Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#114251) blueboi69 válasza NauTiLUS_HUN (#114237) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Pont ezt írtam, hogy a hőpunepa a leghatékonyabb, csak a levegő-víz az nagyon drága. Ezért sikerült itthon kompromisszumot kötni és találtunk helyet a klímának. Ez ugyan levegő-levegő, de mégiscsak hatékonyabb mint a villanykazán önmagában. Úgy 3-4x legalább.

(#114252) Phülöp válasza blueboi69 (#114230) üzenetére


Phülöp
addikt

Egy óra alatt letoltam a havat a kocsibejáróról. Jó vizes, nehéz cucc, élmény vele dolgozni.

Jah, nem.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#114253) qnadam válasza Bujdy81 (#114245) üzenetére


qnadam
veterán

a néccá úgy van, hogy a fázisok között van 400 V, egy fázis és a nulla között meg 230.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#114254) blueboi69 válasza Bujdy81 (#114245) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hát nem is 1x400V-olt termel, amit aztán leoszt. A fázisok közti szinkront meg tartja a bejövő alapján vagy valami ilyesmi. De ezt lehet a napelemes topikban megmondják.

Nekem a 8kW invertert simán felrakták úgy, hogy 3x16A a kismegszkító ami bejön a házba. Ezt fogom majd bővíteni amúgy, csak még nem döntöttem el, hogy mennyivel. Nyilván 3x36A lenne a tuti...

(#114255) blueboi69 válasza Jahno (#114249) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én eleve hagytam tartalékot, mert fér még el napelem a tetőn, nem raktam tele.

(#114256) NauTiLUS_HUN válasza Bujdy81 (#114226) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Sok hasonlóan boldogot!

(#114257) Samott válasza zetor2000 (#114248) üzenetére


Samott
addikt

Kina fele nincs eleg vezetek. Es a kinaiak nem hulyek, nem fognak belemenni egy olyan gazfuggosegbe mint europa. A legfrissebb hirek szerint megprobaljak megoldani hazai palyan a dolgot.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#114258) blueboi69 válasza Vodike (#114243) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ezt a bosch-t amit linkeltél, csak a 12kW változat elég lett volna nekünk. Konkrétan azt akartam volna megvenni, igen.
Egyébként mondom, még nincs teljesen elvetve hosszútávon, ha ésszel használom. De ha tudsz jobb megoldást arra,hogy a vizes padlófűtés menjen hasonló árban, akkor nyitott vagyok rá. Most a klíma+kandalló miatt változott az az álláspont, hogy majd a villanykazán 100%-ban kiváltja a gázkazánt, erről lemondtunk.
Nekünk is kell kompromisszimot kötni, az az állapot, hogy csak beállítjuk a termosztátot és hátradőlünk az az elkövetkező években kibaszott drága luxus lesz. Szerintem.

(#114259) Jahno válasza Bujdy81 (#114245) üzenetére


Jahno
őstag

Aztán ha a három fázis összege nulla lenne, akkor mit termel? Feltéve ha 120 fokos eltolással megy, de mi mással? Sosem gondolkoztam rajta, vektorok meg asszimetriák, hát bedugom, múkod :-D

25x400at nem is értem, 25 paneled van? Abból egy valamilyen váltakozó feszültségű egyenáramod érkezik, 2 fázis közt lesz inverternél 400 volt feszkülönbség és Amper is a max termeléstől függ. Még kicsit ragozzuk és kiesik belőle legalább egy örökmozgó.

(#114260) NauTiLUS_HUN válasza Bujdy81 (#114245) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

A házba is 3*230 jön be nem 1*400. Úgyhogy igen simán lehet.

(#114261) NauTiLUS_HUN válasza blueboi69 (#114258) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Ezt a 12kWot továbbra sem értem mi alapján számoltad ki :)
A termosztátot beállítod 16 fokra és hátradőlsz :) nagykabátban!

