Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#114151) Samott válasza -NoVa- (#114150) üzenetére


Samott
addikt

Durci Dori az ugyanaz mint a Jobbik volt 8 eve. A naci nem vesz el csak partot valt.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#114152) WiZARD válasza Jahno (#114147) üzenetére


WiZARD
addikt

Ennyi, és ehhez tök8 hogy ki/mi az ellenzék.
Bekapcsolja tv-t ott az M1/duna/TV2.
Neten megnyitja az origot, utána facebookon jön a megafon reklám, youtubeon is a fideszreklám.
Vesz az újságosnál valami helyi lapot, ami persze kesma alá tartozik.
Utcán a fidesz/"kormány" plakátok.
Otthon fűt a rezsicsökkentett gázzal, világít a rezsicsökkentett villannyal, autóba tankol olcsó benzint, és elmegy a boltba az olcsó farhátért.
Meg ott volt az szja visszatérítés, 13. havi nyugdíj, CSOK, stb.
Mind a jóságos o1g-nek köszönhető.
Ha kevés lenne akkor kap még 1 zsák krumplit is.

Ezzel szemben ki van?
XYZ aki igazából maga az ördög azaz gyúúcsány aki ezt mind azonnal megszűntetné és indulna háborúba és átoperáltatná az ovisokat.
Számít, hogy ki az XYZ? Számít, hogy mit mond, mi a programja? Eljut egyáltalán az emberekhez?

Jönnek a felmérések, hogy 80% eu párti. De ha holnapután lenne népszavazás erről, akkor nem lenne nehéz dolga, hogy kilépésre szavazzon ez a birkasereg.

A választás "szabályosan" ment, kár a minimális csalásokon rugózni, nem múlik azon semmi.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#114153) cyberde válasza -NoVa- (#114150) üzenetére


cyberde
csendes tag

Daradóra? Eddig is ott ült.

(#114154) -NoVa- válasza Samott (#114151) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem, nem ugyanazok. A 8 évvel ezelőttiek még középre billegtek, ők fullban nyomják a kretént, és a portyázó lovasíjász ősközösség víziót. Legalább olyan szórakoztatóan kiszakadtak minden valóságból, mint a Kunhalmi Ágica, akinél egyszer időben léptem a fékre, mikor elbambulva kilépett egy parkoló autó mögül elém, és ilyen arcot vágott:

És akkor az MKKP-t nevezik még mindig viccpárnak, amikor beváltották az ingyen sör ígéretüket is?

(#114155) -NoVa- válasza cyberde (#114153) üzenetére


-NoVa-
őstag

Jogos, csak kevesebb háttértáncossal, egyéniben, mióta letört a jobbik jobbik fele. De most újra magabiztos lehet és hangos.

(#114156) Samott válasza -NoVa- (#114154) üzenetére


Samott
addikt

Akkor 12 eve, mindegy, a Jobbik pont olyan naci partkent indult es letezett mint most a mihazank. Van egy reteg akinek ez kell.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#114157) Jahno válasza WiZARD (#114152) üzenetére


Jahno
őstag

Mellé még az erdélyi magyarok akik a szavazattal azt köszönik meg, hogy szavazhattak.

(#114158) -NoVa- válasza Jahno (#114146) üzenetére


-NoVa-
őstag

Holnapra ugrani kb hülyeség. Most leszorította a sok Ukrán a béreket, és valamennyire túlterheli az összes ágazatban a HR-eseket, itt meg épp nem lőnek rakétával, és még lehet útlevelet is csináltatni talán. Csak szépen nyugodtan, kicsicsaj is nyelvvizsga előtt áll, a fiam most kezdi majd a kéttannyelvűben az alapokat ha felvették (1-2 év után egész magabiztosan kommunnikálva már el lehet vele indulni a világba), aztán hánykor menjek mészárolni?

[ Szerkesztve ]

(#114159) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Ma reggel megcsináltattuk az útleveleket a gyerekeknek is 5évre.
Asszony nagyon menne külföldre, én kevésbé, rajtam nagyobb a felelősség.

