Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136851) szabacsik


szabacsik
őstag

Helló. Remélem idevágó, de ha nem akkor kérlek irányítsatok máshova.

Wakelock detector : 2 napja kissebb szenvedés után sikerült megkapja a jogot. Működött is míg nem ma reggelre fura mód azt írta nincs joga. Gobdoltam sebaj megadom neki újra. A chromeos addonban jelezte is hogy sikeresen megkapta a jogot, de mégse. Ez mitől lehet?

/\____/\

(#136852) crok válasza szabacsik (#136851) üzenetére


crok
Topikgazda

Inditsd a telefont ujra.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#136853) szabacsik válasza crok (#136852) üzenetére


szabacsik
őstag

Ez megvolt, de utána se akarja. Sőt. Estére kivételesen kikapcsoltam a telefont és utána jött elő.

/\____/\

(#136854) Pancsermeste


Pancsermeste
őstag

Sziasztok!
Nem tudom, hogy csak az én Redmi7-esem nem tanulja az adaptív fényerő szabályozást, vagy az összes készülék ilyen, de időnként nagyon zavaróan leesik a fényerő, hiába állítgatom utána kicsit magasabbra. Maga a fényérzékelő jól működik, de kicsit is sötétebb helyeken mindig minimumra állít, ami már alig látható képet eredményez.
Ha már magától nem tanulja meg - van arra lehetőség, hogy a minimum fényerőszint értékét megemeljem?

-= Pancsermeste® =-

(#136855) lomposfarkas válasza Pancsermeste (#136854) üzenetére


lomposfarkas
tag

Áááá, hát más Redmiknél is szar a funkció... Én az 5A-val küzdöttem végig mindent, de csak egy külső app hozta a megoldást:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vito.lux
Beállítani zűrzavaros, de nálam időben is stabilan működik.

[ Szerkesztve ]

(#136856) Somatom válasza lomposfarkas (#136855) üzenetére


Somatom
veterán

Sikerült beállítanod? Ügyes! Nekem beletörött a bicskám. Szerencsére Tasker beépülő, úgyhogy rábíztam a Robotra, hogy állítgassa. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#136857) crok válasza szabacsik (#136853) üzenetére


crok
Topikgazda

Milyen készülék ez milyen ROM-al milyen Android verzión?
Nem MIUI / EMUI véletlen és nem használsz valami "optimalizáló" funcióját?
Mert általában az kikapcsolja az USB debug-ot is pl..
Pie-on meg ha jól emlékszem csak a noroot verzió ment talán értelmesen..

adb shell dumpsys package com.uzumapps.wakelockdetector.noroot | grep granted
Ebben látszik a jogosultság megadtál?

Mi az app csomagneve amit használsz?
com.uzumapps.wakelockdetector.noroot?
com.uzumapps.wakelockdetector
com.uzumapps.wakelockdetector.full?

Helyettesítsd be a megfelelő app nevet.

Meg szerintem inkább ebbe olvass bele - és az ott leírtakba - mert szerintem gyorsabban a végére járhatsz ha merül a készülék..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#136858) szabacsik válasza crok (#136857) üzenetére


szabacsik
őstag

Xiaomi note 7
De miui-s (10.3.6), Andorid 9
Optimalizáció kikapcsolva
A noroot-osat használom.

Délután átnyálazom a linket amit küldtél.

/\____/\

(#136859) Kékes525


Kékes525
félisten

Olyan alkalmazást keresnék, amelyben rövid szöveges információkat lehet beírni és az applikáció elindítása jelszóhoz és/vagy ujjlenyomathoz kötött. Érzékeny adataimat szeretném ide eltenni emlékeztetőül.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#136860) darvinya


darvinya
titán

Erre valakinek van javaslata? [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#136861) Somatom válasza Kékes525 (#136859) üzenetére


Somatom
veterán

Zseb. Régi darab. Nem hiszem, hogy bármelyik szinkronja működőképes lenne még (Dropbox API változások), de helyi használatra tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#136862) kiskkas válasza Kékes525 (#136859) üzenetére


kiskkas
tag

Én már régota használom a legnagyobb megelégedéssel a Somatom altal ajánlott app-t. Minden szempotból kitünő. Csak ajánlani tudom.

