Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#106101) eattila válasza blueboi69 (#106099) üzenetére


eattila
csendes tag

Én panelban, ketten kb 6 kilót keresünk. Durván. És durván megy el a pénz tényleg. Mert az a bevásárlás, ami 19-ben 3-4K volt, az most 7-9.

Szerk: Katyvaszos lett picit, de na.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#106102) blueboi69 válasza eattila (#106098) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"De ha veszel egy 100 millás kecót hitelre, azt kb eladod 100-ért, és nincs hitel."

Oké, de utána hol laksz? :) Na meg a gyerekek az anyjukkal. Nem ilyen egyszerű. Na meg nem egy olyan eset van, hogy csak a CSOK miatt házasodtak össze és vállaltak gyereket. Az ilyen kapcsolatok a legritkább esetben végződnek jól. Szóval nemtudom....

(#106103) blueboi69 válasza eattila (#106101) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Érthető azért :)

Ilyenkor mindig eszembe jut, amit hz mondott pár hónapja, hogy nem értik a kollégájuk mit sír, hogy 7kilóból nem jönnek ki. Hát marhanehéz. És egy panelban tényleg jelentősen kevesebb költség van egy kertesházhoz képest.
Mondjuk ezt nem panaszképpen mondom, nem mennék vissza panelbe semiképpen sem.

(#106104) eattila válasza blueboi69 (#106102) üzenetére


eattila
csendes tag

Albérletben. Anyukánál, stb. Azt majd megoldják, hidd el. Ahol van ennyi hitelre geppa, ott van albérletre is.

Igazad van, aki emiatt házasodik, meg vállal gyereket, az kérdőjeles. De az más kérdés. Amúgy a teljes kiőrlésűek is ezt csinálják, aztán nem válnak állandóan :D :D :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#106105) blueboi69 válasza eattila (#106104) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Uhhh ez a teljes kiőrlésűek ez még korai volt nekem most :D

Hát ez sem olyan egyszerű, mert akkor az albit fizetni kell 1 fizuból, nem kettőből a hitelt.
Nekünk konkrétan kevesebb a hiteltörlesztő, mint az albéretünk ami 4 éve volt.

(#106106) eattila válasza blueboi69 (#106105) üzenetére


eattila
csendes tag

:D :D
De 1 fizuból elég kisebb albit fizetni. Én csak arra reagáltam, hogy ha kábelszakadás van a kapcsolatban, akkor tartozás nélkül ki lehet szállni szerintem.

A mi kecónk is dupláját éri most, mint mikor megvettük 5 éve.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#106107) blueboi69 válasza eattila (#106106) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Az oké,hogy nagyon drágultak, de nem fog ez mindig ilyen meredeken emelkedni. Én azt mondom csak, hogy ha valaki most ugrik bele ebbe (hiszen rengeteg építkezés van) és majd 2-4év múlva borul a bili, akkor azért nem lesznek az ingatlanok annyival drágábbak, hogy mindent is eladjanak veszteség nélkül. Mert a hitelnél is komoly kamatot kell fizetni ha előbb rendezed és ekkora tételnél ez sok lehet szerintem.
Lehet felétek vannak olcsóbb albérletek, de pl BP-en vagy nagyobb vidéki városokban is havi 150től kezdődik a bérlés, alatta elég putri van kb vagy tényleg egy 30m2-es lyuk.
Namost ha előtte ketten kerestek 6-7kilót, az legjobb esetben 300-350/fejenként.
Utána egyesével kell kicsengetni 150et albérletre, a maradék 150-200ból, meg az egyik félnek kell gyerektartás fizetni, a másiknak meg nevelni az 1-3gyereket... esélytlen kb. :U

(#106108) -NoVa- válasza Bujdy81 (#106091) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én valahogy nem szeretnék havi 350-nel tartozni sehová. Nem azért, mert nem tudom kigazdálkodni, hanem mert 20 évben simán lehet hosszabb betegség, gazdasági válság, hirtelen extrém drágulás, stb. Gondolom erős köze van ehhez annak is, hogy apám után leginkább adósságot örököltem csak, és azóta sem szeretek tartozni senkinek, úgyhogy házat, lakást is csak egyben bankszámláról átutalva vettem eddig hitel nélkül. Nem általános, de a havi 350+ megtakarítás sem az szerintem. A háztartások jó, ha 10%-a, de inkább 5% megoldja, nem mindenki IT-s bérekkel tengődik.