(#114160) blueboi69 válasza -NoVa- (#114154) üzenetére


blueboi69
csendes tag

:DDD

(#114161) blueboi69 válasza Sipi- (#114138) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ezt mondtam asszonynak reggel, hogy szerintem Putin-on kívül senki nem fog neki gratulálni. :U

(#114162) WiZARD válasza Jahno (#114157) üzenetére


WiZARD
addikt

Bosszantó, mint a többi csalás is, de ezeket el is engedtem, így hogy nem múlik azon lényegében semmi, meg azon a párezer vásárolt/buszoztatott szavazaton se...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#114163) Jahno válasza blueboi69 (#114159) üzenetére


Jahno
őstag

Két gyerekkel vakon főleg nem mennék, de nem tájékozódtam ennyit, nem érthetek hozzá.

(#114164) Phülöp válasza Jahno (#114163) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem vakon kell nekiindulni.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#114165) blueboi69 válasza cyberde (#114148) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ezt mandátumos dolgot én sem értem amúgy... sehol nem nyert a fityesz több szavazatot mint 2/3-ad, összességében meg mégis?

(#114166) Jahno válasza -NoVa- (#114158) üzenetére


Jahno
őstag

Na, maga miket nem ismer :-O Érdekes, hogy jubileumi bulin is volt vagy 3 szám az albumról, de ez a szám valahogy a legtöbb koncerten kimarad. És mellékesen hát.

(#114167) Sipi- válasza WiZARD (#114152) üzenetére


Sipi-
tag

Szépen összefoglaltad a lényeget. Ilyen környezetben nehéz vagy majdhogynem lehetetlen fordítani. Én is ilyen eredményre tippeltem, de nem gondoltam volna, hogy megint behúzzák a 2/3-adot. :Y

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#114168) Sipi- válasza blueboi69 (#114159) üzenetére


Sipi-
tag

Ha mentek, akkor még a sulikezdés előtt. A Q viszont nem tud (vagy akar) külföldi bért fizetni, szóval akkor más melót is kell keresned.
Nemrég ment el egyik kolléga Dániába és a cégtől is emiatt, Te is hallottál róla biztos.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#114169) WiZARD válasza WiZARD (#114152) üzenetére


WiZARD
addikt

Jah és az ellenzékkel vitázni nem csak azért nem kell, mert alul maradhatnak a konkrét vitában. Hanem azért, mert akkor be van mutatva a másik oldal is, akár egész hosszan.

Vita nélkül viszont elég 4 évente az az 5 perc, ami eleve nem sok, főleg ha még csörög is közben az ellenfél mobilja...

Óriásplakátokat/hirdetéseket persze az ellenzék is vásárolhat, már ahol hajlandóak eladni neki felületet. Csak a fidesznek és kormánynak erre korlátlan pénze van, ellenzéknek meg ha lenne is pénze rá, akkor az ÁSZ azonnal lecsapna rá, hogy a meghatározott keretnél többet költött.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#114170) Samott


Samott
addikt

"magyarországon a kiegyezés óta tartanak ilyen-olyan parlamenti választásokat ezeken a versengés lehetősége különböző mértékben volt ugyan korlátozva, más volt 1875 és más 1939, más volt 1947 és más volt 1985, de ami közös, hogy ezek közül 1905-06 kivételével csak 1990-2010 között voltak olyan választások, ahol az ellenzéknek volt reális esélye legyőzni a fennálló hatalmat. a hegemón autokratikus rendszer a norma, nem a kivétel"

tumblin irta valaki

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#114171) cyberde válasza Samott (#114170) üzenetére


cyberde
csendes tag

"Tóth Zoltán választási szakértő vette a fáradtságot, és összeszámolta, hogy a Fidesz hány helyen írta át a választójogi szabályokat. Az eredmény: a jobboldal 2010-es kormányra kerülése óta 300 módosítás történt."

[link]

(#114172) blueboi69 válasza Sipi- (#114168) üzenetére


blueboi69
csendes tag

A Q lassan már versenyképes belföldi bért sem tud adni, nemhogy külföldit. Mondjuk ez nem a Q-n múlik, hanem az E-n. Igen, tudom kiről beszélsz, de ott az asszony költözött ki és ment vele a srác is. Sajnáltam, mert őt nagyon bírtam.

