Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19151) npera


npera
újonc

Gud nyúz!

Tegnap lebontottam a bringát. Az Acera első- és hátsó váltókar ment a levesbe (polcra fel). Kaptam egy kollégámtól egy bowdenszerelő műanyag csövet, amit egy bringaszervízből tarhált nekem. Ez pont átment a vázon, nem kellett pilinckázni a bowdennel. Tök jól működik, elsőre ment.

A hátsó Tiagra váltó már nagyon gatya volt. A kis jockey-kerék (fogalmam nincs mi a magyar neve) totál megadta magát. Tudom, hogy lehetett volna venni újat belőle, de annyira vágytam a Deore XT váltóra, hogy még megcsíptem egy 9-sebességes példányt hosszú kanállal korábban. Most akkor felraktam.

Az első váltó váltókarja Deore XT, a váltókar alul fém. Állatul néz ki, nagyon szépen lehet kattingatni. Ez ilyen 2-way, lehet előre-hátra is pöckölni, akkor is vált. A hátsó váltó váltókarja sajnos csak Deore, a 9-sebességes XT-k már teljesen elfogytak mindenhol. Ennél nagyon baj ne legyen, az Acera után egy parasztos Deore is ég és föld.

Ma délelőtt kimentem a sufniba és megcsináltam a finomhangolást a váltókon, lehet váltani újra. Az új bowdenvágó csípőfogóval levágtam a bowdent, aztán nyomtam rá szép új végvédő kupakot. Most valami elképesztően patent a gép.

Ha minden jól megy, akkor megjön a hajtókar leszedő szerszám is, aztán szétkapom a lánckereket és lemosom őket rendesen. Fogok venni valami tálat az IKEA-ban, amivel lehet jól lánckereket mosni és áztatni. Egy üvegtál vagy hasonló. Vagy nagy ételhordó, aminek az alja üveg. Utána akár dízellel vagy zsíroldóval is tudom mosni a cuccot. A cél az, hogy a lánckerék és a kazetta is be legyen áztatva és mosva rendszeresen.

Lassan összeáll a bringa karbantartási infrastruktúrája, aztán én leszek az eszetlen nagy király...

Hétfőn offsite szeminárra megyek, de keddtől újra bringa. Madjem teljesen végig XT-vel.... :C

(#19152) Phülöp válasza npera (#19150) üzenetére


Phülöp
addikt

akksis vasat jobban bírom - nem szeretem a nyakam köré tekeredő vezetéket

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#19153) Phülöp válasza npera (#19151) üzenetére


Phülöp
addikt

lehet még találni 9-es XT-t, csak akarni kell
Gagyenkov szerintem tud neked szerezni, aztán majd nyáron felkapod a pesti nyaralás közben

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#19154) Samott válasza Phülöp (#19149) üzenetére


Samott
addikt

En minden vasarnap reggel. Mar tul is vagyok rajta. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#19155) Phülöp válasza Samott (#19154) üzenetére


Phülöp
addikt

én idén még nem
sőt

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#19156) qnadam válasza Samott (#19142) üzenetére


qnadam
veterán

úgy könnyű, hogy a punto ajtaja hátul olyan mélyről nyílik :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19157) FőDudu


FőDudu
addikt

[link]

Nekem meg epp tegnap ajanlottak, hogy Elon Musk pont errefele nyit majd akkumulator gyarat es be lehet szallni es csak 4000USD-nyi Bitcoint kell invesztalni es akkora biznisz, hogy nem kell tobbe dologozni....

