Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#146101) csipuka válasza crok (#146100) üzenetére


csipuka
senior tag

Oh anyam, en mar a azt felteteleztem, hogy nem vesznek ki featuret, ha mar a Nougatban benne van, meg az en 10-esemben is (nem hinnem, hogy az OP visszavarazsolta), erre te meg videokat is nezegetel hozza, hogy segitsel. Respect :R

(#146102) Victoryus


Victoryus
addikt

Tud valaki olyan tárcsázót, amiben ki lehet választani, hogy a telefon melyik mikrofonját használja? Redmi 3s, sima hívásnál a túlvégen nem hallanak, de kihangosítva meg jó... Esetleg a rajta lévő tárcsázónak valami beállítás fájlját módosítani...?
Ne hallja már mindenki, mit telefonálok...

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#146103) cidalain válasza Victoryus (#146102) üzenetére


cidalain
veterán

Ha rossz a normál mikrofon, dugj be egy headsetet. Akkor annak a mic-ével beszélsz, és azzal hallassz.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#146104) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Jó pár éve a Samu böngészőjét használtam nagy megelégedéssel. Viszont most, hogy a safeincloud appot akarom használni, úgy látszik visszatérek a Chrome-ra. Két kérdésem lenne. Látom van már sötét módja, de nem minden oldal sötét. Samu böngészőjébe a google.com is fekete volt, és ez a fórum is sötét volt, nem úgy mint a Chrome-ba... nem lehet itt is mindent tényleg feketére beállítani?
Másik az lenne, hogy a navigációs sávot, meg úgy mindent nem lehet lentre varázsolni? Könyvjelző gomb nem is létezik?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#146105) Bozek válasza MikeWazowski (#146104) üzenetére


Bozek
nagyúr

Próbáld ki a Kiwi Browsert, ott minden oldal sötét, és alulra is lehet rakni a címsort.

(#146106) WhiteWalker válasza MikeWazowski (#146104) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Vagy az Opera ;)

(#146107) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok, Oneplus 7T teló, Android 10.

Ha autóban kábelre dugva a központi egység Android Auto felületén rányomok a hangvezérlésre, akkor feljönnek a "hullámok", hogy figyeli a hangot, de bármit mondok, nem érti és bemondja egy angol akcentus, hogy "nem tudom, hogyan segíthetnék ebben". De még angol parancsokat sem ért meg, hogy "go home" vagy "take me to work", amik korábban működtek. Ha jön egy értesítés, és rányomok, hogy olvassa fel, akkor angolul próbálja felolvasni a magyar szöveget teljesen érthetetlen módon.

Google segéd és voice match kikapcsolva, Google frissítések törölve, mégis ezt csinálja...

Bárkinek ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#146108) MikeWazowski válasza WhiteWalker (#146106) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Okok, akkor kipróbálom, mert így most nagyon használhatatlan.

Bozek - nem is hallottam erről, de kiváncsivá tettél :)

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#146110) Tökimanó válasza MikeWazowski (#146104) üzenetére


Tökimanó
senior tag

+1 Opera

(#146111) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali.
Icloudbol le tudom menteni valami appal Samsungra az összes fent lévő tartalmat korlátozás nélkül? Samsung SmartSwitch csak az elmúlt 30 napot tölti... :R

(#146112) csipuka válasza Mauzes (#146107) üzenetére


csipuka
senior tag

Nalam is bolondozott nemreg, de vegul beallitottam a google assistant-ot, es mukodik.
A rendszer angol ezert a magyar sms-t viccesen olvassa fel. Anno tettem fel egy progit, ami dedikaltan magyarul olvas fel. Tasker + notification listener.
Ha angolul kapok uzenetet, akkor meg ez hangzik kinosan.
Kene a guglinal egy feature, hogy elemzi az uzenet nyelvet es annak megfeleloen olvassa fel.

(#146113) Mauzes válasza csipuka (#146112) üzenetére


Mauzes
őstag

És hogy tudsz címet keresni hang alapon, milyen nyelven? A címeket szerintem nem tudod angolul kimondani, hogy felismerje.

Nálam korábban minden magyar címet felismert, most meg konkrétan semmit nem lehet mondani neki.

(#146114) csipuka válasza Mauzes (#146113) üzenetére


csipuka
senior tag

Nem szoktam cimet mondani, azt mindig elore megkeresem a telon es indulaskor figyelek hogy elinduljon. Utkozben viszont a nearest starbucks/safeway/costco siman mukodik

(#146115) ratobi válasza zhata (#146087) üzenetére


ratobi
senior tag

És hogy veszed rá, hogy az üzenetek azonnal meg jöjjenek? Nekem az elég hektikus..

