Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#111051) Jahno válasza Bujdy81 (#111048) üzenetére


Jahno
őstag

Főleg most amikor lemondják, átrakják, járvány van vagy nincs járvány opciók mennek, kísértene a fene. Mi is megkaptuk, hogy miért nem megyünk Milánóba repülővel, aztán nem is épült meg a 10 Eurós szállás :-D

Annó meg franciákig elmentünk, más opció nehéz lett volna ez meg pont jól adta ki.

(#111052) WiZARD válasza Bujdy81 (#111048) üzenetére


WiZARD
addikt

Na igen, síelni kocsival mentünk mindig, de síelni meg nem voltam kb 9 éve. A síelős társaság szétesett, asszony nincs oda érte így lett helyette nyaralás meleg helyen...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#111053) hobizoli válasza -NoVa- (#111041) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en 50EUR-st kaptam egy 50 helyett 56km/h-ra :DDD

több drón kell ;P

(#111054) hobizoli válasza Bujdy81 (#111048) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Villach-tol 180km az Adria es helyben vannak sipalyak :DDD

több drón kell ;P

(#111055) Bujdy81 válasza hobizoli (#111054) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

És? Még mindig Pákozdon élünk, ki nem fossa le, hogy Villach-tól mi hány km-re van? ;)

Vagy máshogy mondva: bazi sokat kellene reggel buszozniuk a suliba Velencére/Fehérvárre Villach-ból. Anyámat/anyósékat meglátogatni meg 490 km lenne.
Mondjuk a balatoni nyaraló csak 385 km, hülyének is megéri... :C

(#111056) Bujdy81 válasza hobizoli (#111054) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Na, csak a kedvedért megnéztem három osztrák portálon, hogy mennyiért tudnánk bérelni egy olyan méretű házat Villach környékén, mint amilyenben itt élünk. Találd ki, mennyiért! ;)

(#111057) Samott válasza Bujdy81 (#111056) üzenetére


Samott
addikt

Azt is megnezted mennyivel keresnel tobbet ott? ;) Es akkor az iskolakra meg ki se tertem.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#111058) Sipi- válasza Bujdy81 (#111056) üzenetére


Sipi-
tag

1,5k-2k eur?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#111059) Jahno válasza Bujdy81 (#111056) üzenetére


Jahno
őstag

A kérdés jó, de csöppet komplex. Mióta egyik programozó ismerős oda költözött egy egész jó helyen lévő kis házba, azóta tudja a fene. Talált egy jó fél állást, el volt. Igaz ezer éve nem beszéltem vele. Másik havernak már keményebb elméletei vannak. Másik ismerősnek meg már Bécs és környékét sem jött be, először bejárt egy darabig Sopronból aztán lekötözött falura. Van itt minden is.

(#111060) Jahno válasza Samott (#111057) üzenetére


Jahno
őstag

Meg a jóféle ellenséges osztrák szomszédokra, óvodában iskolában a kis gyökerekre :DD

(#111061) blueboi69 válasza Phülöp (#111044) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ja, az smaxnak is 70literes a tankja, kb 890km hatótávval, nem az a gond, hanem induláskor szeretem ha tele a tank, az pedig egy múló állapot, tehát előre készülni nehéz rá :)
Szóval jellemzően indulunk és akkor teletöltöm. Van, hogy ezt megteszem előző nap.

(#111062) npera


npera
újonc

Nem értem ezek hogyan tudnak elromlani. Kezdésnek ugye elektromos. Ami sosem romlik el. Másrészt egyetlen egy mozgó alkatrészük van, mivel elektromos. Tehát sosem romlik el...

Tutira szabotálják őket, mert magától (tegeződjünk) sosem romlana el....

:C

(#111063) npera


npera
újonc

Harry nem alapfokon hanyagolta el a Countach váltóját. Valami 18k km-t ment vele úgy, hogy hangja volt a váltónak. Amikor mennek egy próbakört a szerelővel, akkor a hangot hallva lehet sejteni, hogy nem lesz elég olajat tölteni a váltóba... :(

