Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88351) air válasza Ateszpapa (#88349) üzenetére


air
nagyúr

Ugyan arról az IP címről különböző fizikai címeket tartalmazó csomagok jönnek. Akkor azon több eszköz van, a külső IP NAT-olva van egy routerrel.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#88352) ACE- válasza air (#88351) üzenetére


ACE-
addikt

Szerintem a TCP/IP protokollnak nem része a MAC cím, az csak helyi hálózatban használatos. De javítsatok ki ha tévedek...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#88353) air válasza ACE- (#88352) üzenetére


air
nagyúr

Tévedsz.
A mondatod első felét senki sem állította, a második fele, pedig konkrétan nem igaz.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#88354) air válasza ACE- (#88352) üzenetére


air
nagyúr

Egyszerűsítve próbáltam írni, hátha megérti olyan is, aki nem szakértő, mert ez itt nagyon off.
Válóban nem teljesen pontos a magyarázat, de nem is ez volt a cél.
Nem ezt kellett volna reagálnod, mert erről kár vitatkozni, pláne itt. Amit írtál, az viszont butaság.
Akit részletesebben érdekel a téma, úgyis veszi a fáradságot, és utánaolvas.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#88355) Ateszpapa válasza air (#88351) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Köszönöm!
:R

(#88356) JamesFinn válasza maci25 (#88346) üzenetére


JamesFinn
senior tag

A lumia 640 sajnos ilyen sz@rul kezeli a dualsimet. Olvass bele a topikjába, volt erről szó, és telekom kártyával jön elő. Nekem is volt, tapasztalat

(#88357) maci25 válasza JamesFinn (#88356) üzenetére


maci25
aktív tag

A sim cserét még nem próbáltam. Hát akkor lehet, hogy még erre sem alkalmas ez a telefon.
Akkor a lényeg, hogy elvileg a szolgáltatás nem okozhatja a problémámat.
Köszönöm a válaszokat.

(#88358) JamesFinn válasza maci25 (#88357) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Valószínűleg nem fog javulni simcsere után sem.(nekem nem javult) Ha van rá módod, inkább a voda netet használd.

(#88359) kory24


kory24
őstag

Esetleg csak egy sim kártya legyen benne. Úgy nincs vele baj.

Nem emlékszem menüből tilthato-e vmeik slot vagy ténylegesen ki kell venni másik sim

[ Szerkesztve ]

(#88360) Onderon válasza dptrsk (#88287) üzenetére


Onderon
senior tag

Azért számoltam 2Gb-ot mert a korlátlan közösségi médiával együtt az elég.

8GB Vodafone vs 4 GB Telekom ~13.000 forint mindkét csomag

Erről (is) beszélek. Ugyanannyiért 2x annyi net.

A biztosítás megintcsak nem akkora lényeg, mint az összes többi, de van. Benne a csomag árában. És úgy tudom nem náluk vásárolt készülékre is mehet, csak be kell vizsgáltatni előtte. Lehet rosszul tudom.

(#88361) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Hűség nélkül, korlátlan net csomagos előfizetés ( mindegy hogy prepaid, vagy havi díjas ) mi a legolcsóbb csomag?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#88362) lugosi válasza embe (#88361) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hello data start, de az a Telenornál van.

(#88363) szabogabor10 válasza embe (#88361) üzenetére


szabogabor10
veterán

Telekomnál ilyent nem találsz.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#88364) Bferibörs válasza embe (#88361) üzenetére


Bferibörs
addikt

Ha flottában is gondolkodsz az IQ flotta korlátlan csak net, 4400.- körüli áron jelenleg a legolcsóbb.

[link]

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#88365) embe


embe
nagyúr

Köszi Urak a gyors választ! :R

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#88366) mark!


mark!
őstag

az lenne a gondom, hogy elméletileg van mobilnetem (domino surf+maraton), de az én telefonomban ami egy huawei p10 lite, nem működik a mobilnet. namost: a simet próbáltam már másik telefonba átrakni, ott működik, és az én telómba is raktunk már át telekomos és telenoros sim-et is, működik (igaz, az nem domino, de sztem mindegy). próbáltam már a telekom oldalán fellelhető összes APN-t, de egyikkel se sikerül működésre bírnom. mi lehet a gond? :(

>

(#88367) dptrsk válasza mark! (#88366) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Habár írtad, hogy más telefonban ment, én gyanakszom arra, hogy az adatot tartalmazó csomag hiánya a probléma:

Surf mellett van NetPlusz csomag aktiválva?
Ha nincs Technikai netet bekapcsoltattad? (ha nem ismerős ez a fogalom, akkor feltehetőleg nincs bekapcsolva)
Ha nem, akkor át kell váltanod Domino FIXre, s megoldódik a probléma szerintem.

