Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#134951) Aurig@ válasza crok (#134948) üzenetére


Aurig@
őstag

Aha, ezt nem tudtam. Köszönöm

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#134952) Somatom válasza Wolfskin (#134943) üzenetére


Somatom
veterán

Tegyél valamilyen bluetooth eszközt a kocsiba, a telóban pedig állítsd be biztonságos eszközként!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#134953) zeon.hu válasza Tökimanó (#134946) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Telefon beállítások - alkalmazások, kiválasztod, értesítések, ott kapcsold ki az "alkalmazásikon"-t.

#?*@&!

(#134954) Wolfskin


Wolfskin
őstag

á, szerintem megy a kukáéba telethon. eladom, és visszateszem a régi agm x1-re a 5.1 androidot és kész.
Az összes app, amit napi szinten használok, évek alatt kitapasztaltam, finomhangoltam megy a kukába. Nem működik semmi, pl. a legfontosabbak, a rocket Dialer, a My Profiles,
Eddig egy napot (kb 8 munkaóra) szántam a telefon beállítgatására és az alap appok feléig se jutottam, mert semi nem működik rendesen.

Nem tudom kilőni, hogy az Android rendszer ne tegyen ki folyamatosan kitörölhetetlen üzeneteket. Hogy melyik alkalmazás használja az akkumlátort. melyiknek van ma rossz napja, melyik érzi magát elhanyagoltnak. Folyamatosan 3-5 üzenet vár. Én telefont szeretnék nem élettársat!!!! Eddig is minden telefonon minden frissítést, szolgáltatást, visszajelzést, üzenetet, mindent tiltottam, de ezen már nem lehet... :W :W :W

Elkúrtam egy napot, mondjuk nem eredménytelenül. rájöttem, hogy a android 6 fölé nem szabad mennem.

Amikor áttértem androidra sikerült a nokia/symbian funkcionalitásának és testreszabhatóságának 80%-t elérni, azt mondtam, oké. De mára olyan fapados lett az android, szinte már iphon, ahol van két gomb, ahol az amerikai felhasználók 30%-.a a bal nyomja meg, 70%-a jobb oldalit. Te melyiket szeretnéd? A választásban korlátlan szabadságot élvezel :O

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#134955) Wolfskin válasza Somatom (#134952) üzenetére


Wolfskin
őstag

felesleges, simán kihangosítva is olyan hangos, hogy leüvölti a fejem.

csak a kijelzőt szeretném kikapcsolni, a kocsiban telefonálás közben meg a képernyőzárat. sajnos az amerikai felhasználók túl kis %-a akarta épp ezt a kettőt kikapcsolni, ezért nem tették bele a lehetőségét. gondolom.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#134956) Wolfskin válasza ollie (#134950) üzenetére


Wolfskin
őstag

nem tudom, a régebbi telefonjaimon ez az app képes volt erre és sosem voltam bajban

de ha mondjuk legalább a rendszer felfüggeszthetné anélkül, hogy kitöröljön minden addigi beállítást, már az is nagyszerű felhasználói élményt okozna nekem.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#134957) DrBubo77 válasza Wolfskin (#134943) üzenetére


DrBubo77
addikt

Megbízható helyek vagy eszközök körül érdemes keresgélni.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#134958) nyisziati válasza Wolfskin (#134954) üzenetére


nyisziati
veterán

Ájfonosodik az android, nincs mit tenni.
Valahol érthető is, mert túl sokan éltek vissza a szabadsággal, amit ez a rendszer kínál(t). DE muszáj biztonságosabbá tenni, mielőtt egy-egy nagyobb cég kvázi botnetté alakítja néhány appal a droidos világot. Vagy végletesen visszaél az adatainkkal. Ez van.
Egyébként én is úgy érzékelem, kb. a 4.4, vagy talán még az 5.1 volt a csúcsa a droidnak.

