Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#107101) npera válasza Samott (#107097) üzenetére


npera
újonc

Vicces, valahogy egyből dugattyúk jutottak az eszembe, alighanem maradandó károsodást szereztem a melóban :B

Ez valami picit puhább filament, ami rezgést is elnyeli? Szépen ki van könnyítve.

(#107102) Samott válasza npera (#107101) üzenetére


Samott
addikt

SIma PLA, azert konnyitettem ki hogy kevesebb anyag kelljen bele (meg igy hamarabb kinyomtatja). A talpon van vastag ontapados szivacs, meg a ketoldalu ragaszoto is szivacsos. Nem a rezgessel volt a gond, hanem azon a 3 milimeteres resen amin kellett volna a ventinek szivni a friss levegot a vinyokra. Annak a ventinek amit a megvasarlas utan ki kellett cserelnem egy Arcticra. :) De mostanra osszeallt, csendes, jol szellozik.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#107103) blueboi69 válasza npera (#107087) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hű, de király!
Miez? :)

(#107104) Grillo


Grillo
senior tag

Na, ez fasza [link]

Tehát, ha valaki beteg a felsősök között, akkor csak az megy karanténba, aki oltatlan. A fiaméknál ketten vannak oltottak, mindenki más még 12 alatti. Vicces lesz.

(#107105) Jahno válasza Grillo (#107104) üzenetére


Jahno
őstag

Tudja tök, valamit tenni kell, oltott úgy néz ki, hogy kevésbé és rövid ideig fertőz, oszt meglátjuk mire jutunk, de összességében vicces éveknek nézünk elébe még mindig.

(#107106) zetor2000 válasza onkelz (#107093) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez itt épp 8TBsnek hirdeti magát, és USB3.x meghajtásúnak írják. 500USD.
Lehet, hogy van nagyobb is, elsőre ez jött szembe.
Seagate Innov8 is volt, de már discontinued, azt olvasom. Persze, lehet, hogy nem.

Tápos külső házba rettenet méret lehet... Seagate nemrég asszem bevezette a 20TBs meghajtókat, persze horror áron. Egy 4 rekeszes NASt még nem túl nehéz szállítani - cipelné a fene szerintem - de még vállalható. Az ~80TB, igaz, hálózatos, nem USBx-s. Bár, ilyenekben már akad 10GBit ethernet... :D

8TB körül szerintem lesz már emberi áron sima 1 csatis "izéke".

Itt fel lehet menni 18TB-ig.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#107107) eattila válasza Grillo (#107104) üzenetére


eattila
csendes tag

Felnotteknel is igy van. Ha oltott vagy es nincs tuneted nem kerulsz karantenba.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#107108) zetor2000 válasza zetor2000 (#107106) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az utolsó az AC powered, de már nem tudtam szerkeszteni... sry.

Ez nem olcsó, de 16TB, és titkosított is.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#107109) npera válasza blueboi69 (#107103) üzenetére


npera
újonc

Team BlackSheep Fusion modul adapter Skyzone szemüvegbe.
Itt egy kis privjú a szlájszerből....

(#107110) Jahno válasza zetor2000 (#107106) üzenetére


Jahno
őstag

Nyaff. Év végéig meg kellene fejtenem, hogy legyen egy 16 terás és akkor bőven marad rajt hely, de van mentés, esetleg 8 terás és akkor a 16osat 2x8ra lehet menteni, vagy 12 tera környéke, mert csak azt mentem, amit feltétlen kell. És akkor a hordozós 2 terás fotósom is tele van folyton, de az sem jó ha most veszek hosszabb távra és évekig üresen marad a vége, mire teleraknám arra meg kinyúvad. Nehéz dolog. NASban is van 2x4 tera egész jó, csak sokat futott lemez.

(#107111) Grillo válasza npera (#107109) üzenetére


Grillo
senior tag

Faszán néz ki, mennyi idő kinyomtatni? Egy anyagból lesz, vagy a színek anyagokat is jelölnek?

