Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#115451) zetor2000


zetor2000
senior tag

Én ide csak a klasszikust tudom idézni:
Soha többet nem megyek többet véradásra. Csomó hülye kérdést tettek fel:
Kié a vér?
Honnan van?
Miért vödörbe hoztam? :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#115452) zetor2000 válasza hokuszpk (#115448) üzenetére


zetor2000
senior tag

Végülis még moratórium van... elvben a lejárt szigekre is vonatkozik :D Bár, az talán a mostanában lejárókra érvényes... TAJ kártyát elvben valami OEPnél lehet igényelni, asszem, személyit meg okmányirodában. Bár, lehet TAJ kártyát is lehet okmányirodában, sose hagytam el. Van vagy 3...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#115453) hokuszpk válasza zetor2000 (#115452) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a moratorium azokra vonatkozik, amik a veszhelyzet bejelentese utan jartak le, azaz valamikor 2019 vege utan ?
szoval nekem minimum elotte 1 evvel lejart...

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#115454) eattila válasza hokuszpk (#115453) üzenetére


eattila
csendes tag

Akkor mar felesleges elkapkodni a cseret :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#115455) npera


npera
újonc

Ez vicces, ott a hangfelvevőm...

2:08-nál a motor hangját ezzel veszik.

(#115456) Samott


Samott
addikt

Na ez franko: jatszoszoba :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#115457) ezittketto válasza Phülöp (#115445) üzenetére


ezittketto
csendes tag

"Ami rögtön tetszett a dologban, hogy a térképen hosszú érintéssel is ki tudsz jelölni pontokat, nem keveredik össze a scrollozás/zoom érintésekkel. Qrva gmaps-on hányszor kellett újrakezdenem a tervezést emiatt.."

Oh ismerős.. Vasárnap ezzel is szoptam :D

(#115458) WiZARD


WiZARD
addikt

Amikor a Facebook profin szerkeszti a hírfolyamot...
Most ez jött szembe, így egymás alatt. De akkor most ki hazudik a KSH vagy a Telex.hu? :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#115459) -NoVa- válasza WiZARD (#115458) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kolléga felesége a KSH-nál van, szerinte ők. Parancsra, annyit amennyit kell, fájóan gyakran.

(#115460) hokuszpk válasza WiZARD (#115458) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ami itt a sarki boltban van, abból itélve a KSH. Tegnap vettem 500 lapos papir kéztörlőt, legutóbb 790 huf volt, most 1100. a napi csomag papirzsepim ára is emelkedett ugy 20% -ot , a minennapi fánkomról is lemondok lassan, mert ev elejen még 260 körül volt, most ha jollattam 390. ( sajna eldobtam a blokkot ) a mirelit csevapcsicsa emlékeim szerint tavaly nyár végén 1200 körül volt, most 1500.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#115461) Sipi- válasza WiZARD (#115458) üzenetére


Sipi-
tag

A zongoraszék alátét nem emelkedett nagyon, az húzza le a %-ot :W Banán olcsóbb már régóta, mint az alma, wc papír sokáig 1049 vagy 1149 volt, most már 2 hete 1449. Papírtörlő 849 volt, sokszor 700-ra akciózva. Most 1049 Ft. Húsok ára még rosszabb, most már úgy is tudok könnyen 20ezret fizetni a Lidl-ben, hogy nem vettem húst. Ha azt is veszek, akkor inkább 30ezret fizetek. És egy fordulóban felviszem a kocsitól a lakásba így is :O

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#115462) Sipi- válasza -NoVa- (#115459) üzenetére


Sipi-
tag

:(

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#115463) Sipi- válasza Sipi- (#115461) üzenetére


Sipi-
tag

Feleségem múlt héten felvetette a Yaris cseréjét elektromos kocsira vagy BKV bérletre...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#115464) eattila válasza Sipi- (#115461) üzenetére


eattila
csendes tag

Tapasztalom....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#115465) Jahno válasza -NoVa- (#115459) üzenetére


Jahno
őstag

Elég ha átlagot számolnak. Szemes kávé nem emelkedett semmit. Többinél meg kérdés, hogy most éppen a hatósági árhoz mérnek-e vagy mihez nem.

