Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#134851) qwertly válasza pikszel (#134845) üzenetére


qwertly
addikt

Szia,köszönöm a válaszodat.Ezt használom,a fent említett készüléken.De nem tudtam,hogy ezt lehet android alatt is használni plusz,pl: samsung telefonal is kompatibilis.

(#134852) bigrock válasza Probert75 (#134849) üzenetére


bigrock
addikt

Alul írja a cikkben, hogy "Segg" "Fennec" néven futhat tovább :DDD

(#134853) Probert75 válasza bigrock (#134852) üzenetére


Probert75
addikt

A Firefoxról linkeltem a megszűnést! Az meg hogy éppen fejlesztés alatt van egy új motorral, kinézettel valami, azt senki nem cáfolta. De az nem Firefox.

(#134854) Tökimanó válasza zzz03 (#134850) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Beállítás -Szövegjavítás- Következő szóra vonatkozó javaslatok ki. Innentől ha beírsz egy szót a szóköz után az írásjelek lesznek a javalatsávban .

(#134855) zzz03 válasza Tökimanó (#134854) üzenetére


zzz03
őstag

ez ki van kapcsolva es meg se jo. ugyanugy van beallitvainden mint a masik telon... ezert se ertem.

(#134856) eclipse19 válasza zzz03 (#134855) üzenetére


eclipse19
senior tag

Próbáld úgy újra telepíteni, hogy ne állítsa vissza az alkalmazás adatait a Google fiókból. (Ha eddig nem igy csináltad.)

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#134857) zzz03 válasza eclipse19 (#134856) üzenetére


zzz03
őstag

úgy néz ki sikerült. letöltöttem egy másik billentyűzetet majd töröltem a Google billentyűzetét minden beállításával együtt telefon újra indít gboard vissza másik billentyű le És már működik is. :DDD köszönöm a tippeket :R

(#134858) Tökimanó


Tökimanó
senior tag

Második számú böngésző lehetne a Chrome a telefonomon. Most kísérletezek vele. Nem lenne rossz de az Istennek sem tudok rájönni hogy lehet kezdő oldalt beáálítani. Illetve hogyan tudok bármelyik oldalról egyből oda lépni. Nem a többször látogatott oldalakra gondolok,hanem gyorskereső félére, olyan oldalakkal amiket én állítok be.Segítenétek?

(#134859) nyisziati válasza Tökimanó (#134858) üzenetére


nyisziati
veterán

Kezdőoldal: jobb fönt három pötty, beállítások (alul), kezdőoldal. Van egy csúszka, amit el kell húzni, hogy bekapcsold, illetve az alatta lévő sorban beállítod ezt az oldalt.
Később úgy jutsz ide, hogy balra fönt, a címsor mellett ráböksz a házikóra.
A gyorskereső a kezdőlapon jelenik meg, 8 ikon a lapok névének elejével.
Ezt az algoritmus választja ki neked a leggyakrabban látogatott lapok alapján.

(#134860) Tökimanó válasza nyisziati (#134859) üzenetére


Tökimanó
senior tag



Nem találok kezdőoldal opciót.

(#134861) nyisziati válasza Tökimanó (#134860) üzenetére


nyisziati
veterán

Webhelybeállításokban nincs?

Enyém egyébként így néz ki:

(#134862) Tökimanó válasza nyisziati (#134861) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Sajnos ott sincs. Ez a verzió és op.rendszer van nálad is? Mert ha igen ,akkor érdekes helyzet ez.

(#134863) nyisziati válasza Tökimanó (#134862) üzenetére


nyisziati
veterán

Még azon gondolkodtam, hogy be vagy-e jelentkezve Google-fiókba.

(#134864) sbwolf válasza Tökimanó (#134862) üzenetére


sbwolf
aktív tag

A flags-nál engedélyezd.

[ Szerkesztve ]

(#134865) Tökimanó válasza sbwolf (#134864) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Bingó! Ez volt a megoldás :C Köszönöm a segítséget Neked és Nyisziatinak is :R Még egy kérdésem lenne. Esetleg azt meg lehet oldani hogy ne változzanak a kezdőlapon levő oldalak,hanem maradjanak az általam beállítottak mindíg,függetlenül hogy mennyit látogatom azokat az oldalakat? Ja és át lehet szerkeszteni a nevüket? Pl. A Nemzeti Sportot ne úgy írja hogy Nemz... hanem ahogy én mindenhol nevezem NS:

[ Szerkesztve ]

(#134866) Elemental


Elemental
addikt

Olvastam, hogy akciós a safe in cloud. Nekem nem mutatja, mert már megvettem.

(#134867) Face8814


Face8814
őstag

Sziasztok!
A Chrome esetében elérhető a dark mode, de csak a 74 verziótól. Nekem még a 73-as van és egyszerűen nem dobja fel a frissítést 74-re. 9-es droid fut a telefonon (Samsung S10), míg az S7-es Samsungomon (azon 8-as fut), már elérhető a 74-es Chrome.
Létezik, hogy 9-es droidon nem elérhető még a frissítés?