Rogton racsaptam. Ja nem, nincs bitcoinom.... :)

Lehet kihagytam eletem bizniszet...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#19158) FőDudu válasza FőDudu (#19157) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha valaki megis elni szeretne ezzel a 'vanszinalajftajm' befektetesi lehetoseggel:
https://goo.gl/y7jia3#xidicerefuh&21034

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#19159) FőDudu válasza Phülöp (#19149) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem egy tizesert levagja az otcsillagos fodrasz :)

Ez is ilyen dolgozoi benefit (amig a mocskos auditor ebbe is bele nem kot) :)

FőDudu

(#19160) Samott válasza FőDudu (#19158) üzenetére


Samott
addikt

Virusirto megfogja. :)

Ha mar Musk: Apollo is Back - My Tesla Repair Process! - 3 honap, ~50e dolcsi. Es meg jo is jart, mert lehetett volna akar 9 honap is. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#19161) FőDudu válasza Samott (#19160) üzenetére


FőDudu
addikt

Ipaden nem tudott semmit artani...

FőDudu

(#19162) FőDudu


FőDudu
addikt

Na akkor most jon a fogos ravasz kerdes.

Tamariska kiszedest csinalt mar valaki?

Ki kene szedni egyet a kertunkbol, de nincs otletem. Gep nem fer Oda.

Jo lenne tudni milyen gyokere van. Szetterulos vagy melyre lenovos?

Ha melyre megy akkor talan valami haromlabu hidraulikus emelovel ki lehet szakitani (lancot racsavarni a levagott csonkra es hadd szoljon), szetterulosnel marad a durva kiasas.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#19163) Jahno


Jahno
őstag

Remélem így már be tudja szopni az eladó:

"Az Ön által a kereskedő (mi jie su) számára indított kifizetéssel kapcsolatos esetet a következő napon automatikusan lezárjuk: 2019. február 19.

Az eladó még nem válaszolt, ezért érdemes lenne a problémát reklamációvá minősíteni, hogy az eset továbbra is jogosult legyen a PayPal által végzett vizsgálatra.

A reklamációvá történő felminősítéssel felkéri a PayPalt, hogy vizsgálja meg az esetet, majd ezt követően hozza meg a döntését."

Aztán jöhet a következő, amint megvettem a motyót törölte magát Ebayről. Persze a szállítási határidőig reklamálni sem mindig lehet és kezdődhet a hercehurca, ami ha Ebay ha PayPal, azért nem olyan egyszerű, hogy benyomom és igazam van.

Most nézem, hogy farsangra rendeltem fénykardot októberben 2x2es csomagot, ebből mindegyiket újra is küldték (elvileg....), majd decemberben is rendeltem, meg még ki tudja, eddig egy darab ideért, többiből semmi nem lesz úgysem. Ááááááá.

(#19164) Jahno válasza FőDudu (#19162) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt mi tanyán nem bonyolítjuk, neki kell rontani és valami lesz. Ha mélyre megy az is mindegy, tönkjét kivered többi nem számít.

(#19165) Grillo válasza FőDudu (#19162) üzenetére


Grillo
senior tag

Ha elkezdett a kocsibeállóm régi részén a beton kátyúsodni ott, ahol a kerékről lefolyó só meg minden megdolgozta, viszont még nem mély, azt hogy érdemes javítani? Kivágni, és újraönteni? Vagy kimélyíteni, és önteni valami brutáldologgal?

(#19166) Sipi- válasza Jahno (#19163) üzenetére


Sipi-
tag

Ezért rendelek csak gearbest-ről esetleg aliexpress-ről. Régen dx.com-ról is ideért minden cuccom.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#19167) FőDudu válasza Grillo (#19165) üzenetére


FőDudu
addikt

Lejtos vagy vizszintes?
Utobbihoz van olyan onterulos cucc amit bekeversz, kiboritod, eltrul magatol es jo is lesz.

A kulcsszo az 'onterulos'

FőDudu

(#19168) FőDudu válasza Jahno (#19164) üzenetére


FőDudu
addikt

Beton kerites sarkaban van, saroktol 1 meterre. Se traktor, se kisgep nem tud oda menni.
Vagy kirangatom hidraulikus emelovel, vagy fene tudja....

Csak azt se tudom terulos-e a gyokere vagy inkabb lefele megy...

Ennyit talaltam.

FőDudu

(#19169) Jahno válasza Sipi- (#19166) üzenetére


Jahno
őstag

Azok sem érnek ide garantáltan, főleg ha itt a postán lopják el.

