Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#106201) Bujdy81 válasza blueboi69 (#106170) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"gyerekeket is bringán viszik oviba/suliba"

Ja, még ehhez: a gyerek 8-9 évesen már áttipeg a local suliba, vagy buszozik, nem kell vinni. Te mikortól volták "kulcsos" gyerek? Én ált. isk. másodiktól, pedig nekem 1,4 km gyaloglás volt minden délután. Sőt, elsőben reggel is, az ötödikes nővéremmel.

Mai kölkök is meg tudnák csinálni, ha hagynánk/szükséges lenne...

(#106202) Bujdy81 válasza hobizoli (#106194) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Hány kg egy teló a kocsidba? Mennyibe kerülne 1/3 akkora tömegű, azonos tudású teló? Van még kérdés? ;)

(#106203) Samott válasza Bujdy81 (#106201) üzenetére


Samott
addikt

Igen, amikor mi jartunk suliba akkor ket-harom gyereket hoztak kocsival. Manapsag meg azon all a bal, hogy uj lampaprogram kell a keresztezodesbe, mert reggelente nem tudnak kifordulni a szulok az iskola utcajabol a foutra. Kozben a varos ugyanakkora es az iskola is ugyanott van.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#106204) hobizoli válasza eattila (#106189) üzenetére


hobizoli
nagyúr

11k EUR 4millio
annyira nem is veszes egy versenytechnikaert

erre a FB-n anno irogatott vmi bicos tavaj a bicosavoknal, hogy neki 3db bicoja van egyenkent 4-5milliosba kerulnek, es azokkal jar-kel a varosban
probaltam rakeresni a csavora kiez? de nulla input volt rola
mindenesetre nagyon ki volt akadva, hogy eleg keves "edzesi lehetosege" :Y van a varosban a keves bringaut miatt :U :U

nemtom, de Jan Ulrich meg a Marco Pantani valszeg nem egy belvarosban edzettek, pedig ok vmi nevek is voltak a TdF-n (is), meg ugy a bringasprtoban vilagszinten is, nem egy noname akarkicsodacska
ez a muki is akkora vki lett volna, ha mar ilyen technikai vannak, csak befer vmi csapatba vizhordonak legalabb vagy vmi...

:DDD

több drón kell ;P

(#106205) Samott


Samott
addikt

#mithallgatszmost

The Dead South - People Are Strange

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#106206) Phülöp válasza Samott (#106205) üzenetére


Phülöp
addikt

Ugyanazt a YouTube-öt nézzük, nekem tegnap este esett be. :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#106207) zetor2000 válasza A. Crowley (#106118) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jó dolog az ilyen hobbi dolog.
Nekem más van, amivel elpötsölöm idehaza az időt, és nem történik igazából semmi.
Ha ilyesmi terméket vennék, akkor én is alaposan körbejárnám a témát. A hangszedő, ami ebben van, szerintem a nagyátlag szintet hozza. Mint mindenre, erre is rettenet pénzet el lehet költeni, pláne, hogy a belépő lemezjátszók vannak ennyiért. A Technics sikerkészüléke, ami 7. iterációját éli manapság (SL-1210G), 10 év szünet után ~350E Ft, ami a DJ célokra való. A másik, az nem tudom, talán megáll 6M alatt (SL-1000R). Ezekhez nem adnak hangszedőt ennyiért... És ez még messze a vége. De nem is a lejátszó, ami huncut, mert az mit sem ér felvételt tartalmazó hanghordozó nélkül... Szóval kell még pár lemez, amit hallgat az ember.
Anyámnál még nekem is van pár, de a legjobb talán a Fine Young Cannibals album, meg a Herbie Hancock féle Rock It maxi, a Komár féle Elvis lemez, meg a Pémobil Honfoglalás nem annyira menő már. És majdnem felsoroltam mindent. :D Isminek odaadtam a többit. Viszont van valami kisszériás cucc, osztálytársam apukája bőgőzött valami dixi zenekarban, és adtak ki lemezt, ez még dedikálva is van :D

Az tudom, hogy régen is jól szóltak a külföldi - főleg nyugati - lemezek. Még középsuliban volt pár kezdő diszkós iskolatárs, nekik volt pár akkor menő maxi / album, amik nem hazai cuccok voltak... Meg akadt akkor méregdrága Technics is, meg akkor valami űberraj JBL cucc, egy munkahelyi klubban, ahova minket is beengedtek. Azok királyul szóltak a hazai viszonylathoz képest. Persze lehet, csak az emlékek...

