Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#107851) -NoVa- válasza blueboi69 (#107850) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ha a körülölelés a fontos, egy klasszikus Mininél jobbat nem találsz. Az körbevesz.

(#107852) blueboi69 válasza -NoVa- (#107851) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hát az már már túlzóan körbevesz.

Ellenben TC-s cikk a toyota verso-ról:

"Mert akinek ilyen autója van, az maga a nyugalom és megfontoltság, a biztos pont a forgalomban, aki nem fog hülyeséget csinálni. Mert neki a vezetés csak az emberek/tárgyak helyváltoztatásához szükséges tevékenység. Tökéletes ellentéte a szakadt BMW-ML Mercedes-Audi A8 triónak."

Jaj, ez nem az én autóm :C Még az első mondat, még oké, nade a második és főleg a harmadik... Amúgy meg érdekes, a képek alapján az anyaghasználat pl az ajtókárpitokon, meg ablakkapcsolók..eléggé puritán

(#107853) Phülöp válasza blueboi69 (#107852) üzenetére


Phülöp
addikt

viszont npera

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#107854) -NoVa- válasza blueboi69 (#107852) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én kihozom az autóból a legtöbbet. AWD drift és durrogó kipufogó Subaruval, sportos de nem agresszív inkább defenzív közlekedés Volvoval, horizontális lift CVT Hondával :), a Toyotában egy megtestesült Buddha lennék. Idomulni kell.

(#107855) eattila válasza blueboi69 (#107852) üzenetére


eattila
csendes tag

Es a fiestaval vagy az smax-al szoktal elmenyautozni?
Szerintem egyik sem az a kategoria amivel az ember a gep segget pakolja ki oldalra :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#107856) Samott válasza -NoVa- (#107851) üzenetére


Samott
addikt

Blue nem egy kispolakbol indult? Annal semmi nem vesz korbe jobban. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#107857) WiZARD válasza blueboi69 (#107729) üzenetére


WiZARD
addikt

Otthon töltés mitől bazi drága?
Annál olcsóbb sehol se lesz, mint a rezsicsökkentett árammal...
1 kWh 38 ft, 100 km-re kell kb 20 kWh, az annyi mint 1.5 liter benzin

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#107858) WiZARD válasza Vodike (#107739) üzenetére


WiZARD
addikt

Itt is hasonló a helyzet a Pennynél, töltök én meg egy másik Teslás, meg pár Leafes :DDD
Állítólag már rég fizetősnek kéne lennie, csak még technikai problémáik vannak, mint pl a hiteles mérés :D

Amúgy tök szép, hogy törvényileg kötelező töltőket telepíteni (bár senki se kéri számon egyelőre), de szerintem semmi értelme ebben a formában.
Ezek egyszerű AC töltők, amiről a legtöbb autó 7 kW körül tud tölteni, egyre több tud 11 kW-tal, és nagyon kevés van ami 22 kW-tal tud tölteni.
Átlag 15 perces bevásárlás közben tehát 1,75/2,75/5,55 kWh megy bele. Ami 20as fogyasztással elég ~9/28/56 km-re. Vészhelyzetben persze jó lehet, de 10-30 km-nyi hatótávért én ugyan nem szórakozok azzal, hogy kábelt elővegyem, dugdossam, küzdjek az adott oszlophoz tartozó applikációval, indítással, a végén a kábel elpakolással, stb ráadásul többnyire távoli parkolóhely.
(és a legritkább esetben tart nekem 15 percig egy bevásárlás, inkább 5-10 a jellemző)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#107859) zetor2000 válasza WiZARD (#107858) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nőt kell küldeni bevásárolni, nekik picit tovább tart azt mondják. :D Persze lehet, hogy csak ruházati üzleteknél és/vagy glamour napokon. És lehet, hogy ez csak aljas előítélet...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#107860) zetor2000 válasza blueboi69 (#107852) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azt a Bimmeres czikket érdemes részletesebben elolvasni, ilyen tréfás gondolatok is benne foglaltatnak:
"Látod, közben fogy ez-az, arra is költeni kell, a fent felsorolt dolgokat is sokszor macerás beszerezni, akkor meg minek? Ha nem ismered azokat, akik már tapasztaltabbak nálad ebben, vagy nem vagy hajlandó órákon át túrni a netet és tanulni, akkor még át is basznak, sok pénzzel.
Hogy akkor mégis, miért?
- Mert úgy ülök benne, ahogy én szeretek.
- Mert úgy fordul, ahogy én szeretem, úgy üti le a vesémet, ahogy nekem jó.
- Mert olyan izomcsoportokat mozgat meg, melyek manapság elsatnyulnak.
- Mert büdös, mint egy gép, olyan hangjai vannak, mint egy gépnek és kezelni kell, mint egy gépet.
- Mert az az ember rajzolta, aki tudta, hogyan kell örökkévalóságot rajzolni.
- Mert van mellette egy hibrid Toyota, amelyikkel soha nincs semmi baj, megbízható és öt litert fogyaszt."
Innen nem kell tovább olvasni. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#107861) Phülöp válasza WiZARD (#107857) üzenetére


