Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142101) kmarci25 válasza crok (#142099) üzenetére


kmarci25
veterán

Volt a Redmi Note 4-en, de azóta váltottam és most nincs. :N De csodálom a memóriád! :R

Somatom: onnan töröltem a 4 db png-t, más nem volt.

Lehet, hogy google/mi cloud mentésből szinkronizál vissza? Már ilyen vad ötleteim támadtak... :U

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#142102) tboldi válasza tboldi (#142065) üzenetére


tboldi
nagyúr

Végül is a SayHi került ki győztesen, nyelvtanilag pontosabb, mint a Google Fordító. Köszi még egyszer mindenkinek! :R

(#142103) Amarth


Amarth
aktív tag

Üdv!

Törölt képek visszaállítására ajánlanátok progit?

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#142104) kaciokos válasza Bozek (#142090) üzenetére


kaciokos
őstag

Lehetni lehet, csak nem akarok. :)

(#142105) pity02


pity02
tag

Sziasztok,
most ingyenes az Arc Launcher Pro, egész jónak tűnik. Ami nekem különösen tetszik benne, hogy az alkalmazásokat nagyon egyszerű telepítés ideje szerint rendezni. :)

(#142106) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Van aki telefonon olvasgat képregényt? Leszedtem a Comic Screen nevű appot, és nagyon tetszik, csak egy dolog zavar picit, hogy ha zoomolva mozgatom az oldalt, akkor időnként megakad és újra el kell kezdenem a mozgatást. Van erre beállítás, esetleg más app ami ajánlottabb?

Amúgy ez is elég jól össze van rakva, lehet olvasási irányt választani, van két koppos zoom, levágja az üres részeket a képregény körül, stb.

:R

(#142107) crok válasza kmarci25 (#142101) üzenetére


crok
Topikgazda

Hát akkor kapcsold ki a Google/Mi Cloud backup-ot teljesen, aztán meglátod. Vagy egyenesen rá kéne kérdezni Ghisler-nél..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#142108) crok válasza batai15 (#142085) üzenetére


crok
Topikgazda

Snapdrop, FileDropMe esetleg? Ezekhez nem igazán kell PC-n csak a böngésző (az remélhetőleg lesz) a telefonon meg max. a saját app vagy a böngésző.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#142109) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Van lehetőség arra a google fotókban, hogy amikor belépek az alkalmazásba, ne csak úgy ömlesztve mutassa az összes képet, hanem mondjuk mappákként? El nem hiszem, hogy nem lehet csoportosítani, rendezni őket valahogy annak ellenére, hogy az eszközön, amiről feltöltöm őket szét vannak válogatva...

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#142110) WhiteWalker válasza Rigormortiis (#142109) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nem tudja. Mondom én hogy egy sz@r kupac az az app. De mások szerintem neeeeeem az...

Inkább a Drive-ra másold , ott tudod mappákba rendezni.

(#142111) ignisz válasza Rigormortiis (#142109) üzenetére


ignisz
senior tag

Mikor megnyitom dátum szerint mutatja ha a fotók fül volt aktív. Ha utoljára az albumokat néztem akkor az albumok füllel indul. A fotók fül megnyitásánál a fotók dátum alapján, a helyszín megjelölésével vannak.

[ Szerkesztve ]

(#142112) Rigormortiis válasza ignisz (#142111) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Köszi mindkettőtöknek. Akkor nem bennem volt a hiba. Csak addig nyit albumok füllel, amíg ki nem esik az app a memóriából, utána alapértelmezetten az ömlesztett nézetet mutatja.

Ez nagyon fapad és nem kicsit zavaró így, majd áttolom őket a drive-ba.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#142113) ignisz válasza Rigormortiis (#142112) üzenetére


ignisz
senior tag

Miért esik ki?

(#142114) crok válasza kmarci25 (#142101) üzenetére


crok
Topikgazda

Esetleg még ami eszembe jutott:
[internal memory]/data/
A Titanium is ide menti a törlés után is túlélő beállításait..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#142115) dokee78


dokee78
félisten

Olyan alkalmazást keresek amelyikkel,ha lezárok egy telefont,fotót készít és küld el egy megadott e-mail cimre,abban az esetben,ha rosszul írják be a lezáráskor megadott pin kódot/mintát.