(#106109) eattila válasza blueboi69 (#106107) üzenetére


eattila
csendes tag

Itt is 80K egy 4. emeleti bútorozatlan albérlet.

Abban tényleg van valami, hogy az árnövekedés meg fog állni. Elvégre minden lufi kipukkan egyszer.
Viszont egy 3-5 fős család szerintem nem él meg 350K-ból. Ha a másik 350-et elviszi a hitel.

A kamat is rendben van. Azért mondtam, hogy kijön 0-ra, mert hitelhez önerő is kell, ami csökkenti hitel összegét. De a végtörlesztés meg költséges tud lenni.

Szerintem kisakkozható. Nyilván fájdalmasan, de megoldható.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#106110) blueboi69 válasza -NoVa- (#106108) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Akkor te mostanában nemigen fogsz kertesházat venni.
Ha mondjuk havi 200at félreteszel, hogy egy 100millát összerakjál, az csak 41.6évnyi gyűjtögetés. Addigra a 100M-s ház már 200 lesz.
Good luck. :)
Nálunk is IT-s fizu van, átlaghoz képest szerintem elég jó, mégis kb 20% elmegy hitelre, kajára 30%, rezsi 10%, váratlan költségek is simán 5-10% között vannak. Ha egy hónapban 5-10%-ot el tudunk tenni, akkor annak már örülünk. Segítek, az a 10% elég messze van a 350től :(

(#106111) Samott válasza -NoVa- (#106108) üzenetére


Samott
addikt

"nem mindenki IT-s bérekkel tengődik" - igen, ezen gondolkoztam itt olvasgatva, hogy sirankozunk fel milla (netto) feletti keresetekkel. Mashol csaladok brutto nem keresnek ennyit.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#106112) blueboi69 válasza eattila (#106109) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Biztos, hogy 3-5fő nem él meg 350ből. Nyilván függ attól is, hogy egy nagyobb lakásban laknak vagy egy kertesházban, de az biztos, hogy ennyiből nagyon nehéz kijönni.

(#106113) Vodike válasza blueboi69 (#106085) üzenetére


Vodike
tag

Igen, részben jól emlékszel. 25 millában egyeztünk meg, eltelt 1 nap, mentem szerződést kötni és 32 lett. Nem kicsit akadtam ki, akkor még a 25 millát is sokalltam.

Végül mi is örülünk, hogy nem oda költöztünk, tényleg baromira beépült. No meg ahol most lakunk az egy zsákutca utolsó előtti háza, 1 perc az RSD és végül 22,5-ért vettem a 102m2-es különálló házat, igaz 350-es telekkel. A szomszéd házat (hasonló, mint a miénk) 70-ért adták el 1 hónapja és régebben épült, mint a miénk, belül gagyibb.

Mondjuk vicces az is, hogy a halásztelki lakásunkat 9M-ért vettük és most kaptunk ajánlatot, hogy 32-ért megvennék, de nem akarjuk eladni. Nincs hitel rajta, haverom lakik benne, fizet rendesen, rendben tartja.

Havi 80 pénz a törlesztőnk most a házra, nem is tudom, hogy mit csinálnánk ilyen Bujdy féle 350ezres havi törlesztővel..

exTiga

(#106114) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

:D

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#106115) blueboi69 válasza Samott (#106111) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Bizony bizony, ezt mondom én is. És mégis látod, hogy mennyi hitelt bevállalnak. Sztem elvakítja őket, hogy kapnak CSOK-ra 10-30millát és életükben nem volt ennyi pénzük, akkor majd most minden jó lesz. Aztán meg pislognak, hogy a kulcsrakész házban rengeteg adóssággal, bevállalt gyerekkel még esetleg kéne vmi bútor, (eleve egy panellakáshoz képest több bútor is kellhet) meg akkor már ne a sártenger legyen az udvaron, ahogy az építési próbálkozó hagyta ott a szerződés szerint, és jéééé erre is elmennek a milliók, holott a panelban az egész életteret kiöltötte 50ezerért vásárolt ikeás növényekkel és kész volt a zöld felület.

