Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19201) Phülöp


Phülöp
addikt

#drágaságaink

másfél éve befizettünk egy kávéfőzőre

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#19202) npera válasza Phülöp (#19201) üzenetére


npera
újonc

Ez jó KV-t csinál?

Én ha standard KV-t akarok, akkor a sima automatából nyomok egyet. Ha extrát szeretnék, akkor a harmadik emeleten van az igazgatóság irodája és bár oda be nem jutok a kártyámmal, de a lobbyban van egy jobb gép. Oda néha érdemes felmenni.

(#19203) qnadam válasza npera (#19200) üzenetére


qnadam
veterán

azt csak egyszer lehet kinyitni, és még nem ért véget a tél.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19204) qnadam válasza npera (#19202) üzenetére


qnadam
veterán

valószínűleg semmilyen hibát nem fedezhetsz fel az általa készült kávéban.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19205) Phülöp válasza npera (#19202) üzenetére


Phülöp
addikt

jaja, ez a fajta vált be, Amea francia kávét iszik már vagy 2 éve
csak jó lett volna kicsit komolyabb vas, mint a mostani
én maradok a nescafe-nal, sok tejjel

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#19206) zetor2000 válasza npera (#19202) üzenetére


zetor2000
senior tag

Háttöö...
Ez a lassú KV áztatós cucc, ami ha elég sűrű a szitája, akkor jó eséllyel zaccmentes KVt csinál.
Én a magasnyomású presszót kevdelem, amikor ún. "crema" keletkezik a KV tetején, egyfajta kávéhab. Ez hamarabb meg is van, és nekem jobban bejön, mint a "francia nyomós".
A legtöbb bedobós automata porból dolgozik, nem frissen daráltból, de akadnak olyanok is, amik valami pörkölt kv félét darálnak helyben, és abból főznek - tapasztalatom szerint ezek nem a legjobbak. Az irodai automaták -főleg az újabbak- elég rendes KVt készítenek. Persze a legpatentebb a kávéházi presszógép, ami mögött van egy vagy több barista, és azok főznek neked valót, de az olyan b*zis... :)
És van a harmadik féle, a kotyogós, csak az meg atom lassú, bár a francia nyomóshoz képest van, hogy gyorsabb. Persze sokan a KV szünetet elnyújtják az ilyenek miatt.
Én reggel szoktam egy 15-20 perc alatt meginni az elsőt idehaza, aztán a másodikat melóba érve. Ebéd után van mégegy, azt vége. Nekem általában elég napi 3, de van, hogy van az 4-5 is, de elég ritkán.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#19207) npera válasza zetor2000 (#19206) üzenetére


npera
újonc

Én egy ideig vágyakoztam egy Rancilio Sylvia v3 gépre és hozzá való őrlőgépre, de aztán kipróbáltam és rájöttem, hogy tök béna vagyok hozzá és kábé 35-40 perc elkészülni vele hidegindításból. Szóval maradt a sima legolcsóbb filterkávé, meg hozzá egy fel-le húzkodós tejhabosító.

Amikor költöztünk az új lakásba, akkor vettem egy Moccamaster gépet retró narancssárga/beige színben. Az nagyon hamar elkészül és elég stabil KV-t főz. Ha a két gyerek éppen nem cincálja szét az idegrendszerünket, akkor tudok habosítani tejet hozzá.

Itt még a Melitta főzővel...

(#19208) FőDudu válasza npera (#19200) üzenetére


FőDudu
addikt

70 centi szeles koporsot a tetore es abba is beferhet par darab.

FőDudu

(#19209) FőDudu válasza npera (#19202) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk van par Nespresso (kapszulas vagy ilyen lencse alsku patronos), daralos WMF (olyan mint a mekikben), de a legjobb persze a barokban levo LaCimbali. Utobbi kb 40 perc utan munkakesz, mert 15 literes tartalya van es azt felfuti.

A penzbefobos automataban Illy kave (is) van, azt daralja es egesz jo latte keszul belole. Szoktam latni amikor jon a kezelo es tolti fel dobozos Illy kavebol.
Marhasag, hogy nem az ipari nagy kiszerelest hasznalja, de ez ilyen daralos gep.

