Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#114851) Phülöp válasza Vodike (#114845) üzenetére


Phülöp
addikt

én ott tartok, hogy az ajánlatkérésre se reagál a cég egy hete

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#114852) WiZARD válasza Samott (#114849) üzenetére


WiZARD
addikt

elvileg van már 120as 400-410w körül

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#114853) Vodike válasza Samott (#114849) üzenetére


Vodike
tag

Igen, ezek meretre nagyobbak, volt is kis bonyodalom, mert elkezdte kiepiteni a szerelvenyeket (a tablakat 1 oraval kesobb hozta a szallitojuk) aztan a felenel jart amikor hivtak, hogy szerelje nagyobbra, mert nem az a tabla fog erkezni, mint amit rendeltem. Csoka ramnezett, majd ennyit mondott: szedhetem szet, de te most jol jarsz :) a karomkodast nem hallottam. :DD 5-os inverter lett, mert annak indult el az engedelyezese, de ez meg belefer pont.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#114854) Samott válasza WiZARD (#114852) üzenetére


Samott
addikt

Az igen, akkor szepen fejlodnek, tavaly meg nem lattam ilyet, sot igazabol 380 korul volt a teteje ezeknek.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#114855) Samott válasza Vodike (#114853) üzenetére


Samott
addikt

Boven belefer, nekem 6,5 panel van az 5-os inverterhez. Csak a bovites miatt kerdeztem.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#114856) WiZARD válasza Samott (#114854) üzenetére


WiZARD
addikt

Most Efficient Solar Panels 2022
A 20as lista alján lévő 380asokhoz képest 10%-al tud többet ami a lista tetején van.

Azt nem tudom, hogy ezek itthon mennyire elérhetőek és milyen feláruk van.

Nekem valahogy ki kéne sakkozni, hogy a kicsi, és hülye formájú tetőn hogyan tudom maximalizálni a napelemeket. Méretben mi fér el legjobban, mennyi hely kell köztük, stb.
Tavaly kértem ajánlatokat, nem sok volt aki vette a fáradtságot, hogy a valós tetőhöz igazodva számoljon.
3an számolták ki, 21/25/26 darabot számoltak. Nyilván valamelyik kettő rosszul számolt...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#114857) Sipi- válasza WiZARD (#114856) üzenetére


Sipi-
tag

Nem szórakozz panelokkal --> Tesla Solar Roof
:C

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#114858) Jahno válasza Sipi- (#114857) üzenetére


Jahno
őstag

Csak ne nézze meg, hogy odakint mennyi garis rinya van vele kapcsolatban.

(#114859) Jahno válasza Samott (#114843) üzenetére


Jahno
őstag

Csak valaki meg ne írja a Cicisre, hogy hol csúsztatnak számokkal, mert akkor rögtön elmúlik csak így simán a demokrácia és szólásszabadság égisze alatt. Így szeretjük :U

(#114860) Samott válasza Jahno (#114859) üzenetére


Samott
addikt

Hol csusztatnak a szamokkal?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#114861) Jahno válasza Samott (#114860) üzenetére


Jahno
őstag

Pár nap és valaki úgyis megfejti.

(#114862) Samott válasza Jahno (#114861) üzenetére


Samott
addikt

Mert volt ilyen megfejtes korabbi negyedevenkent? Vagy csak csipi a szemed es alaptalanul FUD-olsz?

Ott a link alatta, teljesen organikus fejlodes latszik a szamokon, nem kiugro eredmeny, illeszkedik a trendbe. A kovetkezo negyedev szamai kerdesesek, mert kinaban a covid miatt bezart a gyar, de kozben indul ket masik szoval senki nem tudja pontosan milyen hatasuk lesz (ki tudjak egyenliteni a kiesett kinai termelest vagy meg tobbet is tudnak).