Ismerős is nemrég váltott munkahelyet, (nem IT-s), aszondja nekem, húúúú mostmár lehet valósággá válik neki az amiről azt hitte, hogy eddig álom volt fizu terén amikről beszélgetnek, éshogy fúú leglálisan lehet ennyit keresni. Rákérdeztem, mégis milyen összegről beszél, hátha engem is érdekelne a profilváltás, hát aszondja vmi 500ezer. Hirtelen nem tudtam, hogy mit mondjak, mert már messze nem voltam lelkes, aztán kiderült, hogy ez brutto 500.... aha mondom oké köszi. :U
Nem az a lényeg, hogy ezt a pénzt lenézem, hanem hogy hány ember lehet még, aki így áll hozzá, hogy ez milyen sok pénz. És náluk is 2 gyerek van, meg kertesház. CSOK meg hitel nélkül, vagy vmi minimális hitel csak, talán 1-2Milla van rajta.

(#106116) blueboi69 válasza Vodike (#106113) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hát igen, akkor lenne jó az a lakás, ha a mostaniból akarnátok elköltözni, mert a kettőből már igenjó kecót tudnátok venni, igenjó helyen :)

És emlékszem bakker, teljesen meg voltunk botránkozva, hogy 32M-ért senki nem fogja megvenni az újépítésű ikerházat... :C
Én is hogy szívtam a fogam mikor volt, hogy építkezünk azokkal akikkel ti is akartatok először, hogy fúúú 8-10M a telek és még 30M alatt nem ússzuk meg a házat és akkor még a kert,berndezést nem is számoltam, azt nemtudom hogy oldottuk volna meg.

Ehhez képest meg milyen jól alakult minden. Mondjuk nekünk elég nagy mázlink volt.

(#106117) blueboi69 válasza Samott (#106114) üzenetére


blueboi69
csendes tag

:DDD

(#106118) A. Crowley válasza zetor2000 (#106079) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Nos.
Kevés hobbim van az életben, olvasás és zenehallgatás. Olvasás általában ebook, szóval fizikai könyvekre nem sokat költök.
Zene meg egész nap szól és már régóta szemezgetek azzal, hogy vegyek egy lejátszót. Aztán a feleségem beszélt rá múlt héten, hogy mit szarozok már (betértünk egy lemezboltba és tök jót dumáltunk az eladó fazonnal), úgyhogy hétvégén úgyis Bp-n voltunk, és bejártunk pár helyet.
Nem ilyet kerestem, de készleten ez volt. Meg egy noname 20k HUF-ért.
Elsőre nem akartam még erősítőt is venni, meg hangfalat, így esett a választás a BT-meghajtott JBL SB260-ra.
Azért nem csak hangfal lett, mert ki kell váltania a Symfonisk-eket, amin rádiót és Spotify-t is hallgatok.
Az egésznek van egy hangulata. Nem csak bedobsz valami zenét, mert előveszed a lemezt, kinyitod a lejátszót, felteszed és hallgatod. Nem ugrálsz számok között, szóval egy nyugalmi állapotot alapból feltételez.
Mikor összepakoltam, még a nappaliban, leültünk mindhárman, és legalább 1 órán át hallgattuk, és közben beszélgettünk.
Lemezek: na igen, drágák. Vettem újonnan Mediamarktban, és Facebook marketplace-en pár nosztalgiadarabot.
Nekem sokkal teltebben szól, mint mondjuk Spotify+Symfonisk, több benne a közép és finoman támogatja a zenét a mélyláda.
Szóval ez nemcsak hallgatás, hanem hangulat, nosztalgia, érzések.
És meg kell mondjam, az új gyártású lemezek nagyon tisztán szólnak.

[ Szerkesztve ]

(#106119) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

Nem nagyon akartam részletezni a házzal kapcsolatos izéinket, de látom, most nagyon téma.
Itt Győrben, szerintem az Audi+CSOK+kitudjamégmiért, de iszonyat ingatlanárak vannak. Putrik 50-60M-ért.
Nem annyira titok, mi 95M-ért vettük a mienket, 169nm értékbecslésileg, egy 400nm-es telken (nem nagy a kert). Ebben benne voltak bútorok is, csak a kanapét és az ágyukat vitték, minden más maradt. És még így is úgy repült el 10M a személyre szabásra, hogy csak úgy füstölt. Én nem tudom (vagyis tudom - sehogy), hogy ezt egy átlagember hogyan oldja meg.
Csak egy normálisabb csillár is 40k. Szerencsére nem kellett konyhát vegyünk, az még vagy 6-7M lenne. Jelenleg csak meg kell emeltetni, az 300k.

