Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#106951) blueboi69 válasza hobizoli (#106949) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hát nem. :)
Illetve van nálunk is a cégnél néhány gép így hotswap, de ez csak nagyon ritka esetben kerül elő, mert nagyon macera másik gépen folytatni a munkát. Felhős izét max nagyon egyszerű munkakörnyezetben lehet megvalósítani.

(#106952) -NoVa- válasza Jahno (#106948) üzenetére


-NoVa-
őstag

7480-asból akad itthon kettő. egyik asszonynál fárad, a másik nálam. Akku kb egyszerre fáradt el bennük púposra, egyéb gondja nincs. Opciósan azt tudom ellene érvelni, hogy a hasonló procis Surface Pro 4-em gyorsabb, a jobb hűtés miatt kevésbé veszi magát vissza tartós nagy terhelés alatt. Cserébe most épp szétborítva áll az asztalon, abban nem 2 könnyed perc az akkucsere, meg majd az új kijelzőt is bele kell tegyem és kalibráljam.

(#106953) Jahno válasza hobizoli (#106949) üzenetére


Jahno
őstag

Felhő jahh, meg a környezeti beállítások, adott gépre engedélyezett licenszek, Java, eszignókártyaolvasó, tanúsítványok, meg olyan cuccok aminek a hírét sem hallottad.

Sok dolgot lehet automatizálni is, de ha csak 1-2 embernek kell adott telepített program, azzal még nem mindig szopunk központilag, mert egyszerűbb pár évente telepíteni és kliens gépen karbantartani, mint telepítőkészletet csinálni, teríteni, azzal foglalkozni. Ezek mire felmennek az sem annyira egyszerű történet, minimum a sorrendet kell rendesen kitalálni.

Aztán jönnek a törpösebb részek, mert pld. felénk olyan is van amin kötelező mindig azonnal minden frissítésnek rajt lenni, de netet nem láthat...

Valamint az egyszerű júzer oldali dolgok, mikor valamit 3 éve megnyitott az Ekcelben, előzményekből használta és igazából fogalma sincs, hogy hálózaton merrefelé van az a nagyon fontos dokumentum amivel dolgoznia kell :DD

(#106954) blueboi69 válasza Jahno (#106953) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"Valamint az egyszerű júzer oldali dolgok, mikor valamit 3 éve megnyitott az Ekcelben, előzményekből használta és igazából fogalma sincs, hogy hálózaton merrefelé van az a nagyon fontos dokumentum amivel dolgoznia kell "

PTSD... mennyi ilyen volt...

(#106955) NauTiLUS_HUN


NauTiLUS_HUN
újonc

Miért van az, hogy egy csomó cég vagy a nyári nyaralás vagy a karácsonyi ünnepek előtt akar új embereket felvenni?

Kisebb hobbiként állásinterjúkat adok online, most a héten két helyről jött már ajánlat. De mindig az évnek ebben a szakában találnak meg.

(#106956) hobizoli válasza NauTiLUS_HUN (#106955) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nalunk is jott a korlevel a mult heten, hogy az xy akarmi vezeto ugy dontott a cegen kivul mashol folytatja tovabb szakmai karrierjet, es dec 31-l tavozik a cegtol

kozos megegyezos verziot azt utolag szoktak bejelenteni

:DDD

több drón kell ;P

(#106957) Jahno válasza hobizoli (#106956) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk hamar leszoktak az ilyen bejelentgetésekről, mert egy időben túl sok volt belőle :DD

(#106958) Sipi- válasza Jahno (#106957) üzenetére


Sipi-
tag

Nálunk is. Csak úgy tudjuk meg, hogy elment valaki, hogy ír egy elköszönő levelet. De ha nem ír, akkor csak pletykákból derül ki, hogy megint fogytak az emberek. Újakról sem kapunk már emailt :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#106959) Jahno válasza Sipi- (#106958) üzenetére


Jahno
őstag

Következő cégnél (az is 3 betűs :-D) az volt a divat, hogy ha valaki új jött, akkor végigcipelték az egész cégen és mindenkinek bemutatták. Fogtam is a fejem, hogy mit lehet ilyenkor jópofizni, meg mire emlékszik egyáltalán a nap végére. Szerintem nem túl jó módszer, de hát nem érthetek én a cég vezetéshez.