(#107112) zetor2000 válasza Jahno (#107110) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én is úgy vagyok, hogy 1-2 éve vett NAS most kezd megtelni. Kéne lassan bele valami a 4x3TB helyett, de az meg most épp olyan pénz, amit nem szívesen adnék ki. :)
Persze ki kell majd adni, mert szétforogják magukat, meg akármi, csak sopánkodni fog, hogy kapacitásszűke van... meg zargat emailekkel, hogy lassan megtelik... Én mondjuk 16TBt nem szívesen vennék már merevlemezben, mert drága ÉS lassú lenne. Ide elég lenne "csak" 4x6-8TB, de az jelenleg nemgyerebe összeg.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#107113) npera válasza Samott (#107102) üzenetére


npera
újonc

Most néztem, hogy Cura alatt van valami "lightning fill" vagy miféle fícsör. Akkor ügyesen kreál egy teherviselő "faszerkezetet" belülre és nem roppan be az egész.

Szellőzés fontos dolog, az RC töltőmön is egy őrjítő 30 mm-es venti volt. Volt... Most már 60-as Noctua van... :C

(#107114) npera válasza Grillo (#107104) üzenetére


npera
újonc

Itt és Norvégiában kezdik megérteni, hogy az oltottak ugyanúgy fertőznek, csak egyelőre még oda mennek, ahova akarnak. Egy norvég karácsonyi vacsorán (nagyobb rendezvény) mindenki megkapta az omikront talán, a svéd statisztika szerint is az oltottak fertőznek legjobban.

Nekünk a jövő pénteki karácsonyi büfét le is mondták. És szerintem újra jön a home office hullám.

(#107115) Jahno válasza zetor2000 (#107112) üzenetére


Jahno
őstag

Naja, pénzből könnyebb lenne nekem is :-D Engem azzal zargat a NAS, hogy egyik lemez elment benne borért de a teljes mentésem már ki sem fér rá.

Abban van még 2x4 tera sokat futott. 10 év biztos. A szerverben lévő első 2 terás meg jajjkitudja.... Fotós hordozós 2x2 tera is kezdi kinőni magát.

És míg 2x8 az drágább, mint 1x16, valamint nem érdekel ha "lassú", csak legyen rajt adat. Felőlem fele ilyen gyors is lehetne, vagy bármi.

Holnap meglesem mennyi helyet foglalok, max. megint beletörölgetek ebbe-abba.

(#107116) Jahno válasza Jahno (#107115) üzenetére


Jahno
őstag

Na, Hz úgyis írja majd, hogy jajj hó és miért nem takarítanak, én már láttam pár kotrót és mellék utak is kezdenek rendben lenni.

(#107117) npera válasza -NoVa- (#107081) üzenetére


npera
újonc

Most megnéztem. Állat, a kis kijelzőn van Turbo felirat is, ami miatt instant get természetesen.

(#107118) npera válasza Grillo (#107111) üzenetére


npera
újonc

Kábé 5 óra körül mozog, mindig változtatok rajta picit és ide-oda ugrál pár percet. Egy anyagból megy, most éppen ASA.

A különféle színek a slicer magyarázatát mutatják, hogy melyik része support, melyik geometria.

Egyszer próbáltam még csak kétféle színnel nyomtatni, amikor egy kis tesztprint alatt elfogyott a printerhez adott szürke PLA és betoltam a fehér PLA-t. Akkor ott színt váltott a print.

(#107119) npera válasza Jahno (#107115) üzenetére


npera
újonc

Én most kábé fél éve nem néztem az árakat, de szerintem nem lett jobb. A kovid, chip shortage, és merevlemezes "bányászat" egy olyan trió, ami csak felfelé tudja tolni az árakat.

Picit az az érzésem, hogy ami IT felszerelésem van most az marad az idők végezetéig, mert agyhalott drága bármit is lecserélni. Ezt a magasztos víziót persze azonnal felbírálja, ha a NAS elkezd pittyegni, hogy döglik a vinyó, akkor lehet zsebbenyúlós lesz a móka.