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#134868) ollie válasza Face8814 (#134867) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Majd pár napon belül megkapod a frissítést. Sosem egyszerre engedélyezik mindenkinek a frissítéseket, mert akkor azonnal lehalna a play store. Nekem már napok óta fent van a Note9-en a Pie-on. Ha nagyon kell, uninstall (vagy letiltás, ha nem lehet) az S10-en, aztán már a legfrissebbet tudod letölteni.

***

(#134869) Face8814 válasza ollie (#134868) üzenetére


Face8814
őstag

Ok, köszönöm az infót

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#134870) DS39 válasza Face8814 (#134867) üzenetére


DS39
nagyúr

hol van ez a dark mode a 74-esben?

(#134871) Aurig@ válasza DS39 (#134870) üzenetére


Aurig@
őstag

Nálam: Beállítások -> Dark mode -> csúszka bekapcs.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#134872) DS39 válasza Aurig@ (#134871) üzenetére


DS39
nagyúr

köszi. ez nekem csak az után jelent meg, mint menüpont, hogy chrome://flags-ben engedélyeztem.

(#134873) Face8814 válasza DS39 (#134872) üzenetére


Face8814
őstag

Elvileg még csak teszt jelleggel van benne. [link]

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#134874) aicon


aicon
senior tag

nem tudja valaki hogy ezt a csengőhangot melyik számból csinálták?
[link]

[ Szerkesztve ]

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#134875) ollie válasza aicon (#134874) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

(#134876) aicon válasza ollie (#134875) üzenetére


aicon
senior tag

köszi

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#134877) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, melyik böngésző blokkolja a reklámokat, követéseket, ujjlenyomatokat stb., ami megbízhatóan és biztonságosan működik? Chrome-ot szeretem, de egyes oldalakon a sok reklám zavaró, próbálgatom a Brave-t, Firefox Focus-t eddig, esetleg Opera (bár mióta kínai kézben van nem nagyon bíznám rájuk az adatokat)? Chrome-on kívül tud vmelyik automatikusan fordítani magyarra és támogatja a biztonságos böngészést? Valamint van vmilyen megoldás arra, hogy egyes weboldalakat megnyitva szinte a fél vagy akár az egész képernyőt beteríti az infó a sütikről (engedélyezve vannak, kivétel a harmadik féltől származóak nem) ne jelenjen meg? Köszi.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#134878) snowdog válasza junior11 (#134877) üzenetére


snowdog
veterán

Ennek kapcsán körülnéztem a neten, és ez a böngésző elég jónak tűnik: [link]

[ Szerkesztve ]

(#134879) junior11 válasza snowdog (#134878) üzenetére


junior11
veterán

PC-n Chrome nekem is a főböngésző (de használok mellette néha Edge-t és FF-ot is), ott nekem az uBlock Origin és egyebek ezt megoldják, androidon Chrome-hoz ilyen nincs, csak Firefoxhoz, azt pár hete próbáltam, és lassúcska volt nekem. Brave nem rossz, gyors, FF focus is jó - bár ezt max másodlagos böngészőként érdemes szerintem meghagyni egyes esetekre, Operát nézem még, majd este felrakom kipróbálni pár napra, de ahogy olvasom van háromféle is - a sima, Mini és Touch.
Vagy Chrome+Adguard kombó még esetleg, régebben olvastam, hogy vpn-en keresztül szűr, bár nem tudom, hogyan működik ez a dolog és mennyire biztonságos a magánszféra és adadvédelem szempontjából...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#134880) snowdog válasza junior11 (#134879) üzenetére


snowdog
veterán

Bocs, de mire módosítottam a hozzászólásomat, már reagáltál rá.

(#134881) 0ttó


0ttó
tag

Üdv,
a Keepass2Android alkalmazás elvileg szinkronizál, ellentétben az offline verziójától.
A beállításokban, de máshol sem találok szinkronizálási lehetőségeket, mit, mivel, hogyan szinkronizáljon.

Valahol olvastam, hogy eszközök között is tudja szinkronizálni az adatbázist, de nem találok a programban semmit ezzel kapcsolatban.

Mit szinkronizál, mivel?
Hogyan vagy hol lehet beállítani ezeket az appban?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#134882) snowdog válasza 0ttó (#134881) üzenetére


snowdog
veterán

Szia!