(#111064) zetor2000 válasza npera (#111063) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én kevéssé értek az autókhoz, de annak a váltóolajnak asszem nem ilyen színűnek kéne lennie, és kevesebb fémet is kéne tartalmaznia. Ugye?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#111065) zetor2000 válasza npera (#111062) üzenetére


zetor2000
senior tag

Asszem egynél több mozgó alkatrészük van, mert a lapátok is, meg a torony maga is asszem irányba állítható. Illetve lehet, hogy nem ilyen extrém szélre tervezték... kicsit túl kellett volna méretezni, a hűtés meglett volna, mert a szél ugye, és akkor nem is gyulladtak volna ki. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#111066) qnadam


qnadam
veterán

aki a kliencvenes évek legelején okos volt, és 35mm-re forgatta a(z egyébként tök semmilyen) klipjét, precíz focus pullerrel dolgozott, és jól eltette az eredeti negatívokat, az most beszkennelhette valós 4k felbontásban (tehát a 4:3 képarány miatt kb 4000x3000px méretben), és kaphatott egy olyan klipet, ami egy mai uhd tévén se fér el. kár hogy ritka az ilyen.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#111067) Jahno válasza npera (#111062) üzenetére


Jahno
őstag

Ki mire gondol, mert szinte minden sarkon megy a duma, hogy jaaaaaj egy elektromos autó nem tartalmaz annyi alkatrészt, mint egy motor. közben nálam sem a motorral van a baj, hanem a körítéssel. Meg aztán lehet túl sok kinyúvadt kondit, elpukkant invertert, kijelzőt, háttérvilágítást meg mindenféle széthullott nyákot láttam életemben amit nem lehetett rendesen túlhűteni, hogy a mittomén. Meg tudjuk mi ezt saccolni? Mikor minden egybe van építve a hátsó csapággyal, meg a ki tudja még mik, amikről beszéltünk?

(#111068) Jahno


Jahno
őstag

Yajj, megrázó tartalom következik. Idén még túl sokat nem csináltunk, de végre hétvégén megnyitottuk a fotós szezont. Összeszerveztem pár bonyolult arcot, aztán menjünk és csináljuk. A hely nem volt túl érdekes, de akadt szintemelkedés, erdőmező, napsütés.

Ott fél napot végignyomtam lukkamerás megművészüléssel. Helyben még tetszett, idehaza már nem annyira. Vagy nem tudom :DD

Egy repülőről legalább csináltam értelmezhető képet, a többi az maradt színtelen és életlen XX. század vége, mert az jó.

Persze két sör után már megtetszett a dolog és alakul a tervezet. Szervezünk egy pszichedelikus szombatot, ahol csak ilyen képeket szabad csinálni, amin alig van éles pont a torzítás meg végtelen+1 :C Meglátom mi lesz belőle.

Még este 6 előtt vagyunk, enni is lehet, most azon matekoztam, hogy akad idehaza pacal de nincs kenyér és lehet kicsit nehéz étel lenne, ezért csak egy alap töltött káposztát nyomtam be.

(#111069) zetor2000 válasza qnadam (#111066) üzenetére


zetor2000
senior tag

Biztos jó videót linkeltél?
Martina Argentínából fHDben ? :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#111070) zetor2000


zetor2000
senior tag

Pólsztár 2 reklám volt már?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#111071) npera válasza zetor2000 (#111065) üzenetére


npera
újonc

Ja, van benne mechanika rendesen. A lapátok szögét állítja, de nem is csak fixen mindegyiket ugyanoda, hanem alul és felül is más az állásszög, mivel más a szél a földhöz közelebb, mint fennt. És a legtöbb nem direct drive, hanem van benne osztómű is, amiben meg van olaj, ami szépen tud égni adott esetben. Meg hűtés. És a teljesítményelektronika sem teljesen piskóta benne természetesen.

A legjobb az, hogy pár ilyenre szokott jutni egy kisebb gázturbinás erőmű is, hogy adott esetben be tudják őket forgatni a szélbe, meg fel lehessen pörgetni őket annyira, hogy a szél már bele tudjon kapni és tudjon termelni.

Szóval kis iróniát tartalmazott a hozzászólás :B

(#111072) npera válasza zetor2000 (#111064) üzenetére


npera
újonc

Én úgy tudom, hogy az önmagában nem gond, ha az olaj nem aranyszínű és áttetsző használat után, mert az a dolga, hogy valamilyen mértékben elhasználódjon és kenje a mechanikát. De van az a szín, és állag, ami már aggasztó. Meg persze a szag is. És ha tele van fémes csillámporral, akkor a baj nem kicsi.

(#111073) hobizoli válasza blueboi69 (#111061) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hm, aszittem ezekben negyobb tank van
a 147 egy kompakt auto es 60liter fer bele

több drón kell ;P

(#111074) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Upsz.

