Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#134901) user112 válasza zeon.hu (#134897) üzenetére


user112
senior tag

Nem találom ezeket a menüben.

(#134902) zeon.hu válasza user112 (#134900) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kijelölés, másolás, utána jelenik meg.

Telefon beállítások, alkalmazások, engedélyek, egyéb engedélyek, stb.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#134903) user112 válasza zeon.hu (#134902) üzenetére


user112
senior tag

Ezaz, köszönöm :R . Mindig a fordításra nyomtam, nem a másolásra.
A fejlesztőiben van olyan hogy Készenlétben lévő alkalmazások. Itt a Fordító aktív. Erre gondoltál?

[ Szerkesztve ]

(#134904) darvinya válasza user112 (#134900) üzenetére


darvinya
titán

Fordítás koppintással müködik úgy, hogy Kijelölöd-Másolás s megjelenik Fordító ikon oldalt, s arra bökve elintézi a fordítást.

Én jobban szerem menüset, mert nem kell átlépni Fordító app-ba s látom még eredeti szöveg környezetet is.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#134905) crok válasza Bozek (#131544) üzenetére


crok
Topikgazda

Ez a Manual Camera viszont "az" a Manual camera, igaz? Most ingyen van.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#134906) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Hali,
Lehet nagyon láma kérdés: hogy lehet kikapcsolni hogy az USB-hez default alkalmazást kérjen állandóan? Van-e rá valami alkalmazás, mert nagyon nem találom a megoldást. Nem akarok beállítani defaultot, mert többféle zenelejátszót használok, magam szeretnék választani minden egyes alkalommal.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#134907) Fall-N válasza junior11 (#134891) üzenetére


Fall-N
veterán

Igen ha 9-es a droid érdemes beállítani az AdGuard DNS-t, így kiszűri az alkalmazásokból is a reklámot, amit egyébként nem tud.

De jó ingyenes alternatíva a DNS66 és a Blokada is. A hunfiltert kell beállítani és már működik is.

Böngészőből viszont jobb a Chrome alapú Kiwi Browser. Tud natív sötét módot, így a honlapok is mind sötétek lesznek. Ezenkívül támogatja az asztali Chrome kiegészítőket is.

(#134908) junior11 válasza Fall-N (#134907) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, Android 6.0 és 8.0.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#134909) Fall-N válasza junior11 (#134908) üzenetére


Fall-N
veterán

Sajnos a Privát DNS szűrés csak Android 9 óta van, de nem tragédia ha nem tudja a telefon.

(#134910) user112 válasza darvinya (#134904) üzenetére


user112
senior tag

Köszönöm. De lehetne menüs nélkül, főalkalmazásként inditani?

(#134911) Fall-N válasza user112 (#134910) üzenetére


Fall-N
veterán

A Google Fordító maga tud beépülni és bárhol fordítani, ha meg van adva az engedély. Ilyenkor felugró ablakban mutatja a fordítást. Ez természetesen böngészőtől független és bárhol kijelölve a szöveget működik.

(#134912) lorcsi


lorcsi
veterán

fris android felhasználóként a következő problémába ütköztem:
jelenlegi: android 9, pie
a korábbi telefonomban a kontaktok outlook-val voltak szinkronizálva (+ két gmail fiók is be volt állítva)

a google app-rész gmailjába beállítottam mind a 3 mailt (beállítások-> fiókok részben is ezek vannak), de az outlook fiókból nem akarja sehogyan sem kiszedni a kontaktokat :W

már azzal is megpróbálkoztam, h csv-be kiszedtem a kontaktokat(excel)
és az sd-ről betallóztam
de így sem jártam sikerrel :(

van egy outlook nevű progi ez látja a kontaktokat, napráram is..de nem képes szinkronizálni

ms exchange-be is beállítottam ezt a mailem..itt is hibába ütközik a kontaktokkal és a naptárral is

hogyan lehet importálni?

(#134913) _CICAFIU_ válasza nyisziati (#134861) üzenetére


_CICAFIU_
aktív tag

Szia! Nem a témához kapcsolódik de ez melyik betütípus?

Huawei P30

(#134914) nyisziati válasza _CICAFIU_ (#134913) üzenetére


nyisziati
veterán

Hali!

(#134915) darvinya válasza lorcsi (#134912) üzenetére


darvinya
titán

Gmail-ben Exchange fiókként vedd fel, s akkor lesz kontakt, naptár is.

