Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#134101) WhiteWalker válasza Jared (#134099) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nem írtad milyen NAS-od van , de a régebbiek ennyit tudtak. Megnézhetted volna a gugliba , biztos tesztelték valahol , és ott irhatjak a sebességet.

Jah , és nem írtad a NAS-t hol akarod elérni , hálózaton belül , vagy távolról... :U

[ Szerkesztve ]

(#134102) crok válasza Jared (#134099) üzenetére


crok
Topikgazda

A hálózatodon belüli dologra: a Speedtest meg a saját szervered közti kapcsolat az nagyon durván nem ugyanaz a dolog. Az, hogy milyen TCP stack beállításokkal tudsz kapcsolódni a NAS-odra meg a Speedtest szerveréhez az csak kb. min. 10 helyen lehet teljesen eltérő (NAS portja 10/10/1000-re állt-e be, jó-e a kábel, TCP receive window nagysága, TX és RX buffer nagysága, van-e csomagvesztés, hogy tolerálja a TCP stack a csomagvesztést, van-e selective ACK, van-e TCP chimney/offload meg egyáltalán a NIC-je a NAS-nak támogatja-e vagy pont amiatt lassú mert hibás az implementáció.. etc.. etc.. tudnék mesélni órákig, sajnos)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#134103) MikeWazowski válasza macilacus (#134100) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Köszönöm szépen, hogy megnézted!

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#134104) tekes válasza szimi57 (#134068) üzenetére


tekes
tag

Hát, sajnos nálam a pro sem rakja vissza a kézzel létrehozott csoportokat,a beállítások mentésével sem. :(

Ennél nagyobb baj, hogy mostmár rendszeresen eltűnnek a névjegyeim. :(((

Úgy tűnik, hogy az usb csatlakozó használatával kapcsolatos a dolog.
A készülék majdnem új, és minden tökéletesen működik rajta, csak időnként nincs bejegyzés a névjegyzékben.

Mi okozhatja ezt???

[ Szerkesztve ]

RedmiNote3 Kenzo LOS14.1-20180623 AGNI_v13.0 - MiMax2 Oxigen LOS15.1-20181020 by ashwin007

(#134105) szimi57 válasza tekes (#134104) üzenetére


szimi57
őstag

Esetleg egy gyári visszaállitás jöhetne, ha még nem volt. Ha nem javul rom flashelés. De gondolom még garis.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#134106) Somatom válasza crok (#134102) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem az a tippem, hogy a hálózati bélyegképek legenerelásától lassul be.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#134107) Albigator válasza szimi57 (#134105) üzenetére


Albigator
őstag

Manapság ez még most is a legtöbb telefonnál gari vesztéssel jár?

(#134108) Jared válasza WhiteWalker (#134101) üzenetére


Jared
aktív tag

Hello!

Köszönöm a választ! :)
Rosszul fogalmaztam, ez egy sima otthoni hálózaton lévő pc, amiben van egy 4 tb-os winyó. :B
Ez van összekötve (cat5e lan kábel) egy tplink ac1200 routerrel, a router pedig az internet modemmel (ami egyben router is.) Elnézést, nem kicsit nagyon laikus vagyok a témában.
Az otthoni pc-t szerettem volna használni "médiaszerverként". A FE File Explorer Pro-val már érdekes módon elértem az 6-7 mb/sec-os sebességet, de ott meg nincsenek video thumbnailek.

Crok: Köszönöm! Kár, hogy nincs valami összefoglaló erről. :(

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#134109) crok válasza Somatom (#134106) üzenetére


crok
Topikgazda

Meglehet de az erősen látszana a NAS erőforrásaiban is - de egyelőre a típusát se tudjuk -p mostmár tudjuk.
Amiről írtam mint hálózati oldalról jövő problémák arról van pár cikk meg hsz amit írtam de angol mert angolul kommunikálok melóban.. elég összetett dolog ez azért hogy csak úgy legyen róla egy összefoglaló laikusoknak mert még néha hozzáértőkkel is hetek mire rájövünk hogy mi a gond. De ha video thumbnail nélkül megvan a 6..7MBps (ami 48..56Mbps) az már akár reális is lehet egy sima WIn-es piszkálatlan gép esetén (gondolom egyik fél WiFi másik meg kábel ezek szerint, de megint ott van az RF környezet mint tényező meg a hálókártya a Win-es gépben.. etc.. etc..).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#134110) szimi57 válasza Albigator (#134107) üzenetére


szimi57
őstag

Ha megjavul nyilván nem kell gariztatni, ha ugyan olyan marad nincs mibe belekötniük, ha még rosszabb lesz, pl. be sem kapcsol, akkor azt kell mondani, hogy a töltőn maradt éjszakára... :)

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#134111) #81524480


#81524480
törölt tag

Sziasztok! Jelenleg mi a legjobb árfolyamos app? Mióta a Telekom árfolyamos alkalmazását megszüntették, azóta nem találtam még semmi jót. :(

(#134112) aelod


aelod
veterán

Sziasztok!

