Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142601) Somatom válasza Narxis (#142597) üzenetére


Somatom
veterán

Mások a felhasználói szokásaink. Nekem nem kell office programokkal dolgoznom és már Photoshop -pal, Premiere -rel sem. A melómhoz inkább navi programok kellenek, amikhez jobb egy tab, mint egy laptop. Otthon meg böngészés, médialejátszás. Letöltésre, tárolásra célhardvert (NAS -t) használok.

Viktor0610:

Az elég fura. Nem lehet, hogy az egy hőkamera és a kandalló peremére fektetted a telót? :)

Egyébként Photo Editorban sem kunszt kreálni egy fekete képet.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#142602) F.E.K.. válasza tknof1871 (#142483) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Ne engedd a telefonnak hogy altassa, mivel háttérben futna jó esélyell az akku optimalizáció csukja be a háttérben.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#142603) Meggyi001 válasza Somatom (#142601) üzenetére

"Egyébként Photo Editorban sem kunszt kreálni egy fekete képet."

Ez így van, és tudom, hogy tök gyorsan meg is csinálnád. Az ok, amiért küldtem , és amiért a többiek is aktívak, az az: hogy törődünk veled. :K ;)

Természetesen a többi fórumtárssal is törődünk....ha lesz gempa persze ;] :)

https://gamergep.hu/

(#142604) Somatom válasza Meggyi001 (#142603) üzenetére


Somatom
veterán

Köszönöm! Érzem és értékelem a törödést. Néha még jól is esik. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#142605) WhiteWalker válasza hangyász2 (#142600) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Néztem , de az meg nem települt fel. Ugyanabból az xda-s topicbol töltöttem le ami linkeltetek feljebb.

(#142606) hangyász2 válasza WhiteWalker (#142605) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Én pont így használom mindkettőt, és egyelőre rendben mennek.
Leszedtél előtte mindent? Más nem jut eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#142607) WhiteWalker válasza hangyász2 (#142606) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Persze , letöröltem a Messenger + Facebook appot is.
A hekkelt FB működik érdekes mód , a hekkelt Messenger nem. :((

Esetleg nem tudja valaki , hogy Messengerből melyik verzió amiben nem volt benne a h*lye my stories?

(#142608) ollie válasza WhiteWalker (#142607) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Messenger Lite? Vagy abban is van?

***

(#142609) hangyász2 válasza WhiteWalker (#142607) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Próbáltad ADB-vel telepíteni? Akkor kiírja, mi nem tetszik neki.

(#142610) Zola007


Zola007
veterán

keresek olyan pénzügy tracker appot, aminél egy tételhez lehet rögzíteni:
- dátum
- kategória
- tétel neve
- fizetési mód
- pénznem
- melyik számláról
- kinek / kitől
- megjegyzés és link

Illetve tud Excelbe exportálni

esetleg:
- emlékeztető számlára
- blokk/számla fotó hozzárendelés

ingyenes vagy egyszeri díjas érdekelne (havidíjas nem)
:R

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#142611) WhiteWalker válasza hangyász2 (#142609) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Úgy még nem. Talán megnézem azzal valamikor.

ollie: a hivatalos Messenger Lite működik , ki érti ezt :U

(#142612) hangyász2 válasza WhiteWalker (#142611) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Ez LOL. Akkor visszarakom.

Nekem nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#142613) zsiz


zsiz
őstag

Sziasztok. Valami olyan alkalmazást tudnátok ajánlani, amivel a tv-be dugott android sticket tudnám irányítani? (Mintha légegér vagy touchpad lenne a telefon.) A stick elég régi, talán 4-es android van rajta. A telefonon 6-os, szóval az sem mai. De legalább közös wifin vannak. Tulajdonképpen annyi feladata lenne, hogy el tudjam vele indítani a videólejátszót és elindítani valamelyik filmet/sorozatot a külső HDD-ről. Nem vennék célhardvert csak emiatt.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#142614) Viktor0610 válasza zsiz (#142613) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Elvileg ezzel az appal lehet irányítani az Android TV-rendszerű kütyüket:
Android TV Remote Control

Samsung Galaxy A54

(#142615) Somatom válasza zsiz (#142613) üzenetére


Somatom
veterán

Stick -re Kodi, telóra Yatse. De, úgy emlékszem, hogy a VLC is távirányítható.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#142616) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Amúgy a Facebook app manager és Facebook Services rejtett rendszer folyamatok mit csinálnak a háttérben?

