére


Sipi-
tag

Most már én is, meg Budapesten belül párezerért kihozzák a cuccokat. Mosogatógépet vettünk legutoljára. Elvitték a régit, az újról lekapkodták a csomagolást és elrohantak. Utána 2 perccel vettem észre, hogy sérült az előlap. Utánuk mentem és szóltam. Mire felértem a lakásba már hívott is a bolt, hogy holnap hoznák a másik gépet és viszik a sérültet. És másnap hozták is az újat.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#19148) FőDudu


FőDudu
addikt

Gulyasagyu beroffentve.

Kicsit hideg a 4-5 fok delutan lesz kb 15.
Hamarosan idesut a nap, akkor jo lesz.

Delutan gyerek szülinapra megy, valami tornas buli lesz, mert egy tornacsarnokba szervezik.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#19149) Phülöp válasza FőDudu (#19148) üzenetére


Phülöp
addikt

én ma fodrászhoz megyek, lassan feltöltődik a hajnyíró
meg akkor már meg is borotválkozom
talán

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#19150) npera válasza Phülöp (#19149) üzenetére


npera
újonc

Feltöltődik???? :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.