Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98052) tlala


tlala
addikt

Csapdába ejtettem magam, légyszi segítsetek.
Használtam egy Atomos mini PC-t, amit odaajándékozok egy jótékonysági szervezetnek, mert irodai gépnek tök jó.
Egyetlen fiók volt rajta, "tlala", ami egyben admin is volt (gyárilag telepített Win10 van rajta).
Azt kérték, hogy legyen rajta egy "Admin" fiók admin jogokkal, és készítsek rá egy "Munkatársak" user fiókot.
Az a szerencsétlen ötletem támadt, hogy a "tlala" fiókomat átnevezem "Admin"-nak és kész, és készítek egy fenti user fiókot is.
Igen ám, de többet nem tudok belépni a már most feljövő "Admin" fiókba, sem a hozzá beállított, sem az új, sem egyetlen régi jelszó sem működik. A friss user fiók igen, de nem tudok egy nyomtatót sem telepíteni, stb.
Próbáltam a shiftes újraindítós kék menün keresztül a Windows rendszert alaphelyzetbe állítani (fiókok törlésének kiválasztásával), molyolt is vele jó sokáig, számolta a százalékokat, de végül ugyanúgy az Admin és Munkatársak fiókokkalé indult.
Hogy tudom érdemben alaphelyzetbe állítani a Windows-t, és új Admin fiókot létrehozni?
Nem telepíteném újra kívülről, mert az installja és a serial stb. a gyári SSD-n van, és azt nem akarom véglegesen legyalulni.
Köszi.

(#98053) #73959936 válasza tlala (#98052) üzenetére


#73959936
törölt tag

csak nagy százalékban azt tippelem ebből gyalu lesz :K

(#98054) zolee001 válasza tlala (#98052) üzenetére


zolee001
őstag

Magyarul kizártad magad mint admin
Boot vmi Windows telepitöröl (mintha instalálnál) nyelv kiválaszt,install gomb majd shift+F10
A menyiló cmd ablakba beirod net user administrator /active:yes
net user administrator Password
A 2dik parancs az administrator felhasználó jelszava,a leirt esetben Password

Restart,az Administrator felhasználoval bejelentkezel
A vez pulton tudsz accountokat modositani,létrehozni stb

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.