Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#146901) embatti70 válasza eclipse19 (#146900) üzenetére


embatti70
újonc

Kikapcsoltam a telót és nem volt frissítés.
Amiket találok programok valóban nem teljes értékűek.
Képet képesek menteni a videóról, de nem a videót. :(

(#146902) Somatom válasza Bozek (#146899) üzenetére


Somatom
veterán

Sajnos nem. "," , "." , "°" jelek is kellenek, alkalmazástól függően. Pl. a Google Térképből a Maps Coordinates -szel kimentett koordinátákat csak úgy lehet újra megetetni a Térképpel, ha a tizedesek előtti vesszőt pontra cseréljük.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#146903) Bozek válasza Somatom (#146902) üzenetére


Bozek
nagyúr

Rosszul fogalmaztam. De a lényeg, hogy ezek is simán menthetők táblázatba.

(#146904) Fall-N válasza Somatom (#146895) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem fejlődik vissza, pont hogy fejlődött, mert igencsak eljárt az idő felette és jóval lassabb is volt a többi modern Chromium alapú böngészőknél. Az sem volt újdonság hogy alapjairól írták újra, már mióta volt a Preview vonal, több mint egy éve.

Sajnos a gyorsaság ára ez lett, a sok kiegészítő miatt lassult volna, így ők rakják bele a kiegeket ellenőrzés után. Egyelőre pár kieg van, később fog bővülni. Nekem nem érvágás, mert az AdBlock, Dark Mode volt használva, más nem azokat meg már megkapta.

(#146905) lovi27 válasza embatti70 (#146901) üzenetére


lovi27
addikt

Nem értelek. Ha azok tényleg fontos videók számodra, akkor nem ér meg egy- vagy kétezer forintot, hogy korrigáld hibádat!?
Ne képeket vagy videót próbálj meg visszaállítani, hanem csak fájlokat. Majd azokból kiterjesztés alapján kiválasztod melyek a videók. Szerencsére a rendszer és az appok más-más partíciókon helyezkednek el, mit a user fájlok, így azok változása nem csökkenti a visszaállítás esélyét. De a user appok mentései igen.

(#146906) embatti70 válasza lovi27 (#146905) üzenetére


embatti70
újonc

Természetesen megéri az 1-2 ezer forintot.
De anno hibás hdd esetében volt szerencsém hozzá, hogy fizettem és eredménye 0 volt.
Viszont akkor találtam free eszközt és az segített.
De a fájl ötletet köszi!

(#146907) Somatom válasza Fall-N (#146904) üzenetére


Somatom
veterán

De, ott a Focus, meg a mittudoménmi. Miért nem azokon kísérleteznek? A klasszikot meg kellett volna hagyni úgy, ahogy van addig, amíg a kiegészítőket nem írják át rá. Meg, mi az, hogy bebukom a gyorsindítóimat? Ez azért elég látványos hiányosság. Előbb oldják meg, aztán adják ki a frissítést! Ha a gyorsaság számítana, akkor nyilván nem ezt a Firefoxot használnám. Ennek a sokoldalúság volt az előnye, amit most beáldoztak.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#146908) hangyász2 válasza Somatom (#146907) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Ez asztalin is mindig is így volt.

Most direkt kipróbáltam, teljesen jó böngésző lett belőle. Végre nem lassú, az alsó sáv király, a reklámblokkolója meg majdnem egyedüliként olyan tökéletes, mint asztalin. Mondjuk megértem, hogy hiányoznak a dolgaid, de nem értem, miért ne települne apk-ból egy régi. Megfelelő verziót választod a 4 közül?

Simán ezt választanám, ha nem szoktam volna OH Browser gesztusaihoz.

[ Szerkesztve ]

(#146909) Somatom válasza hangyász2 (#146908) üzenetére


Somatom
veterán

Egy 11,6 -os tableten pont nem kell az alsó sáv feature. HDMI -n 24" -os monitorra kirakva meg pláne nem. Asztali módban az egérkezelés fontos (ezt még nem tudtam az újon kipróbálni). Valamint, egy user agent switcher, hogy asztali módban Linuxos Firefox -nak lássanak (ez a kiegészítő most nem müxik).