[ Szerkesztve ]

Xiami Note 10 5G . iPlay-40 pro

(#136863) Kékes525 válasza Somatom (#136861) üzenetére


Kékes525
félisten

+ (#136862) kiskkas

Köszi mindkettőknek! :R Kipróbálom.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#136864) Pancsermeste válasza lomposfarkas (#136855) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Köszi, kipróbálom! :R

-= Pancsermeste® =-

(#136865) kiraly.andra válasza Somatom (#136635) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

Hát az igaz, hogy én csak Chrome-ot használok Android 8 alatt, így nem mondhatom azt, hogy minden mással is jó. Bocs.

:a:

(#136866) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,

Melyik alkalmazással tudok a telefonon egy képben egy szöveget kivágni és odébb rakni? És hogyan tudom ezt megtenni?

(#136867) Somatom válasza lanszelot (#136866) üzenetére


Somatom
veterán

Ha az eredetileg ott levő szöveg kell, akkor olyan képszerkesztőre lesz szükséged, ami rétegeket (layer) tud kezelni. Ezt passzolom. Ha elég az, hogy a háttér színével eltűnteted az eredeti szöveget és a megfelelő helyre bepötyögöd, azt egyszerűbb megoldani. Pl. Photo Editor -ral.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#136868) lanszelot válasza Somatom (#136867) üzenetére


lanszelot
addikt

Van olyan képszerkesztőm ami tud layer eket, de azzal kivágni nem tudom.
Minden képszerkesztő hiányos, több mint 40 képszerkesztő van a telómon, de igy se lehet alap dolgokat megcsinálni. :(
Beírni nem jó, speciális karakterek.

(#136869) Somatom válasza lanszelot (#136868) üzenetére


Somatom
veterán

Hogyhogy nem tudod kivágni? Azt még az alap szerkesztők is tudják. Legfeljebb a szín szerinti kivágás lehet probléma (amikor pipettával kijelölöd a szöveg színét és a kijelölt területen eltűnteted az attól eltérő színeket). Ilyet még csak PC -s Photoshop -ban csináltam.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#136870) darvinya válasza lanszelot (#136866) üzenetére


darvinya
titán

Egy problémát már látok.
Egy végleges képnél szöveg kivágást csak úgy lehetséges, hogy annak helyén lyuk keletkezik, mivel a szöveg a kép része.
Photo Editor, stb. app lehet kivágni a szöveget, ami elmentve külön, az eredeti képre illeszhető.
De a szöveg duplázva marad, mivel a szöveg a kép része.

Ami PC-n csináható fotószerkesztő programmal, az nem végleges kép, hanem program projekt, ami utólag változtatható.

Akkor most pontosan milyen képről van szó?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#136871) Somatom válasza darvinya (#136870) üzenetére


Somatom
veterán

Ezért kell a háttér színével "elmosni". A PC -s Photoshop ezt képes magától is megtenni, de Androidon ezt manuálisan kell.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#136872) lanszelot


lanszelot
addikt

Képernyő mentés.
Az se lenne baj ha ott marad a szoveg, de 3-4 programnál nem akarok tobbet használni.
És mar 2 vel szerkesztettem. Mert 2 kepet egymas mellé/alá tenni az megint új progi. Tehát kivágnám, de az a progi ani layer eket tud kezelni nem tud kivágni, csak levágni, új kép ment ok. Vissza eredeti, rá a vágott kép, de a layer progiba nincs ecset. Masik progi, ecset amibe van pipetta, és ami nem kell befestem a háttér szinnel, de az nem eredeti meretben menti, hanem kissebben....stb A kép mérete nő nő, minősége romlik....

(#136873) darvinya válasza Somatom (#136871) üzenetére


darvinya
titán

Hát én sosem szerettem nézni pacákat. :D
Vagy újrakezdem az egészet, és megtartom az alapot, vagy projektbe mentek.

