Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#146851) Somatom válasza Márton (#146849) üzenetére


Somatom
veterán

Próbáltam párat hangoskönyv készítéshez. Én is a Google TTS -t találtam a leghasználhatóbbnak.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#146852) Márton válasza Dr.NX (#146850) üzenetére


Márton
nagyúr

Köszi, van még Android 6-on is, de hogy olvastatok fel vele egy beírt szöveget?
(bocs ha láma vagyok, de még a google kereső sem segített hirtelen).
Tehát valami appban bepötyög pár szót, rábök a gombra, felolvassa. Írja a következőt, rábök felolvassa... :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#146854) rothfb


rothfb
veterán

Srácok. Az mitől függ, hogy a Youtube vagy a Youtube Vanced alkalmazás hogyan jelenik meg, mikor elindítom? Úgy értem eddig szépen három oszlopban, képernyőnként több videó látszódott, most viszont csak egy és csak egy oszlopban. Ahogy viszem le, úgy mindig egy nagy videó, ez így eléggé idegesítő, lévén egy 10 colos Lenovo tabletről beszélünk. Még kisebb mobiltelefonon megértem ezt az elrendezési módot, de tableten??? Nem találtam, hogy hol lehetne esetleg változtatni ezen. Talán sehol. Lehet ezzel tenni valamit, vagy fogadjam el ilyennek?:F

[ Szerkesztve ]

(#146856) rjg válasza SzabóTamàs90 (#146853) üzenetére


rjg
őstag

A Moon Reader Pro mobit és epubot is felolvas neked.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#146857) Somatom válasza SzabóTamàs90 (#146853) üzenetére


Somatom
veterán

Itt kaptam a tippet:
@Voice Aloud Reader (+prémium licensz).
Jó dolog a közvetlen felolvastatás (megvan a Moon pro is), de nekem jobban bejön, ha Music Folder Player -rel tudom lejátszani és ez az app tud audió fájlt készíteni a szövegből.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#146859) Bozek válasza SzabóTamàs90 (#146858) üzenetére


Bozek
nagyúr

Trükkös megoldás, de működik. Írd be a szöveget Google fordítóba, majd fordítás után nyomj rá arra, hogy magyar (lesz is előtte egy hangszóró), és felolvassa.

De amúgy ez is jó lehet: link

[ Szerkesztve ]

(#146860) eclipse19 válasza Márton (#146849) üzenetére


eclipse19
senior tag

A T2S-ben van konkrétan "type to speak" funkció is, a többi amit javasoltak csak már elkészített fájlból tud felolvasni.
(A Google TTS, mint Android szolgáltatás, megfelelően telepített nyelvekkel, kelleni fog.)

[ Szerkesztve ]

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#146861) Melorin


Melorin
addikt

Üdv. Mitől lehet az, hogy a teló nem jelzi ha kapok egy új levelet? Nem csak akkor nem jelez ha ki van kapcsolva a képernyő hanem egyébként sem. Persze ha belépek a Gmail alkalmazásba rögtön látszik, hogy vannak új leveleim...

[ Szerkesztve ]

(#146862) spiderpig820 válasza Melorin (#146861) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Milyen telefon?
Melyik android verzió?
Melyik alkalmazás?

4B

(#146863) Melorin válasza spiderpig820 (#146862) üzenetére


Melorin
addikt

Redmi Note 4 Global
Android 9, AOSP Extended 6.7
Gmail 2020.07.12 kiadás

(#146864) Somatom válasza SzabóTamàs90 (#146858) üzenetére


Somatom
veterán

Nem. A TTS -hez nem kell fizetős app. Én azt írtam, hogy hangoskönyvet csináltam. Tehát, nem egyszerűen felolvastattam, hanem mp3 hangfájlt készítettem, hogy audió lejátszóval tudjam használni, mert vezetés közben annak kényelmesebb a kezelése. Már nem emlékszem, hogy az audió feature miatt vettem meg, vagy azért, mert tetszett és támogatni akartam a fejlesztőt. Abban a szerencsés anyagi helyzetben vagyok, hogy nem borítja fel a havi költségvetésemet, ha 2-3 sör áráért veszek egy alkalmazást.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#146865) BBUN52


BBUN52
tag

Sziasztok!

Adott egy LG G2 őskövület telefon, és adott egy Xiaomi Redmi Note 8T telefon.
A régiről szeretnék mindent átrakni az újabbra.

Mi ennek a legegyszerűbb módja? Mi Share alkalmazás telepíthető az LG telóra?
Vagy van vlmi trial program ami képes mindent átrakni az új telora? Vagy mi a legolcsóbb módja..