Egyébként, próbáltad a linkelt apk mirroros linkek valamelyikével visszarakni a korábbi verziót? Neked sikerült?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#146910) hangyász2 válasza Somatom (#146909) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Aha, az utolsó 68-ast felraktam, arm64-v8-at.

[ Szerkesztve ]

(#146911) Somatom válasza hangyász2 (#146910) üzenetére


Somatom
veterán

Akkor nem értem. Két arm van. Egyik sem települ. Teclast M16 tablet (MTK X27 Helio), Android 8.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#146912) hangyász2 válasza Somatom (#146911) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Előtte leszedted az újat?

Egyébként megnéztem, van ez Simple Gestures kiegészítő, amivel számomra tökéletes lehetne az új Firefox, de az meg nem fut rajta. :C

A régit megnéztem, de az meg az újhoz képest nagyon béna és lassú.

(#146913) Somatom válasza hangyász2 (#146912) üzenetére


Somatom
veterán

Megfejtettem. Csináltam egy fiókot és szinkronizáltam. Aztán leállítás, gyorstár és adattörlés, majd eltávolítás. Így már vissza tudtam állni az előző verzióra. Aztán szinkronizáltam. A könyvjelzőim visszajöttek, de a kiegészítőimet manuálisan kellett újraraknom és persze a gyorsindítókat is. Mindegy, lényeg, hogy visszakaptam a régi rókámat. Most egy darabig nem frissítek.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#146914) mgTerminator válasza Bozek (#146903) üzenetére


mgTerminator
veterán

Hát jó, de valami "komolyabbra" gondoltam :D
Jelenleg Facebook csoportot hoztam létre ennek de az emberek nem tudják felvinni az adatokat normálisan, pedig vittem már fel párat, tehát lenne minta bőven... Szóval amolyan birkaterelőre gondoltam :D

(#146915) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Tudtok ajánlani olyan billentyűzetet, amin kinn vannak az ékezetes betűk is? Legalább a rövidek meg az á, í. Mint régebben a Huawei készülékeken. :R

(#146916) Narxis válasza Somatom (#146913) üzenetére


Narxis
nagyúr

Mondjuk direkt nem kérdeztem de ha régebbi verziót akarsz telepíteni akkor úgy tudom mindig csak tiszta telepítéssel lehet. :)

Thanos was right.

(#146917) mobilizmo válasza erahurka (#146915) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

gboard

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#146918) Polgesz válasza erahurka (#146915) üzenetére


Polgesz
tag

AnySoftKeyboard.

(#146919) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Sziasztok, tud valaki abban segíteni, hogyan tudok downgradelni, és android 4.4.2 kitkat romot tenni egy samsung galaxy note 3-ra? (Lollipop --> Kitat).

A gyári rom is jó volna rá. egyedül a merülést jelző hangot kéne csak törölni. Ez megoldható?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#146920) mobilizmo válasza Wolfskin (#146919) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Kérdésednek itt semmilyen szinten nincs helye, esetleg megnézhetnéd a telefon saját topikját. Ahogy néztem elég jó összefoglaló is van benne, talán találsz választ a kérdésedre.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#146921) Wolfskin válasza mobilizmo (#146920) üzenetére


Wolfskin
őstag

Ok, köszi, már voltam ott, hónapok óta döglött a topik. Az összefoglaló sem teljesen up to date, a sammobil oldalon csak az aktuális (5.0) firmware van fenn. Ezen felül nem szívesen szánnék napokat az downgrade áttanulmányozására és kezdenék kísérletezni ez egyetlen, még szép és működő note 3-mammal. Azért gondoltam, ha valaki rutinos ebben, csinálta már és segítene, annak hálás lennék érte. Gondoltam esetleg itt ismer valaki ilyen embert, végül is itt foglalkoznak appokkal, rootolással, ilyesmivel. De lehet nem.
Még egyszer elnézést!

