Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#107701) -NoVa- válasza zetor2000 (#107700) üzenetére


-NoVa-
őstag

Tuti van akkusztikailag jobb és rosszabb tömjén, erre is kéne szakosodott sámán. Esetleg valami ortodox pap áldása mehet erre is.

(#107702) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

#enkerekelnezest

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#107703) zetor2000 válasza Samott (#107702) üzenetére


zetor2000
senior tag

ezrosszviccvót :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#107704) Sipi- válasza zetor2000 (#107699) üzenetére


Sipi-
tag

Be van lépve a telefonon, de 4.4-es androidon. Így nem tudok egyszeri kódot generálni, bluetooth-on sem tudja átvinni az új telefonra az accountot.
A szinkronizálás be van kapcsolva, de sokra nem megyek vele...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#107705) eattila válasza Samott (#107702) üzenetére


eattila
csendes tag

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#107706) eattila


eattila
csendes tag

Voltam sötétben lövöldözni. Monopod, hosszú zár, tág rekesz, iso sok.

Esti Resti

Ez meg Mol

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#107707) Samott válasza eattila (#107706) üzenetére


Samott
addikt

Az elso olyan mint egy szociofoto a 70-es evekbol. Teccik. A masodik viszont nem jo, a fekete tul szurke.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#107708) -NoVa- válasza Samott (#107707) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azt meg én szeretem, low contrast kellemes.

(#107709) npera válasza -NoVa- (#107698) üzenetére


npera
újonc

Japp. Most például úgy érzem, hogy a 450 mAh szimulált akksi (2 db 2S egybe) kevés ehhez. Kábé 2 perc alatt vége lett a feszültségnek, pedig csak 3 db 3/4-gázas emelkedést nyomtam.

Próbáltam 450 és 500 mAh mérettel. Lehet kábé 650 mAh körül lesz az igazság, végső esetben veszek 1-1 db-ot többféle méretben, aztán majd odaiterálom magam.

Van 550, 650, 750 mAh is, utána már szerintem túl nagy a tömege.
Lehet bepróbálkozom a 650 mAh mérettel, arany középút. Legfeljebb elhasználom bemelegítős akksinak.

(#107710) npera válasza -NoVa- (#107695) üzenetére


npera
újonc

(#107711) eattila válasza Samott (#107707) üzenetére


eattila
csendes tag

Szoci foto :) Csak megfogtak a drotszamarak.

A szurke feketet en szeretem. :)
Koszi :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#107712) Phülöp válasza qnadam (#107688) üzenetére


Phülöp
addikt

Eléggé apicsába. :((

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#107713) eattila válasza -NoVa- (#107708) üzenetére


eattila
csendes tag

Szerintem is. De megmagyarazni nem tudom. :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#107714) Grillo válasza qnadam (#107688) üzenetére


Grillo
senior tag

Tököm. Mondjuk rohadt nagy szél is volt a napokban, nem verhette le az?

(#107715) -NoVa- válasza eattila (#107713) üzenetére


-NoVa-
őstag

Minden HDR meg maximálisan széthúzott kontrasztú, mellette nekem pont kellemes az alacsony kontrasztú fotó.

A fekete-fekete meg amíg a klasszikus első genetációs TFT-t fintorogtuk, még kívánatos és érdekes volt, aztán a led háttérvilágítás meg az oled kijelzők óta nem kunszt, nem kihasználni a teljes skálát a modern punk :)

(#107716) Phülöp válasza Samott (#107689) üzenetére


Phülöp
addikt

Evelyn hogy kinőtte magát.
Pedig pár éve még...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#107717) eattila válasza -NoVa- (#107715) üzenetére


eattila
csendes tag

Van ebben igazsag. :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#107718) Samott válasza -NoVa- (#107715) üzenetére


Samott
addikt

Egyebkent igen, egy olcso tft jutott eszembe a masodik keprol. Az nezett ki igy. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#107719) eattila válasza Samott (#107718) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem amugy nagyapam giatalkori fotoi jutnak eszembe. Ott is fel vol huzva minden.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#107720) qnadam válasza Grillo (#107714) üzenetére


qnadam
veterán

minden lehet, holnap megkérdezzük még a helyieket, az se kizárt, hogy leverte a szél és bevitték... passz.
ugyanitt kontroller, akksik és ájped eladó :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#107721) npera válasza Samott (#107689) üzenetére