Illetve egy off téma: Ha microSIM kártyát nanoSIMre méretre vágnak, a kártyán lévő adatok sérülnek? Vagy érintetlenek maradnak?

Köszönöm a válaszokat előre is!

BBUN52

(#146866) Márton válasza eclipse19 (#146860) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi, nézem ma!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#146867) kovacs65 válasza BBUN52 (#146865) üzenetére


kovacs65
senior tag

Én a kártya vágását mindig a saját olló nevű hardweremmel oldottam meg. Semmi gond nem volt utána

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#146868) Somatom válasza BBUN52 (#146865) üzenetére


Somatom
veterán

A gyári nano nem csak rövidebb és keskenyebb, hanem vékonyabb is. A vágott vagy beszorul, vagy nem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#146869) rothfb válasza SzabóTamàs90 (#146855) üzenetére


rothfb
veterán

Már két oszlopban vannak a videók. Ez így jobb lett. :U

(#146870) svgyula válasza Somatom (#146868) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Én anno' amikor kijöttek ezek a hibrid kártyatartók tettem egy próbát a micro SD +sim kombóval. Tökéletesen működött. Akkor én vasalót használtam :B kb 3 mp és kijön az egész chip a sim lemezéből. Simán ráragasztottam az SD hátuljára és működött.Ha vastag a sim akkor simán rá lehet egy másik vékonyabb lemezre ragasztópisztollyal rögzíteni és nem fog sehova beszorulni. Természetesen ez csak annak "opció" akinek fizetni kell a sim cserét.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#146871) crok válasza Melorin (#146861) üzenetére


crok
Topikgazda

Az egyértelmű dolgokon túl (értesítések engedélyezésének ellenőrzése/beállítása, szinkronizáció bekapcsolt állapotának ellenőrzése, data saver kikapcsolva, power saver kikapcsolva, stb) ha egy app egyáltalán semmilyen szinten se kap értesítést csak app megnyitáskor akkor sokszor az a baj, hogy az app elvesztette az FCM (régebben GCM) regisztrációját így nem egyszerűen nem kap értesítést hanem nem is küld neki a rendszer.

Mivel biztosan nyitott BL-ről beszélünk és custom ROM-ról amit custom recovery alól tettél fel így viszonylag egyszerűen megoldható hogy töröld a GMail GMS file-ját, akkor remélhetőleg észhez tér és újra regisztrál (esetleg egy restart kellhet). Ha van root megpróbálhatod törölni a futó rendszeren belülről, ha nincs akkor TWRP vagy OrangeFox saját filekezelőjével (vagy AROMA File Manager-el) simán megy:

/data/data/com.google.android.gm/shared_prefs/com.google.android.gms.appid.xml

Ha nem jön be (kellene, elég sok backup app is ezt módszert használja ma már a visszaállított appok értesítéseinek elmaradásának megoldására) akkor.. A Mido-ra az AEX 6.7 nem-hivatalosan lett csak kiadva és akkor GApps is kellett hozzá. Azt javaslom töröld a GMail alkalmazást (vagy csak az adatait + frissítéseit ha GApps micro-t vagy afelettit használtál mert azoknak a csomagoknak része a GMail) és telepítsd fel újra, olyankor újra regisztrálnia kell.

Ez egyébként igaz a többi appra is, nemcsak a GMail-re,
/data/data/[app id-ja amit keresel]/shared_prefs/com.google.android.gms.appid.xml
Alapvetően ezt a file-t (com.google.android.gms.appid.xml) kell keresni és törölni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#146872) crok válasza svgyula (#146870) üzenetére


crok
Topikgazda

Ezzel csak annyi baj van, hogy a SIM a szolgáltató tulajdona, a módszer meg rongálja a SIM-et. Tele a Youtube indiai videokkal ahol így csinálnak hibrid microSD/SIM kártyát olyan készülékekbe amiben nincs 3 hely csak kettő de ez egyértelmű rongálása a SIM-nek. Van olyan szolgáltató, ahol nem lehet 2 évnél régebbi SIM-et simán cserélni ingyen?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#146873) tonnni7


tonnni7
csendes tag

Letöltöttem a cube acrt, az első pár hívásnál működött de azóta csak az én hangom veszi fel és a másik félét nem, mit lehet ennek csinálni

(#146874) kovacs65 válasza tonnni7 (#146873) üzenetére


kovacs65
senior tag

Több mint egy éve használom.
Játszogass kicsit a beállításokkal!

