Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#115351) Bujdy81 válasza hobizoli (#115349) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ricsi böriben volt már kómában, gépen.

Pletykák szerint az első stroke után kb. 24 óráig "nem vették észre", hogy valami baja van...

(#115352) Phülöp válasza WiZARD (#115347) üzenetére


Phülöp
addikt

Köszönöm.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#115353) Samott válasza Bujdy81 (#115351) üzenetére


Samott
addikt

Ricsi fideszes veroember volt, tul sokat tudott, gondolom most megkonnyebbultek hogy nem kell tartani attol, hogy esetleg beszelni kezd.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#115354) Bujdy81 válasza Samott (#115353) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Igen, ez egy jó lezárás volt a hatalom szemponjából, mert ha nem kapott volna sok sittet, akkor hörög a nép, ha meg sokat kap, akkor lehet, hogy dalolni kezd, az sem jó...

(#115355) zetor2000 válasza Bujdy81 (#115351) üzenetére


zetor2000
senior tag

A kórházban is kaphatott jó cuccot, mert a sztrókja miatt ugye nem a cellában hűsölt, hanem egy ágyban, cca kómában...
Azthiszem, élt eleget.

A halálát nem kívántam, de azért ahogy a "balesetezését" kezelték, az gusztustalan volt, szerintem.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#115356) hobizoli válasza Bujdy81 (#115351) üzenetére


hobizoli
nagyúr

meglepo dolgok is be tudnak oda kerulni... :U

több drón kell ;P

(#115357) WiZARD


WiZARD
addikt

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#115358) hobizoli válasza zetor2000 (#115355) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez a Berki is a kajakra ott lakott ahol helyszineltek? nem tunik vmi elit helynek, hozza kepest meg aztan plane

vagy az csak vmi pesti lakasa volt, egyeb celokra fenntartva...?

több drón kell ;P

(#115359) zetor2000 válasza hobizoli (#115358) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem tudom, melyik entitás merre lakik, de ahogy olvasom, ez "egyik pesti lakása" volt, szóval szerintem van/volt másik ingatlan is a nevén, vagy az érdekeltségi körben.
Ahogy olvasni, nemrég szétment a "zasszonnyal", aztán lehet, ez az, amit neki vett, mert azért mégse hagyták el egymást annyira. Vagy valami ilyesmi.
Berkit kicsit sajnálom is, nem volt annyira rossz arc, csak "tróger". Megcsinálta a stiklijeit, azt néha ráléptek a p*csére, de pénzért neki is korpás volt a haja.

A M.Richárd viszont nem lopta be magát hozzám.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#115360) hobizoli válasza zetor2000 (#115359) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hat de 100m-re ott hatterben a sarok utan, sokkal jobbnak kinezo kecok vannak

meg neki volt vmi ciprusi ingatlana is (szalloda?), meg egy jo panoramas sokadik emeleti lakasa Miami-ban is

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#115361) Sipi- válasza hobizoli (#115358) üzenetére


Sipi-
tag

Soroksári út és Mester utca közti szakaszon van az a társasház. Asszony sokat járt oda a mellette lévő játszótérre és az ott lévő suliban lévő uszodában tanultak meg a gyerekeim úszni :D
Pár hete egy BERKI-1 rendszámos Mercit kerültem el ahogy mentem a gyerekért a suliba. Egy üres parkolóhely mellett állt vészvillogóval, de el lehetett így is férni mellette.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#115362) Jahno válasza hobizoli (#115358) üzenetére


Jahno
őstag

Ez az a környék amit Dudu pár éve leputrizott, mert nincs ott semmi, most meg szomszéd utca versenyez Pest legdrágább négyzetméterárai 1. és 2. helyért?

(#115363) Bujdy81 válasza hobizoli (#115358) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A Berki egy nagyon nagy látszat emberke volt. Nem örökölt egyik gyereke sem túl sokat...

(#115364) zetor2000


zetor2000
senior tag

Ne kelljen, vagy ha mégis, akkor legyen elég jó a csillapítása:

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#115365) zetor2000 válasza hobizoli (#115360) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem tudom... Pesten (Budán is) szerintem sokkal jobb helyek is vannak, de nem minden a helyszín. Van, aki a nyüzsgést szereti, van, aki azt, ha közel van minden, van, aki nem szeret sokat szenvedni a parkolással - vagy azzal, hogy találjon helyet...

