Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#114501) qnadam válasza hokuszpk (#114500) üzenetére


qnadam
veterán

a kérdés az, hogy min akarsz változtatni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#114502) hokuszpk válasza qnadam (#114501) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nekem eleg a virtualdub :D
zajredukalas / kiszures, feskalazas, minosegjavitas ilyemi ;
hogy a megrendelot idezzem : "a vhsrol digizett cucc nezzen már ki valahogy a 4K televizion"

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#114503) Jahno válasza hokuszpk (#114502) üzenetére


Jahno
őstag

És akkor qnadam úgy kezdi, hogy kell hozzá egy jó bejátszó (:- Különben is ma már lefárasztottam.

(#114504) Samott válasza hokuszpk (#114502) üzenetére


Samott
addikt

Ha rossz a forras akkor nem biztatlak: We Remastered My First Video in 4K!

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#114505) qnadam válasza hokuszpk (#114502) üzenetére


qnadam
veterán

ha házi videó, akkor valószínűleg már eleve nem a vhs volt a szűk keresztmetszet, ha profi (film, tévés cucc, mittomén), akkor meg úgyis van a vhs-nél jobb forrás :)

a vhs egyik gyenge pontja a chroma noise, azt elég jól lehet szűrni ingyenes avisynth scriptekkel is, de valószínűleg vdub plugin is van rá. a felskálázást szerintem engedd el, egy jó esetben ~300x576 pixelnyi tényleges felbontásból akarsz 3840x2160-at csinálni...

50i az anyag, ugye? ha nem film vagy rajzfilm a forrás, akkor 50i-ben sokkal szebb és folyamatosabb minden mozgás, sokan mégis kidobják az információ felét azzal, hogy 25p-t csinálnak belőle.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#114506) ezittketto válasza eattila (#114461) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Hú ez nagyon jól néz ki. Gratula :R :C

(#114507) eattila válasza ezittketto (#114506) üzenetére


eattila
csendes tag

Köszi!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#114508) hokuszpk válasza qnadam (#114505) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

amin probaltam, az hi8 vagy milyen kamerarol van leszedve, de elokaparok valamit a regi digizett cuccaimbol, anno 384x288 -ban dolgozott a Miro.
mittomen Sörrobit vagy a Kocsmai Gődény természetfilmet még megnézem.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#114509) qnadam válasza hokuszpk (#114508) üzenetére


qnadam
veterán

ha egy ilyen kisfelbontású digitális verziód van csak, akkor lehet hogy érdemes lenne legelőször jó minőségben újradigitalizálni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#114510) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Nem is bonyolult dolog ez a dobolás. Csak ütni-rúgni kell és pipa.

Mondjuk, ha már ritmusra kellene, úgy bonyolultabb... :D

(#114511) ezittketto válasza Samott (#114504) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Hangfelvételre is van ilyesmi? :F

(#114512) Phülöp válasza Bujdy81 (#114510) üzenetére


Phülöp
addikt

ugyanerre jutottam magam is 30 évvel ezelőtt

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#114513) Samott válasza qnadam (#114509) üzenetére


Samott
addikt

Igen, ezeknel ahogy latom nem is annyira a felbontas a problema hanem a minoseg/savszelesseg.

Irtad korabban az interlaced dolgot, abbol nem erdemes esetleg 50p-t csinalni? Ha mar a ket felkep kulonbozik?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#114514) Samott válasza ezittketto (#114511) üzenetére


Samott
addikt

Nem tudom, biztos, de ez engem inkabb arrol gyozott meg hogy felesleges ilyemivel probalkozni ha nagyon tragya a forras.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#114515) qnadam válasza Samott (#114513) üzenetére


qnadam
veterán

én általában meghagyom az 50i-t minden átalakítás nélkül, a mostani lejátszók úgyis tudják kezelni, a tévék meg főleg (a tévéadás is 50i). 50p-t akkor szoktam csinálni, ha valami olyan helyre kerül, ami nem kezel interlaced dolgot, pl youtube-ra szerintem a 720p50 a legjobb kompromisszum. elvileg létezik 480p50 is, de még csak nagyon kevés helyen láttam ilyet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#114516) Samott válasza qnadam (#114515) üzenetére