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#146875) Per Me válasza tonnni7 (#146873) üzenetére


Per Me
tag

Az automatikus felvétel késleltetést próbáld állítgatni.

(#146876) tonnni7 válasza Per Me (#146875) üzenetére


tonnni7
csendes tag

Köszönöm szépen mindkettőtöknek, próbálgatom.

(#146877) kovacs65 válasza tonnni7 (#146876) üzenetére


kovacs65
senior tag

Rootolatlan Note 10+. Tökéletes

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#146878) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv.!

Samsung böngésző használata esetén, van olyan lehetőség, hogy egy adott oldalt ki lehessen tenni az asztalra?
Kiwinél van ilyen lehetőség, hogy hozzáadás kezdőképernyőhöz. Sajnos régóta nem frissítették és keresek egy másik böngészőt.
Ez a Samsung egész pofásnak és testreszabhatónak tűnik, de ezt hiányolom vagy nem jöttem rá, hogy hol van.

Megtaláltam. Probléma megoldódott.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#146879) Šolaire válasza Tökimanó (#146848) üzenetére


Šolaire
veterán

Köszi, ki is próbálom. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#146880) Tökimanó válasza tonnni7 (#146873) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Akkor ajánlom sokadszor is :True Phone Dialer & Contacts & Call Recorder link] Ennél jobb tárcsázó szerintem nincs. És a felvétel mind a két oldalról tökéletesen hallható . Próbáld ki! Nem fogod megbánni.

(#146881) tonnni7


tonnni7
csendes tag

Sziasztok.

Google-t néztem de nem lettem okosabb olyan alkalmazást keresnék ami skype vagy Viber alkalmazás használatakor pötyögés helyett lehetne diktálni a szöveget és automatikusan írná. Telefonon belül találtam ilyet de az csak a abban az alkalmazásban működik.

(#146882) eclipse19 válasza tonnni7 (#146881) üzenetére


eclipse19
senior tag

Az utolsó mondatot nem értem, de egyébként a Google billentyűzet tud ilyet, minden alkalmazásban.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#146883) janakbacsi


janakbacsi
őstag

android 10-et és miui 12-őt (MIUI Global 12.0.2 Stabil 12.0.2.0 QFJEUXM) futtató telefonomon (xiaomi mi9t) valami probléma van az android auto alkalmazással. ha telepíteni akarom az apk-t, akkor azt írja, hogy frissítés, és azt meg is csinálja. ha ezután a megnyitás-ra bökök, akkor visszalép a fájlkezelőbe. az android auto ikonja nem jelenik meg a kezdőképernyőn az alkalmazások között.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#146884) consono válasza janakbacsi (#146883) üzenetére


consono
nagyúr

Azt hiszem azért van ez, mert ez az autók fejegységéhez kapcsolódós verzió. Az Android Auto for Phones kell neked, ha a telón akarod nézni, mondjuk az apkmirror-ról.

"In God we trust. All others must bring data"

(#146885) svgyula válasza crok (#146872) üzenetére


svgyula
addikt

Hát én még nem hallottam ilyenről! A telekomnál vagyok-szó nélkül cserélték nem vagdaltak semmit körbe, telenor- ha az az indok, hogy rossz a térerő simán cserélik. Vodafon simán cserélik ugyaezzel az indokkal. Bejárásom van mindegyikhez :B Ha te ki tudod cserélni akkor a régit sem kérik..............
A mostani telónál már nem opció mert nincs SD tartó. Mivel folyamatosan 70GB felett van az üres hely nem is lenne rá szükségem. DE mint írtam a sim nem rongálódott mert rendesen működött. Ha kell ugyanezzel a módszerrel vissza is tudom rakni a helyére. Azt sem "varázsolták" hanem emberek rakták össze okos gépekkel.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#146886) svgyula válasza janakbacsi (#146883) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ez arra szolgál hogy a telefonod kiterjeszted az autó fejegységére. Természetesen kell azon is futni ugyanennek az apk-nak. Erre csak akkor van szükség, ha buta a fejegység, vagy a lustaság viszi rá az embereket, mert nem képesek a zenéket, videókat, egy tárolón keresztül használ. Vagy a harmadik opció, hogy szerelmesek a telefonjukba és mindenhol annak az ikonjait akarják nézegetni ;)

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#146887) crok válasza svgyula (#146885) üzenetére


crok
Topikgazda

A SIM random GSM boltban torteno meretre vagasa is rongalas, mindegy, hogy a chip maga mukodokepes-e egy microSD hatan.. az is rongalas, hogy a hordozorol lehamoztad a chip-et, de ha bejarasod van kerdezz utana, en igy emlekszem es egy gyors Google kereses elso 30 talalata is megerosit. Engem.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#146888) janakbacsi válasza svgyula (#146886) üzenetére


janakbacsi
őstag

nem futhat ugyanaz az apk az autós fejegységen, mivel az nem androidos.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#146889) Fall-N válasza crok (#146887) üzenetére


Fall-N
veterán

Amúgy is minek szenvedni ilyenekkel, amikor tényleg ingyen cseréli a szolgáltató. De nem egyszer hallottam, hogy vágás után csak a gond volt a SIM-mel.