Az, hogy a médiában mit mutat, az eléggé lehet kirakat. Vagy ilyen lufi, mint régen az ITben is volt... fújták, azt amikor kidurrant, lett baj.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#115366) Phülöp válasza Phülöp (#115329) üzenetére


Phülöp
addikt

link

És ezt önerőből, egyedül, mielőtt nekiálltunk volna alkudozni.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#115367) hobizoli válasza Bujdy81 (#115363) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nyilvan nem az o neven voltak ezek...

több drón kell ;P

(#115368) Jahno válasza Phülöp (#115366) üzenetére


Jahno
őstag

Tipikus kereskedő, de ebből is látszik, hogy elsőre elég magas árfekvést adott és madárnak nézett :DD

(#115369) Sipi- válasza Phülöp (#115366) üzenetére


Sipi-
tag

Mit válaszoltál neki? Legyen -1500 és kaptok finom kávét és pogácsát? :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#115370) Phülöp válasza Sipi- (#115369) üzenetére


Phülöp
addikt

Általában a második ajánlat alá már nem mennek le, ez a tapasztalat.
Most is ez történt.
6600 körül lesz a vége az adóvisszatérítés okán. Az meg már nem annyira cudar.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#115371) zetor2000 válasza Phülöp (#115370) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azé' ennyit engedni/alkudni már látható összeg, még ha nagy számokról is van szó.
A KV és a pogácsa azért legyen meg nekik :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#115372) npera válasza Bujdy81 (#115346) üzenetére


npera
újonc

Ezek érdemes művészek?

(#115373) npera


npera
újonc

Ma sem telt el feleslegesen a nap. Kezdem megtanulni az egyik riges szoftver kezelését, mert néha már magamtól extrahálom a logokat a munkaállomásról. A különféle éles beállításokat az operátor csinálja a konzolon, mert ő felelős az egész hóbelebancért, azt nem is szabadna kezelnem.

A legjobb, hogy tesztelés közben lehet rádiót használni, amit imádok. Kábé 5 méterre rádiózunk, de közöttünk van egy 3-rétegű üvegablak, ami elvileg egy felrobbanó motor darabjait is megfogja és/vagy egy rendesen égő kocsitól is megvédi a másik oldalon ülőket. Nehéz "átkiabálni" rajta :B

(#115374) WiZARD válasza Bujdy81 (#115363) üzenetére


WiZARD
addikt

Én csak a gyerekeket sajnálom. Függetlenül attól hogy mit örökölnek vagy mit nem, és milyen ember volt, nekik ő az apa volt :(

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#115375) Sipi-


Sipi-
tag

Hogy én mennyire utálom a samba-t konfigolni linux-on... :W :W
Málnapc-m sd kártyája meghalt a tegnap áramszünet során és az új kártyára be kellene konfigolni a samba-t, de nagyon nem akarja az igazságot :O

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#115376) Phülöp


Phülöp
addikt

Tegnap délutános műszak után rövid szunya, aztán fél 6-kor keltem, mert 7-re mentem cimboráért.

link

Kellemes laza 46km,nem kapkodtuk el. Viszont jó volt.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#115377) WiZARD


WiZARD
addikt

A kávézóba tejet a Lidlben/Aldiban szoktam venni (3.5/3.6%-os ESL, egyszerre 2-3 kartont szoktam venni pár naponta).
Az egy dolog, hogy kb fél év alatt eljutottunk a ~240-270 Ft/doboz körüli árról oda hogy ma 349 Ft a Lidlben (és 325 az Aldiban). 10% infláció, aha persze...
De ma az Aldiban közölték hogy már nem csak a hatósági áras tej vásárlási limit van 12 db-re korlátozva, hanem már egyikből se lehet 12 darabnál többet venni :Y

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#115378) Samott


Samott
addikt

jaj:


:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#115379) zetor2000 válasza WiZARD (#115377) üzenetére


zetor2000
senior tag

Itt minálunk vagy 2 hete láttam egy nőt, vett 6kg lisztet. Mondja neki a nő, hogy egy vásárlás alkalmával 5öt lehet, de nem okozott neki gondot, hogy ezt az egy lisztet újrablokkolja, miután mindent IS kifizetett. Azaz egy liszt miatt nem akadt meg a napi program, csak minimális "kellemetlenség" lett.
Azt nem értem amúgy, hogy ha nincs limit egy terméken, hogy 1-2-x darabot lehet venni, akkor miért nem adnak el többet?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#115380) blueboi69


blueboi69
csendes tag

OKé, jók a bringás-huszáros képek, meg a Berki, M.Ricsi oltások.
Nincs most erőm többet írni, egész nap kerti munka volt, ma is tegnap is, de megérte benézni ide.