Viszont a mostani BB-s csapat morálja nagyon padlón van, ha kapok vmi lehetőséget máshol, akkor dobbantok én is. A legutóbbi interjún szétszopattak olyan technikai kérdésekkel, amiknek semmi köze a munkakörhöz. Aki beajánlott oda, erősen csodálkozott, aztán kiderült, hogy más is járt már így ott, hogy barátját/rokonát ajánlotta, és szétszivatták. Ettől függetlenül nem adom fel, ha valami szembejön ahol 30-40-50%-al több pénzt fizetnek, nem fogok gondolkodni.

Ja és pletkya szintjén még az is felmerült, hogy az eddigi projectünk megy a kukába :U Remélem ez nem így lesz.

(#114173) Jahno válasza blueboi69 (#114172) üzenetére


Jahno
őstag

E-nek igaz a külvárosban, de akad székháza, ahol áprilisban kisebb eséllyel szívsz a hóval:

(#114174) WiZARD


WiZARD
addikt

"átlag" (~59% fidesz, 30% összefogás, 7% mi hazánk) vidéki faluban voltam szavazatot számolni
A bizottság tagjai helyi fideszes nyugdíjas nénik, meg 1-2 nem nyugdíjas fideszes nő.

Volt aki (30-40 év körüli srác) 10:50kor már csont részegen jött szavazni, a személyit nem bírta elővenni a zsebéből. Persze a helyi néni jól ismeri, felállt, kinyitott az ablakot, hogy kapjunk levegőt az ember szaga mellett, majd odament, segített, kivette neki, megnézte, visszatette...
Ember valahogy aláírta és bevonult szavazólapokkal a fülkébe. 20 perc után ránéztünk hogy mizu. Hát a népszavazással küzdött, mert nem tudta elolvasni, nem tudta mit jelöljön. Felolvastuk akkor kitalálta hogy rosszat jelölt, új lap, újra felolvasni.
Pár perccel később jött a hasonló haverja is.

Szavazók 70%-a nyugdíjas.

Pár szavazólapon sikeresen volt bejelölve egyszerre a Fidesz és a Mi hazánk, biztosra mentek :DDD

A népszavazás kérdéseit sokan nem tudták felfogni és értelmezni se, mert elég sok (~15%) vegyes válasz született :DDD
Volt sok (~30%) érvénytelenre kitöltött/dekorált szavazólap is, azt meg a helyi fideszes erők nem igazán értették, hogy miért vannak ilyenek és egyáltalán mit jelentenek rajta a Szájer, Kaleta és hasonló feliratok :W

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#114175) blueboi69 válasza Jahno (#114173) üzenetére


blueboi69
csendes tag

A korlátlan HO világában már kb tökmindegy hol van a cég, akinek dolgozom.

(#114176) Bujdy81 válasza blueboi69 (#114165) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ilyen a választási rendszer. Angliában nem 67%-uk lenne, hanem 83, mert ott tisztán mandátumos. Izraelben meg 57%-uk lenne, mert ott tisztán listás a rendszer. Ilyen a választási rendszer.

Aki pedig azt gondolja, hogy egy generáció múlva elmúlik a Fidesz imádat, az nagyon téved. Az okos emberek át tudják gondolni, hogy mi-merre-hány lépés. De valahogy a közoktatás folyamatos züllesztése megy 12 éve. Ha buta marad a nép, könnyebb leuralni őket...

(#114177) blueboi69 válasza Sipi- (#114138) üzenetére


blueboi69
csendes tag

https://index.hu/kulfold/2022/04/04/valasztas-2022-valasztasi-gyozelem-orban-viktor-miniszterelnok-vlagyimir-putyin-gratulacio/

Másról nem írtak még, aki gratulált volna

(#114178) blueboi69 válasza Bujdy81 (#114176) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, ezt mondom én is, hogy az oktatást nem érdekük fejleszteni, mert buta embereket könnyebb megvezetni.
Mi arra tanítjuk majd a gyerekeket, hogy gondolkodjanak és ne higgyenek el mindent feltétlenül.

(#114179) -NoVa- válasza blueboi69 (#114177) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mindenki más döbbenten néz még és ébredezik a kábulatból. Meg bökdösik egymást, hogy na, te mondjad, hogy gratulálunk, a te hangod mélyebb!