Emlékszem, hogy mikor csináltam egy Excel listát és kábé 20k SEK lett a NAS, akkor páran mondtátok, hogy ennek kábé 7-8k körül ki kellene jönnie, aztán megnéztétek a Microserver árakat és korrodáltátok a nézeteiteket :C

(#107120) -NoVa- válasza npera (#107117) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kicsit félelmetes az 1 watt, egy véletlen hirtelen teljes hangerő az kellemetlen lehet, bár a Voltból jön a hangerő, 5.6V a Go Blu teteje is. Csak az békés kevésbé hegesztőtrafós 250mW.

(#107121) Jahno válasza npera (#107119) üzenetére


Jahno
őstag

Idehaza az Euró is játszik, de mikor bejött a Chia, akkor volt egy durva ugrás, ami most már visszamászott. Néhány lemezre 3* szorzó ugrott.

(#107122) Grillo válasza Jahno (#107121) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, én is még májusban vettem, mikor elkezdett felmenni, azóta is itt a fiókban, pedig akkor nagyon sürgősnek tűnt...

(#107123) npera válasza -NoVa- (#107120) üzenetére


npera
újonc

Én először be szoktam kapcsolni a muzsikát, aztán utána dugom be a fülembe a fülest. Viszont múltkor nyomtam egy FW update gombot a kudelixen és benn volt a füles. És akkor "pattant" egyet. Na, az nem volt kellemes. Azóta nem csinálok ilyet. Mármint bedugva update....

Többnyire egy hangerő működik mindenre, most felváltva nyomom a TinHifi T2-t és a Melét. Állati jó mindkettő, még mindig nem bírom elengedni, hogy miként lehet ilyen kis gyöszökből ennyi hangot kihozni. A kudelix nördössége nagyon jól illik hozzám. Bár semmiféle módon nem használom ki a paraméterezést, de a lehetőség tudata melengeti a szügyömet.

Most printelődik a sokadik iterációja az adapternek, egyre közelebb kerülök a sikerhez. Most igazítottam a felső kavitáson, meg ment rá kis élletörés, hogy a fedele önmagát igazítsa helyre. Meg a bepattanó fülek ülését is igazítottam. Már érzem a sikert, közeledünk.

A model struktúrája Fusion alatt valami borzalmas. A norvég csávó modelljéből indultam ki, aztán arra taknyoltam rá. Ha egy CAD-expert megnézné a fícsörök listáját, akkor magzatpózban hüppögne az asztal alatt és papírzacsiba hiperventilálna. Ha lenne időm, akkor újra kéne rakni az elejéről egy értelmes struktúrát felépítve, hogy szép is legyen a modell.

Tehát majd csak simán nyomok egy STL exportot, aztán megy fel Thingiversre :Y

(#107124) npera válasza Jahno (#107121) üzenetére


npera
újonc

Azért ez durva. Nem sajnálom a fejtést a fejtőktől, de ilyenkor azért tudok gondolni az anyukájukra. Nichts für ungut, ahogy a német(h) mondaná....

Én még mindig a 2011-es 3-terás Hitachi diszkekkel szüttyögök, néha letörlök pár dolgot és akkor lesz hely megint. Addig nagy a pofám, amíg el nem kezd dögleni valamelyik (mirrorban mennek), akkor majd nézem az eget nagybőgőnek, ahogy asszony nagymamája mondotta.... :U

(#107125) npera


npera
újonc

Nova, most picit forrasztottam. Úgy értem, hogy pici cuccot.

RunCam Phoenix 2 Nano kamera csatija iszonyatos pici nem standard csatlakozó borzalmas sprőd kábelekkel. Sikeresen hazavágtam a kábeljét, aztán nem találtam hozzá csatit Amerikán kívül.

Most vettem egy levegőt és lemunkáltam a csatit az alaplapról és maradtak a kis padok. Elég picik. Azokat megcineztem, aztán rittyentettem rá táp, föld és jel kábelt. Nagyító alatt, mert már öreg vagyok... :-(

Multiméterrel kimérve nincs zárlat, így ebéd után megy fel az 1S Babytoothra. Azon úgy nézem megdöglött a Foxeer kamera, csak fekete kép van OSD-vel.

Bal-felső sarok...