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#114863) WiZARD válasza Sipi- (#114857) üzenetére


WiZARD
addikt

lapostetőre nem jó

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#114864) Phülöp


Phülöp
addikt

...és akkor eljött a pillanat, hogy sajnáljam, hogy ezt a házat vettük meg...

Szembejött ez a monszta, kifejezetten baráti áron.

A maradék életemet (és az összes pénzemet) rá tudnám áldozni, hogy megtaláljam azt az erősítőt, amivel rendesen ki tudja futni magát. És persze tér is kell neki... :(

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#114865) hokuszpk válasza Phülöp (#114864) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ugyan, hs480 koppintas :D
Orion Se 260 megoldja ezt is ;]

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#114866) npera válasza Phülöp (#114864) üzenetére


npera
újonc

Ez nem viszi el a hátán? Esetleg külön-külön egyet-egyet a nagyobb tányérokra, hogy legyen kraft....

(#114867) npera válasza WiZARD (#114863) üzenetére


npera
újonc

Meg kell dönteni, attól még lehet lapos, hogy szögben áll :U :C

(#114868) Samott


Samott
addikt

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#114869) npera válasza Samott (#114868) üzenetére


npera
újonc

Vesd össze az ablakok méretét is. Ijesztő, hogy mennyire bunker lett belőle az évek során....

[ Szerkesztve ]

(#114870) eattila válasza npera (#114869) üzenetére


eattila
csendes tag

Mindennel ez van. Vess ossze egy gen1 yarist a mostanival. Polo detto. Golf detto.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#114871) Samott válasza npera (#114869) üzenetére


Samott
addikt

Jaja:


[link]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#114872) Phülöp válasza npera (#114866) üzenetére


Phülöp
addikt

dehogynem

erről a cuccról most lemondtam, de talán sikerül meghallgatni a közeljövőben egy belépő kategóriás Linn rendszert

aztán úgyis NAD+PSB lesz a végén, mint legutóbb :D

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#114873) zetor2000 válasza npera (#114866) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha az nem is, de van 2kWos nagytesója is, az MC2KW, meg szerintem van jópár PA végfok is, ami azért odadörrent... [link] Adatlapja alapján szerintem befér a hifi kategóriaába.
Egy XTi 1000est hallottam, nem épp hifi, hanem PA hangfalakon, azért nem rossz...

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#114874) blueboi69 válasza Vodike (#114845) üzenetére


blueboi69
csendes tag

3óra alatt? Az szép. Nálam többet szoptak vele, pedig nem szarakodtak pihenésekkel. Igazából a konzolokkal ment el sok idő, de másnap amikor jöttek befejezni, akkor a paneleket felpakoltak 2óra alatt. 16db.
Szóval nemtudom ezt hogy csinálták meg neked 3óra alatt. Hányan mentek fel a tetőre? Nálam 2en voltak.

410es panel már menő, én úgy láttam, hogy 370 felett már erősebb ugrások vannak árban, így én azt választottam.
Most azt néztem, hogy ebben a hónapban is 2hét alatt letudjuk a havi fogyasztást, a többit majd lehet használni másra.

Milyen inverter került fel? A tiétek ikerház ugye? Igényeltek rá támogatást?

(#114875) zetor2000 válasza Phülöp (#114872) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jó árban van/volt?
Mennyit használnád?

Nekem ilyen és hasonló kérdések merülnek fel, amikor valami táposabb audio cucc jön szembe, és rá kell jönnöm, hogy vagy időm nincs, vagy kedvem nincs vagy egyik se, hogy leüljek és hallgassak valamit. Van idehaza végfok, pár hangfal, jobb is, meg nem annyira, azt mégis a legpuruttyább IKEA Simfonisk az, ami mindennap szól, előtte meg a konyhai rádió volt az, ami szólt.
Meg ahhoz, hogy ezt ki is használd, kell valami "forrás", ami most már lehet valami netes lejátszó meg előfizetés, de azt is meg kéne venni -ha még nincs. Meg egy (két) rendes elő+végfok, és ilyen kategóriában már van elég szép választék is.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#114876) Phülöp válasza zetor2000 (#114875) üzenetére