Abba viszont igaz, hogy nincs varázs ceruza kijelölő, stb. android-on, ami nagy segítség lenne.
De van GIMP, csak már nem fejlesztik és kínszenvedés volt vele bármi.

lanszelot

Amit akasz az 1 app-al megoldható, ami Photo Editor.
De mint minden kép készítés alapja, hogy 1 paletárra teszünk minden előre szerkesztet képet.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#136874) flash-


flash-
veterán

üdv

olyan appot keresek amivel a samsung telefonon emelkedő hangerőt tudok beállitani a csengőhangoknak

(samsung A9)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#136875) G@ben


G@ben
addikt

Locusnál milyen értékeket adjak meg, ha azt szeretném, hogy minél pontosabb legyen a GPS? Jelenleg a GPS frissítés gyakorisága 60s, minimális pontosság 100m, maximum keresési idő 60s. Milyen értékeknél lesz már elég pontos, de még nem zabálja le fölöslegesen az akkut?
Jelenleg bicajozásnál az órához képest akár 3-4% eltérést is mutat, mindig kevesebbet. És a kmóra pontosan van beállítva.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#136876) lanszelot válasza darvinya (#136873) üzenetére


lanszelot
addikt

A photo editor ban nincs pipetta az ecset funkcionál. És nem tud 2 képet egymás mellé/alá tenni.
Image combiner utobbira sokkal jobb.
PicsArt vagy Pixlr az ecset megoldásra...
És megint ott vagyokhogy app bol app ba mászok.

(#136877) nyisziati válasza flash- (#136874) üzenetére


nyisziati
veterán

Szia!
Escalating ringtone.
Kipróbáltam, működik.

(#136878) kaciokos válasza G@ben (#136875) üzenetére


kaciokos
őstag

"És a kmóra pontosan van beállítva."

Ezt amúgy hogyan csinálod? Mert ha simán csak a kerékátmérőhöz/kerülethez állítod, az tuti nem lesz 100% pontos.

(#136879) G@ben válasza kaciokos (#136878) üzenetére


G@ben
addikt

Lemértem pontosan a kerületet és azt adtam be az órába.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#136880) Somatom válasza lanszelot (#136876) üzenetére


Somatom
veterán

Van pipetta. Azzal jelöltem ki a háttérszínt, amire megváltoztattam az eredetit.
Itt az eredeti kép, amiről a pirosat akartam eltűntetni.
Így néz ki a művelet Photo Editorban. Ha a színre böksz, akkor jelenik meg a pipetta.
Ez pedig az eredmény.
Ugyanígy akár a szöveget is eltűntethettem volna. Megjegyzem, hogy 24" -os monitoron, egérrel csináltam. Teló kijelzőn, tapicskolva rémálom lehet.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#136881) darvinya válasza lanszelot (#136876) üzenetére


darvinya
titán

De van pipetta.
Kicsit képszerkesztő használati tudás hiányod van.
Mert két kép egymás mellé/alá rakás, csak új palettán lehetséges minőség romlás nélkül.
Mint írtam is.
Tehát 2db kép egymás mellé/alá tevés menete, hogy megnyitsz egy új üres képet(paletta) nagy méretben, ahova beilleszted azokat a képeket.
A felesleges maradékot levágod.

Tehát azok az app-ok, amik tudják, azaz imitálják az egymás mellé/alá képillesztést, azt csak minőség romlással érik el.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#136882) sopruk


sopruk
aktív tag

Nagy megelégedéssel használom az AquaMail-t, több gmail fiókkal is. Be van állítva hogy jobbra húzással olvasottnak/olvasatlannak jelölje az e-maileket, balra húzással pedig archiválja. Most viszont csak az egyik fióknál az archiválás nem működik. Ez hogy lehet, nem állítottam át semmit. Van valami ötletetek?
Köszi előre is!

(#136883) sopruk válasza sopruk (#136882) üzenetére


sopruk
aktív tag

Megoldódott.
Beugrott, hogy néhány napja gyorsan kerestem egy mailt és a mappák kezelésénél az összes levél-nél valamit félrenyomtam (csak a "Nincs szinkronizáció" volt bejelölve, "Archív" nélkül) Visszaállítottam és újra működik :)

(#136884) 1egaly válasza sopruk (#136882) üzenetére


1egaly
aktív tag

Aquamailnél hogyan lehet beállítani,hogy a levélben levő képeket rögtön töltse be,ne kelljen külö kattintgatni?Kösz a választ!