Bujdy, tök reális a napelem édesanyádnál, ugyebár itt most az állami max HUF/kWp eléggé beszabta az árat.
2éve kértem ajánlatot én is, apám is, akkor sokkal drágább rendszert raktak volna fel. Még jó, hogy nem akkor rendeltem meg.

(#115381) npera


npera
újonc

Nova, good news! Kipróbáltam a Pinecilt egy storage chargon levő 6S pakkról. Úgy megy fel a hőmérséklet, mint a parancsolat. Utána jutott eszembe, hogy elvileg 5S felett nem jó hajtani, de a menüben van 6S is, szóval nem vagyok biztos benne mennyit bír. A 22,8V-os tárolós feszültségen levő pakktól nem füstölt el legalábbis. Fullra töltött 6S lehet tényleg sok neki, mivel az adatlap 21V-ot ír maximumnak.

(#115382) eattila


eattila
csendes tag

Ma az M0 M4 csatlakozas kornyeken elment a gps jel. Total beallt a navi. Gmaps es ios terkep szinten. Vagy 30 km-en keresztul meg se rezzent. Telo restart se segitett.
Fura volt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#115383) zetor2000 válasza eattila (#115382) üzenetére


zetor2000
senior tag

És nincs egy rendes kínai telefonod, amelyik venné a Beidou és a Glonass műholdas rendszereket? hogy a Galileo-ról már ne is beszéljünk...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#115384) Sipi- válasza eattila (#115382) üzenetére


Sipi-
tag

Enyém ezt csinálja már hónapok óta, néha egész úton nem tér magához a waze, néha működik, utána elveszti majd megint működik. Ha szabadítok fel helyet (letörlök sok képet), akkor utána általában működik.
Ma túra alatt is kihagyott kb. 20 perccel indulás után fél órát, majd utána megint ment.
De az enyém már 4,5 éves, lassacskán cserérett (de csak az instabil gps miatt).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#115385) Sipi-


Sipi-
tag

Ma ebéd után elmentünk egy kis "sétára" a budai hegyekbe. Kb. 12 km lett, 400+ méter szintkülönbséggel. Jó volt, de máskor inkább ebéd előtt indulunk, mert fél 8-ra értünk csak a kocsihoz, már majdnem sötétedett. De legalább csak 25 percnyi autóútra volt a lakásunktól :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#115386) Samott válasza Sipi- (#115384) üzenetére


Samott
addikt

Nekem ma a nyugatinal mondta azt a google terkep hogy nem talalja hol van, gyalog voltam, azt mondta kapcsoljam be a kamerat es nezzek vele korul. Es par masodperc mulva pontosan felrakott a terkepre. Bamulatos hol tart ma mar a technika.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#115387) Phülöp válasza Sipi- (#115385) üzenetére


Phülöp
addikt

De jól tettétek :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#115388) Sipi- válasza Phülöp (#115387) üzenetére


Sipi-
tag

Holnapra még erősen gondolkodunk egy Mátrafüred-Kékestető-(másik úton)Mátrafüred túrán. Ebéd és pihenő az étteremben és a kilátóba a kisebbik gyerek fel akar nagyon menni. Tavaly ezt már megcsináltuk egyszer, kb. 13-14 km, 600 méter szintkülönbséggel.
Időjárásfüggő, meg nem tudom a srácok hogy állnak tanulással a jövő hétre. :F
Ágasvári túrára is vissza akarunk menni, nagyon jó sziklás emelkedős szakasz volt benne :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#115389) Jahno


Jahno
őstag

Én meg ma életemben először NFL meccsen voltam. Még emészteni kell, de "érdekes".

(#115390) eattila válasza zetor2000 (#115383) üzenetére


eattila
csendes tag

Nincs. Ez iphone….