Instagramon, hogy tudom mások story-ját megosztani abban az esetben ha az egy videó?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#134113) mobilizmo válasza Albigator (#134107) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Igen, én csak a Xiaomi telefonokat ismerem ahol nem.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#134114) kaciokos válasza Jared (#134108) üzenetére


kaciokos
őstag

Én is rengeteget szívtam a témában, és arra jutottam, hogy az Android SMB implementálása körül lehet a gond. Teszteltem több eszközzel, routerrel, NAS-sal, és mindig lassú volt, de ha SMB helyett FTP-t vagy http-s letöltést használtam, akkor rögtön gyorsabb lett egy nagyságrenddel.

[ Szerkesztve ]

(#134115) crok válasza kaciokos (#134114) üzenetére


crok
Topikgazda

Ja, mert az az SMB (amit by default tud használni) annak a blokknagysága 4KB ellenben egy FTP TCP window by default 17KB (és emelheti ha nincs csomagvesztés) vagy az SCP TCP window by default 64..65KB (és ha van lehetőség window scaling-re akkor mégtöbb is lehet) vagyis arányosan ennyivel szinte biztosan gyorsabb lesz csak maga az átvitel. A bélyegképes hülyéskedésről már nem is beszélve ( :

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#134116) Albigator válasza mobilizmo (#134113) üzenetére


Albigator
őstag

+ OnePlus-nál sem az is tuti...

(#134117) Zola007


Zola007
veterán

keresnék egyszerű, megbízható ébresztőt android 6.0ra
- fokozatoa hangerőemelés
- matematikai vagy vonalkódos feloldás
- ingyenes
- csendes/takarékos mód esetén is ébresszen
AM Droid Alarm Clock nem vált be, már többször előfordult, hogy nem ébresztett a beállított időbe n és nyoma sem volt utólag, mintha valaki kitörölte volna

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#134118) Tökimanó válasza Zola007 (#134117) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Pont az AMdroidot akartam javasolni. Rendben volt minden beállítás ? Azért kérdezem mert hosszú ideje használom és még soha nem fordult elő hogy ne jelzett volna. Lehetett csendes vagy éppen repülő módban is. Ezért is vettem meg egy idő után a pro változatot.

[ Szerkesztve ]

(#134119) Albigator válasza Zola007 (#134117) üzenetére


Albigator
őstag

Nálam volt olyan, hogy úgy kinyomtam az ébresztőt h nem is emlékeztem rá.... :D

[ Szerkesztve ]

(#134120) Narxis válasza Albigator (#134119) üzenetére


Narxis
nagyúr

lol akkor nálad kellene egy tusoló az ágy fölé ami ébresztésre beindul. :D

Thanos was right.

(#134121) Albigator válasza Narxis (#134120) üzenetére


Albigator
őstag

Jaja. :C

Amúgy abból vettem észre, hogy a telefonomat az íróasztalra raktam lefekvés előtt (mint ahogy általában mindig) de mikor felkeltem -ugyebár nem az ébresztőre- akkor már a székemen volt teló ami ott van az ágyamhoz közel. :DD

(#134122) SharpSA


SharpSA
veterán

Tud ajánlani valaki olyan levelező programot, amelyik kezeli a google naptárat és a teendőket is? A nine tudja ezeket, de a google naptárat nem kezeli, csak az outlookosat.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#134123) Elemental válasza Albigator (#134121) üzenetére


Elemental
addikt

Én már ébredtem úgy két óra késéssel, hogy a hasamon volt a teló :)
Azóta két ébresztést állítok be tíz perc eltéréssel.

[ Szerkesztve ]

(#134124) tekes válasza szimi57 (#134105) üzenetére


tekes
tag

Hát a gyári romot nem szívesen. persze azzal garis lenne, de nem akarom hosszan nélkülözni a telefont.
(MiMax2 LOS 15.1)
Semmi más hiba nincs, minden app jól működik, adatvesztés sehol, csak időnként a névjegyek...