A Symfonisk-hez lehet venni olyan Sonos terméket, aminek az a neve, hogy Sonos Connect, csak ~100 ropi. Ez azt tudja, hogy van Line bemenete, és akkor streameli a Line-In-re érkező jelet a Sonos cuccokra - jelen esetben a Symfoniskra. Van még a Connect:AMP, ami erősíti is, ha kéne. Meg most van asszem a Port, csak azt ember meg nem veszi idehaza,, mert 200K+ az ára, és cca ugyanezt tudja.
A Connect-el vigyázni kell, nem mindegyik ismeri a Sonos 2es sorozatú hangfalakat, talán a 2015 utániak igen. Neten utána lehet nézni.

Én zenehallgatásra vagy a NASról jövő szeméthalmot használom (majd' minden zeném ezen van, és egy időben "nem teljes áron vettem zenéket", szóval akad, sok a gagyi is közte, de néha azt is hallgatom. Vagy a Symfonisk rádióit... Ilyen streamingre én nem fizettem elő, megtalálom ami kell...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#106208) zetor2000 válasza Phülöp (#106206) üzenetére


zetor2000
senior tag

Van másik Youtube? :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#106209) Samott válasza zetor2000 (#106208) üzenetére


Samott
addikt

Persze, olyan lesz amilyennek neveled. Ha jo izlessel valasztatsz zeneket, ugy fog ajanlani is. :)

Szokas panaszkodni hogy mennyi szemet van rajta, de igazabol csak azt figyeli mit fogyasztasz, es hat ha szemetet, akkor azt fog ajanlani.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#106210) Jahno válasza eattila (#106189) üzenetére


Jahno
őstag

Inkább az a durva, hogy mennyire avul és ezeket használják is és nem fog 10 szezont futni a váz sem :-O

(#106211) Jahno válasza Phülöp (#106190) üzenetére


Jahno
őstag

Meg a Dura-ace. Lassan már kikupáltok :C Ceramic, Stagepower, haver is nyomja itt erősen a nem alsópolcos izéket. Aztán lehet Nektek ez alsópolc, de marha jól néz ki, még akkor is, ha nekem ilyen ráhajolós bicaj nem kellene, olyan finom műszernek néznek ki.

(#106212) Jahno válasza eattila (#106193) üzenetére


Jahno
őstag

Én mindig emlegetem, hogy tesóéknál a fele ennyiért mért Csepelek azóta mennek hóban-sárban és karbantartást hírből sem ismerik :DD

(#106213) Jahno válasza hobizoli (#106194) üzenetére


Jahno
őstag

Lehet pont a tömeg és sebesség miatt :C

(#106214) eattila válasza hobizoli (#106194) üzenetére


eattila
csendes tag

Aminek teleszkópja van, az szinte soha. Vagy a fene tudja downhill-ben csapatnak e annyival.

De eléggé odaverik azért mindenfél terepen.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#106215) eattila válasza Phülöp (#106197) üzenetére


eattila
csendes tag

Na ja. :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#106216) hobizoli válasza eattila (#106214) üzenetére


hobizoli
nagyúr

sima mountainbike, szoval nem downhill

arra csak nem kell vmi heavy duty technika.... :DDD

több drón kell ;P

(#106217) eattila válasza hobizoli (#106199) üzenetére


eattila
csendes tag

Ahogy nézem az árakat, az se számít drágának...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#106218) eattila válasza Bujdy81 (#106201) üzenetére


eattila
csendes tag

Én már oviból is egyedül jártam haza. Falunk. majd 35+éve

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#106219) eattila válasza hobizoli (#106204) üzenetére


eattila
csendes tag

Azért ők nem mai technikát használtak. Nem összehasonlítható már.