Itt elég részletesen leírják a működését, bár lehet hogy az asztali verzióról szól. Gondolom a szinkronizálás hasonló lehet. [link]

Ez pedig egy androidos leírás. [link]

[ Szerkesztve ]

(#134883) Ajándékok


Ajándékok
aktív tag

Sziasztok

Dual sim-es tárcsázót keresek. Olyan kellene, amivel egyszer beállítom minden telefonszámra, melyik sim-en menjen ki és többet nem kell vele foglalkozni. Voip-ot is használok, olyan kell, amit a voip nem zavar meg! Sok olyat találtam, ahol beállítható. Beállítom a megfelelő sim-et, és mégis voip-on tárcsáz.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#134884) darvinya válasza junior11 (#134879) üzenetére


darvinya
titán

Csak a sima Opera-ban Blokkoló kivételek beállítás lehetőséggel.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#134885) #16695808 válasza junior11 (#134877) üzenetére


#16695808
törölt tag

Samsung böngésző

(#134886) 0ttó válasza snowdog (#134882) üzenetére


0ttó
tag

Szia,
már nézem is.
Köszi.

(#134887) junior11 válasza darvinya (#134884) üzenetére


junior11
veterán

Felraktam, nem tűnik rossznak, eddig a Brave mintha kicsit gyorsabb lenne, de adok neki pár napot.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#134888) perempe


perempe
addikt

nekem tetszik a régi S3 Galaxy, de a panoráma nem jó. (csak a kép széle lesz jó, a mozgatva fényképezett részek bemozdulnak.) milyen ingyenes programmal válható ki?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#134889) evo87


evo87
őstag

Sziasztok!

Accuweather nálam azt csinálja, hogy az értesítési sávra kihelyezett hőmérséklet ikont csak akkor frissíti, ha belépek az appba, holott fél órás frissítés van beállítva. Találkozott már valaki hasonlóval, illetve mi lehet a megoldás? Esetleg user error?

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#134890) GEPESZ66 válasza #16695808 (#134885) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Melyik reklámblokkolót használod hozzá?
Kár,hogy nincs benne fordító.

(#134891) junior11


junior11
veterán

Végül felraktam a Chrome mellé az Adguardot is, a próbaidőszak alatt kipróbálom milyen. Használja vki, tud esetleg pár sort írni róla? Aktiváltam a filtereket, bekapcsoltam a védelmet - állítólag lokális vpn szervert használ - ez mennyire megbízható az adataimra nézve? DNS szerverként az Adguard dns-t ajánlott beállítani? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#134892) MADcat válasza GEPESZ66 (#134890) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Adblock fast nálam teszi a dolgát.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#134893) junior11 válasza GEPESZ66 (#134890) üzenetére


junior11
veterán

S7-en az Adguard blokkolót használom hozzá.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#134894) MADcat válasza junior11 (#134891) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Ha DNS szervert magába beállítod a telefonon, a programot nem is kell. Viszont akkor nincs kivétel, mindenhol blokkol.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#134895) junior11 válasza MADcat (#134894) üzenetére


junior11
veterán

A DNS védelem bekapcsolása után először a rendszerét állította be magának, aztán felajánlott az Adguard dns-ét. Vagy maradhat az androidé is? Nem nagyon értek még ehhez, bocs, ha hülyeséget írok, ki kell tapasztalnom.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#134896) user112


user112
senior tag

Sziasztok!
A Google Fordítóval kapcsolatosan szeretnék kérdezni.
Régebben nekem úgy működött, hogy a szöveg kijelölését követően automatikusan bejött a jobb oldalon az ikonja és csak rá kellett kattintani aztán fordított is.
Most Pie-m van és nem jövök rá, hogyan kell ezt beállítani (csak fordítás koppintással van, de ez nem ugyanaz; többi alkalmazás fölött engedélyezve).
Tudnátok ebben segíteni? Operát használok most is.

(#134897) zeon.hu válasza user112 (#134896) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Automatikus indítás, indítás háttérben, felugró ablakos értesítés engedélyezve?
A "fordítás koppintással" kell legyen bekapcsolva.

#?*@&!

(#134898) #16695808 válasza GEPESZ66 (#134890) üzenetére


#16695808
törölt tag

Adblock fast nálam teszi a dolgát.

(#134899) darvinya válasza user112 (#134896) üzenetére


darvinya
titán

Pedig fordítás koppintással az.
Amúgy, ha Operát használsz, akkor kijelöléskor felugró menü további részében ott közvetlen fordítás menü.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#134900) user112 válasza darvinya (#134899) üzenetére


user112
senior tag

Igen, a menüben ott van.
De ez olyasmi volt régen, mint a Messenger-nél a chat fejek; megjelent a kijelölés után. Úgy emlékszem automatikusan induló program volt bekapcsoláskor.
Nem is értem ezt a "fordítás koppintással" dolgot. Megjelenik az értesítősávban, de ha rábökök a kijelölt szövegre, akkor nem történik semmi. Nem így kell használni?
Még az is jó lenne, hogyha megjelenik a fordító, egyből főalkalmazásban jelenjen meg. Ne kelljen még ezt a menüjéből külön kiválasztani. Ezt lehetne valahogy?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.