Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#111101) Jahno válasza Bujdy81 (#111099) üzenetére


Jahno
őstag

Úhgyis mindegy, nekem a kinti cégeknél elsőre ezek a bruttó-nettó marhaságok sem voltak egyértelműek, idehaza nem futottam bele, hogy bónuszos megoldásokkal trükköznek mer az sokkal alacsonyabb kategóriás melóknál van, de kint sem a lakhatás, sem a rezsi, sem semmi nem állt össze ennyi idő alatt ahhoz, hogy csak nagyságrendit lehessen tippelni. angliában megnéztem a parkolást és a vasútbérletet, meg a környéken egy szoba árfekvését, oszt lefordultam a székről.

(#111102) blueboi69 válasza Bujdy81 (#111099) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Oké, azt hittem, hogy volt találat csak többszintesek. Akkor tárgytalan amit írtam.

(#111103) blueboi69 válasza Bujdy81 (#111100) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"Ebből a garász minimum 35 nm, kazánház legyen 8-10, mosókonyha szintén, lépcsőház 4-5 (az kétszeres szorzóval ér, mert két szintből vesz el helyet), akkor a 170-ből lejön kb. 55, marad 115. "

Garázs az kicsi, kb 20-22m2. A kazánhelyiség is, kb 3-4m2, viszont ennek is van tároló funkciója bőven, csakúgy mint a garázsnak.
Mosókonyha egy része benyúlik a lépcső alá, itt van némi spórolás.
Szóval inkább 130 körül van az az effektív terület amit számolsz.

Ha tudjuk végre bővíteni a telket, akkor a beépíthetőség engedne még egy garázst, de egyelőre nem cél és a garázsból sem áll szándékunkban szobát csinálni :)
Nekem elég a 2 gyerek :)

Egyébként elég lehet egy fedett beálló is, és máris alig kell jeget kaparni. Budaörsön az albiban építettem fedett beállót, ott laktunk 1.5évig, egyszer sem kellett jeget kaparnom.

(#111104) npera válasza Jahno (#111092) üzenetére


npera
újonc

(#111105) Samott


Samott
addikt

#nektekisfajjon


Megtobb ilyen :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#111106) blueboi69 válasza Samott (#111105) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nekem nem fájt a video sem.

Kb ilyen a magyar építőipar is :U

(#111107) Vodike válasza blueboi69 (#111103) üzenetére


Vodike
tag

Én egy ilyet használok és nem kell jeget kaparni :D [link]

Mi 100m2-en ketten nem férünk el, most agyalunk hogyan rendezzük át, ha jön a trónörökös :D de már csak 2 hónap van hátra kiszanálni a nem használt ruháit asszonynak :)) :Y

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#111108) Jahno válasza blueboi69 (#111106) üzenetére


Jahno
őstag

Ejjjj, szomszéd csoportban is éppen házat építenek, mert valaki szembesült a natív valósággal. Jönnek a sztorik sorban "szeptemberben kezdtük,hogy majd gyorsan egy padlófűtést, meg is lesz karácsonyig ☺️ azóta bontunk. Kiderült, hogy a háznak nincs alapja, a falak nem fogják elbírni az új tetőt, az álmennyezet fölött szemét a szigetelés, meg szanaszét esett harmincéves üveggyapot. Ez utóbbit nyolcvan zsákba sikerült összeszedni, kézzel, ffp2-es maszkban ☺️ ha végre visszaköltözhetünk, ősszel, remélhetőleg lesz egy penész-és omlásmentes házunk, ami már nem fog ránk dőlni semmilyen oldalról 🤷🏻‍♀️ plusz szoba még így se lesz, pedig az volt az eredeti cél... és hiába a két gyerek, se csok se 3+3 hitel, normál piaci hitelt kaptunk. Meg Escitilt a dokitól..."