(#146116) lomposfarkas


lomposfarkas
tag

Feltettem a telefonra a Keepass2Androidot, eddig a KeePassDroidot használtam. Az adatbázist gond nélkül áthúzta a 2-es verzióba, de amit írnak, hogy szinkronoz a gugli drive meg más tárolókkal azt rohadtul nem találtam és a leírások is zavarosak. Valaki érti, hogy ez hogyan történik? Persze én vagyok a marha, hogy letérek a bejárt útról...
Ez volt eddig:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.android.keepass
Ez az újabb:
https://play.google.com/store/apps/details?id=keepass2android.keepass2android

(#146117) szabi__memo válasza lomposfarkas (#146116) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Simán oda mented vagy töltöd onnan be

(#146118) cidalain válasza lomposfarkas (#146116) üzenetére


cidalain
veterán

Egyébként a két proginak semmi köze egymáshoz, a 2-es nem frissítése a másiknak. A PC-s Keepass az alapja, és erre többen fejlesztettek android verziót.
Export: menu, beallitasok, adatbazis, adatbazis exportalasa, itt meg mentheted drive-ra akarmi. Hogy most automatikusan szivja e innen, indításkor, vagy először be kell impprtálni az jó kérdés, én offline használom 1 gépen.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#146119) joergie


joergie
őstag

Hali!
Vettem egy (huawei) honor selfie sticket jóárasítva, minőségi darab, viszont nem bluetooth-os, hane egy 3.5es jack spirált kell bedugni, és úgy van a shutter gomb a markolat fölött.

A téma: azt hittem hiphop lehet bármilyen bluetooth eszközből remote shuttert varázsolni, pl miband2, vagy 500ért vettem korábban egy pocsék hangú bluetooth zeneátjátszóm jack bemenettel, azis jó lenne erre. Viszont azzal szembesültem, hogy ordenáré szívás, és nincs globális megoldás erre(bár van miband selfie remote, de ahhoz le kell tölteni egy kamera appot is). Vagy mégis van? ezzel fordulok hozzátok :R

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#146120) kaciokos válasza joergie (#146119) üzenetére


kaciokos
őstag

Tudtommal általában az a trükk, hogy a kamera appban be kell állítani, hogy a hangerő gombok exponáljanak, és a távkioldó tulajdonképp hangerő gomb nyomogatás üzenetet küld a telónak, ezt ugye bármelyik BT vagy jack-be dugott "füles" megteheti.

(#146121) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Xiaomi redmi note 3 pro telómra van telepítve a youtube 15.24.37 verzió, és az lenne a kérdésem, hogy erre milyen reklámblokkolót tudnátok ajánlani ha van? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#146122) joergie válasza kaciokos (#146120) üzenetére


joergie
őstag

Ez működik. ;] Bár most a bot gombja nem funkcionál. de annyi baj legyen :C :R

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#146123) kidnou válasza makoss (#146121) üzenetére


kidnou
senior tag

YouTube Vanced nem lenne egyszerübb?

(#146124) lomposfarkas válasza cidalain (#146118) üzenetére


lomposfarkas
tag

Kösz, hát így is macerás. Azt hiszem, maradok a hagyományosnál és legfeljebb létrehozok rá egy Foldersyc párt.

(#146125) Mcrazy válasza lomposfarkas (#146124) üzenetére


Mcrazy
őstag

Azért azt vedd figyelembe, hogy a Foldersync fájl felülírással a módosítási dátum alapján szinkronizál, amíg a Keepass tartalom elemzéssel, fájl módosítással.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#146126) lovi27 válasza Mcrazy (#146125) üzenetére


lovi27
addikt

Az FS tud MD5 checksum alapján is.

(#146127) Mcrazy válasza lovi27 (#146126) üzenetére


Mcrazy
őstag

Az rendben van, de a lényeg, hogy felülírja a meglévő fájlt. Viszont a Keepass egy adatbázis fájlba dolgozik. Nem felülírja azt, hanem módosítja a tartalmát. Hozzáfűz vagy elvesz belőle. Ha két eszközön különböző időpontban modósítást hajtanak végre az adatbázison, majd később szinkronizálják, akkor a módosítás mindkét fájlban megtalálható.

Üdv: Mcrazy

(#146128) Bozek válasza lovi27 (#146126) üzenetére


Bozek
nagyúr

Csak az a kérdés, hogy hova szinkronizálsz. Mert ha PC-ről akarsz, akkor felejtős, mivel a SMB nem nagyon akar működni.

(#146129) lovi27 válasza Bozek (#146128) üzenetére


lovi27
addikt

Pedig én PC-ről SD kártyára szinkronizálok minden nap. Mióta megint foglalkozott vele a srác megy az SMB2 is. Mit értesz alatta, hogy nem nagyon akar működni?