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#146922) crok válasza Wolfskin (#146921) üzenetére


crok
Topikgazda

"Gondoltam esetleg itt ismer valaki ilyen embert, végül is itt foglalkoznak appokkal, rootolással, ilyesmivel." - nem, itt appokról van szó, ez a topik appokról szól főleg.

Nagyon esetleg Android szakmai.. de inkább a saját topikja, esetleg privátban keress meg olyasvalakit aki aktív volt..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#146923) Fall-N válasza Somatom (#146907) üzenetére


Fall-N
veterán

Elég lett volna mielőtt feltöltötték a Playre, átnevezni a régit Legacy vagy Classicra. Akkor sok user nem háborogna. Csak a Mozilla mindig ilyen drasztikus volt.

Nekem úgy-ahogy megfelel az új, de jó lenne ha görgetés hatására eltűnne a cimsáv. Meg a másik baj, hogy az Opera többet tud nála, így nincs semmi must have, Ami miatt állandóan használjam. De egyébként az OH browser nálam is az elsődleges.

[ Szerkesztve ]

(#146924) hangyász2 válasza Fall-N (#146923) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Kipróbáltam ezt is, mert régen nem használtam már Operát. Tetszene is, jól személyre lehet szabni,, meg is tettem de... Először is lassabb az OH-nál és Firefoxnál is, de amin megdöbbentem, hogy szinte minden oldalon szaggat. Mondhatnám, hogy a telefon hibája, de a Nova 5T-n konkrétan egy kezemen meg tudom számolni, hányszor találkoztam döccenéssel (nem játszom). YT Vanced és Facebook és teljesen fluid. Szóval Operánál lesz a bibi. A reklámblokkolója hozza, amit mondjuk Blokada, de a Firefoxét nem tudja megközelíteni ez sem.

(#146925) zotosz


zotosz
tag

Sziasztok,

MIUIban / egyéb appal h lehet megoldani, hogy a lock screen-en egy adott mappából / google fotók albumból váltakozzanak a megjelenített képek?
Próbáltam több appot, de az, h csak a lock screen és ne homescreen+lockscreen olyat nem találtam.
Van valakinek tapasztalata?
köszönöm.

-Isten hozta.... -Meg egy nagy fekete autó....

(#146926) #07400704


#07400704
törölt tag

Srácok, ha valaki tudna tanácsot adni a következő anomáliára, hálás lennék :)
A következő van, kapok egy Gmail üzenetet, és kettő boríték ikon jelenik meg az állapot sávban, holott csak egy üzenetet kapok, mindkét ikon alatt ugyan az az üzenet van, ha megnyitom a Gmail alkalmazást, ott csak egy üzenet látható, de jelző ikonból kettő van fent, ha elolvasom, az egyik eltűnik, de a másik ott marad, ugyanazzal a tartalommal, nincs vele gond, csak idegesítő! A telefon LG V50 Thinq, ez eddig más telefonnal úgy működött, ahogy kellett, 1 mail, egy ikon, elolvastam, eltűnt, kész, most meg mindig duplán jön, kikészít mert nem ez van megszokva.
HELP!!!

(#146927) ignisz válasza #07400704 (#146926) üzenetére


ignisz
senior tag

Huawei P30 ugyanaz.

(#146928) IT user válasza #07400704 (#146926) üzenetére


IT user
tag

Egy tipp csak: lehet, hogy a beérkezett üzenetekben és az összes üzenetek mappában is jelzi.
PC-n a Thunderbird is szokott ilyet csinálni, néha még a fontos levelek mappát is jelzi.

