Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#146351) Somatom válasza Bozek (#146350) üzenetére


Somatom
veterán

Ó, dehogynem. Úgy tudom, hogy a Waze -en nem változtatott, a fejlesztő csapat is maradt. Tulképp közösséget és ezzel a közösségtől származó infókat vásárolt a Térkép számára. Ezért hagyta meg. Nézd meg, hogy mi került bele Waze -ből a Térképbe! És fordítva?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#146352) lovi27 válasza kaciokos (#146340) üzenetére


lovi27
addikt

Nekem még ma se. :D

(#146353) Mcrazy válasza pube111 (#146348) üzenetére


Mcrazy
őstag

A Map2geo-t is kipróbálhatod. Szinte az összes térkép alkalmazásba megosztásként átteszi a kiválasztott pozíciót. Nem kell a koordinátákkal bajlódni.

Üdv: Mcrazy

(#146354) Somatom válasza Mcrazy (#146353) üzenetére


Somatom
veterán

De, azért meg tudja jeleníteni a koordinátákat? Nekem WinCE -s PNA -n fut a navi.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#146355) pube111 válasza Mcrazy (#146353) üzenetére


pube111
senior tag

Igen, ez jobb nelem. De csak azért mert egy kattintással kevesebb. Viszont ebben nem lehet a koo-t kimásolni, de megmutatja egy formátumban. Érdekes, a telepített igo-t meg egyik sem látja.

[ Szerkesztve ]

(#146356) Mcrazy válasza pube111 (#146355) üzenetére


Mcrazy
őstag

De látja, ez miatt használom én is

Üdv: Mcrazy

(#146357) pube111 válasza Mcrazy (#146356) üzenetére


pube111
senior tag

Elhiszem, nálam nem látja. De nem baj, csak a waze miatt kellett.
[kép]

Viszont a koo-t ebben is lehet copy.

[ Szerkesztve ]

(#146358) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok!

Idokep.hu-ra csinalnék webkamerát, van már egy onvif dom kamera kiépítve, de gondjaim akadtak.
A verzió:
Van olyan alkalmazás, ami ip cam onvif stream folyamból annak a main stream, avagy a fő forrásból tud snapshot-ot csinálni, és azt automatikusan ftp-re feltölteni?
A Tinycam program jó is lenne, de a snapshot-ot nem tudom automatizálni, és sajnos nem a jpg-t tölti fel az ftp-re hanem csak a videót.

B verzió:
Adott egy rootolt 4.0 Android telefon, és azon futna egy HiroMacro, ami nyomogatná a fentebb említett TinyCam programban a snapshot-ot. :DDD
->
Van olyan program, ami figyel egy adott mappát, és az abban lévő dolgokat automatikusan feltölti egy ftp-re?
Az csudijó lenne, ha feltöltés után törölné is a telefonról a fotót.
Bármilyen egyszerűbb megoldást szívesen fogadok, de mivel angolul keveset tudok, minden segítséget szívesen fogadok!
Köszönöm szépen!

(#146359) Mcrazy válasza Tav-Csoves (#146358) üzenetére


Mcrazy
őstag

A fájl másolást/törlést a Foldersync-el vagy Syncronyze ultimate appokkal meg tudod csinálni, ha jól tudom.

Üdv: Mcrazy

(#146360) lovi27


lovi27
addikt

Ma végül nekem is frissült a FolderSync és a beállításokban van egy opció aminek szavait értem, de a lényegét, a funkciót nem:
"Difference in milliseconds allowed when comparing files"
Fájlösszehasonlításkor megengedett különbség (msec)
Fájlok összehasonlításakor időkorlátot beállítani? Mire jó ez?

(#146361) Krisztianson


Krisztianson
tag

Üdv!

Arra lennék kíváncsi, hogy melyik browser app fogyasztja a legkevésbé az akksit?
Jelenleg Chrome van használatban, hallottam a Samsung Browserről, hogy takarékoabb.
Tapasztalatok esetleg? :R

(#146362) kaciokos válasza lovi27 (#146360) üzenetére


kaciokos
őstag

Szerintem arra gondol, hogy ha a két file dátuma/ideje közti különbség csak x msec, akkor azonosnak tekinti.