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#115391) eattila válasza Sipi- (#115384) üzenetére


eattila
csendes tag

Teny, hogy idonkent ez is kavarog es pontatlan de ilyet meg nem csinalt. Regi ez is. Iphone x

Hely is van rajta. A minap kaptam le rola 3 goga kepet. De amogy is van rajta meg vagy 20g szabad.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#115392) Samott válasza Jahno (#115389) üzenetére


Samott
addikt

Amcsiknal vagy? En meg a Giron, a Ponty utca valami zsenialis huzas volt, ilyenek kepek, jelenetek az olasz egynaposokon vannak altalaban. Jo sokan voltak, es amikor magyar jott akkor felrobbant az utca ugy szurkolt mindenki.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#115393) eattila válasza Samott (#115392) üzenetére


eattila
csendes tag

Franko lehetett! Sajnos a nyito napot meg tv-bennsem lattam. Az idofutamon meg bealudtam tegnap.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#115394) npera


npera
újonc

Predator 5 a helyén, szög beállítva.

(#115395) eattila


eattila
csendes tag

A Giro tiszteletére tekertunk egy kort. Uj ules esdig jo. A valtoval voltak bajok, kicsit adjusztaltam rajta. De meg nem az igazi.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#115396) npera


npera
újonc

Megvolt a mezős repülés. Nem mondhatnám, hogy ilyenre számítottam, de már vélhetően érett egy ilyen már csak a statisztika miatt is.

A motorok picit remegtek nagyobb gázra, ezért feljebb vettem a filtereket csak úgy OSD-ből, mivel nem viszek számítógépet a szántóföldre. ACRO, aztán ARM és a gép erősen emelkedett. Megpróbáltam naívan a gázzal valamit csinálni, de mivel már nulla gázra is úgy ment fel, mint a szélvész, ezért maradt a disarm. Aztán néztem a szemüvegből, hogy rám fog-e esni vagy mellém. Mellém esett kábé 10 méterre. Pont a szántás szélére, tehát egy motor a füves részre, a maradék 3 a szántásba. Jó nagyot puffant, vártam is az akksi puffadását vagy kigyulladását. De semmi.

Megkerestem, aztán néztem és azon kívül, hogy poros lett, semmi baja. Kezdem értékelni a freestyle váz robosztusságát...

A filtereket visszavettem, gyakorlatilag a kikapcsolt állapot felett vannak éppen, ami KISS logika szerint a HIGH. Utána már csak a disabled van.

Így valami elképesztően selymesen repül a gép, de a motorok szerintem még berecegnek. Ezt tesztelgettem, aztán rájöttem, hogy gázfröccsre jön vissza a rövid visítás visszhangja az erdőből. Remélem a hangfelvételen rajta lesz, mert elég erősen fújt a szél is. Majd meglátom (meghallom).

Kirepültem 5 akksit, aztán hazajöttem, mielőtt még jobban lecsukom a gépet. A motorok nem melegek, forognak szépen. Semmi nem laza, csak le kellett porolni és kiszedni belőle a füvet.

(#115397) npera válasza eattila (#115395) üzenetére


npera
újonc

Azt próbáld ki, hogy láncot cserélsz, de nem nézed meg, hogy mennyire hosszú. Aztán kábé 15 km múlva veszed észre egy erdei úton, hogy bizonyos fokozatokban a láncfeszítő gyakorlatilag visszapöndörödik (!) és a jockey wheelen csúszik a lánc visszatérő ága. Innentől gyors kísérletezéssel ki lehet zárni pár fokozatot ahol a lánc túlságosan lerövidül, aztán azokat elkerülve (fejben mindig logikázva váltás előtt) és a még használható fokozatokat hajtva letekered a 60-as kört.

Jó móka. Végül 3 szemet kellett kiszedjek az új láncból, akkor lett jó :U

(#115398) hokuszpk válasza Jahno (#115389) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hm. hm. már megy az előszezon ? ugytudtam az valamikor szeptemberben indul.
most elvileg még csak a draftra gyurnak.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#115399) eattila válasza npera (#115397) üzenetére


eattila
csendes tag

En ilyen bohemsagot meg nem muveltem. Lancleszedom sincsen. Lancot majd jovore cserelek. Szerintem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#115400) Phülöp válasza eattila (#115399) üzenetére


Phülöp
addikt

Láncot nem cserélni, hanem cserélgetni kell, és nem idő, hanem km alapján.
Anyagilag jobban jársz, ha 2 láncot használsz egy fogaskoszorúhoz.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.