"A konyhában kétaknás mosogató, de a meleg víz nem volt bekötve. A falban aluvezetékek, volt olyan darab, ami egy méteren belül kétszer volt megtoldva, a toldások szigszalaggal körültekerve. Az ablak belső párkánya az első fűtési szezonban eldeformálódott, és kiszakadt a falból. Eredetileg gravitációs fűtés, kiba vastag csövekkel, bontásból összeszedett radiátorok, okádék hegesztések. A két kerti csapnak nem volt téli elzárója, el is fagyott, hiába bandázsoltam. 20 év után visszamenekültem a panelba."

(#111109) zetor2000 válasza npera (#111104) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez a Dirk Gently féle kanapé?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#111110) zetor2000


zetor2000
senior tag

Szomorú hír a fotósoknak:
[link]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#111111) qnadam válasza zetor2000 (#111110) üzenetére


qnadam
veterán

az én fejemben valahogy sose szerepelt egy mondatban az olympus és a flagship szó.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#111112) Jahno válasza zetor2000 (#111110) üzenetére


Jahno
őstag

Az, hogy mi a neve, pont nem érdekelne. Jó eséllyel az Oly úgyis halott márka lesz éveken belül (nekem kicsi, kezdőknek drága, külön 2 oldalas téma lenne). Aztán meglátjuk, nagyon kapálóznak a viszonteladók meg mindenki, hogy benne legyen a köztudatban.

Sajna túlságosan is kapálóznak, mert a néven már két éve megy a rinya. Az összes csoport erről az új vasról szól hetek óta, már most utálom ezt a cuccot és az összes reklámozós emberkét, aki reggel óta csak linkeli az Olys csoportba ugyanazt, ugyanúgy. Meg persze tegnap azt, hogy mindjárt hír jön, aztán írtak kb. 4 posztot arról, hogy hamarosan bejelentik, volt kiszivárgott kép, 3D terv, tippek, hogy mit fog tudni, aztán jött legalább hat naaaaaagy leleplezés. És bejelentik a bejelentést. Abban meg semmi nem lesz.

A PR videókat már meg sem lesem, még tán Zoliexplorer hiányzik a sorból, többiek kipipálták, van rá egy söröm, hogy semmi hasznos és mérvadó nem lesz egyikben sem. Mondanak műszaki paramétereket, ami ugyanaz, pár bullshit, meg szubjektív és megfoghatatlan dolog esetleg hülyeségen vitázás, ahogy mindig, vagy általános dolgok és teljesen életszerűtlenséges végletek emlegetése.

Ma rögtönzött bemutatónap lenne Olynál, oda azért beesnék, mert kézbe fogni érdekes lehet, csak azzal sem dől el semmi. Kitobija most 360ezer a közértben, remélem 2 év múlva lesz használtan jó árasítva, ha addig ki nem döglik az egész MFTpiac, ahogy van.

Csak ez a 150-X poszt a kb. semmiről az agyrém, de el kell viselni, ha néha 1 bit hasznos infóhoz szeretnél jutni. Közben be is esett a X+1 következő reklám: "OM System csapatunk ismét nagyot álmodott, így a mai nappal örömmel mutatjuk be nektek legújabb projektünket a MILC CLUB PODCAST sorozatainkat, melynek 0. adását az OM-1-es fényképezőgép bemutatását,"

Áááááá.

(#111113) Jahno válasza qnadam (#111111) üzenetére


Jahno
őstag

Utána jönnek az apróságok, hogy ez én már kezelni sem bírnám:

Állítom az kényelmetlen helyen van, meg miért pont a másik oldalon? Jobb kézzel kiveszem a táskából, egy ujjal közben be is tudom kapcsolni, ha kell. Megint az egykezes és gyorsa használati módokat variálják át, hogy megint újra tanulás legyen belőle és kényelmetlenség.