Végeredmény:

(#107126) zetor2000 válasza npera (#107125) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ekkora mütyürt én még nem forrasztottam. De ilyesmi nagyítóm van. Meg egy mikroszkóp féle is akad, ha kéne.
2 fél izé kell hozzá, hogy ne remegjen az ember keze. :D Meg egy "nem bádogos" páka.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#107127) -NoVa- válasza npera (#107125) üzenetére


-NoVa-
őstag

KCS jár érte, szép munka.

(#107128) npera válasza -NoVa- (#107127) üzenetére


npera
újonc

Alighanem az FC döglött sajnos. A VTX ad "képet", legalábbis az OSD fekete képernyő előtt jön. A kamera (Foxeer Toothless 2) képe néha elment, vagy zajos lett. Aztán csak feketeség maradt. Most megjavítottam a RunCam kamerát, felforrasztottam és az is ugyanazt produkálja.

Jó régi Zeez 1S board, az első amit Kabab kiadott. Állítólag notórikusan döglött meg vagy rögtön vagy sok idő múlva. Lehet nekem most járt le a számláló benne.

Most azon gondolkodom, hogy ha betápra forrasztom a kamerát, akkor lehet működni fog. Majd próbálkozom még.

(#107129) npera


npera
újonc

Mégis jó az FC. Viszont a Foxeer kamera vélhetően megadta magát. Caddx Ant Lite működik vele.

(#107130) blueboi69


blueboi69
csendes tag

#fényképezőgép

Na, mondjatok okosat. Apám venne tükörreflexes gépet saját magának. 60+-os, sztem életében nem fényképezett, de régóta szeretne valami gépet.
Amit kinézett Nikon D3500 és Canon EOS2000d.
Én nem értek hozzá, de hátha innen valaki. Melyiket érdemes a kettő közül, van-e esetleg más amit ajánlanátok. Sztem a sok manuális beállítással nem bíbelődne, tehát olyan kéne, aminek jó az autobeállítása.
Ja és fontos, hogy nagy keze van, átlagnál is nagyobb. Nagy tenyér, hosszú ujjak. Tehát egy kis kompakt gép neki pont, hogy hátrány.
Mit tudnátok erre mondani? Köszi előre is.

(#107131) blueboi69 válasza npera (#107125) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hinnye, ez szép munka! :R

(#107132) Jahno válasza blueboi69 (#107130) üzenetére


Jahno
őstag

2000D a legszarabb választás a világon, évek óta a kategória legalja, de manapság szerintem tükröset se vegyen... Ha nagyobb méret kell, akkor jó kérdés, ár alapján amit nézett akkor már inkább a Nikon. Annak a kistestvére is jó volt, Canonnál csak az a bajom, hogy aki komolyabban gondolja annak hamar kinőhető, még a fogása is vacak és ár-értéekben olcsóbban kapsz erősebb gépet használtban, még márkán belül is.

Az "automata" beállítás nem ennek való, de persze el lehet vele lenni, csak akkor meg minek a tükrös. Nem egészen értem a koncepciót, mert ilyen vasaknak az a dolga, hogy betekergetjük mit is szeretnénk és akkor a masina azt csinálja amit kitaláltunk. "Automatán" tud jó dolgokat, pld. fókuszálni, követni, fényt mérni meg ilyesmik de ez még kicsit kevés szokott lenni az igényekhez, ha "jó" képet szeretnénk. Ha első gép, akkor ahhoz még tanulni is kell némi elméletet, különben ott fog tartani, mint egy jobb mobillal, vagy kompakttal.

(#107133) Jahno


Jahno
őstag

Na, az ma úgy volt, hogy mivel sosem bírok a seggemen maradni haver lefoglalt mára egy játszóházba technikuskodni Jászberényben. Azt mondta, hogy évekig csinálta, most egy időre kimaradt de most megtalálták úja és sem cucca, nem is számlaképes, mi lenne ha.... Baráti dolog, nem ebből a nagy gázsiból megyünk diznilendbe, de jó lesz.

Rábólintottam, tényleg jó volt. Odamentünk, bepakoltunk, időre készen voltunk, időre végeztünk, senki semmit nem szólt be, kaptunk a szomszéd egységből ajándék hotdogot meg őszilé üdítőket. Nem egy Budapest Parkos sóbiznisz, de semmi gymorideg, kavarás és értetlenkedés, csak lazaság és egyéb.