Nálam is így van.
Viszont Névjegyzék app-ban, akkor látom névjegyeket, mikor átváltok arra a fiókra.
De alapértelmezett a Google fiókom.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#134916) antal750 válasza Ajándékok (#134883) üzenetére


antal750
aktív tag

True phone

(#134917) enginev3.0


enginev3.0
félisten

A chrome-os könyvjelzőket, jelszavakat stb...-t nem lehet szinkronizálni más androidos böngészőkkel?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#134918) junior11 válasza enginev3.0 (#134917) üzenetére


junior11
veterán

Samsung böngészővel lehet pl. a könyvjelzőket, ehhez az asztali Chrome-ban telepíteni kell a Samsung böngésző bővítményét.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#134919) tomy86


tomy86
addikt

A Poweramp unlocker most 369 forint 1400 helyett.

(#134920) Adept


Adept
csendes tag

Szasztok

Kicsit bajban voltam hogy hova irjak..

A problémám a következő. Adott egy Androidos telefon és egy tablet, mindkettőn az én accountom fut. Hogyan tudom azt megcsinálni hogy a két eszköz tudja egymást hivni Duoban, Viberen, stb. (azért kellene mert igy tudna hivni a gyermekem videohivással)?

Van erre megoldás?

Meditate on this, I will...

(#134921) perempe


perempe
addikt

van olyan panoráma alkalmazás, ami nem magától készíti a második/harmadik képet? csak az első kép szokott jó lenni beltérben.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#134922) ollie válasza Adept (#134920) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csinálj egy új google accountot, és add hozzá ahhoz (a meglévő mellé), amit a gyerek használ. Ezt hívod majd a Duóval. Viber csak akkor fog működni, ha van SIM kártya a tabletben is.

***

(#134923) _CICAFIU_ válasza nyisziati (#134914) üzenetére


_CICAFIU_
aktív tag

Köszönöm! :R Gondolom samsungod van. Ezt a betűtípust nem lehet kimenteni belőle valahogy ttf formátumban? Neten amiket találtam azokból hiányoznak a hosszú ékezetes karakterek:(

[ Szerkesztve ]

Huawei P30

(#134924) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Van olyan navigáció alkalmazás, amibe meg tudod adni, mennyivel tudok max haladni?
Pályán mennék futóval, és nem mehetek 130-at, csak 80-at, de a navi úgy számol, hogy a lehető leggyorsabban megyek - Waze legalábbis ilyen.

Köszi a válaszokat előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#134925) nyisziati válasza csabyka666 (#134924) üzenetére


nyisziati
veterán

Google Maps folyamatosan korrigál az aktuális sebességed alapján. De gondolom net is kell neki.

(#134926) nyisziati válasza _CICAFIU_ (#134923) üzenetére


nyisziati
veterán

Végigtúrtam a telót, de sajnos csak root eléréssel lehetne csak megtalálni (valószínűleg).
Itt találtam egy apk-ból telepíthető fájlt, persze nem tudom, van-e benne hosszú ékezetes.
Illetve indítottam egy keresést ezekkel a keresőszavakkal.

(#134927) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok, screen off-ra keresek appot, widgetet.

olyat, ami a dokkban egy érintésre kikapcsolja a kijlzőt. mit eddig használtam (screen of and lock /Katecca) sajnos nem működik együtt az új telómmal, mert ha kikapcsolja a kijelzőt, utána nem aktív a face detection. Azaz csak csúszka+minta kombinációval tudom feloldani. Ha a power gombbal kapcsolom ki a screent, akkor rendben működik.

megjegyzés:
sajnos a mai telefonokról már lespórolják a screen off direkt gombot (az összes többi hardveres gomb mellett... :((( tudom, ez fícsör, mondern, menő, ráadásul olcsóbbá teszi a gyártás és a profitot is növeli :C ), és mivel telefonálás közben a power gomb a hívás megszakítását végzi, ha kihangosítva leteszem, szeretném kikapcsolni a kijelzőt.

kérdés 2:
arra van esetleg valami app, hogy ha minta képernyőzár feloldást állítom be, akkor csak a minta jelenjen meg, ne legyen dupla képernyőzár. tehát ha megnyomom a power gombot, először megjelenik a csuszka, azt feltolom, akkor előjön a minta és ha feloldom, csak ez után van telóm. minden normális telefonon (úgy értem a régi, ódivatú vackokon) egyből a mint jött elő, és egy lépcsőben lehetett belépni.

kérdés 3:
arra valami, hogy a HOME gomb csak home gomb legyen: tehát se hosszan nyomva tartva, se újbóli megnyomásra ne hozzon elő valami funkciót. Vagy ez a Nova Prim sajátja, hogy ha alaphelyzetben megnyomom, akkor az appok közti keresőt dobj föl? Ki lehet ezt kapcsolni?

