Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142151) crok válasza cappa72 (#142150) üzenetére


crok
Topikgazda

A Doze-ról az egyik saját Logout-om legvégén írtam bővebben ha esetleg el akarsz mélyedni a működésében (forrásak megjelöltem többek közt azt a cikket is amit te is írtál - keress arra a Logout blogban, hogy "Doze profilok", de olvasd végig ha gondolod amúgy is, elég sok része bármilyen készülékre illik vagy minimum MIUI-ra illik).

Amit csavarnak érzel nem igazán az: a telefon ébren van tartva, van net és van location elérés is - a maintenance összeér így lesz adata mindkettőnek. (Ha nem tiszta amit írok olvasd el az említett Logout blog legvégét a hivatkozásokkal és megérted és igen az email kliens is csak maintenance window alatt szinkronizál ha már lement Doze-ba a készülék és a mail app nincs kivételek közt - de ha berakod akkor meg majd merül(het) jobban mint akarod.. ördögi kör ez.)

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#142152) cappa72 válasza crok (#142151) üzenetére


cappa72
nagyúr

Azta... :Y , köszi!
Lesz mit olvasgatni "idle time" esetén.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#142153) kmarci25 válasza cappa72 (#142150) üzenetére


kmarci25
veterán

Ahogy olvasom, valószínűleg ezért nem volt tracking a Huawei Health appban sem. Egy bő 40 perces séta alatt indítottam, és semmit nem rögzített az útból. Azt hittem csak pillanatnyi hülyesége, de ezek szerint nem. Ezek szerint nekem is kell egy sportstracker mellé?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#142154) kmarci25 válasza kmarci25 (#142131) üzenetére


kmarci25
veterán

Egy kis kiegészítés a Total Commander-es problémámhoz. Ma válaszolt a fejlesztő: "You are probably using a Xiaomi phone. Its power saving functions prevent the plugin from working correctly.You need a beta version of both Total Commander and the plugin:"
Tehát a megoldás az, amit már crok is javasolt (még egyszer köszi :R ) pár nappal ezelőtt.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#142155) crok válasza kmarci25 (#142154) üzenetére


crok
Topikgazda

Vak véletlen és (ha még emlékszel..) a Xiaomi együttható :D
[Szerk.] Ja és ez erre a TC problémára és a tracker-re is igaz.. :D

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#142156) kmarci25 válasza crok (#142155) üzenetére


kmarci25
veterán

Lehet azt elfelejteni? :DDD :U Az a baj, hogy most, hogy megint MIUI-n vagyok, egy csomó dolog van benne, ami tetszik. A Redmi Note 4-en meg crDroid volt, és abban meg nem voltak ilyen "meglepetések".

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#142157) cappa72 válasza crok (#142155) üzenetére


cappa72
nagyúr

Xiaomi együttható
Látom olvastál klasszikusokat :C

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#142158) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

A Chrome-ba lehet már rendezni a gyors hívó vagy gyors elérés oldalakat ?
Vagy azokat még mindig randomszerűen teszi ki?

(#142159) zhata válasza kmarci25 (#142154) üzenetére


zhata
senior tag

Ugyanez a helyzet a Cube ACR-rel is. Állandóan optimalizálta. Az app meg könyörgött, hogy ne legyen optimalizálva. (A crok féle javaslat alkalmazása óta nem teszi, köszi crok.)

(#142160) Fall-N válasza crok (#142148) üzenetére


Fall-N
veterán

Már írtam sokszor, hogy ez már régóta nem így van. Ki kell venni az alkalmazásokat a MIUI optimalizálás alól és békén hagyja a MIUI. Ez már 9 óta rendben müködik és nekem elég sok alkalmazás így fut hiba nélkül a háttérben. Clipo Pro, Macrodroid, Mi Bandage, Amazfit. Sosem zárja be egyiket sem. Egyedül egy kivétel van, akkor kilövi ezeket ha a user szeretné és ez a játék mód. De ez érthető is és csak manuálisan megy, nem magától.

