Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19351) Jahno válasza FőDudu (#19346) üzenetére


Jahno
őstag

Mondjuk sok cégnél a "nem támogatott" de kurva jó swithek kiszórását nem értem. Mert nem garis... Bammeg, azok a Csicsók világ végéig elmennek, ha bírja akkor nem basztatom, rizikó szinte nulla, befogni helyette gyorsan lehet. De mittomén. Aztán van egy cég ahol a komplett bérszámfejtés / pénzügy / TB szolgáltatása megy kb. 10ezer embernek és nem engednek 300 Eurós beruházást, de már volt miatta fél napos állás és időszakos döglődés. De ezt csak kocsmában hallottam, lehet nem is igaz.

(#19352) qnadam


qnadam
veterán

Hotel Piran, Double Room with Sea View kifizetve :K

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19353) zetor2000 válasza qnadam (#19352) üzenetére


zetor2000
senior tag

Pár sorral/sörrel feljebb bejeéentkeztem egy kisebbre is, ha befér még... meg jut, meg a zany..pi..ája :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#19354) zetor2000 válasza FőDudu (#19247) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ezen van bemenet rendesen. VGA nincs, de van 2 féle analóg a Scart mellet, meg HDMI...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#19355) FőDudu válasza zetor2000 (#19354) üzenetére


FőDudu
addikt

VGA is van, csak az a jobb felso sarkanal (a kartya folott, furogepes kep).

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#19356) FőDudu válasza Jahno (#19351) üzenetére


FőDudu
addikt

En inkabb vettem mindenbol tartalekot.
Core switch stack, edge switchek, WLAN Controller, stb...

Senki nem akart 4 oras 'resolution time' alapu szerzodest alairni.
Akkor meg minek fizessek ha a vegen ugyis nekunk kell megoldani?

Van tartalek, valaki elerheto, mentes meg megy minden alkalommal egy kulon gepre. Ez volt a legjobb scenario.

Igaz igy az IT-n all vagy bukik a dolog, de ez van.
Nalunk nem lehet orakig allni ha lefekszik acore switch stack.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#19357) ncc1701 válasza FőDudu (#19356) üzenetére


ncc1701
veterán

Nálunk is volt olyan üffél, aki 4 órát akart aláiratni. Kapott valami 10-25x árajánlatot rá, de annyira már nem volt fontos neki. Igaz, nekünk sem. :)

(#19358) FőDudu válasza ncc1701 (#19357) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekunk nem akartak bevallalni egyaltalan.
Amikor mondtam, hogy nem response time, hanem resolution time - akkor rogton csak hapogtak.

Addig minden sinen volt, tavmenedzsment meg minden lofasz - csak amikor viritani kell a hozzaertot a helyszinen akkor tul keves a 4 ora. Nos igy nem lettunk partnerek.

FőDudu

(#19359) Sipi- válasza FőDudu (#19358) üzenetére


Sipi-
tag

Natapp-nál van 4 órás, de csak arra, hogy a hiba bejelentés után (ami mehet automatán is) 4 órán belül a futár lerakja a portára/ügyfél kezébe a cserealkatrészt. DHL raktárakban be van depózva a cucc, futár meg ha kell azonnal kiviszi. Annyi, hogy indulás előtt azért telefonálnak, hogy van-e ott valaki pl. éjjel 2-kor, aki át tudja és át is veheti az alkatrészt vagy inkább csak reggel vigye.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#19360) Jahno válasza FőDudu (#19356) üzenetére


Jahno
őstag

Na, ebben a 4 órás vagy valamiben nálam is ez van. Mikor én cserélem a vincsit és majd a HPsok, de néha még el is vittem a szervízbe, az amúgy helyszíni garisat. Úgyis szopunk vele, úgyis meg kell oldani, de itt is a papírok és a szerződés. CCTV/beléptető ilyen, vagyont fizetünk, ami azzal jár, hogy ha nagyon lerohadnak akkor kedvezményes díjakkal fogják reszelni. Ááááááá. De cégnek kell, fontos, van support.