Free legyen és Android 4.x-en működjön!

(#142116) Fall-N válasza pity02 (#142105) üzenetére


Fall-N
veterán

Én most a Total Launchert használom az is képes erre (is), meg még ezer másra is.

(#142117) D1L1ZS válasza pity02 (#142105) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Kipróbáltam...

Háááát... nekem nagyon nem jön be, számomra nagy katyvasz az egész. De ugye kinek mi...

Maradok a jól bevált és letisztult Smart Launcher + CPL kombónál. :)

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#142118) lovi27 válasza kmarci25 (#142098) üzenetére


lovi27
addikt

Először azt kéne elérni, hogy a törölt plugin valóban törölt legyen, veszítse el a régi beállítást.

A plugin beállításokat külön mappákban tárolja /data/data/com.ghisler.tcplugins.XXX helyen, ahol XXX a plugin neve (LAN, FTP, stb), xml fájlokban. Mindenki elérheti ezeket a mappákat (de akinek nincs szüksége rá, ne tegye!). A trükk csak annyi, hogy nem tallózva, mert úgy csak root joggal lehet megtenni, hanem direkt címzéssel. Létre kell hozni egy ikont, fület vagy gombot a fájlkezelőben és arra bökve máris a mappában vagyunk.
Itt a shared_prefs almappában vannak az xml fájlok.

Ha ez így túl bonyolult, ne foglalkozz vele, mert a plugin uninstalláláskor törli ezeket a mappákat. Biztos nálad is megteszi. Így törlés után csinálj újraindítást és a felesleges háttér folyamatok megszűnnek. És az esetleges összeakadások is. Más okot nem találtam.
A TC LAN plugin tartalmaz állítási lehetőséget régebbi NAS-ok számára is.

(#142119) lovi27 válasza Somatom (#142097) üzenetére


lovi27
addikt

Kipróbáltad? A com.ghisler.android.TotalCommander mappa hozzáféréséhez nem kell root jog. Próbáld ki! Sikerülni fog. Módosítani is. TC jobb alsó sarokban katt az ikonra és a felugró pluszjelre bökve a felugró ablakban megadni az elérési utat. Fekvő módban - ahogy te szereted - lehet egy bökéssel kevesebb kell. :D

kmarci25
A plugin mappák viszont így már nem elérhetők. Ghisler csak ahhoz az egyhez biztosított lehetőséget.

(#142120) Somatom válasza lovi27 (#142119) üzenetére


Somatom
veterán

Milyen ikonra bökjek a jobb alsó sarokban? A "+" gombra gondolsz? Mi a pontos elérési út? A /data tallózásánál hibaüzenetet dob.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#142121) kmarci25


kmarci25
veterán

Azt sikerült elérni, hogy törölje a beállításokat a plugin, miután a Google backup-ot töröltem. (Az azért durva, hogy minden felhasználói beavatkozás nélkül visszaállít ilyen részlet beállítást is.) Most az a baj, hogy ha felveszek egy új kapcsolatot, akkor a beállításait nem tudom megadni, azaz nem érek vele semmit... Írtam a ghisler-nek, kíváncsi vagyok mi lesz...

A segítsége(ke)t pedig köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#142122) lovi27 válasza kmarci25 (#142121) üzenetére


lovi27
addikt

Nem értem. Nm használom a TC-t, csak érdekelt miért őrzi régi beállításait egy neves program. Nagyon szimpatikus volt az egész. Másodpercek alatt működött az FTP, a Samba (na jó, a Windowsom fel van rá készítve, mert én is használom ezeket a protokollokat).
Ha már sikerült végre törölnöd pláne nem értem, mert az első kérdésben azt írtad "Most a LAN csatlakozásom ip címét változtatnám" ! Írd be az újat és működnie kell. Ha mégse, akkor ne csak itt keres az okot.