(#114262) blueboi69 válasza NauTiLUS_HUN (#114261) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hát ezt nem egy konkrét képlettel, inkább egy csomó utánajárással neten. Van több ajánlás, kalkulátor ésatöbbi. Forgattam az energetikai tanustványt, meg a ház terveihez is volt hőigénykalkuláció árammal, gázzal meg várható költségek stb. Beletoltam némi időt pár hónapja.
Local ismerősöknek van egy könnyűszerkezetes házuk, róluk írtam először, hogy milyen fura kazánjuk van, termosztát nélkül, ami kb folyamatosan megy és náluk baromi meleg van. Tetőteres ház, 110-120m2 körül, náluk egy sima 6kW -os ukrán kazán van. Ebből adódóan biztosan elég lenne a duplája.
Felhívtam gépészes boltot, hogy mit kell tudni erről a bosch kazánról, kérdezte, hogy mit váltanánk ki vele, azt mondta, így látatlanban, hogy a 24kW-os gázkazánt ilyennel szoktak kiváltani. Nekünk meg eleve van egy klímánk, tehát egyébként is tervben volt, hogy azzal fűtünk.
Szóval most így konkrét képletet nem tudok neked leírni, hogy mivel jött ki. Van villanyfűtéses csoport ott is rákérdeztem, visszaolvastam, hogy mekkora házakba raknak ilyet, ez alapján szerintem nem lőttem mellé.
A gázkazán hiába 24kW elvi teljesítményű, vissza tud modulálni. Mivel alcsonyabb hőfokon használom (50fokos előremenő), tehát az is erősen visszamodulál, nem úgy égeti a gázt, hogy ami a csövön kifér.
Ja és a villanykazán is tud modulálni, a 12kW-osban asszem 3 vagy 4 fűtőrúd van.

(#114263) Bujdy81 válasza blueboi69 (#114244) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Az első szezonban. Utána szopás. Beszélj olyannal, akinek van már kandallója! ;)
Én pont most akarom megszüntetni a kéményt...

(#114264) Jahno válasza Vodike (#114243) üzenetére


Jahno
őstag

Majd alkalomadtán sógort is ki kell faggatnom, már vagy 1+ éve villanyos kazán mellett döntött.

(#114265) Phülöp válasza Jahno (#114124) üzenetére


Phülöp
addikt

A helyi kiköltözős facse csoportban is megnőtt a forgalom.
Gondolhatod, mi lehet német, osztrák, egyéb vonalon.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#114266) NauTiLUS_HUN válasza Bujdy81 (#114263) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Plusz a kémény alapvetően hőveszteség.

(#114267) Bujdy81 válasza Jahno (#114259) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A 25x400 azt jelenti, hogy 25 amper a kapacitás az utca felé.

(#114268) Bujdy81 válasza blueboi69 (#114262) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"Local ismerősöknek van egy könnyűszerkezetes házuk, róluk írtam először, hogy milyen fura kazánjuk van, termosztát nélkül, ami kb folyamatosan megy és náluk baromi meleg van. Tetőteres ház, 110-120m2 körül, náluk egy sima 6kW -os ukrán kazán van. Ebből adódóan biztosan elég lenne a duplája."

A kW-os kazán kb. folyamatosan megy??? Napi 16 órával számolva is 2880 kWh 30 nap alatt, az nagyon sok! Az éves gázszámlánk nincsen ennyi...

(#114269) Bujdy81 válasza NauTiLUS_HUN (#114266) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Az a kisebb baj. Beázási forrás a bádogozása...