npera
újonc

Ez kegyetlen jónak tűnik :C

(#107722) zetor2000 válasza Sipi- (#107704) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az a bajom, hogy idehaza nincs ilyen régi droiddal működő telefon - bár van egy S4Zoom, de nem kapcsol be már vagy 2-3 éve. Akku baja van.
Azt olvasom, hogy az értesítési sávot kell lehúzni, és ott van valami, hogy rossz a jelszó, és akkor ez odavisz, ahol a jelszót lehet macerálni. De gondolom, ez csak akkor működik, ha nem jó a jelszó, mert mondjuk a weben megváltoztatta valaki. Másik topikban meg az van, hogy a böngészőben lehet megtenni, amikor a nevünkre bökünk... de ezek csak találgatások. Meg ez a 4.4 naggggyon régi. Asszem 12nél tartunk. :)
A költöztetős alkalmazások odáig jók, hogy átviszi a fiókot, de jelszót már az új eszközön kell beütni, de az meg nem ismert...
Talán weben belépést próbálva... accounts.google.com és ott hátha lesz valami, esetleg a készülékbe tegyetek egy élő simet, aminek van hívószáma is. (nem "csak adat"kártya). Azt akkor úgy.
Esetleg

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#107723) Jahno válasza eattila (#107706) üzenetére


Jahno
őstag

Ehhh, mi is nekilódultunk a határnak, de már odaérkezés előtt érződött a negatív karma. Jobb híján csináltam egy timelapse videót, de nem értem néha miért ilyen pirosas villogós a talaj. Valami más kivitelben még újra exportálom. Vagy ez is rendesen monó lesz, abban kevesebbet lehet hibázni, csak nehezebb összerakni kontrasztosra.

Vagy majd karácsonykor el leszek ilyesmikkel, mert 3 óra az export, mire megszületnek a JPGek.

[link]

15 perc alatt 500 expó. Pont jó :C

(#107724) qnadam válasza Jahno (#107723) üzenetére


qnadam
veterán

fix a fehér?
500 frame-en mi exportálódik ennyi ideig? :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#107725) Jahno válasza qnadam (#107724) üzenetére


Jahno
őstag

FEhér az jó, egyen sablont húzta, mindenre, de lehet az árnyék/fekete megy el, mikor kicsit felhősebb az ég, vagy világosabb. 500 kockán a lassú laptop meg a sok hülye csúszka, amit rátoltam.

(#107726) blueboi69 válasza qnadam (#107720) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ó de sajnálom :(
Apróhírdetési oldalak...?
Fb csoportokban kiírni, hogy keresed?

(#107727) blueboi69 válasza Grillo (#107667) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem tud választani, mert alap. Nálunk mind a 3ülés isofixes, csak a 6-7 ülés nem.

(#107728) blueboi69 válasza -NoVa- (#107668) üzenetére


blueboi69
csendes tag

A nagyobbik gyerek isofixes ülése olyan, hogy a két isofix szár az betolható, így isofix nélküli autóba is be lehet tenni.
Én jobban szeretem, mert kb fél perc alatt átpakolom egyik autóból a máskba, míg a kisebbik gyerek ülésével ott kell buzulni az övvel, ami legalább 2perc.
Alig várom, hogy lecseréljük a kisebbik ülését végre.

(#107729) blueboi69


blueboi69
csendes tag

#smax story

Időközben megjött a BM-től az adásvételi. Ebben az eladó korrekt volt, azt a papírt adta le, amit kitöltöttünk. Ő az eladó és a km is 220ezer.
A vételárat viszont nem írta be :(
Ez viszont annyiban jó hír, hogy papíron sem verhető rám, hogy én tekertem volna az órát.

Beszélek még ügyvéddel, aztán az eladóval, hogy akkor mi a tényállás.
2 opciót ajánlok fel neki. Vegye vissza az autót (minimális pénzbuktát bevállalok, pl az ő átírási költségét), vagy fizessen vissza valamennyi kompenzációt és utána elviszem az autót vmi random kereskedésbe, hátha megveszik jóáron.
Megmondom őszintén, jobban örülnék, ha ő venné vissza, mert az eladás körül talán kevesebb a macera és ő biztosan nem jön vissza reklamáni, hogy ez meg az nem működik.

#másautó
Közben nézegettem autókat (szigorúan fotelból) a hibrid megoldások nagyon trágyák, az ilyan 15-25km-es hatótávval nem tudok mit kezdeni. Rádásul gyenge szar mind. :(
Full elektromosak közül lenne jó, de az meg sok10Millió, szóval kiesik. Lehet, majd 5-10év múlva már lesz rendes kínálat.
Viszont ez az otthontöltögetés bazi drágára jön ki :Y
Amit viszont kinéztem és jó lehet, kapaszkodjatok: VW Touran. vmi 2lityis dizellel.
Tudom visszalépés lenne sokmindben, de lehet nyugodtabb lennék vele.