[ Szerkesztve ]

(#142617) Viktor0610 válasza WhiteWalker (#142616) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem frissítik a Facebook és Messenger appokat a Playtől függetlenül.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#142618) szabi__memo válasza Viktor0610 (#142617) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ami amúgy Play szabályellenes

(#142619) #30610944 válasza Zola007 (#142610) üzenetére


#30610944
törölt tag

En ezt hasznalom: [link]
Bar excelbe nem tudom tud-e exportalni. CSV fajlkent tud csak de maga az app nagyon testreszabhato.
Ingyenes reklamok fejeben vagy egyszeri dijas es nem lesz reklam.
Google Drive -ba is tud backup-olni.

(#142620) WhiteWalker válasza Viktor0610 (#142617) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Esetleg az értesítésekért is felelnek?

(#142621) crok válasza WhiteWalker (#142620) üzenetére


crok
Topikgazda

Azert nem, csak hogy mindig minden friss legyen.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#142622) Troy. válasza Somatom (#134258) üzenetére


Troy.
addikt

Miképp lehet ezt beállítani a watchdog pro-ban? Mindkét SIM-et megmutattam neki az 1-es slotban.

.

(#142623) Somatom válasza Troy. (#142622) üzenetére


Somatom
veterán

Nem tudom, hogy hol akadtál el. Ha látja a megfelelő kártyát, akkor először a beállításaiban a roaming opciónál kell megadni az alapértékeket. Aztán kiraksz a home -ra egy 3G Watchdog widgetet. Amikor elhelyezed a home -on, akkor megnyílik a widget beállító felülete. Alapértelmezetten a mobiladatot mutatja, de ha legördíted, akkor ki tudod választani a roamingot. Aztán van még ott pár opció a megjelenítéshez, amikkel eljátszadozhatsz. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#142624) zsiz válasza Somatom (#142615) üzenetére


zsiz
őstag

Köszönöm. Kodi-Yatse a megoldás :R

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#142625) Troy. válasza Somatom (#142623) üzenetére


Troy.
addikt

Megvan a gond. Dual SIm-es Xiaomi telefonról van szó.
Elsődleges SIM-et telefonálásra és internetezésre, másodlagosat kizárólag netezésre használnám. Ha a telefon SIM beállításainál nem rakom át a tárcsázást is a SIM 2-re, akkor nem vált a Watchdog pro.

.

(#142626) Somatom válasza Troy. (#142625) üzenetére


Somatom
veterán

Hát igen. MIUI esetén bármi lehetséges és annak az ellenkezője is. Ettől csak egy rosszabb van: a nem MIUI -s Xiaomi.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#142627) hangyász2


hangyász2
aktív tag

Gmail appból nem tudtok ehhez a FB-hez hasonló, olyan megbízható buheráltat (reklámmentes), ami felmegy a letiltott gyári mellé?
Az se baj, ha sötét módos új. :D

(#142628) WhiteWalker válasza hangyász2 (#142627) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Muszáj Gmailnek lennie? Ha nem akkor Aquamail mint alternatíva , igaz utóbbi sokkal jobb mint az előbbi.

(#142629) hangyász2 válasza WhiteWalker (#142628) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Ismerem, próbáltam természetesen, Bluemailt is, és mindkettő jobb, valóban, de egyszerűen megszoktam. Illetve a shoppingolás miatt rengeteg promóciós mailt, kapok, és nincs energiám átpakolni saját mappába.

[ Szerkesztve ]

(#142630) Viktor0610 válasza Somatom (#142626) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jóvanakkó'. :(((

:DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#142631) Somatom válasza Viktor0610 (#142630) üzenetére


Somatom
veterán

Most mi van? Én csinálhatnék így, én szaladtam alá egy Android One Xiaominak, amin képtelenség összehozni a normális dual SIM kezelést. A dual SIM topikban az is kiderült, hogy a Xiaomi kifelejtett belőle egy olyan menüpontot a dual SIM kezeléshez, ami ugyanennek a telónak (MI A2 Lite) a MIUI -s verziójában benne van.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#142632) Aurig@ válasza hangyász2 (#142629) üzenetére


Aurig@
őstag

Miért is kellene átpakolni?
Ugyan úgy fog megjelenni, rendszereződni, mint gyári esetén.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#142633) hangyász2 válasza Aurig@ (#142632) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Nemrég próbáltam ki, de emlékeim szerint nekem nem lett külön Promóciós, a bejövőkhöz kerültek onnan mailek.