Samott
addikt

De ha felskalazol kepet, akkor az interlaced nem cseszi szet magat? Az nem csak progressziv kepeken mukodik jol?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#114517) hokuszpk válasza qnadam (#114509) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

Migty Medi eredetijet megtalaltam, ez 768x576 25 fps, elvileg Virtualdubbal digiztem a Miro Pctv zsugaval XP alatt ; csak elobb ki kell csomagolni, mert az ezereves Angelpotion codecet jelenleg ugytunik csak az mlpayer homecinema ismeri, szerencsere vmwareban megoriztem az XP -t.
- kozben szomszed becsongetett egyvodor halaszlevel -
amint kesz, jelentkezem.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#114518) Jahno válasza ezittketto (#114511) üzenetére


Jahno
őstag

(#114519) qnadam válasza Samott (#114516) üzenetére


qnadam
veterán

ha a felskálázó eszköz kezel rendesen váltottsoros anyagot, akkor nem kellene, hogy gond legyen.
de mivel a cél az 50p, ezért csak jó sorrendben kell tenni a filtereket: előbb yadif(? ha jól emlékszem...) deinterlace, utána méretezés. ez se tökéletes egyébként, statikus képnél érdemes lenne kihasználni a plusz felbontást, de ennyire nem ástam magam bele a dologba, örültem, hogy sikerült megmenteni a mozgás folyamatosságát :)

bónusz hiányosság a yt-n, hogy nincs 576-os európai felbontás, a 480p mindenképp 480 pixel magas, így európai sd-re nincs natív felbontás.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#114520) qnadam válasza hokuszpk (#114517) üzenetére


qnadam
veterán

már ott el van rontva, hogy ez valójában 16:9 :) a mozgás felének eldobása a másik.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#114521) hokuszpk válasza qnadam (#114520) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

marmint a tvadas volt 16:9 , en meg 4:3 -ban digiztem :D
ez oke, nekem ilyen videom van keznel ; most azt probalom megfejteni, hogy megmerjem-e lépni az embernek kezebenyomom, "ezzel es ezzel a presettel zavard le jobb lesz" akciot.
szoval majd mindjart leporog Myghti Medi felskalazva, feltoltom, aztan a ketto kozotti kulonbseget legyszives szetalazni.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#114522) hokuszpk válasza hokuszpk (#114521) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

no ittvan, az 1920x1080 Topazzal felskalazott verzio.
tovabbi project a 60fps, csak eppen abba egyelore belerohadt, aszondja keves a 32GB ram.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#114523) Jahno válasza qnadam (#114519) üzenetére


Jahno
őstag

Yajj ne is mondjad, kezdek én is megkavarodni, mert eddig mindig közölték mikor milyen formátumban kérik a cuccokat, most meg magamnak forgatnék és csak vakarom a fejem.

Fujisbannem mertem kötekedni, mert kicsi vagyok ahhoz, de sokan már változó záridővel nyomják... Állítólag működik. Éppen elég volt haverokat leszoktatni a 60ról, most meg ez?

(#114524) Bujdy81 válasza Phülöp (#114512) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Én 30 éve szerettem volna elkezdeni dobolni, most lett lehetőségem...

A lányomnak van fél év előnye. Ja, meg négy év zongora, ezzel együtt 4,5 év szolfézs.

