Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#114351) eattila válasza blueboi69 (#114346) üzenetére


eattila
csendes tag

Tobb azereplos ez, mert az oxigen se mindegy.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#114352) Bujdy81 válasza blueboi69 (#114335) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A gránit fölött nem lehet, hogy lenne rétegvizetek?

(#114353) blueboi69 válasza Bujdy81 (#114352) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nemtudom, beszéltem több kútfúróssal, fele nem vállalta, másik fele horror pénzt kért látatlanba is, volt aki ismerte a környéket, aztmondta, hogy attól, hogy a szomszédban találtak vizet, az nem jelenti azt, hogy itt nálunk is van. Akit te mondtál, azzal szerintem nem beszéltem, inkább megcsináltattam a locsolási mellékvízmérőt.

Ellenben most kicsit bepánikoltam, mert az 50%-os otthontámogatás az társasház esetén szopó a napelemmel, mert a tető az elvileg közös és arra nem jár támogatás. Hogy baszódnának meg ezek is... :W
Holnap felhívom a mák-ot, hogy akkor most mivan.

(#114354) Jahno válasza eattila (#114350) üzenetére


Jahno
őstag

Sosem felejtem el, hogy üveggyárban is kirakják a cuccokat, ezerszer elmondják, hogy nem látszik, de atom forró és mindig akad egy hülye turista aki megfogja, mert nem hiszi és így jár. Esetünkben is az volt, még annyira forró volt, hogy szerencséjére nem ragadt bele a kezébe és elsőre nem is érezte, hogy ez meleg volt. Elég volt csak fölé rakni a kezed és fűtött. Az olyan.

(#114355) Jahno válasza npera (#114336) üzenetére


Jahno
őstag

Én inkább nem versenyzek, hogy kinek van több ésvagy nagyobb hülyesége, szóval nyomjad majd a videót és az auditot, aztán kész is :DDD Idehaza drága (ennek ellenére van két hasonlóm), odakint lehet egy rendes sörözés nem jön ki belőle, oda sem sűrűn jársz, a héten meg is spóroltad magadnak.

(#114356) qnadam válasza Bujdy81 (#114226) üzenetére


qnadam
veterán

boldogat ezúton is!
hihetetlen, hogy egyes nők úgy bírnak hazudni, mint a vízfolyás :DDD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#114357) NauTiLUS_HUN válasza blueboi69 (#114333) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Ezt nem kell elhinni, ez működik, mivel az energia jelentős része a folyadék párologtatására megy el, ezért lassabban ég. Sima fizika.

Ja én nem vennék fát, többszörösen szopás, drága, ha már úgyis drága, akkor brikkett, persze biztos van aki másképp gondolja :)

(#114358) -NoVa- válasza blueboi69 (#114341) üzenetére


-NoVa-
őstag

Építős pótcselekvős:

Kódból generált paraméterezhető 3D modell. 30mm-es 4 Ohm-os 2W-ra tervezett Nokia driver, 80mm magas labirintusház.
Az elmélet a gyakorlatban is működik, a 20W-os SMSL SA-36A Pro erősítőről hajtva az oldalát letakarva korrekten arányos mélye van, szebb az összhatás, mint egy jobbféle notebookhangszóró hangja, és nem foglal rengeteg helyet mint a Roland, amit be sem kapcsolok mert sok.

5 5 óra alatt nyomtatott ki egyet a gép, holnap a párját is legyártatom, és ha nem unom meg a zúgást, akkor gyors PLA csere után fehérrel a 4 oldalfalat is, azzal is elszórakozik annyit.

(#114359) NauTiLUS_HUN válasza Jahno (#114348) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Buheramátrix?

(#114360) Jahno válasza NauTiLUS_HUN (#114359) üzenetére


Jahno
őstag

Panelprogram, szigetelés, fűtés korszerűsítés.