(#106120) Vodike válasza blueboi69 (#106116) üzenetére


Vodike
tag

Az a baj, hogy amit most kinéztünk házat és szívesen átköltöznénk az 130M. Ha mindent eladunk, akkor meg tudnánk venni, de szerencsére a másik két tulajdonunkban lévő házban még laknak és remélem még sokáig fognak :) . Tény, hogy az a ház kurvajó. A kert egyik vége az RSD, a kertből egyből a stégre lépsz, másik vége pedig a tököli parkerdő. Medence, jakuzzi, 2 állásos garázs, igényesen berendezett, 2 szint, napelem, kandalló, okosház. Ismerem a tulajt is, válik, szabadulni akar a háztól, mert az asszony szopatja. Viszont kurva igényesen megcsinálták, de tényleg. Kert is pöpec. Mindent otthagy kb...

És akkor ez egy példa is, hogy felépítesz így-úgy egy ilyen házat, két gyerek, családi élet. Aztán beüt a krach és el kell "kótyavetyélni", mert olyan a harci helyzet.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#106121) eattila válasza blueboi69 (#106115) üzenetére


eattila
csendes tag

Ha csak 1 állásom lenne, nekem se lenne ekkora szám. Mert bruttó 400 alatt keresek itt. Úgy, hogy most emeltek idén másodjára.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#106122) hobizoli válasza blueboi69 (#106110) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nincs az annyi, mert kozben a penz kamatozik :DDD

több drón kell ;P

(#106123) blueboi69 válasza Vodike (#106120) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én mennék át a helyetekben :) De nálatok se gyerek se kutya, lehet nektek marhára nem kell ekkora ház és tökjól elvagytok a mostaniban.
Én imádom a mi házunkat, hálát adok az égnek és néhány hetente előjön asszonnyal az, hogy milyen szerencsénk volt, hogy pont megtaláltuk, pedig már itt élünk lassan 4éve és a mai napig úgy érezzük, hogy milyen jó. Van 1-2apróság, hiszen mindig lehetne jobb/nagyobb, de ha annak idején kellett volna építeni, akkor nem tudtunk volna ilyet építeni. Érezhető, hogy építész csinálta a házat saját magának/lányának (ikerház).

Lehet nektek bejött az a környék, én 130M-ért nem tököl környékén nézelődnék, hanem akkoris itt Velence-Sukoró részen, ahol van szép panoráma és jó a közlekedés, de te mondjuk évek óta ott vagytok, ha szívás lenne a lokáció, akkor már eljöttetek volna.

[ Szerkesztve ]

(#106124) blueboi69 válasza hobizoli (#106122) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igazad van, nem számoltam azzal a 2-3% kamattal, ami később mondjuk el is megy majd a vagyonszerzési illetékre :W

(#106125) blueboi69 válasza A. Crowley (#106119) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Minden nagyvárosban mentek fel az árak. Sporon-Győr környéke mindig is drága volt Austria miatt.

(#106126) hobizoli válasza blueboi69 (#106124) üzenetére


hobizoli
nagyúr

20+ ev alatt a kamatos kamat is sokat tud mar hozni
72/3% = 24 ev alatt duplazodik a toke

ugyhogy ezert nem kell 41 ev hozza :DDD

több drón kell ;P

(#106127) Vodike válasza blueboi69 (#106123) üzenetére


Vodike
tag

Ez nem Tököl, hanem a Szigethalom. Csak a tököli parkerdő széle is ottvan. Amúgy 998m2 a telek és 330m2 a ház, 5 szoba meg amit írtam fentebb.

Jaja, nekünk nagyon bejön a környék, rohadtul fejlődik, igazából van minden.

A kör középpontjában van a ház kb:

Gyerek áprilisban érkezik, szóval lenne mondjuk 3 gyerekszobája :D

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#106128) blueboi69 válasza hobizoli (#106126) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igazad van, megnéztem egy netes kalkulátort, 26év lenne 3.5% kamattal, havi 200ezret félrerakva.
Ha 3% adót is beleszámolom akkor 27év kb.