Tegnap kijött amíg gyakoroltam. Mikor már azt éreztem, hogy faszán megy ütemre a legalapabb kíséret (metronómmal, természetesen), akkor már csak finom kézjelekkel jelezte, hogy "gyorsabb", vagy "lassabb". Baromira nem éreztem semmi eltérést a tempók között! :D

(#114525) hokuszpk válasza hokuszpk (#114522) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a 60 fps verzio elkeszult, eltunt belole a hang :D
Попробуйте еще раз vagyhogymondjak ujmagyarul.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#114526) -NoVa- válasza Bujdy81 (#114524) üzenetére


-NoVa-
őstag

(#114527) Jahno válasza Bujdy81 (#114524) üzenetére


Jahno
őstag

Ohóóó, szólj ha érzed a karmát, egyik ismerős zenekarom dobost keres. Mondjuk ha azt érzed, hogy megy ütemre, de mégsem adja ki, akkor még pont jó vagy. Ha tudsz ütemre dobolni és két nappal több gyakorlatod van, mint nekem, akkor az már túlképzett :C

(#114528) hokuszpk válasza hokuszpk (#114525) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

jól elbeszélgetek magammal, ittenvan Szőkekapitány egyik feltalálása, mindjárt lesz belőle fullhd verzió is.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#114529) Jahno válasza hokuszpk (#114528) üzenetére


Jahno
őstag

Mindenkinek meg van a maga baja. Én meg tanyán hagytam a lukkameráim és holnapra lehet kellene. Most tákolhatom valami gyors megoldást.

És este átköltöztem a 18 terásra, most le kellene belőle kopasztani némi archív anyagot, hogy a mentés kiférjen 16 terára és helyem is maradjon a jövőben. Aztán már "csak" ki kellene találni mi legyen a NASsal és a maradék lemezekkel.

Remélem a Synology csoportmappát lehet költöztetni úgy, hogy ne töltse le maga alá még egyszer. Betűcsere, symlink, mindennek nekirontok.

(#114530) hokuszpk válasza hokuszpk (#114528) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

na leallitom magam, jo lesz ez, Szokekapitany Topaz verzio 1920x1080

a reklamaciokat a szerkesztosegben varom :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#114531) qnadam válasza hokuszpk (#114522) üzenetére


qnadam
veterán

az én ízlésemnek túl steril, de nem vállalhatatlan egyáltalán. az egy másik kérdés, hogy házi kamerás izékkel hogy boldogul a topaz :)

60 fps-t ne csinálj 25/50-ből, semmi értelme. ha mindenképp valami ilyet akarsz, akkor legyen inkább 50, az a mozgás úgyis benne van az 50i eredetiben, ha jól digitalizáltad. ha 25p-t csináltál belőle, és azt akarod visszainterpolálni, az meg hülyeség.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#114532) qnadam válasza Jahno (#114523) üzenetére


qnadam
veterán

olyan van, hogy nincs nálad nd filter, ezerrel süt a nap, akkor nem fog menni az 1/50s idő, nem a világvége, ha a záridő rövidül.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#114533) qnadam válasza hokuszpk (#114530) üzenetére


qnadam
veterán

énnemtom hogyan, de a felskálázott verzió sokkal darabosabb mozgású lett, mint az eredeti :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#114534) ezittketto válasza Jahno (#114518) üzenetére


ezittketto
csendes tag

:)
Nem filmeknél kéne nekem, hanem általam felvett x@r minőségű dolgokhoz..

(#114535) Jahno válasza qnadam (#114532) üzenetére


Jahno
őstag

Itt hosszabb záridő is van, inkább a változó fényviszonyok miatt, hogy húzkodja csak automatán oszt jóvanazúgy. Én meg nem értem.