(#136885) lanszelot válasza Somatom (#136880) üzenetére


lanszelot
addikt

Az én alkalmazásom másképp néz ki, de a kep alapján sikerült megtalálni a pipettát... jól el dugták.

darvinya:
Nagyon sok hézag van a képszerkesztő tudásomban, csak bohóckodni szoktam vele. Bár úgy valoban meglehet csinálni, de rettentő sok időt vesz el, mig a leírt alkalmazásom pár másodperc alatt veszteség nélkül megteszi. Igaz ott nem lehet annyira pontosan dolgozni.

[ Szerkesztve ]

(#136886) sopruk válasza 1egaly (#136884) üzenetére


sopruk
aktív tag

Anno jó pár órám ráment mire átnéztem a rengeteg beállítási lehetőséget, így nem szeretném elállítgatni :) , de szerintem itt érdemes próbálkozni:
Beállítások / Fiókok kezelése / Fiók neve / Lehetőségek / Előtöltés / Beágyazott képek (külön wifire, mobilra)

Illetve itt látok képekre vonatkozó beállításokat még:
Beállítások /Üzenet nézet (Kép előnézetek, Képek megtekintése Aqua Mailben, Képek gyorsítótárazása)

[ Szerkesztve ]

(#136887) kaciokos válasza G@ben (#136879) üzenetére


kaciokos
őstag

Akkor ez lehet a gond. Ugyanis amikor felülsz a bicajra, benyomódik a gumi, vagyis a gördülési sugár enyhén csökken, ezáltal az egy kerékfordulat alatt megtett távolság is, és ez simán okozhat 3-4% pontatlanságot.

A GPS-es sebességmérés optimális körülmények között (nagyjából nyílt tér, kevés felhő) ennél pontosabb.

(#136888) G@ben válasza kaciokos (#136887) üzenetére


G@ben
addikt

Fel fogok ülni, teszek egy teljes kerékfordulatot, mondjuk szeleptől szelepig, és lemérem úgy is. Biztos vagyok benne, hogy ekkora különbség nincs!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#136889) Somatom


Somatom
veterán

Jöttem levezetni a feszkót. :) Küldött egy emilt az Erste, hogy mostantól SMS helyett, a Mobil Alkalmazást is használhatom a tranzakciók megerősítésére. Az volt a címe, hogy "Felejtse el az SMS -t!" :W
Hogy felejtsem el, ha nem lehet a kártyás tranzakciók értesítéseihez SMS helyett, netes (Mobilappos) megoldást választani? Épp elég gáz az, hogy a tranzakciókhoz telón is kénytelen vagyok a webes felületet használni a mobilapp helyett.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#136890) Bozek válasza darvinya (#136881) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hát neked se tökéletes. Nézz már utána a paletta szó jelentésének.

(#136891) fgo


fgo
tag

Sziasztok! Olyan alkalmazást keresek ami adott városok,régiók látványosságait, megmutatja, hol találhatók,érdekességek ,leírások,stb.Jó lenne ha magyar nyelvű lenne.Konkrétan Portugáliai utazáshoz kellene.

(#136892) Drughi válasza fgo (#136891) üzenetére


Drughi
addikt

Tripadvisor / Google trips

(#136893) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok, az alábbi funkciókra keresnék megoldást:

audio profiles: (legalább három, normál némítás, autós profilt lehet benne konfigurálni) volt egy amit használtam, még fizettem is érte anno, de android 8.01 alatt már nem működik. a beépített androidos megoldás sem az igazi, ha elkezdem használni, napokig nem keveredek ki belőle, hol csörög, hol nem, hol visszaaktiválja magát, hol nem tudom mi van éppen... szóval felejtős

auto spaker: ez sajnos nem működik már rendesen (android 6 alatt még ment)

screen off: hiába kapcsolom ki a screent a power gombbal beszélgetés közben, az 10 mp után újra aktív. (sajnos a közelségérzékelő semmit nem ér, így némítás, illetve a telefon átkonfigurálása arccal állandó napirendi pont)

app lock: ezt használtam, de állandóan aktívdokik, hol bekapcsolja a kijelzőt, hol a belépéshez is kódot kér, vagyis nem kér, de mindig a saját felülettel éled újra a telefon, tehát mindig eggyel több lépésre van szükség belépéskor - értelemszerűen delete.