(#115466) blueboi69 válasza WiZARD (#115458) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Vagy mindkettő igaz, mert ha azt vesszük, hogy csak áprilisban volt 9.5% drágulás, akkor a többi volt más hónapokban, nem?

(#115467) Sipi- válasza Jahno (#115465) üzenetére


Sipi-
tag

Sűrűbben veszek húst és papírtörlőt, mint szemes kávét (utóbbit soha :D)
Nálunk ráadásul most vannak növekedésben a gyerekek, észrevehető mennyiségű húst tudnak elfogyasztani, bármilyen sült és főtt formában. Bezzeg amikor még pici volt valamelyik, akkor egy fél kilós csirkemell 15-20 kis kockára volt vágva és egy kajáláshoz egy kocka hús elég volt neki :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#115468) WiZARD


WiZARD
addikt

Az inflációval és kamattal a hitelek is szépen elszálltak.
Kiváncsiságból ránéztem, hogy most hogy alakulna az a hitelfelvétel amit ~2 éve kezdtem intézni. (Végül 2021 májusban írtuk alá, akkor még 3.61% THM-mel kaptuk meg)

2 évvel ezelőtti bankmonitor kalkulációk vannak lementve, azt hasonlítottam mostanihoz. 30 év futamidő, 10 évre fix kamattal.
THM 3.51%ból 6.27% lett, a havi törlesztő az 36%-kal ment fel.
(Mellé lehet nézni, hogy mennyivel drágultak az építőanyagok, munkadíjak...)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#115469) WiZARD válasza blueboi69 (#115466) üzenetére


WiZARD
addikt

Nem áprilisban volt 9.5% szerintük, hanem 2021 április és 2022 április közt.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#115470) blueboi69 válasza Sipi- (#115461) üzenetére


blueboi69
csendes tag

#falusiblog

Ja brutál. Tegnap végre kikerültek az első palánták, paradicsom, paprika, Gyerekkel ültettünk cékla és kelkáposzta magokat. Meglátjuk, hogy mi lesz ezekből, még sosem szórtam ki magokat.
Van már petrezselyem, nő a répa, újhagyma. Az ősszel ültetett két fügebokor is megindult, az egyiken van már 1 szem termés is. Kb 30cm magas az egész növény, de ez évente elég szépen növekszik.
Van 2 kaspóban csüngő eper, azon is már alakulnak a virágok és földieperből is van 20 palánta, rengeteg virággal, szerintem 2-3hét és ehető lesz.
Idén először a barackfán van gyümölcs, már most diónyi nagyságúak, ha lesz 3-4kg barack, akkor már behozta a fa árát. Tavaly még nem volt rajta termés, előző ősszel ültettem a fát.

Termel a napelem is ilyenkor szépen, már csak 1-2 elektromos autó meg bringa kéne és jöhet a világbéke itt a szomszéd országban is.

2hete találtam egy házitojást áruló nőt a fb-on, de nem mentettem le a hírdetést és most már nem találom. De még az sem kizárt, hogy tartunk majd 3-4tyúkot is, de ez még egyelőre nagyon talonban van, mert szerintem nincs nekik hely, szomszéd szerint meg elférnek.
Paradicsomból bő termésre számítok idén, bár ezek a palánták most elég suták, de még van idejük.
Ja és szőlő is lesz rogyásig, szerintem jut belőle mindenkinek a családból. Idén úgy néz ki, hogy a fehérszőlő is hoz termést, ez a 2. nyara azt hiszem, tavaly nem volt rajta termés. A kék othellóból tavaly is rengeteg volt, idén mégtöbb lesz.