Lehet, hogy megszüntetem a csoportokat, mert úgy tűnik, a hívocsoportok mentése és visszaállítása androidon offline módon nem oldható meg, anélkül viszont két perc a névjegyek visszaállítása gyakori automatikus mentésből.

RedmiNote3 Kenzo LOS14.1-20180623 AGNI_v13.0 - MiMax2 Oxigen LOS15.1-20181020 by ashwin007

(#134125) nyisziati válasza Elemental (#134123) üzenetére


nyisziati
veterán

Én pont az ily3n elalvás miatt állítok be az okosórán is ébresztést, ráadásul "Gentle wake"-et. Ezt egy app hozza létre, amelyik figyeli az alvásfázist, és kb. fél órával a beállítottébresztés előtt elkezdi monitorozni, hogy mikor jövök ki a "deep sleep"-ből, majd ekkor gyengéden elkezdi rázni a csuklómat.
Csak fizikai gomb kétszeri megnyomására reagál, úgyhogy elég biztosan felkelt. :)

(#134126) Albigator válasza nyisziati (#134125) üzenetére


Albigator
őstag

Én zokniban nem tudok aludni, nem hogy órával a csuklómon... :D

(#134127) tekes válasza tekes (#134124) üzenetére


tekes
tag

Vajon a /data/data/.../contacts.db mentése, visszamásolása visszahozná a teljes névjegyzéket?

Ehhez ugyan nem értek, de DB Browserrel belenéztem, úgy tűnik az összes eltűnt névjegy is benne van törölt státuszban. Mindenesetre ~30MB, míg egy mentés kevesebb mint 2MB.

Lehet, hogy a True Phone bolondult meg?

RedmiNote3 Kenzo LOS14.1-20180623 AGNI_v13.0 - MiMax2 Oxigen LOS15.1-20181020 by ashwin007

(#134128) tekes válasza tekes (#134127) üzenetére


tekes
tag

Mégiscsak lehet menteni a hívócsoportokat: A /data/data/com.android.providers.contacts/databases/contact2.db fájlt visszamásolva minden helyreáll.

[ Szerkesztve ]

RedmiNote3 Kenzo LOS14.1-20180623 AGNI_v13.0 - MiMax2 Oxigen LOS15.1-20181020 by ashwin007

(#134129) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv.!

A Chrome 73-as verziójában van már sötét mód? Ha igen, hol találom, hol lehet beállítani? Ugyanis a jobb oldalon felül lévő /három pötty/ menü, beállítások opciójában hasonló sincs.

Köszönöm

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#134130) snooze válasza Aurig@ (#134129) üzenetére


snooze
veterán

Csak a pc-s verzioban van még..

GO Gunners!!!

(#134131) Zola007 válasza Tökimanó (#134118) üzenetére


Zola007
veterán

Biztos

Hamarabb felébredtem mint az ébresztő és feltűnt, hogy nem csörgött.
Nézem az ébresztést, "next alarm out in 23h57m" vagy valami ilyesmi

Magyarul átrakta magát egyszerűen másnapra, aznap pedig nem szólt.
Ha rá hagyatkozom, simán elalszom a vonatot.

Korábban is volt ilyen, letöröltem, újraraktam, működött pár hónapig, majd egyik napról a másikra meghülyült.
A gyári program mindig működött, de abban nem lehet beállítani szinte semmi

Fogok venni egy rendes, beállítható ébresztőórát, mert nem bízom a telefonban.
Lehet szoftveres bug, másrészt ha elfelejteném felrakni töltőre és éjszaka merül le, akkor ugyanott vagyok.
Nem jó munkából sem elkésni, de vonat / repülő / állásinterjú, stb még kellemetlenebb.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#134132) Fall-N válasza snooze (#134130) üzenetére


Fall-N
veterán

Canary mobilos is tudja csak állítólag bugos.