(#19170) Grillo válasza FőDudu (#19167) üzenetére


Grillo
senior tag

Vízszintes. Na majd akkor olvasgatok.

(#19171) FőDudu válasza Grillo (#19170) üzenetére


FőDudu
addikt

Padlopon.

Arak.

Ismerek olyan hazat amibe 2T padlopont toltak bele, olyan hanyagul csinaltak meg a komuvesek a szobak aljzat betonjat. De ugye ha nem sik,akkor arra nem megy ra se a marvany se a parketta.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#19172) Jahno válasza FőDudu (#19167) üzenetére


Jahno
őstag

Kültérre kicsiben egyik sem lesz jó.

(#19173) Jahno válasza FőDudu (#19168) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt már mondtad, hogy nem fér oda, ezért gondoltam ilyen konkrét cuccokra, mint ásólapát, kisbalta.

(#19174) FőDudu válasza Jahno (#19172) üzenetére


FőDudu
addikt

Kulteri padlopon jo kocsibeallora. Javitani meg foleg ez kell.
Persze ha ala tud folyni a viz, akkor ezt is szetrepeszti majd.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#19175) FőDudu válasza Jahno (#19173) üzenetére


FőDudu
addikt

Tamariskat nem lehet rendesen kiirtani. Vagyszerrel csinaljak a vegleges kinyuvasztasat.
En azert kiszednek amit lehet.

Jovo hetvegen nekiugrok, aztan meglatjuk. Azert probalok hozni egy ilyen 3 labu motrokiszedot.

FőDudu

(#19176) zetor2000 válasza FőDudu (#19175) üzenetére


zetor2000
senior tag

Majdnem összekevertem a divatmárkával. Csak az Tamaris. Azt se lehet kiirtani :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#19177) zetor2000 válasza FőDudu (#19162) üzenetére


zetor2000
senior tag

Wikipedia szerint mélyre nyúló gyökere van, ami nem jelenti azt, hogy ne lenne szerteágazó / szétterülő. Ez a víz felvevés miatt van. A sót is képes felszívni, de azt "kiizzadja", majd a lehullott levelekkel is "sózza" a talaj felső rétegét.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#19178) Phülöp válasza FőDudu (#19159) üzenetére


Phülöp
addikt

nekem eddig Máltán 15 EUR volt szakálligazítással
itt még jobban vidéken nem is mertem érdeklődni
most Amea vágja a hajam, én meg festem az övét - egy festés/vágás neki többe van, mint a napi keresetem
így most megoldjuk a festést kb. 12-15 EUR-ból, a vágás meg már nem nagy összeg
lehet mondani, hogy fillérrel létesítek szexuális kapcsolatot, nem érdekel

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#19179) FőDudu válasza Phülöp (#19178) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez mindenutt igy megy.
Nejem ha raer levagja a gyerek es az en hajamat is (Remington toltos gep van meg egy masik valami zold dobozban (de az kabeles).

Azonban legtobbszor munkaidoben talakozom a fodrasszal es akkor be is ulok. Egy tizes eleg jo ar.
Meg az a tiz perc amennyi alatt megvan.

Ha nagyon szep akar lenni a nejem akkor fodraszhoz megy, egyebkent o is otthon festi. Nem plazapicsa kategoria aki mukorom nelkul nem tud letezni :)

Nem is tudom volt-e valaha mukorme.

Gyerek akkor megy fodraszhoz, ha nagyon extra haj kell neki.
Nyirattunk mar bele neki Villam McQueen villamot, siman megcsinaltak.
Utana nagyon boldog volt.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#19180) FőDudu válasza zetor2000 (#19177) üzenetére


FőDudu
addikt

En is olyat talaltam, aminel meterhusz melyre megy.
No azt itt eselytelen kiasni. Az asoval 1 asonyom melyseg is fel ora, annyira kemeny itt a talaj.

Marad a hirdaulikus emelo, hatha az kihuzza.

