Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#115951) npera


npera
újonc

Nekem is van egy új dláááágaszágom, most jutott eszembe. Tankoltam....
RON95E10...

(#115952) Bujdy81 válasza WiZARD (#115940) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Föld elhordás: mennyire sürgős?
Én kiírtam a faluban, hogy ingyen elvihető és pár hét alatt elkopott 200-250 m3...

(#115953) WiZARD válasza Bujdy81 (#115952) üzenetére


WiZARD
addikt

Délutánra (vagy holnapra) végeznek vele.

Hogy vitték el? Hozta magának mindenki a munkagépet?

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#115954) Bujdy81 válasza WiZARD (#115940) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Két éve még 22k/óra volt a 22 tonnás forgókotró (12k/h) ÉS a három tengelyes, 10 m3-es teherautó (10k/h) bérlése. A komplett medence kiásása volt 4,5 óra.

(hozzátartozik, hogy a teherautó sofőr azt mondta, hogy ha nem üresen jön, akkor nem kér el plusz egy órát a kiszállásért. Ezért hozott 10 m3 zúzottkövet a platón, annak így nem volt szállítási költsége)

(#115955) Bujdy81 válasza WiZARD (#115953) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Persze, jöttek sorban az emberek és lapátolták (!), vagy hoztak kotrót, bobcat-et, stb.

Ha ingyen van, nagyon viszik! :D

(#115956) Sipi- válasza WiZARD (#115949) üzenetére


Sipi-
tag

Néhány éves (talán 5) korig nem számolnak amortizációt. Vidd be szervizbe, adj nekik meghatalmazást az ügyintézésre és majd szólnak, hogy mikor vidd be a javításra.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#115957) WiZARD válasza Bujdy81 (#115955) üzenetére


WiZARD
addikt

:Y

Itt ezt nem tudom elképzelni, ház mögött volt, szűk úttal ház mellett, amit pár autónként rendbe kell rakni géppel, stb.
Közben térkövezni akarnak, azt a 11 raklapot is le kell rakni valahova, ami elzárná az utat.

Na meg annyira el lett csúszva minden, így sürgős is volt, hogy haladjunk. Júni vége körül be kéne költözni.

Meg most lett "kitermelve" egy része, lehetett volna még azt is rakosgatni.
(medencét kiásattam. Nem tudom mikor lesz benne bármi, de később gép se fog beférni, na meg most ott vannak)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#115958) WiZARD válasza WiZARD (#115957) üzenetére


WiZARD
addikt

Jah meg ilyen szar agyagos talaj, szóval miután jó pénzért elviszik, még hozathatok is rá másikat amiben van esély füvet növeszteni :W

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#115959) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

Egy ilyenre már lehet normálisan vetíteni?
[link]

(#115960) Sipi- válasza WiZARD (#115957) üzenetére


Sipi-
tag

Pincét is most ásasd ki, ha akarsz :)
Egyik ismerősünk is halogatta pár évig a pince és rá kisház építést. A gödör meglett a ház építésekor, de tovább nem haladt. Viszont amikor kiderült, hogy a mellettük lévő telket beépítik, akkor gyorsan elkezdte a pincét megcsináltatni, hogy ne kelljen a saját, kész kerítését megbontani, hogy be tudjon állni a teherautó ami hozza a téglát, betont, stb. :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#115961) Sipi- válasza blueboi69 (#115927) üzenetére


Sipi-
tag

Uhh, már csak 1 hét :Y Gyorsan telik az idő. Kolosy tértől nem messze volt az első normális munkahelyem. De az olyan régen volt, hogy még a parkolás is ingyenes volt még a Kolosy téren is.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#115962) Sipi- válasza Vodike (#115934) üzenetére


Sipi-
tag

Szuper, gratula és kitartást. Csinálj sok fényképet és videót magatoknak. Asszony nagyon szereti, amikor a telefonon a Fotók felhozza, hogy mi történt 1-2-3-5-10+ évvel ezelőtt ezen a héten :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#115963) Jahno válasza qnadam (#115946) üzenetére


Jahno
őstag

Városban látszik is a különböző lökösökön, hogy mi foltosodik, vagy pereg le a festék. Néha valaki nekem is mondja, hogy meglátszik az és nem lesz egyforma, pár hónap év és ez meg az, azt oda kell vinni a kocsimhoz és megkérdezni, hogy no akkor ha ennyire látszik akkor vajon mi az eredeti és mi nem, mutassa meg szépen. Nem ezzel van a baj.