(#106129) blueboi69 válasza Vodike (#106127) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nabazzeg, hát így kell megtudni?????? :Y
Gratulálok!!! Fiú/lány? :)

(#106130) eattila válasza Vodike (#106127) üzenetére


eattila
csendes tag

Grat a babához!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#106131) hobizoli válasza blueboi69 (#106125) üzenetére


hobizoli
nagyúr

jo de baszod, mar lattam olyat, hogy Burgenlandban olcsobb egy haz mint a hatar magyar oldalan
csomo magyar mar azert is lakik eleve ott, meg ugy jogosult az osztrak CSP-re is
szoval meg ha dragabb is, akkoris megeri, mert a diffit abbol siman kifizeti


ez olyan, mint a floridai kecok
ott 600USD/gyerek a CSP
melle keresnek meg 2000USD-t netto , ami igazabol ott se vmi fuha, mert majdnem a minimalber szintje, de szamold mar ki mennyi a csalad havi bevetele forintban csak azzal is
2x2000 + 2x600 = 5200USD = 1.6misi
abbol pont leszarnad a havi 350k-s torlesztot is, mert ket gyerek CSP-je is tobb annal, akkoris meg bonen 1misi felett vagy

kozben kisebb az ado, AFA elemiszerekre 0%, 230Ft a benzin, a keco megannyi mint itt, vagy max annyival kerul tobbe, mint amennyivel ott altalaban nagyobbak is, de a m2 ara meg akar kevesebb is
eletszinvonal meg egy dimenzio ugrassal feljebb van
nezd meg a tegnap kecot, 210m2-s medences keglit
egy ilyen itt tobbe kerulne, mikozben egy atlag csalad havi bevetele a fele sincs az ottanainak


meg itt az van szokszor elQrva, hogy hiaba van neked egy 150milliora tartott palotad, ha a szomszed hazak meg rohadtul nem azok mellette, es a megrogyott teteju kadarkocka, meg dózer érett omladozo vakolatos nadfedeles paraszthazra nezel a csili-vili kecobol, aminek a kertjeben magasabban all a gaz, mint a kerites

megnezed a FL-i keglit, meg az ÖSSZES lakopark szomszedos/kornyekbeli ingatlan ugyanazt a szinvonalat kepviseli
ugy le van vagva a fu, meg olyan gondozott a kert, ahogy a nagykonyvben meg van irva, meg nincs szarra kiegve a fu
pedig ott is sut a nap eleget

es az megis "csak" ugyanannyiba kerul ezzel egyutt is

több drón kell ;P

(#106132) -NoVa- válasza Vodike (#106127) üzenetére


-NoVa-
őstag

E!

Ez hírértékű. Addig aludj, utána nem biztos, hogy lehet :)

(#106133) -NoVa- válasza blueboi69 (#106128) üzenetére


-NoVa-
őstag

Na de én nem havi 200-ból akarok még egy kertes házat akarok venni púpnak a hátamra, hanem kicsit többől használható vagy kiadható lakást, és nem Csepelen, hanem valami tengerparton :)
Aztán a pillanat hevében kiderül majd, most még csak homályosan kialakult célirány. Ha besokallunk és elköltözünk, akkor pl egyszerűsödik.

(#106134) blueboi69 válasza hobizoli (#106131) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"meg itt az van szokszor elQrva, hogy hiaba van neked egy 150milliora tartott palotad, ha a szomszed hazak meg rohadtul nem azok mellette, es a megrogyott teteju kadarkocka, meg dózer érett omladozo vakolatos nadfedeles paraszthazra nezel a csili-vili kecobol, aminek a kertjeben magasabban all a gaz, mint a kerites"

Ez itthon teljesen jól látszik az ingatlanárakon. Egy meglévő drágább háznál a környéket is megfizeted! Pont amit mondasz, hogy ne a putrit nézzed magad körül.
Amikor apámnak néztünk kecót 2éve, találtunk egy kurvajó házat Pusztaszabolcson, nagyon jó áron. Elmentünk megnézni, eleve földúton van, a szomszéd pont ilyen omladozós rohadó deszkákból eszkáblát kerítéssel, stb. Mondom neki, komolyan ezt akarod minden nap bámulni és így hazajönni az év felében sárdagonyán keresztül? Megbeszéltük, hogy ez a ház pl Velencén minium 2x ennyit érne, pont, hogy a környék miatt.