(#107730) -NoVa- válasza blueboi69 (#107729) üzenetére


-NoVa-
őstag

Hibrid az kb nekem ideális, városban az a 15-25km az 2-3 nap tiszta elektromos használat is lehet, aztán ha megyek valahová hosszabbat, elpöfög benzinről. Ráadásul az utcán parkolásnál sem akkora tragédia, ha nem sikerül napokig a ház előtt megállni, max addig kevésbé hatékony.

Viszont az árazása, és a későbbi szervizköltség miatt nekem sem ideális, jobban megéri oldtimerezni a Volvoval, és élvezni az 5 hegeres hangját.

(#107731) Bujdy81 válasza blueboi69 (#107729) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"VW Touran. vmi 2lityis dizellel."

Az jó választás, problémás VW dízelről sosem hallottunk!

Ja, bocs, nem ide! ;)

(#107732) Grillo válasza blueboi69 (#107728) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, Römerben is azt szeretem, hogy ha kell, akkor isofix, ha nem, akkor betolom a lapjába, ha meg az van, akkor csak magasító.
Bár nagyobbnak már nem kell semmi, kisebbik meg nem akarja, hogy levegyem a háttámlát, de anyóson ül általában, és intézi magát, úgyhogy kevéssé zavar.

(#107733) Grillo válasza blueboi69 (#107729) üzenetére


Grillo
senior tag

De legalább 7es DSGvel vedd, az az alap a szevizek barátságához. :DDD

(#107734) Jahno válasza blueboi69 (#107729) üzenetére


Jahno
őstag

Pedig az a hibrid megoldás marha jó. Ennyivel pont kiegészíti azt, hogy ne legyen akkora fogyasztás. Nagy falut úgyis elkerülnéd, ezek érdekes módon hosszú távon is elég kellemesen fogyasztanak, ha meg csak óvodába és vissza viszed a kölköt, akkor királyság. Ha bármi esélyem is lenne ilyenre, akkor szerintem én valami hibrid Honda mellett hamar le tudnék ragadni az biztos. 10+ milliós kezdőárral :-D

(#107735) blueboi69 válasza Bujdy81 (#107731) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ezek már sztem mind ugyanazok, fenetudja. Majd olvasok/nézek pár tesztet.

(#107736) zetor2000 válasza blueboi69 (#107729) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hibridből a roppant unalmas Prius-t kell venni :D Azt mondják, vezetési élmény az nincs, de elvisz A-ból B-be relatív olcsón.
Elektromos autó mellé kell valami olyan hely, ahol ingyen (ha még van ilyen) / "nagyon olcsón" lehet tölteni.
Erre találták ki a napelemet a háztetőre, és azt, hogyha épp nem kell neked az áram, akkor az elektromos szolgáltató "visszaveszi". Ez még jól működik, mert néha van pár Ft támogatás is, de a visszavásárlás asszem változni fog, persze hogy nem az előnyére.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#107737) npera válasza blueboi69 (#107735) üzenetére


npera
újonc

Nálam lehet beragadt a lemez erősen. Toyota Verso 1,8-liter benzin? Van 2 db vészülés a csomagtartó alatt, hátul 3 db külön csúsztatható és ledönthető ülés. Én teljesen jól elférek. Mivel te is "átlagos testalkat" vagy (kábé ugyanakkora vagy, mint én), ezért élek a gyanúperrel, hogy elférnél.

Tetőablak nincs mindegyiken, vonóhorgot lehet rá rittyenteni utólag.

A motor gyakorlatilag teljesen lineáris, egyszerűen csak megy előre vagy hátra igény szerint. Nem kell rá óriási felni, a rádió tud mobilról sztrímelni, van asszonynak is világítós sminktükör, a lurkóknak meg piknikasztal hátul.

Valami elképesztően jó családi autó.

(#107738) JonesC válasza zetor2000 (#107736) üzenetére


JonesC
csendes tag

Asszem a pennynél még ingyen van a töltés.

(#107739) Vodike válasza JonesC (#107738) üzenetére


Vodike
tag

Jol emlekszel. Ezt csak onnan tudom, hogy nalunk Mikloson 3 Tesla szokott a tolton logni estenkent amikor mar bezar a penny :DD

exTiga

(#107740) npera válasza Vodike (#107739) üzenetére


npera
újonc

Ez a kedvencem. Kerti hosszabbító és egy Ampera és egy Leaf lóg a "motormelegítő" kanócon. Álomszép.....

(#107741) blueboi69 válasza zetor2000 (#107736) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem most kezdtem a keresést ;)
A prius plus jöhetne szóba, de vicc a hatótávja. 15-20km....

