Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#107301) Jahno válasza qnadam (#107292) üzenetére


Jahno
őstag

És adnak kölcsön Olyt :C

(#107302) Grillo válasza Jahno (#107300) üzenetére


Grillo
senior tag

Osztrákok meg nyitnak. Lehet menni inni a puncsot a máriahilfén :DDD

(#107303) Jahno válasza Grillo (#107302) üzenetére


Jahno
őstag

Majdnem azt mondtam, hogy ha már elkezdték akkor 1 hetet még lehet vártam volna, akkor kihúzzák év elejéig a rohammal. De már nyakunkon az év vége, valamit ott is tenni kell. Aztán baromi könnyű nekem is fotelből okosnak lenni, tét nélkül :-D

Kíváncsi vagyok mekkora felháborodás alakul ki a maradék korlátozásból, ismerősöknél külföldön elég vegyes a dolog, akadt akire gyárban már ráhívták a helyi NÉBIHet és elég szarul járt az illető aki kimászkált karanténból, vagy az utcán fogták meg.

(#107304) -NoVa- válasza Jahno (#107300) üzenetére


-NoVa-
őstag

Visszakerestem, még tavaly lakosság életkora és a korspecifikus akkor ismert halálozási arány alapján egy korlátozások nélküli hirtelen átsöpréssel és teljes lakossági átfertőződéssel 700k halott jött volna ki.

Na papíron most vagy 15% hivatalosan is átesett a víruson, kevésbé papíron extrapolálva ez akár 30-50% is lehet, vagy fene tudja. Ha csak a hivatalos arányokat nézem, és az erre jutó aktuális 36k-s halálozásszámlálót, akkor is megmentett legalább 40 ezer embert már a sok lezárás/korlát, és az emiatt a működésképtelenség innenső határán billegő egészségügy. Az azért már szemmel látható szám, kicsit kényelmetlenül lehet feszengeni a konteós kommentelőknek a túloldalon, hogy ha belegondolnának, hogy ennyi embert ölne meg a kis személyes konfort és szabadságérzetharcuk. Szerencséjükre nem gondolnak bele.

(#107305) npera válasza Jahno (#107300) üzenetére


npera
újonc

De van svéd csavar :K :C

(#107306) Sipi- válasza Bujdy81 (#107296) üzenetére


Sipi-
tag

Ha gmail-es címeddel regisztráltál, akkor rakj bele egy pontot valahova és úgy már jó :) A levelet ugyanúgy megkapod és regisztrálni is tudsz.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#107307) Phülöp válasza npera (#107305) üzenetére


Phülöp
addikt

Swedish bolt? :U

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#107308) npera válasza Phülöp (#107307) üzenetére


npera
újonc

Úgy!

Mirror rotation?

(#107309) Jahno válasza -NoVa- (#107304) üzenetére


Jahno
őstag

Én azt néztem, hogy sokan tán odahaza kiheverték, átestek, vagy tünetmentes, ilyesmi, de a mostani adatok meg nem akarják igazolni. Valahova eltűnt 2 millió ember, vagy ide-oda vándorolnak, aztán mikor ismerősi körben van olyan aki már háromszor kapta el és dőlt ágynak, úgy már kezdtem felfogni, hogy ez sem olyan egzakt. Van itt minden, csak úgy önszerveződőleg gyíkcsoportban is összeírták páran, hogy milyen posztcovidos tünetekkel szopnak és az sem gyenge. Múlt héten akadt ismerős aki tünetmentesen letudta az egészet és tüdeje nagy része odalett. Lesznek itt még meglepetések, majd január vége felé lehet egy erőset tippelni, hogy mennyire lábalunk belőle kifelé.

(#107310) -NoVa- válasza Jahno (#107309) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ezaz, hogy a kiheverték sem annyira egzakt. Családi és közeli körből pusztán post-covid retinaleszakadásból tudok hármat, aztán abból az egyik 20, hogy ne csak az idősebbeket érintse.

Kicsicsajnak a relatív sürgős, több hete kellett volna kategóriás MR vizsgálatot is most péntekre tették be, mert ugyan személyzet van, gép van, minden jól felszerelt, csak napi 10-et fizet a TB, és az idő többi részében állnak teát szürcsölgetve, mióta nem tolhatják a magánklinikát is oda. Az egészségügy működik, ja.

(#107311) Samott válasza Bujdy81 (#107296) üzenetére


Samott
addikt

Meg sehogy: Elvileg mától lehet a 12 évnél fiatalabb gyerekeket regisztrálni a covidoltásra, de jelenleg még nem lehet időpontot foglalni

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#107312) Jahno válasza -NoVa- (#107310) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, ilyesmik meg hajhullás, szívritmuszavar, cukor, alvászavar, szaglás teljes szétborulása (ezt vagy 15 ismerős is írta, néha átfedések vannak, néha homlokegyenest más tünetek), bőrbajok és fájdalmak, egyéb dolgok már szinte alapnak számítanak. Majd megnézzük, hogy nemzetközileg mivel bővül a szakirodalom. Ebben is bővült az ismerettségem, mert szaglásambulanciáról soha az életben nem hallottam :F

Ismerős körben van olyan ami lehet véletlen együtállás, vagy tömény érdekesség, vagy még nem sikerült megfejteni az összefüggést, de kilábalt a Covidból és azóta erőset eszik csilivel. És hasonló dolgokra rácuppással többen is vannak, legyen az kaja vagy elfoglaltság.

