Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#115401) Sipi- válasza Sipi- (#115388) üzenetére


Sipi-
tag

Ide végül nem jutottunk el. Gyerekek tanultak délelőtt, én csináltam gulyáslevest és pogácsát. Délután meg csak lementünk az udvarra, srácok rohangálni és rollerezni, mi meg ping-pongoztunk. Volt kis fagyiszünet is :DD
De jövő hét végén egyik napra ismét van túra tervezve :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#115402) Sipi- válasza Phülöp (#115376) üzenetére


Sipi-
tag

Este 7-től vagy reggel 7-től? 46 km az már nem csak bemelegítés :C
Melyik program jött végül be navigálni biciklivel?

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#115403) Phülöp válasza Sipi- (#115402) üzenetére


Phülöp
addikt

Reggel 7 volt.
Nincs optimális navi még.
Google maps újólag leszerepelt.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#115404) zetor2000 válasza Sipi- (#115401) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én most fogok nekiállni szaggatni, cca fél óra múlva.
Egész héten ki voltam nyúlva, valami tavaszi retek elkapott.
Pénteken volt egy hete, hogy éreztem, a torkom nem oké, reggel, de napközben elmúlt. Délután kollega invitált egy sörre, nem hagyhattam ki, utána ismerősökkel volt sör, vagy fél egyig. Szombaton krákogtam, meg rekedt voltam, de más semmi. Vasárnap a hangom elment, gondoltam, hétfőre kialszom. Hát nem. Dokival konzultáltam, írt fel pár apróságot, meg ellátott tanáccsal. Kedd-szerda magasságára megérkezett valami allergén, se hang, se látás nem volt :D Orrom nem folyt csak kicsit és csak néha. Láz semmi, étvágy volt, ízlelés-szaglás végig rendben. Covid tesztet kellett csináljak, az negatív. Ez volt szerdán. Most tartok ott, mint péntek reggel, hogy érzem kicsit a torkom, de végre nem fáj és folyik semmi, csak akkor, amikor kell neki. Van hangom, némi életkedv, stb.
Holnap megint mehetek... báhh...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#115405) Phülöp válasza zetor2000 (#115404) üzenetére


Phülöp
addikt

Nekünk grillezős nap volt, a hátamon pattogott a hódara.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#115406) npera


npera
újonc

Nova, Blueboi, megvolt életem első flyaway incidense. Piszkáltam a filtereket és mondjuk úgy, hogy nem lett jobb... Vagyis elrepült...

Nyomtam egy disarmot, de addigra már elég magasan járt a gépmadár és most élesben próbáltam ki milyen a ballisztikus röppálya. Elég sokáig tartott, mire leért, a puffanás hangja elég mély volt. Pont a szántás és az ugarra hagyott mező vonalán csapódott be, egy motor a gazban, a maradék három a szántásban. Jó poros lett, de semmi baja. A motorokat kifújtam, filtert visszavettem, és utána egész jól repült....

Vittem a diktafont is, így van jó hang... :C

(#115407) Bujdy81 válasza Jahno (#115389) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nem HFL volt? A lényeg, hogy amerikai foci... ;)

(#115408) Jahno válasza Bujdy81 (#115407) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor meg az. Én nem tudom, de ezek dumálnak és bukósisakban pofozkodnak :-D Csak ott is mondtam, hogy van ilyen NBA, CIA, LSD, NHL, mittomén és akkor mondták, hogy ez NFL.

(#115409) Jahno válasza Phülöp (#115405) üzenetére


Jahno
őstag

Jövő héten tényleg szezont nyitunk. Havazás nélküli saslik buli.

(#115410) Jahno válasza Phülöp (#115403) üzenetére


Jahno
őstag

Hátőőőő, Googlemapsra nem mondtuk még, hogy bicajra alkalmatlan?

(#115411) eattila válasza Phülöp (#115400) üzenetére


eattila
csendes tag

En sem ido miatt mondom. De kb 1300km van benne. Az meg nem sok szerintem. Ev vegeig meg belemegy max 1k. Aztan terveztem cserelni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#115412) hokuszpk válasza Jahno (#115408) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a KGB -t kihagytad.
Amerikaifocinak tunik, de azert az NFL szezon epp most ert veget Februar elejen, ott ilyenkor még a nyári liga se indult be ; a pre-season valamikor augusztus vege - szeptember, a valodi szezon meg jo ha szeptember vege fele elkezdodik.
ugyhogy most NBA -t meg MLB -t nézek. -- ezeket közvetíti a Sport1-2.
demondjuk 5 perc mulva Forza Milan ! :D

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#115413) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#115414) NauTiLUS_HUN


NauTiLUS_HUN
újonc

Még tavaly kitaláltam(tuk), hogy a gyerekszoba emeletes ágya helyett csinálok egy mini galériát (felnőttnek elég véleményes a hely), de ma végre szinte teljesen elkészült. Kb 6 nap volt, úgy hogy sose tudtam olyan 2-3 óránál többet tölteni a dologgal.