(#146363) Tav-Csoves válasza Mcrazy (#146359) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Köszönöm szépen a válaszod.
Remek alkalmazás lenne, hiszen tényleg tud szinkronizálni FTP-ve, de nekem 30 másodpercenkénti szinkronizáció kellene, de ezt - ha jól látom, bár tévednék - sajnos nem tudom beállítani. Vagy mégis?
Van olyan program ami 30 másodpercenként szinkronizál FTP-vel?
Köszönöm szépen! :R

(#146364) Somatom válasza Tav-Csoves (#146363) üzenetére


Somatom
veterán

A Foldersync -re nem emlékszem, de a másikban biztos, hogy van időzítés. De, ha nem lenne, akkor is megoldható. Mindkettő Tasker beépülő, tehát automatizálókkal is indítható a szinkron. Azok meg bármilyen időzítést tudnak.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#146365) pube111


pube111
senior tag

Tudtok olyan appot ami google fotók albummal tud szinkronizálni?

(#146366) csipuka válasza Tav-Csoves (#146363) üzenetére


csipuka
senior tag

Csak 1 otlet.
A tasker tud kepet kesziteni, ha az megvan akkor meg indithat szinkronizalast.
A szinronizalasra, lehet eleg lenne egy rovid scripet irni:
Lekerdezed a konyvtar tartalmat (a kepnek altalaban idobelyeg neve van, ezert mindig valtozik), majd ezt atnyomod ftpn.

(#146367) Somatom válasza csipuka (#146366) üzenetére


Somatom
veterán

Tényleg, maga az automatizáló is tud fotózni. Akkor az egészet egy profilba lehet tenni. 30 mp -enként kép elkészít -> pici várakozás -> Foldersync profil indít. Sztem nem kell lekérdezni semmit.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#146369) lovi27 válasza kaciokos (#146362) üzenetére


lovi27
addikt

Kösz, igazad lehet, csak akkor az a mentési idő komparálása. Tartalomra van az MD5.
Amúgy tényleg életszerű milliszekundumban változtatni! ;]

(#146370) csipuka válasza Somatom (#146367) üzenetére


csipuka
senior tag

Ha a kepet torli utana akkor a sync nem sok ido, de ha nem torli, akkor meg a foldersync is elpocsol vele, hogy leellenorizze, hogy melyik az az 1 kep az 1000-bol ami nincs meg szinkronizalva, es akkor a 30mp-es intervallumok osszecsusznak.
Figyelni kell, hogy garantaltan befejezodjon az egesz process 30mp-nel rovidebb ido alatt.

(#146371) Somatom válasza csipuka (#146370) üzenetére


Somatom
veterán

Jogos. Akkor viszont talán nem is a szinkron módszer a tuti, hanem elkészítés után az adott fájlt direktben el kell küldetni az automatizálóval.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#146372) Mcrazy válasza csipuka (#146370) üzenetére


Mcrazy
őstag

Automatizálóval lehet figyeltetni a szinkron program értesítését és feltételnek egy pld 10 mp-es hurokba betenni. Igy használom a Syncme szinkronizálót Macrodroiddal. 5 szinkron van beállítva, amíg nem végez az egyik, nem indítja a másikat.

Üdv: Mcrazy

(#146373) Somatom válasza Mcrazy (#146372) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem értesítésfigyelést csak 4.3 -as Androidtól lehet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#146374) Mcrazy válasza Somatom (#146373) üzenetére


Mcrazy
őstag

Na ezt nem tudom. Erre nem is figyeltem.

Üdv: Mcrazy

(#146375) csipuka válasza Mcrazy (#146372) üzenetére


csipuka
senior tag

Igy is van, fontos, hogy a rainditast el kell kerulni.
Ha a net/ftp kapcsolat nem mukodik az gond lehet, vagy ha sok a kep a folder-ben, akkor a sync tart sokaig. En az utobbira hivtam fel a figyelmet. Ezt lehet elkerulni azzal, hogy a sync utan torolje a kepet. Asszem a foldersync kepes ra (delete source file after sync kapcsolo).
De erre eleg egy hott buta script is, hogy minden ami a folderben van azt sync-elje, utana torolje. Akkor nem kell megvenni a foldersync-et (tasker-t muszaj, dehat az svajcibicska, az kell :) ), bar lehet a tasker-es trigger az ingyenes foldersyncben is megy.

(#146376) HREH válasza csipuka (#146375) üzenetére


HREH
senior tag

Megy, én is az ingyenes FolderSync-et használom, Taskerben szépen fut az automatikus szinkron.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#146377) Tav-Csoves válasza Mcrazy (#146359) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Elnézesed kérem, a Syncronyze ultimate appot észre sem vettem. :Y
Nos ez egy nagyon jó programnak ígérkezik, úgyhogy tuti, hogy ezt fogom használni.
Köszönöm szépen az ajánlást! :R

Viszont sajnos a root joggal bíró telefonom a mai nap bedobta a kulcsot, tégla lett. Elfáradt.
Megpihenni tért. :D
Nem lehet bekapcsolni, és a töltést sem veszi fel. Ezen nem is csodalkozom, hiszen már eléggé régi darab volt. (LG p880)

Viszont ha már így alakult, elővettem egy másik kevésbé régebbi Android-őskövületet, egy Tanix TX3 mini-t (2gb ram 16Gb mem) és rajta lévő szoftvert sikeresen frissítettem 9-es droidra. :D
Ezt meg kellett lépnem, mert a Syncronyze ultimate app nemes egyszerűséggel I/O errort tolt, amikor az idokep ftp szerverével akart volna kommunikálni.
Saját Tomato ftp szerveremmel - rt-ac56u Freshtomato v2019.4 - meg lazán lepacsizott...
Most viszont az új 9-es droiddal jól megy.