Itthon van Bialetti kotyogos (rozsdamentes acel verzio) Meg valami Hofer-es kapszulas gep.
Utobbi egesz jo ristrettot csinal, bar en ugye ehhez sem ertek. Elobbi Meg 6 adagot foz, kotyogos meltoan kurvaeroset.

Cegnel szoktunk kavezgatni, inkabb kozos megbeszeles a manager kozott. 9 korul van minden reggel egy 5 perces meeting, aztan irany a kavezas. Tiz elott ritkan vegzunk. Van mit atbeszelni.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#19210) zetor2000 válasza npera (#19207) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem egy egyszerű presszógép van, nevenincs, de reggel bekészíteni ~5 perc, és már ihatom is. Ehhez hozzátartozik, hogy van egy ~literes víztartálya, az, ha van benne elég, akkor nem kell bíbelődni, csak a KV tégellyel. Amíg azt megtöltöm, a cucc felmelegíti magát. Van neki tejhabosítója, de azt én ritkán használom, mert a tejeskávé féléket nem kedvelem annyira, mint a "rendes" presszót. Jellemzően tej nélkül iszom a KVt, csak a sokadik tejes, vagy nagyritkán egy kapucsinó / latte.
Inkább egy dupla ristretto :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#19211) qnadam


qnadam
veterán

akkor eddig:

zetor2002: 1 db valami
Sipi-: 1 nagy?
JonesC: 1 db kicsi
Jahno: ?

kihagytam valakit?

1 nagyot elvinnék simán én is, de akár a mitsu plazma is érdekel, ha nincs nagyon durván beégve. 32-est meg szerintem korlátlan számban tudunk vinni a koliba a kissrácoknak.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19212) Bujdy81 válasza WiZARD (#19067) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Az véletlen nem egy IDE motoros kupé volt?
Mert ha igen, akkor abból a tervezési zsákutcából ne extrapoláljunk! ;)

Nekem volt jópár francia autóm és ha kinyomtam a szemüket, ették az olajat, ha nem nyomtam ki, akkor nem.

Az "ették az olajat" nálam azt jelenti, hogy ha a 10.000 km alatt kell tölteni 8 decinél többet, az már gáz (legtöbbe 3,2 liter volt a feltöltés, a 4 literes kanna maradékát rátöltöttem valamikor és kész.)

A Toyotát nem részletezem, az Toyota. :)

(#19213) zetor2000 válasza qnadam (#19211) üzenetére


zetor2000
senior tag

Csak zetor2000, nem 2002... de köszi a modernizációt.

Ha befér a "nagy", akkor az (pláne, ha marad(t) még), de ha "eljótékonykodod", vagy másnak kell, akkor tulképp bármi jöhet, nem válogatok, pláne ennyiért. Ha a Mitsu plazmatikus display TV nézésre OK, (nem kell bele tuner..., azt a kábeltv dobozka intézi) felőlem az is jöhet. Hangot megoldom. :) Azért a "nagyon gáz" nagyobb cucc helyett inkább egy patent kisebb...
Árat megmondod... Ha jól tévedek, 2-3 fórumtárs beszáll még a fuvarba, úgy azért nem lesz olyan vészes.
Neked is köszi!

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#19214) Sipi- válasza qnadam (#19211) üzenetére


Sipi-
tag

Igen, 1 nagy a preferált, de ha "kicsi" jut, az sem probléma.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#19215) -NoVa- válasza qnadam (#19211) üzenetére


-NoVa-
őstag

Szerintem egy 32-esre feliratkoznék, ha fér. Bangkok Airlines SIM kártyát meg majd kitaláljuk, hogy odafelé se menj üres kocsival.

(#19216) -NoVa- válasza Sipi- (#19190) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azaz, mostanra beindulni sem akart. Lakatos vette meg, szóval nem kell messzire vinnie némi javításért, majd megjelenik felújítva patikára sosevótbaja áron. Mondjuk tényleg, alapvetően jó cucc volt, nem vészesre tört, csak drágára.

A Jazzt meg visszahelyeztettük forgalomba, aztán fanyalogva elvan vele. Magas meg billeg meg gyengébb a Clionál, de ép.

