Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76578) Z10N válasza King Unique (#76571) üzenetére


Z10N
veterán

"Nálad csak annál a bizonyos Windows 10-es PC-nél van az elmondottak alapján gond, ellenben más, ugyancsak Windows 10-et futtató gépeknél nincsen."
Igy van.

"De az mondjuk nem derült ki, hogy melyik milyen kiadás, milyen verzió, maga a szoftverkörnyezet és annak beállításai rendben vannak-e stb."
A ws win10enterprise N 2016 LTSB 1607. Natur kornyezet, semmi egyeb beallitas, amit csinal automatikus.

"Tehát azt nyilván nem lehet mondani leáltalánosítva, hogy a rendszerrel lenne a probléma az ilyen USB-s tárolóeszközök kezelése terén."
Pedig mint latod masonknak is csinalja. Valahol eltunnek, valahol meg jogosultsag gondok vannak.

"Valamint azt sem nagyon, hogy az NTFS fájlrendszerrel, mert akkor a többi gépen is elő kellett volna jönnie a hibának."
Ez csak egy tipp volt a reszemrol, mivel minden mast kizartam (hw/sw).

"Pláne, hogy hogy a PC-n letöltött fájlokkal nincsen probléma az elmondottak alapján."
Ahol letolotttem ott nincs (laptop, htpc, mplayer), de nem a ws-sel toltok.

"Másrészt azt állítottad, hogy nem volt javítás, utána meg azt, hogy "jott a chkdsk"."
Igen, manualisan a reszemrol.

"a CHKDSK szokott Found.001 mappát, valamint rossz esetben 0 bájtos fájlokat kreálni."
Ez egyertelmu. Ez volt az eddigi legrosszabb eset, mert ekkor korruptak is lettek es egyszer fordult elo (~30-40GB). A 0 byte pedig magatol keletkezett chkdsk nelkul, majd utana csinaltam egy ellenorzest es ugy is maradt, nem hozta vissza (10GB).

"De azt sem csak úgy magától, hanem akkor, ha valami problémát észlel a háttértárnál, illetve az azon lévő kötet fájlrendszerénél."
Igen, mas belsos hdd-knel szokott ilyet csinalni ritkan (kifagy peldaul munka kozben), de ezt altalaban jol ki is javitja automatikusan magatol.

"A másik hozzászólásban említett linuxos eszközök meg pont nem mérvadók az NTFS jogosultságkezelése szempontjából, mert azoknál az eleve nem érvényes. Ez alól max. a titkosítás (pl. EFS, BitLocker) kivétel."
Akkor passz, de akkor valami indexelesi hiba lesz, ami ugyanugy filerendszer hiba.

***

"Ha pedig beállítom pl. torrentnél a fájlok előre lefoglalását, akkor a fájlrendszer sem fog különösebben töredezni."
Na, ez a masik erdekesseg. En is mindig beallitom, hogy elore foglalja le. Viszont win10-nel vettem azt eszre, hogy meg igy is elter a tulajdonsaguk. Peldaul egy 10-15GB filenal letoltes kozben meretnek kiirja pontosan, de lemezteruletre kevesebbet ad, ahol gondolom eppen jar a letoltesnel. Ilyet win7-nel nem csinalt. Szoval valamit mappelget elore es talan itt lehet a hiba. Es ugyan ezt csinalja amikor frissen illesztem a rendszerbe. A meret meg van, de a foglalt lemezterulet nem stimmel, holott ugye ahonnan hoztam ott 100%-osan le lett toltve es hasznalhatoak is a fileok. Akkor csak valamilyen indexelsi hiba lesz. Rosszul mappel valamit es ezert is lehet chkdsk utan crosslinked file/mappa.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.