(#114270) Jahno válasza Phülöp (#114265) üzenetére


Jahno
őstag

Valaki NC marós most kérdezte, hogy finnosztrák vagy mit érdemes. Mondtam, hogy finn az jó, lehet lapátolni :-)

(#114271) Phülöp válasza Jahno (#114270) üzenetére


Phülöp
addikt

Finnországi magyarok - érdeklődök, kiköltözök

Valami ilyesmi néven fut a csoport, ott van is aktuálisan ilyesmi 11-13 euró körüli kezdéssel.
Meg van a Barona, ők folyamatosan keresnek, nekem 4 éve 15 euróval kezdődött az életem velük, 10 nappal a kiköltözés után már volt munkaszerződésem.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#114272) WiZARD válasza blueboi69 (#114242) üzenetére


WiZARD
addikt

Jah, így volt a leggyorsabb, legegyszerűbb. Aztán majd a folytatást meglátjuk.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#114273) blueboi69 válasza Bujdy81 (#114268) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mit értesz kW-os kazán alatt? Nem megy folyamatosan, gondolom időnként kikapcsol.

(#114274) blueboi69 válasza Bujdy81 (#114263) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nemtudom, én gyerekkorom óta szeretnék olyan házban élni, ahol van kandalló.
A kémény önmagában értelmetlen, ha nem használjátok. Én örültem, hogy van és megvan a lehetőség a kandalló beépítésre.

Másrészt erre is jár az otthonfelújítási támogatás, mivel megújuló energiaforrásnak számít a fatüzelés. Szóval így csak kb 400k körül lesz :) miért ne használnánk ki. Ha nagyon kihasználatlan lenne évekig, akkoris le lehet bontani, nem végleges ez.

(#114275) WiZARD válasza blueboi69 (#114223) üzenetére


WiZARD
addikt

Rendes szigetelés nélkül a 10 MWh az elég optimistának tűnik, a 24 az valósabb lehet.

Nekünk a számítások szerint 43 kWh/m2a, bár ebben nincs benne semmi ami extra meleget ad (gondolok itt elektromos eszközökre, emberekre, napra), azaz az egész házra (garázzsal együtt) 8,5 MWh (+HMV)
Amennyire így utólag okosodtam, ez se nagyon kiemelkedő érték és lehet most már jobban rámennék a témára. Bár a "közel nulla" - BB-nél elvárt 80 kWh/m2a-hoz képest egész jó.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#114276) WiZARD válasza Bujdy81 (#114245) üzenetére


WiZARD
addikt

Nekem a hőszivattyúhoz mondták hogy 3 fázis kell.
Mondtam oké, nem mélyedtem bele.
Aztán kiderült hogy a kompresszor az igazából csak 1 fázisú benne, így annak 25A kell 1 fázison. Csak a kiegészítő patron ami 3 fázisról vesz fel áramot benne. :W

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#114277) Bujdy81 válasza blueboi69 (#114273) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Te írtad, hogy a 6 kW-os villanykazán kb. folyamatosan megy.

Most akkor spórolsz, vagy nem? Mert sk akartad megcsinálni a napelemet, közben meg 400k kiugrik az ablakon kandallóra, legfeljebb lebontod. ;)

(#114278) Jahno válasza Bujdy81 (#114263) üzenetére


Jahno
őstag

Esetleg 10+ éve van, jónak tartja, építene a másik szobába is.

(#114279) eattila válasza Bujdy81 (#114277) üzenetére


eattila
csendes tag

Amúgy a kandalló ha nem megy, akkor hűt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#114280) blueboi69 válasza Bujdy81 (#114277) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Menni megy, csak nem mindig fűt a 6kW-al! Viszont nekik a komplett fogyasztásuk kb 12MWh évente. Ebben benne van az áram amit egyébként is használnak, benne van a bojlerről a HMV és a fűtés. Klímájuk nincs.