(#146130) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Messenger youtube linket már megint a gyári youtube nyitja meg.
Be van állítva, hogy ne tegye, eddig működött is.
Mit tehetek még?

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#146131) oszi666


oszi666
őstag

Sziasztok honor 20, android 10en a chrome az elmult 2-3 hetben rendszeresen lefagy scrollozas kozben megakad es csak az segit ha kilepek (nem kell bezarnom teljesen feladatkezelobol). Ezt tobbszor eljatsza napotna, force stop es ujrarakas is volt. Csak chromenal mas bongeszonel nem, es honlaptol fuggetlenul. Ezt mas is tapasztalta?

Illetve a Kiwi bongeszo mennyire megbizhato, mennyire gyujti az adatokat?
Elore is koszi a helpet :)

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#146132) crok válasza zeon.hu (#146130) üzenetére


crok
Topikgazda

YT alapertelmezesek torlese?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#146133) zeon.hu válasza crok (#146132) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Megvolt.

#?*@&!

(#146134) tomy86 válasza lovi27 (#146129) üzenetére


tomy86
addikt

Nekem smb2-n nem akar összejönni. Beállítom a kapcsolatot, a teszt szerint ok, de amikor ki akarom választani, hogy a pc-n melyik mappába szinkronizáljon, akkor a "Hiba a mappalista beolvasása közben" üzenet fogad. Ugyanezekkel a beállításokkal fájlkezelővel és más programmal is elérem a pc megosztott mappáit. Ezek szerint én csinálok valamit rosszul, csak nem tudom, hogy mit :)

(#146135) -Maci-


-Maci-
őstag

Sziasztok,

Itt is feltenném a kérdésem, hátha valaki tud segíteni..
Hosszú évek óta használok egy Fuel Log nevű ősrégi appot. [link] Több jármű több éves adatai vannak benne... Mióta felfrissült az Android 10.0-ra,azóta nem tudok belőle importálni/exportálni. Amikor 3 gombos navigáció az aktív, akkor kellene lennie egy plusz gombnak ott ahol bekarikáztam sárgával az alábbi képen.
Régen a készülék kisegítő lehetőségei között volt egy segítő menü. Ezzel tudtam előcsalni azt a menüt. Mióta felfrissült az Android azóta ezt nem találom.

[kép]

Valakinek valami tippje? :U

Ha mégis úgy alakul és kézzel kell bepötyögni mindent, akkor melyik appba érdemes, mit ajánlanátok helyette?

[ Szerkesztve ]

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#146136) lovi27 válasza tomy86 (#146134) üzenetére


lovi27
addikt

Állítsd át angol nyelvűre a programot. Beállítás után lépjél ki a programból, töröld ki a memóriából is, hogy valóban újrainduljon és utána jónak kéne lennie. Remélem. :D

(#146137) lomposfarkas


lomposfarkas
tag

Feltettem a Redmi 5a-ra az EX Kernel Managert, félálomban kicsit játszottam vele, aztán később ezt láttam:
[kép]
Már kipróbáltam más kernel managgert is, de a gyári kernelt, governort jellemzően mérsékelten tuningolják, és most meglepett, hogy 4 óra alatt esett 2%-ot (használat nélkül, de aktív mobiladat mellett) Szóval nyilván még érdemes elmélyedni benne.

(#146138) tomy86 válasza lovi27 (#146136) üzenetére


tomy86
addikt

Sajnos csak annyi a változás, hogy most angolul is elolvashattam ugyanazt a hibaüzenetet.

(#146139) lovi27 válasza tomy86 (#146138) üzenetére


lovi27
addikt

Szomorú, mert nálam hibátlanul működik. Az a baj, hogy ez még lehet akár Windows oldali probléma is annak ellenére, hogy más program olvassa a mappákat. Egy különbség lehet közöttünk, hogy nálam root jogokkal működik a FS, de ez inkább a helyi eléréseket befolyásolja, a távolira nem lehet nagyon hatással.

Új account felvétele? Más protokollal be tudja olvasni azt a mappalistát?

(#146140) tomy86 válasza lovi27 (#146139) üzenetére


tomy86
addikt

Két telefonnal is ugyanaz a helyzet. Az egyiknél adtam root jogot. Két felhasználót is használok a windowson megosztásra, mindkettőnél ugyanez az eredmény. FTP-vel tallózhatók a mappák és a szinkron is működik. FS prot használok, úgyhogy ez sem lehet gond. Ugyanazokat a megosztott mappákat, szintén smb-n a media lejátszóm látja.