(#114361) zetor2000 válasza blueboi69 (#114353) üzenetére


zetor2000
senior tag

A társasházhoz azt meg kell alapítani... szerintem ne pánikolj, egy ikerház magától nem lesz társasház.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#114362) zetor2000 válasza NauTiLUS_HUN (#114359) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az jóféle film :D
Pláne a Mucsi féle középső rész.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#114363) zetor2000 válasza Jahno (#114360) üzenetére


zetor2000
senior tag

Szokj le róla, de gyorsan.
Ami lényeg, az ebben a melódiában össze van foglalva.

Általában a "vének tanácsa" lehurrog minden kezdeményezést.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#114364) Samott


Samott
addikt

Fontos!

#comic pictures

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#114365) blueboi69 válasza zetor2000 (#114361) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, van is társasházi alapító okirat a földhivatalból. :U

(#114366) Jahno válasza zetor2000 (#114361) üzenetére


Jahno
őstag

Majd családi tanács a kölkökkel megszavaztatja és akkor 51%ban eldöntik, hogy lehet bármilyen napelem, csak unikornisos :DD

(#114367) Jahno válasza zetor2000 (#114363) üzenetére


Jahno
őstag

Itt tudja fene, majd kiderül. Fűtésnek lenne értelme, a külső szigetelés az nagy felfordulással jár meg a sok klíma, átépített ablak, szúnyoghálók, erkélybeépítések a zűrösek,amit most a lakóknak kell fizetni. Liftben reggel már ment a duma, hogy húúúúú, az több millió forint a háznak. Nem akartam közbeszólni, hogy annyira több millió, hogy 1-1.5 milliárdokat emlegettek :-D

Fűtéssel többen jól járnának meg az tényleg kigazdálkodható úgy, hogy nem kerül pénzbe vagy minimálisba.

(#114368) zetor2000 válasza blueboi69 (#114365) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hát,, akkor közgyűlés, levezető elnök megválasztása + napirendipontok megszavazása ésatöbbi, ami a melódiában hallható. Megkérném a dohányosokat, hogy jöjjenek be szavazni. Megkérnék mindenkit, akit nem érdekel, hogy maradjon csendben...
Gondolom, hozzájárultok. Kicsit több lesz a papperwork, de. Bár, lehet kéne egy visszadátumozott izé, nehogy hozzájárulás nélküli átépítés miatt megbírságoljanak.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#114369) zetor2000 válasza Jahno (#114367) üzenetére


zetor2000
senior tag

Paneleknél sok forrás is tud lenni... azok jellemzően társasházak / önkormányzati fenntartásúak. A társasházaknál kéne lennie a felújítási alapban némi gempának, arra lehet felvenni némi hitelt, meg mindenféle energetikai / zöld / panelprogram pályázatokra benyújtani anyagot, és megfelelő elbírálás esetén felállványozzák a házat. A támogatások egy része lehet, hogy vissza nem térítendő akármi is lehet, akár.
És igen, mai építőanyag árakkal kalkulálva - de még a régebbiekkel is - egy sokemeletes ház ilyesmi felújítása elég költséges tud lenni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#114370) Jahno válasza zetor2000 (#114369) üzenetére


Jahno
őstag

Építőanyaggal is azon vakaróznak, hogy szinte napi ára van, itt meg lehet 1 évre előre kellene saccoldálva ajánlatot adni.

(#114371) blueboi69 válasza zetor2000 (#114368) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ó perszemár. Ikerház, nagy tömeges közgyűlés nem várható :D Még a project előtt felhívtam a szomszédot, hogy van-e kifogása a napelem ellen, azt mondta, hogy az égvilágon semmi gondja nincs ezzel.

(#114372) blueboi69 válasza Jahno (#114370) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Tüzépeknél a fa árukra nemcsak napi, hanem félnapi árak vannak. Legalábbis a szakmabeliek ezt írják.
Egyik rokon építésvezetőként dolgozik, azt mondja, sokan kimennek a határra, a fával jövő kamionra már ott lecsapnak, a tüzépre már el sem jut... :Y

Nagyon durva. Generálkivitelezők, kb semmilyen árat nem vállalnak házépítéskor a szerződéskötéskor.
És amint vége a háborúnak, ukrajnában elég sok építés lesz. Kell oda az áru és az olcsó munkaerő is, szóval az eddig itt dolgozó ukrán, román vendégmunkások mennek majd oda vissza. Legalábbis hozzáértők ezt jósolják.