(#111075) Phülöp válasza -NoVa- (#111074) üzenetére


Phülöp
addikt

"A cég mindannyiójuktól bocsánatot kért, és megígérte, hogy most már tényleg a jó összeget fogják elküldeni."

ez a minimum ezek után
+ nem azé a madár, aki elengedi, hanem aki megfogja
(mondjuk a bzui csekkes megoldásuk nem jogosít fel az összeg használatára)

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#111076) npera válasza hobizoli (#111073) üzenetére


npera
újonc

Verso 45-literes. Tipikusan 42-44 liter megy bele. Amikor 1 pöcök van a 10-ből, akkor átrakom a Fedélzeti Számítógépet (!) megtehető távolságba, aztán ha 50 km alatt van, akkor szoktam elmenni tankolni. Asszem 30 km alatt gyullad ki a kolduslámpa, ami mondjuk Német(h)!!! autópályán nem nagy vígasz, ha 60 km múlva jön a következő kút...

Egyszer ment bele majdnem 45 liter, ha jól emlékszem, akkor már kolduslámpával mentem tankolni.

Én nem távolságban mérem a tank méretét, hanem időben. Ha 1-1,5 hónapot bír, akkor az jó :B

(#111077) Jahno válasza eattila (#111016) üzenetére


Jahno
őstag

Juteszembe "De én ezt nem értem mitől omlik be a beton."

Panelnál gyakori, hogy össze vannak nyomva a csövek, vagy beton van benne és akkor nem fűzhető.

(#111078) -NoVa- válasza npera (#111076) üzenetére


-NoVa-
őstag

Eddig a legnagyobb tankolásom 70 liter volt. Mivel 200km hátralévőnél már világít, leszoktatott róla, hogy foglalkozzak vele, azzal még 1-2 hét is belemehet tankolás nélkül akár :)

(#111079) eattila válasza Jahno (#111077) üzenetére


eattila
csendes tag

De akkor hogy fűzték be? Még öntés előtt?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#111080) Bujdy81 válasza Samott (#111057) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Hogy mennyivel keresnék többet? Szerintem nem sokkal, de tény, hogy nem néztem meg. Viszont annyira tele van remote opciókkal a szakma és azért nagyjából képben vagyok.

Megnéztem. Mivel ott eléggé más az adózás, a nettó jövedelmem nem lenne szignifikánsan több, mint itthon.

Az iskola egy komplexebb kérdés. Most mindhárom lány kéttannyelvű suliba jár, az első és a harmadik imádja, a második nem szereti, át is fog menni egy humán-angol vagy humán-német tagozatos nyolc osztályos gimibe. Még nem kellett dönteni, hogy melyik nyelvet választja, pontja van elég mindkettőre. Az angol mellett az szól, hogy most laza lenne neki a nyelvoktatás, ugyanakkor kvázi kárba veszne a négy év kéttannyelvű. A német mellett az szól, hogy elkezdené a németet és közben különórára járna angolból. A többi tárgyat meg félig elengedné, mert nyolc évig nem kell felvételiznie, ráérne járni énekre, gitárra, stb. :)

(#111081) Bujdy81 válasza Sipi- (#111058) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nem nyert. A helyes válasz: Nincs!

Nincsenek nagy igényeim, csak egy 120+ négyzetméteres ház, minimum 5 hálószobával. Nem találtam ilyet, semennyiért sem.

A kicsit kisebbek persze még egy halom szempontból nem jók (többszintesek, tetőtérbeépítésesek, stb.). Szóval nem igazán lenne hol lakni Villach környékén.

(a fedett medencét és a dupla garázst nem írtam be a keresőbe)

De, ha HZ tud linkelni tuti kecót, azért megnézném. :D

(#111082) blueboi69 válasza Bujdy81 (#111081) üzenetére


blueboi69
csendes tag

5 hálószobával nem is lesz 120m2 itthon sem, mert az nagyon aránytalan.
Értem én, hogy 120+ amit néztél és az akármennyi is lehet ,de 5 hálószoba az inkább 200-250m2. Ekkora házat meg már ritkán csinálnak 1szinten, pont a hőszükséglete miatt, meg minden egyéb költség miatt(tető,alap,gépészeti csövezés), ugyanis bazinagy telek is kell hozzá.

Szóval lehet rosszul kerestél.

(#111083) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Ha már múltkor szóba került Kömkel, itt a legújabb blogbejegyzés.

