Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#111651) blueboi69 válasza Sipi- (#111649) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én azt látom, hogy új házaknál már nincs gáz betervezve egyáltalán!

(#111652) Jahno válasza blueboi69 (#111651) üzenetére


Jahno
őstag

Persze, szembesüljön vele kötlözéskor. Lassan már éppen csak falak meg tető lesz (:-

(#111653) vkp válasza Sipi- (#111649) üzenetére


vkp
aktív tag

Abba azért belegondolt a kedves számoló, aki lengeti a zöld zászlót, hogy villanyautó, meg villanyfűtés meg társai, hogy NINCS kapacitása az elosztóhálózatoknak? Mert gazdagékná jól hangzik, hogy "sanyi, bővítsed megfelé 32 64 amperre a villanyt, mert má' a gyerek is villanyautóval jár", de arra nem gondol, hogy az utcában van még másik 10-50-x gazdag. aki szintén bővít, és szintén este tölti az autót, amikor a nap ugyan nem süt, de a helyi trafóból sem lehet kiszolgálni, mert vékony a vezeték az utcán, stb...

[ Szerkesztve ]

(#111654) hobizoli válasza vkp (#111653) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ezt az MVM mondta?

több drón kell ;P

(#111655) Jahno válasza vkp (#111653) üzenetére


Jahno
őstag

És ha ki is lehetne, trafót kell bővíteni, az fél körzetnek leállás, valamint $$$.

(#111656) Jahno válasza hobizoli (#111654) üzenetére


Jahno
őstag

Szerintem onnan is hamar találunk infót, csak ki merik mondani, de ez is olyan, mint az M7es, hogy azt sem a legnapsütöttébb péntekszombati 2022es forgalomra méretezték a múlt évezredben (:-

Kisebb trafón megnézheted magadnak is, nem kell hozzá nagy kaland.

(#111657) hobizoli válasza Jahno (#111656) üzenetére


hobizoli
nagyúr

akkor majd bovitik...regen trafo sem volt, meg halozat se

ejjel eleve kisebb a villanyfogyi, ugyhogy a halozati kapacitastol en nem felnek

amire meg egy utcaban a 10 hazbol 8-ban BEV lesz, eltelik 1-2 evtized

több drón kell ;P

(#111658) hobizoli válasza Jahno (#111656) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mondjuk az sem normalis, hogy a Balatonig legalabb nincs megcsinalva 2x3 savosra az M7 es csak Bp fele csak Szfvartol az

Siofok utan tenyleg kisebb a forgalom meg nyaron is

több drón kell ;P

(#111659) Samott


Samott
addikt

1, mar tervezik hogy uj epitesu hazakban maximum a konyhaban, fozeshez lehet csak gaz. Par hete volt hir hogy hany emelet felett mikortol nem lehet gaz.

2, a napokban volt a hir, hogy egy valag penzt ad halozat javitasra (ertsd: uj trafok) az EU a zold energia terjedese miatt

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#111660) Jahno válasza hobizoli (#111657) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, pont erről beszélünk, hogy nem egyszerű és $$$. Irgalmatlanul sok pénz, valamint kicsit kevesebb szakágat érint, mint az új telepítések, de nem egyszerű a folyamat sem. Utánameg majd picsogsz, hogy miért nincs föld alatt és mi kerül ezen a fotelon oszlopon csilliárd forintba. Még simán csak a vas is annyiba kerül. Aztán ilyenkor jön az "oldják meg", hogy cserélni kell vezetőket meg egy csomó mindent az utcában, basszák ki a trafóházat, de áramszünet se legyen "már megint", ugye?

Aztán 2015ig ha visszanézel, hajnalban 3 giga alatti fogyasztásaink is voltak. Szép lassan emelkedett, veri az 5 gigát. De érdekes az egész, le kell rángatni csvben és valaki okosnak feldolgozni, nem is mindig értettem mitől voltak néha szinte vízszintes vonalak, majd év hasonló időszakaiban klasszikus este 8 órás csúcsterhelések, ahogy azt elvárnánk.