"Erre találták ki a napelemet a háztetőre"

és ez nem is olyan olcsó beruházás, mint elsőre tűnik.

(#107742) blueboi69 válasza npera (#107737) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Kínomban már azokat is nézegettem, de amiket néztem, azok túl drágák sajnos.

(#107743) -NoVa- válasza npera (#107740) üzenetére


-NoVa-
őstag

Hűteni kell, jó az úgy! :DDD

(#107744) blueboi69 válasza Jahno (#107734) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, de ami mellette van 1.8as motor az azért elég csirke. Itt mondjuk van spar 200m-re, de ha már Aldi/Lidl-be mennénk az 2*15km. Fehérvárra elég sokat járunk, mondjuk heti 1x, az már 2*20km vagy 2*30 is lehet. Ha meg elmegyünk Budaörsig, az meg 2*45km, tehát és akkor csak 1címre mentél, az, hogy átmész másik boltba, vagy piacra vagy akármi, az már tutira nem fér bele.
Na meg ez, hogy télen a fűtéshez, sőt a Priusban a szellőztetéshez is kell járnia a benzinmotornak... hááááááát....
Szóval ez itt nekem elég messze van a használhatótól sajnos.
Bp-en ahol 5km-en belül elautózol és el tudsz intézni mindent, ott jó. Cserébe kisebb esélyed van, hogy legyen felületed napelemre.

(#107745) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Viszont amióta szabin vagyok, felfedezem a környéknek azt a részét, ahova gyalog nem indulok el, viszont autózáshoz túl közel van, de most leszarom és autózok 5percet, hogy a kutyukat kivigyem, aztán kiderült, hogy milyen szép környék van itt. Tipikusan 2-3km-es körön belül mozogva ma pl találtam egy tök jó bringautat.

No description available.

No description available.

No description available.
És időnként látni a tavat is, tele van ilyen ösvényekkel.

(#107746) -NoVa- válasza blueboi69 (#107744) üzenetére


-NoVa-
őstag

Aztán mire csirke az 1.8? Kicsit kevesebben néznek döbbenten amikor békésen felveszed vele a forgalom ritmusát, és belül sem akad meg közben a gyerekekben a szó arra a másodpercre, de azért elvonszolja a családot addig az Aldiig. Ha már előre gondolkodsz a jövőbeni dízelszivatásokon meg üzemanyagárakon, akkor a közlekedési szokások változását is számold bele, beleértve az onboard telemetriát és a fékezések/gázadások intenzitásának a KGFB-dre gyakorolt hatásait onnantól. Na ahhoz a céghez nem mentem dolgozni, hiába hívtak nagyon :D

(#107747) qnadam válasza Jahno (#107725) üzenetére


qnadam
veterán

resolve-ban asszem van szűrés flickerelésre, de úgy emlékszem, virtualdubhoz is van filter ilyesmire.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#107748) qnadam válasza blueboi69 (#107726) üzenetére


qnadam
veterán

budaörsi ismerőst most kértem meg, hogy nézzen körbe a helyi csoportokban, meglátjuk.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#107749) npera válasza blueboi69 (#107741) üzenetére


npera
újonc

Szerintem különítsd el a HEV és a PHEV gépeket egymástól. Ha télen is elektromos üzemben akarsz menni egy PHEV-el, akkor kábé dupla "ciklus" hatótávot számolj ahhoz képest, amit meg akarsz tenni.

A hibridben szerintem az a jó, hogy nem kell vele törődni (töltögetni). A kocsi elintézi magának, mindig optimumon fut. Egy PHEV állandó töltögetés a valóságban nevetséges hatótávra. És cserébe bitang drága, jó nehéz és még szopsz is az akksival állandóan.

Télen a legtöbb PHEV úgyis be fogja röffenteni a belsőégésűt, hogy temperálja a folyadékokat és kenőanyagokat. Utána ha mentél eleget, akkor le tudja állítani, ha minden peremfeltétel adott.

Ha 200 méterre mész, akkor egy Prius is durván fog zabálni, mert gyakorlatilag még fel sem tudja magát fűteni üzemi hőfok közelébe, mert már le is állítod. A 15 km alatt már lesz esélye optimalizálni.

Én nem gyúrnék "használható" hatótávú PHEV-re, azok elképesztően drágák és egy igen "niche" vevőt céloznak meg. Egy sima szívó benzines a leginkább problémamentes, hosszú távon az is tud keveset fogyasztani. Néhány km-en nyektetve meg csak a BEV fogyaszt keveset, de annak ára is van.

(#107750) npera válasza -NoVa- (#107743) üzenetére


npera
újonc

Ha jól feltekered a kábelt a dobra, akkor szupravezető lesz és jól hűti magát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.