[ Szerkesztve ]

(#134133) pc360 válasza Aurig@ (#134129) üzenetére


pc360
addikt

Az Operában van. Az gyakorlatilag Chrome, csak jobb. :)

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#134134) Aurig@ válasza pc360 (#134133) üzenetére


Aurig@
őstag

Van ugyan olyan gyors, mint a Chrome? Mert ezzel eddig elégedett voltam.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#134135) DrBubo77 válasza snooze (#134130) üzenetére


DrBubo77
addikt

A mac-es verzióban van, a pc-sben még nincs.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#134136) kory24 válasza Aurig@ (#134129) üzenetére


kory24
őstag

Elvileg így :

[link]

Nem próbáltam

(#134137) Somatom válasza Aurig@ (#134134) üzenetére


Somatom
veterán

Nem haszálok Chrome -ot, így nincs viszonyítási alapom, de az Opera sebességével elégedett vagyok.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#134138) Albigator válasza kory24 (#134136) üzenetére


Albigator
őstag

Én pont tegnap próbáltam ki és működik. Amit elnéztem elsőre és azért nem volt jó, az h elején is van kötőjel:
-force-dark-mode

(#134139) kezman válasza kory24 (#134136) üzenetére


kezman
őstag

Ez így ok windows alatt, de itt androidról beszéltek. :DDD
A topik android alkalmazások ugyebár?????

[ Szerkesztve ]

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#134140) pc360 válasza Aurig@ (#134134) üzenetére


pc360
addikt

Ugyanaz a motor (a Google-lel közös fejlesztés), sebességre is ugyanaz, csak sokkal jobb a felülete.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#134141) Albigator válasza kezman (#134139) üzenetére


Albigator
őstag

Persze.
Egy vki írta h még csak a pc-s verzióban van, ezt vki cáfolta, h csak Mac-en van, vki meg ezt cáfolta, h winen is én pedig ezt megerősítettem. De ezért van az off gomb, nyugodtan lehet használni. :)

(#134142) kory24 válasza kezman (#134139) üzenetére


kory24
őstag

Ugyebár ja, de előttem vki azt irta van pc-sen, más vki pedig azt hogy még csak mac-en...

Egyébként pedig ha már Mac-en és Pc-n van, akkor következtetni enged arra, hogy hamarosan androidon is lehet.

Tehát ugyebár akkor mégse teljesen off...

[ Szerkesztve ]

(#134143) Tökimanó válasza Zola007 (#134131) üzenetére


Tökimanó
senior tag

A hiba lehetősége abban is benne van. Elromlik az óra,elfelejted felnyomni,stb. Ettől függetlenül az biztos hogy egy jó vekker megbízhatóbb egy alkalmazásnál. Ami hátrány hogy azt nem tudod mindenhová magaddal vinni. :D
De ha nem ment el teljesen a kedved a telefonos ébresztőtől ,ezt kipróbálhatod. Ez az ingyenes változat,de ugyanazt tudja mint a pro,cserébe néhány reklámot el kell viselni.

[link]

(#134144) rushty


rushty
senior tag

Olyan alkalmazast keresek, amivel ki tudom kapcsolni a telefont (kirak az asztalra egy ikont - hogy van ez Android nyelven? :F ), a másik amivel screenshotolhetok.
A fizikai gombkombinaciok nem működnek mondjuk így érdekes lesz bekapcsolni, ha lemerül. :(

Revolut meghívó pü-ben

(#134145) SharpSA


SharpSA
veterán

Mi történik az áruházban? Kerestem a korábban bevált tárcsázókat és nincsenek. Mine törölve. Miért? True Phone, ex Dialer, stb.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#134146) Albigator válasza SharpSA (#134145) üzenetére


Albigator
őstag

Gondolom hasonló okból mint pl h sok hívásrögzítő nem működik megfelelően már, nincs hozzáférése, engedélye a névjegyekhez/telefonkönyvhöz.
(134003 hsz)
Enélkül az engedély nélkül pedig nincs is értelme egy tárcsázónak.

[ Szerkesztve ]

(#134147) SharpSA válasza Albigator (#134146) üzenetére


SharpSA
veterán

A True Phone jól működik, egyedül a nem fogadott hívást nem tudja kezelni, azaz nem tűnik el az értesítés.
Úgy látom kezd elbutulni a rendszer, mert a gyári appok mind némi alap funkciókkal rendelkeznek... A végén még az android is ios féle korlátolt valami lesz...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#134148) Zola007 válasza Tökimanó (#134143) üzenetére


Zola007
veterán

köszi kipróbálom

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#134149) Tökimanó válasza Albigator (#134146) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Ezek szerint ha a True Phonet valamiért törölnöm kell akkor már vissza sem tudom rakni ,hiába fizettem a prémiumért?

(#134150) Dr.NX válasza rushty (#134144) üzenetére


Dr.NX
addikt

"A fizikai gombkombinaciok nem működnek mondjuk így érdekes lesz bekapcsolni, ha lemerül."

Vagy ha nem merül le, csak simán kikapcsolod...

Elfogadom a sütiket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.