(#115964) Vodike válasza Sipi- (#115962) üzenetére


Vodike
tag

Már megvettem asszonynak a legnagyobb icloud tárhelyet :DDD sztem nincs olyan pillanat amikor ne fotózná...hiába a szűk családban az első trónörökös...

exTiga

(#115965) Jahno válasza A. Crowley (#115959) üzenetére


Jahno
őstag

Ebből bazi nagy hitvitát lehet csinálni, hogy kinek mi a normális :C Nézd meg és döntsd el... Vetítettem én már rózsaszín házfalra, lepedőre, ikeás sárgás függönyre, meg olyan sok milliós cumókra, mint szürke szamár a ködben :-D

Érdekes, hogy LSK is már forgalmaz Funscreen nevű csodákat és egy kisebb Optima is megfizethető. Ajánlhatnám a Projecta felsőbb kategóriásait, vagy Screenint nevenincs vásznakat, aztán egy átlag vizuál/házimozis csoportban azt is meg tudják köpködni....

Eredeti termékre visszatérve, akkor én már azt a FunScreent venném, annak neve van és használom 20 éve erre-arra. A motorosnál azért arra figyelj, hogy vezérlés kell, be kell kötni, elég sok nem tud normálisan egyenesen lógni és hülyét kapsz ha hullámos lesz. Mellé még elszalad előtte a gyerek és lengedezik 5 percig.

(#115966) eattila


eattila
csendes tag

Nálam munkahelyi szituáció van. Hozzám beosztott kolléga sokadjára sem volt képes megcsinálni amit kértem. Volt ebből sok kérés, aztán lebaszás, aztán megegyeztünk, hogy megembereli magát. 1 hétig se bírta. Hazaküldtem gondolkozni saját magán, meg a szituáción. Erre felmondott. Nem várt, de vágyott fejlemény.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#115967) Samott válasza eattila (#115966) üzenetére


Samott
addikt

Mindenkinek jobb ez igy.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#115968) eattila válasza Samott (#115967) üzenetére


eattila
csendes tag

Valószínűleg.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#115969) zetor2000 válasza A. Crowley (#115959) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha már vászon, akkor én annyit tennék hozzá, hogy sok tartalom még 4:3 képarányú.
Ilyen 16:9 vásznon is megjelenik persze, csak széles fekete csíkok vannak bal-jobboldalt. Azaz a kép nem ér ki széltől szélig. Ha ugyanez a vászon elérhető 4:3 képarányban, akkor annyival is szélesebb lehet a régebbi formátumú kép.
Hosszabb vásznat lehet rövidebbre is engedni, ha 16:9 a tartalom.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#115970) Jahno válasza eattila (#115966) üzenetére


Jahno
őstag

Mi majd meglátjuk mi lesz a kavarás. Éppen kezdtem megszokni, hogy itt értelmes az élet :-D Aztán meglátjuk.

Van egy komplex rendszer aminek egyszemélyes adminja vagyok, azt ki tudnám használni, de nem teljesen értek hozzá, meg elég érdekesek a helyi megmondóemberek meg a júzerek is.Ellenben nehéz rá embert találni, nem is értem, hogy miért egyszemélyes az egész, meg egyáltalán.