Régen lovasszekér volt meg csiribiri, de az nem mindegy? Vagy miért pont az éjszakára gyúrunk? Főleg ha magunknak sem tudjuk előállítani a szükséges mennyiséget, aztán most éppen a franciák sem nagyon bírják ellátni fél Európát, ahogy szokták.

Egy csomó MAVIRos anyag meg szolgáltatói cucc nyilvános.

(#111661) -NoVa- válasza Jahno (#111660) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ha csak a melegvízen nézem, az utóbbi 1-2 évben feltűnően kevesebbet jár a vezérelt áram, néha egészen lehűl a víz, kimarad egy-egy alkalom, optimalizálnak erősen.

(#111662) Jahno válasza -NoVa- (#111661) üzenetére


Jahno
őstag

Én meg magányos fát keresgélek a vecsési káposztaföldeken, oszt MAVIRos előkészületekbe botlok. Az is egy szükséges rossz, de legalább drága.

Kütyüs csoportban nem szokás politizálni, de most módjával ott is lehet:

(#111663) blueboi69 válasza Jahno (#111652) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Miért akkor szembesülne?
Apámnak nézegettünk mostanában újépítésű kecókat, egyikben sem volt sem gáz bevezetés, sem kémény!
Tőlünk nem messze épül 5 társasház, mind ilyen 4-6lakásos és 2éve kezdték el építeni. 1ben már laknak, másodikat is átadják pár héten belül, a 3-4 az idén kész lesz, az 5 azt más csinálja, eléggé le vannak maradva, de falak állnak már, tetőszerkezet még nincs.

Az 5 társasház közül, egyikben sincs gáz bevezetve egyáltalán, hőszivattyúk vannak a tetőn. Mindezt már 3éve lehetett tudni, hogy így lesz. :U
Néztünk több másikat is, ahol 2-3laksásos társasházakat építenek, mindenhol ugyanez a helyzet. Külön kell kérni és kifizetni az extra költséget, ha gázt akarsz bevezetni.

(#111664) hobizoli válasza Jahno (#111660) üzenetére


hobizoli
nagyúr

japanban az AWBR rendszeru atomeromublokkokat 2.5ev alatt kapcsoltak a halozatra az alapko letetele utan mar a 90-s evekben is
egy olyan blokk ~3 mostani paksival egyenerteku kapacitasban
amiota meg alairtak ezt a careviccsel, mar 3 ilyen mukodhetne mar akkoris, ha csak sorban epitik egymas utan, nem parhuzamositva

siman felhuzhattak volna mar 6 ilyet, az 8GWh-nyi kapacitas lenne, ami csuklobol ellatja a belfoldet, +export
es akkor nem kellene gazeromuvekkel sem szarakodni
aztan ha no a belfoldi fogyi, akkor felhuznak megegyet mellejuk


nemtom miert ilyen evtizezdekig epulgeto szarokat kell allandoan csinalni...

több drón kell ;P

(#111665) blueboi69 válasza hobizoli (#111664) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jó hát japán az egy más világ. Apám mesélte, hogy amikor kint volt, egy különösen havas téli napon amikor szokatlanul sok hó esett le, egy vidéki útja során nagyon nagyon sűrűn elnézést kértek, amiért a vonat 6percet késett. Tehát ez ilyen full jelentéktelen vonalon valahol a hegyekben, nem fő vonalon.
Ezen röhögtünk mikor mesélte, hogy a máv-nál ennyi időt még csak nem is számítanak késésnek :D

Amikor már visszajött Mo-ra, akkor évekkel később egy japán volt kollégája vagy ismerőse jött európába vakációzni egyedül (tehát nem nyűgös gyerekekkel, feleséggel), úgy, hogy bérelt egy autót és bejárta fél európát, és eljött erre is. Megbeszélték telefonon, hogy találkoznak egy vidéki étteremben, apámtól kb 10km-re autóval, ami jellemzően 15-20p. Tehát a csávónak ez nem egy sűrűn betáblázott üzleti út volt, vagy bármi ami miatt sietne. Namost apám kapott egy piros lámpát a vasúti átjárónal, ami miatt nem ért oda a megbeszélt időpontra, késett 1percet, már kb 100m-re volt az étteremtől, amikor a japán fickó felhívta, hogy holvanmár :W Tehát az égvilágon semmi sietnivalója nem volt, mégis megkövetelte így a laza szabadsága alatt is, hogy percre pontosan ott legyen a másik fél és nemhogy magában dühöngött volna az 1perc késésért, hanem már odáig jutott, hogy telefonáljon, hogy akkor mivanmár és él e még a megbeszélt ebéd stb.
Namost milyen lehet egy ilyen ember a munkájában? :Y