Így nem lehet élni, hogy csak olyan dolgokat vásárolsz, ami számszerűleg hozza a pénzt vagy megtérül. Elmegyek ide a közeli erdőbe és a kidőlt fából vágok magamnak, kutya nem szól érte. Az, hogy valaminek van élvezeti értéke, a megnyugvás, hogy nem csak a villanyra támaszkodunk, mint egyetlen fűtőforrás (az, hogy marad a gázkazán egyelőre ez a napokban döntődött el általam), hanem ha minden bekrepál, akkor sem fagyunk meg, ez ad egy biztonságérzetet, amit nem tudsz számszerűsíteni.
Azért dolgozom és keresem a pénzt, hogy elszórhassam élvezeti értékekre és ne csak számolgassam, hogy ez hány forinttal térül meg és pontosan mennyi év múlva.
Más meg elissza vagy szerencsejátékon elbukja a fél házat, ez meg olyan dolog, ami hasznos és maradandó, növeli a ház értékét és jól néz ki a nappaliban is. Ha úgy vesszük az ülőgarnitúra volt a kandallóval egy szinten, a nappali bútor sem volt olcsó, ez is egy dizájnelem, ami még hasznos is.
A világ nem ennyire fekete vagy fehér. Nyilván kidobni a pénzt a pénzt folyamatosan nem szeretem, ezért is gondoltam újra a villanykazán dolgot és ezért is kerül be még egy klíma amivel tudunk hatékonyan fűteni.

[ Szerkesztve ]

(#114281) blueboi69 válasza eattila (#114279) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Király, akkor majd nyáron hűtünk is vele. :C

(#114282) Vodike válasza blueboi69 (#114258) üzenetére


Vodike
tag

Na, akkor jól tippeltem. Nekem is a 9kW-s változatot ajánlották (szóval nem értem, hogy a kb kétszer akkora házadba ami nincs szigetelve, neked hogyan lenne elég a 12kW) és egyeztettem az energetikussal. Nekem egy alap kondenziácós kazánom van, 3 éve volt 700ezer pénz. A 9kW-s Bosch villanykazán 200ezres ára nekem olcsó és igen, nem véletlen nem veszik. Nálam a 9kW-s kazán, ha olyan komfortot akartam volna tartani, mint most a gázzal, az óráként kb. 300 forintba kerülne. És akkor még rájön a világítás, többi eszköz energia igénye. Szóval kellene napelem bőven, ha ki akarnám nullázni, úgy kb. 4x ennyi, mint amit most rakok fel és akkor még a bővítésekről nem is beszélve (fázis, földkábel, belső hálózat, faszom).

Nem tudok jobbat nálad, mert szigeteletlen, nagy belterű, vizes padlófűtésű házat akarsz olcsón, hatékonyan megoldani. Nem lehet.

Luxus lesz ilyen házakban igen. Nálam pl a szigetelés, okosfűtés, kondenzációs miatt, mint írtam évi 90ezer Ft-ot sem éri el az éves gázszámlám. Ebbe most besegítek norddal meg a napelemmel.

Amúgy 12 db 2000W-os wifis nord jellegű nálad teljes áron is 700.000 Ft lenne, nem millió feletti.

2000W-os elég brutál, nekem abból 1 db kell, többi helyre 1000W-os.

exTiga

(#114283) Vodike válasza blueboi69 (#114280) üzenetére


Vodike
tag

:O ne szivass már, szerinted a kidőlt fa, nem más tulajdona? Nagyszülőknek van egy darab erdeje a Bakonyban, kikérdezem őket, hogy mennyire örülnek a kidőlt fából illegálisan faragóknak :U

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#114284) eattila válasza Vodike (#114283) üzenetére


eattila
csendes tag

Semennyire. Nagyapámnak is van erdeje. Az kvázi lopás :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#114285) eattila válasza blueboi69 (#114281) üzenetére


eattila
csendes tag

Volt kandallóm. szerettem is. De egyrészt porol, másrészt hűt. Nagyon. Vályog házban reggelre 20 fok környékére hűlt a kecó, 26-ról.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#114286) Vodike válasza eattila (#114284) üzenetére


Vodike
tag

Tudom, nekik is volt már rendőrségi ügyük bőven a fatolvajok miatt. Ezt csak azért írtam, mert blubi annyira egyszerűen mondja. Jéé ott egy kidőlt fa, viszem akkor azt elfűtöm otthon :D

exTiga

(#114287) blueboi69 válasza Vodike (#114282) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Egyetértek azzal amit leírtál és a te helyzetedben ez jó megoldás lehet.
Itt még egy dolog van, amire talán nem gondoltál. Illetve kettő.