Phülöp
addikt

Cégnél kiharcolni juttatásként.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#107862) Phülöp válasza zetor2000 (#107859) üzenetére


Phülöp
addikt

Anyagilag bukó az ötlet.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#107863) zetor2000 válasza Phülöp (#107862) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ebben van igazság.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#107864) Sipi-


Sipi-
tag

Elmulasztotta autója szélvédőjének fagymentesítését az a sofőr, aki Mezőkövesden a gyalogátkelőhelyen három diáklányt elütött. forrás

Nooormális?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#107865) Phülöp válasza Sipi- (#107864) üzenetére


Phülöp
addikt

Hogy az ilyen miért nem oszlopnak hajt...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#107867) qnadam


qnadam
veterán

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#107868) eattila válasza Phülöp (#107865) üzenetére


eattila
csendes tag

Vagy fanak…

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#107869) WiZARD


WiZARD
addikt

#dlágaszág
A ma vett Sony WH-1000XM4 fülestől 1 perc után brutál rosszullét jön rám, ha épp nem szól benne semmi csak a "csend", zenével még jónak tűnt, bár lehet hogy sokáig azt se bírnám. :Y
Rákeresve sokan panaszkodnak hasonlóra, azt írják ha csökkentem az ANC-t akkor jobb lesz, de akkor meg minek vettem azt ami elvileg az egyik legjobb ANC-s fejhallgató. Kap még pár napot a visszaküldésig :(

sajnos nagyon könnyen jön rám a tengeri betegség

Hasonlót pár napja a repülőn éreztem ~1 órányi rázós út után. Amikor megkérdeztem a légiutaskísérőket hogy esetleg van-e tengeribetegségre gyógyszerük. Mire közölték hogy ott a hányós zacskó minden ülésnél. :W

1 hete félresikerült búvárkodás közben (rohanni kellett, nem volt időm felkészülni és időben bevenni daedalont) azt is megtanultam hogy simán lehet 15m mélyen is hányni, ha előtte kellően rosszul leszek a hajón...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#107870) qnadam válasza -NoVa- (#107811) üzenetére


qnadam
veterán

ez egy hasznos oldal, így végre könnyen megtudhattam, amit eddig is sejtettem az ablakból kinézve: az autóm - teljesen indokolt módon - hosszabb, mint egy kombi g astra.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#107871) Phülöp válasza WiZARD (#107869) üzenetére


Phülöp
addikt

Ez a hányós buli eléggé rosszul hangzik. :(
Nekem tegnapra jutott hányós-fosós (utóbbi kitart még - vasárnap cimboràékkal töltöttük a délutánt, nekik is kijutott belőle.

Ha cseréled a fülest, érdemes egy próbát tenni a Sennheiser Momentum 3-mal is, az pl. a Sony WH1000 XM3-mal párba állítva meggyőzőbb volt,
Itt nálunk az XM4 és a Sennheiser árban pont egál (299eur).

link

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#107872) Grillo válasza qnadam (#107870) üzenetére


Grillo
senior tag

Viszont nincs benne régi Swift sedan...

(#107873) WiZARD válasza Phülöp (#107871) üzenetére


WiZARD
addikt

Jah, nem kellemes.
Repülőn nem szokott gáz lenni, hajót 1 centit se bírom.

Sennheiser volt a másik amit néztem, ma még próbálgatom ezt, aztán max próbálok szerezni egy Sennheisert kipróbálásra. Annál nem nagyon láttam ilyen problémát rákeresve, de van ahol meg általánosságban írják minden ANC-re...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#107874) Bujdy81 válasza Sipi- (#107864) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ne is mondd, kell vennem egy ilyet:

Ugyanis eddig el voltam egy sima jégkaparóval, de basszus, azzal nem érem el a Rifter szélvédő aljának a közepét! :D

(#107875) Bujdy81 válasza blueboi69 (#107846) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Két ünnep között átviszem Jahno filmjeit, akkor beleülsz a Rifterbe és rájössz, hogy nem kell olyan kis autó, mint az S-Max! ;)

Van középkonzol, fejed felett rakodóhely, könyöklő, 130 lóerővel egész jól lép a dízel, cserébe télen 7 liter fölé megy a fogyasztása! ;) (elvileg 10,4-es 0-100-at tud katalógus szerint)

Ja, és öt üléssel 1050 liter a csomagtartó. Kalaptartóig. Plafonig 1900.

