Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136301) zeon.hu válasza Bogyó bá' (#136299) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nincs asztali eszközöm...
Gyerekeim meg üzenjenek, ha úgy érzik, csak ez a játék értesítés zavaró.

#?*@&!

(#136302) zeon.hu válasza zelos (#136300) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Fb-om nincs, azt se ember, se egyéb hatalom kedvéért nem teszem fel.

Egyébként mindenkinek :R

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#136303) cidalain


cidalain
veterán

Valami "keep screen on" appot keresek, ami az elolapi kamerát használja, és ha lát arcot akkor bekapcsolva tartja a képernyőt. Az elalvási idozitotol függetlenül.
Zavaró, hogy olvasáskor percenként röcögtetni kell a képernyőt hogy ne aludjon be (hosszúra nem állítom, mert akkor ha elfelejtem lenyomni, akkor megeszi az akkut)
Régi tabomban volt ilyen gyarilag, nagyon bejött: 30 masodpercenkent belenezett a kameraba, ha vopt face recognition akkor bekapcsolva maradt, ha nem akkor kikapcsolt (ok este sotetben nem nagyon működött, de ezt túlélem)
Egyet talaltam playen ami kimondottan ilyen, de az fizetos, es a kommentek szerint nagyon rossz.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#136304) kuksa90 válasza zeon.hu (#136302) üzenetére


kuksa90
őstag

Pedig érdemes feltenni... letiltasz benne mindent, ami nem hat meg, majd törlöd az appot is... :D

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#136305) Bozek válasza Bogyó bá' (#136299) üzenetére


Bozek
nagyúr

És azzal mennyivel van előrébb? Nem látja Facebook-on (amit nem is használ telefonon), amit az ismerősök posztolnak. A Messengerhez semmi köze nincs.

(#136306) Doggy dog válasza Doggy dog (#136155) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Nem tudtok ilyet?

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#136307) ignisz


ignisz
senior tag

Szép napot. Tudtok ajánlani valami tárcsázó progit. Az összefoglalóban lévők nem élnek. Előre is köszönöm

(#136308) Tökimanó válasza ignisz (#136307) üzenetére


Tökimanó
senior tag

True Phone Dialer & Contacts . Szerintem ez a legjobb. [link]

(#136309) Tökimanó


Tökimanó
senior tag

A Chromeban hogy tudom kirakni a bal felső sarokban látható kezdőlap házikót? Egyszer valahol olvastam róla és akkor sikerült is kitenni. De tegnap egyéb okból újra kellett telepítenem és most az Istennek sem tudok visszaemlékezni rá hogy hogyan kell.
Valaki esetleg tud segíteni??

(#136310) tomy86 válasza Tökimanó (#136309) üzenetére


tomy86
addikt

Itt van amit keresel :-)

(#136311) Tökimanó válasza tomy86 (#136310) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Ez gyors volt :DD Köszönöm! :R

(#136312) ignisz válasza Tökimanó (#136308) üzenetére


ignisz
senior tag

Köszönöm

(#136313) eclipse19 válasza cidalain (#136303) üzenetére


eclipse19
senior tag

KinScreen
Nem a szemedet nézi, hanem mozgást, dőlés-szöget, proximity szenzor fölötti kéz legyintést meg ilyesmit, de használható.

Egyébként számos "olvasó" appban beállítható, hogy ne kapcsoljon ki a képernyő, amikor az van előtérben.
Vagy csak simán belövöd, hogy kb mennyi idő alatt olvasol el egy oldalt és ahhoz igazítod az időkorlátot.
Ha úgyis sokat megy a kijelző mert olvasol, akkor az a plusz egy oldalnyi idő, amíg elalszik, mikor már nem kell, nem sokat számít az akkunak.

[ Szerkesztve ]

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#136314) cidalain válasza eclipse19 (#136313) üzenetére


cidalain
veterán

kösz megnézem.
sajna nem ebookot olvasok, hanem neten cikkeket, ilyesmiket, és némelyik elég hosszú. chrome-ben olvasok :)
És nem állandóan, szóval mégcsak nem is ez a fő profil. csak amikor elhelyezkedsz a fotelben egyik kezedben a tab, másikban a sör bármi, vagy csak lógatnám, akkor is meg kell birizgálnom bizonyos időnként a képet. bár ha mondjuk tényleg egy oldalnyi olvasási időre tenném, az lehet hogy jó lenne. passz

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#136315) sbazsi válasza ollie (#136283) üzenetére


sbazsi
veterán

A Mi home az ami miatt írtam.
A tabra mennek a mozgás / nyitás érzékelő ertesitesei, az pedig többnyire nincs nálam.

(#136316) zelos válasza cidalain (#136314) üzenetére


zelos
aktív tag

Itt van pár app ami ugyan nem kamerán keresztül néz hanem megadhatod melyik alkalmazásnál ne kapcsoljon ki a kijelző.