(#106135) blueboi69 válasza -NoVa- (#106133) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Oké, ez másik kávéház :K

(#106137) Sipi- válasza Sipi- (#106090) üzenetére


Sipi-
tag

Nah, zuhany felszerelve, jól néz ki, holnap kiderül jó is-e :) (szilikonnak száradnia kell)
A szerelésről töltöttünk ki vállalkozási szerződést, kaptam számlát is. Viszont magáról a zuhanykabinról és kiegészítőkről csak díjbekérőm és előlegszámlám van. Kellene egy végszámlát is kérnem? (Még mindig az otthonfelújítási programhoz akarom elszámolni :) )

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#106138) NauTiLUS_HUN válasza Vodike (#106127) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Gratulálok a gyermekhez, mulassatok, amíg lehet :)

Azt hiszem sejtem melyik ház az, ha költöztök földik leszünk!

(#106139) npera válasza Vodike (#106127) üzenetére


npera
újonc

Drakulálok!

(#106140) Sipi- válasza Vodike (#106127) üzenetére


Sipi-
tag

Gratula :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#106141) npera válasza -NoVa- (#106133) üzenetére


npera
újonc

Good news!

Most írt a CNC-s srác, hogy 7,5 gramm a váz tömege. Elsőre 10-et saccoltam, így viszont a quad teljes tömege elvileg (!) 140 gramm alá mehet. Ha a sallangokat jól számoltam (csavarok, kábelek, gumiszalag, etc.)

(#106142) Vodike válasza blueboi69 (#106129) üzenetére


Vodike
tag

A nifty teszt szerint fiú, az pedig 100%-os :-) Köszi mindenkinek, nehezen jött össze, úgyhogy amikor a kezemben fogom tartani, akkor hiszem el :-)

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#106143) npera válasza Vodike (#106142) üzenetére


npera
újonc

Amikor megszülettem, akkor az orvos állítólag azt mondta, hogy "kis pöcsös, akárcsak az apja...."

Szóval kiderül az :C

(#106144) Bujdy81 válasza Jahno (#106092) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Az a helyzet, hogy ma, Magyarországon sok olyan család van, ahol megvan a havi nettó 1 millió a két kereső irányából. De 800 ezer tuti. Abból pedig már ki lehet szorítani a 350-es törlesztőt, ha összehúzzák magukat.

Nem azt mondom, hogy ez az átlag, meg mindenki ennyit keres! Azt szeretném mondani, hogy annyi ilyen család viszont van, hogy látszódjon a sok 80-100-120 milliós ház a kocsiablakból, közlekedés közben...

(#106145) Bujdy81 válasza blueboi69 (#106097) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Az a helyzet, hogy ha elválunk, akkor már el van baszva minden! Nem a pénz a legnagyobb baj akkor...

(#106146) Bujdy81 válasza blueboi69 (#106099) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Az a helyzet, hogy ha valaki nettó 700 ezret keres családilag, akkor bizony tényleg nem a 100 milliós ház való neki sajnos. Vagy ha azt szeretne, akkor bizony vajaskenyéren kell élni addig, amíg nem lépnek előre anyagilag.

Az tény, hogy nem ez az átlagjövedelem, de ahhoz elég sokan keresnek ennyit, hogy látsszon, hogy az ilyen értékű ingatlanra is van kereslet...

(#106147) Bujdy81 válasza blueboi69 (#106102) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"nem egy olyan eset van, hogy csak a CSOK miatt házasodtak össze és vállaltak gyereket."

Az embereknek jogukban áll hülyéknek lenni, nem mentheted meg őket, egyenként! :(

(#106148) Jahno válasza Bujdy81 (#106144) üzenetére


Jahno
őstag

Ez meg van, de tudom, én meg keressek másik melót és akkor ugyanazt a kört futjuk, hogy lehet nincs, meg különben is ennyit érünk a piacon, teccet vóna tanulni :-)

(#106149) Jahno válasza -NoVa- (#106133) üzenetére


Jahno
őstag

Nahallod, a tengerpart még occsóbb is, mint idehaza. Bár most fotós csoportba nyugger apartmanokat reklámozós arc esett be, mondván idehaza befektetőként egyet épített és még 40et tervezne, Amerikából ideköltöző nyugdíjasoknak. Sok okosságot nem tudtam belőle kiszedni, mert ahogy nézem ez is pénzesebb, mint okosabb...

(#106150) -NoVa- válasza Jahno (#106149) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem biztos, hogy annyira lökött, akad pár régió, amit mindenféle Holland meg Német arc kinézett, hogy oda vonul vissza, és reklámozza otthon, hogy mennyire jó. Persze előtte étterem, meg bót, és egyébből is bevásároltak, hogy ha már hoznak sok jómódú nyugdíjast, akkor legyen belőle haszon is később, win win.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.