(#19361) ncc1701 válasza FőDudu (#19358) üzenetére


ncc1701
veterán

Nálunk ilyenkor az a rutin, h mondunk valami pofátlan nagy árat. Ha rábólintanak, akkor még mindig lehet vakarózni, h mi legyen. De az is tény, h nálunk azért meg lehet oldani, hogy legyen tartalék szerver, meg minden okosság.

(#19362) Sipi- válasza FőDudu (#19358) üzenetére


Sipi-
tag

Azért egy hotelnél a 4 óra is soknak hangzik. Mondja a recepciós a vendégnek, hogy most nem tud fizetni és kicsekkolni, majd csak 3 óra múlva? Igaz addigra a gépét már lekéste...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#19363) Jahno válasza Sipi- (#19359) üzenetére


Jahno
őstag

Ez már kiemelt lesz. Van ilyen Dellnek, mindenkinek, de legtöbb helyen az alap 4 órás semmit nem jelent, HPnál az alapban belefutottunk, hogy HDD kellene. 4 órán belül "foglalkoztak vele" típusú, megis írták, hogy nincs, majd csak kb.10 nap múlva :-D Pár órán belül itt is volt a sarki közértből, de ez a fajta minimál izé ebben a formában nem sokat ér. Volt itt nálam minden, régi vasakat Sanyika beállította automata jelentésre, még szerencse, hogy a HPsok helyben éjjel is megkérdeztek, mert tesztvas egyik tápjáért nem nagyon akartam bemenni, valamint garin kívül mocskos drága lett volna :-D

Ez is olyan, meg kellene tervezni és kitalálni mit akarunk de általában itt elveszik a dolog. Tényleg fontos-e, mennyire, meddig, mennyi az arány amit megér, csókolom.

(#19364) Jahno válasza Sipi- (#19362) üzenetére


Jahno
őstag

Soknak hangzik, de mit tudsz csinálni? Másrészt vannak ennél sokkal zűrösebb piacok is, de szerintem Neked nem kell mondani (:- És azért párfejvakarós dolgon kívül nem nagyon dőlnek borulnak a dolgok.

(#19365) FőDudu válasza Sipi- (#19362) üzenetére


FőDudu
addikt

Ott a pont. Ami lehet redundans, de pont az ilyen jellegu dolgokra nem akarnak eleg gyors megoldast nyujtani.
Megoldas a lenyeg, nem az hogy nyitott rola egy ticketet es elkezdett rajta gondolkodni, hogy majd 3 nap mulva pont raerne ha a gyerek nem lenne beteg...

Es ugye van ami nem is lehet redundans, mint pl. KNX busz.
Ott ha zarlat lesz, akkor kiesik egy komplett szint.
Siemens meg megintcsak nem a gyors reagalasrol hires...

Szoval amibol lehet van tartalek meg redundancia - amibol meg nem lehet az best effort.
Hiaba van ra karbantartasi szerzodes - 4 oras resolution time az mar ordogtol valo.

Alkatreszt itt is kihozza a HP Ljubljanabol vagy epp az IBM ugyanonnan.

FőDudu

(#19366) JonesC


JonesC
csendes tag

Ez amúgy bármilyen szabvány fali tartóval működik? Ez a falra szerelés eddig kimaradt nekem.

(#19367) FőDudu válasza JonesC (#19366) üzenetére


FőDudu
addikt

Adunk hozza tartot. Fix tarto, nem karos (nem dontheto, nem forgathato).
Csak 2-4 csavar kell es kesz :)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#19368) ncc1701 válasza Sipi- (#19362) üzenetére


ncc1701
veterán

Ilyenkor kiküldik a szlát utolag, oszt ha nem fizet, akkor bebukták. Étteremnél is vicces, mikor leáll a rendszer, nem tudják sem az árakat, sem azt, h mit fogyasztott az adott asztal. Ilyenkor jön, h oldjuk meg valahogy, de elötte hiába ugattunk, h mi a jó, és akkor beigér mindent, de lóf@sz sem fog változni.