(#136317) fjudors válasza cidalain (#136314) üzenetére


fjudors
aktív tag

automatizálóval állítsd be
én más célból, más programra..ehhh,mind1

szóval : ha a chrome fókuszba kerül, akkor átállítja pl 10 percre a kijelzőt, ha kikerül a fókuszból, akkor meg átállítja a sima, megszokott időre.

persze, bármelyik program megadható, és bármelyik művelet.
én pl gps-eknél használom a media hangerő szabályozására.ha elindul a gps, media max, ha kikerül a fókuszból, akkor visszaállítja
az előtér parancs nálam a mostani rendszeren nem működik jól...

és fogyasztás szempontjából szerintem takarékosabb, mint valami tekintet figyelő program

[ Szerkesztve ]

(#136318) cidalain


cidalain
veterán

kösz nektek is, végülis ez is jó megoldás.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#136319) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Halihó!

Vettem egy Android TV Boxot , melyet lanona csatlakoztatok hálózatra és Android 9 van rajta.
Azt kérdezném, hogy ezen be lehet állítani statikus IP-t?
És ha igen hogyan?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#136320) fjudors válasza Bacusuz (#136319) üzenetére


fjudors
aktív tag

be,a hálózat speciális funkcióinál
de egyszerűbb a routeren beállítani
én minden eszköznek mac alapján osztok ip-t..igy nincs gond, ha az eszközt másik hálózatra csatlakoztatom

[ Szerkesztve ]

(#136321) Bacusuz válasza fjudors (#136320) üzenetére


Bacusuz
őstag

ilyet a wifi beállításokban taléltam, de nem érhető el.
egyébként a wifi nem lesz bekapcsolva

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#136322) Somatom válasza Bacusuz (#136319) üzenetére


Somatom
veterán

Ha a Wifi beállításoknál látod az aktuális Lan kapcsolat IP -jét, akkor ott próbáld meg! Kéne legyen egy speciális opció, mint a telóknál. Persze, a beállítandó IP essen bele az osztó eszköz által használt tartományba! Kíváncsi lennék erre a kütyüre Android miniPC szempontból. Írhatnál róla egy blogbejegyzést. Ez a napidroidos bemutató pont azt nem részletezi, amiről szól. Pl. a tálcát egyáltalán nem mutatja, pedig az lényeges lenne, hogy vannak-e rajta kikapcsoló, screenshot és hangerőállító gombok. Régóta keresek ilyen kütyüt. Sajnos, a gyártók rámentek a médialejátszós vonalra és mini PC -s szempontból teljesen hazavágták a rendszert.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#136323) fjudors válasza Bacusuz (#136321) üzenetére


fjudors
aktív tag

nekem a kapcsolatok, egyéb kapcsolat beállítások alatt van ethernet fül
de, én nem használom a vezetékest, és én a routeren állítom

(#136324) Dikri


Dikri
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, de lehet nem a legjobb helyen teszem.

Adott egy androidos box ami TV-re van kötve, tehát nincs érintőképernyő, vettem egy gamepadot és ezt szeretném müködésre birni, hogy a gyermekem tudjon játszani rajta.
A gamepad bluetooth-tal kapcsolodik.
Ez a tipus: [xiaomi]
Hogyan tudnám müködésre birni egyszerüen, gondolom kellene hozzá egy app.
Tudtok valami megoldást?

Tehát a párosítás az természetesen müködik, csak hogy a játékokben is lehessen használni.....

[ Szerkesztve ]

(#136325) sbwolf válasza Dikri (#136324) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Ha nem kapsz választ, itt érdeklődj.

(#136326) Somatom válasza Dikri (#136324) üzenetére


Somatom
veterán

Nem vagyok gamer, csak anno a miniPC -s topikokban olvastam, hogy keymapper -t használnak a kontrollerekhez. Pl. Tincore, de lehet, hogy azóta van már jobb.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#136327) scream24


scream24
senior tag

Sziasztok. Létezik olyan progi, ami úgy készít gömb panoráma képet, mint a facebook programon belül található! Tehát nem az a kattintgatós fajta! 😊 Remélem sikerült érthetően fogalmaznom! 😁

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#136328) laleeee válasza scream24 (#136327) üzenetére


laleeee
őstag

Mivel akarod fotózni a gömbpanorámát ?

(#136329) scream24 válasza laleeee (#136328) üzenetére


scream24
senior tag

Csak telefonnal, semmi extra. De azért vállalható legyen a végeredmény. A google megoldása rendküvül macerás.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#136330) kezman


kezman
őstag

Üdv a szúnyogok világában, szúnyogos appok érnek valamit vagy csak parasztvakítás? Kösz előre is az őszinte válaszokat. :C :R :R

[ Szerkesztve ]

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#136331) Bacusuz válasza Somatom (#136322) üzenetére


Bacusuz
őstag

sajnos nem látom az IP-t azt írja nincs info...