(#142120) Somatom
Igen a + jelről beszéltem és az első hozzászólásomban írt teljes elérési utat kell megadni:
/data/data/com.ghisler.android.TotalCommander

[ Szerkesztve ]

(#142123) kmarci25 válasza lovi27 (#142122) üzenetére


kmarci25
veterán

Beírnám, ha feljönne a felület, ahová be kell írni. Tudom, hogy hihetetlen, de tényleg nem jön fel az a felület, ahová a kapcsolat tulajdonságait kell beírni.

Csináltam egy felvételt, hogy érthetőbb legyen a gondom.link

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#142124) lovi27 válasza kmarci25 (#142123) üzenetére


lovi27
addikt

Igen, ez az első kérdés, mi legyen a csatlakozás neve. Megadtam: MyPC. Utána jött a beállító ablak.

(#142125) kmarci25 válasza lovi27 (#142124) üzenetére


kmarci25
veterán

Hát nekem nem jön. Nézd meg a videót.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#142126) lovi27 válasza kmarci25 (#142125) üzenetére


lovi27
addikt

Bocs, nem vettem észre, hogy videó.
Nem lehet, hogy ez a jobb-bal ablak funkció szívat? Ez az elhúzható kétablakos mód?
Próbáld a másikban.

(#142127) kmarci25 válasza lovi27 (#142126) üzenetére


kmarci25
veterán

Mindkét ablakban ugyanaz, sehol sem ugrik fel a beállítások képernyő.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#142128) lovi27 válasza kmarci25 (#142127) üzenetére


lovi27
addikt

Ha az újraindítás sem segít, akkor törölném a TC-t és az összes hozzátartozó plugint, majd recovery módba lépnék és ott törölném a cache tartalmakat. Ennek kell lenni a nem mókolt, gyári mobilokban is. Ez még nem jár adatvesztéssel.

[ Szerkesztve ]

(#142129) crok válasza kmarci25 (#142127) üzenetére


crok
Topikgazda

@lovi27: Ha nincs root (nincs, mert írta) feltételezem nincs nyitott bootloader se, azt hiszem egy Xiaomi Mi 9 Lite-ja van most és abban a gyári recovery-ben meg nem lehet cache-t törölni. De ha lehetne és lenne rá opció akkor se lenne túl sok értelme mert a cache partíción nincs tárolva semmi ami idevágna.

Nekem még annyi ötletem van, hogy ha ez most valami ótvar hülye bug és Play-ből tetted fel a TC-t akkor az egy 2018 Okt. 17-n kiadott változat (Play szerint akkor volt utoljára frissítve), szóval esetleg próbáld ki hogy leszeded az utolsó bétát (belépsz a beta programba Play-en vagy APKMirror) és megnézed abban megy-e.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#142130) kmarci25 válasza crok (#142129) üzenetére


kmarci25
veterán

Igen, minden ahogy írod. A bétát majd kipróbálom.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#142131) kmarci25 válasza kmarci25 (#142130) üzenetére


kmarci25
veterán

Bétával működik.:D Alig hiszem el, köszönöm a tippet. :R

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#142132) lovi27 válasza crok (#142129) üzenetére


lovi27
addikt

Más szándékból ajánlottam, nem amit írtál, de mivel kiderült Xiaomi és az nem engedi (bezzeg nálam van gyári wipe cache partition), így lényegtelen.

kmarci25
Még azt áruld már el a TC első telepítése óta változott az android verziója?

(#142133) kmarci25 válasza lovi27 (#142132) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem, még csak pár hónapos ez a készülékem. 9es droid volt az előző telefonon is és ezen is. Mikor váltottam akkor automatikusan települt kb minden, a TC is az összes beállításával, nem volt vele gond. Csak most jött elő, hogy változott a NAS ip-je.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#142134) Elemental


Elemental
addikt

Aquamail-lel kapcsolatban volna két kérdésem.
Be lehet állítani, hogy email küldésekor kérjen megerősítést? Tehát, amikor rányomok a küldésre, akkor kérdezze meg, hogy valóban el akarom-e küldeni? Megtaláltam.
Be lehet állítani, hogy lezárt képernyő esetén is kapjak értesítést érkezett emailről? Most csak akkor látom, hogy van érkezett email, ha feloldom a képernyőt. Nem villog a led, és nincs lebegő értesítés.
Köszi!
Redmi note 5 legfrissebb gyári szoft.