Azt azért hozzáteszem, hogy nem mindegy a memória (RAM) mennyisége sem értelemszerűen. Nekem Redmi Note 7 van 4 GB-tal. 3 vagy 2-vel már lehet szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

(#142161) crok válasza Fall-N (#142160) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, írtad sokszor, csak nem minden app-ra figyelnek oda fejlesztés közben hogy ez jól is működjön, vagyis az hogy a MIUI optimalizáció alól kiveszed az jó, mert legalább a MIUI nem fog hozzányúlni - de ha nem veszi ki Doze alól a fejlesztő és|vagy nem veszi ki a user se akkor az van amit én írok, simán letolja az appot doze alatt az Android és nem ad neki se netet, se helyadatot, se wakelock-ot, eltolja maintenance win-ig az alarm-okat, stb.. Az általad említett appok fejlesztői azért vastagon értenek ahhoz amit csinálnak, azért nincs is velük gond. Ez most itt nem memóriából kilövés gond hanem hogy amint villan a kijelző csak akkor dolgozik az app de akkor magától és azonnal - mert le van doze-olva. A RAM mennyisége lehetne itt gond, igen, de mivel nem lövődik ki így itt most ez mindegy (zRAM-al próbálják enyhíteni a memórianyomást, ami meg lag-hoz vezet.. írtam erről is már [1] [2] [3]).

Ha gondolod itt ebben a hozzászólásomban a második bekezdésben sok a hasznos info, benne van az ActivityManager dokumentációjában hogy melyik app kategóriából mennyi memóriahasználat mellett kezd az ActivityManager appokat kilőni OOM miatt (amit örököl az LMK driver is és ja, elfelejtettem említeni azt is, hogy nemcsak memóriakorlát van hanem futó app szám korlát is van kategóriánként). Erre jön még rá a Free RAM- és akku fetisisztáknak készült MIUI optimalizáció. Ha van root-od akkor tudok mondani két appot és CLI parancsokat is arra hogy meg tudd nézni melyik kategóriába mely appok tartoznak és melyik kategóriának mik a korlátai. Sajnos a MIUI meg annyira zárt hogy még az mcd API-ja se dokumentált publikusan..

zhata: nincs mit (:

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#142162) ( V )


( V )
veterán

OTP Simple alkalmazás BKK mobiljegy szolgáltatás másnak működik?
Nálamcsak üres menü van a vásárlásnál a Város / Termék típusa lista elemeknél.

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#142163) mrkatona


mrkatona
tag

Sziasztok! Van egy kis gondom samsung galaxy a6 telefonommal. A beszéd hangszóróm nagyon halk, igy arra gondoltam, hogy van valami app vagy beállitás, amivel azt tudnám elérni, hogy hivás fogadáskor vagy kezdeményezéskor minden esetben a kihangosító/média hangszórót használja? Legyen az az alapértelmezett és csak azt használja.

(#142164) mobilizmo válasza mrkatona (#142163) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Mindig is ilyen volt? Ha nem akkor az a helyzet, hogy szerintem nem appra van szükséged, hanem egy alapos takarításra.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#142165) laleeee


laleeee
őstag


Mit tudtok, erről tapasztalt már valaki ilyesmit?

[ Szerkesztve ]

(#142166) atike válasza laleeee (#142165) üzenetére


atike
nagyúr

Huawei-n működik... :) Ha jól tudom Xiaomi-n is...

(#142167) kidnou válasza laleeee (#142165) üzenetére


kidnou
senior tag

GDPR baromság miatt van. Vannak alternatívak, keress rá, sokszor volt róla szó

(#142168) #40047616 válasza laleeee (#142165) üzenetére


#40047616
törölt tag

Végre szabályozták. Nem akarok vitát gerjeszteni mert ez már ki lett tárgyalva sokszor de a tudtomon kívül senki ne rögzítgesse a hívásom. Én ennek kifejezetten örülök.

