Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#125409) edeleny


edeleny
őstag

Sziasztok!

Adott egy laptop. A problémája, hogy látszólag nem fut semmi, mégis folyamatosan 100 %-on használja a vinyót, e miatt gyakorlatilag az egér is darabosan mozog. ( ugyan az, mint anno amikor XP alatt betettél egy olvashatatlan CD-t) Ha türelmes vagyok akkor kb 20 perc után ez megszűnik.
Na már most ujra szeretném telepíteni, viszont sehol sem találom a Windows sorozatszámát. ( valószínűleg töröltem a mailt)

Ki lehet ezt olvasni valahogy?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#125410) w.miki


w.miki
veterán

Win10-en elállítottuk a felbontást, és a betűtípust.
Illetve a felbontást lehet, hogy nem, de a betűk, ilyen kockásabbak voltak.
Bekapcsoltam a ClearType-ot, úgy tisztábbak lettek a vonalak, de nem volt elég vastag a betű.
Szerettük volna visszacsinálni, kikapcsoltam a ClearType-ot... de minden maradt ugyanúgy... :F
Hogyan lehetne visszatérni az előző, kockásabb, vastagabb betűkre?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#125411) sz.j válasza w.miki (#125410) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha nem sikerülne visszaállítani, esetleg próbálkozz ezzel

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#125412) edeleny válasza edeleny (#125409) üzenetére


edeleny
őstag

Mielőtt kapnék, hideget meleget!
A laptop Linuxal lett vásárolva, majd én tettem rá Win 10-t, és neten vásároltam hozzá kulcsot! Elfogadta, és nincs vele gond!
Van Microsoft fiókom, de mindkét PC-m ( a másik asztali) helyi fiókkal fut, vagy ugyan azzal vagyok bejelentkezve.

Inkább úgy kérdezem, ha format C-t csinálok, akkor is tudni fogja, hogy ez a gép volt már aktiválva?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#125413) w.miki válasza sz.j (#125411) üzenetére


w.miki
veterán

Köszi :R
Közben kiderült, hogy a felbontás nem 1920x1080 volt, hanem vagy 1600x99 vagy 1280x768

Másik kérdés:
Azt hogyan lehet beállítani, hogy egy programot alap esetben Teljes képernyőn indítson el a Win10, ne kelljen még külön a kocka gombra nyomni, indítás után.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#125414) #86564352 válasza w.miki (#125413) üzenetére


#86564352
törölt tag

Csinálsz neki egy parancsikont, jobb klikk, tulajdonságok, futtatásnál kiválasztod maximalizálva.

(#125415) Zoz válasza edeleny (#125409) üzenetére


Zoz
őstag

Milyen állapotban van az a vinyó? Véletlenül nem kezd már megdögleni? Akkor tudja így leakasztani a rendszert ("az egér is darabosan mozog") amikor a nehezen olvasható szektorokkal szüttyög...
Ettől függetlenül egy jó vinyóval is kínszenvedés Win10-et használni, 2020-at írunk ideje lenne már lecserélni egy SSD-re!

Sorozatszámra nincs szükség, újratelepítéshez nem kell megadni, az alaplap alapján aktíválja magát.

(#125416) edeleny válasza Zoz (#125415) üzenetére


edeleny
őstag

A vinyó 100/100-as, a progik szerint. Az asztali PC-ben SSD-van, de a laptopot nem szedtem még szét! Egyébként az első telepítésnél meglepően gyors volt. Csak azóta belakta a Windows.

De a lényeg úgy is az.

Ha teszek bele SSD-t, vagy bármi módon ujratelepítem, tudni fogja a liszencet, vagy valahogy ki kell bogarásznom belőle a sorozatszámot?
De hogy?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#125417) Zoz válasza edeleny (#125416) üzenetére


Zoz
őstag

Nem kell sorozatszám!!! Telepítő írja is világosan: Újratelepítéshez válassza a "nincs termékkulcsom" opciót.
Majd amikor netet kap, az alaplap azonosítója alapján aktiválja magát.

(Ezt valaki igazán betehetné a topic összefoglalóba legfelülre, átlag félnaponta kérdezi meg valaki...)

(#125418) King Unique válasza edeleny (#125409) üzenetére


King Unique
titán

A látszólag nem fut semmi ténylegesen nem fut semmi, nem derült ki, hogy pontosan melyik program, melyik folyamat tekeri a HDD-t. Illetve ennyi erővel lehet a rendszer (pl. WU, karbantartás), antivírus szoftver, böngésző, akár malware, kevés RAM miatt a lapozófájl intenzívebb használata, lemezhiba (HDS) stb., lásd az alábbi leírást. Valamint a laptopokban lévő 2,5"-os, 5400 RPM-es HDD-k amúgy is lassúak rendszermeghajtónak, ha nagyon töredezett rajta a fájlrendszer, + netán valami újabb típus és SMR-es, akkor úgy pedig megint nem meglepő a szüttyögés. Illetve ezért is lenne javasolt inkább SSD-t használni rendszermeghajtónak - ami manapság egyáltalán nem akkora extra - aztán akkor vélhetően megoldódna a lassúság probléma.

Arról pedig már számtalanszor (kereső haszálata) volt szó itt, legutóbb pl. ebben és ebben a hozzászólásban lett n+1-edig alkalommal újra leírva és részletezve, hogy nem, nem kell semmilyen termékkulcsot megkeresni és újra megadni a már aktivált Windows 10 újratelepítésénél, illetve BIOS OEM Key és digitális licenc megléténél, amit a telepítő is világosan leír az aktiválásnál. Aztán az már más dolog, hogy ha továbbra is marad rendszermeghajtónak a lassú HDD, akkor szvsz nem sok értelme van az újratelepítésnek, attól nem fog megszűnni, megoldódni tartósan a lassúság probléma, arra az SSD (+ szükség esetén több RAM) lenne az igazi megoldás, mint már említve volt.

[ Szerkesztve ]

(#125419) King Unique válasza King Unique (#125418) üzenetére


King Unique
titán

+ Ha esetleg újratelepíted a 0-ról, pendrive-ról bootolva a Windows 10-et, akkor azt lehetőleg úgy, azokra odafigyelve kellene csinálni, amik nemrég egy másik válaszban voltak részletezve, még mielőtt sikerülne nem úgy. Ha SSD kerül a HDD helyére és újratelepítés helyett klónozva lesz a Windows 10, akkor az a téma nemrég szintén részletezve volt.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.