A teló: ulefone armor 3T, android 8.1

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#134928) pikszel válasza _CICAFIU_ (#134923) üzenetére


pikszel
őstag

Általában az ő, ű betű szokott hiányozni, de ebben benne vannak.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#134929) Probert75 válasza Wolfskin (#134927) üzenetére


Probert75
addikt

Miért nem használod a Nova Prime duplakoppos lezárását?

(#134930) punky10 válasza Wolfskin (#134927) üzenetére


punky10
addikt

A Nova-ban be tudod állítani,hogy a home hosszú lenyomására ne történjen semmi,de sok telefonnál a home hosszan indítja a Google keresőt,amit nem minden esetben lehet kikapcsolni.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#134931) Wolfskin válasza punky10 (#134930) üzenetére


Wolfskin
őstag

azt hiszem, ez google "fícsör", mert a google-t indítja el. amit lehet, már mindent letiltottam benne, de azt hiszem ezt sajnos csak rootolással lehet kiszedni...

@Probert75
"Nova Prime duplakoppos lezárását" - az mi?

update:
közben a alkalmazáskeresőt sikerült letiltani, a kézmozdulatok alatt volt.
már csak hosszú lenyomást kellen átállítani, pl screen off-r, de nem hinném, hogy lehet :(

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#134932) Probert75 válasza Wolfskin (#134931) üzenetére


Probert75
addikt

Nova beállítások/Gesztusok és bemenetek/Dupla érintés/Képernyő zárolása. Majd mikor elsőnek lezárod megkérdez valamit, kettőből lehet választani. Na ott olvasd el melyik jó neked és használd. Ezzel így a kezdőképernyő üres részén 2X érintve lezárja a képernyőt.

A hosszú érintést nem lehet sajnos tiltani a Novában.

[ Szerkesztve ]

(#134933) Wolfskin válasza Probert75 (#134932) üzenetére


Wolfskin
őstag

ok, eszt sikerült. bárt mondjuk a hívóképernyőm nem működik, mert ott értelemszerűen nincs üres terület
a home hosszan nyomva lenne a legjobb screen off :F

update: találtam egy appot, Home Button (Nu-Kob), ami nem a home-t, de a fölötte lévő derengő területet hosszan nyomva kikapcsolj a screent. sajna face detection és a ujjlenyomat scanner nem működik utána

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#134934) Probert75 válasza Wolfskin (#134933) üzenetére


Probert75
addikt

Milyen hívóképernyőre gondolsz?

(#134935) Wolfskin válasza Probert75 (#134934) üzenetére


Wolfskin
őstag

telefonálás közben

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#134936) csabyka666 válasza nyisziati (#134925) üzenetére


csabyka666
addikt

Szerintem nem úgy csinálja, mi a garancia arra, ha most 80-nal megyek, 1 km múlva nem fogom 130-cal menni?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#134937) Probert75 válasza Wolfskin (#134935) üzenetére


Probert75
addikt

Eggyel többet nyomsz! Kilépsz a home-ra hívás befejezése után és akkor duplakopp. Vagy a kikapccsal teszed le, ahogy írtad.

(#134938) Wolfskin válasza Probert75 (#134937) üzenetére


Wolfskin
őstag

nem letenni akarom, csak beszélgetés közben, ha kihangosítón van kikapcsolni a kijelzőt.
pl vezetés közben kihangosítva ne világítson

update: van egy csomó app, Button remapper, Multi action home button, Assistive touch for android, de szerintem root nélkül egyik sem fogja tudni felülírni a google-t a hosszú nyomásra És az a baj, hogy mind fizetős, szóval próbálgatáshoz drága.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#134939) atike válasza csabyka666 (#134924) üzenetére


atike
nagyúr

Az iGo-ban a jármű kiválasztásánál a profil hozzáadásnál nincs ilyenre mód...? Mármint hogy te magad hozzáadod hogy utánfutó és itt ennyivel, ott annyival mehet.... Rémlik, hogy volt benne ilyen, de egy jó ideje nem használom...