[ Szerkesztve ]

(#142169) laleeee válasza kidnou (#142167) üzenetére


laleeee
őstag

milyen alternatívák vannak ?

(#142170) Amarth


Amarth
aktív tag

Üdv!
Törölt képek visszaállítására ajánlanátok progit?

[ Szerkesztve ]

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#142171) Tetsuo válasza laleeee (#142169) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

+1

(#142172) Bozek válasza #40047616 (#142168) üzenetére


Bozek
nagyúr

És akkor az a megoldás, hogy tiltják? Nekem hasznos a munkám miatt, az emberek, akikkel beszélek, már tudnak róla, ezért nem is lassan mondják, amit le kell jegyeznem.

(#142173) #40047616 válasza Bozek (#142172) üzenetére


#40047616
törölt tag

Igen szerintem. Mert másképp nem lehet elérni hogy a másik fél az ember tudta és beleegyezése nélkül rögzítse a beszélgetést. (Ha kell a munkájához ha nem) A te példád érthető de pl a másik 98 ember meg úgy rögzített egyből mindent hogy a másik fél tudtán és beleegyezésén kívül.

[ Szerkesztve ]

(#142174) Tetsuo válasza #40047616 (#142173) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Szerintem van olyan szituáció, amikor fontosabb a beszéd rögzítése, mint a beleegyezés.

Ráadásul ez nem a polgáron, hanem a szolgáltatón múlik, hiszen részéről könnyedén bevezethető lenne egy beszélgetés előtti mantra, amiben közli az automata, hogy rögzítik a beszélgetést.
Én természetesen használom az efféle eszközöket, ahoil csak tudom, még siktafon is van nálam bizony esetekben.

(#142175) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Azt be lehet állítani Huawei P30 Lite-on, hogy ha rezgőre állítom vagy némítom, az csak éjszakára vonatkozzon, és reggel automatikusan visszaálljon normál hangra?

(#142176) WhiteWalker válasza Tetsuo (#142175) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Beállítás/hangok/ne zavarj ON , ott úgy állítod ahogy megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#142177) seger


seger
addikt

Tudnátok mondani olyan hívásrögzítőt, ami wifi hívásokat is rögzíti?

(#142178) kidnou válasza laleeee (#142169) üzenetére


kidnou
senior tag

Keress rá itt a topikban sok ajánlás volt a többiektől. Engem nem érint, xiaomi alapból tudja

(#142179) laleeee válasza kidnou (#142178) üzenetére


laleeee
őstag

Minden Xiaomi telefonon van call recorder ?

(#142180) #40047616


#40047616
törölt tag

Nem vitatkozok. Ahogy érzitek.......

(#142181) seger válasza Bozek (#142172) üzenetére


seger
addikt

Fogd fel úgy, hogy jegyzetel. Sokszor én is visszahallgatom, mert pl nem tudok írni, később így jegyzetelem fel pl címet, tipust...stb

(#142182) Tetsuo válasza WhiteWalker (#142176) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Köszi!

(#142183) Bozek válasza seger (#142181) üzenetére


Bozek
nagyúr

Pont erről beszéltem. Vagy nem nekem akartál válaszolni.

Egy telefonos interjút is egyszerűbb így megcsinálni. Sima jegyzetelés közben kimaradhatnak részletek. Személyesen meg ott a diktafon.

[ Szerkesztve ]

(#142184) seger válasza Bozek (#142183) üzenetére


seger
addikt

Bocs! Jubka 142169 hsz-re akartam írni!!

[ Szerkesztve ]

(#142185) kmarci25 válasza laleeee (#142179) üzenetére


kmarci25
veterán

Azokon, amiket európai használatra adtak ki, azokon nincs, mint pl az enyémen sem.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#142186) nimfas válasza kmarci25 (#142185) üzenetére


nimfas
addikt

Redmi Note 5-ön van, Note 7-en van.... 8-ason már nincs. :)
Mindegyik GLOBAL verzió....