Van benne szakmázás, de a végén van összefoglaló...

https://komkel.blog.hu/2022/02/15/uj_epitesu_haz_szemle_erre_100_evesen_is_emlekezni_fogok

(#111084) Phülöp válasza blueboi69 (#111082) üzenetére


Phülöp
addikt

Gyerek- és hálószobának nem kell több, mint 12-15nm/db.
Ehhez kell 2-3 ensuite (x3nm) meg egy nagy fürdőszoba (12nm), WC included mindegyik esetében.
Mosókonyha + kazánház elfér 10nm-en, spájznak elég 5-6.
Konyha és nappali legyen nagy, azokra számolok együtt 40nm-t, folyosónak meg szerintem 15nm elég, ha jó az alaprajz.

Szerintem 160nm körül már egész kellemes, és nem vékony ceruzával írtam a számokat.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#111085) Bujdy81 válasza blueboi69 (#111082) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Akkor leírtom újra, hátha elsőre nem sikerült jól:

Azt kerestem, hogy 120+ négyzetméter és öt háló. Ennyi. Nulla találat. Volt egy 100 nm-esnek mondott, 6 szobás, de ott az sem tetszett volna, hogy nem földszintes.

Szóval nem tettem bele szűrési feltételnek, hogy földszintes legyen, csak a szobaszámot és a méretet...

(#111086) Bujdy81 válasza Phülöp (#111084) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A 160 nm már elég jó, igen.
Nekünk csak 142, de a gyerekek szobája elég kicsike, olyan 10-11 nem körüli. Jobb lenne, ha picit nagyobb lenne és akkor kb. meg is jöttünk a 160-hoz.

Nekünk egy kis fürdő van a szülői háló mellett, egy nagy fürdő a gyerekszoba blokkban, plusz egy wc mosdóval az előszobában.

A nappali-konyha-étkező hat lakóvál már necces a 40 nm, inlább 50 a reális, a 15 nm folyosó is ül kb.

Mosókonyha+kazánház nem kell, minek? A nagy fürdőbe kell tenni ezeket és valami "álfallal" leválasztani.

De azért látszik a becsléseden, hogy már láttál pár ingatlant! ;) :)

(#111087) Phülöp válasza Bujdy81 (#111086) üzenetére


Phülöp
addikt

"Nekünk egy kis fürdő van a szülői háló mellett"

nekem ez az ensuite, és igen, baromi kényelmes találmány.

"A nappali-konyha-étkező hat lakóvál már necces a 40 nm+"

való igaz, közös helyiség sose elég (konyha is az az én szememben)

"Mosókonyha+kazánház nem kell, minek?"

ekkora családra már szinte mindennapos a mosógép használata + akkor már szárítógép is, hogy ne kelljen az egész lakásban a száradó ruhákat kerülgetni
kazánház csak tipp volt, sose használtam - mondjuk én az alagsorba/pincébe raknám, ha lenne, de az külön téma

"De azért látszik a becsléseden, hogy már láttál pár ingatlant! "

mi az, hogy... már ettem is! :D

szerk: említettem már, hogy a máltai lakásunkban 4 (négy) wc volt? :DDD

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#111088) Jahno válasza eattila (#111079) üzenetére


Jahno
őstag

Tudja fene, sokat szerintem igen. Megkérdezek valaki okosabbat, de én csak olyasmikkel szembesültem, hogy ugye sarkoknál le van vakolva, a nem létező dobozok helyére odasuhintják a habarcsot és akkor folyik a csőbe, itt-ott a cső laposra van verve. De mitől van benne beton vagy kavics, azt sosem értettem, túl sokat nem is gondolkoztam rajta.

(#111089) Bujdy81 válasza Phülöp (#111087) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A házban most készül a negyedik wc. Ugyanaz a vizes csinálja, mint a komámnál a konditerem/studió melléképület fürdőjét, úgyhogy azon poénkodunk, hogy aki először kakál az új retyóban, az felhívja a másikat. Erre mondta a komám, hogy ne akkor hívjam, amikor sikerült prátolni egyet a fajaszba, hanem amikor le is tudtam húzni! :D

Komolyra fordítva: Nekünk olyan a nagy fürdő, hogy van egy hosszabb folyosó és annak a jobb két felőli oldalán vannak a gyerekszobák. Az utolsó gyerekszoba ajtaja a szoba "innenső" oldalán van és ott vége is a folyosónak. Balra pedig nyílik a nagy fürdő. Emiatt a nagyfürdő nem tégalap alakú, hanem van egy kb. 200x90 centis plusz beugró a folyosó folytatásának a helyén. Na abban a beugróban van a mosógép, rajta a szárítógép, mellette pedig a kombi gázkazán. Az sem baj, ha a hulladékhővel a kazán és a szárítógép a fürdőt fűti...