[ Szerkesztve ]

(#115415) Phülöp válasza eattila (#115411) üzenetére


Phülöp
addikt

A fogaskoszorú együtt kopik a lánccal. Kellemetlen, amikor a kopott láncot lecserélve, az nem fut szépen együtt a kopott fogaskoszorúval, cserélheted azt is rosszabb esetben.
Ellenben ha 2 láncot 500 km-es váltásban cserélgetsz, akkor a fogaskoszorút elég akkor cserélni, amikor a két lánc elkopik.
Tudom, nem mindenki Dura Ace-t használ, de akármennyi is az ára, spórolás az spórolás.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#115416) Phülöp válasza npera (#115406) üzenetére


Phülöp
addikt

Mamil az elején, káromkodás a végén.
Priceless.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#115417) Phülöp válasza NauTiLUS_HUN (#115414) üzenetére


Phülöp
addikt

Szerintem teljesen rendben van. Lurkók hamar belakják :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#115418) NauTiLUS_HUN válasza Phülöp (#115417) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Köszi, már belakták. Igaz a másfél évest nem merjük úgy beengedni most a szobába, hogy mi nem vagyunk ott :)

(#115419) Sipi- válasza NauTiLUS_HUN (#115418) üzenetére


Sipi-
tag

Jól néz ki, biztos élvezik a gyerekek :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#115420) zetor2000 válasza Bujdy81 (#115407) üzenetére


zetor2000
senior tag

NFL: Nemzeti Foci Liga? :D Lyály...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#115421) zetor2000 válasza Phülöp (#115405) üzenetére


zetor2000
senior tag

Itt is grilleztek a szomszédok, de nem mertem még közéjük menni, mert épp úgy keltem szombaton, hogy 4x tüsszentettem olyat, amire összeszalad Jiciny, pedig nem is vagyok Rumcájsz... (nagyot).

Érdekes lehet hódarában grillezni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#115422) zetor2000 válasza NauTiLUS_HUN (#115418) üzenetére


zetor2000
senior tag

Szerintem vele lesz a legkevesebb baj, hamar megtanulják, hogyan kell közlekedni. Akkor van/lesz baj, ha veszekednek a tesók.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#115423) eattila válasza NauTiLUS_HUN (#115414) üzenetére


eattila
csendes tag

Franko lett!

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#115424) eattila válasza Phülöp (#115415) üzenetére


eattila
csendes tag

Azt hiszem akkor most igy jartam. De majd legkozelebb…

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#115425) ezittketto válasza Jahno (#115410) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Hát ezzel én sem voltam tegnapig tisztában, úgyhogy értek meglepetések.. :W

Tudnátok tippet adni, hogy mi az az app, ami ténylegesen lehetőleg bringautakra, vagy annak híján bringabarát utakra próbál terelgetni?! :F

(#115426) eattila


eattila
csendes tag

Előre is bocs a témáért, de ha valaki innen tervez a napokban vért adni valahol, és nincs konkrét célszemélye, akkor esetleg felajánlhatná apumnak. Persze ha nem sértek meg ezzel a kéréssel senkit.

Vérre lenne szüksége, hogy megkaphassa a következő adag kemót.

Bányai József. Tajsz.:025 645 871

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#115427) Jahno válasza eattila (#115426) üzenetére


Jahno
őstag

Éppen ma reggel szóltak, csak általában céges szervezésre szoktam menni. Megnézem a lehetőségeket:

(#115428) eattila válasza Jahno (#115427) üzenetére


eattila
csendes tag

:R :R

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#115429) Phülöp válasza ezittketto (#115425) üzenetére


Phülöp
addikt

Outdoor Active esetleg?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#115430) ezittketto válasza Phülöp (#115429) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Még csak nem is hallottam róla :B , de szívesen kipróbálom.
Te ezt használod? Bevált?

(#115431) ezittketto válasza ezittketto (#115430) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Feltelepítettem, nézegetem, de nem biztos, hogy erre gondoltam.
Ez navigál?
Példaképp a keresőjébe a címem (mint úticél) és nem találta meg.