(#142634) WhiteWalker válasza hangyász2 (#142633) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ez csak a gmail h*lyesége , hogy van ilyen "promóció" mappa...
Volt hogy megszívtam ezzel , vártam egy fontos mailt , keresem , sehol , aztán ott figyelt ebbe mappaba.

[ Szerkesztve ]

(#142635) hangyász2 válasza WhiteWalker (#142634) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Én ezt tudom, talán nem véletlenül. Ezzel is magához láncol.
Most megcsinálhatnám, hogy elkezdek használni mást, és ami jön, azt áthelyezgetem, de jelenleg erre nincs időm, energiám.
Szóval a kérésem még áll. Egyébként elvileg egy folyamatot kell kikapcsolni, és átnevezni, de most nincs rootolt telóm. Ha esetleg valaki megcsinálná, azt is megköszönném.

[ Szerkesztve ]

(#142636) bigrock válasza Viktor0610 (#142599) üzenetére


bigrock
addikt

Kölcsönvehetem háttérképnek? :DDD

(#142637) hangyász2 válasza Viktor0610 (#142599) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Nekem egyszer Fishingen lett ilyen a szelfim. Már értem. :DD

(#142638) Viktor0610 válasza bigrock (#142636) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nyugodtan. ;)

Samsung Galaxy A54

(#142639) crok válasza hangyász2 (#142637) üzenetére


crok
Topikgazda

És erre jópár éve van már alkalmazás is: pulzusszám figyelő/mérő kamerával + mókusvillantóval :D Emlékeim szerinte talán ez volt az első ilyen, de nagyon sok van..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#142640) Viktor0610 válasza crok (#142639) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

UtolsOFF.

De az a durva, hogy ez a kép vaku nélkül készült! :D Vagy legalábbis asszem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#142641) hangyász2 válasza crok (#142639) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Nagyon jó, de azt az órám is tudja, sporttevékenységhez mindig viszem. Na de véralkoholos van-e?
Nekem is uccsó.

[ Szerkesztve ]

(#142642) kaciokos


kaciokos
őstag

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogyan lehet az összefoglalóban is ajánlott OfficeSuite + PDF Editor alá külső fontokat bepakolni? Elvileg van rá lehetőség a programban, bemásoltam a Fonts könyvtárba egy pár ttf file-t (Arial), de file-ok megnyitásakor még mindig panaszkodik a hiányzó fontokra.

(#142643) #30610944


#30610944
törölt tag

Valoszinuleg nem letezik ilyen app, mert mar keresek egy ideje es nem talaltam eddig semmit de azert megkerdem. Korabban mar volt hasonlo kerdesem de ez egy kicsit mas.
Szoval letezik olyan app ami firewall, VPN es adblocker is egyben?
AdGuard tud firewall-t es reklamot blokkolni de IP-t nem tud rejteni.
Blokada tud reklamot blokkolni es IP-t rejteni, de nincs benne firewall.
barmely VPN pedig IP-t rejt, de nem tud firewall-t.
Total kaosz, hogy nem talalok olyan app-ot ami mindent tudna.
Vagy ez vagy az ugy nez ki.
:(

(#142644) crok válasza kaciokos (#142642) üzenetére


crok
Topikgazda

Mivel amúgy is meg volt vévee így feltettem az OfficeSuite Pro-t és mivel használom aktívan az IBM-3270 fontot amúgy is így fent volt már TTF-ben (MIUI Theme Editor mellett) szóval az OfficeSuite Pro-ban van a beállításokban egy olyan hogy Font könyvtár beállítása és alatta hogy scan, scan után szerkesztőben simán ki tudtam választani az IBM-3270-et. Szóval ha jó helyen van a font, jó helyre van beállítva a font könyvtár és volt scan is.. akkor max azt tudom elképzelni hogy a, mégsem azt a fontot használták a dokumentumban vagy b, gond van az appal magával.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#142645) crok válasza #30610944 (#142643) üzenetére


crok
Topikgazda

Szerintem nem véletlen nem találsz ilyet.
Talán az lehet a gond hogy nem tudod vagy érted hogy működik a root nélküli adblocking.