Persze adatszivárgási pont lehet és komolyan kell venni, csak pld. nekem nehezen áll össze a fejemben, hogy egy nettől elszeparált rendszert miért kellene 2 hetente frissíteni mindenféle bonyolult megoldással, Win frissítések terítése, vírusölőé, minden is. Mikor az egész világ az online meg felhő felé megy, most ezeket egy célszerveren letöltöm, összerakom, onnan átmásolom A pontba, arról B pontba, onnan már elérem a laptopom penjét (persze az is hétszer titkosított), arra összerakom, azzal átsétálok az adott egységhez, nyolcvanhétféle azonosítás után bedugom a szerverbe és mehet a varázslat. Áááááá.

Aztán persze a beléptetés és a munka is olyan, hogy szerverek egy 6 négyzetméteres iroda sarkában vannak, eleve mindenki ott lábatlankodik mellettem és legalább ketten nézik, hogy jó sorrendben nyomkodod-e a gombokat. Még eccer ááááááaaa. Pedig jövő héten már foglalkoznom kellene vele.

Itt most elég jól beleástam magam az SCCMes alkalmazásfrissítés és terítésekbe, új cuccok felvételébe, install/uninstallokba és eddig még nem nagyon nyúltam mellé vagy félre. Fileszerver clusterek, DFS csiribirik szintúgy. Meg magamra húztam a frissen bevezetett bérszámfejtős HR modullal megtámogatott cucc frissítését és életben tartását, amihez a szállító cég sem ért rendesen :-D

Nagy része meg scary forest és NDA, de majd Borkuckóban találkozunk :-D

Most lesz is egy migrálás, aminek akad két homályos pontja, mert fél mappaszerkezethez nincs jogosultságom, így jogot állítani, menteni és másik vasra mozgatni sem tudom. Ahhoz meg nem vagyok elég bátor, hogy napközben kísérletezzek a jogosultságvisszakavaró csoda scripttel mert ha a júzerek elérését is leverem, vagy valamit átírok amit nem kellene, akkor vissza sem lehet bányászni. Vagy éppen 4-5 napig is képes futni az öröklődés :-/ Valamelyik itthoni vason kipróbálom, aztán célirányosabban nekirontok. Jó lesz, kell már ilyet is na :C

Ja, ex-cégemnél felmerült, hogy kellene valaki 1-2 célirányos cuccra, amit ott nyomkodtam és részmunkában vagy adhoc jelleggel is, mert jajjjajj, nagy lesz a baj. Az ilyen adhoc néha melókat meg már jól ismerem, hogy kicsit nyomkodsz és ott találod magad 24 órás ügyeletben a következő 10 évre...

(#115971) eattila válasza Jahno (#115970) üzenetére


eattila
csendes tag

Minek amugy egy ennyire elszeparalt standalone szerver? Vagy kliens azert kapcsolodik? Lanon el csak?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#115972) zetor2000 válasza eattila (#115971) üzenetére


zetor2000
senior tag

Vannak olyan helyek, ahol munkavégzés is zajlik, csak senkinek semmi köze hozzá :D
Azért adatmozgás kell, fájlok jönnek-mennek, vírusos is lehet, ami bekerül, meg akármi, kellenek a frissítések. Szerintem kliensek is csatlakoznak rá, azaz LAN kapcsolat van, csak nem engedik ki a "zinternettre".

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#115973) eattila válasza zetor2000 (#115972) üzenetére


eattila
csendes tag

Ok. De ahoz csatlakoznak kliensek. Amugy csak kerdeztem mert nem ertek hozza :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#115974) zetor2000 válasza eattila (#115973) üzenetére