Ezzel csak a nettó gép helyigényt építettük meg, nem készült el egy 8 nm-tel nagyobb, 10 nm-es gépészeti helyiség 600 ezer per nm (mai) áron. Azaz ezzel a megoldással mai áron kb. 4,8 milliót spóroltunk...

Persze nekünk nincsen bazi tudományos 1-2-3 köbméteres puffertartály, ez tény! Bár az előszobánál van kiállás a födémben, hogy ha szeretnénk, akkor az ottani vasbeton födémen elférne egy nagyobb puffertartály, csak arra nem gondoltunk, hogy a 70x90-es padlásajtón hogyan vinnénk fel! :D

(#111090) WiZARD válasza blueboi69 (#111083) üzenetére


WiZARD
addikt

Magyarul a kivitelező megfenyegette, hogy le ne írja, ki ne tegyen fotót, stb.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#111091) -NoVa- válasza Bujdy81 (#111089) üzenetére


-NoVa-
őstag

"az ottani vasbeton födémen elférne egy nagyobb puffertartály, csak arra nem gondoltunk, hogy a 70x90-es padlásajtón hogyan vinnénk fel! :D"

Nagyon magas hőmérsékleten formálható, aztán fent visszahűtitek, alap.

(#111092) Jahno válasza Bujdy81 (#111089) üzenetére


Jahno
őstag

Élére kell állítani. Vagy odabent összehegeszteni. Vagy csak plafonig kicsempézed a helyet és kész is a tartály :DD

(#111093) Bujdy81 válasza Jahno (#111092) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Félreérted! Az előszoba fölött van vasbeton födém (földrengés védelem miatt, kellett a híres pákozdi Szent-Ingokő törésvonal miatt), arra tudnánk tenni a padlástérben. Azt bajos lenne plafonig csempézni! :D

(#111094) Jahno válasza WiZARD (#111090) üzenetére


Jahno
őstag

Ezen azóta röhögök, mikor nálunk a tulajdonos fenyítette be a műellenőrt és mindenkit is és kijelentette, hogy itt mostantól tilos fényképezni.

Nem sokkal később haversrác vadul kattintgatott, jön a tulaj képviselője habzó szájjal, hogy hát maga meg itten mit képzel, hát itt tilos fényképezni, megmondtuk, azonnaltegyeel... Haver faarccal ránéz és szép nyugis kimért hangon közli: mi nem fényképezünk, mi fotózunk. Aztán balra el és nyomkodja tovább :-D

Utána azon kezdtek el pörögni, hogy személyiségi jogaik vannak és emberek nem lehetnek a képen. Akkor már én is mondtam a majomnak, hogy aki a WC csészét, csövek illesztéseit és mindenféle hasonló dolgokat embernek néz, annak baromi nagy baj van a fejében és vegye be a gyógyszerét. Végtelenségig tudtak ezekkel szórakozni, basztatásképpen és felesleges időhúzásilag is.

Később kitalálták, hogy tilos jegyzőkönyvet írni... Arról meg szerintem fogalma sincs, hogy az ilyen rinyákról még hangfelvételem is van, ami tényleg illegális, de pont letojom, nem nyilvános, senki nem foglalkozik vele, ha valami bonyolultabb dolgot nem tesznek rendbe a házban és valami történik, akkor eljutott volna a megfelelő helyre ott meg már jó eséllyel nem azon ugrált volna a megfelelő hatóság, hogy mennyire illegális volt a dolog.

És mivel embereket külön engedéllyel le lehetett fotózni (és fényképezni is :-D) akkor haversrác meghatalmazta a másik arcot egy "építési területen vágj hülye fejet" sorozat elkészítésével, innentől meg már sejthető volt, valahogy mindig rákerült a képre valami olyasmi megoldás, ami a projektvezetésnek nem tetszett.

Projekt lement, főfaszok azóta máshol kártékonykodnak, csinálják a nagy pénzt, niggerek meg szívnak. Ez ilyen.

(#111095) blueboi69 válasza Bujdy81 (#111085) üzenetére


blueboi69
csendes tag

mint írtam: "Értem én, hogy 120+ amit néztél és az akármennyi is lehet"

"Szóval nem tettem bele szűrési feltételnek, hogy földszintes legyen, csak a szobaszámot és a méretet..."