(#134959) Somatom válasza Wolfskin (#134955) üzenetére


Somatom
veterán

A BT eszközt semmire sem kell használnod. Csak arra kell, hogy a teló biztonságos eszközként azonosítsa és kikapcsolja a biztonsági lépéseket a belépésnél. Nekem a karomon van a Talkband. Amíg a teló érzi a közelségét, addig nem kér kódokat a feloldáshoz.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#134960) Wolfskin válasza Somatom (#134959) üzenetére


Wolfskin
őstag

ok, így értem. csak ahhoz folyamatosan bekapcsolva kell tartanom a bt-t. én ált mindent kikapcsolok, gps, bt, wifi, csak akkor kapcsolok be valamit, ha kell valamihez. és csak addig. de nem rossz ötlet.

az az érzésem, hogy ezt a 8-as androidot rootolás nélkül már lehetetlenség használni. úgy még ki lehet herélni nem?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#134961) Tökimanó válasza zeon.hu (#134953) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Köszönöm!

(#134962) Somatom válasza Wolfskin (#134960) üzenetére


Somatom
veterán

Minek kapcsolod ki? Ha megy a BT, GPS, stb, akkor az autó generátora már nem bírja tölteni a telót? :) Nálam még a hotspot is állandóan megy. Van, hogy napokig ki sem veszem a telót az autós dokkolóból.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#134963) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Google fotókba segítsen már valaki! :R
Nem akarok készüléken (SD-n) fotót tárolni.
A szinkronizálás megy, pc-n a fotók között látom. Van pár mappa is szintén szinkronizálás bekapcsolva állapotban.
A kérdéseim:
- az normális hogy az egyéb mappák tartalma szintén a fotók közé van szinkronizálva, tehát nem jelenik meg külön mappában, hanem ömlesztve
- nem tudom törölni az app-al a képeket, mert azt írja nem lehet. Kép alul.

A fotók appot leszedtem, újra raktam, ugyan ez. Ilyenkor mi van? :F

[kép]

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#134964) Wolfskin válasza Somatom (#134962) üzenetére


Wolfskin
őstag

Nem, nem az aksi miatt, ráadásul ebben 10600 mAh van. Csak minek menjen. Amennyire lehet igyekszem lebutítani a telefont, szívem szerint nyomógombost használnék, de néha kell a net meg a mail. Meg néha a gps. Kb ennyi. Ha kell, olyankor legyen elérhető, de nekem amúgy semmit ne csináljon magától a telefon. Elolvasás nélkül kapcsolok ki és tiltok le mindent.
Egyelőre a home gomb hosszan lenyomása is megoldódott, a google szolgáltatást letiltottam, azóta csak rezeg egyet, de nem csinál semmit. és a rendszerüzenetek letiltásával is kész vagyok, rájöttem, hogy azokat az üzenet félretolásával megjelenő fogaskerék ikonra kattintva lehet letiltani. El se olvasom, csak of, off, off minden. Felhő, meg drive, meg play, meg mittomén még mi. Én így szeretem, amikor nem épp használom valamire, legyen egy darab tégla.
Na jó, a nem fogadott hívásokat és sms-eket jelezheti a LED-el. De hát végül is telefon. :U

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#134965) Itachi82


Itachi82
aktív tag

Csá all!
Valaki tudna ilyen billentyűzet alkalmazást mondani/linkelni, vagy olyat amit lehet ilyenre szerkeszteni?

(#134966) Wolfskin válasza Itachi82 (#134965) üzenetére


Wolfskin
őstag

ez az anysoftkeyboard úgy látom

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#134967) Wolfskin


Wolfskin
őstag

tud valaki olyan dialert, ami kb annyit tud, mint a rocketdialer? (már nincs fönn a storeban, telepíteni még lehet, a legutolsó 3.9.7 verziót, de beállítások közben már leáll)

a linken nagyjából fenn vannak a funkciói, ami a legfontosabb, amit tud:

• beállítható, hogy a tárcsázóval indul. tehát 1 kattintásra munkakész, nem 2-3 után
• beállítható minden elem színe: fontos infók fehér betűvel, a kevésbé fontosak szürke, fogadott hívások kék, nem fogadott piros, sikeres kimenő zöld, sikertelen sárga
• tárcsázáskor T9 keresés a névben, számban, híváslistában és a beállított további helyeken
• kiválasztható, hogy melyik címlistát/listákat használja
• van hozzá fekete téma. fekete alapon fehér betűk, semmi extra, dizájn, fícsör, kb így:

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#134968) Wolfskin válasza Wolfskin (#134964) üzenetére