folder hide: erre nem találtam olyat, ami widgetként is működik, tehát nem mindig az app menüjének legalján turkálva lehet csak ki be kapcsolgatni a tiltást. ezt használom

unlock: ez egy olyan progi volt, amivel ki lehetett kapcsolni a belépést kérő kódot. (néha, pl autóban jó volna, ha nem kellene bíbelődni vele, viszont ha letiltom azt, (kb 10 lépés, valamelyik menü legalján), akkor utána újabb kb 20 perc, míg újra beállítok bármilyen biztonsági beléptetést (face detection, fingerprint vagy minta), ugyanis kikapcsolni, vagy felfüggeszteni nem lehet ezeket, csak törölni.
olyan mazelock vagy kódolt kijelzővédő is jó volna ami nem töltöget le reklámokat, és hasonlóan ki/be kapcsolgatható

köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#136894) fgo válasza Drughi (#136892) üzenetére


fgo
tag

Köszönöm

(#136895) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Sziasztok,

Xiaomi Mi A1-et használok (Android One teló, 9-es droiddal).

Az a problémám, hogy van 1 app, amit gyakran használok, és jó lenne ha futna a háttérben. De sajna ha jön egy hívás, megnézem a leveleket, vagy pl. a térképet, mire visszelépek az appba újratölti az egészet.
Az app kb 200-250MB-t eszik (a csúcs 450 volt -a telómba pedig 4GB van). Az alkalmazásoptimalizálást már kiszedtem, de nem segít.

Van bármi mód, hogy ne lője ki a Droid? (lehetőleg root nélküli megoldás)
Abban bízom van valami egyszerű beállítás valahol, ami felett elsiklottam

[ Szerkesztve ]

(#136896) darvinya válasza Victoryus94 (#136895) üzenetére


darvinya
titán

Ha app fejlesztője nem írta meg jól, akkor bármit csinálsz, nem tud futni háttérben.
Ezen nincs segítség, még root-tal sem lehet kényszeríteni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#136897) Victoryus94 válasza darvinya (#136896) üzenetére


Victoryus94
őstag

Köszi.

(#136898) batagy válasza Somatom (#136889) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

Ilyen email-t az Erstétől én is kaptam. De még nem volt időm átolvasni.
Mi a lényeg most ebben az újításban?
PUSH üzenetes megerősítésre gondolnak a MobilApp-jukon keresztül?
Vagy máshogyan értik a mobil appos megerősítést?

Hogy érted, hogy a webes felületet kell használnod mobilon is?
A Mobil app tud tranzakciókat eddig is.

[ Szerkesztve ]

(#136899) Somatom válasza batagy (#136898) üzenetére


Somatom
veterán

A lényeg az, hogy ha webes felületen netbankolsz (pl. PC -vel), akkor nem SMS -ben kapod a megerősítő kódot, hanem a mobilalkalmazáson keresztül hitelesíted a tranzakciót. Nálam az a bibi, hogy bár a Magyar Erste -nél van a számlám, viszont Eurós. Az app mutatja az egyenleget, de az "új megbízás" opció inaktív, így semmilyen tranzakciót sem indíthatok arról a számláról. Íme:

Azt csak Forint számláról lehet. Nekem viszont az Eurósra jön a fizum, így az a fő számlám, alapértelmezetten a kártyám is ahhoz van társítva. Emiatt a MobilPay -t sem tudom használni. Ennyit az Erste innovációjáról.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#136900) zhata válasza Somatom (#136899) üzenetére


zhata
senior tag

Nincs lehetőséged arra, hogy a netes felületen a banki belépési jelszóddal - és ne kóddal, tokennel, bizbasszal. stb. - hagyd jóvá a tranzakciót?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.