Edzés: Városban hol tudsz biztonságosan 40-60 km/h-val csapatni? Naugye.

A verseny gépeknél lehet durvábbat építeni. Mert rommá konfigolhatod. Nyereg, nyeregcső, új dura ace di2 cuccok, csillivilli karbon kerekek, karbon kormány stb. Atóban is el lehet borulni. Eben is. Fogadd el.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#106220) eattila válasza hobizoli (#106216) üzenetére


eattila
csendes tag

Láttál már mtb versenyt? :D Az is elég komoly tud lenni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#106221) blueboi69 válasza Bujdy81 (#106201) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Viszont azóta kicsit megnőtt a forgalom és a bűnözés is. Oké, errefelé elég ritka, hogy gyereket molesztáljanak vagy próbáljanak a csövesek lehúzni, megijeszteni, de Bp-en simán benne van, hogy a cigányok ki akarják rabolni.

Én kb általános iskola 4-5osztály óta utaztam egyedül, de nekem másik kerületben volt a suli, 2 jármű kellett hozzá.
Itt nálunk tudod melyik felüljáró van, sajnos az elég veszélyes, a gyalogos átjáró meg pöppet kerülő. Tehát itt nekünk lehet neccesebb, azért nem szeretném, hogy az út szélén sétáljon a gyerek egyedül.

(#106222) hobizoli válasza eattila (#106220) üzenetére


hobizoli
nagyúr

aaaa, amiota estett egy akkorat par eve, hogy eltort a valla, azota nem megy terepre

mondjuk az is egy telso elso villas cangaval volt :DDD

lepesben atment egy raklapon es az mogott egy fa ronkon, aztan amikor elso kerek leert utana, berugozott a telo, es lenduletbol atfordult a befekezett allo elso kereken at fejre, amit vallal tompitott
....es nem nagyon akart utana felallni se, latszott hogy van baj
volt rola egy teloval felvett video is, nekem ugyis fajt hogy csak azt neztem

5 honap betegacsi volt utana

több drón kell ;P

(#106223) blueboi69 válasza Bujdy81 (#106196) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Itt egyelőre csak a nagyobbik jár oviba, de igen, autóval visszük. Annyi, hogy nem a dízelt röffentem be, hanem a kicsi benzinest, de local ovoda.

A kertészkedés/drónozás az élmény, feltölt, ma is voltam a tóparton repkedni negyed órát. Mostanában nálam nem nagyon van fusi. Bár egy kislánynak szoktam néha segíteni fizikából, évek óta nem oktattam.
Na meg lehet nem is érné meg, mert otthoni user nem fizet annyit, a gyerekekkel eltöltött idő meg nem jön vissza. Na meg hiába találom ki, hogy most dolgoznék inkább, ha nem esik be olyan munka, érted...

(#106224) npera


npera
újonc

Ez nagyon kemény. Csináltam magamnak "granulát", egy alap műzlibe még raktam magukat. Asszony hozott kesudiót és meg sem néztem, hogy milyen, hanem borítottam egy picit a tetejére, aztán joghurt rá.

De nem sima kesu volt, hanem hagymás-tejfölös ízesítésű. Azt kell mondjam, hogy erre nem számítottam :U :C

(#106225) blueboi69 válasza hobizoli (#106222) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én már azt sem értem, hogy hétköznapi ember minek vesznek ennyire drága bringákat. Aki versenyez és sportol az más téma, de aki nem. Hát most ha kicsit nehezebb tekerni akkor vegye úgy, hogy az eddzés része :D Konditremeben sem panaszkodik senki ha picit szorul vmelyik gép és nehezebben mozog a valami.

(#106226) blueboi69 válasza WiZARD (#106187) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Király! Grat! Majd élménybeszámolót mindenképp tartsál!
Amúgy ez furgonfehér nem gyöngyház. Vagy csak a kép csalóka?