[ Szerkesztve ]

(#19369) qnadam válasza zetor2000 (#19353) üzenetére


qnadam
veterán

5+5 vanik félretéve, aztán majd ott meglátjuk, fér-e még. annyit tudok ígérni, hogy megpróbálom :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19370) Sipi- válasza Jahno (#19364) üzenetére


Sipi-
tag

Doclet-nél dolgozva meséltek olyat, hogy volt amikor a pénzt hozó oldalt üzemeltető csapatnak arra kellett kínos csendben magyarázatot adnia a tulaj felé, hogy ugyan miért állt az oldal előző nap 2-3 percet?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#19371) Sipi- válasza qnadam (#19369) üzenetére


Sipi-
tag

Egy másik (kicsi vagy nagy) nálam is elfér még a nagy mellett, ahogy írtam már korábban :)
Egyébként a szállást is számold hozzá a költséghez szerintem, mert nektek ez az út nem annyira kirándulós lesz gondolom.
A szétosztásra van terv? Kb. mikor érkeztek Budapesre (melyik nap egyeltalán)?

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#19373) Jahno válasza JonesC (#19366) üzenetére


Jahno
őstag

Nebénázzá.

(#19374) Jahno válasza Sipi- (#19370) üzenetére


Jahno
őstag

Persze, arányosítani kell. Légitársaság és sok más is rezeg pár percnél. Misconál meg ezt sem értették, volt olyan webáruházas hiba ami csak a belső rendszert érintette, ezek meg egyből jajveszékeltek mert meghallja, hogy valami áll és hiba akkor jaaaaj, jaaaaj, hájprioriti az is ezen ugráljon aki nem ért hozzá és nem feladata. Aztán mikor az egyik ország webáruháza döglött így el 10 percre, aminek a HAVI forgalma kb. 40-100ezer forint, Euróban mérve meg kisebb szám, akkor mentem ki sörözni, hogy ez megint a hét vicces lett, foglalkozzunk inkább azzal ami tényleg olyan.

(#19375) Bujdy81 válasza qnadam (#19369) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Küldtem privát

(#19376) guga


guga
Közösségépítő

MÓTVÁ??

Tilos lesz internetezni a munkahelyen, és megfigyelés alá is kerülsz]

[ Szerkesztve ]

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#19377) Jahno válasza FőDudu (#19365) üzenetére


Jahno
őstag

Itt is ár kérdése, KNXről már vitatkoztunk, hogy lehet azon alakítani. Siemenset már fikázhatom, de jahh, azok olyanok. Ég a ház, halló, gyorsreagálás? -Ahammm... Aztán 2 hét múlva talán visszakérdez. És még kettőt hümmög, hogy 6 hét múlva lesz ilyen basz. Szerencsére erre még akad kis cég aki csinálja, legsűrűbb rendelkezésreállás aminek melóztam az 20 perc volt, de ott már fizikai korlátokat is feszegetett.

(#19378) Jahno válasza guga (#19376) üzenetére


Jahno
őstag

Jobb helyeken mindig ez volt.

(#19379) guga válasza Jahno (#19378) üzenetére


guga
Közösségépítő

Az USA-ban, amikor bevezették, intézményesítették a hazafias törvényt, már előtte is csinálták, csak onnantól törvénybe lett iktatva :D

Itt inkább az lesz a probléma, hogy melyik főnök meddig megy el a jogkörével, milyen mértékű szigort alkalmaz és annak mi lesz a következménye. Pl. ha van saját telefonod, azzal sem facebookozhatsz munkaidőben?
Ha törvénybe iktatják, akkor lesz néhány vitás helyzet. Nekem nem egy ismerősöm melózik informatikai cégnél s nap közben szoktak zaklatni mindenféle hülyeséggel, főleg a munkájukból kifolyólag, de érdekes lesz, ha leszakítják őket :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#19380) JonesC válasza Jahno (#19373) üzenetére


JonesC
csendes tag

De.