Az első/hátsó süllyesztett tárcsára kíváncsi leszek. Sonyknál még jó, csomó Panánál elég vacak. G7 felé rá is jöttek, hogy a két funkció az már akadék bír lenni, de az olyan kis tárcsa is. A7-IIInál kiveszem kézzel, mindegyik ott van, tárcsa, korrekció, gombok, kibekapcsolók, időzítőt meg tán lehet C1-2re tenni, vagy ahogy akarom.

Itt meg elkéőpzelésem sincs mit akarnak ezzel a vaku/időzítő/multi gombbal, de majd úgyis meglátom.

(#111114) hobizoli válasza npera (#111076) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en rendszeresen 52-53 liter korul tankolok amikor elkezd vilagitani a szegenysegjelzo

most ket hetig direkt az Ignis-l jartam, ha mar ennyibe kerult ;] , 8.7-t kajal atlagban :DDD

telitanktol telitankig


a 147 az ~7 ugyanigy hasznalva, es azert messze jobban megy, foleg 100 felett

több drón kell ;P

(#111115) hobizoli válasza Bujdy81 (#111055) üzenetére


hobizoli
nagyúr

homeoffice-bol onnan is tudnal dolgozni magyarba' :DDD

de helyben is ;]

több drón kell ;P

(#111116) Jahno válasza hobizoli (#111115) üzenetére


Jahno
őstag

Legjobb lenne ugye egy csendes spanyol sarokból belgákhoz távmunkázni, de ez sem mindig ilyen egyszerű :-)

(#111117) Phülöp válasza qnadam (#111111) üzenetére


Phülöp
addikt

Leülhetsz, egyes.
Sőt, sorminta belőle.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#111118) blueboi69 válasza Jahno (#111108) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Tehat vettek egy szar regi hazat es most csodalkozik... :(

(#111119) Vodike válasza blueboi69 (#111118) üzenetére


Vodike
tag

Kádár kocka feeling :N

exTiga

(#111120) qnadam válasza Phülöp (#111117) üzenetére


qnadam
veterán

haza is megyek a picsába hamar, jó ötlet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#111121) qnadam válasza Jahno (#111113) üzenetére


qnadam
veterán

vagyok olyan jóindulatú, hogy feltételezzem, nem csak random :) még akár jó is lehet, megszokás kérdése.
amúgy vicces a megszokás, tavasszal álltam át sonyra, többnyire át is szoktam rá (a menüjét meg sose fogom megtanulni, az gyalázat), most eladás előtt kézbe vettem az 5d3-at, rendesen keresnem kellett, hogy hol kapcsolom be :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#111122) Bujdy81 válasza hobizoli (#111115) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

De minek menjek oda, ha rosszabbak lesznek az életkörülményeim, mint itt? :F

Itt van a család, itt vannak a barátok, vállalható a melóm és egész szerencsés vagyok a gyerekek sulijával is.

(#111123) Bujdy81 válasza Vodike (#111119) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Leírás alapján rosszabb. Van egy halom kádárkocka, aminek azért alapja pl. van. Az egy dolog, hogy a vezetékeket (áram, víz, fűtés) cserélni kell, de egy 30-40 éves Kádár kockának pl. az ácsolata még simán lehet jó, ha nem pala, akkor csak héjazat csere, stb.

Amit Jahno írt, az inkább egy tákolt fos lehet... :D

(#111124) Samott


Samott
addikt

Alakul:

Ha jol latom ez egy OMV kut...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#111125) npera válasza Samott (#111105) üzenetére


npera
újonc

Én süteményt úgy vágok, hogy ráteszem a kést és izomból lenyomom. Sosem "szeletelem". Aztán késtől függően présel vagy egyéb más módon megmunkál.

Szerintem Phülöp most felsír, vagyis Phülöpben a gyermek. Mert mélyen mindannyiunkban van egy gyermek.... :C :Y

(#111126) npera válasza Samott (#111124) üzenetére


npera
újonc

Egy 1.9-es csippelt Passat ezzel ta-pos-va is megtesz 100 km-t, szóval hol itt a baj?