(#134940) Probert75 válasza Wolfskin (#134938) üzenetére


Probert75
addikt

Az egy idő után magától is elsötétül, ha a fülednél van, ha nincs, asszem. Majd kipróbálom, ha valaki hív, hogy mit csinál.

[ Szerkesztve ]

(#134941) nyisziati válasza csabyka666 (#134936) üzenetére


nyisziati
veterán

Az a garancia, hogy utólag számol. :D
Tehát először, amit megad kalkulációt, azt az engedélyezett maximális sebességgel (+ némi forgalmi/napszaki korrekcióval) számolja, majd utána, ahogy elindulsz, kb. percenként "mintát vesz" a tempódból, s ennek megfelelően korrigálja az érkezési idődet.

Így tud korrigálni pl. erős dugókban is, vagy ha a megengedettnél jóval gyorsabban mész, ezt többször megfigyeltem már.

[ Szerkesztve ]

(#134942) Wolfskin válasza Probert75 (#134940) üzenetére


Wolfskin
őstag

ha a fülednél van, akkor igen, a közelségérzékelő kikapcsolja. de ha kihangosítva szól, és tartóban van, akkor nem. akkor világít végig.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#134943) Wolfskin válasza Wolfskin (#134942) üzenetére


Wolfskin
őstag

Arra tudtok valami appot, ami kikapcsolja a képernyőzárat? pl kocsiban ne kelljen bajlódni fele. mert a beállításokban elég mélyen van és csak törölni lehet (arc/ujjlenyomat profil).

régen volt egy kis app, egy widget, No Lock, amivel ki be lehetett kapcsolgatni, hogy legyen, vagy ne legyen, nagyon jól működött, ami nyilván bug volt, úgyhogy a fícsör most az, hogy nem működik az új androidokon (már a 6-on sem)

a Myprofiles app-nak is volt ilyen beállítási lehetősége, az nagyon jó progi volt, meg is vettem, nyilván már a store-ból is törölték, de egy régi verzióval kipróbáltam, nem tudja kiiktatni a képernyőzárat.

tehát a megoldás, hogy törlöm az arc/ujjlenyomat profilom, majd minden alkalommal újabb negyedóra, hogy beállítsam? mert ha ez a fejlődés, akkor nagyon tetszik, végre valami látványos újdonság!!! :C

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#134944) atike válasza Wolfskin (#134943) üzenetére


atike
nagyúr

LG-n (még V10-em van :) ) simán ki lehet választani, hogy képernyőzár - nincs.... :)

(#134945) Wolfskin válasza atike (#134944) üzenetére


Wolfskin
őstag

persze, ki lehet kapcsolni itt is, csak töröl minden addigi profilt, mintát, ujjlenyomatot, arcfelismerést. kezdheted elölről beállítgatni.
tudom, hogy így a jobb, ez fícsör és fejlődés, de én azt szeretném, ha rosszabb volna... :W :O

van olyan profl szerkesztő app, vagy önálló app, widget, ami android 8-ban ezt átmenetileg ki tudja kapcsolni?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#134946) Tökimanó


Tökimanó
senior tag

A Google Fordítóban ha beállítom a koppintásos fordítást az értesítési sávra kirakja a fordító logoját. Meg lehet oldani valahogy hogy ne rakja oda?

(#134947) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv.!

Telefoncsere esetén hogyan tudom átvinni az új készülékre a megvásárolt alkalmazást (Nova Launcher Prime, PowerAmp) úgy, hogy ugyan úgy vásároltnak tekintse?
A fiókomban a vásárlásoknál látszik, hogy melyiket, mikor, mennyiért vettem meg.

Köszönöm!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#134948) crok válasza Aurig@ (#134947) üzenetére


crok
Topikgazda

Úgy, hogy az újba ugyanazzal az account-al lépsz be amivel megvetted - és megint letöltöd.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#134949) Somatom válasza Wolfskin (#134938) üzenetére


Somatom
veterán

Bocs, ez most nagyon amatőr válasz lesz! De, lehet root nélkül is. Az alapértelmezett szolgáltatást kell hozzá lecserélni. Nincs nálam az a telóm, amiben lecseréltem, hogy a saját hangvezérlőmet indítsa home hosszúra. Tasker vonalon érdeklődj! Ha jól emlékszem, akkor az autoinput, vagy az auto tools beépülő kellett hozzá.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#134950) ollie válasza Wolfskin (#134943) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Biztonsági okok miatt nem lehet, mert ha bármi app képes lenne erre, bajba lennél.

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.