Néha nagyon nagy bejelentések voltak, utána meg ellenkező, titkos emberek, titkos projektek, hirtelen megjelenő Sanyika, akinek sem neve, sem pozíciója, éppen csak köze van a céghez, de inkább annyi sem, csak később hirtelen valaki lesz és jön a nagy meglepetés.

(#106960) hobizoli


hobizoli
nagyúr



:DDD

több drón kell ;P

(#106961) eattila


eattila
csendes tag

Ma hívta fel a fogorvos a feleségem, hogy ha a gyereket vinni akarjuk, akkor vagy ott csinálnak neki egy covid tesztet (garat, 4 rongy), vagy a háziorvos csinál egyet. Új rendelet.
Háziorvos holnap hív vissza, mert még nekik is annyira új. Befosok.
Közben meg a rádióban arról beszéltek állítólag, hogy lehet érvénytelenítik az oltási igazolványokat. Mindenkiét, akinek nincs meg a 3. oltása.
De meccsre lehet menni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#106962) hobizoli válasza eattila (#106961) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a meccs az mindenek felett van... :U

több drón kell ;P

(#106963) -NoVa- válasza Bujdy81 (#106860) üzenetére


-NoVa-
őstag

"Aztán rám néz egy mővérke, hogy "kérhetek valamit?" Persze. "Tudja, hol van a sürgősségi lapor?" Igen. "Akkor ezt a két fiola vért és a papírt vigye már át! Ebben a pillanatban gondoltam azt, hogy "Még száz stadiont! Ezeret!""

Asszony kolléga balesetin volt törött bokával. Amíg várt, azt a feladatot kapta, hogy figyelje a mellette ülő alkoholista megkéselt fazont, hogy ha nagyon nyöszörög, akkor szóljon, mert lehet belső vérzése. Mellette mindenkit, aki még magánál volt, és várt, befogtak hasonlókra, annyira túlterhelt volt a műszak.

(#106964) blueboi69 válasza Jahno (#106959) üzenetére


blueboi69
csendes tag

(#106965) Samott válasza -NoVa- (#106963) üzenetére


Samott
addikt

Nalatok gyermek jobban van? Irtal valami agyrazkodasrol mostanaban. Tul van rajta?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#106966) Samott válasza blueboi69 (#106964) üzenetére


Samott
addikt

Lazan kapcsolodik: I Broke Into The International Security Convention :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#106967) -NoVa- válasza Samott (#106965) üzenetére


-NoVa-
őstag

Túl éppen nincs rajta, de legalább jól van általában. A vérnyomása továbbra is szigorúan monitorozva, rengeteg kényszerpihenő alatt. Ingerlékenyebb és ijedősebb, mindkettő az ütést kapott terület miatt, de egyébként aki nem ismeri, nem venné észre rajta, hogy nem az igazi. A pupillája még indokolatlanul tág, és sokszor asszimetrikusan. Pont most van neurológiai vizsgálaton megint.

(#106968) npera


npera
újonc

Ma esett 5 cm hó és mindenki megőrült az utakon.

Ki tudjátok találni, hogy mikor mentem téligumit átrakatni (meg TPMS-t programozni)? Hmmm? Hmmmm? Hát ma. Odafelé elég óvatos voltam a kuplunggal, hogy az 1,8-as borzalmas alapjárati nyomatéka miatt nem pörögjön ki az összes kerék. Borzasztó a nyomatéka, bor-zasz-tó :U :C

Igen sok baleset volt, az egyik kollégám meredek utcájában 2 autós szabályosan befektette a kocsit az erdőbe, mert elindultak lefelé a T-kereszteződés felé, aztán sosem álltak meg időben.

(#106969) Phülöp válasza Sipi- (#106903) üzenetére


Phülöp
addikt

Sok évvel ezelőtt a tököli reptéren volt repülős bemutatós nap. Akkoriban Szigethalmon, a repülőgépgyárban dolgoztam, persze hogy kimentünk a srácokkal.
Kollégámmal fröccsöztünk épp, amikor odajött egy emberke, és kérdezte, hogy nem akarunk-e helikopterrel menni egy kört, nekünk ingyen van. Miska komám válaszolt: - Hülye vagy? Gyártottam hozzá alkatrészt, nem gondolod, hogy felülök rá...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#106970) blueboi69 válasza Phülöp (#106969) üzenetére


blueboi69
csendes tag

:C

(#106971) blueboi69 válasza npera (#106968) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mer mennek mint az állat. Példát vehetnének tőled, még az 1.8-al is óvatosan indulsz :DDD