zetor2000
senior tag

Iránban az atomdúsításhoz használt centrifuga erdőben lévő gépek is ilyenek voltak.
Ezeket találta meg anno a Stuxnet, ami átlaggépen nem csinált semmit, max terjedt az elérhető hálózaton, ha viszont megfelelő környezetbe került, akkor életre kelt. Ehhez kellett a Siemens féle centrifuga, aminek a károkozó a fordulatszámát manipulálta, és emiatt ezek tönkrementek, a cserével meg jelentősen lassult a megfelelő izotóp előállítása.
De egy random állami intézmény hálózata se feltétlen van internetre kötve. Külföldi cégekről - sajnos név nélkül - hallottam, hogy klf. zónák vannak, hogy mit nem vihetsz magaddal. Legkülsőbe nálad lehet minden pl. okostelefon, klf. bluetooth cuccok, karperec/óra, akármi, befelé haladva meg hagyd kinn ezeket, és max papír+írószer, vagy az sem. És akár odáig elviszik, hogy a tárgyalóterem az kvázi "lebegő" szoba az épületben, zsilippel be/kilépéshez, megfelelő távolság a külső-belső falak közt, külön légtechnika, mobil és wifi zavarás fixen, világítás kintről-fentről... Ide elektronikus eszközt nem illik bevinni. Semmilyet. Cserébe ami itt elhangzik, az nagy valószínűséggel itt is marad, max a tárgyaló felek leírják papírra, és aláírják. Mondjuk ez nem pont az, amiről szó volt, de na.

Aztán a Jahno féle meg lehet, valami hobbiprojekt, és amiatt nincs még interneten :D én inkább a sz*póroller nyelének gondolom, mert egyszemélyes, és az Ő. :D

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#115975) eattila válasza zetor2000 (#115974) üzenetére


eattila
csendes tag

Ok. Ertem. De a centrifuga vezerlo az klienst iranyit.
Mondjuk a standalone is lehet adatbank. Lasd mission impossible. :) Szoval mar van legalabb 1 irany, pont eleg :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#115976) Sipi- válasza eattila (#115975) üzenetére


Sipi-
tag

Egyszer voltam valamelyik budai hegy gyomrában tűzfalat életre lehelni, mert megállt valamiért. Azon volt internet, de szó szerint a hegy belsejében volt legalább 100 méter mélyen. Ott volt működő vezetékes telefon :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#115977) Grillo válasza Sipi- (#115976) üzenetére


Grillo
senior tag

Budai vár alatt a KAGRA?

(#115978) npera


npera
újonc

Nova, Blueboi, bad news!

Az ISDT Q8 töltőm (az egyik) megmurdalt, a folyamat végén elkezd ordítani, hogy rossz az akksi. Találtam tutoriált, egy 30A-es felületszerelt rezisztanszot kellene cserélni. Ha.... egy ISDT Q6 töltőről lenne szó. De ez Q8, amin ilyen nincs vagy nem ott van. Ha a Q8 döglik meg, akkor egy dióda murdal meg és ég oda, amiről szintén találtam tutoriált. De ezen semmi baja. Szóval valami másfajta failure mód van.

Itt akkor elraktam tartaléknak, mert az érintős része, meg a kijelző még jó. De ezzel én már nem töltök többet.

Rendeltem helyi vasedényből egy Hota D6-ost, ami dupla töltő. Így akkor 3 egy időben tölthető akksiból 4 lesz. Ami pozátív, ha hirtelen van idő menni és éppen nem esik.

A megmaradt ventit majd fel kell diffúzorozzam a töltőre, mert az tótziher, hogy lehetetlenség az eredeti ventivel járatni... :B

(#115979) Jahno válasza Grillo (#115977) üzenetére


Jahno
őstag

Fentebb lesz az, ott ahol át kell menni a behajtani tilos táblánál. Bár hegy az tök tudja, Gellérten kívül Pesten nem sok lehet.

(#115980) Jahno válasza Sipi- (#115976) üzenetére


Jahno
őstag

Csak nem Törökvész út felé és környéke?

(#115981) Grillo válasza Jahno (#115979) üzenetére


Grillo
senior tag

Hát, azért van több Svábhegy, meg Naphegy, meg Jánosok, Bélák, Sasok...
A KAGRÁnak meg van annyi bejárata, mint a sicc, még talán növekszik is a számuk. Egy része még nem titkosított. Annyira.

(#115982) Jahno válasza Grillo (#115981) üzenetére


Jahno
őstag

Jó, de hát az már vagy 100 éves, lehet igaz sem vót. Mármint az AGRA. A többit nem tudjuk, nem hallottunk róla, amiről meg nem hallottunk, az nincs :-D

A titkos/nem titkos és ki mit nem tud részéről pár hete értekeztem egy hosszabbat (igaz inkább rakéta, védelem, laktanya, hidegháborús vonalon), de túl bonyolult, aki ott volt az sem tudja mit nem tud. Én meg azt sem tudom mit nem írtam alá.