(#111666) blueboi69


blueboi69
csendes tag

(#111667) vkp válasza hobizoli (#111654) üzenetére


vkp
aktív tag

Nem. Villanyszerelő (is) vagyok, tisztában vagyok vele, hogy milyen kapacitás van helyenként és mennyit költ az MVM(eon, démász, titász, lölő, stb) a hálózatokra.
Mostaniban "divat" lett családi házas övezetben, hogy megvesznek egy házat, dózer és a telekre épül egy 4-8-12 lakásos ház, nyilván 4-8-12 annyi villany fogy mintha 1 ház állna ott, viszont a szolgáltató nem fog bővíteni, amíg nem muszáj. Vidéken még rosszabb a helyzet, ha nézel híreket, amikor jön a tél, az első ónoseső, akkor látod a falukban leszakadt szabadvezetéki vezetékekeket, akár kisfeszen, akár középfeszen, meg látod a szúrágta kettétört faoszlopokat, amiket 30 éve ki kellett volna cserélni, mert már a szőlőt se merném hozzá kötözni...

(#111668) Jahno válasza blueboi69 (#111665) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, japán ismerős ezzel engem 30 éve lesokkolt. Nekem meg később esett le, hogy mekkora vadkeletnek nézhette itt a világot a MÁVos ragadós bőrüléses vonatokkal meg mindennel együtt. Ennek ellenére baromira bejött Neki minden, gondolom az rásegített, hogy kapott egy rendes gulyásleveset meg máglyarakást reggelire :C

Cserébe a másik világ meg mondjuk Costa Rica. Havernak volt onnan néhány nyaralós vendége meg cserediákja, azoknál a 10kor indulunk azt jelenti, hogy órája sincs, nem is érdekli, majd olyan 11-14 óra környékén majd lesz valami a valamikor :-D

(#111669) vkp válasza hobizoli (#111657) üzenetére


vkp
aktív tag

Szerinted mivel jár egy trafó bővítés? Egyrészt az új trafó nagyobb, több hely kell neki, ha oszlopon van már nem lesz neki elég 1 oszlop, meg 1 szekrény, tehát nagyobb hely kell neki, azt valakitől el kell venni, fizetni kell érte. Ha szekrényben, van akkor még bonyolultabb. Te is örülnél, ha jönne a szolgáltató, hogy kéne még a telkedből 10 m2. Másrészt a trafó primer (betáp) oldalát is bővíteni kell, tehát vastagabb vezeték, vagy kábel kell. Szabadvezetéknél ez "egyszerű", csupán a vezetéket kell cserélni (meg az oszlopot, kereszttartót, szigetelőt, madárbarát elemeket kell felrakni, stb), kábel esetén kicsit bonyolultabb, mert ásni kell, utat/járdát, stb feltörni, helyreállítani, közműengedélyek, stb. Soroljam? Ezeket csak azért írom le, hogy lásd te is, hogy a villany sem repül be az ablakon magától.

[ Szerkesztve ]

(#111670) blueboi69 válasza Jahno (#111668) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Komoly :D

(#111671) Jahno válasza vkp (#111669) üzenetére


Jahno
őstag

Trafó felújításainak biztos nyilvános a mindene, mert közbeszerzés. Ahogy régebben szerintem pont Neki linkeltem 1-2 ipari parkot, hogy mivel jár, de ahhoz olvasni és értelmezni kellene, az meg már fájdalmas, így senkit nem érdekel.