(#19381) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

:D

USA szakértőnk is van, angoltudás nélkül

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#19382) Jahno válasza guga (#19379) üzenetére


Jahno
őstag

Ne kezd a hülyeséget, a hazafias törvény teljesen más és más amiről beszélsz, meg az összevissza ferdített összeesküvős baromságaid is.

Aztán vannak olyan melóhelyek is, ahova a telefont sem viheted be, nem csak Facebbok nincs. Megegyezés kérdése. Erről sincs fogalmad csak elképzelésed.

(#19383) Jahno válasza Gabibácsi (#19381) üzenetére


Jahno
őstag

XX. században a CISAval kell jönni. De lehet az is rég elavult, ha mi itt vadkelet külsőn is tudunk a létezéséről :-D

(#19384) Gabibácsi válasza Jahno (#19382) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem látott még munkahelyet, csak feketemunkás akármit... meg általában külföldön dolgozik... ingyé
Fogalma sincs semmilyen szabályozásról, munkahelyi szabályokról.
Angolul nem tud.

De kialakult vélemény, az van azonnal :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#19385) Phülöp válasza guga (#19379) üzenetére


Phülöp
addikt

"Pl. ha van saját telefonod, azzal sem facebookozhatsz munkaidőben?"

legalább elolvastad volna, amit linkeltél

"tilos lesz a munkáltatótól a munkavégzésre adott számítógép magáncélú használata"

"A fejezetnek lesz része a munkáltatótól kapott számítógépek használatának rendje is"

"a munkaadó munkavégzéshez adott számítógépének a magáncélú használatát megtiltanák"

"A munkáltató által biztosított számítástechnikai eszközökkel összefüggésben a hatályos rendelkezésekhez képest a változás abban mutatkozik meg, hogy a magánélet ellenőrzésének kizárása helyett a hangsúly arra kerül, hogy a munkavállaló a rendelkezésére bocsátott számítástechnikai eszközt kizárólag a munkaviszony teljesítése érdekében használhatja"

szóval igen, a privát telefonon történő facebook-ozás is tiltva lesz :W

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#19386) FőDudu válasza Phülöp (#19385) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez eddig is igy volt. :)
Ami nem kell a munkavegzeshez az eddig is tiltva volt.

Recepcios ne facsezzen es youtube sincs.

FőDudu

(#19387) Jahno válasza Gabibácsi (#19384) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk a youtube konkrétan több helyen már veszélyeztette a hálózatot és nem bírtuk sávszéllel sem.

Terepen is az ilyesmikkel szívtam, mikor a stadionos mobilnetes bulik mentek, mondom a csajoknak, hogy nincs korlátozás, felőlem Face, csetelés, weboldalnézegetés mehet az nem olyan vészes, de youtube ne, mert nem fognak tudni dolgozni. Nyilván döglődik az egész, lassú, nem megy, megnézem, ott a youtube. Megint elmondom, becsukom, elmagyarázom rendesen, hogy így nem leszünk jóban és a melóját sem tudja rendesen csinálni. Azt hiszed felfogták? Megrendelő meg csak azt látta, hogy lassúnemmegy... Nagy baj nem lett belőle, de az alap TPLink routerek tűzfalát azóta anyázom. Később persze jobb cuccal csináltuk, de egy pár órás kirakodásra 1-2 felhasználónak jó ötletnek tűnt a SIM kártyás TPlink. És nem akarták érteni, vagy éppen bólogattak, persze, persze, nem youtubeozunk, ááááádehogy. Aztán még meg sem fordultál de írta befelé a böngészőbe.