(#111127) Samott válasza npera (#111126) üzenetére


Samott
addikt

Ma olvastam valahol ennek a kapcsan:

államosítások - pipa
hatósági árak - pipa
jegyrendszer - pipa
hiánygazdálkodás - kezdődik

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#111128) Jahno válasza Samott (#111124) üzenetére


Jahno
őstag

Dízelre is vonatkozik a maximum árazás? Nem csak a benyára volt?

(#111129) Jahno válasza qnadam (#111121) üzenetére


Jahno
őstag

Sony menüjével semmi bajom, ahhoz sem kellett még leírás. Most már az apróságokon nyüszítek, mikor Fuji elmegy aludni, vagy mindig újra be kell kattintani az időzítőt, mint a Pentaxon.

És akkor még nem volt balkezes Nikonod :-D

(#111130) Samott válasza Jahno (#111128) üzenetére


Samott
addikt

Jaja, dizel es benzin. Mondjuk a lengyelek ugy csinaltak, hogy az adot csokkentettek rajta, de az ugy tul egyszeru lett volna.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#111131) Phülöp válasza npera (#111125) üzenetére


Phülöp
addikt

Én így csinálom: a kés hegyét pozicionálom, onnan határozott mozdulat lefelé koppanásig, majd korrigálom a vágási szöget a vízszinteshez, onnan pedig egy óvatos mozdulattal sugárirányban távolítom el a pengét.
Csak éppen nálam a kés az funkcionális vágóeszköz, nem dísznek vettem ezt:

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#111132) Vodike válasza Samott (#111130) üzenetére


Vodike
tag

A horvátok meg ahogy a mi kormányunk csinálja.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#111133) Bujdy81 válasza Samott (#111124) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Mondjuk én a Shellnél tankolok, mert valami oknál fogva náluk a prémium gázolaj is 480. A prémium benzin nem...

(#111134) qnadam válasza Jahno (#111129) üzenetére


qnadam
veterán

Sony menüjével semmi bajom, ahhoz sem kellett még leírás.

te vagy az első :D

balkezes nikonja csak egyvalakinek lehet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#111135) Sipi- válasza Samott (#111130) üzenetére


Sipi-
tag

Masszívan vásárolják a szavazókat. Bár az SZJA visszatérítést kicsit elkapkodták, március 15-ig kellett volna visszaadni, az már nagyon közel van április elejéhez...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#111136) qnadam válasza Bujdy81 (#111133) üzenetére


qnadam
veterán

valaki azt mondta, hogy a rendeletben nem az "alap" gázolaj van megadva, hanem valami konkrétabb specifikáció, és a shell prémiumja az alappal esik egy kategóriába.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#111137) Vodike válasza qnadam (#111136) üzenetére


Vodike
tag

Kutas cimborám ezt úgy mondta, hogy a Shell premiumja az semmivel sem jobb, mint más kút alapja dízel esetén.

exTiga

(#111138) Samott válasza Bujdy81 (#111133) üzenetére


Samott
addikt

Az OMV-nel egy ideig a premium is annyi volt, mert csak adalekolt 95-os volt, de ma mar 100-ast adnak premiumnak ok is. Nekem kb. mindegy, vasarnap tankoltam iden eloszor. Elotte december elejen valamikor... :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#111139) Sipi- válasza Samott (#111138) üzenetére


Sipi-
tag

A közeli OMV-nél össze-vissza van. Van amikor 100-as (E5-ös) van a normál mellett (530 körül volt pár hete) van amikor meg a "prémium" 95-ös (ugyanúgy E10-es), ugyanúgy 479.9-ért. Ezt szoktam tankolni, korábban is ezt tankoltam (akkor 15 forint különbség volt a normál és e között).