Wolfskin
őstag

ekkora szívást: letiltottam a google szolgáltatásokat, így a home gomb hosszan lenyomva nem csinált semmit.
fú, végre, kész, hátradőltem.
letiltottam a chrome-ot is, telepítettem az Opera-t, erre voilá, a home hosszan megnyomva az opera böngésző google keresésére ugrik.

ez a google nem egy vírus, ez egy alien. durvább, mint a Skynet... :Y

ezt hol tudom tiltani?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#134969) nyisziati válasza Wolfskin (#134968) üzenetére


nyisziati
veterán

Szerintem nyugisabb életed lehetne, ha nem paráznál annyit. Aki aktát akart rólad nyitni, az már megtette, de arról úgyse tudsz.
Erről meg tudsz, amit írtál, de ők csak célzott reklámokat akarnak neked nyomni.
Hagyjad szerintem, nem ér ennyit az egész. Next-next-finnish, oszt' jó napot, ahogy Juha Maakkelaa mondaná. :DDD

(#134970) OPiiPO válasza nyisziati (#134969) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#134971) bigrock válasza Wolfskin (#134968) üzenetére


bigrock
addikt

A Google-t központilag kell letiltani, valahol Kaliforniában.
:)

[ Szerkesztve ]

(#134972) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Egy autós fejegységre keresnék egy appot. Azt szeretném, hogy ugyanazokat a beállítási lehetőségeket tudjam vele elérni, amit a samsung által kiadott Sound Assistant app. Az jó program, de csak samsung eszközön megy, ez a fejegység pedig nem samsung :N Szóval tudnátok valamit javasolni, ami nincs márkához kötve?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#134973) Wolfskin válasza nyisziati (#134969) üzenetére


Wolfskin
őstag

nem parázok a guglitól, bár nem szeretem az igaz. inkább azt mondanám, nem akarok tőle semmit, épp ezért nem szeretem, amikor elém tolakszik, keresztbe fekszik, az arcomba tolja a nagyszerű szolgáltatásait. a samsung note-okban is utáltam, hogy minden gombra tettek valami kitörölhetetlen szolgáltatást, amitől remélték, hogy fícsörösebb lesz az életem. de csak plusz munkát adtak, mert kerülgetni, bezárogatni kellet folyton.
szóval ha valamit akarok keresni, megnyitok egy böngészőt és ráguglizok. és itt meg is húznám a határt köztem és a gugli közt. ne adjon tippeket, tanácsokat, kedvemre való reklámokat, ne tegye szebbé az életem. szóval megpróbálom kikapcsolni. és nem, nem a szerverparkját lőttem le és a részvényeit küldtem padlóra, ez valóban félreérthető volt, (@bigrock) :D hanem a google szolgáltatások nevű appot tiltottam le ami állandóan megnyílt, ha a home gombot véletlenül hosszabban nyomtam, mint röviden.
és ugyanígy nem érdekelnek az appok, hogy mi használja az aksit, mi akarja frissíteni magát, melyik neheztel, mert rég használtam. ha alapban hagynám a telefont, az időm fele a vele folytatott diskurzussal telne. ez egy telefon. elsősorban telefonálni vettem, de annak legyen praktikus, kézre álló, funkcionális. mint egy nokia.(volt)
köszi a segítséget mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#134974) junior11 válasza Wolfskin (#134968) üzenetére


junior11
veterán

Múltkor olvastam valahol, hogy az Opera is harmadik felekkel osztja meg az adatokat, szóval semmivel sem vagy szerintem előrébb, mint a Chrome esetében, mely azért biztonságosabb böngészést nyújt.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#134975) Wolfskin válasza junior11 (#134974) üzenetére


Wolfskin
őstag

de azt megszoktam, ismerem, tetszik. nem akarok újat megtanulni. állítólag csökkenti az adatforgalmat. bár ennek nincs jelentősége. de van egy két olyan funkciója, ami anno megtetszett. ezt használom. majd ha megszűnik, mint minden, keresek másikat.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#134976) junior11 válasza Wolfskin (#134975) üzenetére


junior11
veterán

Okés, nem is rossz böngésző, vannak szerintem is hasznos funkciói, amúgy ma már szinte lehetetlen elkerülni a megfigyelést és az adatgyűjtést, talán még a Firefox a legjobb ilyen téren, de nekem Chrome mellett lassúcska volt androidon (kivétel a FF Focus, de azt max másodlagos böngészőnek éri meg), amúgy is készülnek komplett új böngészővel Fenix néven.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#134977) Tökimanó