Nem írnék blogbejegyzést mert h...lye vagyok hozzá mint a s...gg viszont ha akarod elugorhatsz nyomkodhatod szívesen ránézhetsz, van itt tv, nas, wifi, lan, stb.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#136332) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Szeretném a segítségetek kérni, van nekem egy Samsung A5 2016 készülékem, az utóbbi pár héttől kezdve, amikor megnyitok egy "acountos" oldalt, pl freemail, gmail stb..ahol kell a jelszó és azonosító, valamiért nem kínálja fel az ujlenyomatos azaonosítást, pedig be van kapcsolva. Eddig ment, most mindig külön külön be kell írkálnom. Van valakinek tippe mi lehet? hogy lehetne ezt helyre hozni?
Azt tudom hogy az ujlenyomatot a beállításokban cserélgettem, és vagy ettől , vagy valami frissítéstől elhalt ez a funkció, pedig be van kapcsolva. Van valakinek tippe?

(#136333) punky10 válasza kezman (#136330) üzenetére


punky10
addikt

Régebben nézegettem ezeket az appokat.Mindegyik úgy kezdte,hogy az emberi fül által hallható tartományon kívül működik.Ha jól tudom 20-20 kilóig van a hifi minőség,amit valószínűleg hallhatunk,tehát ezek a dögök ezen frekvenciatartományon kívüli rezgésektől távoznak el.Csak az a probléma,hoy a telefonba épített zajkeltők a hifi minőséget sem érik el... :D Tehát a hangszóró egy szimpla zenelejátszónak nem képes kirezegni a 20-20kHz-es sávot,de egy szunyogriasztó alkalmazásnak megtáltosodik,és simán rezeg ultrahang tartományban is....
Biztos így van,megcáfolni nem tudom,az én fülem ugyanis nem képes fogni ezt a sávot.De ha a fejlesztő azt írja,akkor az úgy is van...Vagy nem...

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#136334) energomatt


energomatt
senior tag

Az alább ismertetett probléma megoldható-e esetleg valamilyen programmal? :
A házunkban van egy wifi hosszabbító az emeleten ami este bekapcsol. reggel kikapcsol. Ha este felmegyek az emeletre, ennek megfelelően a router kapcsolat gyenge, de még éppen működik, a hosszabbító jele viszont erős és tökéletesen működik. Ezt bizonyos programok használatánál egyértelműen tetten is lehet érni, amelyek hsználják a netet. A mobilom azonban nem kapcsol át az erősebb jelre automatikusan, erre nem is találok beállítást. Galaxy S4. Intelligens hálózatváltás van csak, ez be is van pipálva, de ez, a mobil internet/wifi váltásra vonatkozik. Olyan előfordul, hogy a földszinten néha magától is vált az 5GHZ-es hálózatra és vissza, de az említett esetben soha. Tehát itt mindíg manuálisan kell wifi kapcsolatot váltanom. Még olyan megoldás is jobb lenne a jelenleginél, ha időzítővel váltana át és nem a jelerősséget figyelve.

(#136335) flash-


flash-
veterán

üdv

olvastam hogy a xiaomi mi band 4 karkötő nfc-s változatával lehet olyat hogy beolvastatni belépőkártyát és akkor melóhelyen nem kell a kártyát előkeresni..

ez androidos telefon esetén is megy? találtam playen valamit de ott írja hogy root kell

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#136336) atike válasza flash- (#136335) üzenetére


atike
nagyúr

Elég sokféle kártyatípus van és gyakorlatilag a kártyák úgy épülnek fel, hogy van rajtuk egy publikus rész (ezt olvassák ki a különböző tool-ok) és van egy kódolt rész (ezt vagy ki tudják olvasni vagy nem). Az első részt azt lehet "emulálni" / másolni, de a másodikat nem...

Azaz ha a kártyán van bármi olyan adat (a belépőkártyák tipikusan ilyenek) akkor annak csak egy része másolható le ami nem elég ahhoz, hogy teljes értékűként működhessen helyette bármi...

Kíváncsi lennék, hogy hol olvastál olyat, hogy ez megoldható. Ennyi erővel akkor elég sok fürdőben elég könnyen lehetne trükközni... :)

Szóval szerintem nem lehet nagy általában ilyet csinálni, de lehet vannak kivételek. Egy nfc taget vagy ilyesmit tuti lehet másolni, de bármi komolyabbat már nem...

(#136337) F.E.K.. válasza punky10 (#136333) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Jogos, a telefonokban a beépített hangszórókat aligha van értelme hogy az emberi hallás tartományán túl üzemeljen, nagyjából 20 - 20 000 hertz között van (öregkorral általában szűkül, persze ez a nagy átlag, vannak akik alatt és vagy felette is hallanak egy kicsit).