Megtankolva kaptad vagy még 2órát álltál egy ingyentöltő mellett, mire haza tudtál vele menni? :D

(#106228) npera válasza blueboi69 (#106223) üzenetére


npera
újonc

(#106229) npera válasza WiZARD (#106187) üzenetére


npera
újonc

Zsír! Gratula.

(#106230) eattila válasza hobizoli (#106222) üzenetére


eattila
csendes tag

Aki kardot ragad.... :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#106231) blueboi69


blueboi69
csendes tag

#fritőz

Vettünk egy Delonghi forgókosaras fritőzt, ma hozta a futár. Elég drága, kategórián belül is, erre úgy fest vissza kell küldeni, mert vmi nem oké vele.
A kosár elkezd forogni, majd amikor eléri az olajhőfokot, akkor megáll, kb 10p múlva újra kezdi melegíteni az olajat, viszont a kosár nem forog többé... :(
Beszéltem ügyfélszolgálattal, boltban nem kapható, futárt küldenek érte, de mire a procedúra lemegy, nem tudnak újat küldeni, mert már csak 1db van nekik, valszeg az addigra nem lesz már.
Úgyhogy most megvettük az az 1dbot, közben ezt visszaküldjük, és ha ez by design ilyen (erősen kétlem), akkor visszaküldjüka másodikat is. Ha viszont az jó, akkor nem buktuk el a dolgot, csak addig ki kell fizetni a másodikat is. :U

[ Szerkesztve ]

(#106232) eattila válasza blueboi69 (#106225) üzenetére


eattila
csendes tag

Mert ez a hobbija? Attól, hogy nem versenyez, még lehet ez az élete, mániája, stb.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#106233) blueboi69 válasza npera (#106228) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Láttam a drónos csoportban, rögtön tudtam, hogy ez a te vázad :C

(#106234) npera


npera
újonc

(#106235) blueboi69 válasza eattila (#106232) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ja, lehet persze, csak akkor ne azzal indokolja, hogy mennyivel jobb, hanem hogy neki ilyen kell és kész.
Csakmert emlékszem Lezli is meg nke is azzal jobb, hogy fú a fél grammal könnyebb pedál is már mennyit számít. Hát a faszom, tekerés előtt elmegyek a budira egy type2 discharge-ra, ahogy npera mondaná és máris többet könnyítettem mint ők félmillió ráköltéssel. :DD

(#106236) npera válasza blueboi69 (#106233) üzenetére


npera
újonc

Vicces, hogy a Chris Rosser vázát (AOS) vágó CNC Madness is rágyógyult Kabab csoportjában.... :B

Még viccesebb, hogy mivel még ki sem tudtam próbálni, így lehet ropira törik az első komolyabb "leszállásnál". Mert fejben nyomtam a FEA-t, ahogy rajzoltam Fusion alatt.... :U :C

(#106237) npera válasza blueboi69 (#106223) üzenetére


npera
újonc

Oviba teljesen jó volt a bringás utánfutó. Aztán kinőtték a disznók és egy akkor egy ideig sétáltunk. Én bringát tolva, aztán ovitól tekerés melóba.

Most már együtt bringázunk, a kis konvoj halad reggel és este :C

(#106238) Phülöp válasza npera (#106234) üzenetére


Phülöp
addikt

Mint gyártási projekt, bejönne. Pár hónapig érdekes tud lenni minden újdonság.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#106239) blueboi69 válasza npera (#106236) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Erről jut eszembe. Sajnos dvr nincs róla, mert itthon maradt az sd kártya, de ma a tópartra mentem repkedni, találtam egy parton lévő hajót is, ami körül lehetne repkedni. De elkezdtem emelkedni és már kezdett elmenni a kép meg a jelerősség és beesett 70alá, úgyhogy elkezdtem fosni, hogy vmi kurvamagasról esik le a gép. Gázt nem mertem elvenni teljesen, mert akkor meg van, hogy felborul (acro módot nem jutott eszembe kikapcsolni horizon-ba), szóval elkezdtem ereszkedni, ahogy csak bírtam, de közben már kép alig volt. És persze simán lehet, hogy az antenna állt rossz szögben, de azért kicsit beparáztam :)