Mi (nyilván) a retró videójátékot és egyéb vackokat vittük, lett egy sor az ablak mellé, kész is szépen időrendi sorrendben, Pong, C64, DOSos szarok, Sega, Nintendó, sárgakazis mindenfélés meg egy PS1 fénypuskával:

Felvonultak még hagyományos társasjátékosok, ott majdnem egy 20asért gyorsan be is vásároltam analóg dolgokból, akad némi Lego (2 terem, Lego vasúttal, kiegészítőkkel, ügyességi játékokkal + Duplo a kicsiknek), amiről a bontásnál csináltam képeket de pár köbméter kiöntött téglából komplett várost építettek a kölkök:

Voltak fura logikai ide-oda tekerős játékok, meg Rubik kockák és változatait. Valahol az egész napi buli sok évvel ezelőtt a kockás klubosokból alakult ki és nőtt egyre nagyobbra.

Persze gyorsasági kocka kirakás nem volt egyszerű, csukott szemmel meg pláne :-D Nekem az alap is elég masszív mert teljesen sügér vagyok hozzá, még tekergetni sem tudom rendesen. Tuti bakanccsal verném szét vagy lefesteném körömlakkal :DD

A pamutból bigyót gyártásos kézműves sarkot nem nagyon képeztem le, akadt még ehető mandala készítés egészséges életmódra kihegyezve. Meg bűvész illuzionistás arcok, azok atom jól kenték még nekem is.

Volt egy félig érthető banda, mert addig rendben, hogy kockák vagyunk, kockát hoznak, dumáltunk a regiszterekről, címzésről és integerről meg egyéb kőkorszaki alapokról, meg tök jól néz ki és demózik a 4096 LED plazmásan 3Dben mindenfélét:

De csak emlegették, hogy lehetne benne kígyós játékot játszani és mást is, mert az Arduino vezérlést odahaza hagyták és ezek a demóizék sokkal szebbek. Ááááááá, nem ide való, no mindegy.

Februárra még lenne egy hasonló itt Pesten, oda valami jó nagy számot fogok kitalálni amiért megéri, ezt meg jövőre is bevállaljuk occsón, még akkor is ha 6:30kor kell kelni hétvégén. Evvan.

(#107134) Sipi- válasza blueboi69 (#107130) üzenetére


Sipi-
tag

Vegyen egy MILC gépet. Azon jó az auto mód is, de lehet beállításokkal és objektívekkel is bohóckodni vele. Vagy vegyen egy jó fényképezős mobilt :D

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#107135) Jahno válasza Sipi- (#107134) üzenetére


Jahno
őstag

Az auto mód kb. mindegyiken olyan, nem ezen múlik. Max. lát élő képet, színhőt, expót, meg persze van szélső fókuszpontja és hasonlók, de a klasszikus P mód az mindegyiknél ugyanaz az ingadozó középszar ésvagy érthetetlen megoldás marad.

(#107136) Sipi- válasza Jahno (#107135) üzenetére


Sipi-
tag

Egyik barátom is nagyon fellelkesült néhány éve és vett dslr gépet, 2-3 objektívet, nagyon rá volt indulva. Pár hónapja kérdeztem tőle, hogy szokta-e használni a fényképezőgépet. Azt mondta, hogy azt sem tudja a lakásban hova van elrakva a gép. Csak mobillal fotóznak már :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#107137) Samott


Samott
addikt

Szep gyujtes:

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#107138) eattila válasza blueboi69 (#107130) üzenetére


eattila
csendes tag

Vegyen valamit használtan. (kisebb összeg lesz bukó) Mert a tükröst nem fogja cipelni. Az automatájáról meg már mások írtak. A belépő DSLR-ek meg amúgy is kicsik. Ebay/ali -s utángyártott markolat kell. Aztán kalap.

ui.: A nikon obik tudnak drágák lenni....