(#88368) Bferibörs válasza mark! (#88366) üzenetére


Bferibörs
addikt

van pár telefon aminél 2 helyen is engedélyezned kell a mobilnet használatát, szerintem nézz utána a telód topikjában is, hogy mi a helyzet e téren

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#88369) Keem1


Keem1
addikt

Emberek, van egy "Tuti" ( :DDD ) számom a Vodánál, nagyon jó szám (0670-AAA-BBCC), ezért nem szeretnék megválni tőle. Viszont kb. 0 vodás ismerősöm van, és az előfizus számom is Magentás. Dominóba át tudom hordozni, vagy ez csak előfizuval menne?

[ Szerkesztve ]

(#88370) #08205312 válasza Keem1 (#88369) üzenetére


#08205312
törölt tag

Át tudod

(#88371) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Rákérdeznék mielőtt vásárolok, nehogy félre értsek valamit.

20% kedvezmény 2 vagy több mobil díjcsomagos előfizetés esetén

Ezt jól értelmezem ha van a nevemen egy

Mobil M + 1Gb Internet csomag (5500FT)

és emellé kötnék egy új szerződést

4GB net és 0 hang csomag. (4000FT)

Ezesetben érvényes a 20% kedvezmény az újonnan kötött előfizetésre?

Tehát a 4Gb net havi 3200Ft lenne?

Köszi

(#88372) Keem1 válasza #08205312 (#88370) üzenetére


Keem1
addikt

Ez szuper, köszönöm :R

(#88373) tsteve válasza kory24 (#88371) üzenetére


tsteve
senior tag

nem választhatsz 0-as hangcsomagot 4 gb mellé... egyébként igen a válasz... lehet hogy a maraton jobb opció az esetedben, mert az nem nullázódik havonta

[ Szerkesztve ]

(#88374) CHIPman válasza tsteve (#88373) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ebben teljesen biztos vagy?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#88375) [P]laci válasza CHIPman (#88374) üzenetére


[P]laci
senior tag

dehogy biztos és hülyeséget is beszél...

3 db mobilinternet only csomag van:
- 4 GB alias NET 4 GB,
- 10 GB alias NET 10 GB,
- 30 GB alias NET 30 GB.

szokás szerint könnyebb marhaságot beszélni, mint akár a honlapot, ászf-et, vagy árlistát csekkolni, amin világosan le van írva minden. :K

[ Szerkesztve ]

(#88376) tsteve válasza [P]laci (#88375) üzenetére


tsteve
senior tag

hülyeségeiddel ne szórakoztass már megint... tablet/modem esetén van csak 0-as hangcsomag.. ászf-et is olvasgass

(#88377) CHIPman válasza [P]laci (#88375) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Akkor jól emlékeztem. Bár ha csak net kell és nincs veszélyben a szám, akkor inkább néznék valami flottást, a kedvezményes ár kevesebb mint feléért adnak 4GB-ot.

tsteve: Akkor ha ezt megrendelem, akkor a postás hoz mellé egy tabletet is, vagy az utolsó pillanatban hibát fog írni? :F

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#88378) [P]laci válasza tsteve (#88376) üzenetére


[P]laci
senior tag

akkor csinál sim-only NET 4 GB-os csomagot magának magánszemélyként, amikor akar (akár be is sétálhat ahogy én valamelyik official T-Pontba és problem solved 10 perc alatt)... nekem is volt már (NET 30 GB is), biztos hallucináltam a számlát, meg a Telekom szolgáltatást a mobil hotspotomba.

[ Szerkesztve ]

(#88379) tsteve válasza [P]laci (#88378) üzenetére


tsteve
senior tag

a céged akkor félrevezet mindenkit..már megint...ők irják a tablet/modem-et..beszélj a főnökeiddel, az újabb telekom-hülyeség miatt

[ Szerkesztve ]

(#88380) Zeki válasza tsteve (#88379) üzenetére


Zeki
nagyúr

Miért lennének a főnökei a telekomos főnökök?

(#88381) szabogabor10 válasza tsteve (#88379) üzenetére


szabogabor10
veterán

Mi a francról beszélsz? Hol látsz te itt olyan infót, hogy kötelező ezek mellé tabletet/modemet rendelni?

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#88382) [P]laci válasza szabogabor10 (#88381) üzenetére


[P]laci
senior tag

Tudod... bennünk van a hiba, meg a Telekomban és nem benne... :K

Sim-only NET 4 GB:

részemről itt ki is szállok a "vitából", mert tudom hogy lehet ezt, volt is nekem, viszont fölösleges off vitákba se kedvem, se erőm nincs részt venni. :B

[ Szerkesztve ]

(#88383) 4Grider válasza [P]laci (#88382) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én csak azt nem értem, hogy miért jó ajánlat 2 év hűséggel sim only 4GB előfizetés havi 4000 Ft-ért, ha ugyanannyiba kerül a 4 GB Maraton egy feltöltőkártya mellé. Tényleg nem értem a dolgot, ezért kérdezem.