(#114180) Jahno válasza blueboi69 (#114175) üzenetére


Jahno
őstag

Én ehhez nem értek, de legtöbb cég minimum az országon belülihez ragaszkodik, vagy cégcsoporton belül.

(#114181) eattila válasza blueboi69 (#114178) üzenetére


eattila
csendes tag

Én már most arra tanítom. Gyakorolni, megpróbálni, átgondolni. Ha nem megy nem baj, majd a következő. 2 hangot tud a furulyán, de dalt írt tegnap. Nyilván faék egyszerű, de na. Magától leül olvasni ha úgy tartja kedve. Fest, vág, ragaszt, rajzol. Valamikor majd agyát használó nő lesz belőle, nem agyatlan zombi.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#114182) eattila válasza -NoVa- (#114179) üzenetére


eattila
csendes tag

Vagy mindenki így gondolja kivülről:

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#114183) blueboi69 válasza eattila (#114181) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez azért gyerkfüggő is,meg életkorfüggő is, neked nagyobb már a lányod. Nálunk a nagyobbik ritkán gondolkodik logikusan, elég szétszórt, nála szinte minden 1-2év késéssel indult be és lehet a gluténérzékénység az oka, ugyanis másnál is voltak ilyen tünetek. Most visszük fejlesztőbe is, 10dokiból 9 azt mondja semmi baja, 1 meg azt, hogy érzi, hogy valami nem kerek nála.
Ezzel szemben a kisebbik szinte mindenben lekörözi a bátyját. Oké, a nagyobbik folyamatosan beszél hozzá, húzza fel, de azért nagyon sok mindenen meglepődünk, hogy húbazzeg, ha az első gyerek ilyen képességű a másodiknál tuti pánikoltunk volna, hogy valami nem százas nála, csakhát első gyereknél nincs sok referencia. Mindenestre nincs nagy gond remélem, de az biztos, hogy neki több idő kell dolgohoz. Vagy jól titkolja, mert pl meseolvasáskor is azt hiszem, hogy tök zombi és mered maga elé, aztán két nap múlva meg szinte lekiabál, amiért kettőt lapoztam és kimaradt 2 mondat. Főleg a régebbi könyveiről most derül ki, hogy betéve tudja mindegyiket, olyankor pislogunk asszonnyal.

Ráadásul a színekkel is lehet baja van, hogy a zöld-sárga-barna az nála keveredik, de nem tudjuk, hogy csak rájátszik-e vagy fáradt vagy akármi. Van ilyen gyerekeknek való baboskönyv, amikben alakzatok vannak, azt pl látja, vagy ha egymás mellett van zöld és sárga akármi, akkor tudja melyik melyik, de néha a semmiből rámondja valamire hogy zöld, pedig az srága, vagy fordítva. Legutóbb Boribonra rávágta, hogy zöld, pedighát egy barna mackó. Kijívítottam, utána már percekig kérdeztem rá bármire is,akkor tökéletesen tudta, szóval a fene sem érti ezt. Cserébe viszont egy igazi angyal a gyerek, annyira jószívű és kis kedves (főleg ha nem fáradt az elmaradt alvás miatt). Oviban pl a legtöbb fiú kiközösíti, legutóbbi csoportképen is vagy 8 lánnyal ül egy asztalnál és rajzol/gyurmázik/akármi. A kisebbik meg... amellett, hogy amúgy nagyon okos/ügyes, előbb üt, aztán kérdez :D

(#114184) eattila válasza blueboi69 (#114183) üzenetére


eattila
csendes tag

Nyilván életkor függő is. De én kicsinek is így álltam hozzá.
A fejlesztés nem árt. Pláne ha van olyan doki aki szerint kell. És az a csoda, hogy ez oviban eddig nem derült ki.
Amúgy meg minden gyerek más. Nem biztos, hogy le van körözve, csak nem mondja mutatja.

A dokikról meg annyit, hogy amikor oviban az én lányom dadogott vagy 2-4 hónapig, mindenki azt mondta, hogy nincs baj, nem kell aggódni stb. De én csak elvittem logopédushoz. Szerinte is minden oké volt. El is múlt a dadogása. (nekem is volt gyerekkoromban, mikor megijedtem nagyon.)

A színeknél lehet csak a nevüket keveri néha. Ezt mondjuk színes kockák csoportosításával meg lehet tudni. Szerintem.