(#146929) #07400704 válasza IT user (#146928) üzenetére


#07400704
törölt tag

Gondoltam erre, csak a megoldást nem tudom :(

(#146930) f. balazs


f. balazs
friss újonc

Sziasztok!
P30 Lite telefonommal mostanában olyan problémám van, hogy néhány megnyitott oldalnál nagyon akad az oldal sokszor lefagy. A videó lejátszás is lehetetlen (csak YouTube működik).
Mintha úgy vettem volna észre, hogy azokon az oldalakon vannak problémák ahol a "Google Ads" hirdetések jelennek meg, a többi esetben csak egy kicsit akad.
Van erre valami lehetőség kikapcsolni vagy más megoldás? Előre köszönöm ha valaki tud bármilyen megoldást!

(#146931) hangyász2 válasza f. balazs (#146930) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Minden huaweies topikban szó van róla. Nincs megoldás, cseréld le másik böngészőre.

(#146932) Wolfskin válasza crok (#146922) üzenetére


Wolfskin
őstag

ok, köszi, teszek egy kört ott is.

---
PS: fú, de rég voltam a prohardver fórumon, amióta dizájnt váltottak (10 éve?) a logout felületét használom, ott úgy néz ki mint 2003-ban is. De nagyon furi ez a tarkabarka, tavaszi mező/őszi erdő színkavalkád az ugráló menüsorral. Állandóság rulez :D

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#146933) f. balazs válasza hangyász2 (#146931) üzenetére


f. balazs
friss újonc

Köszi megpróbálom.

(#146934) Somatom válasza Fall-N (#146923) üzenetére


Somatom
veterán

Igen, ez a címsáv elég érdekes. Pláne ezzel a csodás MA reszponzív elmebajjal. Én ugyebár natívan fekvőben használom a telót. Ha feljön a billentyűzet, akkor a Samu Note 9 -en, Firefoxon konkrétan semmi sem látszik a szövegablakból.
De, amúgy is mindegy, mert a Firefox nem tördel, az Opera meg nem kezelhető egérrel, úgyhogy muszáj külön böngésző a tapis és az asztali módhoz.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#146935) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv!

Az ajánlóból kipróbáltam a Dolphin böngészőt. Nagyon gyors! Érdemes bekapcsolni a szinkronizációt?
Milyen tapasztalatok vannak ezzel a böngészővel? Netes vásárláshoz mennyire használható?
Mivel ajánlott böngésző, gondolom használható úgy, mint a Chrome.

Köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#146936) D1L1ZS


D1L1ZS
őstag

Sziasztok!

Mostanában AdGuard azt csinálja, hogy ha aktív a védelem, olyankor úgymond nem jön át az internet. Értem ezalatt, hogy a böngészőben nem nyílnak meg az oldalak stb., olyan mint asztali PC-n, mikor van hálózat, de nincs internet. Ugyanez figyelhető meg mobilnet esetén is...

Eddig telefon újraindítása megoldotta, de időről időre előjön. Gondoltam kipróbálom, hogy szüneteltetem az Adguard védelmet és lám rögtön van internet!

Első körben a MIUI 11-re gyanakodtam, hogy lehet az kavarhat be, de ezek szerint nem...

Mi a bánat lehet ez? Mi lehet a megoldás? Szeretném továbbra is használni az AdGuardot, hamár van lifetime licenszem, meg hasznos is az alkalmazás, de nincs értelme, ha állandóan szüneteltetnem kell a védelmét hogy legyen Wifi/ mobilnetem a telefonon.

Előre is köszi a segítséget.

Üdv.

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#146937) Somatom válasza Aurig@ (#146935) üzenetére


Somatom
veterán

Én nagy Dolphin FAN voltam. Mindent tudott, ami nekem kellett. Sőt, van olyan feature, amit eddig csak Dolphin -ban láttam. De, sajnos, 6 -os Androidtól elmúlt az auto tördelés, a LastPass beépülőnek is lőttek, a közösség aktivitása sem a régi és a fejlesztő sem reagál.
Sztem felejtős.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#146938) Aurig@ válasza Somatom (#146937) üzenetére


Aurig@
őstag

Mire váltottál róla?