(#107876) JonesC válasza -NoVa- (#107811) üzenetére


JonesC
csendes tag

LOL

[ Szerkesztve ]

(#107877) Phülöp válasza Bujdy81 (#107874) üzenetére


Phülöp
addikt

Vigyek valami komoly cuccot? Finn mérnökök eléggé otthon vannak a témában.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#107878) blueboi69 válasza zetor2000 (#107860) üzenetére


blueboi69
csendes tag

:C
Nade nálunk a fiesta a szögegyszerű autó, ami mindig megbízhatóan ott van ;)

(#107879) qnadam válasza JonesC (#107876) üzenetére


qnadam
veterán

nézd meg a lista végét :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#107880) blueboi69 válasza WiZARD (#107857) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Akkor a srác akivel beszéltem legutóbb (mitsu outlander) ő mehetett vele elég sokat, mert aszonta, hogy nekik kb 10ezerrel dobta meg a havi villanyszámlát.

Másrészt a rezsiköttentett árnak sem biztos, hogy sokáig tudunk örülni. Legjobb lenne tényleg saját napelemről tölteni.

(#107881) zetor2000 válasza WiZARD (#107869) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ismi - elég távoli - is egy ilyen Sennheiserrel járkált. Mindig ott lóg(ott) a nyakában, amikor csak láttam. :) Kezdetben egy Momentum 2ese volt, de az valahogy betojt, és akkor szó-hang nélkül gariba cserélték neki egy 3asra. Annyit sajnált, hogy színben nem volt az a barnás-arany, mint a 2esben. Szereti az ilyen vintage kinézetű cuccokat.

Tengeribetegségre szerintem nem sok gyógyszer van, azt valahogy túl kell élni, szerintem. Hányingert lehet csökkenteni, de az szerintem csak ideig-óráig megoldás, ráadásul nem végleges. Biztos nagyon tré lehet, de anno lehet, hogy ezért (is) volt rum a hajókon rendszeresítve.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#107882) blueboi69 válasza eattila (#107855) üzenetére


blueboi69
csendes tag

A fiesta kb 50ig meglepően jól gyorsul. Az élményautózás az E30-al véget ért, az E39-el teljesen. Egyébként nem kell csapatni keresztbe, egyszerűen élmény volt az E39-el kicsit temposabban kanyarodni, érezted,hogy stabilan kanyarodik, tök jó. Az smax is amúgy a családi vasak közt a legsportosabb, abban az a jó, hogy ha odalépek, akkor némi turbólyuk után megindul eléggé. Viszont azt érezni, hogy elölkapar, ilyenkor a kormányt is mintha kikapkodná a kezemből és nem érzem azt a stabil irányíthatóságot mint az e39-nél.

(#107883) blueboi69 válasza WiZARD (#107858) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"(és a legritkább esetben tart nekem 15 percig egy bevásárlás, inkább 5-10 a jellemző)"

hehe, majd ha nagyobb lesz a gyerek, ez pöppet megváltozik :D
Én már örülök neki, ha csendben elvan a besárlókocsiban és kihúzom ezt az időt maximálsira. :D

(#107884) zetor2000 válasza blueboi69 (#107880) üzenetére


zetor2000
senior tag

Kolléga Peugeotja ~5 ropival nyomta meg a villanyszámlájukat / hónap, igaz, az nem megy tovább Budakalásztól, mint Budapest déli csücske, ha haza is akar érni. Egy valamire való hatótávú az tuti lenne 10-15E (ha ki is használnák a hatótávot), de szerintem az elviselhető ilyen olaj alapú üzemanyagárak mellett.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#107885) Phülöp válasza zetor2000 (#107881) üzenetére


Phülöp
addikt

Sandy White eléggé qrvajó néz ki, ellenben - számomra legalábbis - túl érzékeny szín.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#107886) eattila válasza blueboi69 (#107882) üzenetére


eattila
csendes tag

Hát, az elsőkerekes unlimited power ilyen, tekeri a kormányt :D Nekem a hátsókerék végeté ért a ladával. Azzal még tudtam télen közlekedni, de már enm tudnék hátsó kerekessel szerintem. Legalábbis hamar megfordulnék, tuti ha nem figyelek oda.

De látod? Ha az élményautózásnak ott vége, akkor? :) Bár az én igényeim autó terén nem magasak.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#107887) blueboi69 válasza Bujdy81 (#107875) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Megnézem :)
Két ünnep között korlátozottan leszünk itthon, leginkább 30án, de akkor sem sokáig, talán 29-én estefelé.

