Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#146451) atoszmester válasza Bozek (#146445) üzenetére


atoszmester
tag

Köszönöm, az volt! :)

(#146452) batai15


batai15
félisten

Sziasztok! Gboardot nem lehet valahogy automatizálni hogy fekvő módban lebegő módba legyen ?
Komolyan vicc hogy milyen szarul van megoldva Android alatt landscape módba történő szöveg bevitel..
Fekvő módban óriási a billentyűzet és nem látod mit írsz...

(#146453) Somatom válasza batai15 (#146452) üzenetére


Somatom
veterán

Fekvő módhoz nagy kijelző kell. Aki kitalálta a nyújtott képarányt, azt még a mentőben is ütném. Egyébként Anysoft -ban lehet csökkenteni a betük magasságát. Úgy egy kicsit összébb lehet nyomni a billentyűzetet. Én már hozzászoktam, mindíg is fekvőben használtam a telóimat.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#146454) zeon.hu válasza batai15 (#146452) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Gboard-ban nincs ilyen?
(Ez Swype, lebegő telón nem, de tableten választható)

#?*@&!

(#146455) zhata válasza Somatom (#146453) üzenetére


zhata
senior tag

"Aki kitalálta a nyújtott képarányt, azt még a mentőben is ütném."" :C

(#146456) batai15 válasza Somatom (#146453) üzenetére


batai15
félisten

6.5 coll a telóm hova legyen nagyobb? Pék lapát a kezem de alig érem át..
Swiftkeybe van ilyen osztott mód még az jó lenne ,de nem akarok váltogatni.

Hely van amúgy egy szöveg boxnak is akár szal lazán meg lehetne oldani..

(#146457) batai15 válasza zeon.hu (#146454) üzenetére


batai15
félisten

Nincs. Én így látom az egészet rohadt idegesítő...

[ Szerkesztve ]

(#146458) zeon.hu válasza batai15 (#146457) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Hmm, gboard lebegő... :D

Fent 3 pötty, ott lehet valasztani.

#?*@&!

(#146459) batai15 válasza zeon.hu (#146458) üzenetére


batai15
félisten

Igen ez volt az alap kérdés hogy nem lehetne e automatizálni... Tudom 2 kattintás de na ..

(#146460) zeon.hu válasza batai15 (#146459) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ja, hogy ja...
Akkor sry.
Néztem, de ez nem jegyzi meg külön a fekvő és álló beállítást, mint pl a Swype.

#?*@&!

(#146461) batai15 válasza zeon.hu (#146460) üzenetére


batai15
félisten

Marad a manuális. Azért köszi.

(#146462) Somatom válasza batai15 (#146457) üzenetére


Somatom
veterán

Elég szerencsétlen az a kiosztás. Ráadásul a MA reszponzív felülete sem vmi helytakarékos. Írtam nekik anno, de süket fülekre talált. Miért ilyen vastag az a felső sáv? Hogy a Holdról is olvasható legyen a "Mobilarena"? A régi fórumfelület (pl. Logout) sokkal helytakarékosabb fekvőben.
Nem használok Gboardot, de sztem érintésemulációval lehetne automatizálni a váltást.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#146463) peestike


peestike
senior tag

Urak, segítséget kérek!
készülékkereső gugli appot használtam a telefonon. telefon csere történt, új telón készülékkereső appot feltettem, belépve benne van a régi teló is. a kérdés, hogyan tudnám eltüntetni a régi telót az appból?
hogyan tudom törölni a régi telefont?
köszönöm!

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#146464) ollie válasza peestike (#146463) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Itt?
[link]

[ Szerkesztve ]

***

(#146465) peestike válasza ollie (#146464) üzenetére


peestike
senior tag

Köszönöm, egy kicsit már előrébb vagyok. :)
Itt kiléptettem a régi telefont, azon a készülékkeresés is ki van kapcsolva, de az app-ból csak nem akar még eltűnni...

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#146466) Bozek válasza Somatom (#146453) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Aki kitalálta a nyújtott képarányt, azt még a mentőben is ütném."

Mindennek vannak előnyei és hátrányai is. Sokáig engem is zavart, csak 16:9-ben gondolkoztam, de mióta 21:9-es telefonom van, megtetszett. Mondjuk fekvő módban nem írok üzenetet, nem is szeretem forgatni a kijelzőt, ha nem muszáj.