1. a 12db 1000W panel is 12kW áramot zabál ha egyszerre beindul. Ráadásul ezek ilyen konnektorba bedugós izék, tehát 1fázison (javíts ki ha tévedek és 3fázisúak!), Namost 1 fázist 12kW-on elvinni az kb 52-53A. Erre kéne bövíteni a bejövő kismegeket is, illetve akkor nem kapcsolt be a hűtő, mosogató, sűtő akármi. Ki kellene cserélni a teljes házban az elektromos gerinchálózatot, amihez fel kell tárni a kötődobozokat. Mostanában elég drágák a rézvezetékek is.... Ez simán 1-1.5M többletköltség, csakazért, hogy minden szobába rakhassak egy fűtőpanelt, ami még mindig csak 100% hatékonysággal fűt. Ráadásul megkockáztatom, hogy a villanyoszloptól 10mm2-es vezeték jön, ami 48A-ig terhelhető, annak a cseréje mégtöbb pénz...
A villanykazán 3fázison üzemel és messze nem ilyen megterhelő. Igen, annak is kellene kiépíteni külön vezetéket, de mégsem a teljes házban mindenhol. És igen, az is "csak" 100%-os hatásfokkal dolgozik.

2.
A 12kW villanykazán nem önmagában látná el az egész ház fűtését. Már az elejétől kezdve mondtam, hogy a tetőteret (ami egyébként szigetelt valamennyire), azt klímával fűtenénk, vagy legalábbis rásegítve, ugyanis a tetőrében van klíma, központi helyen. Ez egyébként nyáron az egész ház hűvösen tartásáért felel és simán ellátja.
Tehát eleve onnan indultunk ki, hogy fűtünk a klímával és emellé a padlót befűti a villanykazán. A klíma egyébként 3.5kW-al tud fűteni
Így azért nem olyan karcsú az a 12kW, és egyébként a ház alapjában van alul szigetelés és 38cm légkamrás porotherm téglából van, 3cm hőszigetelő vakolattal. Elsőre azt hittem ez vmi vicc, de a különböző kalkulátorokban tényleg szerepel ilyen és van is némi értelme. Nyilván 15cm hőszigeteléshez képest nem olyan hatékony. De összességében a szigeteletlen és szigeteletlen ház között is hatalmas különbség lehet, ugyanis nem sima tömör B30-as téglából épült a ház. Teccikérteni? :)

+1. kondenzáicós kazán 250-300e körül van jelenleg, 700 az már kiemelkedően drágának számít.

+2. a 700ezres kondencáziós kazánt kiváltani fűtőpanelekkel így 1-2év után, az mondjuk szerintem kidobott pénz kategória, mert eleve nem kellett volna bevezetni a gázt. Nyilván nem is vezetted volna be ha mindezt tudtad volna akkor, csak éves szinten 90ezres ft-os gázszámla az tényleg baromi kevés. Nekünk 220ezer. De amúgy majd a melegvízzel meglátjuk nálatok mi változik, én állítom, hogy nekünk csomó elmegy arra is. És még szerencse, hogy a gyerekek egyszerre fürdenek és nem külön-külön. Még a végén bevadulok és kidobom a kádat és lesz belőle egy kisebb :)

(#114288) blueboi69 válasza Vodike (#114283) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Extrém példa volt, nem életcél ;)

(#114289) Jahno válasza blueboi69 (#114280) üzenetére


Jahno
őstag

Nem szól érte de ezt ugye Gugánál is emlegettük, hogy homályzóna és Ő magyarázta az erdő takarítós mindenfélét, hogy Uazzal összekaparja a sallangot "tisztítás" címszó alatt, cserébe van tüzelője és el is adhatja aprópénzért. Egyéb esetben nem kellene onnan elvinni semmit, sem lerakni még akár növényi hulladékot sem, mertmertcsak.