Phülöp
addikt

Határozottan jó árban van, 690 euró.
Hogy mennyire használnám? Olyan ez, mint az aktuális csúcs Garmin Fenix óra minden évben: nagyon kéne, de semmi szükségem nincs rá.
Forrás egy AppleTV 4K, NAS-on néhány ezer .flac albummal és egy Tidal Hifi előfizetéssel. Meg Netflix és HBO MAX is, ha kép is kell hozzá.
De akkora nappali nincs is, amiben ezek a dobozok jól éreznék magukat.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#114877) npera válasza zetor2000 (#114873) üzenetére


npera
újonc

Ha nyernék lottón (nem is lottózom), akkor ilyesmi hajtaná a B és W 800-as hangszórókat. Ha nem bír vele, akkor lehetne csatornánként is kötni, azt hiszem az is lehetséges.

Ez lenne a számítógépes hangszóró, Skype is jutúbra ideális. Meg persze zenét hallgatni. A 192-es mp3 meg-szó-lal-na rajta :C

(#114878) Sipi- válasza Phülöp (#114876) üzenetére


Sipi-
tag

Akkor a "megfelelő méretű nappali méretes (XY típus) hangfalhoz" is felkerül a "mire figyeljünk ház vásárlásnál" listára? Írhatod közvetlenül a "várható éves hómennyiség/hómentesítendő terület arányra figyelni" bejegyzés után. :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#114879) blueboi69 válasza Sipi- (#114878) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hómentesítendő terület csak fűtőszállal kompenzálható. Napelem meghajCSa, és nem kell lapátolni.

(#114880) Sipi- válasza blueboi69 (#114879) üzenetére


Sipi-
tag

Vagy olyan helyre költözni, ahol nincs hó...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#114881) npera válasza Sipi- (#114878) üzenetére


npera
újonc

Hifi boltok szoktak olyan szolgáltatást nyújtani, hogy meglévő helyiséget alakítanak át zenehallgatásra alkalmasnak vagy besegítenek a tervezésbe, hogy egy új létesítmény már eleve hangtechnikát tudjon fogadni. Kábelek falakban, megfelelő tápellátás, ventiláció, visszhangok L-iminálása, különféle hangszórók elhelyezése, vetítővászon, projektor, miegymás.

Akkor nem utólag kell szopni a 64-hangszórós Dolby Athmos setup telepitésénél...

(#114882) Samott


Samott
addikt

Mert hat a kommunizmust tenyleg nem lehet csak felig bevezetni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#114883) npera válasza Samott (#114882) üzenetére


npera
újonc

Most lehet, hogy a teljes igazságot mellőzöm, de igazából szerintem nem nagy baj, ha nem vásárolja fel pár betépett pánikoló a fél boltot, hogy aztán otthon rohassza a 20 kg élesztőt és 140 kg lisztet.

Ha lekvárt akarsz főzni, akkor lehet kell egy menetben 10 kg cukor, de én pár évente veszek 1 kg cukrot szerintem, mert annyira kevés fogy (gyereknek palacsintába tipikusan).

Amikor beindult a korona, akkor itt is megőrült pár ember és felvásárolt mindent. Aztán én vettem volna 1 db élesztőt, hogy süssek pogácsát és nem volt. Se liszt, se tojás, se semmi.