Nekem aztán mindegy, majd amikor a Forte 11-12 eltűnik a FlightRadarról, akkor tudom, hogy be kell húzni a nyakam és az hal meg másodiknak aki elsőnek nyomja meg a gombot.

(#115983) Jahno válasza zetor2000 (#115974) üzenetére


Jahno
őstag

". Cserébe ami itt elhangzik, az nagy valószínűséggel itt is marad,"

Míg a helyi magyar tulaj nem tud róla, hogy az anyavállalat ezek fölé megrendelt egy komplex rögztíő- és lehallgató rendszert, mert kellenek a kiskapuk. És sok év után megfejtődött, hogy igazuk is volt, kellett az oda :DD

(#115984) Jahno válasza eattila (#115971) üzenetére


Jahno
őstag

Van kliens, lanon ja. Egyszer bemegy az ajtón a vas, megtelepítik és ott is marad. De nem egy szerver van, még a DNS/DHCP/auth/fileserver is minden külön fizikai vas, mert mert csak... :O Csöppet agyrém csak. Vagy már én sem tudom.

Kliens? Hát ja, az is szénné van titkosítva és ezért kell a frissítés terítése is rá, hogy extra biztonságos legyen.

Van szövegszerkesztő, valami fura másik cucc, Ekcel. Ott elérnek egy helyi webszervert és a fileserverre menthetnek adatot. Évi pár oldal doksit kell elképzelni. Kikapcsoláskor minden előzményt töröl és elvileg nem csak USBre, de a helyi kliensre sem lehet adatot menteni. Mellékesen a helyből törölt logot (minden kattintásról egyéb központi audit van), ideiglenes fileokat, profil maradványait, előzményeket és mindenfélét a törlés után még véletlenszerű mintákkal többször felülír egy spéci cucc. Az üres helyet is, ez egyértelmű, mert még a végén valaki hazavinne egy titkosított merevlemezt és visszaállítaná azt az ideiglenes filét, amin amúgy dolgozott vaze...

(#115985) Jahno válasza zetor2000 (#115972) üzenetére


Jahno
őstag

Itt vírus úgy tudna bekerülni, ha hexában jegyzettömbben legépelik, de még ezt is fenntartással kezelem. .exe/bat/vbs/word makró és hasonlók tiltva vannak. Éppen csak dolgozni lehet.

(#115986) Sipi- válasza Jahno (#115980) üzenetére


Sipi-
tag

Fogalmam sincs már, legalább 10 éve volt már. Valami Telekomos szerverszoba volt, időbélyegzést csináltak az ott lévő szerverek.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#115987) ezittketto válasza A. Crowley (#115959) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Lehet, bár szerintem a panda képe olykor be fog zavarni..

(#115988) -NoVa- válasza A. Crowley (#115959) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem pont azért jó és drága ez a Samsung bigyó, mert megnézi, hogy mire lő, és ahhoz igazítja a színeit? A Smart calibration miatt is írják, hogy any surface, színes falhoz is igazít valamit. Persze ha nálatok is legalább valami növény, kép, bármi van minden kis szabad felületen, akkor nem szóltam, nálam sem menne vászon nélkül a plafonon kívül sehol :)

(#115989) eattila válasza Sipi- (#115976) üzenetére


eattila
csendes tag

:R

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#115990) eattila válasza Jahno (#115984) üzenetére


eattila
csendes tag

Értem. :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#115991) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

Totálisan fogalmam sincs, milyen követelményeket támasszak egy vászonnal szemben.
Egyelőre próbálgatjuk, lakásban móka volt megnézni így egy filmet, amint nem szakad az eső, kiviszem, aztán megnézem a kerítésen hogy muzsikál. Amit még nem sikerült, az a tv adás tükrözése az eszközre.