Szóval a dolog a következő képen kezd megoldódni :C

Auto Clicker percenként rányom a TinyCam programban futó rtsp folyam snapshot gombjára. Ekkor legenerálódik egy jó felbontású jpg a main stream-ből. Ekkor a megjelenő jpg-t levadássza a Synchronize ultimate a beállított mappában, hogy aztán percenként egy <-> irányú szinkronizációval feltöltse a legújabb képet az ftp.viharvadasz.hu ftp szerverre.
Tiszta sor... :B

Viszont mivel ez egy tv box :DDD és nincs rákötve tv, mert nem mezné senki, így meg kellene oldani egy 4. program használatát, egy remote Desktop képében...

A Teamviewer pár éve kiverte nálam a biztosítékot, miután észlelt valamilyen üzleti felé felhasználást :U és elkezdett tiltani random 10 percekre. :(

Az Anydesk jó megoldás lehetne, de sajnos hiába létesít 10:10 arányban kapcsolatot, nem megy az egér/Touchscreen, és így kb mint egy döglött hintaló, és marék lepkefing. :U

Az Airdroid felé AirMirror-on keresztül egészen jó a kezelés, a kép átvitel gyenge, de legalább működik, jól kezelhető a távoli felület.
Csakhogy 10:1 ha egyáltalán felcsatlakozik.
Előbb elvisz engem az Elvis egy koncertkörútra, mintsem hogy ez fellépne.

Tudsz/tudtok ajánlani egy jó Android remote controllt?
Jó lenne ha működne
Android-Android
Windows 10-Android
viszonylatokban.
Köszönöm

(#146378) csipuka válasza Tav-Csoves (#146377) üzenetére


csipuka
senior tag

Nekem van fenntartasom a folyamatosan futo kamera es tinycam miatt. Bar a tinycam valszeg jobban birja.
Regebbi androidoknal elojott es sokaig nem birtak megfixalni, hogy a kamera eccer csak nem mukodott.
Jobb lenne tenyleg udonkent csinalni kepet, ha a sream nem kell hogy menjen folyamatosan. Szerintem.
Mintha folyatnank a vizet, hogy percenkent egy felespoharat feltoltsunk.

(#146379) bbrain


bbrain
tag

Sziasztok,

Tudnátok ajánlani egy SMS forwarder appot Androidra, ahol nem kell havidíjat fizetni?
Utálom hogy a legtöbb app le akar húzni úgy, hogy valójában semmit nem ad hozzá, de tartaná a markát hónapról-hónapra.

Köszi.

Everything you read on the internet is true - Albert Einstein

(#146380) kaciokos válasza lovi27 (#146369) üzenetére


kaciokos
őstag

Mondjuk érteni ettől még nem nagyon értem, nem tudtam, hogy egy file dátum másodpercnél pontosabban is tárolódik valahol. Nem is nagyon piszkáltam ezt a beállítást, hagytam az alapértelmezett 1000-en.

Ahol idő eltérés gondot okozhat szinkronnál, az az NTFS file-rendszer, ami tudtommal egyedüliként figyelembe veszi az őszi és tavaszi óraátállítást, vagyis ha egy szinkronizáló program NTFS-ről valami másra vagy fordítva szinkronizál, és azt figyeli, hogy a két file ideje megegyezik-e, akkor a nyáron átmásolt file-ok télen nem fognak stimmelni és vica versa.

(#146381) mobilizmo válasza bbrain (#146379) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Utálod, hogy valaki dolgozik és fizetni kell érte? :R

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#146382) bbrain válasza mobilizmo (#146381) üzenetére


bbrain
tag

Nem, azt utálom, hogy nem igényel napi szintű fejlesztést, nincs hozzá tartozó szolgáltatás, de mégis le akar venni pénzre.
Nem azt mondtam hogy nem fizetnék érte, hanem hogy havi díjat nem.

Everything you read on the internet is true - Albert Einstein

(#146383) bbrain válasza mobilizmo (#146381) üzenetére


bbrain
tag

Amúgy vettem már egyszer, de az meghalt, nem működik, nem továbbítja az SMSeket egy ideje.