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#146939) Somatom válasza Aurig@ (#146938) üzenetére


Somatom
veterán

Telón, tapival Opera, Monitoron, egérrel Firefox.
Én pl. automatikusan minden oldalt új lapon nyitok meg (azaz nyitnék, ha az Opera tudná és az új Firefoxban nem lenne inkompatibilis az addon). Dolphin ezt alapból tudja. Aztán, ha az egyik fülön hosszan nyomsz, akkor feljön egy ablak, amiben választhatsz, hogy adott bezárása, összes bezárása, többi bezárása. Ezt az utóbbit nagyon szerettem. Operaban és Firefox -ban is inaktív a füleken hosszan nyomás. Sztem ez egy kihagyott ziccer.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#146940) tonnni7


tonnni7
csendes tag

Sziasztok.

Pár napja használom a Cube acr alkalmazást az első pár napban szépen írta a felvételekhez a neveket de most mindnél azt irja, hogy ismeretlen. Mi lehet a baj? Első körben a beállításoknál nem találtam semmit.

(#146941) IT user válasza tonnni7 (#146940) üzenetére


IT user
tag

Esetleg jogosultság? A MIUI alatt van olyan, hogy csak addig kap jogosultságot a program, amíg használod.

(#146942) tonnni7 válasza IT user (#146941) üzenetére


tonnni7
csendes tag

Bocsánat de ez így nekem magas, ezt hol találom?

(#146943) IT user válasza tonnni7 (#146942) üzenetére


IT user
tag

Beállítások - Alkalmazások - Alkalmazáskezelés - Cube ACR - Engedélykezelő - Névjegyek olvasása - Mindig engedélyezem (Az alkalmazás használata közben helyett)

(#146944) tonnni7 válasza IT user (#146943) üzenetére


tonnni7
csendes tag

Köszönöm szépen, működik..

(#146945) tonnni7


tonnni7
csendes tag

Sziasztok.

Valamit elnyomtam és a gmail névjegyeimet átmásolta a Samsung accountba hogy tudom visszaállítani a gmail fiókomra?

(#146946) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Tudtok olyan e-mail kliensről amit rendesen tudja kezelni a Gmail féle címkéket és a GSuite vállalati fiókokat?
Sajnos a hivatalos kliensnél egyre többször fordul elő, hogy egyszerűen késve vagy egyáltalán nem szinkronizálja a leveleket, de nagyon fontos lenne a céges e-mailekről azonnal értesülnöm.
Mivel sokat használom a címkéket (be van állítva automatikus címkézés is), szükség lenne hogy a kliens tudja kezelni ezeket a fiókkal.

[ Szerkesztve ]

(#146947) egykori válasza Somatom (#146939) üzenetére


egykori
őstag

Felraktam az Operát, de nekem laggol (Xiaomi MI9). A Firefoxot akartam vele kiváltani, mert ez a legújabb design nem jön be, majd megszokom és ez legalább nem akadozik.
Még annyit kérdeznék, hogy az Opera Mini is ilyen, vagy annak más nyűgje van? (Még anno '12-ben az Xperia Ray-n használtam, mert kevés adatforgalommal is elment.)

(#146948) hangyász2 válasza egykori (#146947) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Edddig sem aggódtam túl, de azért megnyugtató, hogy nem csak az én telómon és EMUI-n laggol Opera. nagyon meglepődtem.

Pano
Engem is érdekelne, én úgy tudom, más nem tudja, nem tudhatja.

(#146949) janakbacsi válasza egykori (#146947) üzenetére


janakbacsi
őstag

Miért nem használod a via browsert? Kicsi, fürge, biztonságos, jól testre szabható, reklámszűrős, stb.

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#146950) egykori válasza janakbacsi (#146949) üzenetére


egykori
őstag

Azért, mert nem ismerem, nem is hallottam róla.
Köszi, megkeresem.

Most megnéztem, van kettő is: Yafeng vagy Mohanty-féle :F

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.