Na ennyit a vidéki életről. És egyébént minden is kurvadrága. Tegnap voltunk reggel a heim pálban, tőlem is és asszonytól is vettek vért, mivel a gyerek gluténérzékeny, ilyenkor van családfakutatás, hogy melyik szülőtől örökelhette és esetleg nem e közülünk valaki szintén gluténérzékeny. Lassan kezdjük megszokni a gyereknél, hogy mire kell figyelni, néha még kellemetlen kérdezgetni, hogy adott termékben mi van, mert ugye semmilyen tejszármazék sem lehet benne.
Itt Gárdonyban az egyik kedvenc fagyisnál van mindenmentes fagyi. Gyakorlatilag ez lenne az egészséges, mert gyümölcsökből van. És van gluténmentes tölcsérük is. Megkértük az eladócsajt, hogy külön kanállal szedjen neki, nem problémázott egyáltalán rajta, szóval alakul majd ez is. Asszony már egész jó kenyereket tud sütni, értelemszerűen sokkal olcsóbb, mint megvenni készen. Van hozzánk közel mindenmentes pékség/cukrászda, szóval ha végképp elfogy itthon minden, akkor ott veszek neki péksüteményt az ovi felé menet.
Így, hogy bejött a jóidő, elég gyakran bringával megyek az oviba, utánfutóba elfér a két gyerek és a kisebbik is jön velem odafelé.

(#115471) blueboi69 válasza WiZARD (#115469) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jaaa, akkor hazdunak.

(#115472) -NoVa- válasza Jahno (#115465) üzenetére


-NoVa-
őstag

FB-n a szokásos helyen az árukereső grafikonjait vettem elő alapdolgokra, ráadásul olyanokra, amiket nem nagyon befolyásolt még a chiphiány meg a covid. Liszt, tej, stb, általában 40% átlag emelkedés megvolt 1 év alatt. Kifejezetten kerültem a hiányalapú dolgok árát, építőanyag, fa, chip, bármi csak torzítana.

(#115473) Jahno válasza WiZARD (#115468) üzenetére


Jahno
őstag

Építőipart nem látom, vendéglátás nagyon durvul. Ár nől, adag csökken.

(#115474) Jahno válasza -NoVa- (#115472) üzenetére


Jahno
őstag

Érdekes, hogy az SSD és HDD még normál áron van. Most sorban csinálom a hülyeségeket :U

(#115475) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Elfogyott a fénymásoló papírunk, mert anno vettem 3x500 lapot, 699 Ft/500 db áron. Most 1999/500 db áron vettem...

Baszki, 3500 Ft/kg a trappista sajt, egy normális párizsi már nyalja az 5000 Ft-ot kilónként...

(#115476) Bujdy81 válasza blueboi69 (#115466) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Áprilisban 9,5%-kal volt drágább a élet, mint 12 hónappal korábban. Azaz az éves infláció volt 9,5% elvileg áprilisban.

(#115477) blueboi69 válasza Bujdy81 (#115476) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Reálisabb az, hogy csak áprilisban ennyit emelkedtek az árak :)

(#115478) blueboi69 válasza -NoVa- (#115472) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mi is vettünk 1-2konyhai gépet, ami be volt tervezve idénre, (kílmát még nem), mert árukereső grafikonján én is ezt láttam, hogy szinte minden többe kerül mint a bevezető új ára. Szinte minden grafikon megy felfelé.. szóval kurvaélet.

(#115479) blueboi69 válasza Bujdy81 (#115475) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mi vettünk szeletelőgépet, mert olcsóbb tömbben venni pl szalámit és vékonyabbra tudjuk szeletelni, mint simán késsel... evvan.

(#115480) Jahno válasza blueboi69 (#115479) üzenetére


Jahno
őstag

Dehogy akarom vékonyra szeletelni.

(#115481) eattila


eattila
csendes tag

Nekünk meg a mosógépben járt le a számláló. Szaki elvileg hamarosan ráles.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#115482) qnadam


qnadam
veterán

húsvét hétfőn (mikor máskor) azt vettem észre reggeli közben, hogy hiányzik az egyik fogam fele :D szóval elhaladtam a szentkirályi utcába a fogügyeletre, ugyan mondják már meg, kell-e ezzel mostazonnal kezdeni valamit, vagy ráér egy hétköznap, meg úgy általában miért is történik ilyesmi. nem kell mostazonnal, és szuvasodott sunyiban, csak nem fájt. tejfogat nem számítva életem első lyukas foga :O

lőttem időpontot ismerős anyukájához, leszervizelte a fogamat, majd mondta, hogy menjek már vissza később, és ha már úgyis fogkövet szedeget meg ilyesmi, csináljunk már egy barázdazárást is egy másik fogon, jobb a békesség. na ez volt tegnap, persze kiderült arról is, hogy ugyanaz kezdődött vele, mint ami az előzővel lett. fasza, most már két tömött fogam van... öregszem, baszki. meg nyertem +1 barázdazárást, de a többi 27 állítólag tök rendben van :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#115483) Phülöp válasza qnadam (#115482) üzenetére