Everything you read on the internet is true - Albert Einstein

(#146384) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Frissült a safeincloud. Azt írja mostmar kompatibilis a Samsung böngészővel is. Azonban nekem nem működik. Azt írja hogy nem talál hozzá adatot mikor pl ide akarok belepni. Megnézné valakinek hogy neki működik e? Lehet csak én benazok valamit.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#146385) polonic válasza MikeWazowski (#146384) üzenetére


polonic
félisten

A samsung böngésző a legfrissebb 12.xxx verziószámú? Úgy tudom, azzal működik csak.

(#146386) mobilizmo válasza bbrain (#146382) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Nem is a teljes árat fizettetné ki veled havi szinten, hanem jóval kisebb összeget. És megvan a logikája a valamilyen ütemezés szerinti kisebb összegű fizetéseknek. Valaki tervezetten csak néhány hónapig akarja használni például. Szóval nem feltétlen átverés szaga van a dolognak, de fizesd be az egyszeri élettartamra szóló összeget és akkor nem lesz ilyen érzésed.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#146387) MikeWazowski válasza polonic (#146385) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Igen, az. A legfrissebb mert most telepitettem fel play store-ból. De mégsem megy. :(

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#146388) Tav-Csoves válasza Tav-Csoves (#146377) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Működik. :)
Hévíz-Dny

(#146389) Bozek válasza bbrain (#146379) üzenetére


Bozek
nagyúr

A Join át tudja küldeni két eszköz között az üzeneteket, és válaszolni is tudsz rá, legalábbis az értesítésen belül biztosan. Az alkalmazáson belül nézve nem tudom, mert múltkor én találkoztam olyannal, hogy nem minden SMS-t láttam a másik készülékről, amikor csatlakoztam.

Pozitívum, hogy van Win10-es kliense is, de használhatod a Chrome beépülőt is.

(#146390) bbrain válasza Bozek (#146389) üzenetére


bbrain
tag

Köszi, megnézem.

Everything you read on the internet is true - Albert Einstein

(#146391) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Melyik alkalmazás mutatja meg egy telefon valós adatait (RAM, memória, stb)?
A tényleges adatokat, nem a gyártó által behazudottat :D
(Egy kollégám vett egy fake P40 pro-t...)

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#146392) zeon.hu válasza Bozek (#146389) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Néha nálam sem mutat minden sms-t, akkor sem, ha előtte ott volt az élesítési sávon. Szokásos lefelé húzással frissíteni kell és megjelenik mind.

Más:
Join értesítéseit nem tudom átküldeni az órámra.
Minden más átjön, beállítás/jogosultság rendben elvileg.
Ötletek?

#?*@&!

(#146393) ollie válasza zeon.hu (#146391) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem minden alkalmazás csak azt tudja megmutatni, amit a készülék hajlandó közölni.

***

(#146394) w.miki


w.miki
veterán

Videó lejátszó alkalmazást ajánlanátok néhányat?
Lehetőleg ami hálózatról (smb) is játszik le filmeket?
VLC-t használom, tetszik is, de ha többször beletekerek egy filmbe, akkor utána elkezd szétesni a kép, megakad és kockásodik :(
Nem tudom, ezt miért csinálja...

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#146395) Dr.NX válasza w.miki (#146394) üzenetére


Dr.NX
addikt

Appot nem tudok ajánlani, de nekem is ez volt. SMB helyett NFS-t állítottam be és tökéletes lett.

Elfogadom a sütiket.

(#146396) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Üdv!

Lekerült egy app a storeból, igy a telefon is ugye törölte. Hogyan tudnám müködésre birni újra? Egyáltalán lehet? Probáltam már mindenféle emulátort letölteni storeból, de egyikse telepiti vissza...

(#146397) kidnou válasza BoneDragon (#146396) üzenetére


kidnou
senior tag

apkmirror?

(#146398) kaciokos válasza BoneDragon (#146396) üzenetére


kaciokos
őstag

Elvileg ha egy app kikerül Play Store-ból, attól még a telefonodon rajta marad, van pár ilyen app-om.

(#146399) BoneDragon válasza kidnou (#146397) üzenetére


BoneDragon
veterán

Ezzel se megy sajnos. Gépre feltudom rakni mindenféle android emulátorral, de nekem telóra kéne... :O

(#146400) Bozek válasza BoneDragon (#146399) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mondjuk ha leírnád, hogy melyik alkalmazás, talán egyszerűbb lenne. Ha meg azt nem lehet megszerezni sehogy, akkor tudnánk alternatívát ajánlani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.