[ Szerkesztve ]

(#146141) svgyula válasza -Maci- (#146135) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nálam a 10-es droidnál már nincs ilyen rendszer navigációs lehetőség. De talán a rendszer navigációnál gesztusvezérléssel elő tudod csalogatni a "menüt".

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#146142) lovi27 válasza tomy86 (#146140) üzenetére


lovi27
addikt

Távolról nem lehet többet csinálni. Duplán bosszantó amikor az egyik programmal működik valami, a másikkal nem. Ilyenkor kell kielemezni hol akad el a folyamat: Kiadja a parancsot a mobil? Eljut a Win-hez? Megértette? Válaszol rá? A válasz visszajut? Értelmes? Stb, stb.
Lépésről, lépésre hol akad el. Mert azt nem szabad figyelmen kívül hagyni hogy lehet az a másiknál jól működik, nálam meg nem ugyanaz a program? Miért?

Most lehet nem lesz népszerű, de csak elmondom: akciós a FolderSync Pro.
A véleményem nekem is ez "Évek óta használom és a legjobbnak tartom a kategóriában."

(#146143) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!

Google Pixelről költöztem át Galaxy S10-re, viszont valamiért az új telefonra nem szinkronizálta le a Pixelen már mentett wifiket :F
Xperia Z2 -> Google Pixel váltásnál átmentek az új telefonra.
Van valami root nélküli módszer, amivel az egyik telefonról át tudom menteni a másikra a mentett wifiket?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#146144) tomy86 válasza lovi27 (#146142) üzenetére


tomy86
addikt

Már többször nekifutottam a dolognak, de nem tudok rájönni, hogy mi okozza. Mindenesetre köszönöm a tippeket. Marad az ftp szinkron.
Azt a véleményt én írtam a Playen és most is tartom a korábban leírt smb problémák ellenére. :)

(#146145) lovi27 válasza tomy86 (#146144) üzenetére


lovi27
addikt

Akkor szívemből szóltál! :C
De az egy ez évi májusi beírás. Azóta lett a gond?

(#146146) tomy86 válasza lovi27 (#146145) üzenetére


tomy86
addikt

Évekkel ezelőtt írtam először (akkor még smb1-et használtam és az működött). Amikor a fejlesztő sokáig nem foglalkozott vele, akkor kiegészítettem a véleményt azzal, hogy: Kár hogy a fejlesztő már nem foglalkozik vele. Ezt a részt töröltem májusban, amikor ismét frissült a program. Mivel a többi szinkron (felhő, ftp, stb.) működött, így nem foglalkoztam azzal, hogy az smb-vel nem jön össze.
Viszont közben meglett a hiba oka. Persze bennem, illetve a hiányos tudásomban volt. :B Az smb kiszolgálócímnél csak a kiszolgáló nevét adtam meg. Miután ehelyett az IP címet írtam be és megadtam az egyik megosztott mappa nevét is, már látja is a Foldersync a megosztott mappát és almappáit. Mentségemre szolgál, hogy ez utóbbira egyetlen más proginak sem volt szüksége, így eszembe sem jutott megadni.

[ Szerkesztve ]

(#146147) Bozek válasza lovi27 (#146129) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nálam is ugyanaz a probléma, mint amit már más is említett. Próbáltam már több dolgot, de semmi.

(#146148) tomy86 válasza tomy86 (#146146) üzenetére


tomy86
addikt

Elhamarkodtam. Szinkronizálja pc-re a mappákat és a fájlokat, azzal a szépséghibával, hogy a fájlnevek után tesz egy .tacitpart kiterjesztést és ez a hibaüzenet:

(#146149) vgyuri válasza tomy86 (#146148) üzenetére


vgyuri
őstag

A képen írja, hogy access denied - hozzáférés megragadva, lehet nem tud írni a könyvtárba.

A hosszú kiterjesztést a nem teljes fájloknál alkalmazza a program, ha rendben átmegy, akkor törli ezt a kiterjesztést.

(#146150) tomy86 válasza vgyuri (#146149) üzenetére


tomy86
addikt

"A képen írja, hogy access denied - hozzáférés megragadva, lehet nem tud írni a könyvtárba."
Igen, ez lenne a logikus magyarázat, viszont létrehozza a mappákat és a fájlokat, csak a fájlokhoz hozzáilleszti a tacitpart kiterjesztést (pl: valami.jpg.tacitpart lesz), amit ha törlök, akkor megkapom a teljes értékű, hibátlan fájlt. Tehát nem csak részleges másolat és írni is tud a megosztott mappába (almappákat is létrehozza, ha van ilyen). Másrészt más progi (pl. Solid Explorer) gond nélkül tud írni ugyanazokba a mappákba, ugyanazzal a felhasználóval, szintén smb2-n.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.