Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102061) Tuomas


Tuomas
addikt

Mennyi helyet foglal egy tiszta win10 a vinyón? :F

We were here

(#102062) King Unique válasza Tuomas (#102061) üzenetére


King Unique
titán

Attól függ melyik és milyen felállásban. Nálam a 1903 előtti verzióknál pl. egy 64 bites Pro kb. 11-13 GB körül foglalt clean install után, a 1903-as Pro meg 17-18 GB. De az utóbbi azért több, mert a 1903-as verzió óta bevezetésre és előre lefoglalásra került a 7 GB körüli fenntartott terület, hogy mindig legyen elegendő szabad hely a frissítéseknek. Aztán az utóbbitól függetlenül rájön még a driverek, frissítések (Windows Update) telepítése, ami X GB pluszba, valamint a programok stb. Meg attól is függ, hogy a RAM méretétől függően kinél mekkora a lapozófájl és a hibernációs fájl mérete, bár azok utólag kisebbre átállíthatók, kikapcsolhatók. Egyébként meg a 64 bites rendszernél hivatalosan 20 / 32 GB a minimum követelmény attól függően, hogy 1903-as, vagy az előtti verzió-e. Viszont ez az alap követelmény, ami magához a telepítéshez szükséges, ellenben nem feltétlen egyenlő a belakott, felszoftverezett és rendszeresen frissített Windows 10 tárhelyigényével. Ha érdemben használni akarod hosszabb távon, meg belekalkulálva egy-egy funkciófrissítés tárhelyigényét, akkor nyugodtan meg lehet szorozni 2-vel. Meg ha igazán gyors működés kell, akkor rendszermeghajtónak HDD helyett SSD-t kellene használni, ami manapság már amúgy sem akkora extra.

[ Szerkesztve ]

(#102063) Tuomas válasza King Unique (#102062) üzenetére


Tuomas
addikt

64 bites 1903 home változat.
20ra tippeltem kb, driverekkel, első win update--el, lapozófájlokkal együtt.
Akkor kb stimmt a méret. Köszi!

Gépház-> rendszer-> tárterület menüpont alatt nincs benn az alkalmazások és szolgáltatások méretében a win10 igaz?

[ Szerkesztve ]

We were here

(#102064) Tuomas válasza Tuomas (#102063) üzenetére


Tuomas
addikt

Bocsi, lejárt a szerkesztés.
Szóval annyi a sztori csak, hogy úgy rémlett nekem (máig) 238 gb-ból, 198 a szabad, ebbe benne foglaltatik 2 játék, kb 20-25 gb, steam, origin, office365, meg egyéb kisebb-nagyobb programok, onedrive helyigény, stb.
Na és ma láttam meg, hogy 180 gb a szabad és nem tudtam összerakni fejben, hogy hogy lehet az, hogy nekem 198 rémlett és 180 van. :F :B

[ Szerkesztve ]

We were here

(#102065) King Unique válasza Tuomas (#102063) üzenetére


King Unique
titán

Ott elvileg a telepített UWP és Win32-es alkalmazásokat listázza ki, azok összméretét, illetve az általuk lefoglalt terület méretét adja meg. Ahogyan van külön kategóriája a rendszerfájloknak, ideiglenes fájloknak stb., elég részletesen meg lehet nézni a tárhelyhasználatnál, illetve megnyitva külön az egyes kategóriákat, hogy mi és menyit foglal. Ha az alapján esetleg nem sikerülne összerakni, akkor meg ott van SpaceSniffer, TreeSize, WinDirStat stb. program közül valamelyik, ami akár még alaposabban megmutatja.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.