(#114290) Jahno válasza Phülöp (#114271) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt beidéztem, de túlzottan még nem folynék bele. A hollandiai / ausztriai meg egyéb magyarok csoportjai után csak akkor nézek ilyen helyekre ha valami kretén hozzászólásra és elrettentő példára van szükségen az univerzum félnótás szegletéből :-/ Bár a finn lehet nem ilyen zűrös...

(#114291) Vodike válasza blueboi69 (#114287) üzenetére


Vodike
tag

Ja várj, neked nem jó a nord jellegű. Korábban már írtam, hogy hőszivattyú :-)

Én csak az árát írtam a nordnak, hogy az eszköz nincs 1 millió felett még 12 db esetén sem. Amúgy kellene annyi?

Ha nem nézem a márkát, akkor tényleg van ennyiért is alap kondenzációs kazán. Ha a Bosch, mint márkát nézem, akkor nem a legolcsóbb Biasi-val van egyszinten :-)

A gáz bevezetését és a kazánt megvettem a kicsit előrehaladottabb állatpoban lévő szerkezet kész házzal, én amúgy nem akartam azt, hanem már akkor hőszivattyút akartam, de sajnos nem így lett :-(

Amúgy sztem sok vizet használunk, a vízszámla mindennel együtt havi 10k :Y ezt sosem értettem, de asszony kb. pazarolja a vizet.

Nem tudom ez mennyit fog változni a gyerekkel, de nem várok túl nagy emelkedést, mert már így is kurvasok :D

Nem kiváltani szeretném a gázt, hanem besegíteni. Mivel nálunk alig fogy, így ha megemelik, akkor sem esek kétségbe, mert max besegítek a panelekkel amikhez megtermelem az áramot valamelyest. Én nem kiváltásban gondolkozom, hanem szinten tartásban áremelkedés esetén is :-)

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#114292) WiZARD válasza blueboi69 (#114287) üzenetére


WiZARD
addikt

Azért ha ott eredendően van 3 fázis, akkor meglepne ha az összes szobában lévő összes dugalj 1 fázisra lenne kötve és a másik 2 fázison semmi se lenne.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#114293) blueboi69 válasza Vodike (#114291) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hát most jelenleg van 12db radiátor a padlófűtés mellett :) És olyan 9 különálló helyiség amit fűteni kéne. A nappalikonyha egyben van, oda nem elég 1db, mert 40m2 terület, azt nem fűtöd be egy kis panellel vagy nagyon diszkomfortos lenne.

(#114294) blueboi69 válasza Vodike (#114291) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"A gáz bevezetését és a kazánt megvettem a kicsit előrehaladottabb állatpoban lévő szerkezet kész házzal"

Igen, emlékszem ,ezért is írtam :K

Nálunk itt drágább a víz, de 15k-t fizetünk havonta. Viszont én nagyobb területet is öntözök és nyáron medencézünk is. Van kerti locsolásmérőm tavaly óta, szóval lehet fog ez csökkenni valamelyest.
Téli hónapkban 10-12m3 víz fogy el. Nyáron ez 20-30m3-re is felmehet, attól függ. Tavaly kurvasokat kellett öntözni, mert nagy szárazság és hőség volt.

"Én nem kiváltásban gondolkozom, hanem szinten tartásban áremelkedés esetén is :-)"

Értelek! ÉS én is. Csak nem panellek, hanem klímával, ami ugye hőszivattyú, tehát gazdaságosabb, mint a panelek.

(#114295) blueboi69 válasza WiZARD (#114292) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Na ez egy elbaszott megoldás, ami itt van. Legutóbb villanyásszal rendberaktuk a kismegeket, meg szerelt be firelét, és előkészítettük a dolgot a napelemeseknek.
Eddig azt láttam, hogy az egész ház, összes konnektor és lámpa az 1fázison van, sőt 1 kismegszakítón :W Aztán a feltárások közben kiderült, hogy lehet, hogy mégis szét van bontva még 2-4 körre a falakban, csak a bekötésnél vannak közösítve, de ezt nem volt időnk debuggolni. A sütő, főzőlap, mosogatógép, mosógép, kertkapu, ezek külön vannak, vélhetően külön fázison is.
Szóval lesz még egy köröm ezzel, hogy mi merre van. Én is utálom ezt, hogy ilyen, legszívesebben mindent külön kismegszakítóra kötnék, de ez van.