(#114373) eattila


eattila
csendes tag

Corollan meg lyukas a huto. Azert fogyott belole a viz. Kollegak mar csinaljak is :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#114374) Jahno válasza eattila (#114373) üzenetére


Jahno
őstag

Na, erre emlékszem, hűtő még olcsó is lett volna aztán a körítéssel még behúztam egy kb. 100ezeres extra felárat...

(#114375) Jahno válasza blueboi69 (#114372) üzenetére


Jahno
őstag

így van ez már pár éve, csak egyre jobban csúcsosodik. Ráadásul egyre gyakoribb, hogy ára van, csak anyag nincs.

(#114376) eattila válasza Jahno (#114374) üzenetére


eattila
csendes tag

Enyem 30-ban megall.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#114377) Jahno válasza eattila (#114376) üzenetére


Jahno
őstag

17ről indultam, asszem 120ezer lett a vége :C

(#114378) Sipi- válasza Jahno (#114377) üzenetére


Sipi-
tag

Nekem 65-öt dobott rá a kuplung és fékcserére a lyukas vízhűtő plusz díja a Yarisnál. :Y

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#114379) eattila válasza Jahno (#114377) üzenetére


eattila
csendes tag

De nekem mást nem csinálnak rajta :D Akkor mondta volna haver, mikor szétszedte, hogy más is kakás :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#114380) qnadam


qnadam
veterán

tracert -w 300 -h 55 bad.horse

és csodálkozunk, hogy elfogynak az ip címek :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#114381) Jahno válasza qnadam (#114380) üzenetére


Jahno
őstag

Yajj. Leesett.

(#114382) npera


npera
újonc

Ez jó. Van valami komolyabb csőtörés a környéken, nincs víz. Az összes irodai épület érintett, a gyárat nem írták. Ez kábé 10k ember ha mindenki benn van, ami most még tutira csak kábé 70% körül van. Legyen 7k ember, akit megkértek arra, hogy ne használják a mosdót. Good luck with that...

(#114383) Jahno válasza npera (#114382) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk is szokásosan "vicces" volt, mert egyik rinyált, hogy azonnal csináljanak valamit, másik meg esőben a derékig sárban álló munkásokkal üvöltözött, hogy ne most melózzanak, mert zavarja a TVnézést és azonnal csinálják meg a vizet. Szerencsére túl álmos voltam ahhoz is, hogy elküldjem a picsába. Később még megnéztem mennyire van tömeg a lajtoskocsinál, majd másnap ugye pár hülye a pógárjenőt szidta, mert ilyenkor valahogy csomó hasonló véletlenszerű műszaki hibához és megoldásához rögtön köze lesz mindenféle politikusbak, meg persze előadták a nagy halált, hogy szomjan haltak 2 perc alatt.

Én fogtam a fejem, hogy mindenki hülye és mentem a pinyóba menteni ami menthető. Később a közös területekre eső szívattyúzás munkadíj arányát a vízművek kifizette.

(#114384) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Alakul.

(#114385) npera


npera
újonc

Na, én most jöttem meg lakógyűlésről. Jó móka volt. Majd megpróbálom összefoglalni.

(#114386) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Pontosan illeszkedik (OpenSCAD kódból generált modell, illik is neki illeszkedni), már csak M2 csavarok kellenek és vatta. Holnap beüzemelem.

(#114387) npera válasza -NoVa- (#114386) üzenetére


npera
újonc

Ez valami eszetlen jó. A paraméteres modellek a legjobbak, akkor "élőben" generálsz egy olyat amit akarsz, nem kell fix geometriákkal kompromittálni a dizájnt.

Ezzel szerintem a régi tipikus PC-s "multimédia" hangszórókat kábé le is pipáltad hangminőség tekintetéből.