Meg kéne mérni hogy tényleg kijön-e a szúnyogok számára zavaró frekvencia (és ha igen, milyen erősséggel). Egyáltalán mit hall egy szúnyog?

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#136338) flash- válasza atike (#136336) üzenetére


flash-
veterán

itt olvastam
[link]

a playen amit találtam most nem jön ki, (kár hogy nincs előzmények)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#136339) flash-


flash-
veterán

megvan

[link]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#136340) atike válasza flash- (#136338) üzenetére


atike
nagyúr

Valóban írják... Na erre gyakorlatban eléggé kíváncsi lennék, hogy hogyan működik és mivel. :U

(#136341) flash- válasza atike (#136340) üzenetére


flash-
veterán

én is,

végre nem kéne hordani a belépkőkártyát, mondjuk most a pénztárcámban van a többi kártya mellett tönkre is ment már emiatt bankkártyám

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#136342) crok válasza energomatt (#136334) üzenetére


crok
Topikgazda

Az, amit csináltatni akarsz a telefonnal azt WLAN roaming-nak hívják.

Akkor most a felállás a következő?

[Internet]
. ||
[Router1 WLAN AP-val SSID1-el]
||
[WLAN bridge a két router AP közt (mint pl. ez)]
. ||
[Másik router WLAN AP-val SSID2-vel]


..tehát más SSID-val mint ami Router1-en van?

Mert a telefon számára akkor az egy teljesen másik hálózat (másik BSS)
így miért is roaming-olna, miért akarna cellát (BSS-t) váltani
mikor úgy tudja hogy az egy teljesen másik hálózat?

Szerintem a hiba itt a hálózati struktúrában és nem a telefonban van.

A második AP szórja ugyanazt az SSID nevet csak a saját BSSID-jával
így tudni fogja a telefon hogy egyazon "hálózat" (BSS) két BSSID-ja az két AP
ugyanabban a hálózatban - így már akár a jel minőségétől függően dönthet úgy
hogy roaming szituációba került és egyik AP felé küldi a disacciation-t
és a másikra az association-t - és kész is vagy, átértél a másik szintre.
(Kivéve ha nem ilyen a struktúra - de akkor milyen pontosan?)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#136343) energomatt válasza crok (#136342) üzenetére


energomatt
senior tag

Valóban, két SSID van, de ez egy WIFI hosszabbító céleszköz, közvetlen egy hálózati aljzathoz csatlakoztatva. Nem tudom, hogy lehet más módon is konfigurálni, mint ami automatikusan létrejött egy automatikus telepítés során.D-Link DAP-1320 Wireless Range Extender N300. Majd tanulmányozom a kézikönyvet, köszönöm, hogy értelmezted a problémát.

(#136344) punky10 válasza energomatt (#136343) üzenetére


punky10
addikt

Az extenderek beállításában általában van egy olyan menüpont,hogy azonos néven szórjanak,vagy más néven.Pl Tp-linknél ez általában annyi,hogy az x...y néven lévő hálozatot x...y.ext néven küldi tovább.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#136345) crok válasza energomatt (#136343) üzenetére


crok
Topikgazda

Ahogy mondja: [itt] 23. oldal teteje -> itt legyen az SSID, a Security és a Pass ugyanaz mint a router által szórt SSID-nak.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#136346) energomatt válasza crok (#136345) üzenetére


energomatt
senior tag

Köszönöm, igen így csináltam. A probléma már csak annyi, hogy néhány perces tesztelés alatt így sem váltott át a mobil a jóval erősebb jelre. Igaz a lenti jelszint 25% körül volt általában.

(#136347) crok válasza energomatt (#136346) üzenetére


crok
Topikgazda

Innentől már a telefonodra van a dolog bízva mikortól dobja el..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#136348) kaciokos válasza energomatt (#136346) üzenetére


kaciokos
őstag

Automatizálóval biztosan tudsz javítani a dolgon, de az is lehet, hogy van olyan app, ami mindig a legerősebb WiFi jelre csatlakozik, és akkor még az azonos SSID se feltétel.

(#136349) energomatt válasza kaciokos (#136348) üzenetére


energomatt
senior tag

Ez volt a kiindulási kérdés, hogy van-e ilyen.

(#136350) crok válasza energomatt (#136349) üzenetére


crok
Topikgazda

Tedd át a két SSID-t különböző csatornákra, ne legyenek azonos csatornán.

Fejlesztői menüben az "Always allow Wi-Fi Roam Scans" legyen bekapcsolva mert amúgy marharitkán keres magától (lehet ha vársz sokat akkor vált, azt hiszem az alap scan interval 300sec). Az appok amik Play-ben elérhetőek azok max Android 4.x vagy 6.x-ig működnek.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.