[ Szerkesztve ]

(#142135) Aurig@ válasza Elemental (#142134) üzenetére


Aurig@
őstag

Nekem ez előtt egy Mi A1 volt, jelenleg pedig OnePlus 7 van, mindkettőn működik lezárt képernyő esetén is az értesítés.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#142136) scream24 válasza Elemental (#142134) üzenetére


scream24
senior tag

Akku kímélő ki van lőve az alkalmazásról? Futhat a háttérben? Stb...

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#142137) Aurig@ válasza Elemental (#142134) üzenetére


Aurig@
őstag

Nézd át a telefon "Értesítések" beállításait. Ott alkalmazásokra le van bontva, hogy melyiknél milyen értesítés jelenjen meg.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#142138) gojko.m


gojko.m
senior tag

Youtube Vanced-nél tapasztalt már valaki olyat, hogy egy bizonyos wi-fi hálózat esetén több percig nem képpes az app betölteni a videók előnézeti képét?

Az biztos, hogy nem a wi-fi jelerősségével van gond, mert pl. az Opera böngészőben azonnal láthatók a videó thumbnailek. A Vanced is gond nélkűl lejátsza a videókat miután már vannak előnézeti képek (azaz van mit kiválaszani). Másik hálózaton, vagy mobil internet esetén nincs ez az idegesítő jelenség. Nem tudom, számít-e, hogy a problémás hálózatnak egy okos tv is része, amihez Cast-tal lehet kapcsolódni.

Van valami ötletetek, hogyan lehetne megszüntetni a problémát?

(#142139) Elemental


Elemental
addikt

Köszi, srácok!
Működik. Az alkalmazás beállítások között kellett keresnem, pedig azt hittem mindent átnéztem.

(#142140) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

1. A Gboard beviteli alkalmazásban be lehet állítani, hogy a pont után ne legyen automatikus a nagybetű?
2. A billentyűket lehet egyedi módon szerkeszteni? (Pl. A pontot és vesszőt felcserélném.)
3. A Huawei P30 Lite ujjlenyomatérzékelőjét be lehet állítani, hogy görgessen a weboldalon?

(#142141) lovi27 válasza kmarci25 (#142133) üzenetére


lovi27
addikt

Ettől féltem, mert így semmi nem indokolja, hogy ne működjön a Play áruházból telepített, egyszer már működött verzió. Ezt volna izgalmas megfejteni, de ez nem ennek a fórumnak a feladata. Így ezennel elengedtem ezt a témát és nem offolom tovább a fórumot.

(#142142) kovisoft válasza Tetsuo (#142140) üzenetére


kovisoft
őstag

1. Settings/Text correction/Auto-capitalization. Bocs, de angolul használom, nem tudom, hogy van a magyar verzióban.

(#142143) kmarci25 válasza lovi27 (#142141) üzenetére


kmarci25
veterán

Az lehet, hogy korábban béta programban voltam, de kiléptem. A betával be tudtam állítani, ami kellett, de aztán nem kellett hozzányúlni. Mikor meg állítani kellett volna, már nem ment, mert béta sem volt. Csak erre tudok gondolni.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#142144) Tetsuo válasza kovisoft (#142142) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Köszi!

(#142145) cappa72


cappa72
nagyúr

Érdekes dologra jöttem rá (... voltam kénytelen rájönni) ma.
Az Ourxmaps a jelenlegi telefonommal csak bizonyos feltételek teljesülése mellett működik megfelelően úgy, ahogy előző telefonomon.
Az előző egy Xiaomi Redmi 4x, a mostani egy Redmi Note 7.
4X esetén korrekt módon ment, ahogy megszoktam.
RN7 esetén viszont lezárt képernyő mellett nincs rögzítés. Feloldás után egy szép egyenes vonallal összeköti a legutóbbi aktuális és a frissített aktuális pontot.
Régebbi, és frissített verzióval is ezt csinálja.