Vagy szerzek azt a tryclopyr-t ami kinyirja.
Vagas utan azonnal le kell kenni es reszeltek neki.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#19181) Grillo válasza FőDudu (#19180) üzenetére


Grillo
senior tag

Szerintem ha emeled az általad leírt kötött talajban, akkor szakadni fog.

(#19182) Jahno válasza FőDudu (#19174) üzenetére


Jahno
őstag

Alá fog. Mindenki beszopja :-D És mivel most megsüllyedt, az mozog, így egyből össze fog törni az új réteg is. Aztán szétpattog, mint a rétestészta.

(#19183) FőDudu válasza Grillo (#19181) üzenetére


FőDudu
addikt

Mas esely nincs, itt meterhusz melyre egy nap alatt se asok le.
Ahhoz, hogy bejojjon a gep le kene bontani a keritest. Lehet csak elvagom 20-30 centi melyen es aztan a tryclopyr. Visszatemetem, csokolom. Ha kibujik, 'isoraz'...

FőDudu

(#19184) zetor2000 válasza FőDudu (#19183) üzenetére


zetor2000
senior tag

A wikipédia is azt mondja, hogy ha nem kívánatos a növény, akkor növényirtóval lehet eltüntetni. Ha szükséges, akkor viszont sövényformára is lehet nevelni, meg akkor úgy is nyírni.
De ha neked nem kell, akkor a növényirtó a barátod. Persze csak óvatosan, más fajokra is lehet, ártalmas a növényirtó.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#19185) Jahno válasza FőDudu (#19183) üzenetére


Jahno
őstag

C4 :-D Bár ebben az esetben ahhoz is ásni kell.

(#19186) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Na, Clio eladva. Kár érte, hiváló gyösz volt.

(#19187) eattila válasza FőDudu (#19183) üzenetére


eattila
csendes tag

Kivagod, megfurod, furatba novenyitro. Kanyec.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#19188) Jahno válasza eattila (#19187) üzenetére


Jahno
őstag

Ez túl egyszerű :-D Mondjuk ezek az újfajta ecsettel bekenős cuccok elég durvák.

(#19189) zetor2000 válasza -NoVa- (#19186) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jut eszembe

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#19190) Sipi- válasza -NoVa- (#19186) üzenetére


Sipi-
tag

Az törődött össze pár hete? Asszony most a Jazz-t hajtja?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#19191) Sipi- válasza FőDudu (#19180) üzenetére


Sipi-
tag

Ha annyira kemény a talaj, akkor az emelő is csak elszakítja. Hacsak nem áztatod előtte napokig folyamatosan.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#19192) npera válasza -NoVa- (#19186) üzenetére


npera
újonc

Ügynök volt? Kiváló?

(#19193) FőDudu válasza eattila (#19187) üzenetére


FőDudu
addikt

A nejem kiskertet szeretne a helyen. Vagy palmat.

FőDudu

(#19194) JonesC


JonesC
csendes tag

Gabibá vagy valaki. Kiscsókának kellene gyakornoki pozi, van ilyen lehetőség?

(#19195) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#19196) eattila válasza FőDudu (#19193) üzenetére


eattila
csendes tag

Ezert kell bele es nem ra onteni. Talaj szint alatt elvagod, megfurod, beleontod. Vagy csakany.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#19197) qnadam


qnadam
veterán

mértem. a nyílás hátul hetvenpár centi magas és kb 90 széles (középen/alul valamivel több), a padló 100 cm széles nagyjából, a csomagtér hossza a padlón ~1 méter, lehajtott üléssel 170 centi körül. szerintem be fog férni pár cucc :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19198) zetor2000 válasza qnadam (#19197) üzenetére


zetor2000
senior tag

Süti!

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#19199) BobaHWSW válasza Samott (#19195) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Tolohorog?

(#19200) npera válasza qnadam (#19197) üzenetére


npera
újonc

Nyisd ki az üvegtetőt, akkor még lehet felfelé is pakolni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.