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#111140) Samott válasza Sipi- (#111139) üzenetére


Samott
addikt

Fura, mert nalunk at is matricaztak a premium toltofejet es hirdetik hogy 100-as benzin.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#111141) Sipi- válasza Samott (#111140) üzenetére


Sipi-
tag

Kb. 2 hetente tankolok, van amikor 100-asra van matricázva, van amikor 95 performance-ra a normál 95-ös melletti fej. Itt 4 pisztoly van itt egy oszlopnál, a másik 2 dízel.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#111142) blueboi69 válasza Phülöp (#111131) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nagyon korrektül leírtad, ahogyan én is vágom a tortákat! :Y
Én nem a vízszinteshez képest korrigálok, hanem a függőlegeshez, de ez már részletkérdés. Attól is függ a torta milyen szöget zár be az asztallappal :DDD

(#111143) Samott válasza Sipi- (#111141) üzenetére


Samott
addikt

Akkor siman lehet hogy en mindig akkor jarok arra amikor eppen 100-as, mert olyan ritkan tankolok.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#111144) npera


npera
újonc

Dlääääägaszág...

Xnova 2207 Lite Racing 1950 kv motor. Csak egy db, hogy legyen mit tapogatni és ismerkedni. Ha véletlenül mégis ilyet vennék, akkor csak kell venni egy 4-es pakkot és ez a tartalék.

Elképesztően finom "műszer", a légrés kábé nincs is. A mágnesek határozottak, de nem túl durva a léptetős nyomatéka. Maximális terheletlen fordulatszáma 49k RPM, propellerrel persze jóval alacsonyabb. Ez fog visítani, mint egy malac...

Ott a légrés valahol, hiszem forog. Csak nem látszik....

(#111145) Jahno válasza qnadam (#111134) üzenetére


Jahno
őstag

Viszont EXIFben már nem Oly van:

(#111146) Sipi-


Sipi-
tag

HDMI kérdés következik :)
A nappalinkban a van egy Yamaha házimozi erősítő (RX-V685), egy Samsung TV (UE43AU9082UXXH), egy málnapc és egy Xbox Series S. Jelenleg a málnapc és az Xbox is az erősítőre van kötve és az van rákötve a TV-re. Így a hangot az erősítő szólaltatja meg a hangfalakon, a HDMI jelet hang nélkül küldi tovább a TV-re. Meg lehet-e azt oldani, hogy az Xbox hangja a TV-n szóljon, de ha akarjuk, akkor az erősítőn? (persze kábeldugdosás nélkül) Azért volna ez jó, hogy ha megy az erősítőn a Spotify, akkor is lehessen Xbox-on játszani (olyan játéknál, ahol a hangélmény lényegtelen), de ha Just Dance-t játszunk az Xbox-on, akkor az viszont az az erősítőn szóljon, mert az sokkal szebben szól, mint a TV beépített csipogói :)
Az erősítő olyat nem tud, hogy Spotify és más HDMI jel is menjen egyszerre. A TV és az erősítő is tudja az ARC-ot kezelni állítólag :)

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#111147) Phülöp válasza Sipi- (#111146) üzenetére


Phülöp
addikt

Xbox - tv - erősítő sorrend
utóbbihoz elég audio csatlakozás, pl. spdif optika

malnaPC - erősítő - tv sorrend marad, ahogy eddig

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#111148) Sipi- válasza Phülöp (#111147) üzenetére


Sipi-
tag

Köszi, megvan az irány. Erre nem is gondoltam, mindenféleképpen csak HDMI-n akartam megoldani. De megnéztem: van a TV-n optika és az erősítőn is. És ahogy nézegettem az erősítő hátulját (képen, mert eléggé be van építve a szekrénybe), akkor tűnt fel, hogy a Wii-t is rá tudom kötni az erősítőre, mert van rajta composit bemenet :W

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#111149) npera


npera
újonc

1404 és 2207

(#111150) blueboi69 válasza npera (#111149) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Szinte alig észrevehető a méretbeli eltérés :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.