(#114388) eattila válasza -NoVa- (#114386) üzenetére


eattila
csendes tag

Patent :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#114389) Sipi-


Sipi-
tag

Kutyapárt újra bejutott a köztévébe. Ez most kicsit komolyabbra sikerült...
"Ezeket a helyi Fidesz-szatellitszervezetek remekül tudják támogatni, tehát a saját ellenzékét is tudja segíteni Orbán Viktor, ami egy csodás dolog. És hát mi is szeretnénk neki gratulálni Vlagyimir Putyin után"
Ha tartják ezt a növekedési ütemet (és Orbán kiöregszik), akkor az unokáink már be tudják Őket választani a parlamentbe 2/3-ados többségben :D

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#114390) WiZARD


WiZARD
addikt

Asszony bement helyi pékségbe, kért többek közt 1 db kacsamájas brióst is. Erre közölték hogy azt nem adnak mert akkor holnapra nem marad és ha akar akkor iratkozzon fel. :F

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#114391) Samott válasza WiZARD (#114390) üzenetére


Samott
addikt

Ezt nem ertem, holnap nem sutnek ugyanolyat? Pult alol se volt? ;)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#114392) WiZARD válasza Samott (#114391) üzenetére


WiZARD
addikt

Gondolom a máj fogy el vagy mit tudom én.
Remélem ilyen hozzáállással a vevőik is elfogynak...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#114393) eattila válasza WiZARD (#114392) üzenetére


eattila
csendes tag

És amúgy nem mindegy, hogy mikor fogy el? Másnap se lesz drágább....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#114394) Jahno válasza eattila (#114393) üzenetére


Jahno
őstag

" Másnap se lesz drágább...."

Hááááát. Manapság itt már jó ég tudja. Sarki pékem 460ról 990re emelte a kenyeret. De akadnak még érdekességek. Múlt héten még kis híján külföldi boltból rendeltem kávét, de most már azt sem. Aztán meglátjuk.

(#114395) Jahno válasza WiZARD (#114392) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy megmarad a vevő, mert éppen reggelente bejön ugyanazért és folyamatos ellátásra törekszik, ne legyen az, hogy semennyi sem volt belőle, ha csak korlátos is a készlet. Meg kell krédezni (:-

(#114396) Jahno válasza eattila (#114393) üzenetére


Jahno
őstag

Na, jelentés a bőrnadrágból:

(#114397) WiZARD válasza eattila (#114393) üzenetére


WiZARD
addikt

Jah.
Nálam is mondta alkalmazott, hogy egyik sütit nem teszi ki a hűtőbe, hogy maradjon másnapra.
Mondtam hogy tegye ki, mert egyrészt akkor ma nem lesz abból a fajtából, másrészt az a biztos amit ma megvesznek, holnap lehet akármi.

Jahno: akkor mondja azt hogy nincs. Vagy hogy elfogyott. Vagy hogy már eladva.
De így gáz. Én oda többet nem megyek soha, asszonynak is megtiltottam, bár ahogy ismerem simán fog menni és hagyja magát hogy máskor is ilyen kedvesek legyenek vele...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#114398) eattila válasza Jahno (#114396) üzenetére


eattila
csendes tag

Was für ein bornadrag????

Lisztet evente veszek egy kilot. Olajat meg 2 havonta egy litert.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#114399) eattila válasza WiZARD (#114397) üzenetére


eattila
csendes tag

Kerdezd meg miert akarta igy.
De szerintem is ugy van, hogy amit ma kifizetnek, az ki van fizetve!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#114400) Jahno válasza WiZARD (#114397) üzenetére


Jahno
őstag

Azt én sem értettem miért kell bonyolítani és mondani, hogy nincs és kész. De sosem tudni, hülye ügyfelekből nekem is jutott már a hétre így nem tippelgetek.

Mondjuk szempontodból tök mindeg, hát nabumm, ne menj oda majd legalább marad belőle másnak, de ezen tök felesleges rinyálni, ha nincs akkor nem van, ugyanott vagy bármit is mondott.

Én meg azon gondolkozom, hogy írok a sörgyáraknak mert istentelen módon elharapózott mindenfelé, hogy tré minőségben adnak csapolt sört és nem értem. Értelmes pultosokkal meg is lehetett beszélni, szerintük minden jó és nem kellene, hogy baja legyen, szerintem meg valamitől döglött íze van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.