Szerk: mégsem nézem meg... 9-10M körül van... ez kb 3x több, mint a rászánt keret. :U

[ Szerkesztve ]

(#107888) zetor2000 válasza blueboi69 (#107882) üzenetére


zetor2000
senior tag

Van most odakinn ez az F150 Lightning őrület, szerintem neked is be kéne nevezni egyre. Most nemrég olvastam, hogy lesz nagy akkus verzió is. Abba egy ~6 tagú család képes elférni, asszem lesz előbb-utóbb duplakabinos is, abban tuti lesz 6 személyes verzió. Azzal asszem lehet kilinccsel előre is menni, bár nem illik. :) Amerikai méretű, szerintem átlag európainak bőven jó.
Egy vastagabb bankszámla kell még megvenni, más baja szerintem nincs.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#107889) eattila


eattila
csendes tag

Képdömping. Élességben van itt-ott hiányosság. De kézből lőttem, makrósan. És hideg is volt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#107890) blueboi69 válasza zetor2000 (#107884) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hát őőőő majd kimatekozom. Jelenleg havonta kb 40-50ezeret tankolunk el, cserébe kb 1300-1400km-t megyünk a két autóval összesen. Ez erősen változó egyébként, de ez az átlag. Az smaxba 6ezer km ment bele fél év alatt, a fiestban 1.5év alatt 12ezer.

Villanyautóval ez mennyi lenne? De leginkább a hatótávval van bajom, mert ha ileyen 15-20-30km-t tud menni, akkor az sajnos eléggé lófasz.

(#107891) zetor2000 válasza Phülöp (#107885) üzenetére


zetor2000
senior tag

Kinek mi. Neki a barna színű volt, most - amikor utoljára láttam nála - fekete van/volt. De ez a szín se rossz.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#107892) blueboi69 válasza eattila (#107886) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"Ha az élményautózásnak ott vége, akkor? "

Akkor vannak más igények. :) Ráadásul asszony leszavazta a Touran-t, mondván, hogy belül még elmegy,de kívül ronda.
C4 grand picasso tetszett neki kívülről, de ettől a középen való műszerfaltól ő is ki van borulva.
Mutattam neki npera féle Totoja Verso-t is, hát nem zúgott bele....

Szóval ha már menni megy, meg nem is hátul hajt, akkor már nézzen ki valahogy. Az smax szerintem jól néz ki, belül is.
Na meg akkor ha már mégsem néz ki olyan jól, akkor legyenek benne jó extrák, mint távolságtartó tempomat, meg napfénytető, erre kiderül, hogy ez is iszonyat ritka. Komolyan nem értem mi kerül ilyen sokba az autókon. :U A legtöbb eléggé fapados.

(#107893) blueboi69 válasza eattila (#107889) üzenetére


blueboi69
csendes tag

A második és az utolsó tetszik nekem!

(#107894) blueboi69 válasza zetor2000 (#107888) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jó, hát aha, hemzseg tőle a magyar használtautópiac, mi? :D

(#107895) Jahno válasza zetor2000 (#107884) üzenetére


Jahno
őstag

És még esetleg parkoláson is spórol.

(#107896) zetor2000 válasza blueboi69 (#107890) üzenetére


zetor2000
senior tag

Olyat a pitsányi hibridek tudnak, de azokban ott az ICE, ha kéne. Az átlag alatti villanyosok ~150 valóst tudnak, azaz napi ingázásra nagyváros-agglomeráció viszonylatban okésak. A komolyabb villanyosok ~300 vagy 300+ km-t tudnak.
Tapasztaltabbak szerintem többet tudnak a témában...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#107897) zetor2000 válasza blueboi69 (#107894) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja, nem. :)
De most azt olvastam, hogy a használt lakás kezd drágább lenni, mint az új, ezt leferdítettem kocsira, ráadásul egy hazai tömegmodellre. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#107898) zetor2000 válasza Jahno (#107895) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az is benne van, meg ha valóban beüt, hogy kitiltanak belsőégésűeket innen-onnan, akkor sincs bajban. A villany, ha ég belsőleg, az nagyon gyorsan külsőleg is égni fog :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#107899) blueboi69 válasza Jahno (#107895) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Parkolásra nagyon keveset fizetek, sztem évente 1000ft alatt összesen, ha épp fehérvár belvárosában kell valami miatt megállni. Itt helyben, mint helyi lakos nem kell fizetnem a parkolók nagyrészén, köztük van a vasútállomás is.

Szóval ezen sokat nem tudnék szakítani.

(#107900) blueboi69 válasza zetor2000 (#107896) üzenetére


blueboi69
csendes tag

150km hatótávval már elég boldog lennék :) de sajnos amiket néztem, jó ha a tizedét tudja

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.