(#142187) spiderpig820 válasza nimfas (#142186) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

És mikor jelentek meg ezek a készülékek?

4B

(#142188) nimfas válasza spiderpig820 (#142187) üzenetére


nimfas
addikt

Nekem Note 5 van... 2 éves ha jól rémlik, Note 7-et anyám használja, Note 8-on már nincs.

De Note 5-re is van újabb rendszer mint a gyári, jelenleg a heti kiadású fejlesztőit használom.

(#142189) nimfas válasza kmarci25 (#142154) üzenetére


nimfas
addikt

Bakker.... egy jó darabig működött.... aztán én kérdeztem rá vagy 3-4 hónapja hogy mi a fenéért nem megy az FTP plugin beállítása. Hát akkor ezért.... Feltettem a TC betát, de akkor FTP plugin-ből is beta kell???

(#142190) nimfas válasza nimfas (#142189) üzenetére


nimfas
addikt

Feltettem abból is egy régebbit FTP Plugin for Total Commander 2.21.... BETA-t nem találtam. Ha van működő, egy linket dobnál hozzá???
Előre is köszönöm! :DDD

(#142191) WhiteWalker válasza nimfas (#142190) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nem okoskodni szeretnék , kérdezem csupán , de gyárilag nem tudtok ftp szervert kreálni? EMUI felületén van gyári lehetőség. Vagy ez nem ugyanaz lenne ? Így nem kellene a TC-rel szívni.

(#142192) Somatom válasza WhiteWalker (#142191) üzenetére


Somatom
veterán

A TC nem tud szervert. Az FTP plugin egy kliens.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#142193) ( V ) válasza ( V ) (#142162) üzenetére


( V )
veterán

Végül app reset megoldotta.

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#142194) WhiteWalker válasza Somatom (#142192) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Azt vágom.
Minek küzdeni a TC pluginjaval ha tud a telefon ftp szervert , az nem tudja kiváltani?
Ezt kérdezem csak.

( Csak mert múltkor beírtam , hogy mekkora "csoda" volt számomra , hogy benne van az EMUI-ba a gyári ftp lehetőség , aztán le lettem "hurrogva" )

[ Szerkesztve ]

(#142195) Somatom válasza WhiteWalker (#142194) üzenetére


Somatom
veterán

Nincs ilyen kiskutyafüle UI telóm. Azzal külön app nélkül lehet csatlakozni egy FTP szerverhez?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#142196) kmarci25 válasza nimfas (#142190) üzenetére


kmarci25
veterán

Tudtommal a pluginből nincs beta, nekem működik TC béta, plugin "normál" felállásban.

WhiteWalker: szerver van, a NAS-t akarom elérni ftp-n. A TC-t szoktam meg, azt használom, ha tehetem.

spiderpig820: Mi9 Lite-om van, tudtommal tavaly ősszel jelent meg, tehát jóval a GDPR után.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#142197) WhiteWalker válasza Somatom (#142195) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Akkor vegyél egy komolyabb készüléket ;]

Erre a kapcsolóra gondoltam:

kép link

( jelenleg az ikonja másképp néz ki, de nem ez a lényeg)

kmarci25: Solid Explorer? alapba tud FTP kapcsolatot létesíteni.

[ Szerkesztve ]

(#142198) kmarci25 válasza WhiteWalker (#142197) üzenetére


kmarci25
veterán

Már működik a TC is. :K Egyébként a Xiaomi beépített fájlkezelője is tud ftp-t, viszont a samba nem ment rajta a NAS-sal (lehet a régi protokoll miatt, TC-ben ez állítható).

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#142199) Somatom válasza WhiteWalker (#142197) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt értem, de hogyan kapcsolódsz hozzá?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#142200) Fall-N válasza crok (#142161) üzenetére


Fall-N
veterán

Igazad van erre nem gondoltam. Vannak trehány vagy nem hozzáértő fejlesztők is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.