(#115992) Samott


Samott
addikt

Eh: Wolfsburgba is megérkeznek a gigaöntvények. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#115993) -NoVa- válasza A. Crowley (#115991) üzenetére


-NoVa-
őstag

Annyira nem nehéz minden előzetes tapasztalat nélkül igényeket támasztani valamire, amitől azt várod, hogy sima legyen, fehér(es), és ne látsszon rajta vissza minden fényes dolog tükörképe.

(#115994) A. Crowley válasza -NoVa- (#115993) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Ja, ez alap. De például azt sem tudom még, mennyire kell sötétnek lennie például a környezetnek, mit képes bevilágítani a cucc. Nagyon nincs idő itt játszani vele.

(#115995) -NoVa- válasza A. Crowley (#115994) üzenetére


-NoVa-
őstag

A gyerekeknek Ruminit szoktam esténként olvasni mostanában, abban volt egy nagy zöld kő, amibe egy varázsló be tudta zárni a nap fényét, hogy aztán az így állandó előnybe került denevérseregével elfoglalja a környéket. Na az projectorhoz is jól jöhet, ennyit tudok hozzátenni. A többi az kijön használat közben.

Kb 240 Ansi Lumenes a Freestyle, nappali vetítéshez beltéri világos helyen annak a hatszorosa kéne, szóval ez napnyugta utáni lesötétített szobás téma, még mindig jópár évre a valódi hordozható jó kivetítőktől. Attól még kéne, érdekes, mint gadget, de még messze volt attól a jóságtól, hogy vegyek egyet.

(#115996) Jahno válasza A. Crowley (#115994) üzenetére


Jahno
őstag

Kint is attól függ milyen messze rakod, de este 9-10 óra, amikor használható lehet.

(#115997) zetor2000 válasza Jahno (#115996) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azt lehet, akkor sem, mert instant rovar/bogármágnes :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#115998) zetor2000 válasza A. Crowley (#115991) üzenetére


zetor2000
senior tag

Szerintem iratkozz be egy olyan fórumra, ahol vannak ilyen projektoros arcok, és indíts egy flémet, hogy milyen vásznat... és lehet, hogy lesz 2 tábor, amelyik nem tud megegyezni, de akármelyiket is veheted azokból :D
Amúgy van néha nem fehér, hanem szürkés vászon, fene tudja, milyen okból. Ha nekem kéne, lehet érdeklődnék egy ilyen házimozis boltban is, hogy mit miért ajánlanak. Vagy többen is. De ilyenre jó a fenti fórumos flame.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#115999) qnadam válasza zetor2000 (#115998) üzenetére


qnadam
veterán

a vászon nem egyszerű kérdés :)
a fixen telepített vászon a nyerő alapvetően, minden más kompromisszum... jó még a motoros oldalfeszített verzió is, ami drága, vagy szerencsés esetben a feszítés nélküli se hullámosodik, peches esetben viszont igen...

és akkor jönnek az olyan kérdések, hogy van, ami erősebben veri vissza a fényt, de inkább csak egy irányba, tehát szemből ad igazán jó képet, és van ami jobban szétszórja, de bárhonnan jól látszik. ezen kívül vannak, akik a szürke vászonban jobban hisznek, amin kontrasztosabb a kép, de ahhoz több fényerő kell. plusz még ott van, hogy ugyan besötétíthetsz, de a moziban nem véletlenül sötétek a falak meg a plafon, az onnan érkező visszaverődés is csökkenti a kontrasztot :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#116000) qnadam válasza A. Crowley (#115994) üzenetére


qnadam
veterán

550 lumen, ahhoz már nem kell feltétlenül töksötétet csinálni, de nem is árt.
ja hogy "led lumen", és az internetek szerint ~240 ansi lumen jön ki belőle. akkor kell a sötét.

és persze ez nagyban függ a vetített kép méretétől is (egységnyi fényünk van, kisebb felületre dobva nyilván világosabb lesz). de úgyis muszáj lesz kipróbálnod :)

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.