(#146467) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!
Samsung S10e telefonra Android 10 alá keresnék hívásrögzítőt. Létezik működő ami root nélkül rögzít?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#146468) Somatom válasza daninet (#146467) üzenetére


Somatom
veterán

Azon nem működik az izraeli, vagy thai SIM -es trükk? Úgy emlékszem, hogy az enyémen működik 10 -esen is.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#146469) daninet válasza Somatom (#146468) üzenetére


daninet
veterán

vettél egy thaiföldi simkártyát? :F

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#146470) Somatom válasza daninet (#146469) üzenetére


Somatom
veterán

Én nem, de ha kéne, akkor valamelyik Samu topikban, pár sör fejében, biztos tudnék kölcsönkérni egyet a művelet idejére.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#146471) Trk.Adam87 válasza daninet (#146467) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Hello

Nekem ez az app vált be:
[link]

Teljesen automatikusan működik, de az alkalmazáson belül bármikor kikapcsolható. Egy külön mappába rögzít mindent.

(#146472) punky10 válasza Trk.Adam87 (#146471) üzenetére


punky10
addikt

És 10-es droid alatt is működik?

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#146473) Trk.Adam87 válasza punky10 (#146472) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Igen, nálam root nélkül működött 7es androidon és 10esen is.

(#146474) sarkan


sarkan
aktív tag

Létezik valamilyen alkalmazás ami megmutatja, hogy milyen az akkumulátor tényleges állapota?
Ne csak érzésre menjek cseréltetni akksit, két és fél éves a készülék és most úgy érzem, hogy gyorsabban merül mint eddig.

(#146475) csipuka válasza sarkan (#146474) üzenetére


csipuka
senior tag

Milyen telo ez? OPra epp most tettek ki egy appot ami megmondja.

[ Szerkesztve ]

(#146476) crok válasza sarkan (#146474) üzenetére


crok
Topikgazda

Max. jó közelítést tudhat, bármiről is beszélünk, hiszen csak a telefon meglevő elemeire támaszkodva tud információt kinyerni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#146477) lovi27 válasza crok (#146476) üzenetére


lovi27
addikt

Persze, mert kémiai folyamatok zajlanak, amiből nehéz egy konkrét számot meghatározni ami ráadásul pontos is. De ha a töltési és kisütési folyamatok szabályozására neves gyártó vezérlő chipjét használják alapos és részletes szoftver elemzéssel, akkor azért a végeredmény is megfelelően pontos lesz. Kommersz szinten mindenképpen. A OnePlus egy ilyen gyártó, de az ajánlott app nem minden gyártó mobiljára ad eredményt.

De bárki maga is megteheti kis ráfordítással és kis fáradsággal. ;]
Vesz például egy ilyen USB tesztelőt és megméri, hogy töltéskor mennyi energia pumpálható az akkumulátorba, azaz aktuálisan mennyi az akkumulátor töltéstároló kapacitása. Ugyanis csak annyit tud leadni amennyit képes felvenni, ami viszont az elhasználódás hatására egyre kevesebb lesz. Ezt összehasonlítva az újkori értékkel látható a jelenlegi állapota.

(#146478) sarkan válasza csipuka (#146475) üzenetére


sarkan
aktív tag

Huawei Mate 10 pro

(#146479) daninet válasza Trk.Adam87 (#146473) üzenetére


daninet
veterán

kommentek azzal vannak tele a storeban, hogy csak az egyik fél hangját veszi fel, ergó ez is a mikrofont használja :(
lehet inkább rootolom a telót...

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#146480) Siriusb válasza daninet (#146479) üzenetére


Siriusb
veterán

Ha lesz Magisk-od, próbáld ki ezt a Magisk modult. Kapsz egy f-droid-os alkalmazást, amit frissíteni is lehet. Android 10-en kipróbálva, működik.

(#146481) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok
Szeretném megkérdezni, hogy hogy lehetne (vagy melyik alkalmazással) kikapcsolni hogy a kamera ne vegyen hangot? a felvételből gyorsított videó vagy timelapse lesz még nem eldőlt így a hang csak felesleges helyfoglalóként van. Köszönöm szépen

(#146482) Aurig@ válasza csipuka (#146475) üzenetére


Aurig@
őstag

Mi az app neve? ...és milyen oldalon található?

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#146483) Dr.NX válasza Songo (#146481) üzenetére


Dr.NX
addikt

OpenCamera-ban ki lehet kapcsolni az audio recordingot.
(Time lapse-ot hogy akartok videófelvételből csinálni?)

Elfogadom a sütiket.

(#146484) erahurka


erahurka
félisten

Azt szeretném megoldani, hogy úgy mint tabletről PC-t, el tudjam érni tabletről a telefonom tárhelyét. Telefonról megosztott WiFi-n keresztül. Létezik ilyen? Mit kéne csinálni? Nem találok leírást, csak PC és tablet/telefon közt. :F

A Portalt találtam, de az szerintem a mobilnetet használná, ha nem lenne helyi WiFi.