(#19217) qnadam


qnadam
veterán

zetor2000: 1 db nagy
Sipi-: 1 nagy
JonesC: 1 db kicsi
Jahno: ?
-NoVa-: 1 db kicsi

az út oda-vissza 1200 km, az autó mondjuk hogy 6 litér gázolajat iszik 100-on (ha Dóri vezet többet, akkor valamivel kevesebbet...), az 72 liter, 390 forintos árral 28e forint,erre jön egy 15 ojrós (durván 5ehuf) pályamatrica, alles zusammen 33e, ami ötfelé osztva 6600 pénz.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19218) qnadam válasza zetor2000 (#19213) üzenetére


qnadam
veterán

a plazmáról majd meg kell kérdezni Dudut, mert lehet, hogy csak vga bejárata van.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19219) Jahno válasza qnadam (#19211) üzenetére


Jahno
őstag

Nem vagyok beszámítható, videócsippet vágok, de már vagy 3 órája. Sosem csináltam ilyet, persze egyből 2 kamerásat kell, nem szinkronban. Exportnál persze aknára léptem, változik a képarány és kiderült, hogy ami eddig ingyé volt az keresztbe logózza a felvételt... Ópasztmek.

(#19220) qnadam válasza Jahno (#19219) üzenetére


qnadam
veterán

hívjunk szakembert? :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19221) Jahno válasza qnadam (#19220) üzenetére


Jahno
őstag

Esküvőre is kellene valami videós. Pár ismerősnek inkább nem vinnék melót, mert' köcsög vagyok. Tudsz-e valakit?

(#19222) WiZARD válasza npera (#19207) üzenetére


WiZARD
addikt

Nekem végül egy La Marzocco lett a befutó, így már bármikor jó kávét csinálok.
(Cserébe lett köré egy kávézó is, így mindenféle idegennek is egésznap kávét csinálok... :DDD )

(#19212) Bujdy81: igen, 2.0 IDE :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#19223) qnadam válasza Jahno (#19221) üzenetére


qnadam
veterán

pont tudok, de én vagyok az, akinek véleménye is van ;]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19224) zetor2000 válasza qnadam (#19218) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az esetemben annyira nem jó, mert a beltériből scart és hdmi jön ki. Meg talán kompozi / komponens.
(Ezeket nem tudom sose megjegyezni, 3 RCA, az a lényeg)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#19225) Gabibácsi válasza JonesC (#19194) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nálunk most mindmeghalunk van :(

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#19226) JonesC válasza qnadam (#19217) üzenetére


JonesC
csendes tag

Műkszik. Ha úgy van hely meg akármi, akkor én két kicsit is be tudok fogadni :)

(#19227) JonesC válasza Gabibácsi (#19225) üzenetére


JonesC
csendes tag

Jó, nem sürge amúgy se :)

(#19228) Sipi- válasza qnadam (#19217) üzenetére


Sipi-
tag

Teljesen jó, köszi. Majd megírod, hogy mikor-hol lesz elérhető.
Egyébként ha nagyon lötyögnének a csomagtartóban, akkor nekem a nagy mellé egy kicsi is elfér :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#19229) Sipi- válasza JonesC (#19227) üzenetére


Sipi-
tag

Gyereknek kellene fősuli mellé gyakorlati hely? Blueboi-t kérdezd meg, hogy a Q-nál van-e ilyen.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#19230) blueboi69 válasza JonesC (#19194) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Miféle munkát akar gyakorolni?

(#19231) JonesC válasza Sipi- (#19229) üzenetére


JonesC
csendes tag

Igen. BME-n tanul, a mellé kellene valami kisebb óraszámos.

(#19232) blueboi69 válasza JonesC (#19231) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nade milyen karon?

(#19233) JonesC válasza blueboi69 (#19230) üzenetére


JonesC
csendes tag

Szerintem nagyjából mindegy. Mérnökinfo szak mellé ami passzol.

(#19234) blueboi69 válasza JonesC (#19233) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Aha, sztem el tudom simítani. Pénzt is akar érte kapni? Szakmai gyakorlat kell amit a suliban elismernek vagy pusztán munkaismeretre van szüksége magánszorgalomból? Bocs ha már volt róla szó, napok óta nem néztem ide.