Phülöp
addikt

Tavaly január óta havonta 1-2 alkalommal fogorvosnál vagyok, de talán idén őszre kész lesz a pofám.
Csak áprilisban 850 euró ment el rá, összeadni nem is merem.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#115484) qnadam válasza Phülöp (#115483) üzenetére


qnadam
veterán

lyály.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#115485) eattila válasza Phülöp (#115483) üzenetére


eattila
csendes tag

Az komoly!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#115486) Samott válasza blueboi69 (#115479) üzenetére


Samott
addikt

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#115487) Jahno válasza Samott (#115486) üzenetére


Jahno
őstag

Én ezt kenyér nélkül nyomom. Néha kis pirosarannyal.

(#115488) qnadam válasza Jahno (#115487) üzenetére


qnadam
veterán

mert nem nyertél.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#115489) Jahno válasza Phülöp (#115483) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem négy fogam szerette volna megcsinálni. Egyik az lassan már fontos lesz, azt viszont következő körre tervezte. Ráérek, majd egyik este sürgősségivel megoldják :-D A négy fog 4x70ezer lenne. Ugye ha inkább 160ezres objektívre gyűjtenék, akkor az gazdaságilag indokolhatóbb lenne?

(#115490) Phülöp


Phülöp
addikt

#comic pictures

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#115491) Jahno válasza eattila (#115481) üzenetére


Jahno
őstag

Ehh, frissen vásárolt szárítógép baszakodik, de ki kell pakolni a fél előszobát, hogy ki lehessen szedni a helyéről :-/

(#115492) eattila válasza Jahno (#115491) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez megállt. De a szerelő már ott van.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#115493) vkp válasza Jahno (#115491) üzenetére


vkp
aktív tag

Mi történt? Miért már csak a felét? Másik felét elvitte a lomis (dömperrel :P )?

(#115494) Sipi- válasza Jahno (#115491) üzenetére


Sipi-
tag

Szüleim gépe el sem indult :D Vagyis egyszer elindult, de nem lehetett leállítani. Nem működött igazán az érintőpanelja. Pár nap múlva hoztak másikat helyette.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#115495) WiZARD


WiZARD
addikt

Szárítógép nekünk is maga alá pisilt...
Szerelő jött, mondja jé ennek a szivattyúja se áll le, az is szar. Na meg biztos elpiszkolódott, mert ez ilyen csodás "self cleaning" varázsgép. Azt mondta ennek az az előnye, hogy évekig nem kell tisztítani utána meg csak úgy lehet ha full szétszedi. Mert valós öntisztító nyilván nincs.
Vigyük le autójába, hétvégén megcsinálja.
Szombaton 13:30kor hív hogy kész van, hozná vissza.

Rég találkoztam ilyen normális, korrekt szerelővel.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#115496) eattila


eattila
csendes tag

A mi gépünkben valami a motorban kopott el. kicserélte, alkatrésszel együtt 8k.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#115497) eattila


eattila
csendes tag

Hatarozottan baj van a GPS-jellel. Most futas kozben feszt szakadozott. Hulyeseget mert emiatt. Es nem lehet az ora is szar. Plane, hogy itt sose volt semmi baja, hiaba erdo. Szerintem koze van a haboruhoz…

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#115498) Sipi- válasza WiZARD (#115495) üzenetére


Sipi-
tag

Mentsd el a számát több helyre is, mert ritka az ilyen. Főleg ha egy vagyon sem kért érte.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#115499) WiZARD válasza Sipi- (#115498) üzenetére


WiZARD
addikt

Google értékelés alapján választottam (100+ értékelés, 4.9)
Fogalmam sincs mi a reális összeg. 28k, számlára azt írta tiszítás+szivattyú javítás.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#115500) zetor2000 válasza Samott (#115486) üzenetére


zetor2000
senior tag

Így, hogy nem nyertem, még vajat is kenek alá néha :D Képzelheted, ha nyerek, mi lesz! :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.