(#114296) Jahno válasza blueboi69 (#114295) üzenetére


Jahno
őstag

Az 1 megszakító zűrös és nem is nagyon szabályos, meg persze terheléssel is lehet szívni.

Az 1 fázis inkább olyankor nyűg ha valami bedugásával levered, akkor tapogatózhatsz sötétben vagy valamiért elmegy az egy fázis akkor sem konnektor sem világítás sehol.

(#114297) Vodike válasza blueboi69 (#114294) üzenetére


Vodike
tag

Medence és locsolás fúrt kútról megy itt a Duna mellett :D

Klímával egyetértek, én a vellanykazánt mondom csak, hogy vásárlás előtt mindenképpen egyeztess szakemberrel, mert lehet elkeseredsz :-)

Nálunk minden szoba 2 kismegszakítóra van kötve (1 a konnektorok, 1 a világítás(ok)), minden nagyfogyasztó külön kismegszakító (hűtő, sütő, stb.), udvari körök is külön kismegszaktító. És még 3 fázis is lett, szépen, egyenlően elosztva a fogyasztókra. Villanyszerelő csak nézett, hogy ez is ritka, mennyibe került ez nekem :Y de mondtam neki, hogy a kivitelező alapvetően villanyszerelő volt és itt nem lacafacázott :D mondjuk a szigeteléssel sem, mint ahogy mondtam a gázszámlánkból. A villanyász nézett is, hogy hány réteg 20cm vastagságú gyapotot kell felszednie, hogy leérjen a padláson a kábelekig :B

Szóval szigetelés, de ezt már sokszor leírtuk. Meglepődnél, hogy mennyit pazarolsz. Sajnos nem csak te vagy egyedül ezzel.

Szüleimnél sem volt szigetelés, aztán tavaly megcsináltatták és nem kicsit leesett a havi fűtési díj. Azt hiszem 50k -> 20k. 140m2 a ház.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#114298) Jahno válasza Vodike (#114297) üzenetére


Jahno
őstag

Leslie is mindig mondta, hogy szigetelésből sem a legvékonyabbat és inkább rá kell dobni +2 centit, mert arányaiban nem az lesz a drágább, ellenben még többet spórol. Most meg aztán végképp.

(#114299) hobizoli válasza Vodike (#114297) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ismi azon panaszkodik Szigetszentmikloson hogy 2019-2020 telen is mar 75k volt a havi futesszamlajuk gazbol es fuuu
80-s evekben epult hazat vettek anno 8-10 eve

kozben kert szepitgetes, garazs epites, belso ter atdizajnolas..... kerdeztem tole, hogy de miert ne szigetelitek el?
hat b+ az tok sokba kerul
jaaaaa (foleg most)

ez mellett napi 1 doboz cigi per kopf elmegy
szamold mar ki, csak ezt mai arakban havi 90-100k van erre
2 evnyi cigi 2+ misi
azert abbol mar futna par dologra

több drón kell ;P

(#114300) hobizoli válasza zetor2000 (#114248) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Kina fele csak egy 1/6-d kapacitasu csovezetek van, mint az EU fele, es az sincs kihasznalva fullba
meg kb 6000km-nyi uj csovet Sziberian keresztul kiepiteni eltart par evig

ha meg csak oda tudna eladni, akkor a gaz ara is csokkenne a tulkinalat miatt, Kina nem fizetne erte EU-s arat, ha tudja, hogy mas nem is nagyon vette at perpill
ugyhogy meg az 1/6-d utani bevetele is igazabol csokkenne, mikozben a koltsegei meg kb ugyanazok

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.