Oké, hogy nem írtad be a keresőbe, de írtad, hogy kiesnek a többszintesek és tetőteresek, tehát az agyadban lévő szűrés azért bekapcsolt :)
Erre írtam, hogy ekkora kecó 1 szinten háznál eleve ritka itthon. Kint meg sztem pláne.

(#111096) qnadam válasza zetor2000 (#111069) üzenetére


qnadam
veterán

biztos, hogy nem.
ez lett volna az.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#111097) blueboi69 válasza Bujdy81 (#111086) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nekünk 170 garázzal együtt, de tetőteres. Itt van 2 gyerekszoba + szülői háló (kb egyforma méretűek) egy kis gardrob és egy dolgozó ami kb 6-7m2.

Tehát ha levonom a garázst meg akkor a lépcsőházat is, 5db hálószoba nem fér bele 140-150m2-be, úgy, hogy még növelni kéne a konyhát/étkezőt. Most 6személyes asztalunk van és a kanapén, fotalon elfér 6ember ,de azért az már úgy nem kényelmes.
Szóval gyanítom nagyobb élettér kéne ha tartósan 5+ ember lakik itt, ruha és egyéb tárolási dolgokról nem is beszélve.
Mosókonyha külön van, nálunk is. Elég nagy kupi szokott néha ott lenni, ez nem olyan, hogy csak ott egy fallal elválasztasz bármit is. Bár végülis fallal van elválasztva a többi lakótértől, meg ajtóval.... :)
Szóval hogy mondjuk 5-6embernek aztán legyen hely sportcuccoknak, cipőknek, télikabátoknak, szánkónak, kismotornak, bringának, autóknak, akárminek is ahhoz kell azért a duplagarázs is meg egy baszottnagy tároló is mellé + szerszámok stb.
Ha mindez csak földszintes akkor elég sok tud veszni a folyosókkal is, ahová nem feltétlenül raksz ki ruhaszekrényt.
160m2 az nagyon nagyon necces szerintem, de bocs, hogy én abból indulok ki, hogy 170m2(garázzsal, kazánházzal, mosókonyhával, lépcsőházzal) 4 embernek épphogy elég.

(#111098) zetor2000 válasza Phülöp (#111087) üzenetére


zetor2000
senior tag

A földbe vájt gödröt, az alagsort az különbözteti meg a pincétől, hogy a pincében van bor. Más is lehet ott, de a bornak lennie kell. :) Az attól pince.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#111099) Bujdy81 válasza blueboi69 (#111095) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"Oké, hogy nem írtad be a keresőbe, de írtad, hogy kiesnek a többszintesek és tetőteresek, tehát az agyadban lévő szűrés azért bekapcsolt :)
Erre írtam, hogy ekkora kecó 1 szinten háznál eleve ritka itthon. Kint meg sztem pláne."

Ezt most nem értem, hogy vicc-e, bevallom.

A weboldalon csak a szobaszámra szűrtem és a méretre. Nulla találat. Minden további szűrés csak később jött volna...

(#111100) Bujdy81 válasza blueboi69 (#111097) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A 170 garázzsal együtt az nem sok, valóban!

Nekünk 142 plusz a garázs 50. A 142-ben van az öt háló, amik közül négy a lurkóké és lehetnének nagyobbak is.
Mosókonyha szerintem nem kell, az 8-10 nm-t megeszik feleslegesen, lépcsőház szintén durván sokat eszik, a folyosót lehet úgy tervezni, hogy 160-170 széles legyen és akkor végig lehet gardróbozni az érintett részeket.

De a sportcuccok (kerók, síléc, stb.) nyilván csak kívül férnek el.

Idén nem tetszik a jégkaparás, szóval a kövi projekt a garázs építés lesz...

"170m2(garázzsal, kazánházzal, mosókonyhával, lépcsőházzal) 4 embernek épphogy elég."

Ebből a garász minimum 35 nm, kazánház legyen 8-10, mosókonyha szintén, lépcsőház 4-5 (az kétszeres szorzóval ér, mert két szintből vesz el helyet), akkor a 170-ből lejön kb. 55, marad 115. Azt teljesen megértem, hogy éppen elfértek, az nem olyan sok. Sőt!

Építs külön garázst, csinálj szobát/szobákat a garázsból és jöhet a következő gyerek adag! ;) :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.