(#19235) -NoVa- válasza Sipi- (#19229) üzenetére


-NoVa-
őstag

LMI, GE, Ericsson, minden nagynál van ilyen. Utóbbihoz ment ismerős fia úgy egy éve, és nem bánta meg.

(#19236) Jahno válasza -NoVa- (#19235) üzenetére


Jahno
őstag

Juteszembe utolsóhoz ment ismerős IT megmondónak. Bár gondolom abból is van vagy száz.

(#19237) Sipi- válasza Jahno (#19236) üzenetére


Sipi-
tag

Van.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#19238) Sipi- válasza JonesC (#19233) üzenetére


Sipi-
tag

Végülis előző munkahelyemet is tudom ajánlani. Kis cég (20 fő alatt), de nagyon sokat lehet tanulni networking, tűzfalak, üzemeltetés témakörben.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#19239) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Spoilermentes filmnagyonajánló:

(#19240) JonesC válasza blueboi69 (#19234) üzenetére


JonesC
csendes tag

Hát a zseton nyilván nem hátrány :)

(#19241) FőDudu


FőDudu
addikt

5 nagy es 5 kicsi van felreteve, most hoztuk le a szobakbol.
Szerintem ennyi nem fog beferni egy szemelyautoba.

Be kell oket kapcsolni, mert ki kell beloluk irtani a hotel modot a mester taviranyitoval. Vagy hetvegen megcsinaljuk, vagy majd otthon megcsinaljatok koddal.

Ez az 5 nagy.

Kicsi van meg rengeteg, nagybol mar nem sok maradt.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#19242) FőDudu válasza qnadam (#19211) üzenetére


FőDudu
addikt

32-es van kb 100 darab.
Vonohorog nincs azon az auton, utanfutot csak tud adni valaki. :)

Tenyleg szivesen adjuk - addig se nekunk kell szorakozni a szemettelepre szallitassal es fizetni a megsemmisitesert.

Amugy lehet megerne 1 napra berelni egy nagyobb autot/furgont... Szetdobjatok az arat per TV es mindenki jol jar.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#19243) FőDudu válasza zetor2000 (#19224) üzenetére


FőDudu
addikt

Az van a teveken is. Nagyon tuti, kicsin is sanszos. De 2 Scart tuti van a hatan.

Mindjart lefotozom, fejbol meg a tipusat se tudom.

FőDudu

(#19244) Jahno válasza FőDudu (#19242) üzenetére


Jahno
őstag

Jaja, szét lehetne dobni, de Rajtad kívül még általában egy valaki szopolik vele, pakol, aztán fele megrendelő majd nem érzi a csít, hogy átvegye és foglalkozzon vele, mert benyomni egy igényt egyszerű.

(#19245) Phülöp válasza Jahno (#19244) üzenetére


Phülöp
addikt

csak hogy ne legyen félreértés, ide nem kell se kicsi, se nagy, úgyhogy feliratkozok a listára 0 db 32"-os és 0 db 40"-os készülék igényemmel

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#19246) FőDudu válasza Phülöp (#19245) üzenetére


FőDudu
addikt

Bezzeg ez kene:

B&O retkek...

FőDudu

(#19247) FőDudu


FőDudu
addikt

Kicsi tipusa es bemenetei:


FőDudu

(#19248) Jahno válasza Phülöp (#19245) üzenetére


Jahno
őstag

Ez még egy vállalható dolog.

(#19249) Jahno válasza FőDudu (#19247) üzenetére


Jahno
őstag

Fákin, azért megkérdeztem a szlovén logisztikai cégem. Lehet egyszerűbb lesz. Van vagy 30 darab foglalóba? Oszt elosztjuk itt meg mindenfelé :-)

(#19250) FőDudu válasza Jahno (#19249) üzenetére


FőDudu
addikt

Kicsibol akar 100db is osszejon. Nem szamoltam, de ma jott le kb 50 darab 3 folyosorol.
Es 9 folyoso volt osszesen. Kicsibol nem sok ment el eddig, kb 10 darab.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.