(#106240) blueboi69 válasza npera (#106237) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nekem is ez volt a tervem, de kevésszer mentem végül oviba bringával. Eleve az év felében kurvameleg van és utálok leizzadni a vason, a többi időben meg bazihideg van, vagy esik az eső vagy hideg szél fúj, tehát számomra évente van kb netto 2-3hónap összesen amikor tudok bringázni/drónozni :D

Tudom szokás kérdése, meg én vagyok a gyökér, de amikor már ilyen 25-30fok + napsütés van, én nem értem mások hogy bírnak bringázni, én utálom, hogy leizzadok. Igazából addig nem is annyira amíg a bringán vagyok, hanem utána megállok és 1-2percen belül elkezd rólam szakadni a víz.

(#106241) blueboi69


blueboi69
csendes tag

No description available.
Volt már?

(#106242) -NoVa- válasza blueboi69 (#106225) üzenetére


-NoVa-
őstag

Hobbit ne racionálisan számolj. Egy közepes horgászcucc árából elég sokszor elmehetsz valami jó pisztrángos étterembe, mégis kint etetik a szúnyogokat sokan.

(#106243) Phülöp válasza blueboi69 (#106240) üzenetére


Phülöp
addikt

25-30 fokban nekem se esik jól bringázni. Szerintem az 5-10 fok az ideális.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#106244) blueboi69 válasza -NoVa- (#106242) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Oké, de nem is szokták indokolni, hogy mittudomén olcsóbb, mint az étterem, vagy jobb vagy tökömtudja, az egy hobby és kész. Bringások meg mindig meg akarják magyarázni, hogy az ilyen csillió pénzes alkatrész az KELL, mert attól lesz jó.

(#106245) Phülöp válasza blueboi69 (#106244) üzenetére


Phülöp
addikt

Attól jobb lesz, igen. Akkor is, ha csak hobbi.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#106246) WiZARD válasza blueboi69 (#106226) üzenetére


WiZARD
addikt

Gyöngyház, de messziről/képen nem látszik (nissannál se)
93%-on volt, cserébe 1 gramm szélvédőmosó se volt benne

hobizoli: nem fehér belső, mert azzal nem fért bele az állami támogatásba...

Nagyon bejön, elég jól megy.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#106247) hobizoli válasza blueboi69 (#106225) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en sem ertetteem, hogy egy versenyzesben sehol nem szamontartott vkinek minek 3 ilyen erteku canga is... lehet inkabb csak vetitett :DDD

ez a munkatarsnak a cangaja meg egy atlag akarmi, csak vett bele egy telos elso villat, ugy gondolta kb, hogy ez mar tuti anyag lesz
erre nem sokkal egy ev utan rotty ez is

azt sem eretttem a bicosoknal, amikor arra hivatkoztak a piroslampanalennemallokmeg felfogasuak, hogy de akkor o lenduletet veszit es fuuuu
hat ha megallsz-elindulsz-megallsz-elindulsz az is az edzes resze :DDD
teher alatt no a palma is

több drón kell ;P

(#106248) eattila válasza blueboi69 (#106235) üzenetére


eattila
csendes tag

Nézd, 20-60 km-en nem számít. De sokszorosán számít, ha tudnak pár wattot spórolni. Mert aero vagy könnyű. Én is csak ugatom a témát még, de durva dolgok vannak abban is. Szóval tényleg jobb. Az, hogy az a hobbija, azért mondtam, mert azt állítottad, hogy : "Hát most ha kicsit nehezebb tekerni akkor vegye úgy, hogy az eddzés része"

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#106249) hobizoli válasza WiZARD (#106246) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ja OK

ez csajniz gyartas?

több drón kell ;P

(#106250) -NoVa- válasza blueboi69 (#106244) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ó, el tudom magyarázni bármikor, hogy a 25$-os teljesen jól szóló fülesről miért kell upgradelni, és miért jó. Aztán a 150$-os TWS is jó, de az 500$-os mászkálós bigyóm az abszolút minimum, de akkor már megéri upgradelni a másik 1000+$-os setupomra, stb :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.