Szabadszavas keresés van, tessék meglesni bármit:

[link]

Itt van egy lazább cikk képekkel, bulvárban, ebből már el lehet képzelni az arányokat, meg azt, hogy hasonló 1 milliárdos értékű trafók most csak úgy sorban potyognak le a vasútról az ország minden részén:

[link]

Vagy csak itt egy aktuális kiírás, szabadon jelentkezhet aki magáénak érzi: [link]

El is kellene már mennem kocsmába a villanyos arcokkal, most kicsit sok volt a mesterséges intelligenciából meg az autókból. És akkor majd megfejthetjük a világot, meg azt amiről nem beszélünk és különböző rendszerek közt úgyis mindig az Unikum győz :C

(#111672) hobizoli válasza vkp (#111669) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azert egy ilyan szart nem feltetelenul kell az utca kozepere rakni, lehet telepulesen kivul is, droton bedzsal a kakao akkoris

meg normalisabb orszagokban ugy csinaljak, hogy van egy diszlet haz a trafon, mine demoban megy egy egyszerubb vilagitas, mintha egy lakohaz lenne

több drón kell ;P

(#111673) npera válasza vkp (#111653) üzenetére


npera
újonc

Nálunk ez van. Sorházakból álló "lakótelep", 1972-ben épült gyári munkásoknak. Svédország, Göteborg. Nincs elég kapacitás a telep két végén levő trafóházban elektromos töltőfejek telepítésére.

Mondjuk hely sincs csak úgy kirakni töltőoszlopokat, mert valami agyhalott komplexitású és időigényű jóváhagyási folyamat kell hozzá. És persze olyan dellába kerül emiatt, hogy csak úgy mofóra semmiféle lakóközösség nem kezdi el saját pénzből.

És akkor a kör be is zárult.

(#111674) Jahno válasza hobizoli (#111672) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, meg minden irodaház, lakópark és panel aljában van valami, azzal valamit kezdeni kell, de ugye ha a koncepció olyan, hogy ott van, akkor azt kell cserélni (legtöbb esetben amúgy befér a helyére). Ha minden simán megy, akkor csak magában az 1 nap. Megszüntetni meg másért nem egyszerű ám.

(#111675) vkp válasza hobizoli (#111672) üzenetére


vkp
aktív tag

A 120kv/22kv az kint van a város szélén. Ami a 22kv-ból kisfeszt csinál, (400/230V) az van bent a városban. Ezeket nehéz és drága bővíteni.

(#111676) hobizoli válasza vkp (#111667) üzenetére


hobizoli
nagyúr

igen, ide vezettet a CSOK+babavaro, mert igy egy telekbol 4-6-8x lehet kivenni 20milliot ra

meg hogy 80-100millio egy ures telek meg egy dózer érett kadarkocka is


az meg, hogy 30 evig leszartak a karbit, de a szolgalato nyomora kell legyen kizarolag


ha te 10-12 eveig leszarod az autod karbijait es betetvasig kopott fekkel beleallsz egy buszmegalloba, akkor te leszel a hulye erte kizarolagosan

hirtelen mindent is felujitani qrva sokba kerulne azon is, de olajat cserelni is egyszerubb az auton, mint az elzsirosodastol begyogyult motort kicserelni vagy felujitani


azt nem ertem, hogy itt minden tiz meg szazmilliokba kerul feljeszteni, de mashol hogy oldjak, meg amikor par ev alatt ki no a foldbol egy uj tobb szaz hazas lakopark a masikak melle, es nem dol ossze a villamos halozat?
meg 30x annyi BEV van az utakon mint itt?
es amuyg is klimazik mindenki?
ez mellett 100 millioert 180-200m2-s keglit lehet venni vatta ujan

ott mi a trukk?

több drón kell ;P

(#111677) Jahno válasza npera (#111673) üzenetére


Jahno
őstag

Ráadásul 1972ben volt minimál hűtő, TV, világítás, Sokol rádió. Most nagyzene, elektromos sütő, plazmaTV, családokban is sok kis tablet sok kis kütyü összeadódik, házi szerverek egyebek, mellé nyáron rádobja a klímát és kész is. Tudom, most nem teljesen panellakóról van szó, de kérünk páran bővítést és akkor bedobják a háznak, hogy Xsokmillió.