(#115432) Jahno válasza ezittketto (#115425) üzenetére


Jahno
őstag

Idén kb. nulla kilométert bicajoztam, szóval valaki tesztelhetne párat, aki valóban megy is valamerre. Annó a Navikit kedvenceltem el, mert leírása alapján eléggé multifunkciós, még külön országúti, MTB meg mindenre is lehet tervezni. Elvileg :DD

De lehet benézek bicajos fórumba, csak azok is olyanok, mint mi itt, hogy rögtön mellémegy minden vagy ágyúval vérebre szeretnének menni, esetleg leszólnak, hogy miért nem hajóval :-D

Addig meg majd egy esti városi tekergést kitalálok, vagy a szokásos ártér Vác körül, csak az is egyre népszerűbb, annaál nyugisab hely vagy időszak kellene.

(#115433) Phülöp válasza ezittketto (#115430) üzenetére


Phülöp
addikt

Navigálni is tud, én legutóbb gmaps útvonalat konvertáltam gpx-be, és azt importáltam.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#115434) Jahno válasza ezittketto (#115431) üzenetére


Jahno
őstag

Úgyis minden az OpenStreetre támaszkodik, csak az a fránya körítés. Pár évenézegettem, hülyét kaptam tőle, hogy akkori 1-2 alkalmazás (aminek már a nevét sem tudom) olyan számomra értelmetlen funkciókat nyomott, hogy kövessem a környéken lévő haverjaim, osszam meg Facén, legyen edzésterv, felhős tárolás és szerkesztés, előre felvett útvonalpontok és abból mindenféle statisztikák. A keresés/tervezés gombot aztán alig lehet megtalálni, olyan bonyás a menüje és egy elindításhoz is leírást kell olvasni.

(#115435) Jahno válasza Phülöp (#115433) üzenetére


Jahno
őstag

Hümm, asszem pár ilyet elolvasok [link] Tegnap megnéztem a bicajt, jó lapos a gumim.

Nyáron előásom, akkor megyek majd valamerre ilyen helyekre, ami rajt van ugyan a térképen, csak kocsival tilos bemenni, de jó lenne betájolni mi van a végén:

Végül is csak egy kb. 100 km hosszú, 3-4 kilométer széles sávot jelöltem ki fotós mókának amit fel kell fedezni és ez még a konkrétabb része :DD

(#115436) ezittketto válasza Phülöp (#115433) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Hát akkor remélem majd rájövök, hogy ezt miképp teszi, mert nekem kb egy cím megtalálása benne is egy kihívás.. :B
Pedig szerintem igazán nincsenek nagy igényeim.
Szeretnék a tartózkodási helyemről eljutni x-helyre
(hogy egy kicsit konkrétabb legyek) a XX. kerületből Dunaharasztira, mint ahogy azt tegnap is szerettem volna), csak az app vegye figyelembe, hogy most nem autóval vagyok, hanem bringával szeretném ezt megtenni és ezért olyan útvonalt tervezzem nekem, ahol ezt biztonsággal a lehető legkisebb forgalmú utakon és főképp bringasáv és bringaút betervezésével tegye.

Hát ez a google térképnek nem igazán sikerült, pedig beállítottam, hogy most bringával mennék..

(#115437) Jahno válasza ezittketto (#115436) üzenetére


Jahno
őstag

Én most egy másik tervezőbe beírtam egy Csepel-Vác útvonalat, de csak azért, mert mást nem ismerek. Három ajánlat van, idő/távolság szerint, de már rögtön az elején Csepelen valami hülye párhuzamos úton hoz át, majd mindenféle kis utcákban a bicajút helyett. Másik verzió végig a Váci úton kifelé Kápmegyernek, de előtte okosan kitalálja, hogy menjek át a Lágymányosin, mert ott van bicajút, majd vissza a Margiton, ahonnan meg már véletlenül sem a bicajnak való helyen menne tovább, hanem körút, Andrássy, kistököm.

Teljesen hülye.

És 7ZIPben kritikus bug van, frissíteni kellene, de nincs mire....

(#115438) ezittketto válasza Jahno (#115437) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Igen. Ilyen őrültségeket láttam én is.. :(
Gyanítom ennek oka leginkább az lehet, hogy félbehagyott bringautak vannak szerteszét..