(#106972) npera válasza blueboi69 (#106971) üzenetére


npera
újonc

Ugye hogy? Ha eleresztem a ménest, akkor az valami borzalmasat lép egyébként, vigyázni is kell. A többi közlekedő szabályosan megrémül olyankor. Már csak empátiából sem szoktam erősen gyorsítani.... :C

(#106973) Phülöp válasza -NoVa- (#106931) üzenetére


Phülöp
addikt

Amióta leraktam a cigit meg a kávét, ízesítetlen teát iszok. A napi első adag mindig fekete tea (orosz vagy török), munkaidő felénél meg egy gyümölcs- vagy herbatea.
Tejet az utóbbi pár évben már csak a kávéban, de mostmár azt se így.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#106974) qnadam válasza eattila (#106848) üzenetére


qnadam
veterán

dehogy :)
szimplán csak bementünk fizető nézőként, mint a mező állatai.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#106975) qnadam válasza Phülöp (#106969) üzenetére


qnadam
veterán

repültem helivel, imádtam. mondjuk alkatrészt nem csináltam bele. és ugyanaz a gép pár évvel később le is zuhant (de az user error volt).

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#106976) hobizoli válasza qnadam (#106975) üzenetére


hobizoli
nagyúr

faterom unokaoccse is lezuhant egy Mi24-l a 80-s evek vegen vhol Veszprem mellett

egy murepulest gyakoroltak ket Mi24-sel, es kicsit kozelebb kerult a ket gep egymashoz, mint ami az idealis
osszeertek a rotorok es kb 80m magassagrol lepottyant a ket gep
nyilvan nem alltak, hanem elore haladtak kozben, kulonben csak lezuhantak volna ott helyben

nyilvan nem dicsertek meg oket, mega ket gepet napokig ott oriztek a szantasban a katonak
a ket fo pilotanak kellett volna ezt megcsinalnia, a rokon a segedpilota volt csak, de azert fel evre eltiltottak oket is a repulesrol

de fu alatt az akkor meg itt levo helyi szovjet kapcsolaton keresztul okosba' nagyon-nagyon-nagyon sok palinkaert tudtak szerezni ket komplett vadi uj rotorkeszletet a ket gephez, a kivonulas elott allo szovjetektol "leselejtezodve"

par evvel keosbb volt egy masik hasonlo incidens mar masik pilotakkal, es ott vki meg is halt

több drón kell ;P

(#106977) Jahno válasza NauTiLUS_HUN (#106955) üzenetére


Jahno
őstag

Pénzügyi év vége és most lett hely a táblázatban újabb embernek. Amúgy lépnél?

(#106978) NauTiLUS_HUN válasza Jahno (#106977) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Én már jó pár éve mindig lépnék, évente legalább egyszer. Most két helyre hívtak, az elsőre interjú után egy héten belül jött az ajánlat. A másodiknál még van egy kör, ha onnan is jön ajánlat "besétálok" a főnökömhöz és előadom az új számot. Ha nem akarnak lépést tartani, akkor megyek tovább.

(#106979) npera


npera
újonc

Betojt a Nokia E51 telefonom, nem látta a hálózatot. Egy ideig használhattam asszony backup telefonját, de aztán kellett egy működő telefon a magyar számomhoz. Így hosszas tipródás után vettem egy Nokia 105-öst. Még kamera sincs rajta, cserébe gyakorlatilag súlytalan és mehet bele akár második SIM is. A menüje iszonyatos smartphone után, de mivel csak bankos SMS-re kell, ezért jó lesz. A standby időre kíváncsi leszek, elvileg valami mágikus ideig tud egy töltéssel működni.

(#106980) npera válasza NauTiLUS_HUN (#106978) üzenetére


npera
újonc

Ez kegyetlen jó, ilyenkor gyakorlatilag moonwalkolva lehet bewaltzolni, vagy PSY koreográfiára, ha az jobban tetszik.

A PSY koreográfiával elég jól megízzasztottam a többi edzőt egyszer, mert naív módon kiadták a csapat bemelegítését nekem egy barátságos meccs előtt. Így a levezető két kör PSY lovaglós ugrálás lett, aminek a végére már erősen lihegtek :C

(#106981) NauTiLUS_HUN válasza npera (#106980) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Miután hivatalosan is távmunkás vagyok, nem kell semmilyen koerográfiát gyártanom :) elég elektronikus úton jeleznem, aztán izzadjanak.