Persze egyszerűsíteni lehet, de olvasd el azt a vezess cikket, esetleg kattints benne az Indexes linkre.

(#111678) Jahno válasza hobizoli (#111676) üzenetére


Jahno
őstag

" es nem dol ossze a villamos halozat?"

Nem azt mondtuk, hogy összedől ésvagy, hanem azt, hogy mivel jár és drága. Oszt nem olyan, mint a hűtőszekrény, hogy megrendeled a MMból, kicsomagolod, bedugod, műxik.

A zöld izék miatt meg főleg szopnak mindenfelé, az az igazán drága.

(#111679) Bujdy81 válasza blueboi69 (#111665) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Most az a kérdés, hogy miért zavarja a japánt, ha valaki lopja az idejét? Azért, mert az idő az egyetlen dolog, amit ha ellopnak, nem tudják visszaadni. Ezért kértek elnézést a vonat késése esetén is, mert sok embernek loptak el 6 percet az életéből...

(#111680) Jahno


Jahno
őstag

Gondolom van miért sorbaállni, csak olyan képernyőképeket láttam, ami elsőre kemény. Még jó fél óra és kiderül:

(#111681) Samott válasza Jahno (#111680) üzenetére


Samott
addikt

Androidos app rogton beenged, igaz van elofizetesem naluk.

Forte 12 lassan hazaer Maltara. :)

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#111682) Jahno válasza Samott (#111681) üzenetére


Jahno
őstag

Azt néztem volna, hogy este az amcsik már sejtették mi lesz, mert ott kószált pár Awacs a határmentén. Meg ilyesmik. Tudott itt már mindenki mindent, csak arra vártak, hogy elkezdődjön.

(#111683) Samott válasza Jahno (#111682) üzenetére


Samott
addikt

Biztos lehetsz benne hogy bar kilottek az ukran felderitest az amcsik ontik nekik az adatokat.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#111684) hobizoli válasza Jahno (#111682) üzenetére


hobizoli
nagyúr

szerinted ezt a teruletet most ne nezi par muhold is 0-24h-ban...?

több drón kell ;P

(#111685) Jahno válasza hobizoli (#111684) üzenetére


Jahno
őstag

Minden ezt nézi, gondolom amcsik is tojnak rá, hogy mindenki így nyilvánosan látja a drónokat meg a többit, mert oroszok sokat nem tesznek ellenük, max. pár apróságot év végén lehúznak a leltárból.

Reggel néztem lengyel híreket, hogy mindenki készültséget emel, elsőre hümmögtem is, hogy ennyire? Aztán ma délutánra már egyértelmű, hogy ennyire kell ja. Talán mi is mozgolódunk.

(#111686) eattila válasza -NoVa- (#111620) üzenetére


eattila
csendes tag

Siess. Én ma a falu felett 3 kationai helikoptert láttam alacsonyan repülni. A 4-esen meg 2 katonai teherautó ment Debrecen irányába.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#111687) hobizoli


hobizoli
nagyúr

[link]

több drón kell ;P

(#111688) Phülöp válasza Jahno (#111685) üzenetére


Phülöp
addikt

nekünk annyi jutott, hogy szóltunk a kijevi cimboráknak és a rokonságuknak, hogy ha idáig el tudnak jönni, kapnak szállást, kaját, miazmás segítséget
egyelőre azonban a várost se tudják elhagyni

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#111689) npera válasza Jahno (#111685) üzenetére


npera
újonc

Svéd hadsereg, légierő és flotta is teljes készültségben van.