Csavar:
Ha elindítom mellette a Spotrstracker-t, de nem indítok trekkelést, akkor továbbra sem jó az Oruxmaps.
Ha viszont a Spotrstracker-en indítom a trekkelést, utána az orux is szépen trekkel lezárt képernyő mellett is.

Muiui optimalizáció kikapcsolva a kezdetektől, mindkét alkalmazás lakatoltan rögzítve.
Olyan, mintha az orux nem kapna infót (létezhet ilyen???).

Találkozott már valaki hasonlóval?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#142146) Viktor0610 válasza cappa72 (#142145) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

MIUI akkumulátorkímélő kikapcs.? :)

Samsung Galaxy A54

(#142147) cappa72 válasza Viktor0610 (#142146) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ja, igen. A miui optimalizálás után rögtön az akkukímélő az, amit ilyenkor azon alakalmazásoknál, amit szeretnék a háttérben futtatni, azonnal kikapcs. Tehát az is kikapcsolt állapotban van.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#142148) crok válasza cappa72 (#142145) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, létezik ilyen, mégpedig pl. akkor mikor a készülék Doze módban van (épp illene a felhasználásra, hiszen nincs töltés alatt, képernyő kikapcsolva..) de az app nincs a kivételek közt. A MIUI-nak saját megoldása van az Android sajátja mellé (MIUI optimalizáció) ami híresen nem a legjobb (se szerintem se az Internet népe szerint) és az van, hogy a MIUI memória- és akkuhasználati szabályozása alól ugyan kiveheted a lakatolással meg az akkukímélésből kivételezéssel de a Doze alól nem tudod csak úgy.. úgy tudod, hogy pl. felteszed a Hidden Settings for MIUI app-ot és a megfelelő Android verzió fülön megnyitod a Battery Optimization menüt, ott pedig amit akarsz az mindent kiveszel az optimalizálás alól - ezzel csak annyi cink van hogy a MIUI mindent visszaír majd az alapértemezésre restartkor, szóval minden restart után be kell nézni ebbe a menübe.. (Egyébként a megfelelő programozási eljárásokkal eleve rendszerszinten kérhető hogy Doze alól kivételezett legyen az app - csak vagy elfelejtik a fejlesztők vagy túl tág Android főverzióra terveznek és így ha pl. Marshmallow alatti minSDK-val akarják hogy menjen az app úgy nem írhat bele olyan eljárást ami alatta még nem is volt és nem működik - mert elcrashel a fenébe az app..). Megpróbálhatod a MIUI optimalizáció kikapcsolásával és az előbb említett app-al, akkor már csak az Android natív memóriakezelése és Doze módja van - csak ezzel elég sok macera van első körben mert pl. minden kiosztott app jogosultság ugrott, szóval minden appon végig kell menni és megadni a jogosultságokat, megváltozik a hangerőgomb megnyomásakor változó hangerő is meg még jópár egyéb dolgog is (itt említett sokat kmarci25).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#142149) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok!


Ennek mi lehet az oka?
Huawei P30 Pro legújabb Chrome
Legfrissebb Android.
Kezd behalni a telefon? (Memoria chace death)
Köszönöm szépen a segítséget

(#142150) cappa72 válasza crok (#142148) üzenetére


cappa72
nagyúr

Köszönöm!
Eddig nem is tudtam, hogy ilyen van, most rákerestem, és látám, hogy a logouton is van róla egy rövid szösszenet.
Na akkor ezért lehet, hogy pl. az e-mail kliens nem mindig szinkronizál ténylegesen?
Pf...

Amúgy az egészben ez az érdekes számomra:
Csavar:
Ha elindítom mellette a Spotrstracker-t, de nem indítok trekkelést, akkor továbbra sem jó az Oruxmaps.
Ha viszont a Spotrstracker-en indítom a trekkelést, utána az orux is szépen trekkel lezárt képernyő mellett is.
Tehát ha egy másik tracker ténylegesen megy, akkor az orux is. A sporttrackerrel nem is volt gond.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.