Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#115293) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Sziasztok!
Ezzel mit lehet kezdeni?

Minden egyes boot során, minden programmegyitásnál, minden fájlletöltésnél, de csak úgy random ott hagyva a gépet is 5-10% közötti CPU-t szív ez a f*startály.
Ezt a cikket néztem, minden módszerrel próbáltam kikapcsolni, admin powershellből, group policy-ból,registry beállítással, az összes, konfigurálható opcióját felkutattam és kikapcsoltam manuálisan, mégis hatástalan volt mind, ugyanúgy indul, ugyanúgy a rendszerem erőforrásainak nagy részét elviszi.
Egy C2D notiról van szó, ami enélkül még simán jó, így viszont meleg is, lassú is.

Hogyan lehet kikapcsolni véglegesen úgy, hogy ne tudja magát visszatenni soha?

[ Szerkesztve ]

(#115294) Dumi86


Dumi86
senior tag

Köszi az SSDs segítséget mindenkinek. Magára hagytam a gépet pár órát és igy megcsinálta. Amúgy ezt az imént írt kb... 996os hibát hogy lehet előidézni? Avagy nem mindenkinél jön elő?

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#115295) mpo válasza FoxiestFox (#115293) üzenetére


mpo
veterán

Azt hiszem nincs külön vírusirtód, a Defender real-time protection be van kapcsolva.
AVG Antivirus Free van a desktopomon és a laptopon, a Defender így háttérbe szorul.
Ezt találtam:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#115296) #86564352 válasza Pyttawrx (#115292) üzenetére


#86564352
törölt tag

Te szólítottál meg engem, azért küldtem el neked. Ha értetted a linkelt cikket elsőre is, és a mondatomat róla csak be kell írni és tovább és kész akkor miért írtad nekem, neked olyan nem volt? Én csak azért linkeltem újra neked. :D :)) Értetlenkedjünk még egymással egy kört, vagy rendben így? :U

FoxiestFox: C2D még hagyján, lényegesebb kérdés HDD vagy SSD van a gépben? Azt a fan controlt ha kilövöd változik a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#115297) King Unique válasza FoxiestFox (#115293) üzenetére


King Unique
titán

Ez a beépített védelem, a Windows Defender folyamata, ami valóban pörgetheti a CPU-t, tapasztaltam már én is. De ilyenkor érdemes átnézni a beállításait, lehet csoportházirendben is konfigurálni, stb., van a témának külön topikja. Kikapcsolni teljesen elvileg max. úgy lehet, ha magát a Defendert is kikapcsolod, de akkor védelem nélkül marad a Windows. Másik megoldás telepíteni helyette egy másik, kisebb erőforrást igénylő antivírus szoftvert, aminek telepítésénél automatikusan kikapcsol a Defender. A milyet felől annál is a téma topikjában célszerű érdeklődni, de pl. nálam az ESET IS bevált.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.