:R

(#146485) FeZ... válasza daninet (#146479) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Kommentek ide vagy oda, ki kell próbálni a konkrét készüléken, mert amit én használok hívásrögzítő programot, annál is ez volt a gond a korábbi telefonomon, a mostanin meg tök' jól működik.

(#146486) lovi27 válasza Aurig@ (#146482) üzenetére


lovi27
addikt

OnePlus Diagnostic

Terminálban paranccsal is olvasható a battery_health fájl tartalma:
cat /sys/class/power_supply/bms/battery_health
Root jog szükséges hozzá!!!
Nem minden mobilban van. Az enyémben például nincs... :D

(#146487) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv!

Van egy érdekes probléma.
December elején odaadtam a fiamnak a régebbi telefonom /Mi A1/, addig teljesen hibátlanul használtam az AquaMail appot. Akkor töröltem a telefonról.
Most visszatettem rá.
És itt van a galiba: hibátlanul lekérdezi a fiókot, lehet olvasni a leveleket stb. Viszont ha írni akar, már a cím beírásánál 2-3 karakter után lefagy az app. Ki kell lépni belőle, hogy újra olvasni lehessen.
Bármilyen más, olyan alkalmazás esetén, ahol írni lehet: viber, sms, böngésző, youtube stb. esetén nincs ilyen probléma. Feltettem próbaképpen a BlueMail appot, az is hibátlan.
Mitől lehet, hogy fagy az AquaMail, holott 25 hónapig használtam hibátlanul? Nem lett frissítve az Android ugyan úgy 8.1-en van.

Köszönöm

lovi27
Működik a OnePlus Diagnostic! :R

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#146488) crok válasza Aurig@ (#146487) üzenetére


crok
Topikgazda

Én kontakt indexelési problémára gondolnék.
A cím beírásakor keres a kontaktok közt.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#146489) Aurig@ válasza crok (#146488) üzenetére


Aurig@
őstag

Aha, lehet ez lesz a baj, majd megnézem. Köszi

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#146490) Songo válasza Dr.NX (#146483) üzenetére


Songo
senior tag

Köszönöm kipróbálom. Van egy talán mediacoder nevű program az képes képeket kiszedni aztán képekből videót csinálok. Lassan 10 éve csináltam vele így videót
😊

(#146491) Somatom válasza erahurka (#146484) üzenetére


Somatom
veterán

Lehet, rendszeresen használok ilyen átvitelt. Pl. Xplore, Servers Ultimate, nPlayer.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#146492) erahurka válasza Somatom (#146491) üzenetére


erahurka
félisten

EX File Explorer nem jó erre? Az van a tableten. Mit kéne a telefonon mókolni hogy működjön?

Na közben megtaláltam a Send Anywhere appot és úgy tűnik beválik :R

[ Szerkesztve ]

(#146493) smithsys válasza Somatom (#146491) üzenetére


smithsys
aktív tag

Nem válasz... kérdés:
Segéjjél lécci!
Anysoft megőrjít amellett hogy nagyon csípem...
Hol tudom azt kikapcsolni hogy a két egymás utáni oo-t ne javítsa hosszú ó-ra???
Minden más rendben van vele, de ettől felszaladok a falra.

(#146495) Somatom válasza smithsys (#146493) üzenetére


Somatom
veterán

Más fog segíteni (remélem), mert nem találom. De, biztos, hogy kikapcsolható, mert nálam nem csinálja.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#146496) Eladó445


Eladó445
tag

Sziasztok! 2-3éves androidos samsungon 3napja törölt sms-t hogyan lehet visszaállítani, ha nem volt backup? Az sms-ben MMS képek is voltak, azokat kéne visszaszerezni...(a playáruház appjai nem értek semmit). Rootolni nem szeretném...
Valami pc-s program esetleg?

https://bit.ly/2AJ3lz6

(#146497) smithsys válasza Somatom (#146495) üzenetére


smithsys
aktív tag

Én is remélem mert rámegyek idegileg! :DD
Azért köszi hogy ránéztél.

(#146498) Aurig@ válasza crok (#146488) üzenetére


Aurig@
őstag

Nos utána néztem: elvileg csak akkor fagy le, amikor ismeretlen /ami nem szerepel a kontaktok közt/ mail címet írunk be.
Ami szerepel a névjegyzékben, arra hibátlan.
Így viszont hibásan működik.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#146499) Nikaré válasza Aurig@ (#146498) üzenetére


Nikaré
őstag

Amíg nem javítják, addig feltehetsz egy jól működő korábbi verziót.

(#146500) smithsys válasza smithsys (#146497) üzenetére


smithsys
aktív tag

Megvan. Gondoltam megosztom, hátha mást is zavar.
A finomhangolásnál a többszörös érintés sebességét tiltani kell és tádááám, megszűnt a probléma. :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.