De attól tanítani lehet kiskorától, nem kell a majd bele, csak erre reagáltam, a többi csak büszkélkedés volt :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#114185) npera válasza blueboi69 (#114175) üzenetére


npera
újonc

Itt például nem. 70%-ban benn kell legyünk, máskülönben adózási okokból újra kell tárgyalni a szerződést. Én 3-4 napot bejárok hetente, mióta eltörölték a különleges állapotot.

Adótörvényektől és munkáltatótól függ. Például az is törvénybe van foglalva, hogy kell legyen egy bizonyos óraszámban fizikai közös meeting a csoportoknak, ahol ventilálni lehet adott kérdéseket. Lásd csoportmeeting hetente.

(#114186) JonesC válasza WiZARD (#114152) üzenetére


JonesC
csendes tag

Mondjuk konkrétan szerencsésebb lett volna, ha nem beszél valójában hülyeségeket :D

(#114187) blueboi69 válasza npera (#114185) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Oké, de nálatok picit más, nyilván egy fogorvos sem tud remote dolgozni vagy egy kőműves :)
IT-ban viszont már a covid előtt is volt HO, azóta meg szinte mindenhol HO van, ahol csak lehet.

(#114188) Phülöp válasza Sipi- (#114138) üzenetére


Phülöp
addikt

Első és egyetlen
Ha a többieknek van gerince.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#114189) Sipi- válasza Phülöp (#114188) üzenetére


Sipi-
tag

blueboi már linkelte is

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#114190) Phülöp válasza Sipi- (#114189) üzenetére


Phülöp
addikt

Azt nem nevezném linkelésnek. Ellinkeskedte. :U

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#114191) Jahno válasza Phülöp (#114190) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem telefon simán megnyitja azt is.

(#114192) WiZARD


WiZARD
addikt

Parkolóban román rendszámos lezúzta az autót. Persze lelépett. Van róla full video, este megyek rendőrségre feljelenteni.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#114193) eattila válasza WiZARD (#114192) üzenetére


eattila
csendes tag

Aaaaaz franko! :(

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#114194) sutszi válasza WiZARD (#114192) üzenetére


sutszi
veterán

:Y

De felnit, azt hogy mivel?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#114195) WiZARD válasza sutszi (#114194) üzenetére


WiZARD
addikt

Gondolom ez volt felül, csak azóta már nem ott vagyok és elfordult.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#114196) npera válasza WiZARD (#114192) üzenetére


npera
újonc

:(

Fehér furgonnal? Ahogy nézem 2 elem és a felni dekor betétjei. Vagy maga a felni is?

(#114197) WiZARD válasza npera (#114196) üzenetére


WiZARD
addikt

Felni is, mert körbe a szélét nem takarja a dísztárcsa.

Videót majd felrakom nemsokára.
Sárvédő talán polírozható+horpadásjavítás. Többin mélyebb.

Nem fehér autó, nem is értem honnan jött a fehér...

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#114198) Bujdy81 válasza WiZARD (#114197) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Egy korábban lezúzott fehér kocsiról? ;)

Sajnálom, ezért sem akartam új autót venni, de a Rifter anno túl jó vétel volt!

(#114199) blueboi69 válasza WiZARD (#114192) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Aúúú :(
Sajnálom. Először a fityesz 2/3-ad, aztán meg ez... jól indul a hét.

Video honnan vanik? Térfigyelő? Ha már lelépett a határon át, akkor wtf? Van esély előkeríteni? Vagy ilyenkor körözés és majd amikor jön hazafele akkor lekacsolják? Vagy inkább rendőrség leszarja? Biztosító kifizeti? Mennyire macera a javítás?

(#114200) blueboi69 válasza Bujdy81 (#114198) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Figyu, neked volt nemrég frissen végző klímaszerelő haverod. Lepapírozta már magát?

Csakmert kitaláltam mégis, hogy a villanykazán helyett mégis be tudnánk passzírozni még egy klímát, de nagyon nem mindegy, hogy merre csövezzük és a kültéri az magasabban lenne, mint a beltéri. A kondenzcső ettől függetlenül tud lejjebb menni. Jó lenne egy szerelővel ezt megkonzultálni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.