(#114536) hokuszpk válasza qnadam (#114531) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

van ezer preset, de kezdem kiismerni, ha fps -t akarok cséndzselni, akkor először az, utána a felskálázás, csak most épp elfogytam időből ; de szerintem embernek jó lesz ez, kitalálok neki 3-4 jónaktűnő presetet, azokra betanitom.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#114537) blueboi69 válasza npera (#114476) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Aztapicsa! Grat! :R

(#114538) qnadam válasza hokuszpk (#114536) üzenetére


qnadam
veterán

de minek akarsz fps-t változtatni? digitalizálod 50i-ben, azt deinterlace-eled 50p-be ha mindenképp muszáj.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#114539) hokuszpk válasza qnadam (#114538) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

en nemfogok digizni semmit, azert annyira nemerek ra.
embernek van valamije, ami vagyjo vagynem, vagy digizve van vagynem, vagy 25/30/50 fps vagynem, vagy interlaced vagynem, node ami van, azt a 4K tv-n szeretné elesebben latni.
Adhatok a kezebe Virtualdubot is, hogy azzal csinalja meg maganak, csak az a tapasztalatom, hogy az a faek egyszerusegu cucc sokaknak tul bonyis, mert magatol nemcsinal semmit :D
Ezt a topazt kezebenyomom, radobja a videot, rabok a presetre meg a "GO"mbra, aztan a vegen lesz valami.
- vagy nem ;]
csak elotte alaposan megragom, megiscsak $200 a cucc.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#114540) qnadam válasza hokuszpk (#114539) üzenetére


qnadam
veterán

azt nem mondtad, hogy hozott anyag, amit nem te digitalizáltál :)
vegyen jobb tévét, ami ügyesebben tud képet méretezni :DD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#114541) hokuszpk válasza qnadam (#114540) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

mert nemhozott anyagot ( még ) :D
emberunk megoldast kert , egyelore csak a sajat motyoimmal probalgatom, hogyan lehet szetfesziteni a hatarokat.
szoval még nemvagyunk ott, hogy 1-1 pixelbol kiskálázza a pisztolyt meg a Bruce Williest, de az irány igéretes ;]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#114542) zetor2000 válasza qnadam (#114540) üzenetére


zetor2000
senior tag

Samsung/Lg idei termékei közt láttam 8k tévét, de lehet, hogy egy CRT-t kéne vennie :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#114543) Jahno válasza hokuszpk (#114541) üzenetére


Jahno
őstag

Ki mivel szeret szívni. Én ezt elhajtottam volna, más hasonlót meg bevállalok amit más nem :-D

(#114544) hokuszpk válasza Jahno (#114543) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ez van, kivancsivagyok epp holtart az AI ?
kell már félnünkt tőle, hogy p****t rajzol a kepre vizjelnek vagy sem ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#114545) Jahno


Jahno
őstag

Gondolom az elmúlt pár nap posztjainak és egyébnek véletlenül sem volt köze hozzá "A Twitter spokesperson declined to comment further on Musk’s reason for not joining the board."

(#114546) Jahno válasza hokuszpk (#114544) üzenetére


Jahno
őstag

Fotóban ez a cucc egész jó, de hát mit hívunk AInak és miért. Face algoritmusa többet téved, mint illene pedig ott van mintavétel. Nova pálcikaembere egész jól focizik.

(#114547) -NoVa- válasza hokuszpk (#114544) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nagyon nem kell túlgondolkozni. Fél évszázados alapokon billeg kurrens számítási kapacitással, így tudnak gyakorlatban nagy adathalmazon sok visszacsatolással és rekurzióval látványosabb eredményeket elérni. Az egyetlen komoly fejlődést abban értük el, hogy jobban tudjuk a mikor, hová, és hogyan használjuk kérdésekre a válaszokat.

(#114548) Sipi-


Sipi-
tag

Reggel elvittem a Yarist kipufogóshoz, mert kicsit öblös hangja van tolatáskor. Üres, járó motornál felemelték és forgott a két első kerék :Y

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#114549) JonesC válasza Sipi- (#114548) üzenetére


JonesC
csendes tag

Automata :D

(#114550) Samott


Samott
addikt

#mithallgatszmost

GoPro mi? Bar szerintem playbackelnek... :) Mondjuk a rendezot nem lattam jonni. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.