(#146890) Šolaire válasza Fall-N (#146889) üzenetére


Šolaire
veterán

Nekem meg a páromnak is ingyen cserélték, kb 5 perc alatt.

“Praise The Sun” \[T]/

(#146891) Bozek válasza svgyula (#146885) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nekem egyszer vágták a szolgáltatónál. Telefont váltottam és céges volt a kártya, viszont nem adtak papírt, mert épp szolgáltatóváltás előtt állt a cég, és már készítették elő. Viszont így meg nem tudtam volna használni a saját telefont cégesnek, ezért muszáj volt megoldani. Rendesek voltak, kivágták, bár mondták, hogy nem biztos, hogy sokáig fog működni.

(#146892) Somatom


Somatom
veterán

Firefox frissítést jól gondoljátok meg! Teljesen átszabták a rókát, de, ami a legrosszabb, hogy az új verzióval bebuktam három kiegészítőmet. Most azt a sablont írja, hogy dolgoznak azon, hogy ezek is kompatibilisek legyenek. Köszi, de ezzel nem vagyok előrébb! A gyorsindító ikonoknak is kampeca. Kapja is a savat a Playen. Nem értem a Mozillát. Lehet, hogy egyeseknek jó, hogy most már alulra is rakható a címsor, de aki akart, az eddig is használhatott ilyen avantgarde Firefoxot. Nem véletlenül használtam a "klasszikot". Erre most ezt is elbarmolják. :W
Valaki meg tudna dobni egy frissítés előttivel? Nem csináltam mentést. :W

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#146893) Narxis válasza Somatom (#146892) üzenetére


Narxis
nagyúr

A fejlődés ára. ;] Amúgy nem vágom melyik az utolsó ami még jó neked, talán ez? [link]

Thanos was right.

(#146894) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Sziasztok!
Adatbázisra lenne szükségem amiben ügyfél adatokat lehetne menteni, illetve más kollégákkal megosztani. Mit tudtok ajánlani?

(#146895) Somatom válasza Narxis (#146893) üzenetére


Somatom
veterán

Mármint úgy érted, hogy a visszafejlődés ára? :N
Igen, ezekkel a verziókkal próbálkozom, de mindegyikre az a válasz, hogy "az alkalmazás nincs telepítve". :F

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#146896) Bozek válasza mgTerminator (#146894) üzenetére


Bozek
nagyúr

Google Táblázatok

(#146897) mgTerminator válasza Bozek (#146896) üzenetére


mgTerminator
veterán

De az csak sima Excell táblázatkezelő nem? Fotót is kellene beilleszteni meg GPS koordinátákat. Na meg jó lenne ha lehetne keresni benne azonosító vagy név szerint.

(#146898) embatti70


embatti70
újonc

Tisztelt Tagok!

Segítségeteket szeretném kérni egy témában.
"Sikeresen", de nem tervezve töröltem pár családi videót a telefonomról. :W Sok sw-t próbáltam a recovery megoldásra, de sajnos nem jártam szerencsével.
Tudnátok egy megbízható free megoldást javasolni?
Konstruktív javaslatokat előre köszönöm! :R

(Ha rossz helyen teszem fel a kérdést akkor elnézést, és kérem mondjátok meg, hol érdeklődjek.)

(#146899) Bozek válasza mgTerminator (#146897) üzenetére


Bozek
nagyúr

A GPS koordináták nem csak számok? Fotót meg lehet beilleszteni, van Cellán belüli kép.

[ Szerkesztve ]

(#146900) eclipse19 válasza embatti70 (#146898) üzenetére


eclipse19
senior tag

Bár már egy kicsit késő, de nézd meg ezt.

Konkrét visszaállító programot javasolni nem tudok, de ami ingyenes az ritkán teljes értékű. Persze nem kizárt.
Az általad leírtak alapján az is kérdés még, hogy meg vannak-e még az adatok (mivel a törlés óta sok minden történt az eszközön).

[ Szerkesztve ]

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.