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#107139) eattila válasza Sipi- (#107136) üzenetére


eattila
csendes tag

Mert ilyet akkor kell venni, hogy ha érdekli is a fotózás :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#107140) eattila


eattila
csendes tag

Tudja valaki, hogy kovid fertőzés után mennyivel szabad a 3. oltást felvenni?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#107141) npera válasza blueboi69 (#107130) üzenetére


npera
újonc

Nekem egy ősrégi Panaszkodik GX7 van, ami egy M4/3 gép. Mehet rá "bármilyen" obi, csak konverter kérdése. A gép maga tök pici, de simán tudom fogni, pedig nagy kezem van. Csak egy jó csuklópánt kell.

M4/3 gépek között van nagyobb házas is, de egy G9 Pana simán fogható. Az obik picik hozzá, de jók. Ha amatőrködni akar, akkor nem kell pro obikra költeni, egy jó zoommal simán el lehet indulni. Az alap kitobi meglepően jó.

Egy 4-digites DSLR-hez képest szerintem egy ilyesmi mirrorless M4/3 sokkal jobb.

(#107142) Jahno válasza Sipi- (#107136) üzenetére


Jahno
őstag

Nagy része az, rájönnek, hogy tanulni kellene hozzá és foglalkozni vele, akkor már nem olyan érdekes a dolog. Utána jön az anyagi rész, mikor valamit meg szeretnél csinálni és kellene hozzá 3 objektív, darabonként fél millióért. Meg csomó tartozék és még jobb váz, ááááá :W

Szerintem látják Instán meg csoportokban a jóféle képeket, sokan esetleg úgy állnak hozzá, hogy jajj de könnyű vele pénzt keresni (blubesznének is megfordult a fejében némi stúdiós iparos meló) és nem látnak mögé, hogy ahhoz azért melózni kell. Többféle módon, mert tanulás, terepre járás, iparos melónál meg alap portfólió építés és utánya júzerekért kampányolás. Persze akad aki reggel munkába menet gyorsan elkattintja élete képét, de általában nem ez a jellemző :-)

Sokszor pontosabban tudni kellene mit akar, eddig mit csinált, milyen szinten áll. Fotós csoportban az ilyen kérdésekre már csak azt mondom vegyen valami alapot, mert úgyis megunja :DD Ha meg nem, akkor tudni fogja mire van szüksége és hosszabb távon öntheti bele a csilliárdokat. Rendszert is cserélhet kétszer, ez már ilyen világ. Addig meg a "mit vegyen" kérdés is olyan, hogy mindenki másra esküszik, baromi nehéz tanácsot adni, valamilyen képet meg minden vas csinál, csak a további kérdéseket olyan műszaki tartalommal lehet elmagyarázni, amit nem fog érteni. ezek mellett mindenki mindenféle szakszöveggel dobálózik, meg mondják a marhaságokat, nem kezdő szinten. Ez ilyen. Valahol viszont nevesíteni kell, kezdve ott, hogy a zoom-os szorzókról átszokni a gyutávra, amit Dudu sem értett :-D

(#107143) Grillo válasza Sipi- (#107136) üzenetére


Grillo
senior tag

Érdekes amúgy, mert nekem totálisan megfeleltek a mobilos képek, de mióta vettem a MILCet, azóta kevésbé vagyok elégedett vele, pedig csak egy 6 éves m4/3-os fényképezőt vettem. Meg van mindegyik előnye-hátránya, de nem kérdés, hogy ha van időm, vagy fontos a végeredmény, akkor nem a telefon a nyerő. Pedig az S10e kamerája nem rossz.

(#107144) Jahno válasza eattila (#107138) üzenetére


Jahno
őstag

Minden obi drága tud lenni, igazából adott méretben vagy alternatív gyártónál fillért pontosan ugyanolyan összegek jönnek ki, mert tényleg csak kb. a bajonett különbözik.

Amúgy aki így kezdi, lehet egy RXes Sony pont elég lenne és sokáig boldogan el lenne vele. ilyenre is irigykedem rendesen. Következő pár évben váz váltás vagy hasonló nem fenyeget, ha csak valami csoda nem történik. Meg úgy egyáltalán egész jól vagyok, csak termelni kellene.