[ Szerkesztve ]

(#115439) Jahno válasza ezittketto (#115438) üzenetére


Jahno
őstag

Ebben a történetben sokkal lényegesebb momentum, hogy közel laksz és még nem ittunk :DD

Ha félbehagyták, akkor még okés, de ezer éve létező és dedikált bicajúton vagy sávon sem tervez, hanem ide-oda elvisz a halálba. Azt nem is merem mondani, hogy fekvőrendőrös és telibe közlekedhetetlen jobbkezes mindenféle utcák is vannak közte, bár manapság amennyire verik a nyálukat a technológia fejlődésekre, az is belekerülhetne.

(#115440) blueboi69 válasza npera (#115406) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ezeken a szövegeken és most a végén a dumán besírtam a röhögéstől :DDD

(#115441) blueboi69 válasza NauTiLUS_HUN (#115414) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Király! Gyerekként de imádtam volna egy ilyet :)
Én is terveztem hasonlót a tetőtérbe (jóval kisebbet) csak aztán kissé megdrágult a fa, és elhalasztottam.

(#115442) ezittketto válasza Jahno (#115439) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Dehogynem ittunk!! csak nem együtt :DDD
Meg én max valami üdítőt, de kb ennyi az ok. :)

(#115443) Phülöp válasza ezittketto (#115436) üzenetére


Phülöp
addikt

Próbáld igy

1. Útvonal tervezés ikon
2. Jármű kiválasztása (lehet, hogy montival bevisz az erdőbe, országútival meg nem?)
3. Állomások kiválasztása

Nekem erre tervez vállalható útvonalat és navigál is.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#115444) ezittketto válasza Phülöp (#115443) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Na köszi, akkor meglesem így még egyszer.. ;)

(#115445) Phülöp válasza ezittketto (#115444) üzenetére


Phülöp
addikt

Ami rögtön tetszett a dologban, hogy a térképen hosszú érintéssel is ki tudsz jelölni pontokat, nem keveredik össze a scrollozás/zoom érintésekkel. Qrva gmaps-on hányszor kellett újrakezdenem a tervezést emiatt...

Legutóbb egyébként azzal szoptatott meg a google maps, hogy Start-A-B-C-D-End útvonalon, ahogy az A pontot elértük, csilingelt a fülembe, hogy megvan a kijelölt pont, de ahelyett hogy navigált volna tovább B-be, sípákolt, hogy forduljak vissza A irányába, mert közben azzal a lendülettel el is hagytuk azt. Ezt csinálta vagy 10 percig, aztán kuss lett. Egyszercsak szólt a füles, hogy ő akkor most kikapcsol. Ehhez alapfeltétel, hogy ne kapjon jelet jó darabig - valószínű, hogy a gmaps egyszerűen csak befejezettnek tekintette a kommunikációt.
Későbben megálltunk, mert bizonytalan volt hogy balra-e vagy jobbra van az előre. A gmaps-en kitöröltem az A pontot, ment is a navigáció kb. 15 percig rendesen, majd szólt a füles, hogy akkor ő most kikapcsol.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#115446) hokuszpk válasza eattila (#115426) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

vércsoport ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#115447) eattila válasza hokuszpk (#115446) üzenetére


eattila
csendes tag

Mindegy. A mennyiseg a lenyeg. Adnak olyat ami passzol helyette.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#115448) hokuszpk válasza eattila (#115447) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

eztnemtudtam, bocsi. azthittem, hogy stimmelnie kell a vércsoportnak.
még soha nem adtam vért, jobban félek a tűtől, mint a Madagaszkár pingvinjeiben a kapitány.
@Jahno : te mint rutinos véradó. Milyen véralkohol szint alatt lehet vért adni ?

** mondjuk előbb ugytunik be kell szereznem egy Taj kártyát, mert fogalmamsincs, holvan ; kb. 20 éve nemvoltam orvosnál.
**** meg egy személyit is; most látom, hogy 2018 -ban lejárt...

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#115449) eattila válasza hokuszpk (#115448) üzenetére


eattila
csendes tag

En sem adtam. Nem is adhatok oktoberig sajnos. A tutol en is hasonloan fosok. Sima vervetelkor el tudtam ajulni. Szoval en is most olvastam ennek utana csak.
Ha nem megy, az se baj. Csak gondoltam ha amugy is menne valaki akkor…

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#115450) Jahno válasza hokuszpk (#115448) üzenetére


Jahno
őstag

Alkoholszint nem számít, de én általában utána pattintom be a sörom. Dokik jó arcok szoktak lenni és inkább ne aludj el :-P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.