Valakinek pld. kiütései lesznek a melegtől, amik kb. 1 órán belül elmúlnak, ott még megy a sakkozás, hogy mi lehet, de ugyanaz a ruha, ugyanaz az öblítő, ugyanaz a szappan, minden ugyanaz. Ezt próbálom követni, mert elég érdekes de csak jövőre van időpontja a következő dokihoz.

Terjeés ugyanaz, ismerős ápolónak pld. csak most sikerült elkapnia, ezen saját maga is meglepődött, mert azért kapja az ívet rendesen. Más meg benyeli 5 perc alatt, ha úgy adja ki és akkor legyünk okosak meg szimuláljunk terjedést, jósoljunk számokat, nehhh?

Sajna van mintavétel rendesen mindenből.

(#107313) eattila válasza Jahno (#107312) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem is maradt/jött ez-az utána. Aztán fene tudja, hogy csak simán elkapott a tél, vagy utóhatás.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#107314) qnadam válasza Jahno (#107312) üzenetére


qnadam
veterán

nő is mondta, hogy néha még visszajön egy kis postcovid száraz köhögés tavalyról.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#107315) qnadam


qnadam
veterán

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#107316) npera válasza qnadam (#107315) üzenetére


npera
újonc

Cjölidder stucnija, amire drehálni kell egy rádiuszt?

(#107317) blueboi69 válasza Jahno (#107312) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Érdekes, én világéletemben nem szerettem a csípőset és kerültem is. Oké, fiatalon még ment, de aztán valahogy megutáltam. Most, pár hónapja viszont nagyon kívánom, csipős szószt rakok sok kajára. Biztos, hogy nem voltam covidos.

(#107318) Sipi-


Sipi-
tag

Kisebbik fiam múlt héten beteg volt, előtte héten karanténban. Ma kiderült egy újabb gyerekről, hogy covidos :O Tegnap még volt suliban, szóval esélyes, hogy megint digitális oktatás lesz.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#107319) Sipi-


Sipi-
tag

Totalcar megy nálatok? Firefoxból és Chrome-ból is azt mondja egy cikket megnyitva, hogy kapcsoljam ki a reklámblokkolót. Ki van kapcsolva, de akkor is szövegel rá :F
Lehet, hogy a céges dns-proxy fog meg valamit?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#107320) zetor2000 válasza npera (#107308) üzenetére


zetor2000
senior tag

Mirror translation, az is fordítást jelent... :)

A "bolt" nem az anyacsavart jelenti? Azt a lukkal a közepén belül menetes fémbigyót? Nekem a csavar az a screw. Screwdriver meg a koktél... vodka-narancs. De én nem vagyok jó angolból, lehet, keverem a szezont.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#107321) zetor2000 válasza qnadam (#107315) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ehhez kell a kloppe, nem?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#107322) zetor2000 válasza Sipi- (#107319) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nálam megy / működik.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#107323) blueboi69 válasza Sipi- (#107318) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Vegyetek mákot. Állítólag, ha mákotok van, akkor nem kapjátok el a vírust.

(#107324) blueboi69 válasza Sipi- (#107319) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Sztem céges proxy lesz az, mert napközben nekem is ugyanez a szitu, hogy picsog, de most épp működik, és nem vagyok fent a proxy-n.

(#107325) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Még kb 1-2éve vettem egy google home mini-t, ami néhány napnyi játszadozás után landolt a polcon és azóta sem használtam.
Ha esetleg kell valakinek akkor eladnám.

(#107326) npera


npera
újonc

FETtec 15A aio :)

(#107327) npera válasza blueboi69 (#107325) üzenetére


npera
újonc

És azóta hallgatja, hogy miket beszéltek? Akkor már mindent IS tud a gúgül rólatok :Y

(#107328) npera


npera
újonc

:Y :C

(#107329) blueboi69 válasza npera (#107327) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Természetesen ki volt kapcsolva :)

(#107330) -NoVa- válasza blueboi69 (#107323) üzenetére


-NoVa-
őstag

Tulajdonképpen ez működhet :D

(#107331) Grillo válasza Jahno (#107309) üzenetére


Grillo
senior tag

Apám is elvolt pár hétig hőemelkedéssel, meg gyengeséggel. Aztán csökkent a tüdőkapacitása harmadával.

(#107332) Grillo válasza Sipi- (#107318) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, nálunk a harmadikos leányka hétfő óta nyomja, és mivel volt aki vasárnap tesztelt otthon, és ő is pozitív, így 13-ig otthon marad az osztály. De már teljesen rutinosan nyomja le a délelőttöt a tablet előtt, és kész a házival, mindennel 1-2 körül.