Az AdGuard és a Blokada (és társai) egy elég speciális VPN megoldást használnak, így tudják kontrollálni hogy mi kerüljön be / ki a forgalomba helyileg de ennek a végpontja helyben van a készülékeden, ez egy "trükk".

Amit VPN-nek hívnak meg úgy "rejt" el téged, hogy kapcsolódsz egy valamilyen országban levő valamilyen VPN szolgáltatóhoz, rajta keresztül fog menni minden forgalmad (smh..) és utána majd az kidob valahol egy másik szerveren (akár egy másik országban, ugyanis megutaztathatják a csomagjaid bárhova..) és így jön össze hogy más IP-t látnak mint ami public IP-d neked van (most az mindegy hogy van-e a szolgáltatódnál CGNAT vagy nincs). Mivel ehhez mindenképp kell jónéhány pár szervert meg egyéb hálózati háttért fenntartani így ez nem lesz ingyen - ez szinte biztos - ami ingyen van az meg úgyis valamilyen szinten korlátozott lesz (sávszél, egyidejű kapcsolatok száma, etc..).

Namost.. volt itt róla szó ollie meg énáltalam is hogy miért nem látsz egyes oldalakat VPN-en keresztül. Na, emellé jönne még az hogy reklámblokkolnál. Tartalomszolgáltatói oldalról ez nem tűnik jó ötletnek (én azt értem hogy szerinted meg jó ötletnek tűnik (:

Szürke öttlet: ha van olyan VPN-ed ami már bevált miért nem használsz esetleg olyan DNS kiszolgáló(ka)t ami eleve reklámszűréssel működik és azokat a lekéréseket mik nagy val'séggel reklámot visszaadó domain-re mutatnak azt "kiiktatják"? DNS szervereket találsz itt az egyik Logout bejegyzésemben ha rákeresel arra hogy "DNS szerverek", pl. egy bevált VPN mellé AdGuard (176.103.130.130 / 176.103.130.131)? Esetleg Alternate-DNS..? Vagy más..

A Blokada-nak van fizetős VPN-je egyébként. Vagy ugye root, gondolom az nem játszik.. ha mégis akkor van arra is némi mankó a blogbejegyzésben..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#142646) kaciokos válasza crok (#142644) üzenetére


kaciokos
őstag

Ezeket a beállításokat találtam meg én is. Most csináltam egy teszt Word dokumentumot, 5 sor 5 különböző betűtípussal, amiket előzőleg megetettem az appal. A fura az, hogy a figyelmeztető üzenet hiányolja mind az 5 betűtípust, de utána korrektül megjeleníti mindet. Ki érti ezt?

(#142647) #30610944 válasza crok (#142645) üzenetére


#30610944
törölt tag

Tudom, hogy VPN megoldast hasznal az AdGuard es a Blokada csak igy tud mukodni.
Az, hogy nem tudok rekmalmot blokkolni meg a kisebb baj, mert DuckDuckGo-t vagy Brave-et hasznalok amik blokkolnak eleg sokmindent, de hogy Firewallt nem tudok hasznalni IP cim rejtessel egyidejuleg na az mar nagyobb baj.
Szeretnek par appot letiltani, hogy ne menjen fel netre egyaltalan, de IP cimet is rejtenek es ez a ketto nem megy egyutt.

(#142648) ProdyG


ProdyG
senior tag

Sziasztok,
Törött kijelzős Samsung Galaxy Tab S-ről van ötletetek, hogy tudnám valahogy lementeni a rajta levő képeket, videókat stb... ? mivel nem működik a kijelző, nem tudom vele csinálni semmit...
köszi!

(#142649) Meggyi001 válasza ProdyG (#142648) üzenetére

[link]

https://gamergep.hu/

(#142650) WhiteWalker válasza fery02 (#142574) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Van esetleg hasonló kiherélt verzió Instagram- ból is?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.