(#114884) hokuszpk válasza Samott (#114882) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

vazz, 3 eve vettem 1 kg cukrot mer nemtommiertjóötletnekgondoltam, még fel se bontottam...
ezennel befektetés kategóriába sorolom :D

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#114885) Samott válasza npera (#114883) üzenetére


Samott
addikt

Ez cukor es most piaci ar alatt kaphato (olaj, liszt detto). Nem a panikvasarloval van a gond, hanem hogy tudja mindenki ez nem a valos ara es felvasaroljak amig ennyiert lehet. Mert a cukor nem rohad rad. Mi jellemzoen akkor veszunk egy kartonnal, amikor felkezdjuk az otthon levo utolso bontatlan kartont. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#114886) Jahno válasza Samott (#114885) üzenetére


Jahno
őstag

Karton? Ennyi lekvárt főztök? Anyósnál valamennyi fogy, de nálunk szerintem ez a legritkább beszerzés. Alatta kb. csak a pacal és a makréla van, ha sorba rendezném.

(#114887) Jahno válasza Samott (#114862) üzenetére


Jahno
őstag

Volt megfejtés, csak utólag senkit nem szokott érdekelni. Aztán kiderül, lassan tényleg nem árt ha nyereséges, de úgy néz ki nagyon szüksége van a világnak erre a csávóra. Meg pár betépett poszt és hülyeség, lassan valamelyik cégénél el fogják tiltani az operatív résztől az tuti. Majd 1-2 elemző megfejti.

(#114888) Samott válasza Jahno (#114886) üzenetére


Samott
addikt

Ritkan veszunk, elfer. Egy piskota 15-20 deka cukor, krembe ugyanennyi. Fogy az.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#114889) Samott válasza Jahno (#114887) üzenetére


Samott
addikt

Most nem a csavorol volt szo hanem a cegrol. Beteges ahogy gyulolod a csokat.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#114890) Jahno válasza Samott (#114889) üzenetére


Jahno
őstag

Van ez így. Amúgy nem az szokott a mondás lenni, hogy fejétől bűzlik, meg hasonlók? Ha már így köztudatban azonosult a csávó a cégével, akkor nehéz, de ki ígér Twitteren és mennyire szedjük szét a dolgokat, melyik hova tartozna?

(#114891) Samott válasza Jahno (#114890) üzenetére


Samott
addikt

Mondom, beteges. Egy negyedeves jelentesen kezdtel el hoborogni. Azok csak szamok, eddig minden negyedevben stimmeltek, nem volt hazugsag bennuk. Most miert lett volna?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#114892) Jahno válasza Samott (#114891) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, olyan számok voltak, ahol több autót adott el, mint amit legyártott, meg véletlenül kimaradtak számok, aztán hozzáadódtak olyanok, amik nem odatartoztak. De nem volt semmi gond, ja :DD Lassan legalább kiderül, hogy esetleg ugyanazt az autót számolták-e kétszer, vagy mi volt az aktuális trükkje. Trükk mindig volt, csak utólag már senkit nem érdekel.

(#114893) JonesC válasza Samott (#114889) üzenetére


JonesC
csendes tag

Nem nagyon szereti a dobozon kívül gondolkodókat :D

(#114894) Jahno válasza JonesC (#114893) üzenetére


Jahno
őstag

Jaja, végül is sok lélegeztetőgépet is átadott, emlékszel ugye (:- És pont az lett, amit mondtam, hogy max. kicsit több idő kell és összeszerelő üzemet lehet csinálni a sarokban, ha van ember és alapanyag. GM meg a többi megcsinálta. És szerintem a földkerekség X%-a úgy tudja, hogy gyártott... Csak azért jutott eszembe, mert pár hete megint bedobta a köztudatba.

(#114895) Samott válasza Jahno (#114892) üzenetére


Samott
addikt

Siman adhat el tobb autot mint amit gyartott a negyedevben, hiszen ha az elozo negyedevrol maradt keszlet az is elkelhet az aktualisban. De ezek nem akkora darabszamok, hogy sokat szamitananak az osszkepben. Kiderult volna ha trukkoznek, de utolag se hoztal peldat. Csak a levegobe beszelsz. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#114896) Vodike válasza blueboi69 (#114874) üzenetére