Tökimanó
senior tag

Pár napja ha képet küldök a Messengeren vagy fogadok ,kép helyet ezt küldi és kapom. Ha kapok ,megkérdezi hogy letöltöm e a fájlt. De letölteni sem lehet. Kíírja hogy fájl letöltésének előkészítése és ennyi. Ez mitől lehet és hogy állíthatom vissza hogy kép menjen és kép jöjjön?

(#134978) Probert75 válasza Wolfskin (#134942) üzenetére


Probert75
addikt

Na kipróbáltam, hívott az a haverom, akivel ilyen dolgokat ki szoktam próbálni!
Simán kihangosítottam őt, majd a Home gombot 1X megnyomva/érintve a hívást felrakta a rolóra, majd szépen magától elsötétült a kijelző. De BT-n is simán elsötétül. Ezt meg ő mondta, mert ő meg a kocsija BT kihangosítójára kapcsolódik, és neki magától is elsötétül BT-vel.
Szóval nem értem minek ehhez külön program.

(#134979) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Korábbi Android verzióban volt olyan, hogy az értesítéseknél be tudtam állítani, hogy pl. a Messenger csak bizonyos időközönként (pl. 5 percenként) jelezzen értesítést új üzenetről, akkor is, ha időközben jön egy csomó új. Ez azért volt jó, mert nem cserregett a telefon minden egyes smiley-nál egy group chatben.
Na most úgy néz ki, Pie alatt nincs ilyen beállítás, vagy legalábbis én nem találom. (Xiaomi Mi A2 Lite)
Van erre valakinek okos megoldása?

Elfogadom a sütiket.

(#134980) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Olyan programot keresek, ami automatikusan a legerősebb mentett wifihez csatlakozik. Létezik ilyen?

(#134981) stuka20


stuka20
aktív tag

Ha rootolt a teló, akkor is adguard az ajánlott hirdetésblokkoló? Nálam operában nem szűr rendesen (pl. ncore). De a többi alkalmazásban, amit teszteltem jól szűr. Amelyikben nem azt meg reportoltam (valamelyiket már 3x is, de csesznek válaszolni).

(#134982) darvinya válasza junior11 (#134974) üzenetére


darvinya
titán

Nem oszt meg senkivel semmit az Opera, mert saját szervert üzemeltet tömörítés céljából.
Amúgy van VPN funkciója, ahol beállítható saját szerver, stb.
De, ha ennyire para, akkor ott inkognitó mód, ami azzal jár, hogy az oldalak sütijei esetleg teljesen letilt.
Tehát maguk az oldalak gyűjtik az adatokat (sütik).

Igaz volt Yandex böngésző, ma már Samsung böngésző, a volt KGB szervernek adod az összes dolgaidat.

Wolfskin

Hosszú Home gomb kikapcsolható, s ekkor semmilyen kereső nem jön be.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#134983) junior11 válasza darvinya (#134982) üzenetére


junior11
veterán

Már nem emlékszem, melyik oldal írta ezt, állítólag a felhasználási feltételekben is benne van, hogy megoszthat egyes adatokat harmadik felekkel a böngésző használata során, gondolom a többi sem különb, max a Firefox esetleg még. Amióta kínai kézben van, sokan tartanak tőle adatvédelmi szempontból, valamint a kártékony oldalak elleni védelme is jócskán alulmaradt a FF, Edge és Chrome-mal szemben (desktop-ot említették). Amúgy az Operában benne a Google safe browsing funkciója?

Amúgy nekem semmi bajom vele, Chrome éra előtt nagyon sokáig használtam, szerettem. Nemrég raktam fel próbaként az asztali verziót is és mobilra, nem rossz egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#134984) beg válasza darvinya (#134982) üzenetére


beg
veterán

...a volt KGB szervernek adod az összes dolgaidat.