(#107333) zetor2000 válasza npera (#107328) üzenetére


zetor2000
senior tag

Biggus Dickus, a lómai hadvezél havelja...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#107334) A. Crowley válasza Jahno (#107312) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Feleségem vérnyomásstabilizálót szedett. Covid óta 105-120 körülire beállt, azóta nem kell szedje,

(#107335) Phülöp válasza zetor2000 (#107320) üzenetére


Phülöp
addikt

a bolt is screw, a csavaranya viszont nut

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#107336) zetor2000 válasza Phülöp (#107335) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ahha. Köszi!

Már csak azt kell megemésszem, hogy a Chevrolet Bolt az akkor "csavar", és a Bolt c. filmet - ami valami kiskutyás animációs, miért ferdítették Villámnak csavar helyett :D De elengedem ezt a kérdést, már késő van ehhez. Persze lehet, hogy a Bolt villámot is jelent.

És tényleg, googletranszlátor szerint még reteszelést is meg eliszkolást is jelent. Bámulatos...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#107337) zetor2000


zetor2000
senior tag

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#107338) eattila válasza Sipi- (#107319) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem is ezt csinalja itthon. Nem azt ellenorzi hogy be van e kapcsolva, csak hogy van e.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#107339) blueboi69 válasza zetor2000 (#107337) üzenetére


blueboi69
csendes tag

:DDD

(#107340) blueboi69


blueboi69
csendes tag

román bmw-snek nem adta ki
https://www.youtube.com/watch?v=XfOtxnnR_II

:Y

(#107341) eattila válasza zetor2000 (#107337) üzenetére


eattila
csendes tag

Nemazér', de ha ilyen fagyizás után még hagyta magát megcsinálni.... Akkor megérdemli :D :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#107342) NauTiLUS_HUN válasza eattila (#107341) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Van olyan traktor ami többe kerül mint a házatok :) lehet ennek dőlt be.

(#107343) npera válasza blueboi69 (#107340) üzenetére


npera
újonc

radiocrash9 days ago (edited)Can we all take a moment to appreciate the quality of Romanian traffic lights.

Amikor a jóember odamegy kinyitni az ajtót és riadtan hátrahőköl, akkor lehet sejteni, hogy a kabinban utazó személyek nincsenek túl jó állapotban. Ha volt valaki utasként a kocsiban, akkor vélhetően élettel össze nem egyeztethető sérüléseket szenvedett. Ha csak a sofőr volt benne, akkor az esetleg túlélte, de az oldalirányú lassulással a legnehezebb kezdeni bármit, mivel abban az irányban nincs semmiféle támaszték. Értsd nyak, gerinc és hasonló testrészek ostorszerű csapódása okozza az igazi durva sérülést.

Ahogy nézem az oszlop kábé a kocsi közepéig bement a kabinba, akkor ott elég durván torlódnak befelé az útban levő alkatrészek is, amik további sérüléseket okoznak.

(#107344) Bujdy81 válasza Sipi- (#107318) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Legkisebb lányom tegnap jött haza úgy, hogy osztálytársa covidos.
Legnagyobb csak köhécselget.

Teljes három (3) napot jártak iskolába mindannyian...

(#107345) Bujdy81 válasza npera (#107343) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Mennyivel mehetett a becsapódás pillanatában? 80? 100? Ez a kocsi vagy két tonna.

Ha nem pont ott van a lámpa, akkor jó eséllyel letarol pár embert a járdán/boltban.

Amúgy nekem is a topkomment jött át egyből:

"Can we all take a moment to appreciate the quality of Romanian traffic lights."

(#107346) Jahno válasza zetor2000 (#107337) üzenetére


Jahno
őstag

Azért úgy állítólag ifjúkoromban ha valaki letámasztott egy John Deeret az El Palacio elé, akkor remegtek a szempillák rendesen. Persze előfordultak kisebb vasak is. Míg máshol a Merci kulcs volt a menő és kisebb-nagyobb pofozkodásból voltak bajok, ott néha abból, mikor hazafelé úton jutott eszébe, hogy elfelejtette leakasztani a kombinátort és lett belőle némi pittyputty. Mellékesen soha ne becsülj le egy traktorista csajt. Soha.

(#107347) eattila válasza NauTiLUS_HUN (#107342) üzenetére


eattila
csendes tag

Az olyat nevén nevezik és nem traktornak általában. :) És az olyan új cuccokra nem finnyázna, hogy mivel ment érte ;) Mert kényelmesebb, mint a kocsim :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#107348) eattila válasza Bujdy81 (#107344) üzenetére


eattila
csendes tag

3 a magyar igazság...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#107349) eattila válasza Jahno (#107346) üzenetére


eattila
csendes tag

A traktorista csaj nem panaszkodik ilyesmire :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#107350) Grillo válasza Bujdy81 (#107344) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, tegnap hívott asszony napközben, hogy a kiscsaj feje fáj, meg nyomi, de szerencsére délutánra elmúlt. Most asszony kezdett köhögni este. Fasza lesz.
Én meg mennék holnap disznót vágni. Az előrejelzést nézve jó időnk lesz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.