(#19388) Jahno válasza Phülöp (#19385) üzenetére


Jahno
őstag

Úgyis megmagyarázza :-D Mert itt minket birkákat elnyom a hatalom...

(#19389) Samott válasza Jahno (#19387) üzenetére


Samott
addikt

Nalunk minden fejleszto youtube-rol hallgat zenet kodolas kozben. Pedig atmegy a deezer/spotify meg minden. De a zuzos metal vagy a töc-töc csak a youtube-rol jo.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#19390) ncc1701 válasza Samott (#19389) üzenetére


ncc1701
veterán

De csakis1080p60hz-en. :)

(#19391) -NoVa- válasza ncc1701 (#19390) üzenetére


-NoVa-
őstag

Persze, kisablakos nézetben is csak úgy. Igazából ha nem is vagy a gépnél, vagy hazamész, egy csatornát érdemes berakni a háttérben, hogy fenntartsa az infrastruktúrális igényt.

(#19392) npera válasza ncc1701 (#19390) üzenetére


npera
újonc

Hát a Volvo Ocean Race és hasonlók az legalább 4K-ban kell jöjjön...

Én ha csoportfőnök lennék és látnám, hogy munkaidőben valami full screen nézi a sportközvetítést, akkor megkérném, hogy csekkoljon ki. Az előző főnököm simán odament a norvég kollégához és megkérdezte udvariasan de határozottan, hogy kicsekkolt-e a beléptető rendszerben, amikor fullscreen nyomta a sportautós videókat. A csóka egyből vette a lapot és leállt vele.

Szerintem a zene stream (tömörített) még oké, meg érje el a bankot, postai csomag követést vagy tudjon belépni az óvodai rendszerbe. De hogy az egyik képernyőn sportközvetítés fut fullban az már sok, akkor menjen haza és üljön a TV előtt. Nem meccset nézni fizetik. Valami értelmes balansz nem árt ebben is.

(#19393) npera válasza -NoVa- (#19391) üzenetére


npera
újonc

100-órás nájen ket.

(#19394) Jahno


Jahno
őstag

"startup-szemléletű cég"

(#19395) -NoVa- válasza Jahno (#19394) üzenetére


-NoVa-
őstag

Majd 10 év múlva jól jársz, ha még akkor is megfelelő körben vagy?

(#19396) qnadam válasza Sipi- (#19371) üzenetére


qnadam
veterán

igyekszem :)
de, kirándulós lesz, szombat reggel indulunk, vasárnap este érkezünk. én szívesen tartanék egy találkozót a városban valahol (m7-től megyünk újpest felé), hogy minél kevesebb cuccal kelljen foglalkozni utána.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19397) Gabibácsi válasza npera (#19392) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ha megcsinálja a melóját is?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#19398) FőDudu válasza -NoVa- (#19395) üzenetére


FőDudu
addikt

Megfelelo szemlelettel.

FőDudu

(#19399) qnadam válasza FőDudu (#19398) üzenetére


qnadam
veterán

a szem a lélet tükre.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19400) guga válasza Jahno (#19382) üzenetére


guga
Közösségépítő

2003-ban, amikor titkoséknak szállítottam napi rendszerességgel, s Nokia 3310. Akkumulátor kivesz és a telefon portán leadva egy dobozban. Gondolom azóta már fejlődött a technika. Ha ezt akkor leírtam volna, Összeesküvés, ne terjessz baromságokat. Most meg kiröhögnek az azóta is használatos Nokia 3310-esemmel együtt.

Gondolod véletlen szivárgott ki az Apple hiányossága, hogy a hívó fél már akkor hallja a másikat, amikor még fel sem vette? Mennyi konfliktus származhat egy ilyenből? Nyilván senkinek sem célja a konfliktusok mesterséges generálása, Irakban is volt vegyi fegyver, csak nem találták meg :DDD :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.