(#107145) -NoVa- válasza eattila (#107140) üzenetére


-NoVa-
őstag

Időt nem tudom, csak azt, hogy a Moderna durván üt ha már voltál előtte fertőzött. Kolléganőt 5 napra kivonta a forgalomból az oltása.

(#107146) Grillo válasza npera (#107141) üzenetére


Grillo
senior tag

Egy ilyen 12-60-at kéne szereznem. De akkor már a leica-t. Meg egy 14-140-et. Meg.... :DDD

Nem, simán megvagyok a 14-43 - 45-150 - 100-300-zal, csak idő kéne.

(#107147) Jahno válasza Samott (#107137) üzenetére


Jahno
őstag

Most kaptam reklámnak:

(#107148) -NoVa- válasza Jahno (#107144) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én meg sem szólalok, annyira ritkán mozgatom meg a vitrinben álló izéket. Egy OM-D E-M10 3-4 objektívvel még hurcolászósabb méretű, simán ellennék vele, nagygépet meg tényleg csak töksötétben vagy komolyabban portrézni, sport/természetfotózásra érdemes. Beázós erdei mindenfélés dolgokra, ahol kell a szigetelés meg az építési minőség, arra nem, hogy érdekel a fotózás.

Aztán az elborultabbak, mint anyám pasija, a körítésbe tesznek kicsit többet, és nekiállnak tájat szerkeszteni a fényviszonyhoz meg a háttérhez:

(#107149) Jahno válasza npera (#107141) üzenetére


Jahno
őstag

Naja, az újabb Canikon tükör nélküliek már tetszenének. Csak az ára nem. Előzőnél mind azt éreztem, hogy csak úgy kullognak a Pana/Sony sorozatok után. Még akkor is, ha Pana zajosodik meg fény kell, de ezt felhúzza, hogy van mindenféle kellemes darab, atom gyors fókusz, követések, szolgáltatások, oszt jónapot.

Ha meg már az elődje kullog és többi gyártónál már előttük van 10+ évnyi fejlesztés, akkor marad valamelyik alternatív vonal. Ez is változik, eddig APSCben nem vettem volna Sonyt, most a 6600as szériával elég szépet gurított (kitobival 650ezresért)

Ha valakinek kicsi, akkor Olyra tegyen markolatot. Használt E-M5-II vagy valami, éppen csak 100ezer felett. Fuji pld. markolattal is kicsit kényelmetlen, meg az tényleg drágább vonal gép/obi szintjén is. Sonyról meg nem beszélünk :U

Nagyon gondolkoztam, hogy gyűlnek a vackok, egyik G6tól szabadulni kellene, max. pár akkuval és a 14-42es kis Olyval eladnám occsóért. Főleg mert haversrác is G9et nézeget, annak a kitjéből lesz egy ilyen szép maradék 12-60asom :C

Viszont ha valaki a legkisebb kapható alap Canont nézegeti,vagy 200ezer körüli Nikon kitet, akkor nem fog ennyit kiadni cuccért. Meg lehet nem is érdekes, G9 teljesen jó, de inkább filmezős mindenfélés, árban meg kb. negyedéből kijön egy használt D3300 vagy valami kit, amit nem sokat hajtottak, mert valaki fellelkesült, megvette és most pár év után eladná. És lassan 10 éves lesz az is, pfúúú de rohan az idő.

Ha mégis jó a kicsi, akkor GX8, 80 és társaival most tele van minden, de a G7nek kicsit erősebb a fogása. Az sem mai darab, 14-140 kittel láttam 170ezresért, az eléggé frutti... Ismerősnek pár hete találtam egy 4ezer expósat, még a bejáratás szintjét sem érte el :-D

Amilyen drágák voltak a cuccok és húztamaga után az Euró, most ezekből azért lehetne válogatni, 120-130ezer körül időjárásálló G80as, mittomén...

Bonyolult az élet.

(#107150) Jahno válasza Grillo (#107143) üzenetére


Jahno
őstag

Jó, hát a telefon nehezen tud 600mm-t, szóval az sem mindegy mire kellene és miért (:-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.