(#106982) npera válasza NauTiLUS_HUN (#106981) üzenetére


npera
újonc

Ja, ilyenkor be szokott indulni a tevékenység.

(#106983) NauTiLUS_HUN


NauTiLUS_HUN
újonc

Még azt nem tudom, hogy várjak januárig vagy már most kezdjem a kört, idén másodszor :)

(#106984) Phülöp válasza NauTiLUS_HUN (#106983) üzenetére


Phülöp
addikt

A második ajánlat után már minek habozni?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#106985) blueboi69 válasza npera (#106979) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Fuh, ezer éves darab, nekem is volt E51, szerettem, de már vagy 10éve nem használom :D

(#106986) qnadam


qnadam
veterán

napi gányolás áramszünetre, amikor a digi mobilnet lassúnak nyilváníttatik. és igen, a gpon hálózat tényleg megy helyi áram nélkül :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#106987) Samott


Samott
addikt

Csak sikerult megint megcsinalni :(

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#106988) eattila válasza Samott (#106987) üzenetére


eattila
csendes tag

:(
Mondjuk ez sok helyen elcsúszik. Nem csak az EÜ-ben nincs ember rá. kontaktot se kutatnak, stbstb, mert ott sincs ember.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#106989) Jahno válasza eattila (#106988) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy illegális oltási igazolvánnyal rohangál, ha beteg nem is megy orvoshoz, nem tartja be a karantént, akit arra köteleznek az simán kimászkál mindenfelé.

(#106990) qnadam válasza Jahno (#106989) üzenetére


qnadam
veterán

arra se nagyon van szükség, telefonon szoktam mutogatni az igazolványt (azon a kevés helyen, ahol egyáltalán kell), és vagy mindenki tud szemmel qr-t olvasni, vagy bőven elég lenne egy kép egy random kóddal meg a névvel alatta.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#106991) eattila válasza Jahno (#106989) üzenetére


eattila
csendes tag

Én se mentem orvoshoz. Csak felhívtam. De kb 1 hetet voltam otthon úgy, hogy igazából nem is voltam még karanténban. Szóval....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#106992) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Ennél nagyobb baj, hogy tesóm bőszen gyorstesztelt otthon, vérből.
Simán negatív, miközben vannak tünetek és mancsában a pozitív PCR eredmény... :(

(#106993) eattila válasza Bujdy81 (#106992) üzenetére


eattila
csendes tag

A vér antigén teszt csak bizonyos idő után mutatja ki a fertőzést nem? Ha van immunválasz.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#106994) Bujdy81 válasza eattila (#106993) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

nagyon halványan mutatta az IGg-t, amit a három oltás magyaráz is. De az IGm az nem színeződött el a tünetelés kezdete után 2-3 nappal...

(#106995) Jahno válasza eattila (#106993) üzenetére


Jahno
őstag

És még mindig az van, hogy a negatív az lehet akármi.

(#106996) eattila válasza Jahno (#106995) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez így van. A gyorsteszt az az első 5 napban megbízható. A mintavételi pont szerint szerint.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#106997) eattila válasza Bujdy81 (#106994) üzenetére


eattila
csendes tag

Akkor nem tudom. Szerintem egyik sem megbízható....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#106998) Samott


Samott
addikt

Szakacsmuveszet

#fajjonnektekis :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#106999) Jahno válasza eattila (#106996) üzenetére


Jahno
őstag

Pedig az sem, meg gyártónként van szórása. Az csak akkor biztos, ha pozitív. Ha negatívat mond, akkor az olyan kb. 60-70%, de attól függ melyik gyártó melyik teszt, fertőzés elején a turkálós azért nem mutatja ki, mert még kicsi a vírusmennyiség, vérben nincs elég ellenanyag. Külön tudomány ez vaze, azt sem tudjuk melyik ujjunk harapjuk meg és akkor van 15-20ezer pénzes gyorsteszt, annak érdekes módon már 99% feletti a hatékonysága. Antitest gyorsteszt nem egészen erre való, de többnyire ez van meg lassan már úgyis mindegy lesz.

(#107000) Jahno válasza eattila (#106997) üzenetére


Jahno
őstag

Jobb ha nem bonyolódsz bele, de felőlem:

[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.