Mára is érdemes volt ide benézni.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#134985) Probert75 válasza darvinya (#134982) üzenetére


Probert75
addikt

"Hosszú Home gomb kikapcsolható, s ekkor semmilyen kereső nem jön be."

És ezt hogyan?

(#134986) MADcat válasza beg (#134984) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Ó. A gyíkemberek még csak most jönnek! :K

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#134987) nyisziati válasza MADcat (#134986) üzenetére


nyisziati
veterán

Szórják a chemtrailt a lapos Földre. 😆

(#134988) darvinya válasza Probert75 (#134985) üzenetére


darvinya
titán

Beállítások-Alkalmazások és értesítések-Speciális-Alapértelmezett alkamazások-Segédalkamazás és hangbevitel-Segédalkalmazás

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#134989) nyisziati válasza beg (#134984) üzenetére


nyisziati
veterán

"Mára is érdemes volt ide benézni."
Ugye?! Csak mindig ellenőrizni kell a topik nevét, nehogy szakmai oldal helyett a viccrovatba tévedjen az ember... :D

[ Szerkesztve ]

(#134990) Probert75 válasza darvinya (#134988) üzenetére


Probert75
addikt

Ez a telefon beállításaiban?

(#134991) darvinya válasza Probert75 (#134990) üzenetére


darvinya
titán

Igen.

Máshol van ilyen beállítás szerkezet app-ban?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#134992) Probert75 válasza darvinya (#134991) üzenetére


Probert75
addikt

Mert Samsungon 9.0 pitén én ezt nem lelem sehol.

(#134993) Mcrazy válasza icemad (#134980) üzenetére


Mcrazy
őstag

Szia! Erről a programról van tudomásom ->Wifi Switcher, de nem tudom, hogy mennyire stabil. Próba szerencse.

Üdv: Mcrazy

(#134994) Wolfskin válasza darvinya (#134982) üzenetére


Wolfskin
őstag

Ha valaki megmondaná, hogy tudom a home gomb hosszú megnyomására varázsolni a screen offot, annak nem is tudom... megiszatnám vele a böngészési előzményeimet... :DDD
----
Egyszer sikerült, egy zgpax s9 teló, 3 fizikai gombjából a középsőre varázsolnom a screen off/on funkciókat! 3 fizikai gomb.. ahw.. mint a mesében. Egy álom volt! Igaz, ehhez meg kellett rootolnom. De aki dudás akar lenni... Még ma is azt használnám, ha nem kezdett volna el kínai appokat letölteni utána. Tűzfal ide, avast oda. És magától bekapcsolta a wifijét. Igen, saját magának. Kikapcsoltam, 2 perc múlva már megint online volt. Egy orvosi műhiba... és öntudatra ébredt. Vagy nem tudom. Kivettem az aksiját és a testét alufóliába tekertem, havonta cserélgatem rajta a szentelt vizet. Nekem nehogy feltámadjon...
Kínai telefoonon azóta se bankolok. Akárki akármit mond.
Na, boldog anyáknapját mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#134995) darvinya válasza Wolfskin (#134994) üzenetére


darvinya
titán

Őőőő…Kínai telefoonon azóta se bankolok, akkor semmilyen telefont nem használsz, mert mindegyiken ott virít Made In China.

Probert75

Nem kínzom magam ilyen készülékkel, így nem tudom hova dugták el azt a menüt.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#134996) Probert75 válasza darvinya (#134995) üzenetére


Probert75
addikt

Hú , kösz a semmit! Sokat segítettél! :R Ez egy kicsit fura egy kínai csodával rendelkezőtől!

(#134997) ollie válasza darvinya (#134995) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem mindegyiken, mert a Samsung és az LG telefonok nem kínaiak.

***

(#134998) icemad válasza Mcrazy (#134993) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi. Ez jó.

(#134999) kiraly.andra válasza Wolfskin (#134964) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

Szerintem ott hibázol, amikor egy mai Android eszközt telefonként kezelsz. Ez már jóideje nem az, a hagyományos telefonálás abszolút mellékes funkció.

:a:

(#135000) Wolfskin válasza darvinya (#134995) üzenetére


Wolfskin
őstag

Kínai telefonok alatt a kínai telefonokat értettem, nem a kínában gyártott, ismert márkákat.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.