(#88384) [P]laci válasza 4Grider (#88383) üzenetére


[P]laci
senior tag

van 3 másik előfizetésem, 20%-kal olcsóbb volt azok mellé és amire kellett elég is volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#88385) 4Grider válasza [P]laci (#88384) üzenetére


4Grider
nagyúr

Még 20% kedvezménnyel sem értem, ui. nem tudhatod előre, hogy adott hónapban mennyit leszel wifi mellett, a havidíjat meg mindig fizetni kell, akkor is ha az adatkeret felét használtad fel.

(#88386) [P]laci válasza 4Grider (#88385) üzenetére


[P]laci
senior tag

kellett 2 hónapig, elhasználtam a forgalmat amire kellett, utána most lemondtam, még következő hónapban lesz egy részarányos számlám és ennyi. :B mindazonáltal igazad van, nem mindenkinek éri meg a dolog, nekem például most igen.

(#88387) joelke HU válasza [P]laci (#88386) üzenetére


joelke HU
senior tag

De ha hűséget írtál alá, akkor mégis hogyan mondtad le két hónap után?

Motorola G51

(#88388) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Havidíjas előfizetéshez vásárolható 1GB.-os adatbővítő csomag (potom 2eFt. ) felhasználási ideje 30 nap? Vagy olyan mint a maraton, vagyis görgethető?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#88389) b.daniel válasza joelke HU (#88387) üzenetére


b.daniel
senior tag

Eszközkedvezménnyel rögzítették és nem vett hozzá eszközt csak simet így nem vt kötbér

(#88390) dptrsk válasza embe (#88388) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Nem görgethető.

(#88391) bgunne válasza embe (#88388) üzenetére


bgunne
tag

Úgy tudom, nem 30 nap a felhasználási idő, hanem az eredeti internet fordulónapjáig használható.
Tehát ha a fordulónap előtt 2 nappal fogy el az internet, akkor ezt az adatbővítőt 2 napig tudod használni.

(#88392) olloczky


olloczky
senior tag

Sziasztok

Akkor most mar nincs olyan opcio a telekomnal hogy ha elfogy a netem, akkor csak korlatozzak?

Udv

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#88393) b.daniel válasza olloczky (#88392) üzenetére


b.daniel
senior tag

Szia!
Nincsen, minden új portfóliós lakossági csomagban lekapcsolják teljesen. Ha régebbi csomagod van azokban még megmaradt a lelassítás, illetve a céges csomagokban is

(#88394) embe


embe
nagyúr

Akkor rohadjanak meg! 1Gb = 2eFt. havidíjashoz bővítőként... :O

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#88395) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Március 28.-ig hűségem van a Telekomnál.
Jelenlegi díjcsomagom Move XS.
Szeretnék 4GB netet hozzácsapni hűség nélkül, de csak SIM kártyát akar adni. Nem tudom a jelenlegi előfizum mellé odacsapni valahogy? :B

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#88396) btudos válasza gyuromoj (#88395) üzenetére


btudos
veterán

Megszüntették a korábbi bővítő opciókat, ha 4 GB net kell, váltanod kell az új portfólióra. (Hűségidő maradhat ugyanúgy márciusig.)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#88397) gyuromoj válasza btudos (#88396) üzenetére


gyuromoj
veterán

Azt hogy tudom?
Mert próbáltam Mobil S+4GB net és hűség nélkül nem engedi. Csak 2 évvel akarja hosszabbítani mindenképp.
De én azt nem akarom, mert ha addig nem dobnak valami jó csomagot mint a Telenor HelloData, akkor dobbantok nagy valószínűséggel.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#88398) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Most néztem hogy a kötbérem 69329 forintban lett meghatározva.
Ugye még 8 hónap van vissza a hűségből, akkor csak részarányosan erre a fennmaradó időszakra kellene kifizetni a kötbért vagy az egész összeget ki kell csengetni ilyenkor?
Mert ha elosztom 24-el és felszorzom 8-al (illetve 7-el, mert mire hazamegyek már csak annyi lesz) akkor 22k körüli összeg jön ki.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#88399) Diák66 válasza gyuromoj (#88398) üzenetére


Diák66
őstag

Bár én még így nem jártam, de szerintem a kötbér az annyi, amennyi és a teljes összeg fizetendő.

[ Szerkesztve ]

(#88400) b.daniel válasza gyuromoj (#88398) üzenetére


b.daniel
senior tag

Egyrészt az igénybevett kedvezményeket kérik vissza kötbér címszóval és mivel move xs-ben havidíj kedvezmény nem volt hűségert cserébe sem, így gondolom nálad az egy készülékkötbér lehet amit viszont nem időarányosan számolnak, hanem az annyi amennyi.
Másrészt ha személyes usz-re bemész, vagy telefonálsz akkor átváltjuk úgy hogy ne induljon újra a hűséged és kötbér se legyen :)

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.