(#111690) hobizoli


hobizoli
nagyúr

:U

több drón kell ;P

(#111691) Sipi- válasza eattila (#111686) üzenetére


Sipi-
tag

[link]

A honvédelmi tárcához az elmúlt időszakban számtalan levél, telefon, állampolgári megkeresés érkezett a keleti országrészben tapasztalható katonai járműmozgások, a légtérben megjelenő helikopterek és Gripenek kapcsán.Magyarországon nincs háborús helyzet, béke van, amit szeretnénk megőrizni. Ahogyan azt az elmúlt napokban több fórumon is elmondta a tárca vezetője, az Ukrajnában kialakult helyzet miatt katonákat és eszközöket csoportosít át a Magyar Honvédség az ország keleti régióiba.Hazánk lakossága jelenleg nincs közvetlen veszélyben. Az ország lakosainak nincs miért aggódniuk, nem kell félniük, mindennapi életüket ez nem befolyásolja. Bízzanak a Magyar Honvédségben, a katonáink szakszerű, hozzáértő munkájában!Azonban a Magyar Honvédségnek fel kell készülnie minden eshetőségre az ország és az állampolgárok biztonságának garantálása érdekében, ezért folytatja a technikai eszközök néhány nappal ezelőtt megkezdett átcsoportosítását, a légtér biztosítását.A határ közelében élő civil lakosság türelmét és megértését kérjük, hiszen a felvonultatott szárazföldi és légi eszközök mozgása nappal és éjjel is zajjal járhat. Mindezt úgy tekintsék, hogy a béke és a biztonság megőrzése érdekében, a magyar emberek védelmében tesszük.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#111692) Samott


Samott
addikt

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#111693) Jahno válasza npera (#111689) üzenetére


Jahno
őstag

Ha jobban meggondolom még én is tartalékos vagyok.

(#111694) hobizoli válasza Jahno (#111693) üzenetére


hobizoli
nagyúr

engem E-vel leszereltek 128 nap utan :DDD

több drón kell ;P

(#111695) Jahno válasza Samott (#111692) üzenetére


Jahno
őstag

Azért ja, ukrán ismerősökből kiindulva annyira nem poén :-/

Ez a marharépa meg évek óta hadászkodni akart, csomó ismerős tapsolt is Neki, remélem a tanácsadói vagy hasonló körökben értelmesebb emberek vannak.

(#111696) Jahno válasza hobizoli (#111694) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem nincs is olyan, hogy X nap, mert senki sem tudja pontosan :DD

(#111697) Sipi- válasza hobizoli (#111694) üzenetére


Sipi-
tag

Pont előtte évben törölték el a kötelező sorkatonai szolgálatot, mint ahogy nekem következett volna :C
Addig minden évben küldtem szorgalmasan a halasztási kérelmet a suli miatt.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#111698) hobizoli válasza Sipi- (#111697) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en csak pollenallergias lettem ott vmire
kecskemeti katonai korhaz, allergia vizsgalat -> E
20 allergen anyagbol egynel volt 4 keresztes allergia reakcio, az meg eleg volt erre

srac akivel egyutt mentem oda, annak a taknya-nyala egybe folyt kb, az egesz alkarja piros volt
vmi noveny elkezdett ott viragzani aprilis vegen, akkor kezdodott
de itthon sokkal kevesbe jon ez ki

mondjuk nem sirtam tele a parnat, hogy ez lett.... :DDD

több drón kell ;P

(#111699) WiZARD válasza Samott (#111692) üzenetére


WiZARD
addikt

Az nem számít, hogy a szomszédban mi van, csak az a lényeg hogy a rezsicsökkentést megvédjék. :Y

Közben az oroszok elfoglalták a csernobili atomerőművet.

Az angolok már léptek is, többiektől is minimum hasonló kéne, nem is értem mire várnak. Swiftből kitiltáson miért kell "gondolkodni"??

- Minden nagyobb orosz bank befagyasztva es kizarva az UK penzugyi rendszerbol
- 100 ujabb szemely UK-beli vagyona befagyasztasa
- Aeroflot legitarsasag kitiltasa
- katonai, high-teches olajfinomitas hasznalt cuccok exportjanak tilalma
- Orosz allampolgarok penzkivetetelenek limitalasa
- Gondolkodnak a Swift rendszerbol valo kitiltasbol
- Belorusz allam ellen hasonlo szankciok

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#111700) Jahno válasza WiZARD (#111699) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, de megint ki szopja be? Pld. Gömbibáék, mert a bank meg tartja a markát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.