Vodike
tag

A szerelés előtt el kellett küldenem pár megadott szögből készített fotót a tetőről és ingatlanról és küldtek egy felhelyezési tervet amit elfogadtam. Így amikor jöttek már a kezükben volt a rajz és amíg az egyik figura levágta a konzolt méretre (kb. kettőt flexelt), addig a másik lefúrta a tartókat (feltolta a bramac cserepet, tartó lefúr és cserép visszahúz). Feladta a másik figura a 4 db sínt amit a tetőn lévő fószer rárakott a tartóra, majd adogatta fel a napelemeket a lenti és a fenti tette be a tartóba, majd lefogta. Elég ideális a szerelhetősége, mert a kihúzható létrát is alig kellett kihúzni, szóval nagyon easy volt nekik. Közben inverter is fent van már, azt is pikkpakk felrakták, mert kb. mindent előkészített nekik a villanyos haverom, ez ma érkezett meg, mert tegnap beragadt a villanyosuk egy helyszínen. De, ha tegnap jött volna, sem lett volt több idő.

Huawei inverter, ők csak ezzel foglalkoznak. Nem ikerház a miénk, teljesen különálló ház és nem igényeltünk támogatást rá, mert van még ingatlan mindkettőnk nevén és nem ebbe az ingatlanba vagyunk bejelentve amiben lakunk és a napelem lett szerelve, hanem ez csak a tartózkodási helyünk.

Végül 1.5M lett a vége cakkumpakk a 13 db 410-es tábla, 5-s Huawei inverter + szerelés. Most kaptam meg a végszámlát, mert 3 ütemben kellett fizetni.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#114897) Jahno válasza Samott (#114895) üzenetére


Jahno
őstag

Az eladás az éves eredmény is szokott lenni. Nyilván jó az, ha először azzal sír, hogy nem tud eleget gyártani, mert annyit rendelnek, alig bírja teljesíteni utána meg hónapokig raktározza az autót, hogy aztán eladhassa. De ha összeadod az előző 3 évet, akkor sem jön ki, meg akad modell amit a múltban nem gyártott. Lényeg, hogy gyorsan le kell menteni a Twitter posztokat, mert ha rámutatnak a hibára akkor először mellédumál, aztán hirtelen törlődik minden, mert hát jó az úgy. Így működnek a felelősségtudatos cégvezetők :-D És akkor ne nézzek rá furán, ha ír pár bonyolult és drogos posztot, röhög valami primitívségen, 1-1 bejelentéssel milliárdokat tologat a világpiacon, legfeljebb a bejelentésnek semmi alapja, de nem baj, majd jövő héten újra elröhögjük, úgyis csak 1-2 hülyét szokott érdekelni, az nem számít. Közben odaát az értékpapíros szarkavarós mambójambókat kb. szigorúbban veszik, mint a sorozatgyilkosságot és előbb-utóbb ez valahol nagyon ki fog bukni. Addig meg jól csinálja.

(#114898) Sipi- válasza Jahno (#114897) üzenetére


Sipi-
tag

De valamit, valamikor, valahogy mégis jobban (másképp :F ) csinál(t :F ), mint Te (vagy én, vagy Samott), mert Ő milliárdos (dollárban) mi meg nem. :W

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#114899) Jahno válasza Jahno (#114897) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, amiben elvesztem a hírek közt. Most akkor a Hertz tényleg bevásárolt nagyobb mennyiségű Teslabol, vagy az hol tart és mekkora lett a flotta?

(#114900) Phülöp válasza Vodike (#114896) üzenetére


Phülöp
addikt

egy ilyen pakkal magam is kibékülnék
egyelőre úgy néz ki, hogy a nekem szimpatikus 6.4kW-os rendszer 8-10k euró közt lesz
ha egyszer hajlandó lesz válaszolni a cég
támogatás annyi, hogy a szerelési költség 40%-a lejön az adóalapból

és nálunk a szerelés sokkal egyszerűbb, ahogy látom

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.